Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) V.Stryker válasza novger (#800) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fejlesztői beállításoknál van háttérfolyamat korlátozás. Állítgasd szerintem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#802) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Nállatok van a flyme 7 update-ben nightmode?

Vagy az csak az oreo alapú flyme 7 kiváltsága?

(#803) feka0118 válasza aprokaroka87 (#802) üzenetére


feka0118
tag

Alapból nincs, de a fórumon van fent egy tutorial, ahol egy alkalmazás telepítése után bekapcsolható. Éppen most tesztelem, minden gyári alkalmazás át vált feketére. Eddig érdekes, tapasztalokat később írok.

(#804) aprokaroka87 válasza feka0118 (#803) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudnád linkelni?
Hátha a sima meizu m6-on is megy:)

(#805) feka0118 válasza aprokaroka87 (#804) üzenetére


feka0118
tag

http://forum.flymeos.com/thread-45811-1-1.html
Sikerélményt😀👍

(#806) aprokaroka87 válasza feka0118 (#805) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de ehhez nem root jog kell?:)

(#807) fanderbit válasza sicc33 (#799) üzenetére


fanderbit
csendes tag

Én töröltem őket és nem okozott, problémát, de szerintem is inkább a forrást próbáld megtalálni és kikapcsolni.

(#808) fanderbit válasza sicc33 (#799) üzenetére


fanderbit
csendes tag

Átpörgettem a fejlesztői felületet, sajnos csak annyit találtam, hogy egy fájlba sűríti az egészet sok kicsi helyett. Ez is valami.

(#809) feka0118 válasza aprokaroka87 (#806) üzenetére


feka0118
tag

Nem kell hozzá. Írta is a közzétevő. Eddig nem rossz, akadással nem találkoztam, anomáliával sem. Annyi hogy 12 MB ot foglal a Ram ból, de szerintem ez elenyésző mennyiség.

(#810) feka0118 válasza fanderbit (#808) üzenetére


feka0118
tag

Ez fura. Én sehol nem találom most ezeket a file okat. Mondjuk a beta alatt sem találtam csak a f6 használatakor. F7 alatt is csinálja?

(#811) Pakliman


Pakliman
tag

Felraktam ezt az új FlyMe-t...
Elsők között állítottam be a wifit, kapcsoltam ki (nem kellett, mert alapból ki volt kapcsolva, de be-ki megvolt) a kikapcsolását a kijelző kikapcsolásával (hogy eredetileg ki volt az az agybeteg sz.h. idióta f.sz. f.f., akinek egyáltalán eszébe jutott, hogy a kijelzővel együtt kapcsoljuk ki a wifit is, hadd fogyjon a mobilnet a parasztnál, nem tudom, de remélem ez a legnagyobb öröme az életben evör.). :W A maradék 240 mega mobilnetemet simán elfogyasztotta bekapcsolt (vagy automatikusan kikapcsolt?) wifi mellet a Sygic a térképek letöltésével :W

Más...
A menü legalább 1/3-ad része nincs lefordítva (kicsit tudok angolul, elviselem).

A kamera...
Vannak új funkciók, kicsit logikusabb a "menüje", de miért kellett eltüntetni a képméret választót? :F
A választék: Photo aspect ratio: 4:3 vagy 16:9.
Plusz nem lehet beállítani, hogy a képhez rendelje a hely információt. :W
Hát gratulálok!

Most a telefonon valamiért megjelent egy általam már nagyon-nagyon régen keresett lehetőség (Default account-> Local, Sim1, google), hogy magában a telefonban tárolhassam a névjegyeket (ha jól tévedek, utoljára a Galaxy S-en volt ilyen lehetőség, az óta ezt a MyLocalAccount telepítése után lehetett csak megtenni).
Ez most létezik, de egyáltalán nem bízhatok abban, hogy a következő "frissítéssel" nem tüntetik el. :(((

A rendszer egyébként nem akadozik (ellentétben az előzővel), bár volt egy-két gondolkodós pillanata :((

Az, hogy kétszer is frissítették a FlyMe-t a 6.1.4.1G óta és mégsem tudtak tisztességes, nagy problémák nélküli rendszert létrehozni és az elfogyasztott mobilnetem miatt végleg lemondtam erről a valamiről, soha többet Meizu :((
Megtartom 2. tartaléknak (az 1. a Jiayu S3, ami bár régi, soha nem volt velem ilyen szemét).
Hogy visszamegyek-e Xaomihoz (Note 5 4/64), még nem döntöttem.
Volt Note 4-em, gyári frissítés utáni folyamatos bootloop miatt kellett cserélnem. Hát jól belenyúltam :W

(#812) Evonys


Evonys
csendes tag

Sziasztok! Telefonvásárlás előtt állok és nagyon tetszik a ez a telefon. Olvasgatom a fórumot, de szeretném kérdezni azoktól, akik huzamosabb ideje használják és ismerik az erősségeit illetve a gyengeségeit, hogy átlagfelhasználásra... értem ezalatt, néhány app, telefonálás, üzenetek, nagyon kevés játék, a tapasztalataitok alapján még mindig jó vétel? Minél többet olvasok, annál jobban elbizonytalanodom. Itt is, de a Xiaomis topikban is írnak bosszúságokról, ki ezt nem venné, ki azt. Ember legyen a talán, aki eltud igazodni, melyiket.
50.000 Ft-nál többet nem akarok költeni, de nagyon mellé lőni sem a választással.

(#813) novger válasza Evonys (#812) üzenetére


novger
tag

Van akinek sok problémája van a telefonnal, de az nem általános eset.
Itt a forumban említett hibák kb 90%-áról kiderült, hogy user error, és a megfelelő beállítássokkal orvosolható.
Én is olyasmi átlagfelhasználó lehetek mint te, és teljesen jól elvagyok vele.
Napi feladatokat gyorsan és megbízhatóan végzi.
A fényképezője pedig szerintem bőven árkategóriáján felüli.
Viszont ha az 50-re egy kicsit rádobsz akkor ott a redmi note 5, az talán jobb választás.

(#814) Zsoltpeter válasza Evonys (#812) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nyugodtan vedd meg, no problem! Árában nincs jobb!

(#815) cinober1 válasza Evonys (#812) üzenetére


cinober1
csendes tag

Mindent összevetve jó készülék, főleg ennyiért (postával 41e az eustocknál, kuponkóddal). Nyilván vannak vele nyűgök, nekem is van, de ár-érték arányban jó. Az új szoftverrel meg szerintem még érdemes várni.

(#816) Evonys


Evonys
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek, aki vette a fáradtságot és válaszolt. :R Igen a másik a Note 5-t amin még filóztam, sőt a Pro-t is néztem vagyis az erősebb változatot 64.000-t, de a felét nem használnám ki a tudásának. Tényleg csak kapcsolattartásra kell, a dolgaimat vezetni, híreket olvasni, 1-2 képet lőni vagy receptet böngészni, ha főzök a konyhában. :D Az meg, hogy két pillanattal később nyílik meg egy alkalmazás, nem gond. A Flyme is nagyon tetszik videók alapján, szóval ezek a készülékek, mint a Meizu M6 Note úgy érzem telitalálat ilyen embereknek, mint én. Vadászok egy kuponkódot, ha van és rendelem is. :)

(#817) cinober1 válasza Evonys (#816) üzenetére


cinober1
csendes tag

Kuponkódot az eustock facebook oldalán fogsz találni ;)

(#818) Evonys válasza cinober1 (#817) üzenetére


Evonys
csendes tag

Köszi, megtaláltam, már le is adtam a rendelést. :) 1-2 nap és boldog tulaj leszek. :DD

(#819) Bass


Bass
addikt

Sziasztok a hivatalos oldalon fent van a flyme 7 08.10-i dátummal ,friss nagyon. Használja valaki? Érdekes hogy még az elsöző frissítést sem dobta fel ahogy ezt sem ,miert van ez? Nálatok sem jelez?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#820) V.Stryker válasza Bass (#819) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ja ja, ota-n nem erdemes varni.... feldobtuk mar. Jo, de nem hibatlan....olvass vissza kicsit. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#821) Bass válasza V.Stryker (#820) üzenetére


Bass
addikt

Huh visszaolvastam hát inkább marad az rajta amivel asszony megvette. Meg is olne ha vacak lenne 😁

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#822) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Flyme 7 tapasztalatok: nálam semmi nem jelentkezett a fenti hibákból, inkább jó irányba változott, kicsit simább lett a működés. Talán a fényképező beállítások maradhattak volna, de a képek még így is bőven megfelelnek. Mást nagyon nem vettem észre, ami zavarna.

[ Szerkesztve ]

(#823) Ricco_hun válasza Joeker67 (#822) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

És vajon egy frissítéssel miért vesznek el beállításokat, miért butítják a telefont? :F Az tuti hogy én se frissítek flyme7-re és remélem a telefon sem fog magától frissíteni. Kb mintha egy bétát adtak volna ki azt veszem ki a tapasztalatokból. Elég szégyen. :(((

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#824) iMaverick válasza Ricco_hun (#823) üzenetére


iMaverick
addikt

remélem a telefon sem fog magától frissíteni.

Hát az eddigieket sem adta fel magától, szerintem ezt sem javították (gondolom nem is fogják).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#825) aprokaroka87 válasza Ricco_hun (#823) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Magától frissités alatt az ota frissitést érted?

(#826) fanderbit válasza feka0118 (#810) üzenetére


fanderbit
csendes tag

F7 alatt még én sem találkoztam vele, igaz azóta nem használtam sokat a BT-t. Úgyhogy ez még kérdéses.

(#827) Ricco_hun válasza aprokaroka87 (#825) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Azt értem alatta hogy oldom fel a telót és egyszercsak azzal fogad hogy "flyme7 telepítve" vagy ilyesmi, a megkérdezésem nélkül.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#828) iMaverick válasza Ricco_hun (#827) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem fogja. Az eddigi frissítéseket sem "találta meg" a Meizu szerverén... (Mindig azt írta, hogy a legfrissebb verziót használom.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#829) feka0118 válasza iMaverick (#828) üzenetére


feka0118
tag

Az OTA-n érkező frissítéseket az üzemeltetők teszik elérhetővé. Van hogy csak több hónapra rá jelezi a telefon az elérhető frissítést, mint ahogy a weboldalon megjelenik.
Érdemes néha megnézni a hivatalos oldalon.

(#830) iMaverick válasza feka0118 (#829) üzenetére


iMaverick
addikt

Mit értesz üzemeltető alatt? A (telefon)szolgáltatót?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#831) feka0118 válasza iMaverick (#830) üzenetére


feka0118
tag

A flymeos üzemeltetőjét, adminját nem tudom mi a pontos megnevezés. Kérdezzetek rá a flymos.com on KKpandától, ő biztos tudja pontosan a választ.

(#832) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az nem lehet hogy ota update során valamilyen regionális dolog is bejátszik a képbe?

(#833) Joeker67 válasza Ricco_hun (#823) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Biztosan azt gondolták, hogy van x-ezer fotós app, amiben lehet állítgatni mindenféle opciót, akinek nem felel meg a gyári app, majd legfeljebb azt használja :)

(#834) Dovloran


Dovloran
senior tag

Én is feltettem a Flyme 7-et néhány napja és az én tapasztalataim a következők:

~ A rendszer stabilabb, gördülékenyebb és a megakadások ritkábbak.
~ A javított RAM kezelés valóban érezhető, ugyanis jobban kezeli a játékokat (BTD6 az én esetemben).
~ A funkciók (vírusdefiníciós-adatbázis frissítés, játék mód, One-Mind, kék fényszűrő, Flyme-indító mozdulatok stb...) végre tényleg normálisan működnek és van értelmük, létjogosultságuk a rendszerben. (Az OTA update valószínűleg továbbra is felejtős)
~ Az arcfelismerés meglepően jól működik és gyorsan. Valami nagyon gagyi dologra számítottam, de leteszteltem már öcsémmel is és neki nem oldott fel, szóval ez pozitív, monjuk azért az ujjlenyomat is be van állítva.
~ Szebbek az ikonok, szépen le vannak kerekítve és egy két beállítás más helyre került, de logikus maradt.
~ Több, tök jó alapháttérkép is van.
~ A Flyme-appokat továbbra sem használom csak gyorsan megnéztem őket, mielőtt ADB-vel leszedtem a telóról és azokon is azért finomítottak itt-ott, ami jó.

Összességében elégedett vagyok a frissítéssel és a stabilitással, ami fontos számomra, illetve a személyre szabhatósággal, ami miatt visszaváltottam Androidra.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#835) Evonys


Evonys
csendes tag

Ma délelőtt megjött a telefon, hát én teljesen ledöbbentem. Ennyi pénzért kapni ilyen telefont?! Bár én mindig az olcsóbb kategóriából halászok, de van körülöttem Iphone 7, Samsung felsőkategória, semmi szégyenkeznivalója nincs a gyártónak és a modellnek. Imádom így első blikkre. Nagyon tetszik a kijelző, a színek. A kamera csodás. Áldom az eszem, hogy nem vettem dupla ennyiért telefon.

Két kérdésem lenne.

1. Flyme 6.1.4.1G-el érkezett. A 7-es, tudom van aki szerint jó, van aki szerint várni kell, de ha jól gondolom a Flyme 6.1.4.3G-t érdemes felrakni mindenképp, igaz? Otán nem dobott fel egyetlen frissítést sem.

2. Ez egy béna kérdés lesz, legfeljebb megmosolyogtok. Azt tudom 18 wattos gyorstöltő, de szeretnék hozzá venni Magnetic kábelt. Azon egyszerű oknál fogva, mert az előző telóm is azért szorult cserére az elavultságán túl, mert az usb port megadta magát. "Kitágult" és rosszul érintkezik, hol vesz fel töltést, hol nem. Ilyenre kábelre gondolok: [link]. Használ valaki ilyet? Pénzkidobás vagy jó megoldás lehet? Illetve van ebből 2,1A ... 2,4A, jól gondolom, hogy 2,4 kell?

(#836) V.Stryker válasza Evonys (#835) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nyugodtan tedd fel a Flyme 7-et, de utána egy teljes gyári visszaállítást, adatok törlését csinálj és úgy lakd be újra.

Ez a kábel elég faxa, még nem használtam, de tetszik. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#837) Merkur840 válasza Evonys (#835) üzenetére


Merkur840
csendes tag

A Flyme oldaláról a letöltések alatt tudod leszedni rá mindkét verziót. Update.zip fájlt kell elindítanod előtte mentsd le a cuccaidat, mert lehet h wipeot kér ami nem is árt amúgy.

A linkelt kábel sztem jó lesz😉

Csatlakozom azokhoz akik szerint a Flyme7 jobb lett, nekem bejönnek az új funkciók, ramkezelés valóban jobb lett aki hadilábon áll az angollal annak nem ajánlom nyugodt szívvel de minden más szempontból jó lett 😎
Ja és a kék színű tulajok nagyon vigyázzanak a fényezésre, nekem szilikontokban elkezdett kopni a teteje sajnos.. 😔

(#838) feka0118 válasza Merkur840 (#837) üzenetére


feka0118
tag

+1. Ha valakinek ez számít, a f7 alatt 5100 ponttal többet gurított Antutu ban.
Az szerintem, csak egy szoftverfrissítéssel szép eredmény.

(#839) Evonys válasza Merkur840 (#837) üzenetére


Evonys
csendes tag

Köszi neked is és V.Stryker-nek is, akkor feldobom a 7-t. Igazából még semmit nem raktam át, telepítettem fel, mert vannak ugye segítőkész emberek itt a fórumon, akik fentebb megírták, nem árt gyári visszaállítás, szóval úgy voltam vele előbb update, aztán majd belakom. Én feketében rendeltem, remélem bírja még egy darabig a fényezés, mert buta fejjel tokot csak pár napja rendeltem. Igaz szántam rá kicsit többet így Portugáliából érkezik, így hátha hamarabb ideér, de lehet rosszul logikáztam. Kábelből sokféle van, nem is néztem UGreen esetleg gyárt-e, tőlük már rendeltem fejhallgatóhoz kábelt, minőségi terméket küldtek. Régóta szemezek ezzel a mágneses cuccal bepróbálkozom vele, legfeljebb először a régi telón, nehogy baj legyen. :DDD

(#840) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

Három hét utáni 6-s és 5 napja 7-s tapasztalatom:Nem akarom ismételni amit Dovloran társunk leírt, teljes egészében meg vagyok elégedve a telefonnal és a hetes frissítéssel,olvassátok el az utolsó hozzászólását...

(#841) iMaverick válasza Zsoltpeter (#840) üzenetére


iMaverick
addikt

Én már inkább nem írok semmit... Megint megkapom, hogy informatikus vagyok.

A 7-es Flyme-t felraktam zero day, semmi olyan problémám nincs, ami gátolná a használatot. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#842) Dovloran válasza Zsoltpeter (#840) üzenetére


Dovloran
senior tag

+1 Köszönöm

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#843) sicc33 válasza Evonys (#839) üzenetére


sicc33
aktív tag

Igen gyárt kábelt. Van is tőlük, jó darab.

(#844) Joeker67 válasza Evonys (#839) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Én használok ilyen, pontosabban ehhez hasonló, még régebbi kábelt, Note6-al és több más telóval (az még nem kerek, hanem a laposabb forma), semmi gond vele, sőt az általam használt kábel még adatküldésre is használható.

[ Szerkesztve ]

(#845) Evonys válasza Joeker67 (#844) üzenetére


Evonys
csendes tag

Ó, de jó, hogy írtál, akkor bátran rendelek egy ilyet. Tetszik a kerek forma, de megmérem biztos, ami biztos hogy jönne ki, mert a telefon elég vékony, nehogy megemelje töltéskor vagy síkban ne passzoljon, ha az asztalon van. Bár nem acélkábel vastagság. :D , de a lapos verzió kialakításban jobban illik a telefonhoz.

sicc33 :R ... szétnézek náluk, mi a kínálat ez ügyben.

(#846) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Nem tudja valaki hirtelen, hogy lehet beállítani, hogy ujjlenyomat olvasóval oldja fel a lezárt képernyőt? Ne kelljen előtte megnyomni oldalt a gombot is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#847) feka0118 válasza mobilizmo (#846) üzenetére


feka0118
tag

Csak nyomd meg a home gombot és már oldja is fel😉

(#848) mobilizmo válasza feka0118 (#847) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen, ezt tudom. De ha van zárolás beállítva és esetleg ujjlenyomat is van beállítva, akkor meg lehet úgy oldani, hogy ujjlenyomatra azonnal feloldjon fekete képernyőnél.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#849) V.Stryker válasza mobilizmo (#848) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A gombot mindenképp meg kell nyomni tudtommal is... ahová az ujjadat teszed, azt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#850) Joker88 válasza mobilizmo (#846) üzenetére


Joker88
őstag

vagy van duplakoppos felébresztés is.. de c.) verzió: Nillkin tok ami feloldja a kijelzőt vagyis " okostok" ,persze a feloldókódot neked kell bepötyögni..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.