Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) V.Stryker válasza Szabcsizz (#100) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Holnap meglátjuk milyen is ha megjön. Kíváncsi vagyok a felületre, mert a MIUI nem volt a kedvencem. Jobban szeretem az egyszerűbb dolgokat. (Viszont a stock androidot meg képtelen vagyok elviselni. :DDD )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#102) bagkri01 válasza V.Stryker (#101) üzenetére


bagkri01
őstag

Jóval egyszerűbb, mint a miui és a funkció gazdagság sem szenved hiányt. Bár én pont fordítva vagy flyme- ról váltottam miui-ra.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#103) V.Stryker válasza bagkri01 (#102) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Melyik Xiaomi-t vetted?

Flyme után jobbnak tűnik a MIUI?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#104) bagkri01 válasza V.Stryker (#103) üzenetére


bagkri01
őstag

Egy redmi 5-öt, szóval nem egy kategória az M6 note javára. Nem mondom, hogy jobb, de azt sen, hogy rosszabb. Szerintem a flyme logikusabb, egyszerűbb, letisztultabb, de a miui is jó, használtam már régebben is de akkor még nem volt ilyen jó, mint most. Szóval teljesen szubjektív, én most akartam valami újat és a miui erre tökéletes.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#105) asdf_


asdf_
veterán

Ennyiert nagyon rendben levo cucc. Ha nem hagytak volna ki belole az FM radiot es a ket kapacitiv gombot a home gomb mellol (igen, tudom, lehet a home gombot suhintgatni, nem erdekel), mar rendelnem is (bar szigoruan csak a 4 gigas verziot).

(#106) Stean20


Stean20
csendes tag

Sziasztok! Pont a legjobbkor :)

Telefon vásárlás előtt állok (ősöknek).

a szórásban: Meizu M6 Note & Xiaomi Redmi 5 pus állnak

Majdnem egy ár (eustock), 2 kamera egyik oldalt másikon xiaomi név kicsit többet mond és,hogy talán nem hagyják magára a droid 7-el... (vajon jár majd ezeknek a telefonoknak a keksz vagy nem? )

Meizu M6 note nál írták a tesztben ,hogy néhol hibázik a magyar fordítás, ezzel mennyire találkoztatok?
Ezekhez már van a sarki fűszeresnél tok/üvegfólia, vagy annyira újjak és kínaik ,hogy csak ebay-en lehet gondolkozni?

Ez az ujjlenyomatos home gomb mennyire pörgős? (nekem s6 edge van ( egy picit elmélkedős de régebbi is a készülék ezen a téren)) pl. huawei vagy honor vagy xiaomi hátul tapizós az elősre nagyon tetszett és gyorsak is voltak. Redmi 5 plust néztem csak épp nem kapható és megjelent az m6 note, kicsit tanácstalan vagyok :)

ha tudtok valamit ami segíthet dönteni akkor szivesen meghallgatom, de szerintem szinte mind 1 ,hogy melyik :D ///én meg őrülök meg// :W

//miért nem csak 1 fajta telefon van oszt jóvan?// ;]

Köszi :)) :R

(#107) Doki42 válasza sandlerf (#98) üzenetére


Doki42
őstag

Köszönöm

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#108) eron009 válasza Stean20 (#106) üzenetére


eron009
tag

Néhol tényleg hiányzik a fordítás, ott angollal pótolták, kínaival még nem találkoztam. Ha valami hiányzik, akkor az egész mondat angol, nincs mondaton belül keveredés.
Üveget nemtudom, én mindig aliexpressről rendelem.

Ujjlenyomat olvasó szerintem rendben van, mondjuk ez az első ujjlenymat olvasós telefonom, szóval nem tudom hogy milyennek kellene lennie. Annyi, hogy az érzékeléshez nem kell lenyomni, elég ha hozzáérsz DE csak bekapcsolt kijelzőnél működik.

(#109) V.Stryker válasza eron009 (#108) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor hogy oldod fel a kijelzőt? Előveszem a zsebemből a telefont, akkor nem elég ráérintenem a gombra, hanem mondjuk meg kell nyomnom és közben olvas?

Stean20: Aliexpress tele van tokkal hozzá. Tegnap rendeltem. Minden féle van. Kijelzővédő is, de ahogy néztem lekerekített szélű... fene tudja,hogy hogy nézne ki. Én kihagyom.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#110) bagkri01 válasza V.Stryker (#109) üzenetére


bagkri01
őstag

Igen, le kell nyomni hozzá.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#111) bagkri01 válasza Stean20 (#106) üzenetére


bagkri01
őstag

Én várnék a redmi 5 plusra. A meizunak jó szokása nem frissíteni az Android főverziót. Ha nincs a szülőknek nagy elvárása vegyél nekik sima redmi 5-öt. Én azt használom, piszkosul meg vagyok vele elégedve.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#112) dlaj válasza V.Stryker (#109) üzenetére


dlaj
őstag

Például duplakoppal feloldod és ráteszed az ujjad. De persze egyszerübb lenyomni.

(#113) schawo válasza eron009 (#108) üzenetére


schawo
titán

Ha lenyomod, akkor felnyitja a kijelzőt, és ha már rajta van az ujjad, akkor fel is oldja a zárat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#114) dlaj válasza Stean20 (#106) üzenetére


dlaj
őstag

huawei vagy honor vagy xiaomi hátul tapizós az elősre nagyon tetszett és gyorsak is voltak. Redmi 5 plust néztem csak épp nem kapható és megjelent az m6 note, kicsit tanácstalan vagyok

Ahogyan írod, a Redmi 5 Plus villámgyorsan és mindig hibátlanul érzékeli az ujjad, és azonnal a home képernyő jelenik meg. Ezzel szemben a M6 Note olvasóját meg is kell nyomni a feloldáshoz. Szintén gyors és pontos. Viszont az nem tetszik, hogy ennél a telefonnál egy pillanatra megjelenik a képernyőzár. Nem kell vele semmit csinálni, eltűnik egyből és ott a home, de egy pillanatig látható. De ennél nagyobb baj ne legyen! :)

(#115) dlaj


dlaj
őstag

Tegnapra ígértem az összehasonlító képeket, de csak most van időm feltölteni.
Ebben a mappában a Meizu M6 Note képek, ebben pedig Xiaomi Redmi 5 Plus képek vannak.

Párat fényképeztem 16:9 képaránnyal és 3-3-at 4:3-as képaránnyal a legnagyobb felbontáson.
Sajnos az elő néhány Meizu képen még rajta maradt a vízjel.
Illetve mivel a Meizu tud bokeh hatású képet, azzal csináltam 2-2-öt bokehhel és anélkül is.

A képek minősége szerintem igencsak egyforma. A Meizu képei azért mégiscsak jobbak, mert annak a színei a valóságot tükrözik. A képek automata üzemmódban készültek.

(#116) bagkri01 válasza dlaj (#115) üzenetére


bagkri01
őstag

Képek terén szerinte az m6 note a nyerő, szebbek a színek, meg szerintem a redmi 5 plus jobban mossa a részletekete.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#117) Doki42 válasza sandlerf (#98) üzenetére


Doki42
őstag

Megnéztem, szerintem vállalható képek..😁😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#118) sandlerf válasza Doki42 (#117) üzenetére


sandlerf
tag

Szerintem is vállalhatóak, bár az idő meg fényviszonyok nem igazán optimálisak :)

(#119) Shreky válasza batai15 (#90) üzenetére


Shreky
tag

Nekem is azt kellett volna, de reménykedtem hogy a következő szoftver után minden rendbe jön, de még 3 szoftver után is siralmas, így szerintem hardver vagy konstrukciós hibája van, hogy nem bírják rendbe tenni. :W

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#120) Chevalier


Chevalier
tag

Wow telitalálat, kár aptx, nfc ért

einhorn az finkle

(#121) Doki42 válasza sandlerf (#118) üzenetére


Doki42
őstag

Nekem van fön egy tucat, nézd meg mókolás mentes.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#122) petymeg


petymeg
addikt

Végre egy telefon, ami tetszik. Jó, hogy elől van az ujjlenyomat szkenner, öteletes és szép a vaku megoldása, jó ránézni erre a lészülékre. Jó lenne kézbe fogni és érezni a minőségét. Gondolom azzal sincs gond. A teljesítménye is biztos jó. A szofter támogatás nem tudom mennyire jó ennél a márkánál, mert nem ismerem. A jelenlegi Galaxy S7-et nem cserélném el erre, de ha nagyon kellene telefon, ez elég esélyes lenne. Ja és nem mellesleg nem kell több százezret kiadni érte.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#123) cezarlacrone válasza Stean20 (#106) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Sajna én már lecsúsztam a Redmi 5 Plus 4/64- ről eustock-on. Árukeresőben még meg lehet találni. Eustock szerint leálltak a gyártással, nincs már készlet, ami van még az országban, boltokban azt kiszórják és finish. Kár, mert pörgethették volna, de hát jön a Redmi Note 5.

(#124) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, megjött a telefon. Kék. Eustocktól.

Csak xiaomihoz tudom hasonlítani, mert annak az ellenfele és előzőleg majd három évig nekem is az volt, onnan váltottam.

Doboz hasonló, kicsit talán jobb minőségű. Az usb kábel egyértelműen jobb és a töltő is meizu logóval ellátott. A xiaominál ahány készülék jött hozzánk, annyi fajta töltővel érkezett. Itt élből jobb, mint a Xiaomi.

Kézbe véve a xiaomi redmi note 4 -hez képest, valószínűleg a kék szín miatt... állat. Brutál jól néz ki.

A flyme-t szoknom kell , de egész normális, egyszerű. Kicsit jó lenne a betűket kisebbre állítani, de amúgy nem rossz.

A gombot szoknom kell.... mondjuk 30 perce nyomkodom. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#125) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Amúgy névjegyek ikon nincs és csak a tárcsázóból lehet elérni? vagy csak nálam nem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#126) cezarlacrone válasza V.Stryker (#125) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Redmi Note 4-hez képest a kávák nagyobbak, szemmel méregetve? A színei rendben vannak? Alapból nem túl kékes a kijelző?

(#127) Szabcsizz válasza V.Stryker (#124) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Úgy emlékszem állítható a betűméret a beállításokban.

(#128) cezarlacrone válasza V.Stryker (#124) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Amúgy muteromnak van Meizu telefonja, mikor megkér, hogy valamit keressek ki neki vagy állítsak be, idegbajt kapok hogy "csak középső gomb" van. :D

(#129) V.Stryker válasza cezarlacrone (#126) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem nagyobb a káva. Itt van párom Redmi Note 4 -je, semmivel nem másabb. Nagyjából ugyanaz. Színei rendben vannak. Szerintem jobb, mint a redmi note 4-é és mellette van az ez esti pihentető sárgítási opció, mint a mac-nél. Szeretem ezt a funkciót.

Más:

A tulajoktól kérnék némi segítséget, amire nem jövök rá:

- Hogy tudok névjegy gombot varázsolni az asztalra? Névjegyek app van az activity launcher szerint, tárcsázóból el is érem, de külön nincs rá gomb. :Y

- Az egyetlen gombot hogy lehet beállításokkal ellátni és ha ez megvan, hogy tudom a három android gombot eltüntetni?

- van fejlesztői menü, mint a xiaominál? hogy lehet bekapcsolni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#130) cezarlacrone válasza V.Stryker (#129) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Köszi a választ!

Még egy gyors kérdés. Ez is fémházas, Note 4-hez képest milyen? Ez is az a csúszósféle? Nekem volt Note 4-em kettő is, hamar siklott a kézből. Tapintásra egykutyák?

[ Szerkesztve ]

(#131) fecke78


fecke78
senior tag

Ilyen telom van hogyan kell ejteni a nevét?

(#132) cezarlacrone válasza fecke78 (#131) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Szerintem így magyarosan, szabatosan: MEJZU, de lehet 'mizu? is :DD EMHAT NÓT

Csak nagyon magasról ne ejtsd. :P

[ Szerkesztve ]

(#133) Szabcsizz válasza fecke78 (#131) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Eredetileg "Méjcú". Most azt, hogy a magyarok hogy ejtik..az már jó kérdés..

(#134) cezarlacrone válasza Szabcsizz (#133) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Az szép. Innentől kezdve így ejtem ki a nevét. :)

(#135) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

nova Launchert hogy lehet alapértelmezetté teni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136) nickedez89 válasza V.Stryker (#129) üzenetére


nickedez89
senior tag

Bratyómnál van a teló, de ha jól emlékszem a kisegítő lehetőségeknél, vagy a megjelenésnél kellett turkálni a virtuális nav.bar eltűntetéséhez! Amint kikapcsolod, aktiválódnak a gomb funkciói, tehát az érintésre vissza meg stb.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#137) cezarlacrone válasza nickedez89 (#136) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Szerintetek ezt 44 lepedőért, vagy Redmi 5 Plus-t 54 lepedőért? A Redmi 5 Plus 4/64, ez meg ugyebár 3/32 kiszerelésű. PRO/KONTRA?

Személyes PRO az a full fémház (antenna csíkok persze akadnak), nincs alul-felül műanyag "kupak".

(#138) V.Stryker válasza nickedez89 (#136) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aham, köszi. Meg is van. :)

Nova Launcher beallitasra valami otlet?

No meg ho a névjegy ikonom?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#139) cezarlacrone válasza V.Stryker (#138) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Lehet rosszul emlékszem, de anyám régebbi Meizu telóján sincs ilyen, hogy contacts ikon, csak a tárcsázó. Bár lehet tévedek és akkor nagyot.

Update: Ok visszaolvastam, csak nem tudod képernyőre rakni a contacts appot. Akkor meg én passzolok.

Lehet bekék nevezni egy kékre, csak vajon ez vagy a Redmi 5 Plus 4/64 10e felárral... :U 1 év alatt két Redmi Note 4-et "ettem meg", tehát eléggé megszoktam a miui rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#140) schawo válasza Szabcsizz (#133) üzenetére


schawo
titán

A Xiaomit meg "hsziáomi"-nak, pösze sz hanggal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#141) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

az óra mellett megjelenő is alkalmazás értesítő ikonokat hogy tuntetem el?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#142) Szabcsizz válasza schawo (#140) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Téves. A Xiaomi helyesen "Sáomi". Ettől függetlenül szerintem ezeken kár lovagolni, mert például a Samsung sem "Szamszung". Ahogy a Mazda sem "Mazda". Ez egy olyan téma, amiről oldalakat lehetne írni, de nem szeretnék offolni. :D

(#143) #81733120 válasza schawo (#140) üzenetére


#81733120
törölt tag

Emiatt moszt picit pösze lettem. :DDD :O :P

(#144) judas13 válasza schawo (#140) üzenetére


judas13
addikt

Saominak (nem sáominak) kell ejteni amúgy és semmi pöszézés közben.
Méjcunak kéne a Meizut.

De ez messzire vezetne...
😉

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#145) schawo válasza Szabcsizz (#142) üzenetére


schawo
titán

A pösze "sz" az "s" és az "sz" hang közötti átmenet, amikor nincs rendesen összezárva a nyelv és a szájpadlás. Az ebből a résből induló "i" hang csak rövid, de valójában kiejtik. Egyetlen h-sz-s-i-a-o diftongussal ejtendő. Az á-a kérdés megint messzire visz, mert egy iao diftongus szükségszerűen átmegy az "á" hangon, az iáo diftongus pedig az "a" hangon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#146) judas13


judas13
addikt

Meizu (kínai) kiejtése:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#147) thepr


thepr
újonc

Valakinél előjött már az a hiba,hogy híváskor nem rezeg? :(( :(( :W Tudta orvosolni? Vagy máris egyik betegsége lehet?
Egyébként teljesen meg lennék elégedve vele, teszi a dolgát mindenben! ár/érték arányban teljesen rendben van!

(#148) Graphics válasza V.Stryker (#129) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Redmi Note 4-ben is van olvasómód.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#149) V.Stryker válasza thepr (#147) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem rezeg, de elég gyengusz. A tömésem biztosan nem rázza ki. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#150) thepr válasza V.Stryker (#149) üzenetére


thepr
újonc

Csodás..akkor gyanús,h nekem hibás lesz. Új üzenet (sms,messengernél) is rezeg akkor gondolom neked?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.