Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Pippen


Pippen
csendes tag

A vezeték nélüli töltéssel kacérkodott már valaki,vagy marhaság?[link]

(#1552) cinemazealot válasza Pippen (#1551) üzenetére


cinemazealot
addikt

Más készülékkel, de én már próbáltam. Kényelmes dolog, csak ezektől az utólagos megoldásoktól hízik a készülék. Esetleg bele lehet faragni egy tokba, így "eltűnhet", de ha később szükséged van a készülék USB aljzatára, akkor lehet mindent szétkapni, köröm végével kikapirgálni a töltőáramkör csatiját... nyűgös.

Aztán ott van az is, hogy az M6 Note 4000 mAh-ás akksiját feltölteni elég komoly meló, így mind a töltő áramkör, mind a töltőpad felmelegedhet. Nyilván nem ez a veszteség fog anyagilag földhöz vágni, de ki tudja, van-e értelme feleslegesen fűteni a Kínából származó, ki tudja milyen megbízhatósággal rendelkező áramköröket.

Illetve van még egy olyan tényező is, hogy az M6 Note relatíve nagy, a töltőáramkör tekercselése viszont (köszönhetően a rövidke kábelnek és az aszimmetrikus kialakításának) nem feltétlenül a tömegközéppontjában támasztja alá. Így egy kisebb töltőpadra téve esélyes, hogy lebillen vagy odébb mászik. Az meg ugye elég gáz, ha töltés után arra leszel figyelmes, hogy nem is töltötted fel, mert nem találtad el a pontos pozíciót.

Szóval jó... de csak ha kísérletezgető típus vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#1553) Pippen válasza cinemazealot (#1552) üzenetére


Pippen
csendes tag

Kösz a részletes választ.

[ Szerkesztve ]

(#1554) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
Ma megjött a telcsi, idáig nagyon pozitívak a tapasztalatok!
Viszont valamit nem találok! Bekapcsoltam a "Fejlesztői módot", de menüben sehol nem találom!

(#1555) Nkboy válasza Csendeske (#1554) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállítások - Kisegítő lehetőségek - Fejlesztői beállítások

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1556) aprokaroka87 válasza Nkboy (#1555) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Előtte nem kell nyomkodni a telefonról beállitás menű build szám részt?

(#1557) Nkboy válasza aprokaroka87 (#1556) üzenetére


Nkboy
senior tag

De kell, de a kolléga azt írta, hogy bekapcsolta.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1558) Csendeske válasza Nkboy (#1555) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Köszönöm! :R

(#1559) #69808896


#69808896
törölt tag

Valakinek ismerős az alábbi hibaüzenet?
"735 internal error"

Van pár apk-m, amik az előző telefonomon működtek, az M6 Note-on pedig el sem indulnak, az említett üzenetet kapom installálás után. Flyme 7.0.1.0G van fenn, a telefonon nem mókoltam semmit.

(#1560) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok! Batyam két hete vett egy note 6 keszuleket. Be szeretnenk lépni a play aruhazba,meg is nyitja, de egy mp utan kilep belőle. Mi lehet a problema szerintetek?

(#1561) blueMerle válasza #69808896 (#1559) üzenetére


blueMerle
veterán

A 7.0-ás frissités után gyári visszaállitás megvolt? Rengeteg bug fordul elő, ha nincs frissités után gyári visszaállitás.

[ Szerkesztve ]

(#1562) aprokaroka87 válasza wolf88 (#1560) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Google play áruház adatainak törlése sem segít?

(#1563) wolf88


wolf88
tag

Utána már semmilyen appot nem tudott megnyitni.Tegnap vidéken voltunk, majd a mai nap folyamán csinál egy gyári visszaallítást, 7.1.x valami az android verziója.Reméljük megoldja.Köszi a segítséget

(#1564) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Ez a telefon tudja a lassított felvétel funkciót? Mint az iphone 5s például?
Mert amit itt ír , hogy "120 fps HD lassított felvétel." az valós.? Iphone-ra nincs pénz, de ez még beleférne a költségvetésbe.

[ Szerkesztve ]

(#1565) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Ez a teló tud javasolt szavakat?
Mert írás közben nem dob fel semmilyen javaslatot sem.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1566) tokyo2 válasza p2pp (#1565) üzenetére


tokyo2
tag

Touchpal nyelv T+ gondolom...De lehet feltenni más bill programot pl. Google vagy swiftkey vagy akármi

(#1567) tokyo2 válasza gyulazsolti (#1564) üzenetére


tokyo2
tag

Igen, tudja a lasitott felvételt

(#1568) Csendeske


Csendeske
aktív tag

A névjegy szerkesztésben csak telefonszámot lehet átírni? Cím, email esetleg?

(#1569) Nkboy válasza Csendeske (#1568) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mindent IS. :)

Email, születésnap, saját honlap címe, hol lakik, hol dolgozik, mikor született, becenév.....
Ennyi elég bőven, úgysem nézegeti az ember. :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1570) Csendeske válasza Nkboy (#1569) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Remek!
Akkor ezt jól benéztem megint!
Azért köszönöm szépen!😃

(#1571) gyulazsolti válasza tokyo2 (#1567) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm!

Meg is rendeltem a leányomnak.
Még egy kérdés.
Olyat tud, hogy ha játszik rajta például, fel tudja venni a játékot?
Olyasmi mint a képernyő fotó, csak ez képernyő videó lenne.

Másra helye-közel kaptam választ a topikban.
Beüzemelés, töltéssel kezdeni, majd lefrissíteni, és reset, alapra állítással kell kezdeni.

(#1572) Joker88


Joker88
őstag

megint előjött fényképkészítésnél a hiba,azonban most a színek rendben vannak... nézzétek csak..

KÉP

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1573) cinemazealot válasza Joker88 (#1572) üzenetére


cinemazealot
addikt

Itt mintha a JPEG tartalomban lenne a hiba. Viszont gyanús, hogy pont a vízjelben lévő dátumnál kezdődik (ér véget). Próbáltad már a vízjelet kikapcsolni? Hátha annak a ráírásakor keféli el az eredeti képet. :F

(#1574) Joker88 válasza cinemazealot (#1573) üzenetére


Joker88
őstag

a többi képnél semmi hiba.. fene sem tudja.. a vízjelet nem akarom kikapcsolni, így legalább tudom mikor készült :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1575) cinemazealot válasza Joker88 (#1574) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egyébként is tudnád, benne van a kép EXIF-információiban számtalan egyéb adat (pl. záridő, ISO érzékenység, rekeszméret, igény szerint GPS koordináták, telefonszám, készítő neve stb.) mellett. De ha Te szereted a megörökített fényképeiden ott díszelegni a Meizu logót, Te tudod. :)

(#1576) aprokaroka87 válasza Joker88 (#1572) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Más kamera appal is produkál ilyet?

(#1577) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!

Átfutottam a kommentek elejét, végét - vennem kell két telefont, az egyik egy Redmi 5A, a másik egy sima nyomógombos gsm telefon.

A hardver szempontjából látom, hogy jobb lesz, mint a Redmi 5A, de a gyakorlatban is érezhető a teljesítmény különbség? Meg leszek vele elégedve? A Redmi-t is szeretem, csak gyakorlati okokból GYORSABBAN reagáló telefonra van szükségem. Az asszonynak van egy Redmi 4X-e, hozza annak a teljesítményét?

Anyám a régi nyomógombos vacka után elfog tudni igazodni a Flyme-on? Sima Androidos tabletje van, azzal úgy ahogy elboldogul, de állandóan telivágja vírusokkal, vagy adware-ekkel, vagy tök tudja mivel, de egy párszor már használhatatlanná tette :D

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1578) tokyo2 válasza gyulazsolti (#1571) üzenetére


tokyo2
tag

Játék felvétele androidos telefonon :

[link]

(#1579) aXXon válasza aXXon (#1577) üzenetére


aXXon
senior tag

Átfutottam a kommentek elejét, végét - vennem kell két telefont, az egyiket egy Redmi 5A, a másik egy sima nyomógombos gsm telefon HELYETT.

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1580) tokyo2 válasza aXXon (#1577) üzenetére


tokyo2
tag

Ajánlom figyelmedbe ezt az összehasonlítást:
[link]
Mind a két telefon volt már a kezembe, megfelelő előre lépés lesz számodra, megnyugodhatsz.
Anyukád mennyire tudja majd használni, arról nem tudunk érdemben nyilatkozni. A jellemző, hogy idősebb emberek is el tudnak jutni előbb utóbb olyan szintre, hogy legalább fel tudjanak hívni vkit :). Neki nem bíztos , hogy kell ilyen telefon.

(#1581) aXXon válasza tokyo2 (#1580) üzenetére


aXXon
senior tag

Köszönöm, próbáltam meggyőzni, de nem sikerült - akkor legalább egy olyan készüléket szeretnék a kezébe adni, ami nem akad meg minden pillanatban.

Érdekességképpen a Redmi 5a előtt egy Note 5a volt, ami elvileg ugyanaz a hardver, csak nagyobb kijelző és azt mégis érezhetően gyorsabbnak éreztem. Az után a sima 5a kínszenvedés, de együtt tudnék vele élni, csak szükségem van arra, hogy a Google Mapsnek nagyon gyorsan be tudjam adni hangutasítással a célállomás címét és ebben sajnos nagyon kullog. Ezért gondoltam, hogy a 8 gyorsabb mag, meg a plusz 1 giga ram már tudja produkálni az általam elvártat.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1582) gyulazsolti válasza tokyo2 (#1578) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm.

(#1583) p2pp válasza tokyo2 (#1566) üzenetére


p2pp
őstag

Touchpal megoldotta. Köszi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1584) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Van egy gondom az M6 note ommal. Chrome böngészőben írok mondjuk egy oldalon, majd átváltok egy másik appba, és vissza, akkor a chrome az oldalt kvázi frissíti és a minden elveszik amit gépeltem. Rendsze most 7.1.2, de korábbiaknál is ez volt. Van valakinek ötlete erre?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1585) aprokaroka87 válasza Mr.Peter (#1584) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak azt az egy oldalt frissiti újra?
Korábbi vagy frisebb chrome böngésző esetén is ugyanez a helyzet?
Mert lehet hogy a chrome-al van gond.

Bár ha jól értem, akkor minden oldalon csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#1586) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok,

van egy M6 Note amit eustockrol rendeltem kb 3 hete, ma baratnom sikeresen pokhalosra torte a kijelzojet. Tudom hogy erre nem vonatkozik a gari es nem javitjak ingyen, de hova tudom elvinni Budapesten vagy elkuldeni ahol kicserelik a kijelzot, es kb mennyibe fog kerulni?

Koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#1587) dvids válasza Mr.Peter (#1584) üzenetére


dvids
aktív tag

Én windowsos, asztali gépen találkoztam ilyennel, Chrome beépített feature, de androidban nincs az a flag, amivel ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1588) The Goth válasza mttssz (#1586) üzenetére


The Goth
tag

[Itt van minden infó.]
Szerintem 25 Mátyás papírt nem ér meg, de te tudod. Amúgy attól, hogy a garancia sérülésre nem terjed ki, a garanciális telefont akkor is ajánlott a kapcsolt szervízbe vinni, mivel így a garancia továbbra is él majd. Ha máshova viszed. akkor ugrik teljesen.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#1589) aXXon válasza tokyo2 (#1580) üzenetére


aXXon
senior tag

Anyámat sikerült lebeszélni, magamnak ma megrendeltem. Köszönöm a segítséged!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1590) Pippen válasza gyulazsolti (#1571) üzenetére


Pippen
csendes tag

Ha lehúzod a redőnyt ,alsó sor jobbról a második gomb (kamera ikon van rajta).Felveheted ami a képernyőn történik.

(#1591) eron009


eron009
tag

Aki ilyen eredeti flip tokot használ, milyen a minősége? A kis ablak működik rendesen?
Illetve, feketében nincs ilyen tok? (kivágott flip)

(#1592) gyulazsolti válasza Pippen (#1590) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Oké.
Holnap jön meg a telefon, és kipróbálom majd. Köszönöm.

Leányom biztos boldog lesz, ha tudja majd ezeket a funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#1593) mdanee válasza gyulazsolti (#1592) üzenetére


mdanee
tag

A lassított felvételt egyszer kipróbáltam. Van,de minek kategória, nagyon kis felbontáson rögzít lassítva.

(#1594) tokyo2 válasza eron009 (#1591) üzenetére


tokyo2
tag

Feketében nincs, a fehér nagyon jó minőségű! Müködik az app hozzá jól, a zenelejátszó része néha hibázik...

(#1595) tokyo2


tokyo2
tag

The device supports slow motion in 720p and time-lapse in 1080p.

(#1596) Dovloran


Dovloran
senior tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a gyári "beépített root-olást", de sajnos az csak egy ilyen ,,álca" vagy, hogy is mondjam, ugyanis a SU-binary-k valószínűleg nagyon elavultak és a root cheker appokon kívül más értelmes root-os appok csak látszólag kapnak engedélyt, igazából pedig nem működnek. Próbáltam frissíteni a SuperSU-val a binary-ket, de bootloop-ot csinál. Ráadásul pont vannak most ilyen "botrányok" a SuperSU legújabb (V2.82) verziói körül, de sajnos akkor is bootloop-ot dob, ha a (V2.79-et) használom. Plusz ebben a pillanatban a Google Play-ben sem elérhető az app. A kínai csoda root appok se működnek sajnos (King és Kingo root). Összességében, tulajdonképpen nem is lehet normálisan kirootolni ezt a készüléket, jól sejtem? (Egyelőre) :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1597) sicc33


sicc33
aktív tag

Video keszitesevel tapasztalata valakinek? Visszanezve a felvett anyagot villog a kep. Nem is igen tudom pontosan leirni a jelenseget.

(#1598) cinemazealot válasza sicc33 (#1597) üzenetére


cinemazealot
addikt

Töltsd fel YouTube-ra! Több szem többet lát.

(#1599) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Megjött a telefonhoz a Nilkin flip tok.
Kb 2 hét alatt ideért.
Előnyök: érzetre minőségi, jó anyagból van, nem csúszik.
Viszont van egy egyelőre bosszantó dolog: a fedlap hozzáér az ujjlenyomatolvasóhoz, és ezzel ébreszti a képernyőt. Kb fél órája raktam tokba a telefont, zsebembe nem volt még, de kézbe véve sokszor fogadott ébresztett képernyő, úgyhogy kíváncsi vagyok hosszú távon mennyire okoz majd gondot...
Ki lehet valahogy kapcsolni a home gomb "képernyővillantását"? Úgy látszik, ez ilyen "feature", hogy automatikusan ébred a képernyő nyitáskor. Nem szóltam :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1600) Joker88 válasza chopin42 (#1599) üzenetére


Joker88
őstag

nem,nem a tok hibája...

érzékeli,ha felnyitod a tokot, és lezárja a kijelzőt, ha lecsukod..

Kikapcsolása :beállítások / kisegítő lehetőségek / Intelligens tok..

Én személy szerint kedvelem ezt a tokot.

In loving memory of Garrett Lockhart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.