Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) pilóta válasza palwolf (#48050) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem olcsóbban veszel egy használtat jó alaplappal...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48052) Dluinet válasza palwolf (#48050) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10000Ft-ért kapsz másik G4-est használtan, az alaplap csere ennek a többszöröse lenne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48053) Busterftw válasza DaDa (#48047) üzenetére


Busterftw
veterán

En pl azert nem valtottam eddig, mert elkezdtek a notch oruletet es en megfogadtam addig nem valtok mig ez meg nem szunik. Mar ott voltam, hogy lesz egy LG V30, ha mas nem.

Aztan Vivo, meg Oppo megjelentek a motorikus kamerakkal es bye bye notch.
Szoval Xiaomi 9T Pro vagy Oneplus 7 Pro agyaltam, de a Miui nekem tul gany, plusz csomo dolgot ugy kell megoldani "okosba".
Igy lett a Oneplus :)

(#48054) Troy. válasza garaizs (#48005) üzenetére


Troy.
addikt

Ennek hatására (plusz mert visszaküldtem az itthonról vett, "eredeti" LG akkumulátort) berendeltem egyet én is aliexpressről. Néhány hete használom, megvagyok vele elégedve. Többet bír, mint az eredeti lestrapált és jobb mint amit itthon kaptam LG. Mondjuk azt el nem tudom képzelni hogy tudsz elérni 4-5 SOT-t.

Felraktam néhány képet az akkumulátor használatról, rendszerről:
[kép] [kép] [kép]

Vannak programok amik beragadnak, van mikor a Google play service a legjobban merítő. :U

[ Szerkesztve ]

.

(#48055) morneo.it


morneo.it
senior tag

Benéztem kicsit... Nekem a G4 után G6, majd utána - és most - Xiaomi MI 9. De ma biznyákoltam, 6 db Mátyásért egy jó, és egy bootloopos G4-est. Majd ROM mókolok kicsit. A G6 a fiókban pihen (a G4re kértem csereutalványt, így lett az utalvány+30e Ft= G6. De a G4 is így lett G2-ből (akkor a csereutalvány 1:1-ben betakarta a G4-et.)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#48056) Simi37


Simi37
őstag

Nos nálam is elérkezett a csere. Mi 9T Pro váltotta. Szerettem de ég és föld az új. Főleg SOT-ban. Nem túlzás azt állítani, hogy 2-3x több ideig bírja. Na meg a sd855 sem piskóta. Összességében jó kis teló volt a G4et de már eljárt felette az idő. Megy a fiókba tartaléknak. :))

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#48057) Busterftw válasza morneo.it (#48055) üzenetére


Busterftw
veterán

Lineage OS-t (pie) ajánlom rá. :K

(#48058) GEIL válasza Duffy (#48045) üzenetére


GEIL
addikt

Elkiabáltam :/

Ma este 20:00 kor egy viber hívás közben manuál 60% fényerőn kiirta hogy forró a teló hőmérséklete....ujraindult....de sajnos bootloop....LG logó örök körforgás....kb 10 percig valóban tűzforró volt a készülék.... :o :((( ugyanitt makulátlan G4 barna bőr hátlap meg a cuccai, doboza, bontatlan füles....egyben eladó lehet. :D

Fiamnak kell teló....karácsonyra már megvan a szekrényben az Xbox meg a gamer egér PC-hez...stb....úgyhogy holnap reggel hozok neki egy Huawei P20 lite-ot......haver hozott egy független dual simest bizniszre...nekem 43.000 ért ideadja.....most hirtelen nincs más......de Roblox meg PubG mobile talán elketyeg majd azon is.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48059) Troy. válasza GEIL (#48058) üzenetére


Troy.
addikt

Volt már alaplap cserélve?

.

(#48060) GEIL válasza Troy. (#48059) üzenetére


GEIL
addikt

Nem.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48061) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok.

Van egy vodafone-os sim kártyám ami az istennek sem akar 4G re menni ( csak egy nagy H betű) . Azt hittem, hogy a kártyával van gond, bementem és kicseréltettem. Ezzel sem működik, helyileg Budapest belvárosában vagyok. Valakinek van ötlete?

.

(#48062) Laca0 válasza Troy. (#48061) üzenetére


Laca0
addikt

Ha új előfizetés, akkor be kell szólni a vodafone ügyfélszolgálatra, hogy kapcsolják be a 4G-t. Valami ismeretlen okból le van tiltva alapesetben.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#48063) Troy. válasza Laca0 (#48062) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, közben megoldódott magától. Egyszer csak kaptam egy SMS-t a 4G-ről és átváltott (más szolgáltatónál eddig is ment).

.

(#48064) Laca0 válasza Troy. (#48063) üzenetére


Laca0
addikt

Igen. Azt nem írtam, hogy elvileg egy idő múlva maguktól is aktiválják a 4G-t. Talán 48 órán belül, ha jól emlékszem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#48065) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Eladtam, búcsúzom, Mi 9 lite lett helyette, egyedüli kompromisszum a qi töltés hiánya...

(#48066) Troy. válasza gixxergabi (#48065) üzenetére


Troy.
addikt

Én is azt néztem ki, hetek választanak el.

.

(#48067) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 7.0 van a G4-emen, és downgrade-elni szeretném 5.1.1-re vagy legalább 6.0-ra.
Tesóm G4-én 6.0 van és érezhetően fürgébb, meg szebb képeket készít.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48068) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Lecseréltem a G4-et.
Az LG billentyűzet most nagyon hiányzik, a többin egyszerűen nem működik a prediktív szövegbevitel, használhatatlan.
Lg billentyűzeten tökéletesen működött, sajnos más telefonokra nem lehet felrakni.
Hiányzik a G4 ebből a szempontból.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48069) htc07 válasza Dluinet (#48068) üzenetére


htc07
addikt

én g4-en is a swiftkey-t használtam, gyakorlatilag helyettem írta a mondatokat pár hét után.

(#48070) Dluinet válasza htc07 (#48069) üzenetére


Dluinet
nagyúr

türelmetlen vagyok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48071) htc07 válasza Dluinet (#48070) üzenetére


htc07
addikt

akkor használd a hangfelismerést írkálás helyett :P

(#48072) Dluinet válasza htc07 (#48071) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Megvan a megoldás, a helyesírás ellenőrzést kell kikapcsolni.
Prediktív bevitel és a helyesírásellenőrzés ütik egymást.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48073) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A G4 melyik (stock) rommal a legjobb? LP, MM, vagy Nougat?

(#48074) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ja! És elég sokat fotózok telóval (a dslr mellett), fontos annak minősége! Ez melyik stock romban a (lehető) legjobb?

(#48075) nojbispeed


nojbispeed
csendes tag

Sziasztok már unom a googlizást és a millio youtube videó nézését. Remélem tud segíteni valaki. Adott egy Lg h815ös teló. Rootolni szeretném mert az automba akarom tenni kijelzőnek, de az egyik programhozt rendszergazdai jogok kellenek. Amit eddig találtam magyar leírást az 6.0hoz nem jó 5.1.1-et nem tudom rátenni, mert az LGup nem jó mert a portoknál nem látom. Tudna valaki valami ötletet. Már besokaltam, hogy akármit kezdenék el egyik se jó út. Továbbá amikor "adb devices" írok be a parancsablakba nem is jelzi a telefonom. Előre köszi a segítséget.

(#48076) tknof1871


tknof1871
őstag

Speedshop.hu, LG BL-51YF (H815 G4) kompatibilis akkumulátor 3000mAh Li-ion, OEM jellegű, csomagolás nélkül, 4 500 HUF pénzt fizettem érte. Ma elindítottam a Google Play-ben a frissítések letöltését aztán a kijelzőt lekapcsoltam. Néhány perc múlva hallom lekapcsol a telefon. Többet nem lehetett bekapcsolni. Visszatettem az eredeti akkumulátorát és most működik.
Speedshop akkumulátor, 1 év 2 hónap után tönkremegy. A jótállás 1 év? Zseniális! :W

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48077) H2o-pok válasza tknof1871 (#48076) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ha lenne valakinek egy független, megunt vagy felesleges G4, jelezze.
Köszi

(#48078) SztiviVander válasza tknof1871 (#48076) üzenetére


SztiviVander
őstag

Én a speedshopba anno vettem egy csomagolás nélküli de "eredetinek mondott" akkut. Újan fél napot birt és 8%-nál már kikapcsolt a teló. Szerencsére neten rendeltem úgyhogy 3 nap után visszavittem elállásba. Azóta onnan semmi csomagolás nélkülit vagy utángyártottat nem veszek. Végülis a speedshop is csak egy felfuttatott csillivilli sufnigsm akik kinából rendelgetik az ilyen csomagolás nélküli, -jobb esetben- a valódi lg gyártósorról a szar minősége miatt kihullott és a kukába szánt akksikat...

(#48079) Busterftw válasza nojbispeed (#48075) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez engem is érdekelne, melyik programról van szó? Jó lenne valamire befogni a G4-et mert tökéletesen működik, de már eljárt felette az idő, csak ül a dobozában.

(#48080) SkyLine3000 válasza Busterftw (#48079) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én meg vagyok olyan perverz, hogy akarok venni egy G4-et. :D Engem az idő nem érdekel. Azért a G3 megmaradna.

(#48081) Busterftw válasza SkyLine3000 (#48080) üzenetére


Busterftw
veterán

Nyugi, még a G2-m is megvan. :D

(#48082) htc07 válasza SztiviVander (#48078) üzenetére


htc07
addikt

Ki kell ábrándítsalak, majdnem az összes cég ezt csinálja, csak némelyik termékre rászitáznak valami márkanevet és beszállítói láncon keresztül kerül hozzád nem közvetlenül másodkézből Kínából. :DDD

(#48083) jimmedly válasza SkyLine3000 (#48080) üzenetére


jimmedly
senior tag

A nyíregyházi expertben van egy 65-ért, utolsó darab! Az előbb néztem. 😊

(#48084) tknof1871 válasza Busterftw (#48079) üzenetére


tknof1871
őstag

Jó lenne valamire befogni a G4-et mert tökéletesen működik,

Üdv!

Én is vagyok vele. (Ha már nem fogom használni talán a lakást megfigyelhetné. Egyszer valami smart home szerepben használnám tovább.)

De van egy probléma. Hogyan lehet elektromossággal táplálni akkumulátor nélkül? Kipróbáltam, lekapcsoltam, kivettem az akkumulátort, töltőre dugtam, nem lehetett bekapcsolni.
Én még egyszer nem akarok akkumulátort venni.

Talán XDA forumon olvastam egy módszert amit nem próbáltam. Bekapcsolva van a telefon, benne az akkumulátor, töltőre kell dugni, akkor kell kivenni az akkumulátort. Ehhez a módszerhez mindenhogyan kell egy működő akkumulátor, ha egyáltalán igaz.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48085) w.miki


w.miki
veterán

LG G4 SW frissítéshez szeretnék segítséget kérni.
Nem indul el a telefon :(
Van ez a leírás az összefoglalóban, van esetleg ennél újabb/egyszerűbb módszer?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48086) andreas49 válasza w.miki (#48085) üzenetére


andreas49
senior tag

Kb. 3 éve volt utoljára a kezemben LG G4.
"LG G4 ROM (KDZ) flashelése az LGUP segítségével"
[link] részt is elolvastad? Ennél részletesebb nem igen van.Ezt többször csináltam. Mit jelent az, hogy nem indul...
Mit csináltál és meddig jutott?
Kezd elölről, lássa a program a telot.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48087) w.miki válasza andreas49 (#48086) üzenetére


w.miki
veterán

köszi. Ezt végül megtaláltam, és megcsináltam, végigment a folyamat.
De csak az LG bootlogo jön be, ahogy előtte is :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48088) andreas49 válasza w.miki (#48087) üzenetére


andreas49
senior tag

Akkor nagy valószínűséggel alaplapos lett (mint általában minden LG G4 átesett ezen - nekem 2*.)

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#48089) Busterftw válasza tknof1871 (#48084) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem akku nelkul nem fog menni.
Viszont ha az akku 100%-on van es kozben tolton van a telo, akkor elvileg az elektronika nem "hasznalja" az akkut, hanem a toltotol kapja az aramot.

En most egyelore LineageOS-t raktam ra minimalis Google appokkal (Open Gapps nano) es Navigaciora/Android Autoval akarom hasznalni. Kocsiban van navi, de nem art megegy.

De lattam XDA-n egy otletet, valaki vett egy hosszu endoszkopos kamerat amit elvezetett hatra a csomagtarton keresztul es a telefonon keresztul tolato kameranak hasznalta. :D

(#48090) dkovizoli válasza andreas49 (#48088) üzenetére


dkovizoli
addikt

Gyanús a dolog. :((

(#48091) djsixty


djsixty
csendes tag

Sziasztok!
3 év kitartó szolgálat után :) cseréltem le kissé megfáradt LG G4 H818p-met egy Xiaomi csúcskészülékre. :) Amíg problémamentesen működött, remek kis teló volt, nem volt rá panaszom. Pár hónap alatt előjött a típus szokásos problémája, üzemideje szép lassan gyök kettőre csökkent, már attól lejjebb megy 1%-ot a töltöttség ha csak ránézek. :D Többszöri reset után kapott egy új gyári akksit, amivel természetesen semmi nem változott. :D Gyors töltést sem erőltetem, a töltés vége felé borzalmas sípoló hangot ad, normál töltésnél nincs ilyen gondja. Kijelzőjén olykor már tapasztalok minimális beégésre utaló nyomokat. Jelenleg 4G Hotspot-nak használom, egy régi Logilink powerbankkal, rövid ideje megy így, majd meglátjuk mennyire fogja bírni.
Követni fogom a topik-ot, biztosan lesznek még a jövőben érdekes és hasznos hozzászólások. :)

(#48092) gabor_01 válasza djsixty (#48091) üzenetére


gabor_01
senior tag

Azért kíváncsi lennék, milyen volt az a gyári aksi (származás).
Én nemrég adtam el egy 4 évet használt készüléket, 75%-os volt az akkuja.
Az után gyártottak ennél kevesebbet tudnak.

(#48093) dkovizoli válasza gabor_01 (#48092) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én 2015 novemberben vettem a készüléket és még az eredeti akku van benne. Még jól bírja, igaz, minimális használattal, de 24 órás bekapcsolás mellett. Nagyrészt wifi-n, de sokat vagyok külföldön és olyankor nincs wifi. Az amit gyárinak mondanak, de nem márkaszervízből származik, nagyon pici eséllyel gyári.

(#48094) gabor_01 válasza dkovizoli (#48093) üzenetére


gabor_01
senior tag

Így van.
Aki naponta legalább egyszer töltötte, annak tényleg le tud csökkenni akár felére is a kapacitása.
Ha vesz egy gyárinak nevezett után gyártottat, azt tapasztalja, hogy semmit sem javult a telefon.
Ráadásul ahogy egyre több applikáció fut a háttérben, úgy tűnhet, hogy gyengül az aksi. Pedig csak egyszerűen nagy a fogyasztása a procinak.

(#48095) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48093) üzenetére


SkyLine3000
addikt

És akkor tudtok vmi pontos szervizt, webshop-ot, ahol biztos eredetit lehet kapni, ha úgy adódik? Mert én is láttam sok helyen eredetiként árult aksit, ami vagy az, vagy nem. Nekem anno a G3-hoz a telenoros ismerősöm hozott aksit, de sajnos ő már nem csinálja a boltot.

(#48096) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Amit ilyen emag és hasonló oldalakon árulnak ( [link] ) eredetiként, vajon tényleg gyári lehet?

(#48097) gabor_01 válasza SkyLine3000 (#48096) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nagyon pici az esélye.
Ha nem a márkaszervizben veszed, akkor csak méréssel tudod meghatározni a kapacitását.

(#48098) SkyLine3000 válasza gabor_01 (#48097) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ahol én lakom, nincs LG márkaszerviz. Ezért jó lenne tudni, melyik márkaszerviznek van (tart) és tudja is postázni, ha kell.
A központi szerviz pl foglalkozik ilyennel (postázás), vagy csak oda beslattyogva lehet ilyet venni?

(#48099) gabor_01 válasza SkyLine3000 (#48098) üzenetére


gabor_01
senior tag

Csak egy központi szerviz van.
Hívd fel őket. Ára változik állandóan. Többet én sem tudok.
(Én most adtam el nagy nehezen egy 0 perceset.)

(#48100) SkyLine3000 válasza gabor_01 (#48099) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azt tudom, h központi szerviz csak egy van. Tőlünk nem messze, Kaposváron van LG márkaszerviz. Nem tudom, h ők tartanak-e ilyet. Egyelőre még nem téma, de szeretek előre gondolkodni. Ne akkor kelljen kapkodni, ha gond van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.