Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Richoo44 válasza mzsombor (#1099) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Én már pár száz képet lőttem a telefonnal, de egy sem volt ilyen.Minden napszakban kipróbáltam.Szerintem valami szoftveres bibi van, amit én tuti megnézetnék.

(#1102) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Gyári visszaállítás mindenképp muszáj Flyme 7 frissítés előtt?

"So say we all"

(#1103) V.Stryker válasza TaliGa (#1102) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Után.....es erosen javasolt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1104) mzsombor válasza galervin93 (#1100) üzenetére


mzsombor
tag

Megnéztem, HDR nincs bekapcsolva, és nem sorozat részei a rossz képek. Egy dolog tűnt fel. A gyári galéria App-ban nem, de a Google Photos-ba feltöltött változatokban kicsit más a bélyegkép, mint a nagy. A példa fotónál maradva: a nagy (szétcsúszott) képen egymás mögött vannak a kicsi lány lábai, a bélyegképen meg egymás mellett, és az nincs szétcsúszva! De ez csak a Google Photos-ban, a gyári galériában a bélyegkép is hibás...

(#1105) vlesi69


vlesi69
senior tag

Sziasztok! Most rendeltem egyet 36000 ért az Eustock tól, remélem okés lesz mert ár érték arányba elég jó. Kamerája milyen, valakinek valami tapasztalat?

(#1106) Pjotr válasza vlesi69 (#1105) üzenetére


Pjotr
senior tag

Mi ma vettük át és hát a Honor 9 kamerája jobb, főleg zárt térben, meg fluidabb az egész, de basszus, 36+posta ez a telefon és dupla kamera, ujjlenyomat, 3/32gb, arcalapu feloldás első kameraval. És nem az van, hogy lassu, csak kicsit a weboldalak tovább tartanak, meg doccennek, ha túl hamar görgetsz egy flagshiphez képest. És ennyi, nem is zavaró. Ha most kéne telefont venni, költene a picsa százat barmire. Többet eddig se adtam telefonert. Pofám leszakad komolyan, hogy itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#1107) Richoo44 válasza vlesi69 (#1105) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Ezért a pénzért hibátlan a kamerája.

(#1108) Pjotr válasza V.Stryker (#1103) üzenetére


Pjotr
senior tag

Én nem csináltam meg és a Facebook Messenger csak telefonszámmal nem is jelentkezett be frissítés után...

[ Szerkesztve ]

(#1109) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, ismerősöm rendelt 2 ilyet a családba egyik tökéletes, másik 89% töltéssel másnap be sem kapcsol, (előző nap persze jó volt) volt hard reset, semmi sérülés, saját töltő, csakis saját kábel, se frissítés semmi nem volt betéve sem sim se micro sd, vmi felélesztő tippetek van, szerviz előtt? :R

[ Szerkesztve ]

(#1110) vlesi69


vlesi69
senior tag

Kösz a válaszokat, holnapra megjön és letesztelem. Majd megosztom az én tapasztalataimat.

(#1111) Monya78 válasza GIJoe (#1109) üzenetére


Monya78
veterán

Kollegám is így járt, Ő is rendelt kb. 3 hete, kézhezvétel után egy órát piszkálta, majd kikapcsolt 50% környéki akku mellett, többet nem lehetett feléleszteni; hard resetre, töltésre semmire sem reagált.

Eustock-nak visszaküldte, kicserélték egy másikra, és az tökéletes.

(#1112) pe00ar


pe00ar
csendes újonc

Udv mindenkinek, tegnap ota van ilyen keszulekem.
Ket kerdesem lenne:
-Rogton szuzen frissitettem, eloszor a flyme 6.akarmennyit tette fel, utana a flyme 7 -et. Ezutan gyanusan keves tarhely maradt a keszuleken, 22gb korul. Nem torli automatikusan a telepito fajlokat? Tudja valaki hol lehet ezeket megtalalni, hogy torolhesse az ember?
-Flyme 7 frissites utan kikapcsoltam az automatikus rendszerfrissites opciot, es google play -ben a frissiteseket. Nem akarom, hogy barmit is frissitsen magatol. Ennek ellenere lefrissitette a beepitett alkalmazasokat, mint pld beepitett bongeszo, chrome, touchpal, stb (egyiket sem hasznalom soha). Tud valaki segiteni abban, hogy hogyan lehet teljesen letiltani a frissiteseket ezen a keszuleken? Elore is koszonom!

A keszulekrol annyit, hogy az elso benyomasok teljesen pozitivak, annak ellenere, hogy...
A kijelzo a maga 1920 x 1080 felbontasaval a parom samsung j3 (amoled, 1280 x 720) telefonja mellett egy vicc, kontraszt, fenyero, szinek tekinteteben, a felbontas kulonbseg is csak akkor szembetuno, ha nagyitoval nezem. Nekem detto ugyanazt az elmenyt hozza a kijelzo, mint az elozo homtom ht20 keszulekem (egymas mellett van a 3 telefon).
A menuje nekem tulbonyolitott, stock 6 androidon sokkal gyorsabban es egyszerubben meg tudom oldani, amit szeretnek.
Viszont a kamera az en mercem szerint nagyon szuper, a telefon gyors, femhaz, aksi, stb... Terero es halozatkezeles meg a jovo zeneje, de eddig siman megerte a 35900 ft -ot (de 45 -ot pld mar nem adnek erte).

(#1113) pe00ar válasza GIJoe (#1109) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Nekem is van egy tippem erre. Tegnap kb 30 cm magasrol ledobtam az agyra, utana ujraindult. Utana volt meg egy ilyen agyra ledobas (napi rutin a telefonokkal), ezutan nekem kellett ujrainditanom. Valoszinuleg hiaba beepitett az aksi, megis el tud mozdulni. De ha ez is a helyzet az ismerosodevel, akkor is szerviz.

(#1114) benzol válasza pe00ar (#1112) üzenetére


benzol
aktív tag

Nekem a 7-es frissítés a download/upgrade/firmware mappában van.

Szerintem ha letiltod az automatikus frissítést és kikapcsolod a play áruház értesítéseit akkor nem fog zaklatni állandóan.

///\oo/\\\

(#1115) Joker88 válasza pe00ar (#1112) üzenetére


Joker88
őstag

Ennyi a különbség az IPS és Amoled közt.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1116) masterful87


masterful87
senior tag

Flyme 7 update előtt is vagy csak utána kell a gyári visszaállítás?
Még új telefon, éppen csak bejelentkeztem a google fiókomba.

(#1117) Joker88 válasza masterful87 (#1116) üzenetére


Joker88
őstag

utána.. feltelepíted a hetest,majd akkor kell a visszaállítás..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1118) galervin93


galervin93
őstag

Nekem frissítés után kellett vagy három ki-bekapcs, míg észheztért, de azóta hasít, érzhetően jobb mint, a hatos.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#1119) szg88


szg88
őstag

Én vettem egy oldalra nyíló flip tokot Bpesten. Tökéletesen illeszkedik. 4 ropi volt.

(#1120) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Ajándékba Meizu M6-t néztem ki, most nézem a Note csak 3ezerrel drágább az akció alatt.
Gondolom simán megér ennyi különbözetet, ahogy pár kommentet elolvastam.
M6 van a családban, vele minden rendben.
köszi

(#1121) pe00ar válasza szg88 (#1119) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Elarulod melyik uzlet az? A neten csak csomagkuldoset talaltam, szemelyes atvetelt nem.

(#1122) pe00ar válasza benzol (#1114) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Koszi, de a download mappan belul sem upgrade, sem firmware mappat nem talalok, sem a telefon fajlkezelojevel, sem pc -re csatlakoztatva (a rejtett fajlok megjelenitese be van kapcsolva). Van valamilyen trukk?

(#1123) benzol válasza pe00ar (#1122) üzenetére


benzol
aktív tag

Nálam nem rejtett a fájl. Én legtöbbet az ASUS file manager használom, ezerszer hatékonyabb mint a Meizu-é, illetve az ES File Exploret. Mindkettő simán látja, viszont a gyári file manager nálam sem jeleníti meg.

///\oo/\\\

(#1124) pe00ar válasza benzol (#1123) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Kiprobaltam ezt a ket fajlkezelot is, de ezekkel sem latszik, amugy ezekben is benne van a rejtett fajlok megjelenitese opcio. Download mappan belul nekem csak du-gdt-download, Bluetooth es HotApps mappa van. 2 sim kartyat hasznalok folyamatosan (sd kilove), es eleg nagy ervagas volt, hogy a vart 26gb helyett csak 22gb tarhelyem maradt rogton a frissites utan, mielott meg barmit is csinaltam volna a telefonnal. Mivel sehol sem talalom a frissites telepito fajlokat, most mar abban sem vagyok biztos, hogy az vette el a helyet, de valahova megis eltunt. ES File Explorer elemzes utan olyat mutat, hogy "egyeb": 2.45gb. Hogy mi az az egyeb arrol fogalmam sincs, mert nem lehet rakattintani.
Azert koszi a segitseget!

(#1125) Richoo44


Richoo44
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1126) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Na szóval, készítettem most egy hosszú záridős képet, állványról.Ha érdekel valakit.( kicsit bele kellett javítanom, mert volt egy lámpa fény, ami sajna torzította a témát.)

(#1127) Dovloran válasza Richoo44 (#1126) üzenetére


Dovloran
senior tag

Hallod ez szerintem nagyon jó lett! :K

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1128) iMaverick válasza Richoo44 (#1126) üzenetére


iMaverick
addikt

:C :R

Baromi jópofa! Keresztbe azok a hosszú színes csíkok autók voltak?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1129) Sógi válasza pe00ar (#1124) üzenetére


Sógi
addikt

Nyisd meg a biztonság appot, azon belül tisztító, scan, ott fogod látni a big fileoknál, ott tudod törölni.

(#1130) Richoo44 válasza Dovloran (#1127) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Köszi, ma még egyszer nekifutok, csak már szerintem Pesten :D

(#1131) Richoo44 válasza iMaverick (#1128) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Köszi, igen, az egy autó volt, ez volt a cél, letettem, és beállítottam 4 sec-re a záridőt,ISO 200 és kb. úgy időzítettem, hogy az autó a felvétel elején haladjon el a kamera előtt.

(#1132) benzol válasza mzsombor (#1099) üzenetére


benzol
aktív tag

mzsobor: SD kártyára rögzíted a képeket? Ez tipikusan SD kártya, rosszabb esetben belső memória hibának tűnik, nekem anno egy Kingston kártya produkált ilyen képeket, főleg elcsúszósokat. Kártya csere után rendben volt.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#1133) mzsombor válasza benzol (#1132) üzenetére


mzsombor
tag

Most hogy mondod, tettem bele SD kártyát, mert a régi telefonjáról azzal másoltam fel a telefonra a régi képeit. Benn is maradt a kártya, mert igazából most csak 1 SIM helyet használunk, gondoltam miért ne? Viszont azt 1-2 napja vettem észre, hogy a kamera alkalmazásban az alapértelmezett mentési hely át volt állítva az SD-kártyára, ezt visszaraktam akkor a telefonra. Este megnézem, hova mentette a rossz képeket, esélyes, hogy az SD-re.

Akkor ez a kártya kuka? Oda vissza adatmásolásoknál sose dobott mostanában hibát. Amúgy valami egyszerű Kingston, úgy emlékszem, talán csak egy sima Class 4-es.

(#1134) benzol válasza mzsombor (#1133) üzenetére


benzol
aktív tag

Nekem még réges-régen egy 1GB-os normál méretű Kingston produkálta ezt egy Konica-Minolta digitális fényképezőgépben, de igazából csak abban a gépben jött elő a hiba, áttéve egy másikba nem találkoztam vele. Inkább eltettem tartalékba amit azóta sem használtam :N.

Az a minimum hogy ráeresztesz egy teljes formázást a számítógépen, majd visszatéve a telóba én azzal is leformáznám. De szerintem jobban jársz ha egy másik kártyát teszel bele. :DDD

Van egy Check Flash nevű progi az jó eséllyel megmondja ha hibás a kártya.

///\oo/\\\

(#1135) Zeth


Zeth
csendes tag

Sziasztok!
Öcsémnek vettem egy ilyen telefont. Két napja használja, de még mindig nagyon gyorsan merül. Tegnap este kb. éjfélkor vette le a töltőről és reggel fél 11re már 73%-on volt. Tudom hogy az új telefonoknál várni kell pár napot mire beáll az akku, de ez szerintem eléggé durva merülés így is. Van valakinek valami ötlete hogy mi a baj? Ja, amúgy még a Flyme 6 van a telefonon.
Előre is köszi a segítséget! :D

(#1136) Sógi válasza Zeth (#1135) üzenetére


Sógi
addikt

Hello,

Ez nem az akkubeállás miatt van az biztos :)
Valami fut a háttérben vagy hibás az akku...
Az akkuhasználatnál milyen alkalmazások látszódnak, legfelül vannak azok, amik sokat használták az akkut utolsó töltés óta...
Újraindítás sem segített? Egy reset is kellene + nem ártana 7-re frissíteni..

[ Szerkesztve ]

(#1137) V.Stryker válasza Zeth (#1135) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én két sim-el használom cégesként, néha játszom is rajta, facebook, hivások, bluetooth, stb.... tegnap reggel vettem le töltőről, most 49%on van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1138) benzol


benzol
aktív tag

A Meizu töltőjével töltöttetek már másfajta telefon?

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#1139) mzsombor válasza benzol (#1138) üzenetére


mzsombor
tag

Igen, az én Redmi Note 5-ösömet, meg egy régebbi Doogee X5 max pro-t. Miért?

(#1140) benzol válasza mzsombor (#1139) üzenetére


benzol
aktív tag

Kíváncsi voltam mennyire inteligens a kütyü, mert van egy Vodás(Alcatel) tabletem, és annak a 2A-es töltője kegyetlenül hevíti a telóinkat, viszont egy másik 2A-es töltő már normális módon(jóval lassabban) tölti őket valószínűleg csak 1A körül, és akkor nem is melegszenek annyira. Valószínűleg a 2A-es Alcatel töltő nem kommunikál az "akksival" csak tolja neki.

Eddig nem mertem rádugni a Meizu töltőjére semmilyen más telót olvasva rajta a kimeneti feszültségeket és áramerősségeket nehogy odavágjon nekik... :DDD

///\oo/\\\

(#1141) mzsombor válasza benzol (#1140) üzenetére


mzsombor
tag

Kíváncsiságból kötöttem rá egy fesz és árammérőt, az M6 Note-tal 5V-on indult a töltés, aztán feljebb mászott, talán 9V-ig, de a teló már eléggé fel volt töltve. A Redmi Note 5-öt a sima 5V/2A-rel töltötte.

(#1142) bounty123 válasza benzol (#1140) üzenetére


bounty123
őstag

A töltőkben tudtommal nincs ilyesféle intelligencia, az nem korlátozza le magát. A telefon kéri a töltőt, az meg ad amennyire képes.

(#1143) benzol válasza bounty123 (#1142) üzenetére


benzol
aktív tag

Szerintem pedig lennie kell valaminek, mert a Meizu töltője mCharge funkcióval képes 12-9-5V is üzemelni mindegyik feszen 2A-el (ez pedig nem szabvány 5V). Valahogy el kell tudni döntenie, hogy éppen milyen feszültség/áram combót adhat a csatlakoztatott kütyünek ez pedig csak oda-vissza kommunikációval lehet szerintem, de javítsatok ki ha tévedek. :DDD

A Qualcomm QC töltői is csak a saját, kompatibilis, Snapdragonjait töltik gyorsan.. annak is valahogyan el kell tudni döntenie hogy mid dugott rá az ember.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#1144) bounty123 válasza benzol (#1143) üzenetére


bounty123
őstag

Persze van kommunikáció, de a töltő nem 1A-t fog adni a telefonnak, ha az 2-t kér és képes annyit adni. Ahogy nem fog QC-t se adni neki, ha az nem kéri (mert nem képes rá, vagy le van tiltva a gyorstöltés). Szóval nem a töltő dönti el, hogy mennyivel töltsön, hanem a telefon töltő ic-je kéri, és a töltő meg ha képes rá, adja.

Ehhez kapcsolódóan, van valahol beállítás, hogy ne legyen gyors a vezetékes töltés? Mert az akku kímélése miatt nekem elég lenne legtöbbször a normál töltés, de nem találok ilyen opciót. Persze legfeljebb használok egy kisebb áramú / nem gyorstöltőt, ha nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1145) Richoo44 válasza bounty123 (#1144) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Most komolyan ilyeneken pörögtök? Használjátok már, és ennyi.Semmi baja nem lesz a gyári töltővel, megsúgom, annyira fog amortizálódni az akksi mint ha gyengébb töltővel töltöd.

(#1146) V.Stryker válasza Richoo44 (#1145) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azéééééé na... a meizunak gyorstöltője van... legalábbis ehhez a készülékhez. Gyorstöltésre nem képes telefont tölteni vele, nem biztos,hogy jót tesz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1147) Kobudera


Kobudera
tag

Sziasztok! A napokban vettem egy meizu m6 note-ot egy sráctól, akinek elmondása szerint nem kellett, teljesen makulátlan. Gondoltam csinálok egy gyári adatok visszaállítását, és mi történt? A telefon rendszere nem áll fel, váltakozva villog a meizu és a flyme logó... Természetesen garanciás, de már ezzel indítani az állítólag nem is használt készüléket elég bosszantó. Van erre valami más megoldás, vagy vigyem a szervízbe? Köszönöm a válaszaitokat előre is.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#1148) benzol válasza bounty123 (#1144) üzenetére


benzol
aktív tag

Erre voltam kíváncsi, nem vagyok tisztában ezzel a gyorstöltéses dolgokkal... :R

///\oo/\\\

(#1149) tamasas0913


tamasas0913
tag

Üdv mindenkinek.
Ma vettem egy ilyen ketyerét.
Ez a rohamos merülés engem is elért.. Kb. 20 perc nyomkodással merült 30%-ot az akku. Beállítottam a telefont meg chrome-ban olvasgattam. Egy 4000-es akksitól nem várnám ezt.
Felajánlott egy frissitést, majd azt felteszem még, meg valószinőleg be kell állnia, de na. :) Fura dolog.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#1150) feka0118 válasza Richoo44 (#1145) üzenetére


feka0118
tag

Ez igaz, de annyival kiegészíteném hogy litum-Ion akumulátor esetén igaz. Litium polimer akkumlátorok esetén ez már nem teljesen igaz. A polimer akksik jobban gyengülnek gyorstöltés esetén. Szerencsére -tudomásom szerint- az összes Meizu telefonban Ion aksi van, ez is az egyik oka volt hogy Meizu telefont vettem. A polimer előnye hogy méretben kisebb, hátránya hogy hamarabb elhasználódik pláne ha rendszeresen rosszul töltöd azt (azaz hagyod teljesen lemerülni, nem töltöd fel teljesen,stb). A meizu állítása szerint ezzel a gyorstöltővel 380 töltésig nem gyengül az aku kapacitása. Mondjuk ezt majd megmondom 1,5 év múlva hogy tényleg igaz e.😁😁

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.