Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) cinober1 válasza aprokaroka87 (#699) üzenetére


cinober1
csendes tag

Nem megoldás sajnos. Teljes rendszer visszaállítás után sem, gyak. teljesen tiszta állapotban van a teló.
Akinek működik az mókolt rajta valamit vagy csak bekapcsolta és kész?

(#702) benzol válasza cinober1 (#701) üzenetére


benzol
aktív tag

Én csak bekapcsolom és működik (Vodafone).

///\oo/\\\

(#703) feka0118 válasza cinober1 (#701) üzenetére


feka0118
tag

Melyik szolgáltatónál vagy? Régen a telenornak volt olyan korlátlan adatfiegalmas csomagja, ahol ezt a funkciót nem lehetett használni.

(#704) ataboy válasza cinober1 (#701) üzenetére


ataboy
újonc

üdv! az egyes sim helyre tedd a megosztandó simet.

(#705) V.Stryker válasza cinober1 (#697) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

2 SIM van a telefonban. A 2-es a mobilnetes, a másik a telefonálós. Gondolom az alapméretezett mobilneteset osztja meg. Eredeti szoftver van rajta, amit te is most tettél fel. Telekomos net.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#706) nobela


nobela
senior tag

Többen jelezték hogy gond van a push üzenetek megkapásával (valószínűleg az OS kilövi a háttérből a folyamatokat).

Van valakinek tapasztalata a Gmail klienssel?

Két gmail fiókot használok, nekem elfogadhatatlan lenne ha nem kapnám meg 100% biztonsággal azonnal az emaileket.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#707) V.Stryker válasza nobela (#706) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem jönnek rendesen .

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#708) Dovloran válasza nobela (#706) üzenetére


Dovloran
senior tag

A "Smart Background" opció nincs hatással a Gmail-re, mert azt a beállításokon belül lehet szabályozni a Google fiók szinkronizálásnál.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#709) nobela


nobela
senior tag

Kicsit utána olvastam külföldi fórumokon is, FlyMe OS esetén több készülékkel is volt gond Google szinkronizációval. Sima M6-tal pl. többen is panaszkodtak...

Volt akinek a szinkronizáció ment ugyan, de nem azonnal, vagy egy idő elteltével abbamaradt ha nem nyitotta meg az appot.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#710) fanderbit válasza cinober1 (#701) üzenetére


fanderbit
csendes tag

Tapasztaltam hasonlót, de csak laptoppal. A laptop nem nagyon volt hajlandó csatlakozni, ha csatlakozott, akkor se volt netforgalom. Viszont másik telefon tudott csatlakozni.

(#711) cinober1 válasza nobela (#706) üzenetére


cinober1
csendes tag

A gmail-lel nem tapasztaltam ilyet, azonnal jelez rendesen. Viszont viberrel problémák vannak, vagy jelez vagy nem és hiába állítom be az alkalmazások alatt, hogy futni hagy a háttérben...

(#712) cinober1 válasza V.Stryker (#705) üzenetére


cinober1
csendes tag

Szóval bonyolódik a helyzet vagy inkább tisztul?
Egy simet teszek a készülékbe. Ha Telekomosat, akkor a megosztással minden rendben.
Ha UPC mobilosat (amin csak adat van, ezt használom egyébként másodikként netezésre), akkor azon nem megy a megosztás.

Na de mi köze a szolgáltatónak ahhoz, hogy a teló megosztja a netet illetve miért működik normálisan ez egy Vernee Thoron?

(#713) Joker88


Joker88
őstag

" Flyme 7G Stable for M6s will be released next week due to certification process. "

vagyis meglehet,hogy csúszik az új szoftver a következő hétre..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#714) Joker88


Joker88
őstag

Ma érkezett meg Kínából ( honnan máshonnan :D ) a 'kedvenc' gyártóm, a Nillkin , flip tokja az M6Note-ra..

/ Galéria /

Termék honlap ha valakinek megtetszene..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#715) iMaverick válasza Joker88 (#713) üzenetére


iMaverick
addikt

:((( Ezek a kínaiak sem a régiek. :D

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#716) benzol válasza iMaverick (#715) üzenetére


benzol
aktív tag

Nem tudjátok, hogy számíthatunk a 7-es Flyme-ben EIS-re a kameránál?

///\oo/\\\

(#717) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A hétre ígérték a flyme 7 -et. Tudunk róla valamit?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#718) Zsoltpeter válasza V.Stryker (#717) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Egy orosz oldalon azt írták, hogy még a 'cég' teszteli a végleges verziót... A béta tesztelők eredményei alapján.

(#719) Zsoltpeter válasza Zsoltpeter (#718) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Most olvastam.... Vasárnapra ígérik... Majd meglátjuk
.

(#720) V.Stryker válasza Zsoltpeter (#719) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, legalább nem kell napi kétszer addig megnéznem. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#721) novger


novger
tag

Régi nagy kedvencem (meizu mx3) után újra meizus lettem.
Összességében eddig nagyon tetszik a note 6. Én az itt említett hibákkal nem találkoztam, ellenben az automatikus fényerö nem akar müködni, a gyári billentyüzet nem ismer pár hosszú magánhangzónkat és van olyan játék ami szerintem a túlmelegedés miatt belassul, fagy.
Hibákról ennyit.
Viszont a kamera szerintem jó. Az akksi idö is rendben van.

(#722) Joker88 válasza novger (#721) üzenetére


Joker88
őstag

magánhangzókra:
menj bele a valamelyik kezdőképernyőn található " Touchpal " programba és kutakodj a beállításoknál.. nekem ismeretlen magánhangzós problémám nincsen,ezért tanácsolom a kutakodást..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#723) novger válasza Joker88 (#722) üzenetére


novger
tag

Köszi! Akkor ez user error volt :-)

(#724) nobela válasza novger (#721) üzenetére


nobela
senior tag

Nekem pontosan ez a parám a telefonnal, hogy mindenkinél másféle hibajelenségek jelentkeznek...

Van egyáltalán valaki akinél minden működik?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#725) iMaverick válasza nobela (#724) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem nincs olyan szintű baj ezzel a telefonnal. Pl. a magánhangzós téma először nálam annyiban csapódott le, hogy a hosszú "ő" kis pálcikái egymás felé állnak, nem párhuzamosan, mint itt a Windows-ban.

Az aksi jó (az ígért 3 nap eddig mindig meg volt), a kamera szuper. (Legalábbis az előző 3 kínai telefonhoz képest.)

A kupon kódos 40 ropiért mindenképpen jó vétel. Még ha a frissítésekbe beleférne egy Android verzió ugrás is... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#726) novger válasza iMaverick (#725) üzenetére


novger
tag

Nekem is ez a véleményen.
Nem kritikus hibák.

(#727) nobela válasza novger (#726) üzenetére


nobela
senior tag

"Nem kritikus hibák."

Ez igaz. Csak éppen úgy tűnik hogy mindenkinél más jön elő.

És azért ez így elgondolkoztató, hogy bele merjek-e vágni. Mert mi van ha nálam pont egy olyan hiba jelentkezik majd ami nekem kritikus...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#728) novger válasza nobela (#727) üzenetére


novger
tag

Nekem nem volt még hibátlan telefonom, pedig sokáig a felső szegmensből válogattam.
Talán az s7 volt legközelebb a tökéleteshez, de azt nem is 40 ropiért vettem.
Szerintem ebben az árszegmensben főleg nincs tökéletes választás, de lehet hogy akkor egy xiaomi számodra kevésbé kockázatos.
Ott ha jól tudom a szoftver elég stabil.

[ Szerkesztve ]

(#729) nobela válasza novger (#728) üzenetére


nobela
senior tag

Igen, ez a B verzió :)

Mi A2 Lite vagy M6 Note

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#730) V.Stryker válasza nobela (#729) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sok éves Xiaomi használat után mondom, hogy a Note 6, mint telefon sokkal stabilabb. A hangminőség az összes xiaominál fos volt. A zenelejátszás is szintén sokkal jobb. A flyme nem annyira kiforrott, mint a miui, ez tény.

De hozzáteszem, hogy egy hiba sem olyan, hogy visszaváltsak xiaomira. A mérleg két nyelve nálam a meizu fele hajlik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#731) Zsoltpeter válasza nobela (#729) üzenetére


Zsoltpeter
tag

3 hete nyúzom.. tökéletes.. Ez "hard" nem "lite" !

(#732) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ahhoz képest, hogy a hétre ígérték, sehol a flyme 7. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#733) Zsoltpeter válasza V.Stryker (#732) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Vagy aug. 7-re ! :) a flájmi nem augusztus jelent? :B

(#734) iMaverick válasza V.Stryker (#732) üzenetére


iMaverick
addikt

Érdekes volt olvasni a Meizu oldalán a fórumot... Volt pár önjelölt próféta, akik bennfentes infóra hivatkozva állítottak olyanokat, hogy még vasárnap estig (!) kiadják a Flyme 7 update-et a Note-ra... Valahogy nem jött be. :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#735) V.Stryker válasza iMaverick (#734) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is azt olvastam, de koppanás . volt mindenkinél. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#736) fanderbit


fanderbit
csendes tag

Hát szerintem az, hogy nem működik a gps és nem tudsz egyszerre böngészni és zenét hallgatni, mert bezárja a zenelejátszót a háttérben az elég nagy gond. Persze telefonálni lehet rajta, de nem "csak" ezért veszi az ember. Amíg nem jön ki hozzá a Flyme 7 nem merem jó szívvel ajánlani. Pedig amúgy remek telefon lenne.

(#737) Joeker67 válasza fanderbit (#736) üzenetére


Joeker67
aktív tag

A GPS nagyon jó nälam, sok helyen, mèg beltérben is taläl jelet és a zenelejátszás is megy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#738) V.Stryker válasza fanderbit (#736) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minden csak az energiagazdálkodás beállításán múlik..... amiket felsoroltál mind user error nagyjából.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#739) galervin93 válasza fanderbit (#736) üzenetére


galervin93
őstag

Azért ne a szoftvert/telót húzzuk már le, ha nem vagyunk hajlandóak utánajárni, mit-hogyan kellene csinálni...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#740) benzol


benzol
aktív tag

Nálam a GPS összességében jól használható, valamikor pikk-pakk talál jelet még beltérben is viszont van olyan amikor a szabad ég alatt is kell neki néhány perc, még akkor is amikor csillió műholdat lát. Menet közben pedig van olyan hogy ugrik egyet néhány km-re de utána pillanatok alatt észhez tér. :)

Amivel bajom van az az iránytű, azt rendszeresen kell kalibrálni, hogy észnél legyen.

Most tettem rá az iGO-t az offline Google térképek mellé, "tartalék"alternatív navigációnak, szépen működik együtt a telóval, gyorsan tervez, stb...

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#741) benzol válasza fanderbit (#736) üzenetére


benzol
aktív tag

Nálam lehet böngészni zenelejátszás közben. :DDD

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#742) Joeker67 válasza benzol (#740) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Igen, én az iGO Szülinapp alkalmazást használom (elég sokat megyek, napi 120-170 km) és nagyon jól működik a telón. Mindig pontos, nem szokott ugrálni, ide-oda. Iránytűről nem tudok nyilatkozni azt nem használom.

(#743) nobela válasza V.Stryker (#738) üzenetére


nobela
senior tag

Már miért lenne user error ha az ember vesz egy telefont, kiveszi a dobozból és nem működik rendesen ???

Ez igen is nagyon komoly software hiba. Nehogy már napokat kelljen külföldi fórumokat bújnom azért hogy normálisan használhassam a telefonomat...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#744) iMaverick válasza nobela (#743) üzenetére


iMaverick
addikt

az ember vesz egy telefont, kiveszi a dobozból és nem működik rendesen ???

Most nem azért, de a legkomolyabb hiba, amit itt a fórumon olvastam, ez az alternatív launcher telepítés és elmászás volt (újraindítás után visszaállt a gyárira).

Nálam még ez sem jött elő, lévén egyelőre elvagyok a gyári indítóval.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#745) nobela válasza iMaverick (#744) üzenetére


nobela
senior tag

a legkomolyabb hiba, amit itt a fórumon olvastam, ez az alternatív launcher telepítés és elmászás volt

Akkor nem olvastad végig a fórumot :D

Rengeteg különböző parajelenség, GPS, net megosztás, ébresztő funkció, kilépő alkalmazások, push üzenetek problémája...

És akkor még nem is említettem hogy a kék változat állítólag erősen kopik :((

Nyilván lehet mondani hogy ennyi pénzért ennyi jár, de akkor is 40k- ról beszélünk, kicsivel többért már bizonyítottan hibamentes telefonok is vannak. Nekem is az a dilemmám hogy ha valami nekem kellő funkció nem jól működik akkor tök mindegy hogy mennyi volt az ára.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#746) V.Stryker válasza nobela (#743) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Figyi, veszel egy tévét, bedugod oszt nincs adás! Erre varrjál gombot! Há nehogymá kiveszem a dobozból, oszt nincs adás!
Jah, csatornákat kell keresni, beállítani a hálózatot, hangot az igényeidre, képet az igényeidre....
De mondhatnám az autót is... megveszed, ott is magadra állítod az ülést, a tükröket, a rádiócsatornákat, stb....

Ez a világ erről szól már. Mindent túlbonyolítanak és neked kell testre szabni. Ez nem feltétlen a gyártók hibája, inkább az,hogy neked lehetőséget akarnak adni a lehető legtöbb dolog testreszabására és ettől viszont bonyolult lesz. Ha viszont ezt te nem akarod, csak kivenni a dobozból és használni, akkor vegyél egy iPhone-t, azt pont erre van.

A lent említett hibák egyike sem jelentkezett nálam sem. Néhány beállítás keresésével volt csak gondom,de ennyi. Meglettek azok is.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#747) iMaverick válasza nobela (#745) üzenetére


iMaverick
addikt

Érdekes, hogy nálam ezek közül egyik sem jött elő... A poén az az, hogy olvastam a fórumot, láttam is ezeket a hibákat, aztán "valahogy" (?) szép sorban megjavultak. Pl. azzal, hogy fel lett rakva a javított Flyme verzió.

Gyakorlatilag a kopás az, amivel fizikailag nem tudok mit kezdeni. Illetve én a magam részéről úgy oldottam meg, hogy vettem rá szilikon tokot. Így nem is kopik.

A kilépő alkalmazásokra már korábban le lett írva, hogy "utasítani" kell a Flyme-t, hogy ne ő állítgassa, hogy az adott program futhat-e a háttérben, hanem Te (a felhasználó) akarod, hogy fusson tovább. Én szépen beállítgattam mindent, nem is zárogat be semmit a telefon.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#748) Monya78


Monya78
veterán

Én is teljesen elégedett vagyok a telóval :K

Kék példány használok, mindenféle tok nélkül, zsebben hordom kb. egy hónapja, nincs kopás, 1 karcot sikerült összehozni a hátlapon. Üveg karcmentes :B

Launcher problémám volt, frissítés és user error feleszmélése után megoldott.

Net meg osztást gyakran használom, semmi problem.

GPS-el sem volt problémám.

Ébresztőórából a gyárit használom, minden okés.

[ Szerkesztve ]

(#749) benzol


benzol
aktív tag

Nekem is kellett egy-két hét mire átálltam a másik telefonról, igazából csak szoknom kellett és egyáltalán nem bántam meg hogy ezt választottam. :N

Az első pár napban/hétben mindig kritikusabb az ember hiszen nem minden ott van és úgy van ahogy megszokta vagy éppen szeretné, de szerintem ez más típusokkal is így van.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#750) Monya78


Monya78
veterán

Aksiról ki mit tud nyilatkozni?

Nekem olyan vegyes....

Játékok nagyon tudják szívni az aksit, max fényerőn napi szinten: 20-30 perc telefonálás, nettó 1óra mobilnet, nettó egy óra játékkal: második nap délután-este muszáj töltőre rakni... ez most jónak számít?

Viszont múltkor 5 órát vezettem, tehát gps bekapcsolva, folyamatos képernyőn (3/4 fényerő) ment a wazze, plusz végig osztottam a netet, kb 35% ment el az aksiból mire hazaértünk. Ez jó érték szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.