Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48150) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is az a BySezerSimsek 7.0 van fent, de nem rootolt. LGUP-al tettem fel refurbish. Kénytelen voltam, mivel az előző rom felrakása megállt 16%-nál és nem volt másik ddll fájlom, h azzal megpróbáljam. Persze, azóta már van. :)

(#48152) dkovizoli válasza SkyLine3000 (#48151) üzenetére


dkovizoli
addikt

Értem. Annak idején valóban két romot csinált. Az egyik az teljesen stock volt és azt lehetett lgup-al felrakni, mert a 7.0 ugye nem jelent meg túl sok régióban. De készített egy rootolt, stock verziót is, amit viszont recovery-ből tudtál feltenni, zip formából. Nyilván ehhez előtte törni kell a bl-t, stb. Sőt, úgy emlékszem ezt csak valamelyik hatos rommal lehetett és adb parancsokkal felrakni a recovery is.

(#48153) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48152) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ehhez most lusta vagyok. Régen G3-on mindent kipróbáltam, (stock ésfőzött romok, twrp, root, stb) aztán meguntam. Visszatettem a stock LP-ot, rootoltam. Minden fölösleget töröltem, stb és évekig használtam így hiba nélkül. Most is ugyanez van. Itt G4-en sok minden úgy meg van bonyolítva, h egyszerűen nincs kedvem végigcsinálni. A root is olyan hosszan van leírva, hogy elfáradok, mire végigolvasom. :D G3-on pár kattintás volt. Meg ott nem kellett bl-t nyitni.
Most marad úgy a teló, ahogy van. Ha egyszer lesz kedvem, talán nekiállok. Lassan megjön az új aksi (bár a jelenlegi sem rossz). Kíváncsi vagyok, az mit fog gurítani a mostanihoz képest?

(#48154) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
A H815-höz egyszerre hány (mindegy milyen funkciójú) eszköz tud Bluetooth-on kapcsolódni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48155) Dluinet válasza tknof1871 (#48154) üzenetére


Dluinet
nagyúr

max bt 4.0 (bt 4.2 és bt 5.0 is működik, de a plusz funkciók nem elérhetők, csak a 4.0-ig)
szerintem 7db kezelése gond nélkül lehetséges

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48156) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Elvileg a G3-ban és a 4-ben ugyanolyan fényerejű (f2.0) az előlapi kamera, csak a G4-ben 8mpx-es. Elvileg jobbnak kéne lennie. Képminőségben jobb is, de például bizonyos fényviszonyok között (leginkább napsütésben) eléggé ki tud égni a háttér, míg a G3-on nem. Néha, amikor család szinten el szoktunk menni sétálni, szoktunk pár szelfit nyomni, hogy legyen kép rólunk. Az Asszonynak is egyből feltűnt, hogy néha alig látszott a háttér. A G3-nál soha nem volt ilyen. Ezt valahogy nem értem...

(#48157) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

H815, eredeti gyári állapot és kártyafüggetlen (se custom rom, se rendszergazda jog).

Felhívom a NEAK-ot és hiába ütöm be a melléket sose ott csörög. Mindig a kezelő veszi fel és őt kell megkérni kapcsolja nekem a melléket.
Érti valaki miért? Beütöm a mellék számát (4 darab szám) és még kell valamit csinálnom?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48158) gabor_01 válasza tknof1871 (#48157) üzenetére


gabor_01
senior tag

Más telefonnal műxik?

(#48159) tknof1871 válasza gabor_01 (#48158) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem próbáltam. Van vezetékes is. Közben már megbeszéltük a témát az illetékessel, most inkább nem próbálom ki felhívni őt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48160) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Visszamentem LP-ra a root miatt. De a mi az összefogalóban van, már nem sokat ér, mert a mellékletek nagyrésze halott link. Próbáltam xda-ról is pl. img fájlt letölteni, de ott is ami pont kéne, az nincs már fent. Szóval hiába vagyok LP-n, ha így sem tudom rootolni a telót, mert mindig hiányzik vmi.

(#48161) brd válasza SkyLine3000 (#48160) üzenetére


brd
nagyúr

Keresővel azért találni, pl. LG_Root-ot innen tudsz letölteni, firmware-t pl. innen (nem a legjobb link, mint látod az oldal címét, de hirtelen ezt találtam) kiindulva. Nekem '818'-om van, így valószínűleg neked nem ér semmit, mert a '815' volt inkább vásárolva nálunk, de 'd és 'e firmware-t ebből tudok adni én is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48162) SkyLine3000 válasza brd (#48161) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az Lg root mappa megvan, viszont a H81510D rootolt system.img fájlt nem találtam meg. Ahol volt, ott is halott volt a link. Igen, nekem H815 van v10d-eur rommal.

(#48163) brd válasza SkyLine3000 (#48162) üzenetére


brd
nagyúr

Kétlem, hogy sehol ne lenne meg, de én nem fogok neked ROM-ot keresgélni, inkább belinkelem, hogy te hogyan tudod valójában rootolni a saját, rootolatlan img-edet (mert az összefoglalóban igazából az van, hogy egy már más által rootolt img-t hogyan tudod a telefonra tölteni), én is ezt tettem annak idején és nem egy más által rootoltat telepítettem, mert a '818' rootolt ROM-ból elég szűkös (volt) a kínálat, tehát: így. Annyi nehezítés van benne, hogy angolul van (segítségként egy-egy kérdésre szívesen válaszolok, de lefordítani nincsen kedvem), ill. kell hozzá egy Linux (Ubuntu, vagy más, amivel ugyanezt meg tudod tenni).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48164) SkyLine3000 válasza brd (#48163) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem is mondtam, h keress nekem, csak ma volt egy kis időm keresgélni, de nem találtam. Vagyis ahol találtam, ott döglött volt a link.
Istenem! G3-on mennyire egyszerű volt a root. 1 perc alatt megvolt és nem kellett hozzá semmi hókusz-pókusz, meg matekolás. 1 nyomorult bat fájlt kellett elindítani, nyomni kb 2db yes-t és annyi.
Xda-n is nézegettem, csak eddig (amit linkeltél) még nem jutottam el.
Angol nem gond. Viszont Linuxal nem foglalkozom. Úgyh itt bukik a téma. :D

(#48165) brd válasza SkyLine3000 (#48164) üzenetére


brd
nagyúr

Az ne tántorítson el, pár parancsot kell csak kiadni igazából és elég hozzá egy USB-ről/CD-ről induló is, csak tudjon írni valamilyen tárolóra (ahol a ROM-od van). Ha valami nem stimmel, kérdezz nyugodtan!

Na jó, ma jó napom van, kevésbé vagyok geci, itt a ROM-od. Indítani fogok egy 'hogyan használjunk keresőt' tanfolyamot. (Ne vedd magadra. :D).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48166) kuyarashi


kuyarashi
őstag

G4-em csontra kipurcant. Alaplapját egyszer már cseréltem 406-osra, ami elméletileg már nem bootloop-os. Viszont egyik pillanatról a másikra meghalt a telefon. A szerviz szerint "mind" ilyen. Bár eddig is tudtam, hogy G3 és G4-nál sűrűn előjön valamilyen alaplap hiba.

G6 tetszik, viszont 60%-ban a külső miatt. Esetleg még a G7 is szóba jöhet. Ha viszont a hardverre és a szoftverre koncentrálok, akkor OnePlus 5T-t kellene vennem.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48167) SkyLine3000 válasza brd (#48165) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Köszi!
Napközben vhonnan leszedtem egy romot. Csak egy másik notin. Ismerős. Lehet, h ez volt. :D De nem biztos. Az a bajom ezzel a root-al, h valahányszor elolvasom a menetét, elmegy a kedvem az egésztől. Mintha direkt kibszásból csinálták volna ilyen bonyolultra...
Meg mivel már nem mai csirke a G4, sajnos egyre kevesebb helyen foglalkoznak vele és egyre több link hal el, ahonnan a szükséges dolgokat lehetne letölteni.
Egyébként meg eddig minden problémát meg tudtam előbb-utóbb oldani, akármi is volt az. Csak most több kedv kellene hozzá...

(#48166) kuyarashi: A családban lévő 2db G3 (3/32) mindjárt 3 éves. Egyiknek sem volt soha, semmi baja. Most is hiba nélkül üzemelnek. Persze lehet, másnak volt velük gondja. :)
Alin 9-10e körül lehet venni alaplapot G4-hez.

[ Szerkesztve ]

(#48168) SkyLine3000 válasza brd (#48165) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor ezzel az img fájl-al már lehet rootolni, ahogy az összefoglalóban is van leírva, nem? Mert csak ez az img fájl hiányzott, ha jól emlékszem. :)

(#48169) brd válasza SkyLine3000 (#48168) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a neve alapján, és ahol találtam, ez jó lesz neked, ezzel "lehet rootolni" (=ezt kell telepíteni ROM-ként és rootolva lesz).

The only real valuable thing is intuition.

(#48170) SkyLine3000 válasza brd (#48169) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Köszi!
Valszeg este nekiugrok, megcsinálom.

(#48171) SkyLine3000 válasza brd (#48169) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sikerült! Megvan a root! Amit én tegnap leszedtem img fájlt, az v10c volt. Inkább a hozzávaló D-vel csináltam meg. Köszönöm a segítséget!

(#48172) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Valaki találkozott már ilyennel?
Tegnap még nem volt semmi. Éjszakára kikapcsoltam a telót. Ma meg egyszerűen nem akar a wifi-re csatlakozni, akármit csinálok. Látja a wifi-ket, de nem csatlakozik. Sikertelen hálózati csatlakozás. Folyton ezt írja ki. És mindig be kell írnom a jelszót. Már csináltam hr-t is, de semmi. Mobilnet műxik, wifi nem.

(#48173) DaDa válasza SkyLine3000 (#48172) üzenetére


DaDa
senior tag

Próbáltál másik eszközzel a routerhez csatlakozni? Csak, hogy ki lehessen zárni a router hibát. Esetleg ha van másik telefon, akkor wifi direkten csatlakozz, ha úgy sem csatlakozik akkor lehet, hogy a wifi halt meg és nem szoftveres gubanc van.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48174) SkyLine3000 válasza DaDa (#48173) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Persze, próbáltam a G3al. Azzal műxik a wifi, meg minden más eszköz. Azért csináltam hr-t is, h a szoftveres hibát kizárjam. Ha hazaérek, majd kipróbálom a wifi direktet is.

[ Szerkesztve ]

(#48175) SkyLine3000 válasza DaDa (#48173) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem tudom, mi a nyavalya volt, de csináltam egy hr-t lgup+refurbish kombóval és megjavult a wifi. Csak most lakhatom be, meg rootolhatom újra. :O Remélem, legalább jó marad.

(#48176) DaDa válasza SkyLine3000 (#48175) üzenetére


DaDa
senior tag

A lényeg, hogy jó lett. 😊 Nem adta magát könnyen.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48177) tknof1871 válasza FerBal (#44362) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!

Több mint 2 év eltelt. Bevált a NOHON akkumulátor? Annyit tud mint egy eredeti LG, vagy csak az ár/érték arány jó?

Az LG márkaszervíz előreutalással se küld akkumulátort, nincs csomagküldés. Nekem az utazás kerülne annyiba mint amit itt olvastam korábban akkumulátor árat. Azt hiszem 10 000 Forint körül.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48178) SkyLine3000 válasza tknof1871 (#48177) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem pont most hozta meg a postás a Nohon akksit. Asszem 4e körül fizettem érte. Ha jó lesz, akkor mégsem 10e + posta volt.

(#48179) SkyLine3000 válasza tknof1871 (#48177) üzenetére


SkyLine3000
addikt

UIgyan még nincs több éves tapasztalatom az akksival kapcsolatban, de eddig jónak tűnik. Két napot simán kibír. Ebben volt telefon, fotózás, böngetés, filmnézés, yt. 26 perc videó talán ha 5%-ot evett meg az akksiból. A G3 (igaz, használt) akksija minimum a dupláját ette volna meg.
A G4 eredeti akksijával 50% alatt már nem nagyon volt értelme fotóznom, meg sokszor volt, hogy kikapcsolt a teló. Amikor belkapcsoltam, alig volt az akksiban 1-2% nafta. Ezzel 20% körül is simán fényképeztem vakuval, nem történt semmi. És ez volt még csak az első feltöltése. Ez csak jobb lesz még. Sztem 4200at bőven megért. Ennyibe került alin postával együtt.
Mivel új és talán nem is gagyi, jó lesz egy darabig. :)

(#48180) SkyLine3000 válasza SkyLine3000 (#48179) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Még annyit, h ha használom (böngetek, bármi) a régi akksiból elég gyorsan tűntek el a százalélok. Ez sokkal lassabban veszít a töltöttségből használat közben.

(#48181) kuyarashi válasza SkyLine3000 (#48180) üzenetére


kuyarashi
őstag

Link volt már az akkuhoz? Nem látom.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48182) SkyLine3000 válasza kuyarashi (#48181) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én itt vettem: [link]
Ez a link volt itt is régebben.

(#48183) kuyarashi válasza SkyLine3000 (#48182) üzenetére


kuyarashi
őstag

Oké.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48184) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit, aki foglalkozik alaplap cserével? Van kettő darab, szívhez nőtt G4-em, hátha meg lehetne javítani őket.
Köszönöm.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#48185) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ha töltőt kellene venni milyet vennétek? Csak méretre nagyobb ne legyen mint az eredeti.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48186) Dluinet válasza tknof1871 (#48185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bármelyik jó, a gyenge töltőknél nagyon lassú a töltés, normál töltőknél, normál sebességű,
gyors töltőknél, gyors a töltés, de Quick Charge 2.0 kompatibilisnél jobb felesleges.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48187) tknof1871 válasza Dluinet (#48186) üzenetére


tknof1871
őstag

Nokia 130 feature phone töltője is jó? Az a Nokia nem okostelefon. A töltőjét örökre egybeszerelik a töltővezetékkel, nem cserélhető a töltővezeték. Nem rontja el a G4-et ha azzal töltőm?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48188) Dluinet válasza tknof1871 (#48187) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem, csak lassan tölt.
Éjszakai töltőnek tökéletes.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48189) SkyLine3000 válasza tknof1871 (#48185) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A G4 gyári töltője 1.8A-es. Ha azt akarod, hogy legalább úgy töltsön, akkor minimum ekkorát vegyél. Ha kínlódni akarsz, elég az 1A-es is... :)

(#48190) tknof1871 válasza SkyLine3000 (#48189) üzenetére


tknof1871
őstag

Kipróbáltam a Nokia töltőjét, 20%-ról 90%-ra 1,5 óra, kikapcsolt kijelzővel. Nekem ez se rossz.
Valamivel belenyúlva az LG töltő USB nyílásán meg lehet piszkálni hogy jobban érintkezzen a kábelek USB dugója? Vékony műszerész csavarhúzóval?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#48191) Dluinet válasza tknof1871 (#48190) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem, max egy vékony műanyaggal, amit a termékek merev átlátszó csomagolásából tudsz kivágni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48192) siofok


siofok
őstag

sziasztok!Elővettem a fiók aljáról féltve őrzött kis telóm,hogy tvgo alkalmazást futtassak rajt,és tükrözzem a tv-re.Tudnátok abban segíteni,hogy tunám megoldani,hogy ha a tv-n nézem,a teló kijelzőt lekapcsolhassam,ne menjen folyamatosan az is? :) köszönöm válaszaitok!

OnePlus nord 2t

(#48193) SkyLine3000 válasza siofok (#48192) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem tudom, h meg lehet-e úgy oldani, Én miracast-on szoktam a kijelzőt megosztani a tv-vel. Ott is ha lekapcsolom a kijelzőt, a tv is elsötétül (G3, G4). Vagyis, sztem nem lehet.

(#48194) htc07 válasza siofok (#48192) üzenetére


htc07
addikt

én telenor mytv-t használok, chromecast-al ki lehet küldeni a tv-re, és utána ki is kapcsolhatod a telefont akár, mert közvetlenül a ccast fogja streamelni a mytv-től.

(#48195) siofok válasza htc07 (#48194) üzenetére


siofok
őstag

Köszönöm!Hát ez a kütyü gondolom a chromecast kinai változata,anycast. :) ehhez kell valami külön app?

OnePlus nord 2t

(#48196) htc07 válasza siofok (#48195) üzenetére


htc07
addikt

azt nem tudom, de ha a youtube-ot ki tudod rá tenni, akkor a mytv-t is. Kipróbálni meg ki tudod, asszem van pár ingyenesen elérhető közszolgálati csatorna is, de ebben nem vagyok biztos.

(#48197) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van egy pár hónapja vásárolt g4-em, amit rendszeresen használok, és ezen alapból android 7.0 van. Ezt szeretném leszedni, és rátenni az 5.1-et. Mert a tesómnak adtam egy másik g4-et, amin 5.1 volt és érezhetően gyorsabb volt az a telefon, és kategóriákkal jobb fotókat is csinált.
Illetve szeretném egyúttal rootolni is, és a bootloadert kinyitni.

Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, honnan tudom beszerezni ehhez a szükséges programokat?
Mert az összefoglalóban található linkekből sajnos már 1 se él. :(

Eddig egyedül az LGUP-ot töltöttem le innen.

A segítséget előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48198) kuyarashi válasza Pöttön (#48197) üzenetére


kuyarashi
őstag

Akkor már Custom Rom. Nem? Azzal is gyorsabb lesz és nem lesz teli felesleges app-okkal, stb.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48199) SkyLine3000 válasza kuyarashi (#48198) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Csak általában a custom romok nem hozzák a stock rom kamera minőségét. Persze, akinek nem fontos, annak mindegy. Én megrögzött fotós vagyok, számít a minőség.
Root -> Titanium és nincs semmi felesleges app, csak az, amit te akarsz. :)
Persze lehet kísérletezgetni a custom romokkal, h kinek mi tetszik. Én anno meguntam a G3-nál. Ott is a stock LP-nál kötöttem ki. Azzal tökéletes a teló a mai napig.

(#48200) kuyarashi válasza SkyLine3000 (#48199) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igazad lehet. A kamera tuti jobb gyáriban. Nekem például hiányzott a manuális állítás + RAW. Persze volt Custom ROM-mal is, de sosem éreztem az igazinak.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.