Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Feki válasza dvids (#1488) üzenetére


Feki
újonc

Szia,
nagyon köszönöm a választ, az adatkerettel nem volt gond az volt az APN beállítások után a második, amit lecsekkoltunk. Valószínűleg a második lehetőség, amit írtál, ott állíthattam be vmit, de ez nem jutott eszembe (én lüke), így maradt a gyári visszaállítás, az meg is oldotta a problémát. Nagyon köszönöm a segítséget még egyszer!

FNZ és Feka0118 köszönöm a válaszokat, hasonlót próbáltunk, de vhogy nem nagyon akart úgy se működni, de ezek szerint másnál is volt ilyen probléma, nekem most szerencsére egy gyári visszaállítással megoldódott de nagyon féltem , hogy szerviz lesz a vége. Ettől függetlenül már két ilyen telefon is van a családban és imádjuk :D

[ Szerkesztve ]

(#1502) Gameboy77 válasza mobilizmo (#1489) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Köszi, sajnos ez nálam nem működik, alapból nincs névjegyek alkalmazás.

(#1503) aprokaroka87 válasza Gameboy77 (#1502) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

link

ezzel sincs?:)

(#1504) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!

Rövidesen én is egy ilyen telefon tulajdonosa leszek, és a használati utasítást átolvasva, két dolgon akadt meg a szemem!
Az egyik: " Az első használat előtt ajánlott az akkumulátor 5-8 órás teljes töltése"
Tényleg, ha megjön akkor kicsomagolás után egyből tegyem töltőre? Ti hogy csináltátok?

A másik: "Amennyiben egy SIM kártyával
használja a készüléket, mindig a SIM2
aljzatba helyezze először a kártyát!" Miért? Ha a SIM1-be rakom, akkor nem lesz térerő?

(#1505) Gameboy77 válasza aprokaroka87 (#1503) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Köszönöm szépen! Így mindjárt más!

(#1506) iMaverick válasza Csendeske (#1504) üzenetére


iMaverick
addikt

Persze. És a kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg javasasszonyát vagy kuruzslóját...

Az aksit "szokás" az első pár alkalommal max-ra tölteni, csak hogy "formázza" az akkut. (Bár ez a mostani Li aksiknak nem is biztos, hogy jót tesz. Szóval ez nem bizonyított.)

Az SIM2 meg ha jól emlékszem arra volt tipp, hogy akkor letölti OTA a frissítéseket. (Ennél a egyszerűbb, ha Te magad letöltöd és telepíted.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1507) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Köszi! :R
Mondjuk az akkumulátort nem gondoltam komolyan, de azért megkérdeztem. :U

(#1508) Dovloran válasza Csendeske (#1507) üzenetére


Dovloran
senior tag

Amikor új telót kapok én is mindig 100%-ra töltöm, de nem hagyom lógni a töltőn felslegesen, mert az már tényleg nem tesz jót neki (vagy rosszat). Talán ezt tudnám még ehhez a témához hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1509) mobilizmo válasza Dovloran (#1508) üzenetére


mobilizmo
addikt

HVG Tudomány = Brit tudósok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1510) Csendeske válasza Dovloran (#1508) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Olvastam ezt a cikket már valahol.
Csak az én töltési szokásaimmal nem nagyon egyezik. :N
Mindig 100%-ra töltöttem idáig a telcsiket, igaz nem hagyom lógni a töltőn egész éjjel!
Na majd meglátjuk.

(#1511) Dovloran válasza mobilizmo (#1509) üzenetére


Dovloran
senior tag

xD

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1512) Dovloran válasza Csendeske (#1510) üzenetére


Dovloran
senior tag

Persze, mindenkinek mások a szokásai.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1513) feka0118 válasza Csendeske (#1510) üzenetére


feka0118
tag

+1. Én csak litium ion aksis telókat veszek, litium polimerest nem
Első alkalommal én mindig teljesen lemerítem és hozzányúlás nélkül 12 órát töltöm. Utána igyekszem nem hagyni teljesen lemerülni, de 100% ra töltöm mindig. Még egyik telóm aksija sem romlott, vagy gyengült el. A jelenséget amit a cikkben írtak, én a külföldi oldalakon nem az ion, hanem a polimer aksikra olvastam. Azok nem szeretik a lemerülést és csurig töltést. De ezeken a gyártók is segítenek. Pl. Meizu 10 % ról kb 5 perc alatt kikapcsol. Szuperenergiatakarékos üzemmódban meg még kibírt nállam majdnem 7 órát. Feltételezem akukimélés miatt kapcsol ki olyan gyorsan.

(#1514) mobilizmo válasza feka0118 (#1513) üzenetére


mobilizmo
addikt

Maradjunk annyiban, hogy túltölteni sem lehet, ugyanis azt sem hagyja a töltőelektronika. Ami a félreértések elkerülése végett nem a töltőben van, hanem a telefonban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1515) feka0118 válasza mobilizmo (#1514) üzenetére


feka0118
tag

Ebben igazad van, nem is állítottam mást. Saját tapasztalatom alapján, ha az akuumulátorra akar valaki vigyázni egy fontos dologot tehet, nem szabad hagyni teljesen lemerülni, 20-30% nál fel kell rakni töltőre.

(#1516) chopin42


chopin42
őstag

Akkus témához: Mióta megvan, szerdán töltöm 20%-ról...(szóval egy hetes üzemidőket hozok ki belőle, szuper telefon :C )
100-nál szépen leveszem, és használom vígan.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1517) blash válasza tokyo2 (#1472) üzenetére


blash
tag

És hol lehet kapni ilyen gyári Meizu flip tokot? Miből van a telefont tartó rész? Keményebb műanyagból vagy szilikonból? Esetleg tudnál arról is feltölteni képet?

[ Szerkesztve ]

(#1518) Joker88 válasza blash (#1517) üzenetére


Joker88
őstag

első kérdésedre a válasz : Aliexpress / Kb. 5$ , magyar forintra váltva max 2.000 ft. a szállítás Kínából olyan 2-3 hét körül van jelenleg... /

bővebbet jelenleg én nem tudok mondani,az én tokom még szállítás alatt van.. de biztos kapsz választ addig tokyo2-től.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1519) tokyo2 válasza blash (#1517) üzenetére


tokyo2
tag

Aliexpressen lehet kapni a gyári meizu flip tokot /sajnos csak fehérben/ tök jó kis szoftver van hozzá, még egy kicsit okosabb lesz az okosteló :) Közepesen kemény jó minőségű sarkok jellemzik, tökéletesen tartja a telót, színe fehér annak is.

(#1520) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok.

Ennél a készüléknél hol tudom azt beállítani, hogy ha bejövő hívás érkezik kb.10 másodperc után ne jelezzen foglaltat. Csengjem, amíg hívnak.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1521) Csendeske válasza cintula187 (#1520) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Ez engem is érdekelne mondjuk!

(#1522) cinemazealot válasza cintula187 (#1520) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez nem szolgáltatói beállítás? Miután édesanyám egy régi Noka 3410-ről átköltözött az M6 Note-ba és felhívtam, rövid idő után áthajított hangpostára. Telekomnál a *111# USSD kód mentén letiltottuk a hangpostát és azóta csöng, amíg meg nem unom.

(#1523) Nkboy válasza cintula187 (#1520) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ahogy az előbb írták. Ez nem telefon függő.

Gsm kódok

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1524) Csendeske válasza cinemazealot (#1522) üzenetére


Csendeske
aktív tag

De most nem mindegy, hogy hangpostára kapcsol át, vagy csak "simán" foglaltat jelez a készülék!
Ha az előbbi eset áll fenn, akkor bemondja a"kedves női automata", hogy az ilyen és ilyen számu hangposta fiókra a sípszó után hagyjon üzenetet!

(#1525) cinemazealot válasza Csendeske (#1524) üzenetére


cinemazealot
addikt

A hangpostával csak a szolgáltatások analógiájára próbáltam utalni. Az ilyen "csak 10 másodpercig csöng ki, aztán foglaltat jelez" dolog szerintem szolgáltatói beállítás.

De próbáljátok meg áttenni a SIM kártyát egy másik készülékbe. Ha ott is foglaltat jelez 10 másodpercnyi kicsöngés után, akkor biztosabb, hogy a szolgáltatónál kell állítani. Persze az is lehet, hogy a másik készülék képes valamilyen GSM hálózati utasítással/beállítással ezt letiltani, míg Meizunál -- úgy tudom -- még a hívószám küldést sem lehet készüléken belül beállítani, csak a szolgáltatónál.

(#1526) blueMerle


blueMerle
veterán

Megjött a kék hátlap (a kék sim tray még nem ért ide), kb. 3 perces művelet volt a csere :)
Igy lett kék-fehér kombós M6 Note, szerintem nagyon jól néz ki (olyan mint a Google Pixel kék-fehér teló)

A hátlap egyébként eredeti (az alján is ott vannak a feliratok csak az iFos elmosta :D )

[ Szerkesztve ]

(#1527) masterful87 válasza blueMerle (#1526) üzenetére


masterful87
senior tag

Linket tudsz dobni a hátlap rendeléshez?

(#1528) Zsoltpeter válasza blueMerle (#1526) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Engem is érdekelne..

(#1529) blueMerle


blueMerle
veterán

Ezt rendeltem. A leírás szerint van hozzá sim tray és gombok, ami sajnos nem igaz (további 2 dollár más eladótól), az eladó egy átlátszó tokot pakolt helyettük. Mivel nem túl olcsó (16 euró), dispute lett a vége, a felét visszakaptam így csak 8 euró lett az eredeti hátlap.

Cserébe valószinüleg ez az egyetlen eredeti hátlap a telóhoz az Alin. Amit előtte rendeltem 7 dollárért az konkrétan egy vicc volt (akkor visszakaptam a teljes árat), és a többi alapból olcsó sem tünik eredetinek. :U

A csere pedig tényleg gyerekjáték, pár perces művelet még annak is, aki sose csinált ilyet (iPhone 6-hoz való torx csavarhúzó szükséges)

[ Szerkesztve ]

(#1530) blash válasza Joker88 (#1518) üzenetére


blash
tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Kár, hogy csak fehérben van ilyen fliptok, akinek kéne sötétet szeretne.

(#1531) Csendeske válasza blueMerle (#1526) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Ez igazán szép! :C

(#1532) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Ha minden igaz, holnap jön meg a készülék!
Rendszer visszaállításhoz (menüből) Flyme fiók kell?
Mintha valamelyik hozzászólásban olvastam volna. :U

(#1533) iMaverick válasza Csendeske (#1532) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem a Gmail fiók hozzárendeléssel volt a gixer a factory reset kapcsán? Nekem nem rémlik a Flyme fiók... Mondjuk én nem is menüből, hanem az update.zip telepítésekor nyomtam rá a reset-re. (Nincs Flyme fiókom.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1534) Csendeske válasza iMaverick (#1533) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Hát igazából nem tudom.
Végig olvastam az összes hozzászólást, az utolsó pár százban volt, azt hiszem. :K

Majd a napokban kiderül!

(#1535) blueMerle válasza Csendeske (#1531) üzenetére


blueMerle
veterán

Szerintem is, még a kék sim tray és a kék gombok megjönnek hozzá akkor lesz teljes a kánaán :))

(#1536) #69808896


#69808896
törölt tag

Üdv,

Mi most a legújabb hivatalos Flyme verzió M6 Note-ra?
Ma vettem a telefont, frissítette a Flyme-t, és 6.1.4.1G-t ír most, de mintha frissítés előtt is ez a verziószám lett volna.

(#1537) dvids válasza #69808896 (#1536) üzenetére


dvids
aktív tag

7.0.1.0G

(#1538) #69808896 válasza dvids (#1537) üzenetére


#69808896
törölt tag

Hmm, nekem az írja, hogy "up to date".

(#1539) masterful87


masterful87
senior tag

Van egy USB-s töltés figyelő/mérő kütyüm. Ebay-en talán 500Ft-ért dobálják.
Na most közel 0%-ról 100%-ra feltöltöttem a telefont kettő óra alatt, és a kütyü szerint csak 2200MAh ment az akksiba.

Dobjam ki a mérőt, vagy kamu a 4000-es akksi, vagy a fizika/kémia valahogy máshogy működik?
(én pont úgy tudtam, hogy pl. egy 2000-es akksi feltöltéséhez bele kell nyomni 2500MAh-t, mert veszteség, meg visszatölteni nehezebb, meg egyebek)

(#1540) #69808896 válasza dvids (#1537) üzenetére


#69808896
törölt tag

Megkérdezhetem, hogy te a 7-est a telefon system update rendszerén keresztül telepítetted? Mert nekem határozottan állítja, hogy "up to date" a rendszerem: 6.1.4.1G.
Igazából nem zavar, nem akarom nagyon mókolni, de azért azt is szeretném tudni, van-e valami gond a telefonnal.

(#1541) Monya78 válasza masterful87 (#1539) üzenetére


Monya78
veterán

Szerintem reális a 4000-es aksi...

Használati stilusom szerint
Előző teló 2600mAh-os volt, többet fogyasztó gyengébb procival, a nap végén 30-40%-ot mutatott.
Ez a teló a második nap végén 30% szokott mutatni

Asszony telója 5000mAh-os, amoledes, de ugyanez a spani 625-ös porci...hasonló stilusban nyomkodja mint Én, 4 napot bír...

(#1542) dvids válasza #69808896 (#1540) üzenetére


dvids
aktív tag

Igen. Nem tudom neked miért nem megy, de a flymeos.com oldalon le lehet tölteni, esetleg azt próbáld meg.

(#1543) mzsombor válasza masterful87 (#1539) üzenetére


mzsombor
tag

Az akksi 3.7V-os. Azon tud 4000 mAh-t tárolni. Ez majdnem 15 Wh energia. A töltőfeszültség mennyi volt? Ha 9V, amennyit tud a saját töltője, akkor 9V x 2.2 Ah = 19.8 Wh energiát töltött bele, ami egész reális is lehet.

(#1544) mttssz válasza #69808896 (#1540) üzenetére


mttssz
senior tag

Ugyanez volt nalam is, a flymeos honlaprol ha leszeded az utana levo frissiteseket, rarakod a telefonra majd a fajlkezeloben ranyomsz akkor tudod kezzel telepiteni.

(#1545) #69808896 válasza mttssz (#1544) üzenetére


#69808896
törölt tag

ja, hogy ez már ilyen egyszerűen megy, köszönöm :)

szerk: egyből rakhatom a 7.0.1.0G-t, vagy kell előtte a 6.1.4.3G is?
most 6.1.4.1G van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#1546) csubuka válasza #69808896 (#1545) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Egyből tolhatod a legfrissebbet tapasztalatom szerint.

*De az ilyen fiókos problémákra figylej, minta korábban említett Flyme és Google fiók gond a teló resetelésekor, ami azért ajánlott frissítéskor. A telepítő maga is ajánla fogja a resettel egybekötött frissítést, szóval azért mentsd el a dolgaid. (bár figyelmesen el kell olvasni a feltételeket, maga a személyed adat fotók stb. nem kellene, hogy érintődjenek, de ugye azért nem árt az óvatosság)

[ Szerkesztve ]

(#1547) #69808896


#69808896
törölt tag

Gyerekek, sikerült, köszi mindenkinek.

(#1548) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Elvileg holnap érkezik az M6 Note-m, mert hirtelen felindulásból vettem tegnap. Viszont így nem volt időm aliexpressről rendelni hozzá tokot illetve fóliát. Az elveim miatt meg nem vagyok hajlandó 3000 ft-ot kiadni egy 255 ft-os tokért amit rendeltem csak 1 hónapig nem szeretném karistolni. Nincs valakinek véletlen "normális" áron eladó tok+fólia vagy csak a kettőböl akár az egyik? Nagyon megköszönném. :R Az se baj ha használt vagy leharcolt.

[ Szerkesztve ]

(#1549) Joker88 válasza Dyde (#1548) üzenetére


Joker88
őstag

pár hozzászólással van feljebb egy "original" Meizu Flip tok , de csak fehér színben kapható. És Aliexpress . ( nekem két hét alatt volt.. )

egyébként meg ezt a hozzászólásomat a témához olvasd el..

én ameddig meg nem jöttek a kiegészítők, ilyen bubis fóliában hordtam :D :D

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1550) Pippen válasza Dyde (#1548) üzenetére


Pippen
csendes tag

Nekünk most jött meg a már fentebb belinkelt Nillkin flip tok .Aliról kb 3 hét volt,a kettő kevesebbe került mint itthon egy....Megéri várni mert a tok halál pontos,nagyon minőségi kinézetű,hogy meddig tart ki majd kiderül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.