Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Zsoltpeter válasza Czeri32 (#1850) üzenetére


Zsoltpeter
tag

[ Szerkesztve ]

(#1852) Tetetlen76


Tetetlen76
újonc

Üdv! A következő problémába futottam bele a m6 notnál, 2 kártyával használom és amikor hívást indítok nem kérdezi meg melyik kártyáról szeretném indítani a hívást hanem egyből az 1-es sim-ről indítja. Be lehet valahogy állítani hogy lehessen választani?

(#1853) ati05 válasza Tetetlen76 (#1852) üzenetére


ati05
aktív tag

Hosszan kell nyomni a nevet a híváslistából, ekkor felajánlja hogy melyik simről akarsz hívni.

(#1854) Dovloran válasza Tetetlen76 (#1852) üzenetére


Dovloran
senior tag

A telefon app beállításainál előnyben tudsz részesíteni egy kártyát.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1855) Tetetlen76 válasza ati05 (#1853) üzenetére


Tetetlen76
újonc

Köszönöm a segítséget :) :) :)

(#1856) galervin93


galervin93
őstag

A legutóbbi frissítésnél tapasztalta valaki, hogy az automata fényerő állítás sokkal érzékenyebb lett? Eddig automatán használtam, nekem bejött, de mostanában minden kisebb fényváltozásra tolja fel-le a fényerőt. Vagy csak bebeszélem magamnak...?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#1857) feka0118 válasza galervin93 (#1856) üzenetére


feka0118
tag

Nem tudom nálad ez mennyire érzékeny, de nálamneddig is így működött. Ha lámpa alatt néztem a telót ha kicsit megdöntöttem lejebb vette, ha vissza majdnem a lámpa alá közvetlen akkor feljebb vette. Enegem ez nem zavar, viszont azt észrevettem hogy nagyobb fényerőt állít be autómatikusan mint az előző verzióban. Amit az előzőnél kb 50% ra állítottam, ugyan azt a fényerőt most olyan 20-25% on adja le.

(#1858) galervin93 válasza feka0118 (#1857) üzenetére


galervin93
őstag

Igen eddig is így ment, de most mintha kicsit "pattogósabb" lenne a dolog, picit változik a fényviszony és már állítgatja is. Utcai lámpáknál lett igazán feltűnő számomra.
Mindegy, annyira nem zavaró, még így is jól használható az automata, legalább ezt sem kézzel kell babrálni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#1859) unyadavid


unyadavid
senior tag

Az új szoftverben kijavitották az SMS bugot, már mindegy, hogy előbb írod a szöveget vagy a címzettet adott hozzá, működik ahogy kell!

(#1860) perszeferenc


perszeferenc
csendes tag

7.0.1.0G-ben nekem is előjött, hogy előbb ismeri fel az arcomat és nem kér pint és telefonkódot. Pluszba regelek egy ujjamat és gyakorlatilag bármelyik más ujjammal vagy a baratnőm ujjával is feloldja. Ez azért minimum vicces. Jah és ha be van állítva a telefonkód is arc alapú feloldás is plusz az ujjlenyomatom is, a háromból az arc nem teljesül mert elforgatom és simán csak felcsúsztatással akarom feloldani, akkor minden zokszó nélkül engedi. Holott a telefonkódot kellene kérnie.

[ Szerkesztve ]

(#1861) perszeferenc


perszeferenc
csendes tag

Na frissítettem 7.1-re. Minden bug megmaradt. Jobb Huvelykujjam regelve van. Bal mutatoujjammal próbálom feloldani, elsore nem engedi, masodszorra sem, harmadszorra mindig feloldja. Bekapcsolasnal is van, hogy atugorja a telefonkódot. Lett egy két
új almenü, meg magyaritottak pár szöveget. Kb semmit nem ér a frissítés ilyen szempontból. Így lehet eladom inkább, hogy az adataim gyakorlatilag nincsenek biztonságban.
Ja, vannak új témák.. Ha mBack-ről átváltasz navigációs gombokra, az összes ikonnak a tetejéből levág egy kicsit a rendszer. LoL

[ Szerkesztve ]

(#1862) perszeferenc válasza perszeferenc (#1861) üzenetére


perszeferenc
csendes tag

Egy hardreset után minden zsírul működik, ha nagy ikon méretét állítasz be, vagy navigombokkal használod, akkor az ikonok tetejét levágja, ez legyen a legnagyobb baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#1863) feka0118 válasza perszeferenc (#1862) üzenetére


feka0118
tag

Csak kérdés. Milyen témát használsz?
Mert az általad említett bug ot én nem tapasztalom. A telefonfeloldásos problémával sosem találkoztam még. Próbáltam én is, nekem megfelelően működik, sőt a 3. Vagy 5. Próbálkozás után nekem csak kóddal vagy arcal engedi feloldani a telót, ujlenyomatot 1 percig nem fogad el.

[ Szerkesztve ]

(#1864) Dovloran válasza feka0118 (#1863) üzenetére


Dovloran
senior tag

Én is szerettem volna megkérdezni, hogy ezeket a bug-okat hogyan lehet előhozni, mert nekem sem sikerült és az ujjlenyomat olvasó szintén hibátlanul működik.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1865) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Már volt a fórumban 1-2 embernek ez a probléma, köztük nekem is. A Smart Lock okozta. Amit ha kikapcsolsz akkor jó lesz a feloldás. Sajnos nem lehet belépni a Smart lock menüjébe, így csak be vagy ki kapcsolás van.
Az ujjlenyomat és arcfelismerés menün belül a Megbízható ügynök komponensekbe lépj be.

(#1866) hg7fac


hg7fac
csendes tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyan hibával hogy accuweather alkamazásnál a telefon értesítési sávján a hőmérséklet helyett csak egy fektetett 8 as van. Mi lehet a baj?

(#1867) Zsoltpeter válasza hg7fac (#1866) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nekem ugyan ez van...

(#1868) aprokaroka87 válasza hg7fac (#1866) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arra a fektetett 8-as, jelre gondolsz ami a bal felső sarokban,az óra melett van jobbra?

(#1869) hg7fac válasza aprokaroka87 (#1868) üzenetére


hg7fac
csendes tag

Igen, pontosan

(#1870) aprokaroka87 válasza hg7fac (#1869) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

El kell szomoritsalak, azzal jelzi azon appokat, amik épp futnak, és ha lehuzod az értesitési sávot akkor ott meg is jelenik.

Ez Flyme sajátosság.

(#1871) sicc33 válasza aprokaroka87 (#1870) üzenetére


sicc33
aktív tag

Ez nem éppen a szinkronizálást jelzi? Mert nálam akkor jelenik meg a végtelen jel :D

(#1872) Dovloran


Dovloran
senior tag

Sajnos tényleg így jelzi a futó appokat. Például a Google Play Music zenehallgatást is mindig úgy jelzi nekem.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1873) hg7fac válasza aprokaroka87 (#1870) üzenetére


hg7fac
csendes tag

Ok köszi az infót. Esetleg tudsz mondani egy jó időjárás appot ami rendesen működik rajta?

(#1874) aprokaroka87 válasza hg7fac (#1873) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én ezt használom sima Meizu m6-on, de sem lesz kint normálisan az ikonja.

Ezt el kell fogadni, a Flyme Os van megirva így.

(#1875) Klara_ válasza V.Stryker (#882) üzenetére


Klara_
őstag

Ezt az ADB-s app torlest kifejtenetek, a sima M6-on is mukodik?

(#1876) jambiyya válasza Klara_ (#1875) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez engem is érdekelne, mert mint kiderült, az a mocsok touchpal system app.

(#1877) mobilizmo válasza jambiyya (#1876) üzenetére


mobilizmo
addikt

[link]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1878) Dovloran


Dovloran
senior tag

Természetesen működik az ADB (Android Debug Bridge), mert ezek a parancsok (amiket itt lefuttatsz) magával az Android Operációs Rendszerrel kompatibilisek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1879) Viktor44


Viktor44
csendes tag

Valaki feltette már a Flyme 7.1.0.0G verziót?
http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=94&type=1

(#1880) iMaverick válasza Viktor44 (#1879) üzenetére


iMaverick
addikt

Többen is felraktuk.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1881) alex89


alex89
senior tag

7.0.1.0G-ről 7.1.0.0G-re váltás esetén is érdemes gyári beállítások visszaállítását elvégezni? Semmi kedvem minden újra beállítgatni... :))

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#1882) iMaverick válasza alex89 (#1881) üzenetére


iMaverick
addikt

Mivel nem tűnt akkora verziós ugrásnak, most kihagytam. (Anomáliákat nem tapasztaltam eddig.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1883) alex89 válasza iMaverick (#1882) üzenetére


alex89
senior tag

Most nézem, hogy nekem a gyári frissítő is feldobta a 7.1.0.0G-t, szóval azzal felrakom aztán meglátjuk.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#1884) Dovloran


Dovloran
senior tag

Én visszaállítással csináltam mindenesetre, mert az a verzió valami főzött ROM lehetett nagy eséllyel.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1885) bounty123 válasza alex89 (#1881) üzenetére


bounty123
őstag

Én soha nem csinálok, ha minden jól működik - az esetek 99%-ban ez a helyzet.

(#1886) #69808896


#69808896
törölt tag

Üdv mindenkinek,

A bokeh fotókat újra tudom fókuszálni valahogy pc-n? Elvileg a mélységinfo benne van a fájlban, a bokeh jpg-k mérete 8-10MB, a sima fotóké 2-3MB.
Gugli nem segít, úgy látszik nem sok embert érdekel a kérdés.

(#1887) Dovloran válasza #69808896 (#1886) üzenetére


Dovloran
senior tag

Telón újra tudod fókuszálni a gyári galériában. Az nem jó?

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1888) #69808896 válasza Dovloran (#1887) üzenetére


#69808896
törölt tag

Nem erre gondoltam, pc-re szeretnék valami megoldást. Jelen pillanatban úgy néz ki, ha lecserélem az M6 Note-ot, örökre elveszik a lehetősége annak, hogy újrafókuszáljam a vele készített bokeh fotókat. (Nem mintha nagy veszteség lenne, de hajt a kíváncsiság.)

(#1889) alex89


alex89
senior tag

Gondolom valami beállításbeli probléma lehet, de kissé zavaró számomra, hogy telefonálás végén ahogy elemelem a telefont a fülemtől nem éled fel a kijelző és nem tudom "letenni" a telefont csak akkor ha megnyomom a gombot. Biztos ki tudnám filózni mi lehet az oka, de szerintem van itt olyan aki séróból' megmondja :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#1890) Dovloran válasza #69808896 (#1888) üzenetére


Dovloran
senior tag

Szerintem, ha a profi képszerkesztő programok (Photoshop, Lightroom stb...) nem tudják kezelni, akkor más se nagyon.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1891) Zsoltpeter válasza alex89 (#1889) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Próbáld ezt... ...

(#1892) alex89 válasza Zsoltpeter (#1891) üzenetére


alex89
senior tag

köszi, egyszer már ezt próbáltam még régebben, mert én is erre gondoltam, akkor nem segített most viszont megint megcsináltam és úgy néz ki megoldotta :R

ui.: érdekes amúgy, hogy csak részben működött eddig rosszul mert, pl hívás fogadásnál ha a fülemhez emeltem kikapcsolta a kijelzőt rendesen ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#1893) #95590400 válasza hg7fac (#1873) üzenetére


#95590400
törölt tag

miért, mi a baj az időképpel?

(#1894) novger


novger
tag

Nem olvastam végig a topicot ezért elnézést, ha már valaki feltette/megválaszolta ezt a kérdést.
Miért nem működik a telefonomon az automatikus fényerőszabályozás?
Semmit nem változtat bármilyen a fényviszony, akkor sem, ha letakarom a szenzorokat.
A furcsa benne az, hogy senzor test programmal tesztelve a fényérzékelő tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#1895) Dovloran válasza novger (#1894) üzenetére


Dovloran
senior tag

Én még nem tapasztaltam ilyet. A beállításokban rendesen be van pipálva és az értesítési függönyt lehúzva is azt jelzi, hogy be van kapcsolva a funkció? Újraindítást, stb... próbáltál már? Esetleg egy gyári visszaállítás?

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1896) novger válasza Dovloran (#1895) üzenetére


novger
tag

A telefon régóta megvan. A gyári visszaállításon kívül mindent próbáltam.
Igazából nem zavaró hiba, elvagyok a manuális móddal, csak kiváncsi vagyok, mert fura hiba.

(#1897) Dovloran válasza novger (#1896) üzenetére


Dovloran
senior tag

Lehet, hogy hardveres...?

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1898) Fecc91 válasza Dovloran (#1897) üzenetére


Fecc91
tag

Ez nalam is megvan, kivancsi vagyok az okara?!

(#1899) novger válasza Dovloran (#1897) üzenetére


novger
tag

Nem hiszem. Maga a fényérzékelő lelett tesztelve és tökéletesen működik.
Nem tudom azon kívül milyen hardvert érint még a dolog.

(#1900) chopin42


chopin42
őstag

Üdv. Egy ideje elégedetten használom a telefont, de újabban van némi probléma:
Frissítettem a legújabb flyme-re. Előtte 6.14 volt (6 a biztos, nem kínált fel újabbat), működött minden, de mióta frissítettem a legújabbra, amit felkínált, azóta a ramhasználat 1.5 gb körüli, mintha lassabb lenne, és ami a fő gond, google chrome ha egyszer betölt egy weboldalt, minden további linknél megáll, és dns hibára hivatkozva nem jelenít meg semmit, illetve egyáltalán nem reagál, csak tölt (ez a gyakoribb). Baromi idegesítő, gyakorlatilag nem tudok rajta internetezni. Wifiről és mobilentről is ugyanez a helyzet. Próbáltam visszaállítani a böngészőt, de nem segített. Újraindítás után az első weboldal betölt simán, majd ugyanez, nem reagál.
Mi a gond? :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.