Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Oldmobil válasza orrlyuk (#498) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm! Esetleg valaki, akinek rootolt a telefonja?

(#502) Onei


Onei
csendes tag

A tesztben felvetett recsegő hátlap valós?

Nekem is ez lenne a következő telóm egy LG KP502-t váltana.

Nem tudja valaki, hogy ha tmobilnál webshopon megrendelem, akkor a dominós számom megmarad ha át akarok állni előfizetésesre?
Nem vásároltam még náluk így és nem nagyon tudom a menetét/lehetőségeket.

(#503) orrlyuk válasza Onei (#502) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Nekem abszolút nem recseg, olyan, mintha rá lenne nőve. Lehet, hogy a tesztpéldányt már többet bolygatták.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#504) NoMagix válasza Onei (#502) üzenetére


NoMagix
addikt

megtarthatod a számod, de lehet, hogy csak helyben egy ügy.szolg. csinálják meg.

(#505) Onei válasza NoMagix (#504) üzenetére


Onei
csendes tag

Akkor érdemes előtte rákérdezni.
Annak örülök, hogy a hátlappal nincs gond. Ez lesz az első androidos telóm. Kicsit fájó szívvel adok ki ennyi pénzt de már váltani kell.
A fehér változatról semmi hír? Sosem gondoltam volna, hogy fehér telefon fog tetszeni de ez valami gyönyörű fehérben, legalábbis a képeken.

(#506) NoMagix válasza Onei (#505) üzenetére


NoMagix
addikt

Mindenképp érdeklődj előtte!

Nincs ilyen készülékem, csak csorgatom itt a nyálam...
nekem is fájna a szívem!

Megvárom a T decemberi napi akcióját, hátha betalálnak valamivel nálam, nem akarom elkapkodni a hűséget!

[ Szerkesztve ]

(#507) Onei válasza NoMagix (#506) üzenetére


Onei
csendes tag

Decemberi napi akció?
Nekem az fordult meg a fejemben, hogy januárra kellene várni, néha akkor olcsóbbak a dolgok.

(#508) NoMagix válasza Onei (#507) üzenetére


NoMagix
addikt

A T lapját nézd meg, Adventi napi akciók 1-től 23-ig!

(#509) sarkanyolo2 válasza Onei (#507) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ez a telefon csak drágább lehet! :DDD szerk: mármint januárban...

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#510) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Most látom, hogy a wifi speciális beállításainál felajánlja a gyenge kapcsolatok elkerülését. Ez, ha jól emlékszem JB funkció. Bravó, LG!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#511) ThomCart válasza orrlyuk (#503) üzenetére


ThomCart
csendes tag

recsegni nálam nem recseg, de mondjuk "ránőve" sincs éppen, ugyanis a hátlap alsó fele nálam nem 100%-osan fekszik rá a telefon belsejére
van egy nagyon kicsi játéka, ennyi, de mivel azon a részen alig ér hozzá a tenyered a kézbenfogás során, nem is tűnik fel, hacsak nem nyomkodod direkt
a széleknél, ahol vissza kell pattintani a helyére, ott tökéletesen illeszkedik, szóval teljesen passzentos, ez a lényeg

összeségében nekem ez egyáltalán nem probléma, sokan szerintem csak akkor veszik észre, ha külön szólnak
a lényeg, hogy jó kézben tartani a telót, és szerintem ezt az apróságot leszámítva relatíve minőségi az összerakás, anyaghasználat

csak az a root jönne már...

állítólag van már működő downgrade V10a-ra (ezt a szoftververziót lehet ugye jelenleg rootolni), csak még a tutorialt nem láttam sehol

valakinek az XDA-n olvasottak szerint a 10e-t is sikerült rootolni, nekem nem (bár kiírta, hogy rendben, csak éppen nem lett rajta root), de az egyik főszaki szerint nem is kellene, hogy sikerüljön

egyébként van már működő CMW is rá (Prada 3.0)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705&page=13

van itt valaki, akinek rootolt már a telója?

mellékszál, de hátha érdekel valakit: a Nova 3-at találtam egyedüli olyan nagy játékként, amelyiket alapból futtatja external SD-ről is, erre tud valaki magyarázatot? (ext SD-n Android mappa, benne data alatt egy 800 megás könyvtár, obb alatt egy 1,7 gigás mappa)

(#512) akcsy válasza NoMagix (#508) üzenetére


akcsy
tag

Háát nagyon remélem, hogy nem csak a Mozak féle hülyeségekkel találnak csak meg... Vagy ez mindenféle díjcsomagra szól?:o

(#513) Erdei88 válasza ThomCart (#511) üzenetére


Erdei88
veterán

Mire jó ez a root-olás? Nem igazán vagyok otthon a témában

(#514) Miksa64 válasza Erdei88 (#513) üzenetére


Miksa64
tag

A root-olás az olyan mint a számítógépen ha rendszergazdai jogokkal bírsz.

Bármibe belepiszkálhatsz.

A root-olatlan rendszer sok progit nem enged fetelepíteni.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#515) Erdei88 válasza Miksa64 (#514) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez járhat garancia vesztéssel?

(#516) Miksa64 válasza Erdei88 (#515) üzenetére


Miksa64
tag

Tudtommal igen! :DD

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#517) Erdei88 válasza Miksa64 (#516) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor mellőzöm.

Holnap viszem vissza a telefont, úgy néz ki meghalt a wifi adapter benne, nem tudja bekapcsolni. Mindezt 3 óra használat után.

(#518) Miksa64 válasza Erdei88 (#517) üzenetére


Miksa64
tag

Milyen szoft van rajt?
A hardreset sem segített?

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#519) Erdei88 válasza Miksa64 (#518) üzenetére


Erdei88
veterán

Legújabb LG Suite frissítette, szerinte V10E. Ki-be kapcsoltam, szétszedtem, gyári beállításokat visszatettem. Más ötletem nincsen

(#520) Miksa64 válasza Erdei88 (#519) üzenetére


Miksa64
tag

Hát nekem sincs! :((

Fa csak egy KDZ--s frissétés újból V10E-re vagy vissza!

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#521) Erdei88 válasza Miksa64 (#520) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez egy ilyen peches hét, majd cserélik, vagy javítják

(#522) size


size
tag

Meg érkezett végre a L9 telefonom.
Nagyon jól néz ki, mindenkinek tetszett akinek mutattam.
Egy fél nap nyomkodás után nem találtam benne kivetni valót.
Tetszik!

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#523) Manitou válasza size (#522) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem is nagyon szép, kis letisztult telefon.
Véletlen kezembe akadt egy S2. Sokáig úgy volt hogy azt veszek, aztán képbe került az L9. Hát nem bántam meg.

(#524) sarkanyolo2 válasza size (#522) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ennek örülök/lünk! Várjuk a tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#525) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Nekem sincs semmi gondom a hátlappal. Sőt amit a tesztben bogék mutattak, hogy mennyire hajlékony, ahhoz képest (gondolom a jó illeszkedés miatt) teljesen normálisnak tűni. Nemigen horpad normál esetben. Nyilván, ha valaki direkt jócskán nyomkodja azért valamit érezhet, de nekem teljesen patentnak tűnik.

Widgetek szövegének megváltoztatását csinálta már valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#526) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

aksi tapasztalat : Nem nagyon volt időm nyaggatni a telefont (sok volt a meló), csak telefonálgatás, munkaidőn kívül szinte folyamatos talk, és némi web böngészés illetve a folyamatos mail időjárás stb szinkron mellett simán kibírta a két napot...

Ja és mégegy kérdés: Ha a google drive-ról lehozok lokálisra egy fájlt, azt hova teszi? Nem sikerült megtalálnom, biztos bénáztam ... :-/

[ Szerkesztve ]

(#527) V.T.CS. válasza airmax_2.0 (#525) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

ez örömteli, csak meg tudnám már valahol taperolni. köki t-ben sosincs, máshova meg nem járok. :(

(#528) Oldmobil válasza orrlyuk (#498) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Hahó!
Találtam még egy appot, amivel hatékonyan helyettesíthető a notification led, felvillantja a képernyőt és a gombokat, ha elmulasztott esemény van, nagyon jól testre szabható. Nekem Milestone-on jól megy, sőt, ha a felvillanás idejét elég alacsonyra állítom (pl. 150 ms) akkor maga a képernyő fel sem villan, csak a gombok. Valaki ki tudná esetleg próbálni az L9-en, hogy megy-e? Ha igen, annak nagyon örülnék és már rendelném is a telefont :D
Köszönöm!

(#529) orrlyuk válasza Oldmobil (#528) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Működik. De nekem nagyon nem tetszik. A kijelző is felvillan 150-nél.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#530) Oldmobil válasza orrlyuk (#529) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi, hogy kipróbáltad!
És esetleg ha még lejjebb veszed az időt?

[ Szerkesztve ]

(#531) orrlyuk válasza Oldmobil (#530) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Úgy tűnik, 50-nél már csak a gombok villannak. Nem is rossz...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#532) Rimuru válasza airmax_2.0 (#526) üzenetére


Rimuru
veterán

/sdcard/Android/data/com.google.android.apps.docs/files/ alatt találod meg az offline elérhető fájlokat, de csak akkor tudod olvasni is őket a Google Drive nélkül ha kikapcsolod a fájlok titkosítását.

Szerk: Az elején az sdcard lehet hogy más, nem ismerem a telefon belső tárhelyének partíciókiosztását és csatolását, de ha a külső kártyán van akkor elvileg helyes.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#533) Oldmobil válasza orrlyuk (#531) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Wow! Ez jól hangzik! Köszi a próbát! Fent hagyod a telefonon?
Üdv,

(#534) murdoq válasza orrlyuk (#531) üzenetére


murdoq
tag

A Noled-et senki nem ismeri? Nagyon jó pedig.

Xiaomi Redmi 4x

(#535) Oldmobil válasza murdoq (#534) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Igen, ezt találtam meg elsőnek, de a leírások szerint durván meríti az akkut, így nálam kiesett, mint lehetséges megoldás.

(#536) murdoq válasza Oldmobil (#535) üzenetére


murdoq
tag

Náalm blacken semmi jele a meritésnek, probáld ki.

Xiaomi Redmi 4x

(#537) Oldmobil válasza murdoq (#536) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Állandó világításra vagy villogóra van állítva? Igazából az a bajom, hogy ágyúval verébre... Nekem nem kellene semmi más csak egy apró villogó ledecske a telefon felső sarkában, mint az eddigi összes eddigi készülékemen, csak az LG szereti rendszeresen lehagyni valamiért a telefonjairól. De mindenképp ki fogom próbálni!

(#538) orrlyuk válasza Oldmobil (#537) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Vigasztalásképpen: sok telefonon van, de ICs alatt nem mindig működik.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#539) Badboys válasza Oldmobil (#537) üzenetére


Badboys
őstag

+ a samu.

(#540) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Kinéztem magamnak én is ezt a telót!
A se minit cserélném le rá kifejezetten a kijelző mérete miatt. A kérdésem az lenne, hogy mennyire minőségi a kijelző? Mondják, hogy a méretéhez képest kicsi a felbontás és a ppi. Ha vki esetleg leírná a véleményét nagyon megköszönném!

Honor 8

(#541) Manitou válasza Kaminski (#540) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem a kijelző nagyon ott van a szeren, annak ellenére, hogy csak qHD ! Én is féltem, hogy majd kicsi lesz a felbontás, de egyátalán nem érzem kevésnek.

Tesztelgettem én is az aksit, nekem átlagos használattal sikerült 2,5 napig kihúznom vele, 15% körülre zuhant a töltöttsége ennyi idő alatt. De ha nagyon akarnám 3 napnál tovább is ki lehetne húzni vele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#542) orrlyuk válasza Kaminski (#540) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Én épp Xperia Mini Pro-ról váltottam. Többek között pont azért, mert folyt ki a szemem pl. naptár havi nézetnél, stb.

A kijelző sokkal szebb, a fényereje messze több az elégnél, szobában és borús időben szinte tilos maxon használni. A függőlegesen 960 pixel magas, a full HD 1080 pixel magas - szóval azért van itt felbontás.

Amit nem szerettem még a Sonyban, az a néha érzéketlen touch - no, ez tényleg leheletfinoman működik. Ami hiányozhatna, az a hardveres qwerty, ezen viszont swype-ot használok, úgyhogy inkább diktálok, nem gépelek... :D

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#543) jooker82 válasza orrlyuk (#542) üzenetére


jooker82
nagyúr

A qwertyt,valahogy szét lehet húzni,kétfele... Meg pl a fotózásnál,videózásnál két ujjal lehet zoomolni..Próbáljátok majd ki...
amúgy a felbontást kicsit elirtad,mert ott csak 540,vagy mennyi..hosszba 960,nade ezt nemis,a még nem létező fullhd-hoz kell mérni..
Igy is bőven jobb,mint pl.az S2 kijelzője..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#544) orrlyuk válasza jooker82 (#543) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Nem írtam el, csak azt akartam érzékeltetni, hogy a függőleges felbontás kb. a fullHD magasságával egyezik meg - szóval, mintha levágnánk egy csíkot egy kb. 12 centi magas fullHD kijelzőből. Nyilván elég éles.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#545) Joshi válasza orrlyuk (#544) üzenetére


Joshi
titán

Ez érdekes megközelítése a felbontás számításának. :D A két értéket összeszorzod és így kapod meg a valós felbontást pixelben nincs ezen mit szépíteni. A kép minősége nem feltétlenül a felbontáson múlik hanem a pixelsűrűségen vagyis hogy az adott felbontás mekkora kijelzőméreten van. Ezt nevezik pixelsűrűségnek azaz ppi-nek. Az LG L9-nek a következő ppi értéke van:
540 x 960 pixels, 4.7 inches (~234 ppi pixel density)

ui.: az IPhone5 adatai: 4 Inch, 1136 x 640 pixel, 326 ppi

[ Szerkesztve ]

(#546) Kaminski


Kaminski
tag

Köszönöm a kijelzőre adott válaszokat!

Honor 8

(#547) orrlyuk válasza Joshi (#545) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

érdekes bizony... próbáltam elképzelhetővé tenni... Van, akinek az így többet mondhat, mint egy ppi...

De hogy konstruktív legyek, egy kérdés:

Mi okozza / mitől függ / miért van így: hogy kétféle felülettel és mechanizmussal vesszük fel a hívásokat? Vajon nem lehet beállítani, hogy csak az egyik féle legyen??? Nem panaszkodom, csak kicsit értetlenül állok a jelenség előtt, ilyet még nem láttam...

Ez a kétféle van / erről beszélek:

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#548) Gzolo


Gzolo
senior tag

Én azt vettem észre, hogyha van kép akkor az alsó, ha nincs a felsőt dobja be.

(#549) orrlyuk válasza Gzolo (#548) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Közben megnéztem a kézikönyvet :B , azt írja, hogy lezárt telefonnál van a húzós, amúgy az érintős...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#550) akcsy válasza orrlyuk (#549) üzenetére


akcsy
tag

Ismeretek nélkül én is ezt mondtam volna :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.