Hirdetés

2020. január 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-09-02 20:21:52

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9001) freemanone

freemanone
(őstag)

Sziasztok,
nem konkrétan erről a modellről, de LG telefonokról általában szeretnék megtudni egy kérdést. Hogyan működik a bootloader zárás? Az egyik lehettséges jelölt a következő telefonomnak az L9 II lenne, mert vodás flottában pofátlanul olcsón hozzá tudok jutni. Viszont nekem elsődleges a CM támogatás megléte egy telefonnál, amivel tisztában vagyok, hogy az elején még nem lesz, de a későbbiekben bízok benne, hogy igen, mivel a sima L* palettát is támogatták.
A kérdés az, hogy szolgáltatói készülékek bootloader-jét is ki lehet nyitni avagy erre egyáltalán nincs mód?
Sony-nál úgy néz ki, hogy minden gyári független készülék BL alapból nyitható, amihez ki kell kérni egy kódot és utánna 2 perc az egész, viszont szolgáltatói telefonoknál nem is lehet kinyitni, semmilyen úton módon, még illegálisan sem. LG-nél ez hogyan néz ki?
Előre is köszönöm a választ! :R

(#9002) bubus66 válasza freemanone (#9001) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

A Bootloaderet nem lehet vissza zárni az LG-nél legalább is eddig nem lehetett. Most okosítottam ítaniegy szolgáltatós (T-Mobile) Xperia Sp-t, minden gond nélkül a bootloadert is ki lehet nyitni.Mert ahhoz hogy a szolgálatost ki lehessen nyitni előtte okosítani kell ennyi a türkje.

Az LG-nél mindegyiket a függetlent is meg a szolgáltatóst is ki lehet nyitni, csak vissza zárni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért.”https://androware.hu/ Huawei Nova 5T

(#9003) freemanone válasza bubus66 (#9002) üzenetére

freemanone
(őstag)

SP-ről nem tudok nyilatkozni, nem jártam utánna, de Xperia U, P, S-nél nem lehet, "BL unlock allowed: no" esetén, ami minden szolgáltatósra igaz.

Valamint köszönöm a választ is! Ezzel 90% lett az esélye a telefonnak, még alszok rá egy keveset. :)

(#9004) bubus66 válasza freemanone (#9003) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Szerintem, ha a felsoroltakat okosítod onnantól már nyitható a BL.

"A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért.”https://androware.hu/ Huawei Nova 5T

(#9005) Lenry

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

bepánikolt szegénykém.
félrenyomtam és a fényerőállítás helyett a WiFi AP-t indítottam, majd gyorsan ki is kapcsoltam, de úgy látszik ezt nem vette jó néven

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9006) dlaj válasza Milestone2 (#9000) üzenetére

dlaj
(őstag)

szerinted mikorra lesz jól működő 4.4 L9-re? arra vevő lennék.

(#9007) Lenry válasza dlaj (#9006) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

a 4.3 igen gyorsan elkészült, ahogy megjelent a forráskód, szerintem a KitKatra sem kell sokáig várni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9008) dlaj válasza Lenry (#9007) üzenetére

dlaj
(őstag)

Köszi, jól hangzik.
Most már csak egy hozzáértő kellene aki segít rá felhegeszteni Kecskeméten.

(#9009) Tutu7030 válasza Lenry (#9007) üzenetére

Tutu7030
(veterán)

Jól gondolom, hogy ezek teljesen mellőzik az lg gyári UI-t?
Nekem a G-n nagyon bejön az lg gyári kinézete/widgetek, és a képek alapján az l9 is nagyon hasonló.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29)

(#9010) sarkanyolo2 válasza Tutu7030 (#9009) üzenetére

sarkanyolo2
(senior tag)

Nem vagy véletlenül szarvasi?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG U620 / Lenovo Z50-70

(#9011) Lenry válasza Tutu7030 (#9009) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

természetesen, a CM gyári Android Holo felületet használ, bár kicsi utánjárással belehegeszthető bármelyik gyártó UI-ja

(#9012) Tutu7030 válasza sarkanyolo2 (#9010) üzenetére

Tutu7030
(veterán)

Sem véletlenül, sem pedig szándékosan. :) A négyjegyű szám a nevemben az irányítószámom. :)

(#9013) sarkanyolo2 válasza Tutu7030 (#9012) üzenetére

sarkanyolo2
(senior tag)

Oké! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG U620 / Lenovo Z50-70

(#9014) Milestone2 válasza Lenry (#9005) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Hányszor láttam ezt már kernelpróbánál...

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#9015) zinkbela

zinkbela
(csendes tag)

Sziasztok!

Próbálta már vki flow lighttal vezérelni az előlapi gombok ledeit állapotjelzőként? Már egy ideje szenvedek vele, de nem sikerül értelmes eredményre jutnom, tudna vki segíteni? Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

(#9016) Blue Eagle válasza zinkbela (#9015) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Ha nincs root jog akkor valószínű nem is lesz jó.
Nálam ez a bevált: [link]
Igaz, ehhez rootolt teló kell!

(#9017) Blue Eagle

Blue Eagle
(őstag)

Mitől van az, hogy a Win8 -on a KDZ Updater hibával leáll a működése?

Szerk.: Az UAC-ot lekapcsoltam, ugy is leállt.

[ Szerkesztve ]

(#9018) Blue Eagle

Blue Eagle
(őstag)

Na drágáim! A V20I szoftot nem lehet az LGPwn alkalmazással rootolni! S kétlem, hogy bármelyikkel is lehetne. A rohadék LG-nek ez miért jó?! Nem tudom! :((

(#9019) Milestone2 válasza Blue Eagle (#9018) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

V20i-t xda leírás szerint (meg kellene keresned, most nem találom) ha jól emlékszem VRoot-tal nyitották ki. (...ha netán szarul emlékszem és a v20h-hoz olvastam, akkor bocsi...kezdek szenilis lenni...)

Csak azt nem értem, mikor én felflesseltem CWM-ből a v20i-t, egyből ráflesseltem a SuperSU-t és nekem rootolt volt...

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

(#9020) kaiserp

kaiserp
(újonc)

sziasztok!
akadt egy pöttyni gondom okosan 769-es romot toltam fel a 760-as helyett most se kép hang az van t dallam.
vkinek vmi tipp hogyan takaríthatnám le.
köszi

(#9021) Blue Eagle válasza kaiserp (#9020) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Ne ess kétségbe, nem kell! Az LGMobile Support Tool-lal sima ügy. A Helyreállítási opciót válaszd. A Tool az imei szám alapján választja ki a helyes szoftot, tölti le és flesseli.

(#9022) Blue Eagle válasza Milestone2 (#9019) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Raj vagy! Sikerült! Hódolatom érte!

(#9023) Azharel

Azharel
(aktív tag)

Ettől a kdz updatertől kezdek begolyózni, nem 1x csináltam már mégis megáll 15%nál és azt írja nincs csatlakoztatva a telefon, driverek is fentvannak...
win 8.1

(#9024) Milestone2 válasza Azharel (#9023) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

:O 8.1 az kö..ög, nem szereti a telefonokat... :O

(#9025) Milestone2 válasza Blue Eagle (#9022) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Milyen raj? Méhraj?

Ne nekem köszönd, XDA fejlesztő társadalomnak...

(#9026) kaiserp válasza Blue Eagle (#9021) üzenetére

kaiserp
(újonc)

köszi ez jó lenne csak nem ismeri fel usb-n keresztül azt írja nincs kapcsolat a telefonnal

(#9027) Blue Eagle válasza kaiserp (#9026) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Kapcsold ki teljesen a telót. Kikapcsolt. Nyomd be a hangerő fel gombot és tartsad is nyomva. E közben dugd rá az USB kábelt. A teló elindul S/W Upgrade módban. Ekkor már a gyári LG Upgrade tool felismeri a készüléket.

(#9028) kaiserp válasza Blue Eagle (#9027) üzenetére

kaiserp
(újonc)

nem tudom mikor áll at S/W Upgrade módba tök fekete a kijelző. a winfos felismeri bekapcsolva lg p769nek

(#9029) Blue Eagle válasza kaiserp (#9028) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Ez fenn van a gépeden?

[ Szerkesztve ]

(#9030) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#9029) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Na végre, Ez a jó link

[ Szerkesztve ]

(#9031) kaiserp válasza Blue Eagle (#9030) üzenetére

kaiserp
(újonc)

igen, de vmi történt frissítette nagy nehezen de a kijelző elmosódott tiszta pixel és homályos körvonal van körbe

(#9032) Blue Eagle válasza kaiserp (#9031) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Akkor most milyen szoftver verzió van a telón? Csinálj Factory Resetet!

Szerk: Kikapcsolt telón: Hangerő le + Home + Power.

[ Szerkesztve ]

(#9033) bubus66 válasza kaiserp (#9031) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#9031) kaiserp

Mondjuk közel sem vagyok bent biztos, hogy Amerikában meg Canadában kiadott P769-re jó a Európai P760-as ROM.

Válogass itt.

Itt a hivatalos gyári frissítője

Hozzá való USB Driver ha már P769

(#9032) Blue Eagle

Akkor most milyen szoftver verzió van a telón?

Valami európai az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9034) bubus66 válasza kaiserp (#9031) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#9031) kaiserp

Itt meg a frissítés leírása

A bartom

[ Szerkesztve ]

(#9035) Blue Eagle válasza bubus66 (#9033) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Hogyhogy? Kaiserpnek P769 van?? Azt gondoltam P760! Csak valahogy rávarezolta a P760-ra a P769 szoftot. Én ezt hittem!

Szek: Akkor bocs mindenkitől!!

[ Szerkesztve ]

(#9036) bubus66 válasza Blue Eagle (#9035) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Jól gondoltad, vagy te tudtad jól csak azt nem értem, a P769-ét hogyan lehet a 760-ra fel tenni?

Így lehetséges, hogy lesz egy könyv nehezék belőle

(#9037) kaiserp válasza bubus66 (#9036) üzenetére

kaiserp
(újonc)

nem 760-ra varázsoltam rá a 769-et offline frissítéssel.

de a probléma megoldódott a hostot vissza kellett írni így a gyári frissítő már kommunikált a szerverrel és felrakta a v20h-t

köszi mindenkinek

(#9038) Blue Eagle válasza kaiserp (#9037) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Hál istennek sikerült! Ez szuper! Akkor most fejtsétek már ki nekem, hogy milyen hostot is kellett vissza írnod?

(#9039) passat77

passat77
(tag)

Sziasztok!
Tud-e valaki olyan alkalmazást amivel át lehetne írni a meglévő névjegyekben a 06-al kezdődő számokat +36-ra?

(#9040) Tutu7030 válasza passat77 (#9039) üzenetére

Tutu7030
(veterán)

exportáld ki gmailből a névjegyeket, szövegszerkesztővel megnyitod, majd rákeresel a :06 karakterekre, és cserélteted :+36 ra.
Ha végeztél, mentés, majd importálás vissza, a google névjegyekbe.:D
Persze, előtte csinálj biztonsági mentést. :DDD

(#9041) Milestone2

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Itt az első Android 4.4 Kitkat portolás L9-LGP760-ra! Mateo papa nem lustálkodik....kicsit köhög még, de gyors volt az biztos...gapps, root

[ Szerkesztve ]

(#9042) Milestone2

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Napi használatra még nem ajánlott...

(#9043) kaiserp válasza Blue Eagle (#9038) üzenetére

kaiserp
(újonc)

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

ebböl a txt-ből az offline frissítés miatt beírt 2 címet
127.0.0.1 csmg.lgmobile.com
127.0.0.1 csmgdl.lgmobile.com

törlöd mentés és újra kommunikál a szerverrel

(#9044) Blue Eagle válasza kaiserp (#9043) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Jaaaaa basszus! Tényleg! Azt gondoltam KDZ Updaterrel csináltad. Ezek szerint nem. A gyári LGMobile Support tolssal offlineba varezolva! Igen, ott kell a host fájlt megszerkeszteni.

(#9045) Gzolo válasza Milestone2 (#9042) üzenetére

Gzolo
(senior tag)

Pár hét és egy éves lesz a telóm, amint kijön egy stabil 4.4, meglepem vele és beállok a felnyitók sorába :))

(#9046) Milestone2 válasza Gzolo (#9045) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

Majd szólok.

Ez nem stabil.

Csak telefonálni lehet vele egyenlőre, meg 3G-n Playról telepíteni.
Wifi nem működik, GPS nem működik, szóval ebben annyi az öröm, hogy ilyen hamar elkezdték az okosok a munkát...

(#9047) Milestone2 válasza Gzolo (#9045) üzenetére

Milestone2
(veterán)
LOGOUT blog

A reggeli még igen instabil volt, az esti v0.2 már wifi képes, már legalább a belső SD látható a PC-ről is, stb-stb, remélem ilyen ütemben fejlődik tovább...

Amint látható még a Pillanatkép/Screenshot is igen zajos felvételt készít...

[ Szerkesztve ]

(#9048) Gzolo válasza Milestone2 (#9047) üzenetére

Gzolo
(senior tag)

Zsír :C

(#9049) Hellas Tel

Hellas Tel
(senior tag)

Sziasztok!

Feltettem a legújabb gyárit V20H.
Ebből kivették a százalékos Akku kijelzést? Mert sehol sem találom

Hellas Tel Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szervíz, Tatabánya! Értékeléseim, visszajelzéseim az eladásaimról: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#9050) aholy válasza Hellas Tel (#9049) üzenetére

aholy
(tag)

beállítások/energiatakarékosság/akkumulátor százalék

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.