Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Joker88 válasza rootmin (#1650) üzenetére


Joker88
őstag

flyme 6 , vagy a friss flyme7 ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1652) rootmin válasza Joker88 (#1651) üzenetére


rootmin
tag

6-os. A legfrisebb, amit OTA-n lejön.

Kivettem a dobozból, felraktam a frissítést, meg 1-2 appot, amúgy full gyári. Még a fóliát is fennhagytam :)

(#1653) Dovloran válasza rootmin (#1650) üzenetére


Dovloran
senior tag

Nekem a dual-band-es Tenda routeremre gond nélkül csatlakozik, sőt inkább az 5 Ghz-et részesíti előnyben, ha bekapcsolom rajta a WiFi-t. Nekem stabilan működik a BT és a WiFi is, nem volt eddig ilyen jellegű problémám. (Flyme 7).

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1654) Dovloran válasza Haan (#1649) üzenetére


Dovloran
senior tag

Szia, sajnos ráflashelted a kínai ROM-ot (rendszerszoftvert) a global verziós telefonodra, ha jól értem? Ez szívás, mert a ,,hivatalos facebook csoportban" is kérdezgették már az emberek, hogy hogyan tudnak visszaváltani global verzióra és amennyire én tudom csak feloldott bootloader-rel lehet, mert az IMEI számmal kell valamit csinálni. A bootloader nyitáshoz root jog szükséges (rendszergazdai jogok) és én még nem igazán csináltam ilyet, szóval nem tudok neked biztosat mondani. Legközelebb mindig figyeld, hogy milyen ROM-ot töltesz le. A --> Kínai ROM G --> Global (nemzetközi) ROM.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1655) rootmin válasza Dovloran (#1653) üzenetére


rootmin
tag

Hmm, akkor még nincs minden veszve, ezek szerint ez nem típushiba, ha hardveres is a dolog, is inkább egyedinek tűnik ezek alapján.
Neked milyen sebességet tud amúgy 5 gigán?

Ha lefrissítem a 7-esre, vissza tudom később rakni a 6-osat? Egy esetleges elállásnál/garizásnál nem szeretném, ha ebből probléma lenne. EUStock-tól van amúgy a készülék.

(#1656) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

2 gondom van egyenlőre.
A billentyűzeten nincs hosszú ő, és ezt hogyan tudnám magyarra állítani?

(#1657) Perennis válasza Haan (#1649) üzenetére


Perennis
tag

Szia, nekem teljesen stabilan megy a Wi-Fi, 60-80 Mbit/s, függetlenül attól, hogy youtube, spotify megy Bluetooth-on, vagy sem.

(#1658) Zsoltpeter válasza gyulazsolti (#1656) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Tedd fel a Gbord appot. Azt meg nem tudod átállítani magyarra..

(#1659) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Nagy elégedettséggel használom a telefont néhány hete.
A flyme 6.1.4.1. Van bármi szükség a 7. verzióra? Mik a változások?
Ha érdemben semmi életbevágó, nem frissítenék, a telefon szerint naprakész a történet. Előre is köszönöm! :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1660) Balion válasza chopin42 (#1659) üzenetére


Balion
senior tag

Ha elégedett vagy, én nem ajánlom a frissebb romokat. Nagyon sokan panaszkodnak a flyme fórumon a bugokra, teljesítmény csökkenésre, gyorsabb merülésre, stb...
Nekem sem jött be egyik újabb rom sem. A 7-esnél pl állandóan záródnak be az alkalmazások, ahogy megnyitom őket, de egyéb gondom is volt vele. Pl nem működött a színhőmérséklet állítás sem a 7-es alatt. Aztán újból felnyomtam a 7-et és már működött is, szóval szerintem nem érdemes egy jól működő rendszert megbolygatni. Főleg, hogy a rendszer alapja ugyanúgy az android 7.

[ Szerkesztve ]

(#1661) chopin42 válasza Balion (#1660) üzenetére


chopin42
őstag

Kösz, én is ilyesmire gondoltam Békén hagyom, amíg nem kötelező :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#1662) rootmin


rootmin
tag

Köszi a válaszokat!

Teszteltem kicsit módszeresebben: csináltam egy olyan virtuális AP-t, amin kényszerítettem az 5Ghz-et.
Ezt látja a teló, és jóval gyorsabb is így. (60-80-100 Mbps) Fura, hogy magától nem azt preferálta, minden más kompatibilis eszközöm ugrik rá kapásból.

Mivel a BT 2,4 Ghz-en megy, így természetesen nem akadnak össze. Jó lett volna, ha ezt megoldják, 2,4 gigán is, de így már van megoldás:az egész házba dualband AP-kat kell tennem... :D

Az eredeti kérdést pontosítom: van itt olyan, akinek működik párhuzamosan BT és 2.4 Ghz Wifi (úgy, hogy mindkettőn forgalmaz is, tehát pl. BT hangszóróból szól a zene, miközben nyom egy speedtestet)

[ Szerkesztve ]

(#1663) Dovloran válasza rootmin (#1662) üzenetére


Dovloran
senior tag

Nem csináltam még ilyen párhuzamos speed test-tet, de külön 2.4 és 5 Ghz-eset igen és igazából mind a kettőn hozza azt a sebességet, amivel jön a net. Annyit csináltam, hogy 2.4 Ghz-en engedem a 40 Mhz-et is a 20 mellé és így teljesen kielégítő a sebesség. Részben azért is csinálom így, mert egyszerűen valamelyik eszközzel vagy szomszéd WiFi-vel folyamatosan összeakad a router és teljesen ledob magáról minden eszközt. Ezt akárhogy próbálkoztam, nem tudtam megoldani... :(( :((( (Csak az 5 Ghz frekvenciánál).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1664) gyulazsolti válasza Zsoltpeter (#1658) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszi. Jó lett az.

(#1665) Perennis válasza rootmin (#1662) üzenetére


Perennis
tag

[IMG]http://kep-feltoltes.info/image.php?di=AKHY
Teljesen jól ment, osztott képernyőn youtube videó - ezt Bluetooth hangszórón hallgattam, közben mérte a 88 Mbit/s -ot.

[ Szerkesztve ]

(#1666) Perennis válasza Perennis (#1665) üzenetére


Perennis
tag


Sajnos telóról, az imént nem sikerült betennem a képet.

[ Szerkesztve ]

(#1667) rootmin válasza Perennis (#1666) üzenetére


rootmin
tag

Köszi! Ezt 2,4-es wifin mérted?
Ha igen, az azt jelenti, hogy mégis hibás a készülékem :/
(5 gigáson ez is jó, mint az imént kiderült)

(#1668) Perennis válasza rootmin (#1667) üzenetére


Perennis
tag

5G-s wifin volt a teló, este majd kipróbálom normälon is.

(#1669) rootmin válasza Perennis (#1668) üzenetére


rootmin
tag

Szuper, köszönöm! :)

(#1670) Perennis válasza rootmin (#1669) üzenetére


Perennis
tag

Nos, nálam nincs különbség.

(#1671) Dovloran válasza Perennis (#1670) üzenetére


Dovloran
senior tag

Az a Durex reklám...:")

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1672) feka0118 válasza Dovloran (#1671) üzenetére


feka0118
tag

+1😂😂👊🏻

(#1673) tailor13


tailor13
csendes tag

Üdv! Nemrég szert tettem egy ilyen készülékre, nagyon tetszik, meg hasonlók, de egy funkciót nem találtam meg benne: mobilinterneten forgalmazott adatmennyiség, vagy ahogy a régebbi készülékeim nevezték: adathasználat. Van benne ilyesmi, és csak én voltam figyelmetlen, vagy tényleg kimaradt?
Android 7.1.2 fut rajta saját bevallása szerint.
Köszönöm :)

'82 240D

(#1674) iMaverick válasza tailor13 (#1673) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez engemet is "megviccelt" annó... Olyan programot keress, hogy Biztonság. Elindítod és lesz olyan gombja (vagy minek hívjam), hogy "Adat". Ott tudsz ilyeneket állítgatni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1675) tailor13 válasza iMaverick (#1674) üzenetére


tailor13
csendes tag

Köszönöm, meglett :)

'82 240D

(#1676) jambiyya


jambiyya
őstag

Van valakinek felesleges fólia/tok 16. vagy 6. kerületi átvétellel? Nekem mindig van tartalék az itthoni telókhoz, de ez fateré, meg is jött és nem szeretne 3 hetet várni az alis rendelésre, és sajna nem találtam...
Köszi.

(#1677) Rekureku


Rekureku
tag

Sziasztok! Hogyan tudnám beállítani magyar billentyűzetnél, hogy ajánljon fel szavakat ha elkezdek gépelni?
Másik, a betű összekötős írást sem találom. A telefon alap billprogiját használom.

Köszi!

(#1678) DG790401


DG790401
tag

Kedves barátom benevezett egy ilyen telóra de valamièrt fagy a teló kamera közben meg a gèpelès se fasza! Mi lehet az oka, melyik a garantáltan stabil rom?

(#1679) iMaverick válasza DG790401 (#1678) üzenetére


iMaverick
addikt

Frissítés meg volt? (Itt most nem csak a telefonos OTA-s frissítésre gondolok, hanem a kézi, a Meizu honlapjáról letölthető update.zip-esre.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1680) DG790401 válasza iMaverick (#1679) üzenetére


DG790401
tag

Mert az segîtene?

(#1681) feka0118 válasza DG790401 (#1680) üzenetére


feka0118
tag

Igen.. cserébe phonfinder és a gyári időjárás app nem találja meg a pozíciódat, csak a fővárost. Amúgy minden másban én jobbnak találom 3 hónap használat után.

[ Szerkesztve ]

(#1682) benzol válasza feka0118 (#1681) üzenetére


benzol
aktív tag

Nálam is határozottan jobb, stabilabb a Flyme 7.

///\oo/\\\

(#1683) mobilizmo válasza iMaverick (#1679) üzenetére


mobilizmo
addikt

Jól értem, hogy az OTA-s 7-re van még letölthető update.zip? Ha igen változott valamit a magyarítás hatékonysága. Asszonyt az zavarja leginkább, hogy felemás a tárcsázó és csomó más system app. Egyébként emiatt mi visszatértünk 6-ra és igazából nem látok túl sok különbséget.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1684) iMaverick válasza mobilizmo (#1683) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem-nem! Csak feltételezem, hogy neki még a 6-os Flyme lehet...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1685) #95590400


#95590400
törölt tag

tud esetleg valaki segíteni? tárcsázó/névjegyek kb. 6-8 mp alatt kilép... görgetés, keresés vagy csak megnyitva. becsukódik és újra a főképernyőn van a telefon.
zsírúj, dobozból kivéve, eustocktól jött.
nem jövök rá, milyen beállítást kellene néznem és hol.

[ Szerkesztve ]

(#1686) Dovloran válasza #95590400 (#1685) üzenetére


Dovloran
senior tag

Ez fura, lehet, hogy kéne csinálnod egy gyári visszaállítást vagy szoftverfrissítést.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1687) aXXon válasza tailor13 (#1675) üzenetére


aXXon
senior tag

Én továbbra sem találom, merre pontosan?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#1688) Dovloran válasza aXXon (#1687) üzenetére


Dovloran
senior tag

Ez egy külön alkalmazás és az a neve, hogy Biztonság vagy Security (attól függően, milyen nyelven használod a telót) ezt a főképernyőn találod meg és azon belül van néhány lehetőség. Köztük van például az Adat vagy Data nevű menü is ahol tudsz finomítani a beállításokon. A lényeg, hogy ezeket ne a beállítások app-ban keresd.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1689) Haan válasza Dovloran (#1654) üzenetére


Haan
újonc

Köszönöm a választ. Legközelebb okosabb leszek és utána olvasok mielőtt ilyen ostobaságot csinálnék

(#1690) #95590400 válasza Dovloran (#1686) üzenetére


#95590400
törölt tag

tettem fel másik tárcsázó-névjegy appot. azzal nem csinálja, meg szimpibb is.
azt hittem valami fícsör, nem bug :DDD mert egyébként nekem szimpatikus is lenne, hogy a megnyitott appnál, ha nincs egy ideig interakció, akkor egy idő után visszadobja a fő képernyőt.
egy visszaállítás már volt rajta, mert próbálgattam, aztán mikor megjött apám régi telefonja, akkor visszaállítottam és újrakezdtem mindent, klónozással. ő panaszkodott, hogy így nagyon gáz.

[ Szerkesztve ]

(#1691) Dovloran válasza Haan (#1689) üzenetére


Dovloran
senior tag

+1 :)

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1692) Dovloran válasza #95590400 (#1690) üzenetére


Dovloran
senior tag

Szerintem szabadalmaztatnod kéne ezt a funkciót, mielőtt valaki tényleg bele is építi valamilyen szoftverbe. :D Kár, hogy nem oldódott meg. :/

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1693) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Ha húzom az ujjam a képernyőn egy kis fehér pötty követi és mutatja hol járok.
Ezt ki lehet kapcsolni, és hol?

(#1694) #95590400 válasza Dovloran (#1692) üzenetére


#95590400
törölt tag

egyelőre már hívni se tud róla, mert tökegyforma a sim meg a telefon zárolós/nyitós képernyője, és eg nem is tájékoztat róla, hogy mit kér... szóval 3x írta be sikertelen ujjlenyomat olvasás után a telefon kódját, a sim helyett. a puk kódot meg nem találja.
nem vette észre, hogy annyira lemerült, mikor töltőre került, hogy vagy kikapcsolt, vagy újraindult. mondjuk ezt sem értem, azt mondta, a telefon rendben volt, mikor töltőre rakta, aztán azt mondja, 1 óra múlva mikor akarta használni, megnyomta a gombot, a telefon éledt a feloldós képernyővel, ujjlenyomatra nem reagált, kódot ütött, a visszaszámlálást meg észre sem vette, szemüveg nélkül, hanem egyre idegesebben húzogatta, meg ütögette a telefon kódot, mire azt vette észre, hogy PUK kódot kér. :W
kicsit gáznak tartom, hogy ennyire összekeverhető (gyk. egyforma) a 2 külön történet, itt meg a megoldás az lesz, hogy kikapcsolom neki a sim kódot, mihelyt szerez egy új simet, mert persze a PUK kódját a fene se tudja hova rakta. :W

[ Szerkesztve ]

(#1695) aprokaroka87 válasza gyulazsolti (#1693) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha lehúzod az értesitési sávot, nincs bekapcsolva egy SmartTouch gomb?

(#1696) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Sziasztok!

Nálam is előjött az a probléma, hogy telefonálás közben megszakad a hívás.
Valószínűleg az okozza, hogy 4G-ről átkapcsol 3G-re. Eustockos teló, kártya most volt cserélve benne.
Flyme 7 van rajta gyári visszaállítás megvolt felrakás után. Van valami tippetek?
Beállításokon belül esetleg valami? Már láttam itt másnak is volt ilyen gondja. Ha olvassa esetleg akkor kérdezném, hogy megoldódott esetleg neki? Illetve nem sokat netezek akkor végül is a 3G sem vészes gondolom. Ha jól értem akkor főleg a netezés szempontjából számít a 4G előnye?
Egyébként Dunakeszin produkálja ezt, ami nem a világ vége.

Köszi előre is!!

[ Szerkesztve ]

(#1697) gyulazsolti válasza aprokaroka87 (#1695) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nincs. De most kipróbáltam, ha bekapcsolom sem változik semmi.

(#1698) aprokaroka87 válasza gyulazsolti (#1697) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor olyat keress hogy kisegitő lehetőségek, majd ott fejlesztői beállitások majd ott koppintások megjelenitése.

(#1699) gyulazsolti válasza aprokaroka87 (#1698) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Kisegítő lehetőség van, de fejlesztői nincs.

(#1700) jambiyya válasza gyulazsolti (#1699) üzenetére


jambiyya
őstag

5 kopp a builden...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.