Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Joker88


Joker88
őstag

olyan kérdésem lenne, hogy ha én visszatenném a flyme 6-ot,akkor erőlködne a hetes frissítésével megint ?

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1252) Gameboy77 válasza Joker88 (#1251) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Ha kikapcsolnád az automata frissítést,akkor nem.

(#1253) Joker88


Joker88
őstag

ha lemerülőfélben van a telefon és a számítógép USB portján akarom tölteni, csak engem tisztel meg a telefon azzal, hogy 67%-nál tovább nem hajlandó tölteni ??

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1254) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!
Nekem csak egy kérdésem lenne.
Érdemes lecserélni a Huawei P9 Lite (2GB RAM) telefonomat egy ilyenre?
Igazából a jelenlegivel is meg vagyok elégedve de most elég jutányos áron van a Meizu.
Tok, üvegfólia van hozzá illetve van választék?
Köszönöm.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1255) Joker88 válasza PH-User (#1254) üzenetére


Joker88
őstag

" Tok, üvegfólia van hozzá illetve van választék? " --> ebay,aliexpress.. jóval olcsóbbak mint itthon ami kapható,igaz kell 2-3 hét mire ideér ( postása válogatja a kézbesítési időtartamot.. )

de szerintem megéri már csak a +1 Gb ram miatt is.. a huawei-t nem ismerem sajnos bővebben.
de itt egy gyors összehasonlítás --> [link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1256) PH-User válasza Joker88 (#1255) üzenetére


PH-User
addikt

Köszi a linket, elgondolkodtam de valószínűleg így már nem lesz csere.
A Hua kamerájával is meg vagyok elégedve, viszont az OTG jól jött volna.
Hmm.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1257) szg88 válasza aprokaroka87 (#1240) üzenetére


szg88
őstag

Egyéb esetben is, de leginkább írás közben idegelő. Lehet még kipróbálom az említett billenytyűzeteket, bár már továbbpasszoltam faternak a telót :D

(#1258) aprokaroka87 válasza szg88 (#1257) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha egyéb esetben is gond van, akkor ott más van a háttérben

(#1259) vlesi69 válasza tamasas0913 (#1244) üzenetére


vlesi69
senior tag

A 1159 hozzászólásomnál megosztottam a linket.

(#1260) tamasas0913 válasza vlesi69 (#1259) üzenetére


tamasas0913
tag

Igen köszi. Beszéltem a speedshopposokkal telefonon szombaton mikor pesten jártam, de aztán annyi elintézni valóm volt, hogy nem tudtam bemenni hozzájuk sajnos.
Köszönöm azért.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#1261) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Emberek! Meizu m1 note-on ragyogóan működik a duplakoppos ébresztés, és egyéb gesture vezérelt funkciók: pl. a fizikai home gomb hosszan nyomva tartására alszik el a gépem. Ezzel meg tudtam oldani, hogy fizikai gomb fizikai nyomogatása nélkül (ergo fizikai kopás nélkül) ébresszem és altassam a készüléket.

Anyumnak vettem most egy m6 note-ot viszont ezeket a beállításokat nem tudom hol belőni. Csak a fizikai home gomb vagy a bekapcsoló gomb fizikai megnyomásával tudom felébreszteni, és lekapcsolni is max. a smart touch-csal tudnám, de nekem az nem elég letisztult. Létezhet, hogy ezek egyszerűen ki lettek véve ebből a verziójú Flyme-ból?

(#1262) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a középső home gombot be lehet állítani hívásfogadásra? Úgy ahogy a Samukon is volt.

(#1263) aprokaroka87 válasza cinemazealot (#1261) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Beállitások / Kisegitőlehetőségek / kézmozdulatok részben nincs ott van a duplakoppos ébresztés is?

Bár én meizu m6-ot használok, de gondolom nincs jelentős eltérés

(#1264) tamasas0913 válasza aprokaroka87 (#1263) üzenetére


tamasas0913
tag

De amúgy ott van. :)

Mate 10 Pro

(#1265) aprokaroka87 válasza tamasas0913 (#1264) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most olvastam vissza milyen jól, megfogalmaztam:D

Ennyiből jó hogy van ami egyforma.

(#1266) cinemazealot válasza aprokaroka87 (#1263) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, ennyire vak lennék? :F Megnézem, amint a kezeim között tudom. Köszi! :R

(#1267) aprokaroka87 válasza cinemazealot (#1266) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát van telefon, ahol az ilyen dolgok, nem a kisegitőlehetőségek menűpont alatt vannak:D

(#1268) benzol válasza Joker88 (#1253) üzenetére


benzol
aktív tag

Én az esetek 90%-ban éjszaka, kikapcsolt PC-n töltöm a telót, de soha nem volt olyan hogy ne töltötte volna fel. Ha melóhelyen töltök rá PC-ről akkor sem tapasztaltam még ilyet.

///\oo/\\\

(#1269) zolya1973 válasza zolya1973 (#1262) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Esetleg erre valaki??? Fontos lenne mert ha tudná akkor még ma megrendelném.

(#1270) Monya78 válasza zolya1973 (#1269) üzenetére


Monya78
veterán

Ilyen opciót nem találtam...

Hívásfogadásnál oldalra kell húzni a képernyőn az ujjad...

(#1271) tamasas0913 válasza zolya1973 (#1269) üzenetére


tamasas0913
tag

Szerintem sincs ilyen opció.
Annyi van, hogy, ha hosszan nyomod a home gombot akkor a google hang alapú keresése ugrik be, de csak kikapcsolni lehet. Mást beállítani nem.

Mate 10 Pro

(#1272) zolya1973 válasza tamasas0913 (#1271) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Kár....De azért köszönöm a választ!!

(#1273) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Sziasztok!
Hétvégén használtam a STRAVA aktivitás mérőt. 9,5 órát ment és nem dobta el a jelet meg nem is állította le a programot. :)
Egész jó képet lő amúgy :)
https://drive.google.com/open?id=1adqL0xUwpBIiUMt0g_yoOsP31HAtbunQ

(#1274) benzol válasza szimpláncsak (#1273) üzenetére


benzol
aktív tag

Ez jó hír! Nekem azért volt már úgy, hogy szép egyenes vonalat húzott a normális track-elés helyett. :D

///\oo/\\\

(#1275) galervin93 válasza aprokaroka87 (#1263) üzenetére


galervin93
őstag

És ha belövöd a SmartTouch-ot, akkor arra meg rá lehet tenni a duplakoppos lezárást, én így oldom-zárom + arcfelismerés, gyors, kényelmes (pl. buszon kapaszkodva nem kell semmit nyomkodni, csak egy duplakopp, old a facedetection és voilá, visszafele megint csak egy duplakopp és eshet is le kijelzővel a fém díszlécre mehet is vissza a zsebbe. :)) )

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#1276) cinemazealot válasza aprokaroka87 (#1267) üzenetére


cinemazealot
addikt

Megvan! Az volt a gond, hogy be volt kapcsolva az egyszerű nézet, ahol az ikonok nagyobb méretben, 2 oszlopban és 4-5 sorban helyezkednek el. Mivel viszont ebben az üzemmódban ez a funkció nem elérhető, így anyum ezt nélkülözni kénytelen. :( Na mindegy. Köszi a segítséget.

(#1277) mdanee


mdanee
tag

Sziasztok!

Egy dologgal nem tudok kibékülni. Ha üzenetet kapok Messengeren, eltűnik a billentyűzetem, és pár másodpercig nem is jelenik meg újra.Nagyon bosszantó, akkor is ha mást írok de akkor is, ha chatelek a küldővel. A billentyűzet ugyan az, mint amit évek óta használok (AnySoftKeyboard), menüben nem találtam semmit.
Ötlet? Másnál nincs ilyen probléma?

Amúgy 3 hét használat után, ahogy látom a telefont:
Megdöbbentő, hogy ennyire kevés pénzért, mit ad Kína :)
Több olcsó kínai telefonom volt már, és látszik az evolúció, meglepően jó a design, az anyaghasználat és a kamera.
Az egy gombos vezérlést is tényleg gyorsan meg lehet szeretni.
A Flyme nem lett a kedvencem, kicsit butának találom, luncherrel meg még nem volt kedvem szórakozni, illetve elsőre bugolt, visszadobálta a gyárira - igen, azóta elolvastam a megoldást.
Pár dologért morgok:
A RAM kezelést nem értem, pörög, gyors, de az appok újra töltik magukat váltáskor, és néha vannak random app bezáródások, ezt nem csinálta kevesebb rammal szerelt Doogee-om se....
Értesítési led ok, kipipálva, de akkor már miért nem lehetett RGB.
Illetve a tapintás érzékenysége elég közepes, gondolom itt is volt egy kis spórolás, nem használhatatlan, de nagyon oda kell figyelni gépeléskor, rengetek a melléütés, illetve kimaradó betűk.

Ár/érték arányban viszont nagyon rendben van, több a pozitív tulajdonsága, mint a negatív

(#1278) sicc33


sicc33
aktív tag

Képernyő feloldása mintával lehetséges? Nem találok rá beállítás lehetőséget.

(#1279) tomszojer73


tomszojer73
újonc

Üdv mindenkinek!
Olyan megoldást keresek amivel meg tudom nézni az utolsó töltés óta eltelt időt.
Tudnátok erre ajánlani valami jó módszert?

(#1280) mdanee válasza tomszojer73 (#1279) üzenetére


mdanee
tag

Alapból szerintem nem tudja a telefon - ezt sem értem mondjuk.
Viszont bármelyik akus appal meg lehet nézni, én ezt próbáltam már, nem rossz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery&hl=hu

(#1281) iMaverick válasza sicc33 (#1278) üzenetére


iMaverick
addikt

Nincs benne ilyen.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1282) cinemazealot válasza sicc33 (#1278) üzenetére


cinemazealot
addikt

Állíts be egy PIN kódot olyan számjegyekből, ami a 3×3-as numerikus billentyűzeten megfelel a kívánt mintádnak. Feloldáskor pedig csúsztasd rajta úgy az ujjadat, mintha a mintát rajzolnád rá. Nálam m1 note-nál működik ez a megoldás.

(#1283) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok. Vettem egy ilyen telót arany szinben (kollégának kék van és masszívan kopik...) ami anyagában szinezett. A kérdésem az hogy akinek arany van annak is a hátlap picit rózsaszines beūtésű, vagy csak nekem tűnik annak? Mert ez így kimondottam buz... vagyis kissé metroszexuális jellegű :))

(#1284) mzsombor válasza blueMerle (#1283) üzenetére


mzsombor
tag

Kicsit rózsaszínes, igen.

(#1285) blueMerle válasza mzsombor (#1284) üzenetére


blueMerle
veterán

Veszek rá valamilyen sötét tokot (nillkint néztem ki, soft grey) mert hát no...képen teljesen oké, arany-arany mindenféle tónus nélkül (volt kb. 5 arany szinü telóm) de ez nem gold, ez rose gold ami nettó átbaszás. Mert akkor miért nem úgy hirdetik?!

(#1286) blueMerle


blueMerle
veterán

Ó tudok jobbat :) Veszek Aliról egy kék hátlapot és lesz egy kék-fehér kombós telóm :) Cserélni ahogy néztem annyi hogy alul kicsavarok két csavart, körbepattintom és szevasz :))

(#1287) zippofcy válasza mdanee (#1277) üzenetére


zippofcy
senior tag

Állítsd be Flymeba hogy engedje futni az adott appot a háttérben, billentyűzetnek meg a Swiftkeyt.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#1288) mdanee válasza zippofcy (#1287) üzenetére


mdanee
tag

Köszi, de közben megtaláltam:
Beállítások > Értesítés és állapotsor sáv > Notification management
Na itt lehet apponként állítani az értesítéseket, és kikapcsoltam a lebegő értesítéseket, eddig ez jelent meg pluszban felül, és tüntette el a billentyűzetet.

(#1289) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Gyárilag van hozzá szilikon tok a dobozában?

(#1290) mzsombor válasza gyuri2008 (#1289) üzenetére


mzsombor
tag

Nincs.

(#1291) vlesi69 válasza blueMerle (#1283) üzenetére


vlesi69
senior tag

Az enyém is arany színű és nincs rózsaszín árnyalata. Lehet hogy véletlenül rose gold árnyalatút kaptál? Bár még nem láttam sehol ebből ilyet. Ha zavar egy tok segít rajta.

(#1292) gyuri2008


gyuri2008
veterán

35.900 Ft az eustock-nál,érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#1293) cinemazealot válasza gyuri2008 (#1292) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én most vettem anyumnak, aki eddig egy Nokia 3410-est nyomorgatott. Ezt meg most nagyon imádja, mert így már naponta láthatja az onokáját. :)) Ezen az áron, 3 GB RAM-mal, 32 GB tárhellyel és B20-as LTE-vel szerintem ár-érték bajnok.

Igen, a jótállási jegyen ez áll:
A szerviz átvevőhelye: 1097 Budapest, Gubacsi út 6/B., Office Campus irodaház.
Hibabejelentés: (H-P. 9-17 óráig): +36 30 288 0066, +36 30 288 4466

[ Szerkesztve ]

(#1294) gyuri2008 válasza cinemazealot (#1293) üzenetére


gyuri2008
veterán

Meg is rendeltem az eustock-nál.
Remélem nem lesz vele gond,a nejemnek vettem.

Gondolom ez már csak a jövőhéten érkezik meg....
Mi a gyakorlat,aki már rendelt innen.

[ Szerkesztve ]

(#1295) cinemazealot válasza gyuri2008 (#1294) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szeptember 19-én (szerdán) ilyen időtájt rendeltem meg, 20-án (csütörtök) reggel jött a megerősítés, 21-én (pénteken) reggel már csöngetett is a GLS. Nem tudom, számít-e, de Pest megye északi-nyugati csücskében lakunk, szóval még légvonalban (Komárom 60 km-re van tőlünk) sincsenek messze.

[ Szerkesztve ]

(#1296) Sógi válasza gyuri2008 (#1294) üzenetére


Sógi
addikt

Délig leadott rendeléseket másnap kiszállítják, hétfőn fogod megkapni.

(#1297) iMaverick válasza Sógi (#1296) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

Én is így kaptam meg az enyémet. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1298) SteadyMan válasza gyuri2008 (#1294) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nem lesz vele gond, 2 hete rendeltünk a barátnőmnek, jó kis készülék ennyiért meg pláne. A'sszem a kedd esti rendelést csütörtök délben kaptuk kézhez Budapest-en.

[ Szerkesztve ]

(#1299) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az itt részletezett hibák szoftveres eredetűek nem?

Mi az amire figyelni kell, nehogy hardveres legyen? Mármint hogy még időben az elején visszaküldhessem a készüléket, ha előjön és cserélni tudjam... *Ilyen SIM nem érzékelős dolgokat olvastam, olyan gondja nincs, látszólag okés így elsőre. Meg írtátok páran, hogy kisebb ágyra ejtéstől újraindul, ilyenek. Kitesztelem majd azt.

A szoftveres bugok nem nagyon érdekelnek, semmi extra elvárásom nincs, elég alap dolgokat csinálok a telóval.

A navi fontos: Waze meg Android Auto menjenek azt annyi.

Köszönöm előre is! :R

(#1300) pe00ar válasza csubuka (#1299) üzenetére


pe00ar
csendes újonc

Szoftveres, de szoftveresnek NAGYON SZOFTVERES.

Mai napig dobalja a frissitesi ertesiteseket, pedig mar minden leheto helyen kikapcsoltam. 2 orankent hangjelzes kisereteben kiirja, hogy mennyi a homerseklet az adott helyen, ahol vagy (amennyire lehetett letiltottam a beepitett idojaras appot, es a google szolgaltatasokat, ennek ellenere teszi ezt), semmi szuksegem erre, a sajat jol bevalt idojaras appomat hasznalom. Ezzel szemben a gmail, messenger, stb ertesitesek meg persze 15-30 perces kesessel jonnek, pedig a hatterben futas engedelyezve van (intelligens kikapcsolva).
Nem tudom, hogy rajtam kivul hanyan vesznek azert dual simes telefont, mert tenyleg folyamatosan dual simmel szeretnek hasznalni, mert az ezzel kapcsolatos problemarol rajtam kivul eddig nem irt senki. Az elso hivasnal meg megkerdezi a beepitett tarcsazo, hogy melyik simrol inditanad a hivast, ugyanannal a hivott szamnal kesobb aztan mindig ugyanarrol a sim -rol inditja, beepitett tarcsazoban kedvencek menu nuku. Kiprobaltam eddig kb 10 kulonbozo tarcsazot, de mindegyik csak hivasinditasnal hasznalhato, hivasfogadasnal a beepitett lep mukodesbe. A 11. tarcsazo volt az, ami a hivasfogadasnal is mukodik, ez a Drupe nevu, ez meg tul komplikalt app az en izlesemnek, na de mindegy, legalabb eddig ez jol mukodott. Ma viszont hivasfogadasnal mar sotet kepernyo fogadott, eloszor fel kellett oldani a telefont, hogy fogadhassam a hivast. Az sms alkalmazasnal ugyanez a dual sim problema, a handcent sms -el normalisan mukodik.
Az is nagyon szep, hogy a telefon tele van pakolva gyarilag hasznos appokkal, mint a biztonsag, energiagazdalkodas, idojaras, stb, csakhogy ezeknel a beepitetteknel szazszor jobbak leteznek, ezektol meg szabadulni nem lehet.
Eddig 4 db androidos keszulekem volt android 2. -tol 6. -ig, Huawei, Utok, Samsung, Homtom markaju, de ilyen testreszabhatatlan telefonnal meg nem talalkoztam, mint a Meizu.

Hardveresen rendben van a telefon, bar en mediatek mt6753 4 mag, 1.3ghz es 2gb ram -rol valtva mindennapi hasznalat soran (jatekokkal nem jatszok) semmivel nem erzem gyorsabbnak. A kamera nagyon jo. A navigacio jol fog mukodni, nalam a TomTom es google navigacio megy, kifogastalanul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.