Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) V.Stryker válasza thepr (#150) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Épp nem írt senki, így nem tudom. De megcsörgettem magam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#152) end0 válasza cezarlacrone (#137) üzenetére


end0
csendes tag

ha fontos a multitasking akkor 4GB ramot válassz. kb mintha nem is lenne ez a 3GB. 2GB mi3-ról váltottam de kb semmi különbség ezen a téren. asszem alapból majdnem 3/4-e foglalt volt (miuival ellentétben nem mutatja az értékeket vagy százalékot csak egy csík megy körbe)
Én csak átmeneti telónak választottam, és majd később net megosztásra, ezért az ár volt a döntő, amúgy raktam volna rá párezrest a 4GB ramért.
De nem ismerem az 5plust, nem tudom jobb-e egy tízessel.(meg amúgy sem akartam már miuit látni)
amúgy nem csúszik egy kézzel is lehet használni, de ha tök száraz a kezed akkor csúszik (elég sima felület) kb. egyszer éreztem, hogy elejtem 2 nap alatt. + egy kicsit furcsa látni ugyanezt a színt a zacskókon madzagokon XD csak a retro miatt választottam, mert első telóm is ilyesmi színű volt:)

(#153) thepr


thepr
újonc

Flyme regisztrációnál elküldi a kódot smsben, de milyen jelszónak mit kell megadni?! (telefonszámnak értelemszerűen sajátot) Akárhogy próbálkozok, sehogy sem jó :((( :W

(#154) V.Stryker válasza thepr (#153) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbáld gépen végig tolni a regisztrációt. Nekem is úgy ment.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#155) smirisandor válasza thepr (#153) üzenetére


smirisandor
csendes tag

Ez esetleg segít?

https://www.youtube.com/watch?v=dZ4FxW6d-vE

Meizu m3 Note

(#156) smirisandor válasza thepr (#147) üzenetére


smirisandor
csendes tag

Gondolom a fentről lehúzható menüben beállítottad a rezgést :) . Próbáld meg újraindítani a készüléket. Ha újraindításkor sem rezzen, akkor olyan géped van, amiben halott a rezgőmotor, cseréltesd ki gyorsan a készüléket. Néha az újraindítás megold egy-egy furcsaságot. Pl. nekem egyszer nem akart működni a dupla koppos ébresztés, de újraindítottam, és soha többé nem fordult elő.

Meizu m3 Note

(#157) Szabcsizz válasza smirisandor (#156) üzenetére


Szabcsizz
őstag

A Messenger akkor is rezeg, ha az alkalmazás beállításaiban be van állítva. Ez is egy lehetőség, hátha nincs.. :)

(#158) thepr válasza Szabcsizz (#157) üzenetére


thepr
újonc

Persze..Csak soha nem volt ilyen (vagy kínai) készülékem, érdeklődtem hátha van valami csel :) De akkor simán csak szar a rezgőmotor benne :((

(#159) Szabcsizz válasza thepr (#158) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Engem már csak maga a tudat is idegesítene, hogy nem működik valami a telefonban... :D

(#160) V.Stryker válasza thepr (#158) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mielőtt visszavinnéd, egy teljes gyári beállítások visszaállítását megpróbálnék, csak mint végső lehetőség. Ha úgy sem, akkor visszavinném.

Más:

Az néztem a flymeos honlapon, hogy a készülékek nagyon nagy része most április-május környékén kapott új szoftverfrissítést. Egyedül az M6 note kivétel.... :(( Reméljük a napokban minket is megtisztelnek.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#161) Stean20


Stean20
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a tapasztalatokat, véleményeket, még örlődök a 2 között de majd lesz valahogy :) köszi még 1x :D ((note6 vs 5 plus))

(#162) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van lehetőség gyorshivas gomb, névjegy gomb kirakásra valahogy?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#163) bagkri01 válasza Stean20 (#161) üzenetére


bagkri01
őstag

Én nem örlődnék a helyedben, a redmi 5 plust választanám.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#164) galervin93


galervin93
őstag

Két napja van meg (szintén kék színben), egy jó öreg Lumia 640-et váltott. Előtte nem volt Droidos teleonom, így mind a rendszer, mind természetesen a készülék új nekem. Nagyon pozitív egyelőre az összkép, bár én abszolút csak koca-júzer vagyok, telefon, sms, Futár, meg egy-két apróság, ennyi nekem elég, ezt pedig tökéletesen hozza.
A rendszer kiismerése/megszokása egy másik történet lesz, de vannak itt is finom dolgok, pl. a Smart Touch nagyon baba .
Szóval részemről egy nagy plusz a telefonra!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#165) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Egy nap után vegyesek az érzelmeim és megint csak a Xiaomihoz tudom hasonlítani.

Pro:
- Telefonálási hangerő, minőség lényegesen jobb. Mindhárom xiaominál megvolt, hogy rosszul hallottak, halk volt stb. Itt tökéletes.
- A hangszórója, jóval hangosabb és jobban szól. 60%-nál ugyanazt a csörgést nem kell fentebb tennem, mert úgyis hangosabb, mint a xiaomi 100%-on.

Kontra:
- A Flyme ezzel a verzióval meg sem közelíti a MIUI-t, hiában nem voltam oda a MIUI-ért. Alap dolgok nincsenek. Pl. gyorshíváshoz nem tudok kapcsolatot kitenni az asztalra.
- A Xiaomi hátoldali ujjlenyomat olvasója valahogy flottabbul működik. Itt ez a nyomkodós még annyira elsőre nem jön be. Illetve többször nem old fel elsőre. nyilván szoknom kell, de a xiaomi-t nem kellett.
- Az érintőfelület jó, de valamiért gyakran mellégépelek vagy hiányzik egy-egy betű. Nem olyan flott, kicsit talán lassú, pedig ugyanúgy swiftkey-t használok itt is.

Összességében azt mondom, hogy hardveresen jobb a készülék, de szoftveresen ezt az előnyt rontják a hibákkal. Összességében egy nap után még mindig azt mondom, hogy újra ezt venném és nem egy újabb Xiaomi-t.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#166) schawo válasza V.Stryker (#165) üzenetére


schawo
titán

Mivel szemből sokkal többféleképpen teheted oda az ujjad, mint a hátlapra, ezért máshogy kell az ujjlenyomatot fevenni. Nagyon alaposan körbe kell nyomkodni az ujj minden apró felületét, az oldalától a hegyén át az izületig. Sőt, akár két ujjnál is rögzíteni ugynazt az egy ujjat, hogy biztoasabb legyen a feloldás. Továbbá javaslom, hogy a hüvelykujjad is rögzítsd ugyanígy körbe, azzal a legkényelmesebb feloldani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#167) V.Stryker válasza schawo (#166) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy csináltam másodjára, mert rájöttem erre magamtól. Csak ez a nyomni, nem nyomni... jellemzően oldalról teszem rá az ujjam. Most már egész jó. Szoknom kell na.

Remélem pár pozitív változást hoz a 6.2 vagy 6.3 flyme os ha esetleg megkapnánk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#168) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, ennyi mai infó van a várandó 6.3-as frissítésről:

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#169) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, még annyit sikerült olvasni a hivatalos Flyme fórumon, hogy elvileg a készülékből van egy kínai verzió és egy global verzió. A Meizu első sorban valamiért a helyi piacra koncentrál és nekik fejleszt első körben. A G verzó, ami a global romot jelenti, csak második körben kerül ki.

Most ugye azt írják, hogy dolgoznak rajta és nem írtak infót a jövendő frissítés idejéről.

Annyit hozzátennék, hogy a készülék alatti topikok nagyrésze a frissítés miatt hőbörög (jogosan), hogy január óta semmi és az android biztonsági patch is 2017 novemberi és mikor lesz már frissítés.

Itt érhető el a fórum.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#170) schawo válasza V.Stryker (#169) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez a két baj a Meizuvel. Nem allokálnak elég erőforrást a szoftverre, és a globális piac csak másodlagos, így arra fejlesztők nem, csak ügyfélszolgálati munkatársak jutnak, akik határozottan állítják, hogy "nem tudom", "nem tudom", "nem tudom". Ezt kinőhették volna már.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#171) V.Stryker válasza schawo (#170) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha jól tudom, akkor mostanság kezdtek nyitni az EU-s piac felé nyitni hivatalosan nem? Talán ennek most változnia kéne nem?

Illetve az "A", kínai romot mi miért nem használhatjuk ? B20 támogatás hiánya vagy mi? A google apps gondolom hiányzik, de azt pótolni nem nagy etvasz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#172) bagkri01 válasza V.Stryker (#171) üzenetére


bagkri01
őstag

Használhatod. Azért nem szeretik sokan mert csak pár nyelv van benne és ahogy írod nincs benne play.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#173) V.Stryker válasza bagkri01 (#172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt honnan lehet letölteni? És az már 6.3 ?

A play-t gondolom simán apk-ból feldobom és kész?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#174) bagkri01 válasza V.Stryker (#173) üzenetére


bagkri01
őstag

Most nincs meizu telóm, de a flyme fórumon vannak fent a különböző régiós romok, ott keresd, de azt előre mondom (bocsi ez kicsi nagyképű volt :)) ), hogy gyorsan visszateszed majd a globál romot

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#175) feka0118 válasza V.Stryker (#173) üzenetére


feka0118
tag

Hali. Annak kicsit jobban olvass utána, mert a flyme forumon az egyik admin(kkpanda) kiemelte, hogy global verziójú készülékre nem javasolt feltenni a kínai romot, valamint ha emiatt összeomlik a telefon akkor bizonyos régiókban(ebbe nem tudom bele tartozik e magyarország is) a garancia elvesztésével jár.

(#176) feka0118 válasza V.Stryker (#171) üzenetére


feka0118
tag

Pont azóta alig érkezik frissítés, mióta két verziójú készülékeket adnak piacra. Előtte(amelyekben nem volt b20) havonta adták ki a frissítéseket. A tavalyi évben jelentek meg a global verziójú telefonok, vélhetően ennek hála 2 db frissítést adtak ki egész évben(a saját m5 ből kiindulva) , ha a bétát nem számoljuk bele. Remélhetőleg ez az idei évben pozitív irányban fog változni. A stabil 6.3 mat az m6note ra, május utolsó hetére igérték... 🤔

[ Szerkesztve ]

(#177) bagkri01 válasza feka0118 (#175) üzenetére


bagkri01
őstag

Huuu tényleg jó, hogy írod. Kínairól globálra visszaállni nem olyan egyszerű, az M2 note-on szívtam vele rendesen

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#178) dlaj válasza feka0118 (#176) üzenetére


dlaj
őstag

Az enyémen most 6.1.4.1G van. Gondolom, hogy mindenkién, aki lefrissítette.
Tisztelettel kérdezem, hogy mit vársz a 6.3-tõl?Én is szeretem a fejlõdést, de egy úgymond ”hibátlan” telefon esetében csak a kamera javulását várom.
Bár ez esetben elégedett vagyok. Ezt a képet nem régen csináltam. HDR, mert ellenfény volt.

(#179) V.Stryker válasza dlaj (#178) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pár apróság javítását.

Amúgy ki milyen launchert használ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#180) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Pl. ha jön emailem, akkor a Gmail ikpnján miért nincs egy jelzés, egy szám, bármi? :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#181) Szabcsizz válasza V.Stryker (#180) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ez a funkció nem csak az Oreóval jött be? Lehet, hogy rosszul emlékszem..

[ Szerkesztve ]

(#182) V.Stryker válasza Szabcsizz (#181) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az idők kezdete óta van. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#183) V.Stryker válasza dlaj (#178) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, most van kicsit laptop előtt időm, így össze tudom szedni a problémáimat. :D

- Szegényes launcher. Pl. balra nem lehet lapozni, új képernyőt betenni, csak jobbra.

- Nincs értesítés jelzés az ikonokon.

- Nem tudom eltüntetni csak a felső értesítési sávot, hogy ne legyen ott ikonocskák az óra melletti felső sávban.

- Nem lehet gyorshívás indító névjegy ikont kirakni.

- Háttérbenfutást engedélyeztem, de még mindig bizonytalan vagyok,hogy a kirakott időjárás widget (ax weather) rendesen működik-e.

- Spotify hangszínszabályzójában beállítottak csak akkor érvényesülnek, ha belelépek a hangszínszabályzó beállításokhoz.

Kb. ennyi. Amúgy a fényképező minőségével én speciel pont elégedett vagyok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#184) feka0118 válasza dlaj (#178) üzenetére


feka0118
tag

Egy-két dolgon kellene még javítani kicsit. A hangszínszabályzás nállam is mindig visszaáll alapértékre. Fejhallgatóval nem tudok bejövő hívást fogadni, mert a bejövő hang üvölt amit nem tudok lehalkítani, engem meg alig hallanak(irodában dolgozok, telefon az asztalon, ezért kicsit zavaró, h ilyenkor mindig ki kell húzzam a fülest). Ezektől eltekinteve én szeretem a telót és nem cserélném le. De kisebb bakik még vannak a rendszerben.
A következő frissítésben(álítólag) : fordításon fognak javítani, a felhasználók által jelzett kisebb hibák javítása és google biztonsági patch frissítés. Utána jöhet a flyme 7 😁🤗😁

[ Szerkesztve ]

(#185) dlaj válasza V.Stryker (#179) üzenetére


dlaj
őstag

Ez funkció szerintem nincs az androidban. De pl a Nova launcher és a Tesla unread együtt tudják.

(#186) V.Stryker válasza dlaj (#185) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, de valamiért nem akar működni. Fent van...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#187) dlaj válasza V.Stryker (#186) üzenetére


dlaj
őstag

Nova beállítások - Olvasatlanok száma, itt előbb engedélyezed, majd kiválasztod hogyan mutassa. Számmal vagy pöttyökkel, stb.
Innentől müködik. Viszont utána a Teslát az alkalmazás váltóban le kell lakatólni, mert csak így frissíti magát.

(#188) Doki42 válasza V.Stryker (#165) üzenetére


Doki42
őstag

Milyen xiaomid volt eddig?
Mi a1 hangerő több mint kell, gyorshívás is van...😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#189) dlaj válasza Doki42 (#188) üzenetére


dlaj
őstag

A Xiaomi-n van gyorshívás. A Meizu-n nincs. De azért vannak erre app-ok. Én még az M2 Note-on egy olyannal pótoltam, ami jobban tetszett mint az eredeti androidos megoldás. Erre is azt fogom feltenni.

(#190) Doki42 válasza dlaj (#189) üzenetére


Doki42
őstag

😎😁+1

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#191) bagkri01 válasza dlaj (#189) üzenetére


bagkri01
őstag

Én pl az exdialert használom amióta meg van és eddig minden telefonomon tökéletesen tette a dolgát.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#192) V.Stryker válasza dlaj (#187) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az alkalmazás váltós lakatolás hogy van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#193) dlaj válasza bagkri01 (#191) üzenetére


dlaj
őstag

Megnéztem, felraktam. Tényleg jó, de ezzel sem lehet gyorstárcsázó ikont a home-ra tenni. Legalábbis én nem találtam.

V.Stryker, Az alkalmazás váltóban lehúzod az adott alkalmazást és a bal felső sarokban lesz a lakat.

[ Szerkesztve ]

(#194) V.Stryker válasza dlaj (#193) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, így már megvan. :R Amúgy nem elég a futhat a háttérben funkció bekapcsolása?

Akkor már csak valahogy gyorshívás indító névjegyikon kirakást kéne megoldani. Te milyen appot használsz hívásra? Ingyenes lenne érdekes.

MÁsik kérdés, hogy amikor beléptek a telefonba és a főképernyő van aktívan előttetek a felső sáv, ahol a térerő van, nektek is elszürkül?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#195) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez másnál is így alakul?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#196) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
A középső home gombot be lehet állítani hívásfogadásra?Vagy csak az elhúzós módszer működik?

(#197) dlaj válasza V.Stryker (#194) üzenetére


dlaj
őstag

De, lehet elég lenne az is. Ki kell próbálni.

Az előbb kerestem fél órát azt az appot, amit a régi Meizu-n használtam, de nem találtam. Még a saját alkalmazásaim között sem. Amit találtam, az még nem tetszik.

Nekem is beszűkül a fenti rész. Én a Chrome-nál szoktam észrevenni. Hát, elég randa. Még nem jöttem rá, hogyan lehet kikapcsolni.

(#198) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem.
Most cserélem le a kék színű Redmi 5 Plusszomat egy két színű M6Note-ra.
Annyi lenne hogy a kijelzője felébred ha jön valami értesítés?
Köszönöm

"Hosszú és eredményes életet!"

(#199) dlaj válasza GordonSamway (#198) üzenetére


dlaj
őstag

Ha bekapcsolod.

(#200) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Ki a hivatalos szerviz?Nálam is a gombok mentek el,a mx4 pro-nál,és kissé hervasztó,hogy anno egy csúcs mizúnál a gombok a hibásak.De lehet veszek egy m6 note,csak a tököm tudja,hogy a gombokat hogy csinálták meg,és ez nem két hét alatt derül ki,mint egy ilyen teszt alatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.