Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) balazs1022 válasza Aryon87 (#48500) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia!

Engem nagyon is erdekelne a kínai G4-es. Nagyon sokaig álom telefonom volt ez a G4. Anno majdnem el is tudtam volna cserelni a Find7-emet, de pont előtte lett bootlop-os a kinzett LG. Ugyhogy utana meg 4 evig nyuztam az Oppo-t, kozben meg hullotak ki a G4-ek... Szomorú volt latni. :/ Ezt a topikot azóta is olvasom.
En anno az Oppo-ra custom rom-ot tettem. Nekem sokat dobott rajta. A Ram kezelés tenyleg jobb lett. Custom rommal már nem lotti ki a háttérből a youtube-ot.

Esetleg tudnal egy összehasonlítást irni az eredeti vs kinai G4-rol? Regen en is lattam h Aliexpress-en árulnak ujakat. Nagyon kíváncsi vagyok :)
Mik a kulonbsegek?
-illesztesek?
-bőr?
-kijelzo? Szín?
-kamera? Tud az is RAW-ot meg hosszúzaridot?
-akku? Eredetit adnak hozza?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#48502) Ferrari fan válasza Mikemend (#48491) üzenetére


Ferrari fan
tag

Arab telefonom van, derült ki az adatok megadása után, pedig normális helyről vettem emlékeim szerint smartshop-os volt(dual sim verzió) és közli az LG oldala, hogy sorry a készüléked nem nyitható, nem adnak kódot :W :Y
Marad a másik út....elég sok videó leírás van hozzá. :))
Nah mind1, gondoltam a példádon felbuzdúlva beszerzem én is hozzá a kulcsot amíg lehet, de így bukta

(#48503) Mikemend válasza Ferrari fan (#48502) üzenetére


Mikemend
senior tag

Sajnálom, hogy így kellett kiderülnie a dolognak, mert bár vannak hátsó kiskapuk, gondolom a legális módszer azért mégis egyszerűbb lett volna. Amúgy egy bin fájlt küldenek ilyenkor az adott készülékre, bináris alapon mindegyik egyedinek tűnik, szóval tényleg pech, hogy ilyen telefonod lett :(

(#48504) MrChris


MrChris
nagyúr

Egy kis segítséget kérnék, ezen a telón elindul a MotionCam app?
Van egy G4 telefonom, ezer sebből vérzik, de ha menne a fenti progi-val a raw videó megpróbálnám rendbe tenni. Az alap problémája, hogy bár kéri az email/telefonszám, jelszót de aztán csak újra indul és megint kéri... a gombjai kontaktosak ezért nem tudom elindítani a recovery menüt, akksija alig bírja. A le gomb szinte full nem működik a bekapcsoló pedig magától is megnyomódik, USB portja is haldoklik.

(#48505) #96241664 válasza MrChris (#48504) üzenetére


#96241664
törölt tag

A Play azt írja, hogy nem kompatibilis és github-ról letöltött apk-val sem tudtam telepíteni.

De ha el is indulna, szerintem megfektetné ezt a telót a raw video.

(#48506) MrChris válasza #96241664 (#48505) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, akkor ez megoldódott. :R

Elég furcsán müxik ez a progi Samu S20-on full cropolással is csak 20fps-el megy, redmi note 9s-n 15% cropon stabilan 25fps. Fapados A40-re felmegy de kidob HW probléma miatt.

(#48507) majdnemkocka


majdnemkocka
tag

Hm, elővettem a G4-emet és bekapcsolás után közölte, hogy "Unfortunately, Camera has stopped." Eddig
- töröltem az app cache-ét,
- kivettem az SD-kártyát, hátha az förmedt meg (mondjuk a Windows nem ismeri fel, de a hiba nem hárult el),
- újraindítottam párszor a telefont,
- csináltam egy gyári visszaállítást,
- csináltam egy hard resetet,
- és végül LG Bridge-en egy teljes újratelepítést ("Frissítési hiba helyreállítása" opció).
Sajnos a hiba nem hárult el. Mi lehet a gond? Megförmedt a kameramodul? Ha igen, lehet ezzel még valamit kezdeni vagy váljanak el útjaink? Telefonálni már nem szándékoztam vele, csak gondoltam, rendberakom meg rakok rá valami offline navigációt túrázáshoz. Céges mobilként üzemelt egy ideig legutóbb, de aztán lett egy dual simes telefonom és az akku sem bírja már nagyon.
Jut eszembe, akkut lehet még kapni? Egyet vettem pár éve, de az felpúposodott 1-2 év után.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#48508) SkyLine3000 válasza majdnemkocka (#48507) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha veszel kamera modult, simán ki lehet cserélni. Én egy előlapi panel cserét kb 10 perc alatt megcsinálok. Közben a kamera modult is egy mozdulattal ki lehet cserélni. Sztem Alin, ebay-en aksit és kameramodult is lehet kapni.

(#48509) balazs1022 válasza SkyLine3000 (#48508) üzenetére


balazs1022
őstag

Nem biztos h a kamera csere megoldja. Apumnak is uj kamerat tettem bele azzal sem ment. Sztem alaplap hiba lehet. Mondjuk az G3 volt, de egy kutya az osszes Lg. (Marmint az alaplapi halalokat illetően)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#48510) AMD_64


AMD_64
csendes tag

Sziasztok!
Hol lehet venni még tutira gyári új akkut?
A LG szervízbe már nem. Vettem itthon neves boltból, de az Kínai klón volt, letakart LG logoval és állandóan kikapcsolt.

(#48511) Nikaré válasza AMD_64 (#48510) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Gyárit nem találtam, de többen rendeltünk jó utángyártottat.
Keress a NOHON márkára Aliexpress oldalán.
Most nem tudom linkelni, ha szükséges jelezd, estefelé rá tudok nézni.

(#48512) SkyLine3000 válasza AMD_64 (#48510) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én itt vettem alin az említett Nohon aksit. Most is az van a G4-ben. Nyugodtan megveheted.
[link]

(#48513) AMD_64 válasza SkyLine3000 (#48512) üzenetére


AMD_64
csendes tag

Köszönöm az infót! :R

(#48514) SkyLine3000 válasza AMD_64 (#48513) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nincs mit!

(#48515) Aryon87


Aryon87
félisten

Haldoklik a kínából vett G4. Kezdi produkálni a Bootloop jelenséget. A vele jött akku már felpúposodott, szerencsére van tartelék neki. Nem is ez a lényeg. lemerül, kikapcsol a tartalék is olyan 20% körül. Ha bekapcsolom, elkezd bebootolni, majd kikapcsol és elölről kezdi. Ezt eljátsza 3-4x, és sötétség. Akksi ki, majd be, egyből töltőre s akkor hajlandó beindulni. Szóval közeleg a halálórája neki. Ezért arra gondoltam hogy kísérleti "nyúl" lesz, és feltenném rá a LineageOs-t. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehetne? Ugye BL-t kell nyitni neki, még aktív a kódigényéáses téma, vagy lemaradtam róla? A lényeg, hogy legalább 7es droid legyen rajta az OTP miatt.
Akinek más ROM van a telefonján, lenne szíves akár privátban is rám áldozni 1-2 órát?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48516) Aryon87 válasza Aryon87 (#48515) üzenetére


Aryon87
félisten

Visszakerestem, és látom már lekéstem a BL nyitás témát. Remek..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48517) Gabi 8906 válasza SkyLine3000 (#48512) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Én Wish-ről vettem hozzá 2 db gyárit. Európából érkezett, eredeti LG zárjeggyel ellátott csomagolásban. (Asszem 4-5000 Ft volt..)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#48518) SkyLine3000 válasza Gabi 8906 (#48517) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Na, ott pont nem vettem volna. Semmit. :D Annyi szemetet, bóvlit árulnak, hogy még a környékére sem megyek.
De ha tényleg eredeti, akkor szerencséd van. Bár, nekem a Nohon jobban bírta, mint a gyári. Még mindig az van benne.

(#48519) Gabi 8906 válasza SkyLine3000 (#48518) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Az a baj hogy már a szemét akkuból sincs. :F
Ez is kifutó, utolsó daraboknak volt írva asszem. 2017-es gyártás, tegnap teszteltem. 1 napot végig ment. :D

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#48520) Thunderace válasza Gabi 8906 (#48517) üzenetére


Thunderace
tag

Hamár akksi. Pár hete rendeltem az egyik webshopból pár üvegfóliát+ tokot egy off topic telefonhoz, plusz ha már rendeltem dolgokat, gondoltam megpróbálok egy G4-es akksit.
TEL1 fantázia nevű akksi, 3500ft körül. Ilyen áron nem sokat vártam tőle, de úgy gondoltam hátha. A lényeg, hogy használható, sokkal drágábban is lehet sokkal rosszabbat venni. Accubattery szerint 2500-2600mAh megy bele. Tűrhető belsőellenállás, nincsenek 20-30%-os hirtelen százalék csökkenések. Előtte lévő "patona" márkájú akksi kicsit jobb volt újkorában.
Kapott még egy kis időt a G4, munkatelónak teljesen jó.

(#48521) Nikaré válasza Thunderace (#48520) üzenetére


Nikaré
őstag

Kettő, inkább három hónap múlva is kíváncsi lennék, hogy mit produkál ez az akkumulátor?
:K
Tényleg érdekel.

(#48522) Aryon87 válasza Thunderace (#48520) üzenetére


Aryon87
félisten

Na erre kíváncsi vagyok, főleg hogy meddig bírja egy feltöltéssel. Ennyiért igencsak jó vételnek tűnik.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48523) Thunderace válasza Aryon87 (#48522) üzenetére


Thunderace
tag

Azért ez így túl szép lenne. 2 telót használok párhuzamosan, szóval fele-fele használatnak felel meg. Pár hívás, egy kis böngészés, ewelink, smartthings, smart life, ip kamerás app, ezeket használom. Csak a szükséges értesítések engedélyezve, facebook ilyesmi kussban van.

[ Szerkesztve ]

(#48524) Aryon87


Aryon87
félisten

Valaki tudja esetleg, hogyan lehetne a telefonra Droid 7 verziót felvarázsolni? Jó lenne ha lehetne..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48525) Aryon87 válasza Aryon87 (#48524) üzenetére


Aryon87
félisten

Sikerült. Találtam egy élő linket, ami a v29a tot fájlt adja. Gyönyörűen felment mind a 2 telóra. Viszont a kínai verzió-n még mindig nem a megfelelő régió van.
Hol tudom megnézni, milyen régiós kell neki, mert hiába EU-s-t kap, nem íródik felül és rinyál miatta bekapcsoláskor.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48526) Mikemend


Mikemend
senior tag

Szintén akkumulátoros lettem. Két G4-ersemben felpúposodtak az akkuk. Gyanús lett, hogy feltöltöttem, aztán újra 54%-ra esett, majd kikapcsolt, és loopolt, mert nem volt benne annyi szufla, hogy felálljon a rendszer.
Úgyhogy érdeklődnék, hogy van-e valakinek tuti beszerzőhelye, ami nem a Wish, esetleg itthon is van-e normális árban akku hozzá? :U

Próbáltam powerbankkal használni akku nélkül, de akkor be sem kapcsol a készülék. Erre van megoldás? :U

[ Szerkesztve ]

(#48527) Nikaré válasza Mikemend (#48526) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Nemrég ajánlotta valaki, de innen rendeltem én is -
íme

(#48528) Mikemend válasza Nikaré (#48527) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nagyon köszönöm, megnézem! :R :R

(#48529) Thunderace válasza Mikemend (#48528) üzenetére


Thunderace
tag

Én ezt vettem, és használható: https://www.kijelzovedofolia.hu/lg-g4-h815-tel1-tipusu-utangyartott-akkumulator-2900-mah-bl-51yf

szerk.
Bocs, most látom, hogy ott már nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#48530) Nikaré válasza Thunderace (#48529) üzenetére


Nikaré
őstag

Talán lesz még készleten(árban még egész jó is), de mint írtam korábban, azért kíváncsi lennék 2-4-6 hónap múlva, hogy akkor mit produkál.
(ha nem felejted el akkor írhatnád :K )

(#48531) Thunderace válasza Nikaré (#48530) üzenetére


Thunderace
tag

(#48532) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Ezt egy újonnan megjelenő telefon esetében szokták kezdő hozzászólásnak írni, de én most teszem meg: "én is boldog tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek" :DDD

Na de viccet félretéve, a lányom kapott új telefont, ő használta, én meg befogtam másodlagos (melós) telefonnak egy még régebbi, sokkal vacakabb telefon helyett.

El vagyok ájulva, hogy ez a közel 8 éves telefon még ma is mennyire jó és használható. Jó kijelző (felbontásban nagyobb, mint a Huawei P30-amé), jó hardver, stb.

Egyetlen gondom van, amire nem találok magyarázatot: a belehelyezett Telekom SIM kártyával az a gondom, hogy mobil irányba nem tudok hívást indítani, de vezetékes irányba igen.

Ha mobilszámot hívok, foglaltat jelez, mintha foglalt lenne a hívott szám. Bármilyen számmal ez van. Vezetékes számok viszont működnek! :F

Van többféle SIM kártyám, feltöltőkártyás meg előfizetéses, mindegyikkel ez a helyet.

Hívás fogadás működik!

SZERKESZTÉS: eddig csak Telekom irányba próbáltam hívást, most megpróbáltam egy 20-as számmal és azt tudtam hívni. Na, így még mókásabb a helyzet!

Van esetleg ötletetek, hogy hol, mit nézzek meg? A telefont rögtön visszaállítottam gyári állapotra, tehát az már megvolt.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48533) Exian válasza Exian (#48532) üzenetére


Exian
őstag

Ne haragudjatok, lejárt a szerkesztési idő: nincs semmi gond, azon kívül, hogy egy hatalmas hülye vagyok! A hiba a felhasználóban volt/van! Tehát bennem!

Próbaképpen persze a másik telefonomban (Huawei P30) lévő másik két számomat próbáltam hívni (ki ne ezt tette volna, ennyi a mentségem).

De azon a telefonon be van állítva hívásblokkolás a hívószám nélküli hívásokra... azokat rögtön foglaltra dobja.

És a G4-be berakott kártya, a telefon beállítása miatt alapértelmezés szerint hívószám elrejtés beállításban volt...

Bocsánat!

A telefon kiváló! :)

Viszont lenne egy kérdésem még: honnan lehet/honnan érdemes rendelni hátlapot? Eléggé leharcolt állapotú a hátlapja, azt vennék egyet újat. Gyári akkut már rendeltem hozzá, mert a ~8 éves gyári akkuja már azért eléggé gyenge...

[ Szerkesztve ]

(#48534) David3 válasza Exian (#48533) üzenetére


David3
őstag

Szia, mivel az első hiba megoldódott, csak a másodikra reagálok: anno én aliexpress-ről rendeltem, ha emlékeim nem csalnak nagyon jó minőségű volt a hátlap. Itt találtam is egyet: [link]

(#48535) Exian válasza David3 (#48534) üzenetére


Exian
őstag

Köszönöm, szuper! :)

(#48536) Aryon87 válasza Exian (#48533) üzenetére


Aryon87
félisten

Aliexpress. Vagy használtan még fellelhető itt-ott jó állapotú, vagy szintén aliról rendelt utánzatok pl a FB Marketben.
Akkut honnan szereztél és mennyiért. Nekem is aktuális lenne már egy beszerzése, mert ami most van az originalban (Hazai, kb 7-8 éves leharcolt G4) az csak pár órás, míg a kínai változatban (értsd aliról rendelt G4) meghalt az akku (már a második).
Nekem is melósnak indult, de a gyenge akku miatt alkalmatlan a feladatra. Bár most megint befogtam, zenelejátszónak tökéletes, így nem kell a P40Pro-t lepusztítanom melóhelyen (gyár), ahogy kocsiban is zenelejátszóként működik.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48537) Exian válasza Aryon87 (#48536) üzenetére


Exian
őstag

Köszi!

Akkut innen rendeltem.

(#48538) Aryon87 válasza Exian (#48537) üzenetére


Aryon87
félisten

És egész jó áron van. Igaz Bp-i vagyok, de üsse kő..
Hogy bírja az akku?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48539) Exian válasza Aryon87 (#48538) üzenetére


Exian
őstag

Ja, még nem tudom, még csak most küldik majd. Ma jött az értesítés a Foxposttól, hogy útnak indul. Ha megjött, megírom majd, hogy milyen. Egyszer korábban, amikor még a lányom használta, rendeltünk egy utángyártottat (máshonnan), na azt küldtem vissza, az kuka volt rögtön. Remélem ez jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48540) Aryon87 válasza Exian (#48539) üzenetére


Aryon87
félisten

Kíváncsian várom a tapasztalatot.
A srácok javasoltak már akkut, ami Alin érhető el, csak az árát sokallom érte (legutóbb 6k volt, valami Nohon márkájú akku)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48541) Nikaré válasza Aryon87 (#48540) üzenetére


Nikaré
őstag

Az az Nohon.
Rendeltem, használom.
Nem egy erőmű ettől sem, de jóval jobb mint a gyári 7 éves. :)

(#48542) Exian válasza Aryon87 (#48540) üzenetére


Exian
őstag

Megjött az akku, valóban gyári (vagy legalábbis annak tűnő), viszont nincs rajta gyártási dátum, mint a korábbi gyári akkun volt. Túl régi talán nem lehet, 65%-on van.

Majd kiderül, mit bír.

[ Szerkesztve ]

(#48543) Exian válasza Exian (#48542) üzenetére


Exian
őstag

Lehet, hogy a telefonnal valami gond van, elég gyorsan merül ezzel az akkuval is. Már lement 50%-ra pár perc használat után, vagy ez ilyen viszonylag gyorsan merülő telefon? Aztán lehet, hogy majd töltés után jobb lesz!?

(#48544) Aryon87 válasza Exian (#48543) üzenetére


Aryon87
félisten

Kell lar nap neki mire beall. Bar a G4 sosem volt egy uzemido bajnok, ez leginkabb a QHD kijelzo miatt van.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48545) Exian válasza Aryon87 (#48544) üzenetére


Exian
őstag

Jah. Hát majd kiderül. Mindegy, most így van két gyári akkum, sokszor pont olyan helyzetben/helyen kell ez a telefon, ahol nincs lehetőségem tölteni. Powerbankkal megtoldva így 2-3 napig elmegy.

(#48546) Exian válasza Exian (#48545) üzenetére


Exian
őstag

Na úgy tűnik, hogy a Wifi és/vagy a mobilnet az, ami veszettül szívja az akkut. 100%-ról lement pár perc alatt 80%-ra, amikor be voltak kapcsolva úgy, hogy alig nyúltam hozzá, aztán reggel kikapcsoltam wifit is, mobilnet is, és most késő délután még mindig 74%-on van és telefonáltam vele többször is.

(#48547) Aryon87 válasza Exian (#48546) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt en is tapasztalom.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48548) dkovizoli válasza Exian (#48546) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mobilnet az durván tudja meríteni az tuti. Főleg ha valami gyengébb térerős helyen vagy. Ha pedig váltogat esetleg a kettő között, az is zabál. Nekem itthon lóg egész nap wifin és 26 óra után 75%-on áll. Gyári akku és nem mai darab. :)

(#48549) Exian válasza dkovizoli (#48548) üzenetére


Exian
őstag

És ebből mennyi volt az aktív (kijelzős) idő?

(#48550) dkovizoli válasza Exian (#48549) üzenetére


dkovizoli
addikt

10 perc. Ébreszt és a frissítések napi szinten.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.