Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) mferii


mferii
csendes tag

Kedves Márkatársak!

M6 Note-ra feltelepítettem a 7 Flyme verziót, kb. egy hete. Minden jól működött. Ma csináltam egy gyári állapot visszaállítást, újra belaktam. Most is ok, egy dolgot kivéve: ha rádugom a számítógépre, a fájlkezelőben csak a mappák egy részét látom ... (Win 10, de kipróbáltam laptopon is: Win 7)
Nem jövök rá a megoldásra. A gyári visszaállítás előtt minden mappát láttam.
E probléma megoldásához kérnék segítséget, hátha valaki okosabb nálam :)

(#852) Dovloran válasza mferii (#851) üzenetére


Dovloran
senior tag

Próbáld meg bekapcsolni a Windowsban, hogy lássad a rejtett fájlokat/mappákat.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#853) mferii válasza Dovloran (#852) üzenetére


mferii
csendes tag

Az elsők közt állítottam be a rejtett fájlok mutatását. Arra gondolok, hogy újra rakom a 7-es Flyme-t. Hátha...

Közben megjavult. :) Nem tudom, hogy mitől (tegnap már volt többszöri újraindítás is, most meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#854) Monya78


Monya78
veterán

Látom egyre többen felrakják a 7-es Flyme-t, Én még nem merem.. :B

Valaki az elején azt írta gyengült a fotó minősége frissítés után...Többieknek mi a tapasztalata ezzel?

Aksit nem értem, múltkor büszkén írtam 5órás navigáció + net megosztás kb 35% vett le az aksiból
most volt egy 3órás utam, net meg sem volt osztva, több mint 50% aksi elment...

[ Szerkesztve ]

(#855) Joeker67 válasza Monya78 (#854) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Nyugodtan felteheted a 7-est, nem lett rosszabb a fotó minőség, csak a fotoappból kikerült néhány beállítás, a merülés függ sok mindentől, nem lesz ugyanolyan mindenütt. Nekem átlagban 4-5 óra között hozza a kijelzőidőt, iGo SzülinApp progival, ugyanezt külföldön más navival nem tudja, ott 3-3,5 óra.

(#856) Evonys


Evonys
csendes tag

Megint itt, egy kérdés erejéig, az időjárás vidéki várost nem enged vagy van valami trükk? Nem nagy probléma van ablak a házon :DDD , de azt tudom 6-os alatt be tudtam állítani. Most próbáltam, csak Magyarország - Budapest szerepel a listán. Tartózkodási helyet bekapcsoltam. Helyszolgáltatásokon belül: hálózat és GPS. Az automatikus lokalizálás az időjárásban nem ismeri fel hol vagyok (N/A). Ha rámegyek, hogy várost hozzáad, akkor bármit írok be pl Szeged, Debrecen nincs találat. Hozzáteszem az engedélyt sem tudom megadni az időjárás app számára, hogy férjen hozzá a helyadatokhoz, mert nincs a listában, hozzáadni meg nem tudom. Egyébként tűpontosan belövi a telefon hol tartózkodom, egyedül az időjárás app nem.

Szerk: megnéztem az alkalmazásokinformációnál. Van hozzáférése a helyadatokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#857) Zsoltpeter válasza Evonys (#856) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Tedd fel a Wetter Online-t.. Tökéletesen mūködik!

(#858) Evonys válasza Zsoltpeter (#857) üzenetére


Evonys
csendes tag

Nincs más, kiváltom külső alkalmazással a gyárit, csak próbáltam rájönni vidéket miért nem enged, de lehet a rom sajátossága. Kipróbálom, amit javasoltál. :)

(#859) iMaverick válasza Evonys (#856) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen, a 6-osban lévő tudott más Mo-i várost is. A 7-esben nekem is csak Bp. jött fel. (Mondjuk amúgy pesti vagyok, szóval ez nem akkora probléma a számomra. :B )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#860) feka0118 válasza Evonys (#856) üzenetére


feka0118
tag

Ez sajnos ismert hiba(a beta verzió óta) , többen bejelentettük már a bug riportban.
Választ még nem kaptunk rá.

(#861) Evonys


Evonys
csendes tag

Talán javítják előbb-utóbb. Bár nincs nagy jelentősége, elhanyagolható hiba. :)

(#862) Merkur840 válasza Evonys (#861) üzenetére


Merkur840
csendes tag

Today weather-t tudom ajánlani ha külső app mellett döntesz😉

(#863) V.Stryker válasza Evonys (#861) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én pl kizárólag az Aix weather-t használok évek óta. Ha azt írja esik, akkor esni fog. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#864) Evonys


Evonys
csendes tag

Hűha, most már van ám kínálat. :D Megnézem amit írtatok, aztán majd az ég eldönteni melyik válik be. :DDD
Nagyon jó a teló, csak egy baj van vele, annyira új nem merem rootolni a garancia miatt. Eddig (évek óta) AdAwayt használtam, most meg annyi reklám lett hirtelen, bosszantó tud lenni. Ha valakinek van valami root nélküli módszere, ne tartsa magába. :B

(#865) V.Stryker válasza Evonys (#864) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is jó lenne valami amivel a nem használt appokat le lehetne tíltani, de sajna nincs már. Régebb működött az activity launcher.

A root is jó lenne ha menne.... bár root... appok letöröl... root letilt.... otp egyébként nem működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#866) Dovloran válasza V.Stryker (#865) üzenetére


Dovloran
senior tag

ADB-vel szedd le az appokat gépről. Csak úgy lehet root nélkül. Én is úgy csinálom mindig.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#867) Evonys válasza V.Stryker (#865) üzenetére


Evonys
csendes tag

Igen az a baj, hogy aki kicsit is ért az androidhoz (nem magamra célzok :B ) annak szerintem a root alap. Én fapados megoldásként [link] ezzel a progival fagyasztottam mindig a gyári alkalmazásokat, ha bármi gebasz van olvasztani lehessen, de ugye ez is root. Xposed-t is használtam, elsőként még anno a Greenfy-hez, az is root. Mindig az volt az első kigyomláltam a gyári rendszert, aztán belaktam. Bár most a nem eltávolítható akku is visszatart egy csöppet, mert volt úgy bármi félrement pl. rom cserénél, aksit kivettem, vissza és magához tért a telefon. Na, evvel ezt nem csinálom meg.

(#868) V.Stryker válasza Dovloran (#866) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy mivel? Fejtsd ki kérlek. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#869) Joker88 válasza V.Stryker (#868) üzenetére


Joker88
őstag

ADB = Android Debuge Bridge..

/ha okosabb lettél.. :DD /
Bár tény és való,van egy ilyen nevű bank is,de az most szerintem nem releváns :D

Első google találat --> [link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#870) V.Stryker válasza Joker88 (#869) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Eddig oké, de hogy törölsz alkalmazásokat ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#871) trouble


trouble
senior tag

Helló! Egy gyors kérdés: mit és hol kell beállítani,
hogy fülhallgató kihúzás, vagy bluetoothról való levállás után
megálljon a zene lejátszás(spoty, Es file exp.játszója)?Köszi!
Full gyári rendszer!

[ Szerkesztve ]

(#872) V.Stryker válasza V.Stryker (#870) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megvan. Csapatom! K.rva jó. :R :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#873) Joker88 válasza V.Stryker (#870) üzenetére


Joker88
őstag

OFF : azt nem tudom :D

ON kérdés a fórumozókhoz :
A gyári kamera-alkalmazás helyett melyiket használjam ami jó is FlyMe7 alatt ? Kitételek : magyar nyelv legyen benne, a fizetős/ingyenes mindegy..

gondoltam , adok még egy esélyt ennek a 7-es rendszernek..

aki 4K-ban akar videózni ( ahogy én :D ) az olyan kártyát vegyen :

(keresse a vödröt benne a 3-as számot a kártyán )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#874) Zsoltpeter válasza Joker88 (#873) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Szia! Mi a baj a kamera alkalmazással?

(#875) Joker88 válasza Zsoltpeter (#874) üzenetére


Joker88
őstag

valahogy a régebbi szoftvernél ezzel az újjal, mintha rosszabb képeket készítene..

bár most próbálom a Camera FV-5 nevű alkalmazást,majd elválik mi lesz a folytatás..

OFF:
Antutu-fetisisztáknak :

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#876) Joeker67 válasza Joker88 (#875) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Én az Open Camera alkalmazást használtam a gyengébb telefonokon (HomTom, pl. a fiamnak van, meg egy ideig Umi-n is használtam), egész szép képeket csinál.

(#877) eron009 válasza feka0118 (#805) üzenetére


eron009
tag

ez működött neked?

[ Szerkesztve ]

(#878) feka0118 válasza eron009 (#877) üzenetére


feka0118
tag

Igen. Tutorial alapján könnyen beállítható.

(#879) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Éjjel OTA-n frissült a telefon Flyme 7-re.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#880) Zsoltpeter válasza mobilizmo (#879) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nocsak! Rájöttek valamire ? Na ebbe sem tudunk már belekötni...

(#881) aprokaroka87 válasza Zsoltpeter (#880) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet bedugták a Magyarország kábelt :D

(#882) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sőt, most hogy itt a kolléga megvilágosított az ADB-vel való nem kívánt appok törlési lehetőségével root nélkül, nekem szó szerint semmi panaszom nincs.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#883) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

DE egy valami mégis eszembe jutott. Hogy hogy a vihar kékeres .....ba lehet egy ilyen semmit nem tartalmazó romnál, hogy a 32gb -os belső memóriából egy új készüléknél 19gb a felhasználható? Ilyen 25gb szabad helyet gondolnék elfogadhatónak mondjuk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#884) Evonys válasza V.Stryker (#882) üzenetére


Evonys
csendes tag

+1, nagyon jó ez ADB-s megoldás. A hétvégén bátorkodtam kipróbálni, gond nélkül tudtam törölni, ami nem kell.

(#885) fecke78


fecke78
senior tag

MA reggel frisültem Flyme 7.0.1-re Hill climb 2 játékom azota folyamatossan akadozik 2 másodpercenként
faxa :(((

(#886) Zsoltpeter válasza fecke78 (#885) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Én nem játszom De mintha Valahol láttam volna a beállítási lehetőségekben játékos üzemmódot

(#887) Zsoltpeter válasza V.Stryker (#882) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Az ADB-t honnan tölthetem le?

(#888) V.Stryker válasza Zsoltpeter (#887) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rákeresel, gondolom google első találat. Sorry, de én mac alatt csináltam....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#889) Turtlelboy


Turtlelboy
csendes tag

Köszönöm a sok korábbi segítséget. Továbbra is amatőr vagyok. :)
Hogyan tudom beállítani, hogy mobilinternettel tudjak programot telepíteni a Play áruházból? A Play áruház engedélyezve a Biztonság/Adat/Hálózati hozzáférés vezérlése/Mobilhálózatnál. Böngészni tudok benne, de ha telepíteni akarok valamit, akkor csak "úszik" a progress bar és azt írja, hogy "Várakozás a hálózatra" és ameddig nem csatlakozom wifire, addig nem telepíti fel.

Turtleboy

(#890) Joeker67 válasza Turtlelboy (#889) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Valószínűleg nem állította be automatikusan a szolgáltatói APN-t a telefon, ha így van akkor kézzel kell beállítani a Beállítások > SIM-kártyák és hálózatok > APN-ek menüpontban, az adott szolgáltató beállításait kell átírnod. Ezek a beállítások a neten, a szolgáltató honlapján megtalálhatók.

(#891) Evonys válasza Zsoltpeter (#887) üzenetére


Evonys
csendes tag

Talán már késő, de azért leírom hátha más is keresné.

1. Ezt feltelepítettem. Az 1.3-as verziót.
2. Innen a windows verziót leszedtem. Követtem a honlap utasításait. Fontos, hogy a művelet idejére a gesztusvezérlést ki kell kapcsolni, mert nem tudod leokézni a telefonon felbukkanó ablakot. Ezzel tököltem 10 percig, mire rájöttem. :DDD
4. Én ezt a videót használtam segítségnek az alkalmazások törléséhez.
5. Ezt segítségnek raktam fel a telóra, mert egyrészt szépen kiírja mi az alkalmazás pontos neve, amit be kell pötyögni parancssorba, másrészt ha akarod ki is tudja menteni az adott alkalmazás telepítőjét.

Windows 10 64 bitet használok. Nekem így minden gond nélkül sikerült a művelet.

(#892) Gaga_86


Gaga_86
újonc

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórum hozzászólásokat, szerintem (remélem) az alábbi problémával eddig - rajtam kívül - még kevesen találkoztatok:

Lassan 2 hónapja használom a telefont és rendszeresen előforduló hibajelenség, hogy 4G-re állítva a hálózatot bizonyos időközönként elveszti és bontja az éppen folyamatban lévő hívást. Többször láttam, hogy a kijelzőn olyankor a jelerősséget jelző pálcikák (azért írom többes számban, mert a másik SIM kártya esetében is) hirtelen nullára "leesnek", majd pár másodperc után visszaáll az egész úgy, mint amikor bekapcsoláskor sikeresen felcsatlakozott a hálózatra.
Megkerestem a Meizu Magyarországot FB-on, ők első olvasatra hálózati hibát mondanak, ezért cseréltettem a SIM kártyát annál a szolgáltatónál, amelyiknél a hibajelenség telefonálás közben fennáll (a másiknál érdekes módon egyszer sem jelentkezett).

... nem sok sikerrel, ugyanis a hiba nem szűnt meg ezzel....
Ezt kikerülvén annyi lehetőségem van, hogy a beállításokban a 4G-t átállítom csak 2G-re, na de akkor a hívás és a mobilnet is elég ratyi lesz... 3G-re állítva is volt baj vele....

Kérdésem a következő lenne: van-e valami praktika/ötlet arra vonatkozóan, hogy a fentiek alapján a hibajelenséget megszüntessem vagy mindenféleképpen szervíz lesz a sorsa a telefonnak???
Plusz info, hogy a flyme 7 sem hozott megváltást, amire lefrissült a hétvégén...

Továbbá a mai napon tesztnek beletettem mind2 SIM kártyát egy régebbi Xiaomi telefonomba (nem arcoskodásként írtam), amivel csont nélkül megy a telefon azon a helyen is, ahol a Meizuval sajnos többször megszakadt a hívás!

Segítségeteket előre is köszi! :))

(#893) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Muterom telóján átváltott a névjegyzék magyarról angolra. Most már "Dialer" és "Contacts" van felül.
Találkozott már valaki ilyen auto nyelvváltással? A nyelv és a régió maradt magyar a beállításokban.

They don't know... PepeLaugh

(#894) aprokaroka87 válasza YellowFlash (#893) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az nem lehet hogy flyme 7-re frissült?
Mert nekem pl sima m6-nál is angol volt ott flyme 7 esetén.
De én visszaraktam flyme 6-ot.

Nyilván eltér a két készülék valamelyest.

(#895) benzol válasza YellowFlash (#893) üzenetére


benzol
aktív tag

Nekem is a Flyme7-nél angol lett.

///\oo/\\\

(#896) sicc33


sicc33
aktív tag

Hogyan lehet kikapcsolni az automatikus frissítést? Én nem találtam ilyen opciót. Letöltötte a Flyme 7-et, de én nem szeretném ha települne. Illetve hol találom a letöltött frissítőfájlt, ha törölni szeretném. Persze ha ez lehetséges. Nem akarnám, hogy a helyet foglalja.

(#897) V.Stryker válasza sicc33 (#896) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi baj a Flyme 7-el?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#898) vcicesz


vcicesz
csendes tag

Felraktam a 7 de eltűntek az értesítési LED del kapcsolatos információk és bekapcsolása .Hol lehet bekapcsolni és beállítani. Köszi előre is a válaszokat.

(#899) benzol válasza vcicesz (#898) üzenetére


benzol
aktív tag

Emlékem szerint én a 6-osban sem találtam meg. :D És szerintem itt sincs külön beállítási lehetőség, amit találtam az a beállítások>értesítés és állapotjelző sáv > notification managment > és itt alkalmazásonként tudod álligatni, hogy kapj e figyelmeztetést (hangot+villogó fényt) vagy sem.

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#900) vasi79 válasza Gaga_86 (#892) üzenetére


vasi79
aktív tag

Ilyen gonddal néha küzdök én is egy Lenovo p2-n. Néha eldobja beszélgetésnél a vonalat, hálózattal. Lehet azért, mert gyengébb a jel ezért tornyot vált, nem tudom, de utána már jó szokott lenni, ha újra indítom a hívást.

Up: egy kártyával is csinálja, de kettővel is volt ilyen gond. Korábban s860 Lenovo volt, két kártyával (osztrák+magyar) rendszeresen csinált ilyent, ha az osztrák a 3g-s slotban volt. (Ez a készülék csak az egyik slotban adta a 3g-t, a másik csak 2g) Egyesével minden jól működött, duálban a megoldást az hozta meg, hogy osztrák SIM 2g-s helyre költözött. Akkor viszont minden stabil volt. Az okra nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.