Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#637) haruspex


haruspex
aktív tag

Nos, kb. egy hete használom a telefont.

Alapvetően minőségi fogása van, de messze nem prémium, kézben fogva nem igazán hat maszívnak. Könnyű, vékony, zsebben kényelmesen elfér, de tepsi, szép nagy, már-már kényelmetlenül, mert fogást kell váltani használat közben, de kijelző mérete kárpótol.

A kijelző nagy és szép. Engem egyáltalán nem zavar, hogy nem HD, de biztos van akit igen. A zte grand x-nek jobban tetszettek a színei, meg jobb a felbontása, de ez fényesebb, és nem hullámzik be, ha túl erősen nyomod.

Az lg ui-ja funkcionálisan jó, bár nyilván felhasználói élményben egy sense-hez nem ér fel. Egy sms widget elfért volna, ill, hogy élő háttérképet nem lehet kirakni képernyővédőnek az sem tetszett, nem mintha lenne jelentősége. Lehetett volna lokalizálni, mert nem sokra megyek vele, hogy ha Olaszországot ki tudom választani a widgetekben hírekhez stb, ha egyszer nem ott élek.

A szoftver amúgy egy rossz vicc. Mikor megjött rögtön hard resesettel kellett kezdeni, hogy szeresse a wifi-t.

Ugye nem lehet sd kártyára telepíteni, a belső memória meg nem nagy, finoman szólva (komolyabb játékok kilőve, ha bármi mást is fel akarsz tenni), ráadásul ha nincs szerinte elég hely egy programnak abbahagyja a letöltést akár 99%-nál, és soha nem folytatja, aztán persze szereti meghagyni a letöltött fájlt, hogy aztán kézzel kelljen kitörölni. Aztán pár napja a háttérképek alsó fél centije helyett csak szürke sáv van világos csíkokkal. Remek.

Aztán a legutolsó vicce amikor 0.91gb hellyel sem frissített, mert szerinte nincs elég hely a 8 megás dolgoknak.

Az általános sebességgel nincs gond, de megakad néha. Hajlamos újratölteni launchert homescreenre visszalépéskor. Amit azért 1gb rammal, különösebb háttérben futó alkalmazások nélkül nem kéne...

A már említett grand x érezhetően gyorsabb nála, ott nincsenek ilyen akadások.

A fényképezőt még nem próbálgattam különösebben, a vaku működik zseblámpaként, a megfelelő programmal.

Az lg-s zenelejátszó működik, nem vagyok audiofil, de szerintem elég szépen szól, de saját fülessel használom.

Az akkumulátor felemás,jó készenléti, közepes használati idő jellemzi. Ha nem piszkálod a telefont, akkor jól bírja, bekapcsolt antennákkal is, de ha használod is akkor elég gyorsan merül. Nyilván a nagy kijelző, meg a processzor beleharap az energiába rendesen. Kb. 4-5 óra kijelzőhasználatot tippelek. Egy napot erős felhasználás mellett is kibír, normál mellett szűken két napot, ha nem használja az ember akkor nyilván feljebb lehet menni.. Ezzel a részével elégedett vagyok.

Összeségében nem mondanám, hogy elégedett vagyok, nagyon remélem, a gondokat a gyártó elég gyorsan orvosolja.
Sztem a grand x. a kategóriában jobb vétel, olcsóbb, gyorsabb stabilabb, de érezhetően gyengébb üzemidővel, az intel proci miatt meg hajlamos néhány program furcsán viselkedni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.