Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) chopin42 válasza Joker88 (#1600) üzenetére


chopin42
őstag

Közbe rájöttem, ezért raktam offba, illetve húztma át. Kb 4 éve ez az első okostelefonom, flip tokkal ellátott meg sosem volt, szóval elnézést a bénázásért, és kösz a segítséget. :R
Bátran ajánlom ezt a tokot (is) mindenkinek!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1602) benzol


benzol
aktív tag

A legújabb firmware-el nektek rendesen megy a hotspot funkció? Mert nálam a telómhoz ugyan tudnak csatlakozni de a netem nem osztja meg, DNS hibát jelez a csatlakozó feleknél. A 6-os flyme-vel semmi gondom nem volt.

///\oo/\\\

(#1603) benzol válasza benzol (#1602) üzenetére


benzol
aktív tag

Közben megjavult. :D Valami átmeneti hiba okozhatta...

///\oo/\\\

(#1604) lemmy71 válasza chopin42 (#1599) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó az a Nillkin tok, igazán minőségi anyagból van és jól védi a készüléket, a többi olcsó Alis vagy Ebay-s szeméthez képest. Nekem csak egyetlen egy problémám van vele, hogy nagy buta külsőt ad a szép kecses készüléknek :(( Bár valamit valamiért, ha abban a flip flop tokban dobod el a készüléket nagyobb esélye van a túlélésre :DDD Én most a párom készülékre ezt vettem tökéletesen illeszkedik, jónak mondható anyag és a perem szépen ívelten védi a kijelzőt :)

(#1605) tokyo2 válasza lemmy71 (#1604) üzenetére


tokyo2
tag

Szép szép az az Ipaky tok /nekem is volt már/ de azt ne mondjuk, hogy attól kecsesebb marad a teló.
Pont az Ipaky tok ami jó, de sajnos elég vastag lesz tőle a teló. De persze... Izlések és pofonok. :))

(#1606) aXXon válasza tokyo2 (#1605) üzenetére


aXXon
senior tag

Nem kötekedni akarok, de sehol nem mondta, hogy ebben kecsesebb a teló, mint a flipesben :P

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1607) cinober1 válasza benzol (#1602) üzenetére


cinober1
csendes tag

Ezzel én is futottam néhány kört. 6-os Flyme-vel sem ment és a legújabbal sem megy. Viszont nálam csak az UPC-s netet nem hajlandó megosztani, a T-st például rendesen. Nem jöttem rá az okára-sajnos.
Viszont, ha DNS hibát jelez, akkor próbáld meg, hogy a klienseknél fix dns-t állítasz be, pl. a google 8.8.8.8-at!
Milyen szolgáltató netjét akarod megosztani?

(#1608) iMaverick válasza cinober1 (#1607) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam a 6-os és a 7-es simán osztja a netet (hotspot). T-Mobile-os sim.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1609) feka0118 válasza cinober1 (#1607) üzenetére


feka0118
tag

Csak info képpen. Ismerősömnek is Upc korlátlan netje van,de az ő csomagja nem támogatja az internet megosztását. Ezt érdemes lehet megkérdezni a szolgáltatótól vagy az előfizetői szerződésben megnézni.

(#1610) cinober1 válasza feka0118 (#1609) üzenetére


cinober1
csendes tag

Azt még megjegyezném, hogy ugyanezt az UPC-s sim kártyát egy Vernee Thor simán osztja. Tehát valamiért a Meizu és az UPC-s net nem fér össze.

(#1611) sicc33 válasza cinemazealot (#1598) üzenetére


sicc33
aktív tag

Valamiért a Youtube-ra nem megy a feltöltés. [Itt] megtekinthető. Hátha van ötlet. Flyme 6 utolsó verzió van fenn. Olyan mintha változtatná a fehéregyensúlyt?

[ Szerkesztve ]

(#1612) feka0118 válasza cinober1 (#1610) üzenetére


feka0118
tag

Akkor ez kizárva.

(#1613) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Nem bírom sem újraindítani, sem kikapcsolni a telefont.

Minden rendesen működött, de a meizu fiók regisztrálása után történt ez.

És kaptam egy ilyen fapados menüt. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1614) Mark07


Mark07
csendes tag

Van a telefonban értesitési led? nem tudom aktiv-e még a fórum

Sony Z Ultra, Oneplus Open

(#1615) FNZ válasza Mark07 (#1614) üzenetére


FNZ
őstag

van értesítési led.
ha visszanézed a hozzászólások idejét, akkor láthatod, hogy aktív a fórum

(#1616) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#1613) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Már sikerült újraindítani, a bekapcsoló gomb és a hangerő együttes nyomásával.
A helyzet viszont nem változott.
Nincs frissítési menü, az sd kártyát nem látja.
A helymeghatározás is folyamatosan bekapcsol magától.

[ Szerkesztve ]

(#1617) Dovloran válasza gyulazsolti (#1616) üzenetére


Dovloran
senior tag

Ez nagyon furcsa helyzetnek tűnik. Vannak a telefonon fontos adataid? Ha nem, akkor esetleg próbáld meg kikapcsolni a készüléket, majd a bekapcsoló gomb + hangerő fel gombot nyomva tartva néhány másodpercig előhozni a recovery menüt. Ebben a vészhelyzeti menüben fel tudod dugni a telefont a gépedre és érzékelni fogja, mint tárhelyet. A FlymeOS oldaláról szedd le a szoftvert és másold át a telefonra az update.zip-et. Az adatok törlését ne pipáld be, hátha így is helyre tudja hozni ez a telefonodat, viszont az adatok nem tudom fognak-e törlődni.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1618) gyulazsolti válasza Dovloran (#1617) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Annak. :) De a probléma oka jómagam voltam.

Mikor regisztráltam a Meizu fiókot láttam, hogy van ez az App, ami azt írta, hogy megtalálhatom a telefont, ha telepítem a sajátomra is. /Redmi 5/ Na mondom ez kell nekem, hiszen a leányom 12 éves és nem árt ha tudom merre jár. Csak nagy város és edzésről is maga jár haza., vagy ha meccseznek tudjam hol jár a busz. PL.
Feltettem és a gyermekem fiókjával léptem be az én telefonomon.
Na itt fagyasztotta meg a Meizut. De csak rájöttem vagy 2 óra alatt. Töröltem a sajátomról a fiókot.
Abban a pillanatban újraindult a Meizu. Most meg mindent kezdhetek előröl, mert alapra állt.

Most már csak az lenne a kérdésem, ha a Redmi 5 telefonszámával, csinálok egy fiókot a fenti APP-ra,
Akkor be tudom állítani, hogy a leányomat lássam merre jár a Meizuval?

[ Szerkesztve ]

(#1619) Pippen válasza mdanee (#1593) üzenetére


Pippen
csendes tag

Így vesz fel lassítva:

Ha ez Neked nagyon kis felbontás, akkor igazad van.

(#1620) Pippen válasza gyulazsolti (#1618) üzenetére


Pippen
csendes tag

Ha sikerült kibogozni ezt az anomáliát, megtennéd,hogy leírod pontosan hogy meg mint, mert ez engem is (meg talán másokat is ) érdekelne.

Kösz.

(#1621) buek1967 válasza gyulazsolti (#1618) üzenetére


buek1967
tag

Life360. Ezt használjuk a családban arra, jogy ki merre jár. Kiváló. Keress rá a playen. Redmi 5 mennyire jön be a M6 Notehoz képest? Ha most vennél melyik lenne?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#1622) gyulazsolti válasza Pippen (#1620) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Írtam, úgy hogy töröltem a Redmi 5-ről a leányom telefonján is regisztrált fiókot. Gondolom összeakadt a fiókban a két külömbözö telefonról, és az ahhoz tartozó telefonszámokkal való belépés, az egy fiókhoz tartozó telefonszám.

1619 pipen

Kipróbáltuk mi is, nálunk is redben van a felvétel.

1621buek1967

Köszönöm, ki fogom próbálni.
Ugye nekem a Redmi 5 van már megszoktam, kellett neki idő. Nem vagyok egy telefon bubus. Muszály volt cserélnem a Lumiát egy androidos telefonra, a több lehetőség miatt.
Szerintem mind a kettö telefon rendben van.
Ha a Meizu lenne az enyém azt szoknám meg. Mintha kicsivel többet tudna.

[ Szerkesztve ]

(#1623) aXXon válasza gyulazsolti (#1618) üzenetére


aXXon
senior tag

Ehhez nem kell külön app, ha csak nem akarod titkolni a gyerek előtt a tényt, hogy nyomon követed. A Google Mapsben egy ideje elérhető a pozíció megosztása és onnantól kezdve látod, hogy merre jár. Hasznos kis cucc.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1624) aXXon válasza tokyo2 (#1580) üzenetére


aXXon
senior tag

Megjött a készülék, még a kártyám nem raktam át, csak elkezdtem az átköltözést, de ez a Slyme felület, nekem a MIUI-hoz szokott agyamnak egyelőre katasztrófa. Idővel biztos hozzászokom, de egyelőre még csak fintorgok rá :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1625) Joker88 válasza aXXon (#1624) üzenetére


Joker88
őstag

kezdetben nekem is fura volt,pedig csak 2-3 hónapot voltam egy redmi note 5a prime-on..

de megszokható ez a flyme. vannak furcsaságok,tény :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1626) Dovloran válasza aXXon (#1623) üzenetére


Dovloran
senior tag

+1 Én is a Google Maps-et szerettem volna javasolni. Az alapból úgyis rajta van és a Google dolgok nem szoktak meghülyülni (vagy csak nagyon ritkán). Plusz itt akármikor ki is lehet kapcsolni a helyzet megosztását, aztán újra be, ha mondjuk elmegy valahova, csak ne felejtse el.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1627) Perennis


Perennis
tag

Sziasztok, azt be lehet állítani, hogy a képernyők között jobbra - balra lapozáskor a háttér is csússzon? Ha igen, hol?
Köszönöm

(#1628) mdanee válasza Pippen (#1619) üzenetére


mdanee
tag

Tőlem felskálázhatja,de akkor is ronda a felvétel. Próbálgassátok,ha nem hisztek nekem.

(#1629) mdanee válasza Perennis (#1627) üzenetére


mdanee
tag

Csak egy másik launcherel, pl.Nova.

(#1630) gyulazsolti válasza aXXon (#1623) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem akarom titkolni.
Köszönöm kipróbálom azt is.

Egyel fentebb.
Muszály, --> helyesen Muszáj.

(#1631) donaldk


donaldk
csendes tag

Sziasztok, tapasztaltatok e olyant, hogy túlmelegedett vagy mint ahogy az alábbi [link]videóban mondják felforrósodott a készülék?

(#1632) feka0118 válasza donaldk (#1631) üzenetére


feka0118
tag

Én nem. 20 perc asphalt 9 után is langyosnak mondanám.

(#1633) Dovloran válasza donaldk (#1631) üzenetére


Dovloran
senior tag

Soha. Letöltés, multitasking, zenehallgatás közben sem. Csak az a természetes melegedés volt, ami fizikailag ezzel jár.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1634) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Édesapámnak rendeltem egy ilyen készüléket.
SIM kártyát nem tette át (azt majd én, ha találkozunk), de elkezdte használni. Kértem hogy tegye ezt, hogy 3 napon belül kiderülhessen ha valami baj van a telóval. Kértem azt is, hogy a google fiókjába jelentkezzen be, de ez végül nem történt meg.
Netezett rajta, telepített pár alkalmazást, stb.

No és a gond: másnap reggel bekapcsolva egy kódot kért a teló, pedig ő (saját állítása szerint) nem állított be semmit.
Recoverybe lépve sem lehet wipe-olni, ott is kódot kér.

Találkozott már valaki ilyennel (én még nem), és ha igen, akkor mi a megoldás? Nyilván hétfőn hívja a szervizt, de hátha nem kell.

Köszönöm.

(#1635) aXXon válasza jambiyya (#1634) üzenetére


aXXon
senior tag

A szavaidból úgy veszem ki, a papa nem egy technokrata, nem bántásképpen, anyám se az. A telefon az első indításnál kéri, hogy adj meg egy kódot. Nem derül ki miért, de utána ezt kéri feloldókódnak a képernyőzárnál, gyanítom ez lehet az, bár, hogy recoverynél miért kéri, az rejtély, úgy hogy lehet ezzel mellélőttem :DDD

A másik válasz inkább kérdés : hogy telepített alkalmazást, ha nem jelentkezett be?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1636) aXXon


aXXon
senior tag

Kezdünk összeszokni, de szerintem eladom a p@csába.

Képernyő felébresztésnél véletlenszerűen a kép a kijelző felénél kezdődik, így ugye a felső rész, ahol az értesítések vannak, nem látszik, de nem ez a része zavar, hanem maga jelenség hibaszerűsége, mert ez nem normális dolog.

A másik, amivel együtt tudnék élni, hogy néhány alkalmazásban (pl Viber, de az is lehet CSAK a Viber, egy fehér kis téglalap kitakarja az órát....

Találkozott e már valaki ezekkel a jelenségekkel, vagy tudja-e, hogy van e megoldás?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1637) sicc33 válasza aXXon (#1636) üzenetére


sicc33
aktív tag

Igen, a fél képernyős feloldással.

(#1638) aXXon válasza sicc33 (#1637) üzenetére


aXXon
senior tag

Tudsz rá valami megoldást? :O :U

Ha valakit most gondolkozik rajta, szívesen megválok tőle, Eustockos gari, pár napos, ár alatt...

Addig is várom az esetleges megoldásokat :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1639) Balion válasza Dovloran (#1596) üzenetére


Balion
senior tag

Teljesen jól működik nálam a beépített rootolás. minden app kap engedélyt.

(#1640) jambiyya válasza aXXon (#1635) üzenetére


jambiyya
őstag

Tényleg nem az. :P

(#1641) Nkboy válasza aXXon (#1635) üzenetére


Nkboy
senior tag

Milyen kódot kér? Nekem nem kért semmilyen kódot. Vagy lehet, hogy kért, de akkor volt / van olyan opció, hogy kihagyás vagy átugrás.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1642) aXXon válasza Nkboy (#1641) üzenetére


aXXon
senior tag

Tök tudja, fene se emlékszik mi volt 72 órája :D Azt hiszem biztonsági kódnak nevezte és azt kérte a képernyő oldásához is, sose használtam ilyet, gyorsan ki is kapcsoltam :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1643) donaldk válasza Dovloran (#1633) üzenetére


donaldk
csendes tag

Dovloran, feka0118, köszönöm a válaszokat. Az Eustock-nál találtam legkedvezőbb áron idáig, de valószínűleg megvárom a fekete pénteket s még az is lehet, hogy veszek egyet.

(#1644) Heller2


Heller2
aktív tag

Sziasztok!

Aki régebben használja ezt a telefont és esetleg CIB-es, tudna nekem segíteni abban, hogy kezeli ezt a mobilalkalmazást gond nélkül? :B

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#1645) cinober1 válasza Heller2 (#1644) üzenetére


cinober1
csendes tag

Igen, nincs semmi probléma vele!

(#1646) Heller2 válasza cinober1 (#1645) üzenetére


Heller2
aktív tag

Nagyon köszönöm!
Izgultam, holnap hozza a futár, egy hete bank nélkül voltam, kicsit aggódtam hogy adjam el még a csomagolásban, vagy tartsam e meg.... :B (e miatt)
Tényleg köszönöm!

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#1647) cinober1 válasza Heller2 (#1644) üzenetére


cinober1
csendes tag

A CIB mellett használok Rafis és KH-s appot is rajta, az is rendben működik.

(#1648) Joker88 válasza cinober1 (#1647) üzenetére


Joker88
őstag

UniCredit app szintén jól működik. Ujjlenyomat-belépéssel ( ha már van..)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1649) Haan


Haan
újonc

Sziasztok
Bocs hogy ide írom a kérdésem, de ahogy nézem a többi topic nem túl aktív, illetve nem kaptam segítséget eddig.
Lenne egy kis problémám meizu mx4-el kapcsolatban. A rendszerét frissítettem 6.3.0.2A-ra még mielőtt normálisan utána néztem volna a dolgoknak. Mivel ebben nincs magyar nyelv, szeretném rátenni a 6.2.0.0G-t, viszont nem engedi. Visszaolvastam hogyan is kellene, hogy töltsem le, rakjam a "gyökérbe" és onnan csináljam. Viszont mikor elindítom a dolgot kiírja hogy 'This update is international version, which doesn't match the system version. To ensure proper functioning of the system, it's strongly suggested that you clear your data when updating. Wipe contacts and app data.'
Szóval bejelölöm, elindítom egy pillanatra el is kezd valamit. Aztán újraindulva visszaáll 6.3.0.2A rendszerre.
Lenne valami ötletetek a megoldásra, lehetséges hogy sikerül valahogy megoldani a dolgot ,vagy lemondhatok róla?
A válaszokat előre is köszi

(#1650) rootmin


rootmin
tag

Sziasztok!

Faternak vettem egy M6 Note-ot karácsonyra. Gondoltam próbálgatom kicsit, hogy minden OK-e vele.
Eddig jónak tűnt, de az imént belefutottam egy hibába, ami ha hardveres, akkor az lehet válóok lesz. :S

Itt a tesztben DualBand-ként van feltüntetve a wifi modulja, de a UPC Connect Boxon, illetve a céges hálón is csak a 2,4G-re ment fel, és olyan 20-40 megabitet tudott mindkettőn. A 4 éves Z3-am ugyanitt viszi a 120 megát stabilan. :/ Ez önmagában csalódás számomra, de nem lenne válóok faternak.

Viszont ma összepárosítottam egy JBL BT hangszóróval, ettől gyakorlatilag 0-ra lassult a wifi közben. Ha szól a zene (tehát van aktív forgalmazás a BT-n), akkor 100 kbps alatti sebességet tudtam mérni max. Amíg "csönd van", addig hozza a szokásos 20-30-40 megás átlagot (elég ingadozó).
Még a spotify is megakad így, nem beszélve egy Youtube videóról. :F

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Ha nem lesz rá fix, akkor kénytelen leszek elállni a vásárlástól :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.