Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Pöttön


Pöttön
őstag

Na sikerült downgradelnem a telót 5.1 lollira...
Hát más telefonhoz képest azért ez se olyan egyszerű szerintem... :DDD
Először 24%-nál megakadt a folyamat a 6.0 felrakásánál, a telefon meg ebből kifolyólag frissítő módban maradt. Hosszas net bujkálás, és fórum olvasás után rájöttem hogy a dll file-okkal kell szórakozni az LGUP-nál. Ezek közül volt ami fel se ismerte a telót, unknown device hibára hivatkozva, majd itt visszaolvasva egészen 2017-ig találtam egy hsz-t egy fórumtárstól, aki ugyan ebbe a hibába futott, majd megosztott egy dll-t (hála Istennek még élt a link) azzal felment nagy nehezen a H81520p (igazából ezzel a dll-el is csak ez az egy rom ment fel, a többi tetszőlegesen valahol megakadt 9 és 25% közt), majd erre már gond nélkül felment a H81510b lollipop. :C

Köszi a segítséget! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48202) Pöttön


Pöttön
őstag

Hát a telefon a 2 szoftverrel ég és föld!
Lollival a képek nagyon szépek, nugattal lassan fókuszált, és nagyon elmosódott-szemcsések voltak a képek.
Nugattal a teló lassú volt nagyon forrósodott, a gépelési élmény is sokkal rosszabb volt, a wifi szakadozott, és a bt se akart jól működni.. Lollival eddig ezeket nem tapasztaltam.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48203) Dluinet válasza Pöttön (#48202) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Köszi, akkor én is kipróbálom
Honnan töltötted a romoat?
H81520p
H81510b

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48204) Pöttön válasza Dluinet (#48203) üzenetére


Pöttön
őstag

Innen. Itt fent van régió szerint az összes gyári, érintetlen rom. (Akár belehetne rakni ezt az oldalt a leírásba is)
H81510B_00
H81520p_00_0403
LGUP-ból nekem ez működött hibátlanul.
A működő dll pedig ez.
Ebből a csomagból pedig az LG windows driver telepítőt használtam fel.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48205) Pöttön


Pöttön
őstag

Srácok tudtok esetleg ajánlani valami jó raw szerkesztő progit pc-re?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48206) SkyLine3000 válasza Pöttön (#48205) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Alapból Adobe Lightroom. Van még egy a gépemen, de most nem ugrik be a neve. :D

(#48207) kuyarashi válasza Pöttön (#48205) üzenetére


kuyarashi
őstag

Photoshop (ugyanazt a Camera Raw-t használja, mint a Lightroom), illetve ingyenesben a Nikon Capture NX-D. Utóbbinak jobb is a motorja.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48208) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

LG G4-re Lineageos 16-ot szeretnék felrakni a kislányomnak, mert van valami játék, amihez min. 9-es Android kell. Csináltam néhány telefont már, többek között LG G2-t is, de ott nem kellett bootloadert nyitni ehhez.
G4 esetén szükséges a bootloader nyitása, vagy ez nem szükséges, elég a root + TWRP, majd TWRP alól a ROM flashelés?
THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#48209) tknof1871 válasza Pöttön (#48202) üzenetére


tknof1871
őstag

Miért lett G4 vásárolva most, 2020-ban?
Nekem egyik nap ment a Mi Fit kültéri edzés, a VLC-n a zene és a navigáció. Iszonyat lassú volt. Néha fel kellett oldani a képernyőt, navigációban célt változtatni, VLC-n leállítani a lejátszást. Másodpercek teltek el mire reagált a telefon. Fájt olyan lassan. Kínlódás volt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48210) SkyLine3000 válasza tknof1871 (#48209) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem jópár évig G3 volt és most februárba vettem egy G4-et. 7-es droid volt rajta. Downgradeltem 5.1-re. Egyáltalán nem lassú. Nincs semmiféle lassulás. Én meg vagyok vele elégedve. Napi szinte használom az LG Health beépített alkalmazást sportra. Gps-t is másodpercek alatt talál. Nem melegszik a teló.
Én is vettem volna újabb telót, de olyan idióta trendek vannak évek óta, hogy képtelen vagyok ilyen szarokat venni. Egyszerűen hányingert kapok a mai telóktól. Ebben meg minden megvan, ami nekem kell. A G3 is még megy, hibátlan. Nem is adom el.
Nem mindenkinek az a fontos, h a legújabb telóval szaladgáljon.
Asszony most kapott egy Xiaomi Redmi Note 8T-t. Azt mondja, hogy gyors, meg minden, de hiányzik neki a G3 is. :) Először úgy volt, eladjuk, de azt mondta, inkább ne... Úgyh neki is megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#48211) dkovizoli válasza Norbi.Sz (#48208) üzenetére


dkovizoli
addikt

Bl nyitás nélkül nem fog menni semmi. Talán még az 5-ös romokat lehetett root-olni bl nyitás nélkül, de a 6-os akat már nem. Természetesen így a későbbieket sem. Ezért nem gondolnám, hogy 5-ös alól felmenne egy 9-es alapú. Bár én nem próbálkoztam onnan, az általad leírt móddal.

(#48212) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48211) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az ötöst biztos lehet.
G3-nál is az volt a vízválasztó. 5öst lehetett, 6ost már asszem nem nagyon.

(#48213) dkovizoli válasza SkyLine3000 (#48212) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igen. Csak azt nem próbáltam én sem és már nem is fogom, hogy egy rootolt, twrp-s 5-ös alól fel lehet-e rakni egy új lineage romot?

(#48214) Pöttön válasza tknof1871 (#48209) üzenetére


Pöttön
őstag

Jó áron jutottam hozzá, sok kiegészítővel. Amióta 5.1 van a telón 100%ban megvagyok vele elégedve. Nem lassú, nem melegszik és árához képest nagyon jó képeket csinál.
Csatlakozva az elöttem szólóhoz én se adok ki pénzt egy olyan telóra aminél egy akku csere hőlégfúvós feszegetős vagdosós mókával jár.... sajnos az összes új teló így van már össze kokányolva, hogy "vízálló" legyen...

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48215) htc07 válasza Pöttön (#48214) üzenetére


htc07
addikt

Nem kell kókányolni, elviszed egy szervízbe, és kicserélik neked eredeti akkura, nem noname kínai utángyártott akku, amit a G4-hez kapni lehet, és fél év alatt felfújódik.

(#48216) Pöttön válasza htc07 (#48215) üzenetére


Pöttön
őstag

Na ez az, hogy nekem már sajnos sok negatív tapasztalatom van, márka szervizzel, és magán szervizzel is egyaránt.
Ráadásul dolgoztam is már telefon szervizbe is, és ott se varázsolnak ám, hogy elmondják a varázsigét, és a telefon- laptop szétnyílik magától... :DDD
Ott is ugyan úgy megy a kókányolás, csak annyi hogy ott nem te csinálod, és nem látod. Mert sajnos ami sz@rul lett tervezve-kivitelezve, azt nehéz szerelni, javítani.

Sok esetben az volt a végkifejlet, hogy én magamnak jobban csináltam volna meg, és még fizettem is érte, sokszor nem is keveset.
Ezért kialakult nálam az, hogy mindent amit csak lehet magamnak szervizelek.
Sok esetben amúgy egyáltalán nem nehéz, főleg ha vásárlás előtt lecsekkolod guglival hogy mennyire van fosul kivitelezve az adott telefon.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48217) kuyarashi válasza Pöttön (#48216) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tudnék mesélni. :D
A lényeg, hogy 100%-ig egyetértek.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48218) htc07 válasza Pöttön (#48216) üzenetére


htc07
addikt

Ja, nekem mindegy, hogy belül epoxival vagy pillanatragasztóval kókányolnak, ha rosszabb állapotban kapom vissza, mint ahogy leadtam, akkor megcsinálják mégegyszer. ;]

(#48219) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Belefutottam egy kis problémába...
Bootloader nyitása sikeresen megtörtént, felraktam a TWRP-t, majd TWRP-ből install UPDATE-SuperSU-v2.46.zip és újraindítás után bootloop.
Kiveszem az akksit, TWRP-t el tudom indítani, de mit kellene csinálnom, hogy ne téglázzam a telót :D
KDZ-s stock újrahúzás, vagy mi lenne a megfelelő lépés???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#48220) dkovizoli válasza Norbi.Sz (#48219) üzenetére


dkovizoli
addikt

ennek volt valami trükkje. Ha jól emlékszem, le kellett húzni a pc-ről a twrp felrakása után és kivenni az akksit mielőtt újraindult.

(#48221) brd válasza Pöttön (#48214) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos ez nem a vízállósággal van összefüggésben, hanem valószínűleg a gyártási költségekkel/profittal (ha elromlott az akku', vegyél másik telefont), mert a nem vízállók is ugyanilyen szarok.

The only real valuable thing is intuition.

(#48222) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Felraktam a kislányom G4-ére a LightOS 16-ot (nyitott bootloader, stb.).
Nem igazán jön be neki (sok mindent nem lát a Google Play-en), ezért vissza kellene rakni a Stock ROM-ot...

Melyik a legegyszerűbb módszer? LGUP-os módszert próbáltam volna, de az a gond, hogy az LGUP indításakor mindig ezt dobja be:

Nem találtam megoldást rá...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#48223) David3 válasza Norbi.Sz (#48222) üzenetére


David3
őstag

Szia, nekem annak idején akkor dobta ki, ha azután csatlakoztattam a készüléket, miután elindult a program. Próbáld meg úgy, hogy először összedugod a géppel a G4-et, majd utána nyitod meg az LGUP-ot. Esetleg próbáld meg egy másik USB foglalatban, ha lehetséges alaplapi USB-re kösd.

(#48224) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A NOHON Aliexpress-en nem ír "bejáratást". Az új akkumulátort le kell meríteni amíg kikapcsol a telefon aztán 100%-ra tölteni?

Nekem kicsit passzentosnak tűnt a behelyezéskor. NOHON BL-51YF. Szerintem eltér egy picit a mérete az eredeti LG akkumulátortól. De nem kellett belepasszírozni a telefonba, belement, bekapcsolt vele és működik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48225) brd válasza tknof1871 (#48224) üzenetére


brd
nagyúr

"Bejáratni" nem kell, mert az akku nem változik tőle, viszont a készülék jobban tudja majd, hogy mire képes az akku', ha teljesen lemeríted és feltöltöd 1x 100%-ra. Fontos tudni, hogy a kijelzés alapján 100%-ra töltés valójában nem (mindig - ha rögtön lehúzod, amikor 100%-ot ír, akkor nem) jelent 100%-ra töltést, egy kicsit (ha teheted, +1 órát) még hagyd tölteni, hogy tényleg 100%-ra töltődjön, mert a telefonok egy része már akár 85-90% valós töltöttségnél is írhat már 100%-ot a felületen (ez a G4 ilyen), de valójában még tölt egy ideig a valós 100% eléréséig.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48226) Dluinet válasza brd (#48225) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akku kímélése miatt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48227) brd válasza Dluinet (#48226) üzenetére


brd
nagyúr

? Nem kérdeztem semmit. ;) Vagy esetleg arra "válaszoltál", hogy azért írnak 100%-ot korábban? Akkor azt elb'szták, mert senki nem kel fel hajnal háromkor, hogy lehúzza a töltőről. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#48228) htc07 válasza Dluinet (#48226) üzenetére


htc07
addikt

Az akkut kíméli az elektronika.

(#48229) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Lollipoppon a rejtet szám fogadás-tiltás opciót hol találom?
Be szeretném állítani, hogy a rejtett számokat automatán kinyomja a teló.
Elvileg ehez nem kell feketelista kezelő illene alapból tudnia a telónak. Csak nem találom seholse ezt a beállítást. :DDD

Szerk: Meg van! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48230) SkyLine3000 válasza Pöttön (#48229) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Beállítások -> Hívás beállítások -> Hívás elutasítás -> Következő hívások elutasítása -> Magán számok mellett pipa a négyzetbe

Ja, látom, közben megvan... :)

[ Szerkesztve ]

(#48231) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Biztonsági hiba az elmúlt 5 évben kiadott LG mobilokban [link]

(#48232) Mikemend válasza Ferrari fan (#48231) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ilyenkor mondjuk az lenne az elvárható, hogy ezeket a telefonokat patchelik, amelyek érintettek... :U

(#48233) dkovizoli válasza Ferrari fan (#48231) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ami még támogatott. Ja. Évek óta nincs semmi már a G5-re sem. :)

(#48234) tknof1871 válasza brd (#48225) üzenetére


tknof1871
őstag

NOHON Battery For LG G4 BL-51YF 3000mAh. Talán érdekel mást is a tapasztalatom. Eddig elégedett vagyok. Érdemes volt megvenni. Ha figyelembe veszem az árát és az üzemidőt ami javult.

Első tulajdonosa vagyok a telefonomnak. Érzésre a NOHON jobb mint az eredi akkumulátor a jelenlegi állapotban és jobb mint a Speedshop-ból rendelt akkumulátor volt az első használatkor. (A Speedshop-ból LG BL-51YF akkumulátort vettem ami már nem működik. Alig a garancia lejárta (6 hónap) után használhatatlan lett. Érzésre és az AccuBattery szerint se volt lényeges különbség az eredeti de már használt és a Speedshop eredeti de új akkumulátorának kapacitása között.)

AccuBattery alkalmazással vizsgálom a NOHON-t attól kezdve hogy betettem a telefonba. A leírtak szerint addig merítettem az akkumulátort amíg lekapcsolt a telefon. A töltéskor a 100% elérése után még folytattam a töltést néhány órát. (Ezt 2-3 alkalommal megismételtem. Néhányszor kivettem és meg is néztem az akkumulátort látható-e valami elváltozás rajta. Fő az óvatosság :) .)

Az AccuBattery most ezt írja NOHON-ról:
Battery Health 83%
Estimated capacity 2 477 mAh
Design capacity 3 000 mAh

Based on 26 sessions with 993% charged ford 24 597 mAh total.

A NOHON akkumulátor behelyezése előtt uninstalláltam az AccuBattery alkalmazást hogy a régi akkumulátorról gyűjtött adatok elvesszenek, ne befolyásolják a NOHON vizsgálatát.
Sajnos nem jegyeztem fel a régi akkumulátort hogyan értékelte az AccuBattery. Szerintem körülbelül 50% volt a Battery Health.

Ugye fenntartásokkal kell kezelni az akkumulátor állapotát felmérő alkalmazásokat? Az akkumulátorok állapotát arra való műszerrel kell vizsgálni protokoll szerint? Az AccuBattery kezdetben 3 000 mAh felett is mért, a Battery Health a 100%-ot is meghaladta. A jelenlegi értékek már stabilok.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48235) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48233) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is nohon aksi van a telóban. Két naponta töltöm. Ha jön a hétvége és kevesebbet használom, akkor 3 napig is elmegy. Egy 25 perces videó 4-5%-ot csíp le az aksiból Az eredeti használt akis, simán bekajálta ugyanennyi idő alatt a 18-20%-ot. Azzal fotózni sem nagyon tudtam 50% alatt, mert sokszor kikapcsolt a teló, aztán amikor bekapcsoltam, alig volt benne nafta. A nohonnal még 8-10%nál is simán tudok fotózni. Eddig én is meg vagyok vele elégedve. kb 3-4 hónapos. Aztán hogy 1-1és fél év múlva mit mutat, az más kérdés.

(#48236) dkovizoli válasza SkyLine3000 (#48235) üzenetére


dkovizoli
addikt

Minden akksi ugyanezt produkálja élettartama vége felé. Ami szar, az előtte is ;] . A kérdés az, hogy meddig tart az élete és az alatt mit produkál?!

(#48237) brd válasza tknof1871 (#48234) üzenetére


brd
nagyúr

Ha sokszor úgy töltöd, hogy nem mindig várod meg a valós 100%-ot, de már 100%-ot írt a töltés végén, akkor igen, kezeld fenntartásokkal az általa nyilvántartott értéket, mert alá fog mérni. Igen, az akku valós kapacitását csak úgy tudod lemérni, hogy feltöltöd a tényleges 100%-ra, majd egy mérő eszközön keresztül átfolyt áramot összegez a mérő eszköz a teljes lemerítésig.

The only real valuable thing is intuition.

(#48238) Nikaré válasza tknof1871 (#48234) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Mokori az akksi?
Mióta használod?

(#48239) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48236) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az már nem érdekel, h mit produkál. Eltettem vész esetére. De már nem szeretném visszatenni. Ha új telefont vettem, azok közül egynek sem ment tönkre az aksija. Ezt a G4-et használtan vettem. Ez már a végét járta. De ez a Nohon egyenlőre jól teszi a dolgát. Azt a 4e körüli összeget bőven megérte.

(#48240) tknof1871 válasza Nikaré (#48238) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! 3 hét telt el mióta használom. Ahogy megjött betettem a telefonba.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48241) Nikaré válasza tknof1871 (#48240) üzenetére


Nikaré
őstag

Azért nagyon kíváncsi lennék 6 és 12 hónap múlva, hogy mit tud még az akku!?

(#48242) SkyLine3000 válasza Nikaré (#48241) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én márciusban vettem bele egy ilyen Nohon aksit. Eddig minden rendben vele. Én is kíváncsi vagyok, h mondjuk 1 éves korában hogy fog muzsikálni? :) Nálam még aksi nem ment tönkre. Remélem, ez sem fog. A G3ban is még az eredeti aksi van. Annyi, h nyilván már kevesebbet bír valamennyivel, mint újkorában. De attól még 3 éves lesz asszem pont most júniusban.

(#48243) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok, valaki elárulná nekem honnan tudok letöltni kdz file-t lg telefonhoz?
Samsungnál ugye van sammobile, de az lg hez még fizetős módot sem találtam..

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#48244) Ferrari fan válasza Doner (#48243) üzenetére


Ferrari fan
tag

Hello,
Összefoglalót nézted már?
Buherációs Szakkör rész alatt ott lesz a link.

(#48245) Doner válasza Ferrari fan (#48244) üzenetére


Doner
aktív tag

Szia!

Álltalánosságban kérdezem lg telefonhoz. Nekem nem ilyen van hanem lg k4 2017. Annak a topikja meg halott.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#48246) David3 válasza Doner (#48243) üzenetére


David3
őstag

Szia, az LG megfelelője az lg-firmware.com

(#48247) dkovizoli válasza Doner (#48243) üzenetére


dkovizoli
addikt

Csak halkan súgom, hogy samsunghoz sokkal jobb megoldások vannak, mint a sammobile. Hacsak nem régebbi firmware-t keresel és még csak fizetni sem kell, hogy maximális sebességgel töltsd le. :)
Lg-hez pedig a fentebb említett oldal vagy az xda oldalán esetleg találhatsz, bár nem tudom ott mennyire pörög ez a tipus.

[ Szerkesztve ]

(#48248) Doner válasza dkovizoli (#48247) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv!
Kicsit megkésve válaszolok, de azért még érdekel a téma.
Szerintem az LG k4 2017 elég régi..xda-n próbáltam keresni de a halott minden hivatkozás és link amin valaha elérhető volt, tojik mindenki erre a telefonra. Megnéztem ezt az lg-firmware.com-ot ez nem tudom micsoda de ezen semmi nincsen, esetleg rosszul írtam be a címet? Valami keresés jön be rajta.
Ha tudod hol van samsunghoz ingyenes firmware normális letöltési sebességgel akkor azt is megsúghatnád halkan hogy hol, vagy ez most ilyen "tudom, de nem mondom meg"? :)

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#48249) dkovizoli válasza Doner (#48248) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az lg-hez már rég keresgéltem, lehet halott az az oldal, amit kollega us javasolt. A samsunghoz pedig nem oldal van, hanem két program létezik. Az egyik a samfirm, a másik a frija. Mindkettő a samsung szervereiről tölt közvetlen, max sebességgel és ingyen. Telefon típus és a kívánt régiót kell megadni benne. Ha régebbi firmware kell, mert ezek a legfrissebbet töltik mindig, akkor marad a lassú sammobile oldal. Persze az előfordulhat, hogy egy-egy régió még az előző verziónál jár, így eggyel korábbi is elérhető sokszor még a programokkal. De ez már bőven samus téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#48250) SkyLine3000 válasza Doner (#48248) üzenetére


SkyLine3000
addikt

https://lg-firmwares.com

firmwares, s-el a végén!

Ha bejön, a keresőbe beírod a telód nevét, típusát és keress. Ha van találat, kicsit lejjebb kell görgetni. Először a specifikációkat adja ki és alatta vannak a romok (ha van rá), G4-re van sok.
K4-nél ne számíts sok mindenre...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.