Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) #96241664 válasza andor80 (#48343) üzenetére


#96241664
törölt tag

:DDD
Ha nem lennél, téged ki kéne találni.

(#48352) Nikaré válasza SkyLine3000 (#48350) üzenetére


Nikaré
őstag

Egy ötlet, indítsd újra a telefont.

(#48353) GEIL válasza SkyLine3000 (#48350) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD :O ;] Cseréld le....nyugodtabb lesz az élet...pár nap alatt átszoktam a Mate10 pro-ra.....
3 éve azt sem tudom hogy milyen lehet ilyeneken bosszankodni....zsebben van...teszi a dolgát bármikor bármilyen helyzetben.....nem tervezem cserélni, mert ami szóba jöhetne akár Samsung téren, az 300 ezer felett van bőven. Csak "flagship telót" vennék...nem adom alább.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48354) Aryon87 válasza GEIL (#48353) üzenetére


Aryon87
félisten

Olcsobb alternativa az S20FE snapdragon valtozat. Ar ertek aranyban nagyon jo, es a csucs tesojat is korberohogi..

En aki utalja a Samut, ez a modell kilora megvett. Jovore az S21FE valtja a P40Pro-t

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48355) SkyLine3000 válasza Nikaré (#48352) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az elsők közt tettem meg. Alap. Akksit is kiszedtem, mindent próbáltam, ami pluszban a neten van, de semmi. Bebasztam a szekrény aljába. Elővettem a G3-at. Ezen semmi imyen gond nincs.

(#48356) SkyLine3000 válasza GEIL (#48353) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Eddig nem volt semmi bajom a telóval. Csak most ez a hülyeség felhúzta az agyam. Mondjuk van még egy hülyesége a telónak, ami nem tudom, hogy G4 saját-e, mert a G3-nál nincs ilyen. Tölteni csak bekapcsolt állapotban lehet. Ha ki van kapcsolva a teló és rádugom a töltőre, egyből bekapcsol.
Egyébként ha cserélek én is csak vmi flagshipet veszek, mert fotózásban (ami nekem fontos) egyszerűen a többi teló nem éri el a G4 minőségét. A családban is már megnéztem az összes fellelhető telót (Xiaomik, Huaweiek), de egyik sem hozza azt, amit elvárok a G4 miatt. Kinagyítva már minden kép mosott, amíg a G4 éles. Ezért gondolkodtam Huawei P30 Pro-ban pl. Meg annak az aksija is jó. De mivel notit akarok cserélni, a telócsere egyenlőre elfekvőben marad.

(#48357) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48356) üzenetére


Aryon87
félisten

Lehet tolteni kikapcsolva.
Dugd toltore a telefont es utana kapcsold ki.
Tegnap igy toltottem a donor G4-et
De minek tolteni kikapcsolva? Azt ne mond hogy ejszakara kikapcsolod...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48358) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48357) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hiába kapcsolom ki, visszakapcsol. De ezt csak, mint furcsaságot említettem meg. nem zavar különösebben, de eddig egy telóm sem volt ilyen.
De, éjszakára kikapcsolom. Nálam soha nincs bekapcsolva éjszaka a telóm. Ez mindig így volt és mindig is így fog maradni. Mi ebben a fura? Miért is kéne akárkivel éjszaka telefonálnom? Én akkor alszom. Hadd pihenjen a teló is. Jót tesz neki.
Ha valaki akar tőlem valamit, akarja nappal. Elég, ha az asszony telója be van kapcsolva non stop. Mondjuk, ha az is megcsörrenne éjszaka és arra ébrednék fel, tuti kibasznám az ablakon. :) Úgy sem szereti azt a Xiaomit. Szívességet tennék neki...

[ Szerkesztve ]

(#48359) dkovizoli válasza SkyLine3000 (#48358) üzenetére


dkovizoli
addikt

Akkor ott valami gubanc van szoftveres téren. Ha kikapcsolod töltés közben, nem szabad visszakapcsolnia. Ha kikapcsolva dugod rá és bekapcsol, az ok. A vége lehet fr lesz, mert lehet a képernyőzár is ez miatt hülyül. Rootolt? Nincs valami töltéssel kapcsolatos vagy biztonsági záras dolog elállítva a fejlesztői menüben?

[ Szerkesztve ]

(#48360) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48359) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Biztos FR lesz a telóból. Most a G3-at használom. Lementek mindent a 4-ről, aztán FR, akár tetszik, akár nem. Ez a töltési mizéria meg azt hittem, valami G4 fícsör, mert a 3-nál, meg előtte egyik telónál sem volt. Egyébként 5.1-et használok. A 6 nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#48361) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48360) üzenetére


Aryon87
félisten

Viszont az se kizárt, hogy ezek az 5.1 hülyeségei, mert én már a 6.0-ról néztem a záras dolgot.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48362) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48361) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nincs kizárva. G3-on meg 5.0-án vagyok. Ott nincs semmi ilyen. Csinálok egy fr-t és ha akkor is megmaradnak ezek a marhaságok, akkor abban valszeg az szoftver lesz a ludas. Csak rohadtul nincs kedvem belakni megint az egészet (mondjuk most csinálok backupot a rendszerről), meg rootolni, kipucolni a felesleget, stb.

[ Szerkesztve ]

(#48363) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48362) üzenetére


Aryon87
félisten

Érthető a miértje. Nézd a jó oldalát: pörgős lesz a telefon ismét :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48364) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48363) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Csináltam FR-t. Elsőnek ránéztem a képernyőzárolásra. Most jó, működik rendesen.Simán tudom törölni a zárat, él az első 3 opció is. Nem tudom, min nem tetszett neki?
A sebességgel idáig sem volt különösebben gondom, de most biztos jobb lesz. :)

(#48365) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48364) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor ott bebuggolhatott. Sebaj, most már megmenekül a földhözvágástól :DD

Apró infó kéne: szerintetek az LG központban lehet kapni még a telóhoz akksit? Bár szerintem maga a replika teló (tegnap szétszedtem, hogy a kameramodult cseréljem ki, és a belső vázszerkezeten az írások teljesen másak, mint az eredetinek + a kijelzőn lévő logó sem ugyanolyan, valamint rácsos mintázata van a kávának, míg a donornak full sima. Sőt maga a kijelző is másabb lenne kikapcsolt képernyővel) zabál sokat, mert a donor akku is merül rendesen.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48366) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48365) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem sokon múlott... :D

Aksiból én Nohon márkájút vettem aliról és meg vagyok vele elégedve. 4e körül volt valahogy. Itt vett valaki és belinkelte, honnan. Onnan vettem én is és el is mentettem az eladót. Ha nem nyomogatom folyamatosan a telót, két napot simán elmegy és akkor is marad benne 20% körül. Persze bő másfél év után érezhető, hogy már kicsit kevesebbet bír, de ez természetes. Asszem azért vettem én is ilyet, mert itthon nem nagyon találtam eredetit, vagy csak qrva drágán.

(#48367) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48366) üzenetére


Aryon87
félisten

Na rákeresek arra.
Most ezt találtam, csak kérdés, hogy tényleg gyári?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48368) kuyarashi válasza Aryon87 (#48367) üzenetére


kuyarashi
őstag

Gyári FinjunFeng.

Vettem itthonról "gyárit" G2-höz, mert a kb. 3-4 éves utángyártott meghalt (megjegyzem, ritka korrekt eBay akku volt). Az újjal alig tudtam bekapcsolni a telefont és egy nagy nulla volt az egész, de botrányosan. Konkrétan gyengébb volt, mint amit váltott volna. Persze vissza akartam küldeni, mondván, hogy ez biztosan nem gyári, de minimum éveket állt a polcon és visszateszem a sok éves kamu akkumulátort, mert még az is jobb.
Szóval a webshop azt mondta, hogy higgyem el, hogy gyári, de ők is tudják, hogy ez már nem ugyanolyan, mint az eredetiek. Ugyanabban a gyárban készül, stb. Egyébként voltak eltérések ránézésre is. Azt mondták kicserélik, ha visszaküldöm, de persze a postaköltséget én állom. Nem érte volna meg, úgyhogy elengedtem a dolgot.
A régi telefonokhoz sokszor már csak elöregedett akkut találni. Még ha gyári is, nem valószínű, hogy hasonló lesz a kondíciója, mint egy olyan akkunak, amit a készülékkel egy időben adtak ki.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48369) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48367) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én ezt vettem aliról: [link]
Bár, most, hogy mindent vámolnak, meg áfáznak, nem tudom, hogy jönne ki? De Spanyolból és Ruszkiból is jöhet, de unió miatt spanyol jöhet inkább szóba.

Újra raktam a telót. A root megmaradt. Legalább azzal nem kell szaroznom. Viszont az az érdekes, hogy több alkalmazás, ami idáig simán ment a telón és frissítette is a play, most nem kompatibilis az eszközzel... Pl jófogás, ez-az. Hirtelen a napokban frissítették őket és már nem is kompatibilisek az 5ös droiddal, vagy mi a 3,14csa?
Ez a "fícsör" megmaradt, hogy ha kikapcsolt telónál dugom töltőre, az magától bekapcsol...

[ Szerkesztve ]

(#48370) dkovizoli válasza SkyLine3000 (#48369) üzenetére


dkovizoli
addikt

Lehet, hogy valóban nem mennek már azzal a régi androiddal. Én már amióta kiadták v29a-t, azon vagyok. Igaz ez a telefon is szinte csak úgy van azóta. Nem adom el, mert azzal nem lennék előrébb anyagilag. Sőt még az akksi is eredeti, pedig 511 es gyártású volt. Folyamatosan megy a mai napig, készenlét még mindig hoz 100-110 órát. Wifi-n lóg egész nap szinte. Alkalmazásokat napi szinten frissítem. Gmail aktívan szinkronizál és mai naipg ez ébreszt.
Az a bizonyos ficsőr , ha emlékeim nem csalnak talán pont ennél lett bevezetve, lehet a bootloop miatt. Tuti volt itt a topikban is szó róla anno. Vagy még lehet a nexus 5- nél, hogy be lehessen kapcsolni akkor is ha a bekapcsoló gomb bedöglik. Valami ilyesmi rémlik.

(#48371) SkyLine3000 válasza dkovizoli (#48370) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Most frissíthették, mert a jófogás pl egész eddig működött. Még pont pár napja frissült. Most meg sem a g3-ra, sem a 4-re nem telepíthető. A 6-os droid az alja. Sebaj! Leszedek egy kicsit régebbi verziót a netről és visszateszem.
Én sem adom el sem a G4-et, sem a G3-akat. Amit adnának értük, én sem lennék előrébb vele. Megcsináltam a 4-et, most jó.
Akkor ezek szerint nem csak nálam van ez a fícsör. :)

(#48372) Aryon87


Aryon87
félisten

7.0 felrakasahoz szuksege a root? Mert ha nem, akkor siman felrakhato ugye?
Reg volt mar...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48373) bezo076 válasza Aryon87 (#48372) üzenetére


bezo076
tag

Simán felrakható a szokásos progival......nem kell rootolni
.

[ Szerkesztve ]

(#48374) Aryon87 válasza bezo076 (#48373) üzenetére


Aryon87
félisten

Nagyszeru. Koszonom!

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48375) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én amikor FR-t csináltam a telón, azt hittem, újra kell rootolnom, meg a 60fps kamerát is újra kell csinálnom. Erre mind megmaradt. :)

(#48376) Aryon87 válasza dkovizoli (#48370) üzenetére


Aryon87
félisten

Megkérhetlek, drive-ba nem teszed fel a V29 KDZ-t? Másik G4-re megpróbálnám feltenni.

Viszont amit találtam ezzel kacsolatban, mindenki a TWRP-t írja..
Ami telóra feltenném, az még az initórésznél van, mivel a Google fiókommal nem tudok belépni. Nem tudom mennyire lehet így azzal csinálni bármit is, az eladó nem reagál azóta sem..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48377) Aryon87 válasza Aryon87 (#48376) üzenetére


Aryon87
félisten

Sikerült megkerülni a dolgokat, be tudtam lépni a fiókommal. Youtubon minden fent van, vicc. Már van különbség a 2 teló közt, és meglátik hogy kínai vs original..
Kapásból a 2 szoftver más. Míg a kínai az 2015-ös biztonsági szinten van, és nem is ajánl frissítést, az eredeti az 2016-os szinten van, és már fel is dobta az újabb frissítési lehetőséget.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48378) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Az elmúlt hetekben igen gondolkodtam, hogy lecserélem a G4-et és veszek vmi újabb telót, aminek természetesen minimum ilyen, vagy jobb kamerájának kell lennie. Ilyen már van sok. Szemezgettem a Huawei P30 Pro-val, néztem V30-at, ezt-azt. Itthon összehasonlítottam a képminőséget a családban lévő telókkal (Xiaomi Mi A1, 8T, Huawei P Smart Z, Redmi Note 5) de egyik sem érte el a G4 szintjét. Talán a Huawei állt hozzá a legközelebb, de az is csak távolról kullog utána. Leginkább akkor igaz ez, ha belenagyítok a képekbe. Képernyőméretnél még nem sok különbség látszódott, de amint elkezdtem belenagyítani, mindjárt kijöttek a különbségek. A G6 képei tetszenek, de pl a V30-tól sem voltam hasra esve. Legalábbis, azoktól a képektől nem, amik a MA-s tesztben voltak. Mondjuk az sem mérvadó teljesen. Mert van sok V30 kép a neten és annyira nem vészesek, jobbak, mint a MA-s képek.
Meg persze lényeg a raw. A fenti telókból, amik a családban vannak egyedül a Huawei tudja külső applikációval. Ezt sem értem. Ha tudja a teló a camera2.api-t, akkor miért nem tudja natívan a gyári fénylépező szoftverrel? Miért kell hozzá külső app?
Viszont egy nem idős, hibátlan P30 Pro 90-100 körül kezdődik, így egyenlőre marad a G4. Végülis, amire kell, tökéletesen megteszi. Néztem a Samu Galaxy 8 vagy 9 pro-t is, de ott meg karcsú az akksi. Asszem a 8-at, mert ott még nincs noccs. A Xiaomi felületét meg nem szeretem, így azokat nem néztem. Meg úgyis olyan sok féle van, hogy nem lenne idegem végignyálazni őket. :).
A lényeg: csak felsőkategóriás teló jöhet szóba fotózás téren, mert az alattuk lévők egyszerűen nem tudják hozni ezt a szintet és sokban nincs raw.
Meg nagyon megszerettem a hátlapi gombokat és igen hozzám nőtt az LG felülete is.
Szóval: Welcome home G4! Again... :D

[ Szerkesztve ]

(#48379) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48378) üzenetére


Aryon87
félisten

Ami telókat néztél, mind középkategóriás vacak telefonok, egyik sem remekel fotóban. Egy P Smart Z meg aztán pláne, P30Pro körberöhögi azt, ahogy a többit is. Használtan 90-100k körül van. És érdemesebb most lecsapni rá, míg még nem túl öregek, mert méltó utód lenne. Esetlen egy Xiaomi Mi8 (meg lehet szokni a MIUI-t, és ennél még rendben is van), vagy HTC U11 (már ha kapsz) ami még nagyszerű lenne, imádtam azt a telefont, nyers képekben simán megugorja a G4 szintjét. Pár kép vele: [link]
Samuban talán az S9+ mondanám értelmesnek régi szériákból, ill most ami ár értékben nagyon jó az a Samu S20FE snapdragonos verzió. Szolgáltatói kínálatban jó vétel, de a mostani akciós ára is remek.
Noccs, lyuk miegyéb.. Kénytelen vagy hozzászokni, de a azt el lehet tűntetni szoftveresen. A G4 hátlapi gombrendszerét meg engedd el. Sajnos mai kínálatban már a múlt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48380) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48379) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Tisztában vagyok, hogy azok közepes telók, de ezt írtam is és csak ilyenek vannak a családban. Azért a P Smart Z nem annyira rossz ( a kategóriájában). Tudom, megnéztem, bármikor meg tudom nézni. De csak ezekkel tudtam tesztelni. Nem véletlen írtam, hogy csak felsős teló jöhet szóba. Azt is írtam, h a P30 Pro használtan 90-100 körül kezdődik. Azt is, hogy ezek közül bármelyiket körülröhögi, amik itthon vannak. Azt is vágom, hogy most kéne venni, mert most még ki lehet fogni viszonylag újat. Csak notit kéne cserélnem és az prioritást élvez. Nem hurka gépet akarok venni, hanem olyat, ami hosszabb távon élhető marad. Tehát elsőnek noti csere, aztán talán utána telócsere. Ja! És a házra is kéne költeni, ami nem egy marék szotyi ára. Bár azzal meg lehet kell várni a jelenlegi árak miatt.
Nem vagyok kénytelen megszokni a noccsokat. Nem vagyok köteles olyan telót venni. Legfeljebb maradok a jelenleginél. Talán a P30 esetében szemet hunynék felette, szoftveresen kitakarnám és úgy venném, hogy nincs. :) Remélem, hogy előbb utóbb felhagynak ezekkel a szarokkal. Ilyen baromságokat erőltetnek, amiknek semmi előnye és még az előállításuk is drágább, bezzeg a hátlapi gombokat lapátra teszik. Mintha nem normális emberek terveznék a telefonokat...
Úgyh egy darabig még biztos a G4-esek táborát fogom erősíteni. :)

(#48381) GEIL válasza SkyLine3000 (#48380) üzenetére


GEIL
addikt

Ez viszont irigylésre méltó hogy van saját ingatlanod amire "kéne" költeni. :R :K

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48382) SkyLine3000 válasza GEIL (#48381) üzenetére


SkyLine3000
addikt

És teljesen tehermentes. Amit rá akarok költeni, nem létszükséglet, csak szebb lenne. :)

Végül úgy döntöttem, hogy marad a G4. Igazából mindenre teljesen megfelel, ami nekem kell. Már megszoktam. Amikor nemrég elővettem és használtam kicsit a G3-at, az is olyan volt, mintha haza tértem volna. :)
Nem látom értelmét, hogy veszek egy telót minimum 90-100 körül, vagy drágábban és annyival nem lesz jobb, mint ez a 24ezer forintos patika állapotú G4.
Most van egy fotókiállítás a helyi művházban helyi fotósok munkáiból. Nekem is van kint 3 képem. Az egyiket pont a G4-al készítettem anno, csak nem mondtam. :)

(#48383) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48382) üzenetére


Aryon87
félisten

Azért csodálkozom hogy még mindig bírod a G4-el. Nekem ugye mellette a P40Pro. Szerencsétlen már eléggé szenved ha meg kell nyitni a Facebookot vagy Messengert, Tiktoktól rendesen felhevül úgy már 10 perc után, hogy a kép tartalma beleég a kijelzőbe órákra és hasonók. P40Pro meg hardveres erejéből adva 4x is körbetáncolja az adott feladattal. Az időnként akadozó zenelejátszásról nem is szólva. App újratöltés, és nyekeregve megnyitás. Kamerája is már lassúcska és mai viszonylatban nézve buta is. Eljárt felette az idő.
Már nem használnám fő telefonként :N Melós telónak viszont bőven megteszi, könnyedsége miatt jobban bírja a strapát. már esett is le :))

GEIL: bizony, nem nagyon van lehetőség már saját lakáshoz sajnos..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48384) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48383) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Semmi bajom vele. 5.1-en vagyok. Nem lassú, nem akadozik. FB-t csak böngészőből használok. Messenger, tiktok nem érdekel. Egyik sincs fent. Messenger volt egy darabig, de levettem. De amíg fent volt, nem volt vele semmi. Nálam nem ég be semmi a kijelzőbe. Ha szar lenne, már rég lecseréltem volna. Nem vagyok önmagam ellensége, vagy mazochista. :DAz app újratöltést és nyekeregve megnyitást sem tapasztaltam. Pedig böngészőnél (Opera) pl van, hogy 14-15 ablak is nyitva van. Nyilván jobbak az új telók, de nem vonzanak és akkor még finoman fogalmaztam. A fényképező amire nekem kell, szintén bőven megteszi. Raw-ban fotózva, kicsit lightroom-ban javíthgatva még mindig rohadt jó képeket lehet vele lőni. Itt legalább van manuál mód raw-al alapból. Sok új telónál pl a raw mentést is csak külső applikációval lehet megoldani.
Ráadásul ennek még itthon fél perc alatt ki lehet cserélni az aksiját, ha elgyengül.
Fontosabb, hogy a notimat lecseréljem, mint hogy beleöljek sok pénzt egy "új" telóba, aztán végül nem érzem azt a pluszt. Nálam telóvásárlásnál 60e körül van a lélektani határ. És nem azért, mert ne lenne pénzem drágábbra, csak egyszerűen sajnálok erre a célra 100e-et is. Az az összeg erre a célra már a komfortzónámon kívülre esik. Ezért marad a G4. :)
V30- V40, G7 telókban gondolkodtam, de végül maradtam. A Velvet nemtom milyen lehet, de a kijelzője szintén kiábrándító nekem.

A házhoz annyit, hogy szerencsére a családban senkinek sincs sem lakás, sem kocsi hitele. Ami van, az saját és nem az államtól/banktól "lízingeljük".

[ Szerkesztve ]

(#48385) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48384) üzenetére


Aryon87
félisten

Hm, lehet megpróbálom a downgrade-t, de előtte a 7.0-t szeretném kipróbálni, ha sikerül szerezni egy megfelelő kdz-t.
Bár a másik G4-re lehet felteszem az 5.1-et. Az jobban szenved, lévén kínai replika, 6 magból csdak 4et használ.. :F

Szerencsések vagytok akkor a lakás ügyben.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48386) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48385) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Amikor megvettem a G4-et, kipróbálgattam pár romot. 6-ot, 7-et is. Aztán ment vissza az 5.1. Ezt legalább könnyű/lehet rootolni. Utána titaniummal kigyomláltam a felesleget, ami szerencsére nem volt túl sok. Az 5.1-el max annyi baj van, hogy egyre több app kezdi nem támogatni. Ezt mostanában vettem észre. Bár ez még csak 1-2. Viszont szerencsére azokból az appokból az eggyel régebbi is bőven megteszi. :)
Mondhatnám én is, hogy régi, lassú, meg szar, de akkor hazudnék. Tudom, a V30 sem mostani, de azon még gondolkodtam. Ott több a ram, háttértár. Ha kamerában hozza minimum a G4 szintjét, akkor elgondolkodnék rajta, mert ott fotózásban több a lehetőség. És jóval barátibb az ára, mint mondjuk a P30 Pro-nak. Az meg gondolom (elvileg) annyival jobb, mint amennyivel többe kerül használtan.

[ Szerkesztve ]

(#48387) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Egyébként ki az, aki rajtam kívül még fő/elsődleges telefonként használja a G4-et? :)
Tervezitek-e lecserélni, ha igen, mik a lehetséges utódok?

(#48388) Nikaré válasza SkyLine3000 (#48387) üzenetére


Nikaré
őstag

Fehér holló vagy.
Kicsi az esély arra, hogy itt rajtad kívül más is első telefonnak használja bárki is.

(#48389) SkyLine3000 válasza Nikaré (#48388) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Pont azért vagyok kíváncsi rá. 😁
Mindig telibe szartam a trendeket. Nem érdekel, h új vagy régi. Tudja, amire kell és annyi. Nem cserélek le valamit csak azért mert elmúlt 1 éves.

[ Szerkesztve ]

(#48390) GEIL válasza SkyLine3000 (#48389) üzenetére


GEIL
addikt

Mate 10 pro-val vagyok ugyanígy...3 éve használom, de amire cserélném az 300 ezernél mozog....úgyhogy marad.
SOT összejön még mindig 6 óra körül....pedig éjjel nappal "wifi, adat, hely" bekapcsolva....messenger, viber, facebook, fotó....stb megy rajta.
Nagyon elégedett vagyok vele....LG G4 után már ez is nagy kedvenc lett. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48391) SkyLine3000 válasza GEIL (#48390) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az a trend, ami pár éve folyik, attól konkrétan hányingert kapok (noccs, lyuk, agyonkerekítés). Az android sem változott annyit, hogy látnám értelmét. Van a gyereknek egy "levetett" telója, amin 10-es droid van, de semmi nincs benne, ami után két kézzel kapkodnom kéne. Semmi olyat nem látok az új telókban, amitől megkívánnám a váltást. Csak erősebbek, több memóriával és annyi. Viszont az LG UI-ban több olyan dolog van, ami hiányozna.
Ráadásul most kapott a teló egy új akkufedelet, mert ami rajta volt, két pöcök le volt törve (így vettem). Most már teljesen hibátlan a teló. :D
Ráadásul engem a bootloop-ok is messzire elkerültek. Sem a G3 (2db), sem a 4 nem szenvedett ebben. Pedig egyik sem 1 éves...

[ Szerkesztve ]

(#48392) SkyLine3000 válasza GEIL (#48390) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A Mate 10 Pro milyen a G4-hez képest? Főleg kamera? Ezt is néztem és árban elég jó. Ki lehet fogni tök jó állapotúakat, minden tartozékkal. Abban mindenképp előrelépés lenne, hogy a 3/32-vel szemben 6/128.

(#48393) #96241664 válasza SkyLine3000 (#48387) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Egyébként ki az, aki rajtam kívül még fő/elsődleges telefonként használja a G4-et?"

Jelen. 6 éve vettem újonnan, azóta nem volt más telóm.

Én egyedül a kamera miatt váltanék már, olyan lenne jó nekem, amiben van tele lencse és tud mindegyik látószögével raw-ban fotózni (akár külső appal). Illetve ha már váltok, nem szeretnék 1 évnél régebbi modellt venni.

De jelenleg csak pár Realme és Motorola, GMS-mentes Huawei-ek, illetve néhány 300k feletti Xiaomi és Sony felel meg ezeknek a feltételeknek. Normális áron normális gyártótól esélytelen...

Így jobb híján marad ez még egy darabig. Más okom nincs váltásra, okostelefonként a mai napig tökéletesen működik.

(#48394) Aryon87 válasza #96241664 (#48393) üzenetére


Aryon87
félisten

P30Pro is képes minden kamerájával RAW mentésre, nem csak a GMS mentesek.

GEIL: M10Pro-t én is szerettem

Skyline3000: Mate10Pro képek

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48395) SkyLine3000 válasza #96241664 (#48393) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az szép. Mármint a 6 év. :) Én ha veszek másik telót, nem hiszem, hogy eladom a 4-et. Valszeg megy a vitrinbe a többi teló közé.

#48394 Aryon87: Egész meggyőzőek a képek. Viszont olvastam a Mate 10 fórumban, hogy valamelyik szoftverfrissítéssel régebben elcseszték a kamerát. Erről saját tapasztalat? Ezeknél a downgrade milyen? Itt g4-en simán működik. Már sokszor csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#48396) #96241664 válasza Aryon87 (#48394) üzenetére


#96241664
törölt tag

A GMS-mentesek felelnek meg a "ne legyen 1 évnél régebbi modellnek" kitételnek, azért írtam azokat.

Használtan ~100k egy 2+ éve megjelent típusért az én szememben nem éri meg, akkor már inkább újonnan egy Realme, ha nagyon kéne valami.

(#48395) SkyLine3000:

Én sem fogom eladni, bár szerintem egy zacskó szotyinál többet nem is adnának érte. :D Azért a külseje már messze nem makulátlan ennyi idő után, se a gyári töltő nem jó már.

(#48397) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48395) üzenetére


Aryon87
félisten

hallottam arról, én még pont előtte váltottam, így saját tapasztalatom nincs vele :))

hint: hát igen, meg kell fontolni mire adjuk ki az x összeget.. főleg manapság

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48398) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48397) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Elvileg 8-ig volt jó, utána csesztek valamit. A frissítési figyelmeztetést tényleg nem lehet tiltani? Én a Firefoxnál akadtam ki, hogy nem akartam frissíteni a böngészőt, aztán félpercenként dobálta ki az ablakot, hogy van új verzió. Nagyon nem szeretem, amikor valamit ennyire az emberre erőltetnek. Régebben lehetett tiltani a frissítést, de kivették belőle.
Meg ahogy olvasgatom, a downgrade sem olyan egyszerű Mate-n, mint itt.
Az a "baj", hogy nekem az ég világon semmi bajom a G4-el. Sosincsenek szoftveres és egyéb nyűgök, minden flottul működik. Ezért is nehéz váltani.

(#48399) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48398) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor neked specialis telod van :))
Én mar érzem ezen a telon hogy böszme lassú, főleg egy P40Pro mellett... De elfogadom, pláne 8 ezerért, meg hogy melós telefon. Arra pedig untig elég amit nyújt. De fő telefonnak már nem használható.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48400) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48399) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Most volt ez a hülyeség, hogy a képemnyőzárat nem tudtam átállítani semmire, de ezen kívül semmi. A G3-ak is mindig hiba nélkül üzemeltek. Inkább az nem volt természetes, hogy itt állandóan mindenkinek vmi baja volt a telóval. Csak az itteniek figyelik árgus szemekkel a telók minden "lépését". Egy átlagember csak használja a telót és kész. Mivel én gyorsnak érzem a telót, hisz nem hezitál semmin, nem tudom, egy új teló hogyan lehet annyival gyorsabb? Meg az a 0,2 mp szintén csak az ittenieknek számít, egy átlagembernek nem. :) A lényeg, nekem tökéletesen megfelel. Ettől függetlenül rányúltam a Mate 10 Pro-ra. :) Full dobozos, nincs két éves, hibátlan cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.