Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Sógi válasza Gaga_86 (#892) üzenetére


Sógi
addikt

Szia,

Nálam is ezt csinálja, hogy megszakad a hívás ha 4G-n vagyok és gyenge a térerő, ezért átvállt 3G-re, de ugye ekkor megszakad a hálózati jel és szakad a hívás is... Tegnap vagy 5-en néztek hülyének, azt hitték kinyomtam őket :)
Véleményem szerint ennyit tud a gsm modulja ennek a telefonnak...
Egyébként én is Telenoros vagyok, de tuti nincs köze hozzá, mert ugyanazon a helyen mellettem lévőknek nem szakad meg a hívás..

Úgy oldottam meg, hogy ha gyenge jelerősségű helyen vagyok, akkor 3G-re válltok és nem szakad meg...

(#952) mzsombor válasza Sógi (#951) üzenetére


mzsombor
tag

Telenornál nincs még 4G-n hanghívás (aka. VoLTE), hívásfelépülés közben lemegy már a telefon 3G-re vagy 2G-re.

(#953) Sógi válasza mzsombor (#952) üzenetére


Sógi
addikt

Az szuper, akkor ez azt jelenti, hogy a telenor fos és a telefon jó?
De pl itthon 4G-n egyszer sem szakadt meg a hívás, mert jó a térerő...
Én ezt már nem értem :D

De másik telefon miért nem csinálja ezt? Valamit be kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#954) aprokaroka87 válasza Sógi (#953) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A másik telefonban milyen Sim kártya van?

(#955) Sógi válasza aprokaroka87 (#954) üzenetére


Sógi
addikt

Nem a sim kártya a lényeg, hiszen a régi telefonom ugyanazzal a sim kártyával egyszer nem szakadt meg ugyanott, ahol vagyok minden nap a munkában...
Sztem a telefon nem tudja kezelni a 3-4 G közötti váltást szakadásmentesen, ezért írtam, hogy ilyen a GSM modulja...A régi telefon is váltogatta folyamatosan a 3-4 G-t, csak annyi különbséggel, hogy nem szakadt meg közben a hívás.. Tehát láttam én is ahogy elmennek a pálcikák, nincs térerő, aztán vált és visszajön a térerő...Ki kellene próbálnod olyan helyen ahol alig van 4G..
De most én nem éretk valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#956) mzsombor válasza Sógi (#953) üzenetére


mzsombor
tag

Küldj egy PÜ-t, hogy pontosan mikor volt problémás hívásod, mi a te számod és mi a másik félé.

(#957) Sógi válasza mzsombor (#956) üzenetére


Sógi
addikt

Ne haragudj, de ennek nem értem mi értelme lenne?
Felhívod a másik felet, hogy tényleg igaz-e? ...vagy van valami belátásod a hívoskba és azok részletes adataiba?
Egyébként a másik fél egy kollégám és tuti tanusítja...
Tényleg nem bizalmatlanságból, de kb olyan ez az üzeneted mintha kb CIA-és lennél.. :D Bocsi ne vedd magadra..

[ Szerkesztve ]

(#958) Zsoltpeter válasza Sógi (#955) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Én is Telenoros vagyok. Nekem is volt ilyen problémám átállítottam 3G re azóta minden ok....

(#959) feka0118 válasza Zsoltpeter (#958) üzenetére


feka0118
tag

Csak kiegészítés képpen írom. Én vodás vagyok, még egyszer sem szakdt meg hívásom. Nálam átvált 3g re ilyenkor a teló, bár ez a hívásokat nem befolyásolja mert a hazánkban nincs VoLTE(javítsatok ki ha tévedek). Én is arra tippelnék hogy a teló 2g modemje gyengébb, mivel telenornak alig van 3g je az országban így gondolom 4g ről egyből 2 re vált. Az enyémben volt telenoros kártya kipróbálás erejére(a céges flotta átment a telenorhoz és ki akartam próbálni h milyen) ahol lakok mobilnet is alig volt 7Mbit/2Mbit, vodával meg 22/10, ezért inkább maradtam vodás.

(#960) Sógi válasza Zsoltpeter (#958) üzenetére


Sógi
addikt

Ne haragudj, de nem ez a megoldás, hogy át állitjuk 3G-re és "akkor jaj de jó és örülünk, hogy nem szakadnak meg a telefon beszélgetéseink"....Manapság alap a 4G hálózat, nehogy már elfogadjuk és bele törődjünk ebbe...Bár sztem nincs más választás mert ennyit tud ez a telefon....

Bár nekem nagyon bejött ez a telefon ár/érték arányban és muszáj lesz bele törődni, hogy 3G stabilan múkődik...4G-t meg kockáztatni kell, ha telefonálni szeretnél ott ahol esetleg nem teljes a 4G lefedettség, míg más márkák telefonjai szó nélkül megoldák ezt a problémát...

(#959) feka0118: Ha annyira lesz időm lehet készítek róla videó felvételt is ahogy megszakad a hívás és elmegy a térerő 4G/3G váltás között, de sztem nincs sok szükség rá, mert miért találnánk ki ilyeneket, ha nem lenne igaz, igaz? :) De lehet a szar telenor a felelős, de akkor más telefon ugyanazon helyen ugyanazon sim kártyával miért nem pródukálta ugyanezt? Érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#961) Ryoo válasza Sógi (#960) üzenetére


Ryoo
senior tag

Első körben én SIM kártyát cseréltetnék, mert az egyszerűbb és gyorsabb, ha nem oldja meg, akkor pedig visszaküldeném, mert vszinű a te példányod hibás.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#962) Dovloran


Dovloran
senior tag

Én Telenoros vagyok, a kártyám is az és a telefon folyamatosan 4G-re van állítva és nem tapasztaltam eddig problémát a hívásaimmal sosem. Sajnos nincs ötletem, hogy mi lehet a gond. (Én is a gariztatást tudom csak javasolni és a Telenornál való utánajárást.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#964) feka0118 válasza Sógi (#960) üzenetére


feka0118
tag

Én nem azért írtam mert nem tartom igaznak. Elhiszem hogy 2g ben gyengébb más telóknál. Csak azt akartam kiemelni hogy vodával no problem és sajnos nekem sincs ötletem mi lehet rá megoldás... Sorry

(#965) aprokaroka87 válasza Dovloran (#962) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én nem értek ennyire hozzá, de ez alapján a cikk alapján én arra gondolok hogy pl akkor nem szakad meg, ha mindhárom hálozat ugyanazon frekvencián van.
Nem tudom, ennyire nem értek hozzá.

Bár ahogy én tudom Magyarországon mindhárom szolgáltató csak a B20-as 800 mhz-es sávot használja 4G esetén.

link

(#966) gusthy válasza Sógi (#953) üzenetére


gusthy
veterán

Nem, ez nem azt jelenti, ezt a telefonnak kellene kezelnie. Nem számíthatsz arra, hogy mindig és mindenütt van volte.

(#967) gusthy válasza feka0118 (#959) üzenetére


gusthy
veterán

Ki vagy javítva :) Telekomnál van VoLTE.

(#968) iMaverick válasza aprokaroka87 (#965) üzenetére


iMaverick
addikt

Bár ahogy én tudom Magyarországon mindhárom szolgáltató csak a B20-as 800 mhz-es sávot használja 4G esetén.

Legalább ne linkelted volna a cikket. :N

Idézem a cikkből: általánosságban elmondható, hogy a zsúfolt, nagy népsűrűségű helyeken továbbra is az 1800 MHz-es (Telenor, Telekom) és 2600 MHz-es (Vodafone) tartomány használata dívik a kapacitás miatt, míg elsősorban vidéken, kisebb településeken, falvakban a 800 MHz a nyerő.

Nem véletlen, hogy a PH!-s fórumokon mint "falusi 4G"-re szoktak hivatkozni a B20-ra.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#969) aprokaroka87 válasza iMaverick (#968) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na az oké de a 800mhz csak 4G esetében használható,

Míg pl Telenor esetében az 1800mhz meg mindháromra alkalmas.

Azt meg nem tudjuk hogy Sogi fórumtárs falun lakik-e.

[ Szerkesztve ]

(#970) Sógi válasza aprokaroka87 (#969) üzenetére


Sógi
addikt

Üdv.

Először is köszönöm mzsombor-nak a segítséget!
Ami a lényeg, hogy most figyeltem a kijelzőt híváskezdeményezés közben, 4G-n vagyok, indul a hívás, leesik 3G-re és ott megy a hívás, leteszem visszaugrik 4G-re.
Egyébként Fóton és Mogyoródon vagyok általában...

Elvileg akkor ez telefon hiba?

(#971) Joker88 válasza Sógi (#970) üzenetére


Joker88
őstag

ez a hívás előtt 4 g, majd hívás közben 3g , majd a hívás végén 4g újra, szerintem normális, a Lumia 640XL-em is pont így csinálta...

Vodafone, vidék , "falusi 4G" :DDDDDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#972) Sógi válasza Joker88 (#971) üzenetére


Sógi
addikt

Lehet, hogy akkor ez okés így, mármint a falusi 4G :)
De a 4G-n a hívás megszakadások nem hiszem, hogy normális, csak azt nem értem, ha átállítom 3G-re, akkor meg egy hívás sem szakad meg... :U

(#973) Sógi


Sógi
addikt

Itt van pár kép, hátha valaki tud valami okosat mondani rá, ami furcsa, hogy lehetőleg 4G-re van állítva, közben beállításokban 3G-t mutat, de az állapotsorban 4G/LTE jelenik meg :N
[link]

Amúgy komolyan nagyon tetszik ez a telefon, gyors és kiváló akku, de ez a hívás megszakadás felba**a az agyam :D

[ Szerkesztve ]

(#974) Joker88 válasza Sógi (#972) üzenetére


Joker88
őstag

bizonyíték,nem ígéret ! :D

videó

spec nálam "G"-re ugrott vissza, de van 3G-s verzió is,csak abban látszódnak a telefonkönyvi partnerek :D

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#975) Sógi válasza Joker88 (#974) üzenetére


Sógi
addikt

Végül is ezzel nincs gondom, de mikor telefonálás közben vagy és egyszer csak látod a kijelzőn, hogy eltűnnek a kis pálcikák és újra visszajönnek, közben meg halózol és nincs is senki már a vonal másik végén :D

[ Szerkesztve ]

(#976) Jeami válasza Sógi (#960) üzenetére


Jeami
tag

Szia,

Olvastam a problémád, nekem két Telekom kártya van benne és ugyan a fentik szerint ahogy írtál mindig átvált híváskor 3G-re telefonáláskor de sosem szakad meg sehol, pedig volt már másfél órás beszélgetésem is. :) Wifi szintén sosem szakad meg, elég érzékeny is, nekem nagyon megfelel a telefon pedig rengeteg készülék fordul meg a kezemben.:) Szerintem am lehet: 1.GSM modul hiba 2. Régi SIM kártya (X évente nem árt cserélni) 3. Telenor térerő gyengesége, ingadozása

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#977) iMaverick válasza Joker88 (#971) üzenetére


iMaverick
addikt

és Sógi: a Dual sim-es kínai telefon topicban lángoltak fel ilyen 4G-vel kapcsolatos viták (kell-e B20 a kínából rendelt telefonba?). Akkor ment a magyarázás ezerrel és a vége mindig az lett, hogy az 1800 MHz (Band 3) és a 2600MHz (Band 7) a "városi" 4G, a 800 (B20) meg a "falusi" 4G.

Mondjuk ha kisarkítom a dolgot, akkor ez tényleg valami ilyesmi. :))

szerk.: mondjuk ez a aprokaroka87 kolléga által linkelt cikkből ki tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#978) novger válasza vasi79 (#932) üzenetére


novger
tag

Beállításokban megnézted, hogy mennyi ideig aktív a kijelző?

(#979) Sógi válasza Jeami (#976) üzenetére


Sógi
addikt

Szia,

A kártyám alig egy éves, sztem a telenor térerővel lesz itt gond igazából, nem hinném, hogy hibás a telefon...
Ma pl volt már 2-3 hívásom és most egyszer sem szakadt meg...
Túllépek rajta, majd még tesztelgetem más helyeken is :)
Igazából ajándékba kaptam a telefont és tetszik, valszleg a B20 miatt van ez. Szoknom kell.

(#977) iMaverick: Így már értem, hiszen hiányzik belőle a B3+B7, akkor érthető ez a helyzet, remélem a megszakadások megszűnnek 4G-n, ami igazából csak 3G hívás közben :D :)

[ Szerkesztve ]

(#980) aprokaroka87 válasza Sógi (#970) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az úgy van igen, viszont a hívásnak nem szabadna megszakadnia, elvileg.

Ma reggel pl sima Meizu m6-nál átváltott 4G-ről 3G-re hívás kezdetekor, de nem volt hálozatbontás.

Azért én a helyedben ennek utánnajárnék, mert ha pl segélyhívás esetén is eljátsza ezt, az már gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#981) iMaverick válasza Sógi (#979) üzenetére


iMaverick
addikt

hiszen hiányzik belőle a B3+B7,

Miből hiányzik? Az M6 Note-ból? Nem hinném...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#982) Sógi válasza aprokaroka87 (#980) üzenetére


Sógi
addikt

Nem hívás kezdetekor szakadt meg, hanem hívás közben, mondjuk ahol vagyok itt elég gyenge szokott lenni a térerő.
Nah mindegy, igazából többet nem foglalkozom ezzel a témával, max ha többször megszakad, akkor majd beviszem a szervizbe.

(#981) iMaverick: Akkor nem értem miért vált át 4G-ről 3G-re híváskor? Vagy én nem értem az előttem szólókat, akik a a falusi B20-ról írtak, mert hogy ebben csak az van és a magasabb sávok nem?

Esetleg tegyem át a másik sim slotba a kártyát próbaképpen? Annak van jelentősége?
Bocsi srácok egyébként, nem akarlak ezzel fárasztani titeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#983) blacko89 válasza Sógi (#982) üzenetére


blacko89
csendes tag

Sziasztok. Régen mobilhálózat szervert fejlesztettem. Hívás közben a telefonok 90%-a visszaesik 3g-re. Nagyon kevés telefon tudja a Volte-t, illetve 2 éve még a telekom is csak tesztelte a Volte hívást a hálózatában. Nem gondolnám, hogy ez már teljesen élesbe megy, főleg azt nem hogy a telekomon kívül bárki más is már átállt volna a rendes Volte hívásra.

ui: az információim elavultak 2 évesek.

Üdv

(#984) Jeami válasza Sógi (#982) üzenetére


Jeami
tag

Ahogy fentebb írták, mindenfajta sáv van benne a 4G-hez ami kell. (B3, B7, B20) mindenhol kell hogy menjen a 4G.Hanghíváskor azért vált 3G-re mert nincs VoLTE, hang nem megy 4G-n. Továbbra is azt mondom hogy GSM modul, kártya vagy szolgáltatás hiba. Azt érdemes kipróbálni hogy mindkét kártyahelyen csinálja-e?

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#985) dvids


dvids
aktív tag

Üdv, abban tud valaki segíteni, hogy az értesítési sávot hogyan lehet teljesen eltüntetni teljes képernyős videók nézése közben? Az istennek se találom...

(#986) Joker88


Joker88
őstag

épp nézegetem a youtube videókat az m6 noteról..

milyen "tok" ez már :D --> [link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#987) aprokaroka87 válasza Sógi (#982) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az lehet gond.
Amúgy 4G-ról csak 3G-re vált?

Mert ha a 3G sem az igazi ( értsd: instabil) akkor sanszos hogy azért szakad meg.

Munkám során én már pl jártam olyan helyen ahol pl a 2G/3G közepes vagy nagyobb térerő esetén sem volt jó.
4G meg ment gyenge térerővel.
Ennek meg az volt a "szépség" hibája hogy folyamatosan vissza akart 3G vagy 2G-re váltani.

Persze olyan opció meg nincs a Sima M6-ban hogy csak 4G, úgyhogy az Engineer módban kellet beállitani.

(#988) iMaverick válasza Joker88 (#986) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem ettől jobb egy olyan vastag szilikon tok, ami ugyanígy "átéri" a képernyő felöli oldalt is a Note 6-ot... A rugalmas anyag el is nyel valamennyit az esés erejéből.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#989) Sógi válasza aprokaroka87 (#987) üzenetére


Sógi
addikt

4G-ről 3G-re, igen, de ezzel nincs gondom..
Teszteltem most, egy 15 perce beszélgetés mentem jobbra-balra autóval, semmi gond nem volt, nem szakadt aztán bejöttem az irodában, ahol gond szokott lenni és egyszer csak elment a térerő 3G-ről és visszajött, de kb 1-2 másodpercig nem volt térerő. Azt eddig is tudtam, hogy rossz szokott lenni itt az épületben a térerő, de ennyire azért nem, hogy megszakad, maximum halózni szoktunk, mert nem halljuk egymást..

Sztem mindegyik ilyen ha rossz helyen vagy és gyenge a térerő, csak sokan azért nem tapasztalják, mert olyan helyen vannak, ahol stabil a jel. Vagy az enyém hibás azt majd megy a szervizbe..

A biztonság kedvéért kicseréltettem most a simet is és át tettem a sim2-be, hátha öröm lesz, de nem hinném :N

[ Szerkesztve ]

(#990) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Esetleg nincs valakinek egy felesleges "akármilyen" tok eladó?

(#991) galervin93


galervin93
őstag

Peca közben észrevettem egy fürkészdarazsat, ahogyan egy kis pókicát szorongat, lekaptam gyorsan, maga a kép nem nagy vasziszt, de csináltam belőle egy eredeti, módosítatlan 100%-os kivágatot.

Ott tartunk, hogy ilyen minőséget tud egy 40 ezres teló... Én 2007 környékén kapcsolódtam be a digitális fotózás világába, hát akkoriban szerettünk volna ilyen képet készíteni 40 ezres kompaktokkal...
Bocs a félig off-ért, de magam is meglepődtem, milyen ügyes kis masina ez (nem szoktam nagyon fotózgatni vele, van célszerszám).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#992) ati05


ati05
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen készüléket. Néhány kérdésem lenne:
automatikus hívás felvétel nincs?
Nem fogadott hívásokat mem jelzi sehogy?

Ha ez számít frissítettem 7-es flymere.

Üdv

(#993) Sógi válasza ati05 (#992) üzenetére


Sógi
addikt

Szia,

Automatikus hívásfelvétel? Az mire jó? Biztos valakinek hasznos...
Sztem ilyen nincs elméletileg...De gyakorlatban esetleg play áruházba beírod auto call answering, tuti találsz.

Led jelzi a nemfogadott hívásokat, de erre is van playen ezer app, ami ismétlödő hangjelzést ad nem fogadott hívásnál. Call reminder néve találsz belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#994) Joker88 válasza ati05 (#992) üzenetére


Joker88
őstag

hívásrögzítésre gondolsz ?

ha igen..
hívásindító ikon, a függőleges három pöttyre, setting (beállítások) és a lap legalján lesz..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#995) ati05 válasza Joker88 (#994) üzenetére


ati05
aktív tag

Köszönöm megvan, jól eldugták.

Sógi: nekem munkámból adodóan szükségeltetik a hívásrögzítés.
Értesítési led-re csak türelmetlen voltam 😀 azt hittem azonnal villog.

(#996) iMaverick válasza ati05 (#995) üzenetére


iMaverick
addikt

automatikus hívás felvétel nincs?

Ja hogy rögzítésre gondoltál? Én meg itt pislogok, mint Sógi kolléga... Automatikusan felveszi a telefont... Hmm. És beszélget a zsebemmel? ;]

(#991) galervin93: Nem-nem! Ebben semmi off sincs! Én speciel a kamara miatt vettem (meg más miatt is) vettem a Note 6-ot a Xiamoi készülékeivel szemben. (Majdnem le is hülyéztek a kollégáim. Pl. mert ilyen "nagy" az előlapon a "holt" felület.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#997) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Teszt videóban elmondta a tesztet végző illető, hogy néha nagyon fel forrósodik a a telefon, és le is fagy.
Jelen van a flyme 7-nél is esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#998) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Úgy látom tök feleslegesen kérdezek itt bármit is.
...

(#999) Zsoltpeter válasza Bagoly01 (#998) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Se forrósodást se fagyást nem tapasztaltam...

(#1000) Joeker67 válasza Bagoly01 (#998) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Valószínűleg még senki nem találkozott ezzel a problémával, ezért nem válaszolnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.