Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Turtlelboy


Turtlelboy
csendes tag

Tegnapig teljesen jól működött az értesítés. Ha valami történt jött a hang, felvillant az esemény és a led is világított. A mai nap folyamán vettem észre, hogy csak hébe-hóba kapom meg az értesítést. Nem állítottam semmit tegnap óta. Internet működik, újra is lett indítva a készülék. Mi lehet a gond?

Turtleboy

(#1152) Sógi válasza Kobudera (#1147) üzenetére


Sógi
addikt

Hello,
Ezt próbáld meg: kikapcsolt állapotban le vagy hangerő gomb együtt nyomva és tartva után bejön egy menü, ott újra reset vagy micro sd-re rá kell tölteni update zipet és újra húzni az op rendszert..

(#1149) tamasas0913: Nem normális! Reset, aztán frissítés és újra reset, ez a tuti, ha ezután is merül akkor szervíz...

[ Szerkesztve ]

(#1153) feka0118 válasza Turtlelboy (#1151) üzenetére


feka0118
tag

Tanul a mesterséges intelligencia. Amit ritkábban használsz app, vagy ami sokat fut a háttérben. Azoknál az appoknál aminél szeretnéd hogy mindig időben jöjjön az értesítés, az intelligens háttérben futást állítsd át futni hagy futni hagy a háttérben.

(#1154) sicc33


sicc33
aktív tag

Nevjegyekkel kapcsolatban van egy eszrevetelem. Lehet masnal is jelentkezett. Ha a keresoben rakeresek nevjegyre nem ad talalatot. Inkabb ugy mondanam ha van kedve ad, ha nincs nem ad. Viszont ha vegiggorgeretem a nevjegyzeket, az adott szam megtalalhatoak.

Otlet? Flyme 6

(#1155) Turtlelboy válasza feka0118 (#1153) üzenetére


Turtlelboy
csendes tag

Köszönöm a tippet. Már régóta a "futni hagy a háttérben"-t használom és nem az "intelligenst".

Turtleboy

(#1156) Zeth válasza Sógi (#1136) üzenetére


Zeth
csendes tag

Sorry a késői válaszért, de a délutános műszak az délutános műszak :DD
Az történt hogy frissítettem Flyme 7-re, aztán HR. Most úgy néz kis a dolog hogy hajnali kettőkor levette öcsém a töltőről, és reggel 10 óra körül volt 99%-on. Vagyis készenlétben 8 óra alatt merült 1%-ot. Ami szerintem jó. Itt valami szoftveres baj lehetett.
Amúgy köszönöm szépen a segítséget! :)

(#1157) iMaverick válasza Zeth (#1156) üzenetére


iMaverick
addikt

Én tegnap este úgy 10 körül vettem le a töltőről. Reggelre 96% lett. (Mondjuk ez egy belakott rendszer, 2 folyamatosan frissített email fiókkal.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1158) Zeth válasza iMaverick (#1157) üzenetére


Zeth
csendes tag

Az szerintem egész jó!
Amin meglepődtem hogy milyen jó, főleg az árához képest az a kamera. Tegnap este kipróbáltuk sötétben, és egészen szép képeket készített.

(#1159) vlesi69


vlesi69
senior tag

Kerestetek hozzá tokot. https://www.speedshop.hu/termekek/4015919/nillkin-super-frosted-hatlap-tok-meizu-m6-note-fekete-ajandek-kijelzovedo-folia.html Már hogyha itthon szeretnétek megvenni.

(#1160) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Berendeltem én is egy ilyen készüléket.

Fekete-kék színben rendeltem, mert azt találtam a legszebbnek és a Mobilaréna tesztben is egy ugyanilyen színű készüléket teszteltek.

36000 Ft-ot lazán megér.

Mire ügyeljek a készülk beüzemelése és "belakása" során?

Frissítsek azonnal Flyme 7-re?

Van a kijelzőn gyárilag fólia? Vagy venni kell rá? Ha igen, kitől és honnan érdemes hozzá rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#1161) mzsombor válasza benzol (#1134) üzenetére


mzsombor
tag

Megnéztem, mindkét hibás kép az SD kártyára került. Az azóta a telefon memóriájába kerülő képeknél nincs ilyen gond, köszi a tippet!

(#1162) novger válasza Wallenberg (#1160) üzenetére


novger
tag

Ha kéket vettél, akkor arra ügyelj, hogy pihe-puha tok kerüljön rá, mert nagyon gyenge a fényezése. Az enyém első perctől tokban van, de úgy néz már ki mintha bevágtam volna a betonkeverőbe...

(#1163) benzol válasza mzsombor (#1161) üzenetére


benzol
aktív tag

Örülök, hogy tudtam segíteni.

///\oo/\\\

(#1164) Monya78 válasza novger (#1162) üzenetére


Monya78
veterán

Érdekes...akkor van gyári szórás, Nekem is Kék telóm van (több mint két hónapja), soha nem látott tokot, zebben hordom...semmi baja a fényezésnek, van rajta 1-2 karc semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#1165) bounty123 válasza novger (#1162) üzenetére


bounty123
őstag

Ha úgyis tokba teszed, nem tök mindegy? Sose fogod látni a fényezését. Eladásnál meg egy újonnan 35 ezres telefonnál ez sokat nem fog számítani - főleg, ha a vevő is tokban hordja :DDD

(#1166) novger válasza bounty123 (#1165) üzenetére


novger
tag

Nekem nem tökmindegy. Szeretem a telefonjaimat makulátlan állapotban tovább adni, és nem az értékvesztés miatt.
És átlátszó tokot sem tudok rá rakni annyira gáz már a kinézete.
Na nem sírom tele a párnámat miatta, csak értetlenül állok az eset előtt mert ilyet még nem láttam.

(#1167) novger válasza Monya78 (#1164) üzenetére


novger
tag

Irigyellek érte :-)
Majd csinálok róla képeket.

(#1168) tamasas0913 válasza Sógi (#1152) üzenetére


tamasas0913
tag

Felraktam a 7-es Flyme-ot és helyreállt a rend.
80%-on vagyok 2:10 képernyőhasználattal. 😀

Mate 10 Pro

(#1169) Wallenberg válasza novger (#1162) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Tokot nem adnak hozzá gyárilag?

Gyárilag lesz rajta védőfólia? Vagy csak a specifikációkat bemutató fólia lesz a kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#1170) mzsombor válasza Wallenberg (#1169) üzenetére


mzsombor
tag

Nem adnak tokot. Csak bemutató fólia van, amit le kell szedni, hogy használni tudd.

(#1171) Wallenberg válasza mzsombor (#1170) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Oreót nem is fogunk kapni?

Ugyanezzel a chipsettel a Xiaomi Mi A1 megkapta az Oreót (8.0 valamint 8.1) és már a Pitét várja. Igaz, az Android One telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1172) cinober1 válasza vlesi69 (#1159) üzenetére


cinober1
csendes tag

Ugyanezt rendeltem kínából, asszem e-bay, 1500 ft volt. Igaz, 20 nap alatt ért ide. Egyébként jó tok, bár a kijelzővédő fólia nem sokat ért.

(#1173) Dovloran


Dovloran
senior tag

Én egy átlátszó AliExpress-es tokban tartom és nem néz ki rosszul. A kék szín miatt, mert az nagyon tetszik. (Az Oreo frissítésre én is kíváncsi lennék, naponta nézem a Flyme fórumot, ha lesz valami akkor szólok.)

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#1174) zombei


zombei
aktív tag

Videóban akkor 4k 30fps és 720p 120fps vagy 480p 120 fps-t tud a telefon ?

(#1175) vlesi69 válasza cinober1 (#1172) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én megveszem itthon egyből a tokot meg a fóliát és védve van a telefon.

(#1176) benzol válasza zombei (#1174) üzenetére


benzol
aktív tag

4k 30fps
1080p 30fps
720p 30fps
és van 720p-re interpolált 480p@120fps

///\oo/\\\

(#1177) Robert69


Robert69
újonc

A videó felvételel kapcsolatban lenne egy kérdésem, meg lehet azt ldani valahogy hogy ne álljon le 27 percnél, mert én nem találtam erre megoldást és nem tudom mi az oka.Az ötleteket és a segitséget előre is köszönöm.

(#1178) pe00ar válasza Sógi (#1129) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Koszi, de ott sem latszik, valoszinuleg mar nincs fent a telepito fajl a telefonon. Hogy az ures hely hova tunt a telefonrol, az meg mindig nem tudom, de mar nem is erdekel, feladom.

(#1179) pe00ar


pe00ar
csendes újonc

Telepitett mar valaki stock androidot, vagy LineageOS -t a keszulekre?
Lassan, de biztosan kezdi kihuzni a gyufat a Meizu. A 3d hatterkepem eddig csak ujrainditaskor tunt el, most mar random barmikor. Bongeszoben hajlamos voltam mindig is 10+ fulet nyitva hagyni, mas (sokkal gyengebb) keszulekeknel ez nem okozott gondott, de a Meizu ujratolti az osszeset, ha mas alkalmazasba lepek at a bongeszobol, majd onnan vissza (1db fulnel is megcsinalja, mindegy mennyi van nyitva, csak soknal fokozottan idegesito). Dual simnel ha hivok egy szamot, elso alkalommal meg megkerdezi melyik sim kartyat akarom hasznalni, utana ha listabol, vagy telefonkonyvbol hivom, automatikusan ugyanarrol a simrol hivja, nem kerdezi meg ujbol, hogy melyikrol szeretnem. Ha masik simrol akarom hivni, akkor manualisan be kell potyognom a szamot ujbol, akkor megkerdezi. Fleksi billentyuzetet hasznalok legalabb 3 eve, mas keszulekeknel nem volt problema, a Meizu tetu lassan tolti be, es van, hogy haromszor is ra kell nyomni a szoveges savra, mire megerti, hogy nem csak egy villogo kurzorra van szuksegem, hanem a billentyuzetre is (ezt a 3 kattintast a sajat billentyuzetevel is megcsinalta neha, de a Fleksi betoltese extrem lassu). Barmilyen alkalmazas feluleten elofordul alkalmankent, hogy harmadik kattintasra reagal csak, ugy tunik, hogy ezt nem kijelzo erzekenysegi hiba okozza, hanem valami szoftveres gebasz, az is lehet, hogy energiatakarekossag. Reggelig tudnam sorolni az ehhez hasonlo dolgokat, a sajat custom beallitasaimat, alkalmazasaimat, ertesitesi megjeleniteseket, launcher kezelest elfelejti, mashogy alkalmazza, mint ahogy kene.
A lenyeg, hogy szabadulni akarok a Flyme -tol.
Az mar csak hab a tortan, hogy 5000ft hozza egy notesz tok, es 5990 egy 2.5d uvegfolia + posta.

[ Szerkesztve ]

(#1180) Joeker67 válasza pe00ar (#1179) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Hol találtál főzött romot a készülékre?

(#1181) pe00ar válasza Joeker67 (#1180) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Ez az, hogy meg csak talaltam, de nem probaltam.
https://giznp.com/2018/01/18/global-firmware-root-twrp-bootloader-unlock-custom-roms-for-meizu-m6-note/

Ezek kozul az android one -t rizikoznam meg (android 8 -at es lineageos -t meg nem talaltam sehol, de androidbol beernem egy 6 -al is, nem ragaszkodom a 8 -hoz).

(#1182) pe00ar


pe00ar
csendes újonc

Letoltottem az android 6. tarcsazojat, az megfelel az igenyeimnek, be lehet allitani ugy, hogy mindig rakerdezzen, hogy melyik sim -rol akarok hivast inditani, ezenkivul van benne kedvencek is (ami a gyari tarcsazoban nincs). Most mar tudok errol hivast inditani, de hivast fogadni nem, mert nem engedi atallitani az alapertelmezett tarcsazo programot. Ha nem tudok ra feltenni egy (szamomra) ertelmes, alap, egyszeru androidot, akkor azt hiszem megvalok a keszulektol. En nem alkalmazkodom ehhez a flyme -hoz, az egyszer biztos, o meg nem alkalmazkodik hozzam. Ezekre az allitgatasokra meg nincsen minden nap tobb oranyi idom, csak azert meg nem fogom megtartani, mert jo a kameraja.

(#1183) pe00ar


pe00ar
csendes újonc

Hogy ne csak panaszkodjak...

Ha valaki fel akarja tenni a 7 -es flyme -ra a 6 -os kamerajat, az innen letoltheto, tenyleg jobb kepeket csinal es tobb allitasi lehetoseg van benne:
https://drive.google.com/file/d/1gfys01DY4SrbfdnJEju2nSA7aoa7CXnS/view

A feszbukon vannak igeretesnek tuno dolgok hozza:
https://www.facebook.com/groups/1267307813415880/

(#1184) irostas


irostas
újonc

Sziasztok, egy hete én is M6 Note tulajdonos vagyok; és átnézve a fórumot nem találtam olyan problémát, hogy valaki a sim kártya APN beállításait szerette volna módosítani és nem járt sikerrel. (Van egy telenoros nagyvállalati flottás kártyám, amit csak mobiladatra használnék, és annak a beállításai nem megfelelőek.)
Próbálnám az APN-n módosítani, de mentés után nem írja felül a változtatásokat, APN hozzáadása funkció sem működik, új elem mentése után nincs a rekordok között. Neten keresgélve korábban az M3-nál írtak ilyen problémát, amit csak az új Flyme oprendszer ill, hard reset oldott (vagy az sem) meg. Ötlet, Tipp erre esetleg? Fura volt az is, hogy a kártya első berakásakor a szolgáltató által küldött telepítési beállítást sem tudta fogadni a teló, másik telefonnal ez nem volt gond.
(Fejlesztői üzemmódot is bekapcsoltam - úgy sem működik. Egyébként ez a tulajdonság bekapcsolva sem látszik a beállítások listájában.... miért nem?)

(#1185) unyadavid válasza irostas (#1184) üzenetére


unyadavid
senior tag

Szoftver lett frissítve? (Jó tapasztalatok vannak a Flyme OS 7-el, ajánlom)
Illetve frissítés után egy gyári visszaállítás is ajánlott.

(#1186) irostas válasza unyadavid (#1185) üzenetére


irostas
újonc

Szoftvert frissítettem azonnal, a gyári visszaállítás elmaradt, de most megtettem (még nem laktam be annyira :) szóval nem volt dráma) és úgy tűnik megoldotta, varázsütésre tudom menteni a módosított apn-t; és működik a mobil internet is a kártyán; köszi!

(#1187) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Sziasztok!
Ma jött meg az M6 note. Olyan kérdésem lenne, hogyha nem csinálok Meizu fiókot, ér valami hátrány? Nem szívesen adnám meg a tel. számom, ha nem muszáj. :)

(#1188) V.Stryker válasza szimpláncsak (#1187) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mert mi történik ha megadod? Nálunk nem történt semmi.. nem törtek fel senkit, anyámat sem hívogatják kínaiak,stb... ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1189) szimpláncsak válasza V.Stryker (#1188) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nem tudom. Facebookon sem adtam meg :D De akkor van értelme meizu fiókot létrehozni?

(#1190) V.Stryker válasza szimpláncsak (#1189) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, ott én sem. :)

Annyi, hogy szépen szinkronizál mindent. Pl. frissítés után csinálsz egy gyári visszaálíltás, mindent törölsz... utána belépsz vele és sms-ek, híváslisták vissza lesznek szinkronizálva. Ez nekem jól jön mindig.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1191) feka0118 válasza szimpláncsak (#1189) üzenetére


feka0118
tag

Már kötelezően meg kell adni a telefonszámot?
Én 4 éve csináltam flyme fiókomat akkor nem volt kötelező, át lehetett ugrani. Érdekes. Amúgy van, szinkorinzálások, híváslista, sms lista, jegyzetek, naptárbejegyzések + akkor tudod használni a telefonkereső lehetőséget, ami hasznos lehet, csak sajna flyme7 el nem működik...😥 A régi m2 en még a F6 van fenn azt, egyböl megtalálja. Én csinálnék, az hogy most az Amerikai kormány nézegeti hogy mit csinálok a telóval vagy Kína (esetleg O.rbán atyánk😂)a mai időkben szerintem Sajnos édesmimd1.

(#1192) Richoo44 válasza pe00ar (#1183) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Én személy szerint nagyon köszönöm, hogy felraktad, pont ezen agyaltam,hogy a régi szoftverrel jobbak voltak a képek.Na majd ma letesztelem a régi újat :D köszi :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1193) iMaverick válasza szimpláncsak (#1187) üzenetére


iMaverick
addikt

Én a Flyme fiók nélkül használom, semmi gond vele így sem. (Max. az sms-ek mentése hiányozhat(na), de mivel már alig sms-ezek, így ez sem gond.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1194) szimpláncsak válasza iMaverick (#1193) üzenetére


szimpláncsak
tag

Köszi a válaszokat :) Végül nem regisztráltam.
Nem tudom használ e valaki aktivitás mérőt rajta. Én Strava-t használok, az előző telefonom egy p8 Lite volt és az rendszeresen csinálta, hogy bezárta a futó programot, annak ellenére, hogy a kivételek közé volt téve, hogy ne tegye (Állítólag sok Huawei tulajdonos panaszkodik ugyanerre). Szóval én eddig kényszerből powerbankra kötve használtam (Bicajozni szoktam, táskában elfér), mert akkor nem záródott be. Itt most beállítottam az alkalmazás engedélyeknél, hogy futni hagy a háttérben. Ezen kívül kell még valamit állítani?
Meg még olyan kérdésem lenne, hogy be lehet-e állítani valahol, hogy a beállított ébresztő idejét mutassa a zárképernyőn? Ezt még a régi Alcatel C5-ösömben lehetett p8 lite-ban nem lehetett már sajnos, pedig hasznos funkció volt szerintem :)

(#1195) iMaverick válasza szimpláncsak (#1194) üzenetére


iMaverick
addikt

Elméletileg elég annyi.

A zárképernyőn ez (sem) fogja tudni mutatni a következő ébresztés idejét.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1196) vlesi69


vlesi69
senior tag

Mikor megvettem a telefont egy nap után feladott egy frissítést Flyme 7.0.1.0G re, frissítettem, és a kameránál megszűnt a kép formátumok kiválasztása csak 4:3 vagy 16:9 lehet választani, és a beállításoknál, telefonkönyvnél, több lett az Angol szöveg, pedig be van állítva a nyelv meg a régió is. Ötlet? Kiadják rá a 8-at?

(#1197) tamasas0913 válasza vlesi69 (#1196) üzenetére


tamasas0913
tag

#1183-as hozzászólás első linkje alatt ott a megoldás.
A flyme 6 kameraszoftverét onnan le tudod tölteni.

Mate 10 Pro

(#1198) mikó...


mikó...
újonc

Sziasztok.
Valakinél nem jelentkezett olyan hiba hogy az autó és a füles bluetooth kihangosító csak kimenô hívàsnàl működik?
Bejôvônél csak a telefonon hangszórója szól.
Fura mert kicsörög az autóban is a hangszóró, meg a fülesben is.
Köszi.

(#1199) Zsoltpeter válasza tamasas0913 (#1197) üzenetére


Zsoltpeter
tag

hibaüzenetet ír a link.....

(#1200) tamasas0913 válasza Zsoltpeter (#1199) üzenetére


tamasas0913
tag

Elég bénán van belinkelve. A kolléga nem meri használni mobilon a teljes nézetet, pedig úgy ugyan úgy lehetne használni a fórumot mint a szgépen.
Gépen másold ki, töltsd le, tedd fel a telefonra aztán telepítsd fel.

Mate 10 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.