Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) airmax_2.0 válasza FireFox1996 (#399) üzenetére


airmax_2.0
tag

3G folyamatos letöltögetéssel... nerm volt 100% -on de nem is volt nagyon visszavéve...
bocsi de annyira nem figyelem ezeket, az volt a lényeg, hogy kényelmes legyen, és hogy dolgozzon...

(#402) airmax_2.0 válasza jooker82 (#400) üzenetére


airmax_2.0
tag

ott a pont... Ez így van...

Ja és akkor már utólag azt is mondhatom, hogy a kemény igénybevétel mellett sem éreztem melegedést... Eszembe sem jutott, hogy meleg is lehet, most ebben a pillanatban jöttem rá, hogy hoppá, nem éreztem semmi ilyet... :)

[ Szerkesztve ]

(#403) FireFox1996 válasza airmax_2.0 (#401) üzenetére


FireFox1996
őstag

:) Köszi az infót! :)
Jöhetnek még egyéb tapasztalatok! :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#404) jooker82 válasza airmax_2.0 (#402) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hanyas szoft van rajta??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#405) airmax_2.0 válasza FireFox1996 (#403) üzenetére


airmax_2.0
tag

Nekem vesszőparipám az mhl...
Viszem haza a z adapter és a hdmi kábelt és hét végén ki fogom próbálni, hogy megy-e.
Arról majd beszámolok, mert szerintem érdekes lehet.

(#406) airmax_2.0 válasza jooker82 (#404) üzenetére


airmax_2.0
tag

Nem piszkáltam még semmit. Örülök, hogy egyáltalán kezd "én telefonom" formát ölteni... :) És egyáltalán kezdek az ICS-hez szokni a korábbi android után...
Azt hiszema 10a van rajta P76010a-216-30 szoftver verziót tekintve...
De idővel az is sorra fog kerülni azt gondolom. Frissítés gombra nem reagált..

(#407) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Ja juteszembe:
Qtranslate. : Igaz hogy 64 nyelv, de csak egy szótár ingyenes (bár a többi sem lehet drága szerintem)

A vonalas (egész mondatos fordítás jobban megy landscape (vízszintes) módban mert a vonal hosszabb, így egy egész sort tud fordítani. Egész jól felismeri a szöveget, bár egy dvd borítóval sikerült megfektetnem, amin nem ismerte föl a szöveget... /bogék a függőlegessel próbálkoztak, úgy nem is nagyon jöhet tőmondatnál több ki belőle :) /

[ Szerkesztve ]

(#408) jooker82 válasza airmax_2.0 (#406) üzenetére


jooker82
nagyúr

Érdemes pedig frissiteni v10E-re,abba javithattak pár dolgot....feltéve,ha van egyáltalán javitanivaló..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#409) airmax_2.0 válasza jooker82 (#408) üzenetére


airmax_2.0
tag

el tudom képzelni, hogy az energiafelhasználáson javít az új verzió...

(#410) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Valaki feltöltené milyen videókat készít :U

(#411) jooker82 válasza airmax_2.0 (#409) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az LG oldaláról letöltött szofttal 2 kattintással tudod frissiteni és megmarad minden adat... Ne a pcsuitot használd....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#412) qwertly válasza airmax_2.0 (#409) üzenetére


qwertly
addikt

Szia airmax_2.0!
Esetleg írhatnál arról is,hogyan mennek a játékok rajta?Ellőre is köszi.mert most váltanék új mobilra de még nem döntöttem ,hogy melyik legyen.És ha nem is fő szempont,hogyan mennek a játékok de érdekkel egy kicsit ez is.

(#413) Nowi


Nowi
tag

Hat udvozlet az uraknak.
:)

nagyjabol 2 napja van meg a telo. eddig tetszik.

viszont rogton egy erdekesseg.. frissitettem a szoftvert.
hat nemtom. anTutu -ban 100-l kissebb pontszam.

most akkor mit is csinaltak rajta? :)))

(#414) Erdei88


Erdei88
veterán

Ha minden igaz hétfőn végre én is megkapom a telefont. Már alig várom. Nagy lépés lesz a több mint 2éves 5230 után

(#415) Marcelo


Marcelo
csendes tag

Az akkumulátornak kell két hét hogy normálisan beálljon én úgy tudom.
A wifijével nincs semmi gond?
Játékokat esetleg valaki próbált már valamilyet? :F

(#416) ThomCart


ThomCart
csendes tag

Pár napja van meg a telefon.
Nekem egy dolgot kivéve tökéletesen megfelel a multimédiás része, ugyanis nekem erre a célra kellett.
(Játszani egy Defy+ után ég és föld, ugyanez igaz a filmnézésre, s számomra a zenelejátszója is tökéletes, fényképezni, filmezni ritkán szoktam, ezért az nekem nem mérvadó.)
Szóval a zavaró tényező ez az external DS állapot, nem lehet ugyebár áttenni a belső memóriáról a külső kártyára a játékokat. Tehát hiába a 32 gigás SD, telerakhatod filmekkel, zenékkel, fotókkal, viszont két nagy játék már nem fog felférni a belső memóriára.

Ez konkrétabban azt jelenti, hogy egy Batman például, vagy más két giga közeli játék már fel sem applikálható, (miután a mondjuk 20 legszükségszerűbb dolgot feltetted a telóra), mert már nincs annyi hely.
Rayman, mindegyik Sonic, Splice, Waking Mars, Superbrothers, s egy csomó pár száz megás game gyönyörűen fut, de én megszoktam, hogy minimum 70-80 játék van a telefonon, na ez most ugrott.

Rootolással elvileg ugye ez megoldódna, de egyelőre nincs root a frissített szoftverre. 10 perccel a gyári frissítés után olvastam el az xda honlapon, hogy akkor ez a root már nekem ugrott:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705

Tehát aki még nem frissített és rootolni akar, az még megteheti, a többieknek meg hozzám hasonlóan marad a kivárás. :(

(#417) Kunsztler válasza ThomCart (#416) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!

V10E verziód van? :)
Dobnál fényképet? :)
Videót is tudnál? :)

Nexus 5

(#418) lmisi válasza ThomCart (#416) üzenetére


lmisi
senior tag

Mi ez az external ds állapot?
Hogy van felosztva a belső romja, nem ugy hogy 2 giga system, 2 giga install, és sdcard annyi amennyi?
Nem lehet gyárilag sdcard-ra installálni átrakni appokat?

(#419) ThomCart válasza lmisi (#418) üzenetére


ThomCart
csendes tag

Szoftververzió:
P76010e-216-30, tehát e-s, ahogy említetem ez a gyári frissítés, amiről itt már többen is nyilatkoztak

Igen, úgy van, ahogy írod, cirka két gigányi belső helyed van. Ezzel lehet nagyjából gazdálkodni.
És sajnos szintén igen: a külső SD-re alapból nem lehet átrakni az appokat. (A Defy+ -nál ugye ez egy gombnyomás volt.)
Az összes létező app2SD progit kipróbáltam, de ahogy az XDA-Developers-en olvasható, nem is fog menni így, állítólag még roottal se:

U cannot move to sd by app 2 sd cuz ur internal memory acts like sd card. U need to bind folders to ur sd card wich is mounted as a external_sd on sd card (phone internal memory)

És akkor ez a Directory Bind nevű cucc lenne a megoldás, ha van root:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262

Aki még nem frissített, annak elvileg ez működik a korábban említett roottal.
Azért szóljon valaki, hogy tényleg gromek-e. Be van ígérve egy downgrade is, amint jön, én visszaállítom, mert ahogy írták ez a frissítés szemmel láthatóna semmit nem csinált. Állítólag nem is adtak ki hozzá changelogot.

A szaki az XDA-n azt írja, hogy tégla-biztos a jelenlegi root-verzió, és egy-két ember valóban visszaírt, hogy működik. (Először kivártam, mert az első verzióval sikerült malterhez valót gyártani valakinek, aztán mire működött a root, már lekéstem.)

(#420) Kunsztler válasza ThomCart (#419) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Dobjál légyszi pár képet meg egy videót :)

Nexus 5

(#421) lmisi válasza ThomCart (#419) üzenetére


lmisi
senior tag

Komolyan mondom a guglinal és lgnél is elmentek otthonról?????
Már eleve agymenés hogy csak belső memóriába lehet telepíteni akár mint almások, na ezért nem veszek almát, de hogy az androidnál is ez legyen a standard :( :( :( Ja és akkor beletesznek 4giga sdromot amiből látsz alig 2 gigát. Akkor adják minimum 16 gigával. (Gugli kitalálja ignorálja a microsd-t, a másik LG meg kiadja mikroszkópikus belső sd-vel)

Így még egy offline navit sem tudsz normálisan telepíteni a környező országok térképeivel :(((

Vettem egy 23 000 ft kínai tabot ott is be volt állítva ez a balgaság. 4 giga rom mellett.
Ott persze rootolva árulják, nosza rajta átírtam az fstab.void file-t azóta normálisan látja az sd kártyát isdcard-nak és nem extsd-nek (extsd lett a törpe belső sd)

Ilyen kevés rommal felejtős egyenlőre ez a készülék, pedig a gyereknek ezt szemeltem ki. Na jó még gondolkozom rajta, de lehet hogy sokkal gagyibb grande xin lesz belőle, vagy beszerzés után instant root, de ha nem lehetséges már a rott akkor bukó dolog.

Őrület ahhoz hogy normálisan használd rootolni kell a vadiúj telefont. egyébként van olyan normális játék aminek a minimum helyigénye 2 giga a max pedig üti a 4-et. Tehát az fel sem menne. (The Bard's Tale)

(#422) Kunsztler válasza lmisi (#421) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Nagyobb a 4X HD :)

Nexus 5

(#423) lmisi válasza Kunsztler (#422) üzenetére


lmisi
senior tag

Igen az 16-al megy, na annyival még elmegy a dolog. Csak a 4x talán egy 20-al többe is kerül és az már tényleg sok lenne. Na majd lesz valahogy :)

(#424) jooker82 válasza ThomCart (#416) üzenetére


jooker82
nagyúr

Addig vissza tudot tenni a v10a-t...Amúgy rossz helyen nézted a szoftverziót...Beállitások-telefonról és a legalsó..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#425) size


size
tag

Ismét van készleten!!!
Meg rendeltem én is végre a T-Mobil shopból. :)
Szerdán már nyúzhatom is.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#426) jooker82 válasza size (#425) üzenetére


jooker82
nagyúr

Na,akkor,gyorsan csapjon le rá,mindenki.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#427) ThomCart válasza jooker82 (#424) üzenetére


ThomCart
csendes tag

akkor légyszíves mondd el hogy kell, mert a XDA-fórumon a rootot készítő fickónak sem sikerült még eddig visszatenni az eredeti szofvert

(#428) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok!
Nem hiszek a szememnek! Valóban nem lehet telepíteni dolgokat az sd-re alapból? Ez lett volna a következő telóm! De így még várok! Vagy nézelődök másfél! Utána olvasgatva jó teló volna jó áron! De így! Reklamálni kell az lg-nél csináljon vmit sűrgősen a következő frissítésben!

Honor 8

(#429) ThomCart válasza size (#425) üzenetére


ThomCart
csendes tag

én sem fogom visszavinni, mert most befürödtem a roottal
előbb-utóbb remélhetőleg úgyis megoldják

ha meg nem, akkor elleszek azzal a maradék 200 játékkal, amit szeretek, és már most is fut rajta :)
és azzal a 200-al, ami a következő 1-2 évben jön majd
a kedvenceim különben azok a minijátékok, amelyekből így is felfér vagy 50 a telóra :)
na meg csomó ingyenes: Don't look back (by Terry Cavanagh, aki a csodás vvvvvv-ért és a Super Hexagonért felelős), Mos Speedrun, Super Bit Dash, Commander Pixman, Blookid, Meganoid 1-2, Turbo Kids, Giovanni's Nightmare, CheeseMan, Scorched Monsters, Static Quest...

ezekhez különben pont jó volt az én Defy+ készülékem, de például egy Paper Monsters-hez (most jött ki a Playen is, 200 forint) vagy egy Clippox-hoz már jócskán elkel ez a kategória, mondon ég és föld, tiszta eyecandy az igencsak megbecsült régi telóm után, ráadásul mindegyik röccenésmentes

aztán ott van például a Rico, egy 3,7-es képernyőm kiesik a szemed, ezen meg csodálatosan látni mindent
az Eufloriával ugyanez, ezen a mobilon igazán élvezet

vagy a Machinárium, nem is ment, elindult ugyan, de nem tudtam kattintani, mert olyan kicsi volt a felület, hogy nem érzékelte (mondjuk itt is lemarad a menü széle jobboldalt, de simán játszható)

vagy a most megjelent Pizza Boy nem indult el, ezen meg szépen fut

vagy a Splice, amit egyrészt korábban a kisebb felületen alig láttam, továbbá döcögött is, ezen pedig álom (ha rájössz, hogyan kell játszani :))

de különben tesztnek a Raymant ajánlom, ha szeretsz játszani és meglátod a gamét, tuti azt mondod, hogy megérte ennyi pénzért a telefon (én 15 előleggel vettem, nem tudnám mostanában kifizetni még ezt a telót se egészben, nemhogy egy komolyabbat)

egyszóval ha itt lesz a frissített root, akkor nekem ez egy tökéletes kis játékggép lesz
addig nyilván csak félig az, de számomra ez is nagy ugrás a minőségi játszásban
lehet, hogy másnak eltérő a véleménye, de ez számomra (és a kevésbé tehetősek számára) simán altenatívája (lehet) egy kézikonzolnak

(#430) Badboys


Badboys
őstag

Sajnos a 4 X HD nek is ilyen szar a fájlkezelő része. Ott sem lehet SD re tenni programokat. Pedig az ICS ben ez megoldott root nélkül. Sajnos telepítéshez is kellett egy telepítő progit alkalmazni. Ez a része sajna elcseszve de rendesen. Ilyen és ehhez hasonló bosszantó apróságok vannak. Itt is a cromot bele applikálták a szoftverbe? Gyalázatosan sz@r crom,és rengeteg helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#431) jooker82 válasza ThomCart (#427) üzenetére


jooker82
nagyúr

Itt a 4x leirása,az L7-et is hasonlóképp kellett..Innen meg letöltöd azt a kdz-t,amelyik kell...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#432) ThomCart válasza Badboys (#430) üzenetére


ThomCart
csendes tag

van benne egy alap böngésző + egy Chrome, de legalább le lehet tiltani őket, akkor nem futnak a háttérben

(#433) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok! Látom, a belső tárhely lesz a telefon "szépség" hibája. De alapból mekkora helyet ad a telefon azoknak az alkalmazásoknak amiket én szeretnék feltelepíteni? Mert én össz-vissz 20-30db alkalmazást használok. pl. Facebook-Messenger-Viber-Skype-Instagram-Opera Mobile meg egy csomó kiegészítőt még.
Ezekkel nem lesz gond igaz, elférnek majd a belső memóriában? Meg az iGO is működni fog? Mert az a belső memóriába települ, de a térkép az SD-ről megy.
Üdv, Bence

LG G3

(#434) jooker82 válasza H.Bencike (#433) üzenetére


jooker82
nagyúr

Simán ráfér minden,csak annyi,h a játékokból nem tudsz,max 2-3-at rátenni..
Az Igo sem foglal sokat....vagy 50mb-ot és van 2500 szabad mb-od...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#435) ThomCart válasza jooker82 (#431) üzenetére


ThomCart
csendes tag

köszönöm, de ez nekem, laikusnak még nem meggyőző, mármint hogy abban az esetben úgy működött, akkor most is jó lesz így (bármily evidens is legyen egy hozzáértőnek)
részemről megvárom a zanakorus33 nevű tag ügyködését a XDA-n, ez volt a ma délutáni üzenet
"atm im backing up my phone and getting ready to try downgrading"

ha sikerül neki, akkor jelentkezem én is a saját tapasztalatommal, továbbá a rootolás eredményével

(#436) ThomCart válasza H.Bencike (#433) üzenetére


ThomCart
csendes tag

szerintem az esetedben bőven elég lesz a tárhely, főleg ha teszel bele egy SD-t

a fotókat és a videókat különben egyből a külső SD-re teszi automatikusan
mindkét "SD" alatt van egy DCIM könyvtár, először nem is találtam a fotóimat, mert a belső tárhelyen kerestem, aztán kiderült, hogy a külső táron ott van szépen minden

de most tényleg, valaki mondja meg, hogy mi a jó ebben a megoldásban, ha ez működik a fotóknál, videóknál, akkor miért nem lehet az appoknál is két android könyvtár?

mi a jó ebben a gyártónak?
ez nem költői kérdés, tényleg érdekelne

(#437) H.Bencike válasza jooker82 (#434) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Ahha értem, köszönöm! De játékból nem ilyen Angry Birds, Doodle Jump, stb. stb. -re gondolsz, hanem ezekre az emulátoros játékokra, amik több száz Mb-ot is foglalnak akár?

LG G3

(#438) H.Bencike válasza ThomCart (#436) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Ennek örülök, köszönöm a választ!

LG G3

(#439) tzsolesz válasza ThomCart (#436) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom, de nálam a Black-nél SD-re átlehet helyezni a cuccokat.

(#440) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Azért írhatnátok több dolgot is a készülékről képet is küldhettek meg videót is nem csak én vagyok kíváncsi hanem nagyon sokan :)

Nexus 5

(#441) Badboys válasza tzsolesz (#439) üzenetére


Badboys
őstag

Ott igen,de sajnos a 2 készülék esetében nem. Le tudsz fagyasztani pár dolgot és ennyi. Na ezt valóban megoldhatták volna jobban is.

(#442) jooker82 válasza H.Bencike (#437) üzenetére


jooker82
nagyúr

a komoly,modern combat meg ilyen játékokra gondoltam...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#443) Manitou


Manitou
addikt

Na akkor írok a telefonról, eddig nem sok időm volt babrálni.
Konkrétan most azzal szívok, hogy nem birok egy progit találni ami fel is ismeri a telefont, hogy fel tudjak rá pakolni zenéket meg esetleg videokat. Első androidos telefonom :DDD
Eddig mobileditel próbáltam, de nem látja a telefont. Most pc suitevel próbálnám, de eddig azzal sem nyert a dolog.

Antutu teszt progit futtatva 57xx pontot dobott. Akadás nélkül fut, szép a kijelzője, gyors . Nekem a külsővel semmi bajom, elegáns a telefon maga.
Eddig angry birdsöt próbáltam csak rajta, meg valami motoros játékot, de ez a rész abszolut hidegen hagy.

Milyen progikat érdemes feltenni rá? Segítsetek már :)

(#444) jooker82 válasza Manitou (#443) üzenetére


jooker82
nagyúr

na,akkor innen tedd fel a szoftverfrissités alatt található usb illesztőprogram nevű cuccot a gépre ,az feltelepül és máris megkapod a kis ablakot,természetesen a csatlakoztatás után ,ahol a mappákat már látod is...
Google playre regelj fel és az ES file explorert tedd fel,ebben látod majd a telefonon a mappákat...
Ezek az alapok..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#445) Kunsztler válasza Manitou (#443) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Vagyis a Windows nem ismeri fel? :)
Itt feltudsz rakni drivert

Nexus 5

(#446) Manitou válasza jooker82 (#444) üzenetére


Manitou
addikt

Na jól van, látja a win is, csak én totalcommanderben kerestem.
Így már nem is olyan fontos külön progi hozzá. :)

(#447) lmisi válasza Manitou (#443) üzenetére


lmisi
senior tag

Szerintem ha raksz bele microsd-t azt fogja látni. Tipikus egyébként hogy külön mókolás nélkül a "belső" sdcard nem látszik usb-s csatlakoztatásnál alapból driveres idétlenkedés nélkül.
A 2 gigás belső hely kevésbé gáz ha a programok képesek kirakni az adataikat a külső (extsd) microsd-re.
Csak sajna álltalában nem tudják. Szinte biztos az offline navik sem, mivel ők sdcard-ot keresnek. a gyári app-okat rendszerint felkészítik erre és kezelik a microsd-t. A független appok írói szerintem nem nagyon foglalkoznak ezzel, ez a szivacs ebben.

(#448) t.imi


t.imi
addikt

Nekem noten volt sd-n a sygic telepitve. Beraktam a kártyát a telefonba, telepitettem az apk-t és már megy is a navi. 0 letöltés, csak az apk.

(#449) lajbi101


lajbi101
tag

Sziasztok! Ilyenért adnék egy t-mobilos grand x in 2 hetes telót plusz még 10 ezret! Csak t-mobilos vsgy fűggetlen érdekel! Akit érdekel irjon privibe!

(#450) akcsy válasza ThomCart (#436) üzenetére


akcsy
tag

Hűha érdemes volt most végig olvasnom az új hozzászólásokat... Mindenképp várjuk a fejleményeket, hogy most megoldható-e a dolog valahogy... Én is még a jelenlegi telómba vettem 8 gigás kártyát, hogy majd a kövibe úgy is jó lesz, erre majd ki sem tudnám használni... Meg én azért is néztem ki a 2 magost, hogy nagyobb játékokkal is tudjak játszani, ne csak Jetpack meg hasonló... :O :O :(((
Szóval most ez ami visszatart, mert amúgy meg minden tulajdonsága tetszik ezt kivéve :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.