Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) psyche válasza havenday (#2311) üzenetére


psyche
csendes tag

Én ezt a majonézt eszem:

https://bevasarlas.tesco.hu/groceries/hu-HU/products/2004009698853

Csak 1,4 CH van 100 grammban.

Ja és repceolajat tartalmaz főként, amiről úgy tudom nagyon egészséges.

Nembeszélve arról, hogy 7 gramm az omega 3 tartalma 100grammból!

[ Szerkesztve ]

(#2352) nagysz válasza psyche (#2350) üzenetére


nagysz
tag

én szedek.. 2-3 naponta 1 biotech-est. a multi+magnézium mellett (amiket viszont naponta).

(#2353) Teasüti válasza psyche (#2350) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Naponta 20 tabletta? Az egy kész anyagi csőd, nem? :D
Amúgy óvatosan az ilyen olajtablettákkal! Csak ellenőrizhető forrásból vennék, mert sajnos nem ritka, hogy évekig tárolják iparilag és avas lesz mire forgalomba kerül.

(#2354) psyche válasza Teasüti (#2353) üzenetére


psyche
csendes tag

Egyelőre még csak megvettem és gondolkodom mennyi kellene belőle. :D

A dobozon azt írják, napi 250 gramm elég. Nem ketogén diétázóknak.

Nade ketogén diétában tök más a helyzet, mert itt nekünk sok zsír kell. Akkor nyugodtan belehet szedni napi 20-at, 30-at? (azaz 20, 30 grammot is?)

Nekem napi 90 gramm a zsírlimitem (fehérje 120 gr). Akkor mondjuk 60 gramm omega 3 arány szemben a 30 gramm telített zsír aránnyal már jó nem? De akkor az napi 60 tabletta :D

Nincs az a szardínia meg tonhalmennyiség amivel ennyit be tudnék vinni naponta, kivéve persze a tablettával. Ennyi omega 3hoz ugyanis 30 szardíniakonzervet kellene elfogyasztani. Ami még mindig drágább mint a tabletta.

Szóval nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2355) Teasüti válasza psyche (#2354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Biztos jók a mértékegységek? Szerintem mg lesz az inkább.
Amúgy így hirtelen fogalmam sincs mennyi "kell" az O3-ból. Annyi tuti, hogy arányosan kicsivel több, mint az O6-ból. De mivel valószínűleg senkinek fingja sincs mennyit fogyasztunk valójában, ezért csak vaktában lehet lövöldözni. Általánosságban nem látom okát miért akarnánk a napi ajánlott fölé menni, ráadásul ennyivel.
Szerintem a hús és zsír minősége fontosabb, mint a mennyisége ha már O3-nál járunk.
Gondolok itt legeltetett hagyományos tartású forrásokra. Ha már tápkiegekre jut pénz, akkor én inkább a drágább kajára költeném.

(#2356) psyche válasza Teasüti (#2355) üzenetére


psyche
csendes tag

Igen, jobb a drágább kaja, csak meg tudsz-e enni annyit belőle mint amennyi tápanyagra abból szükséged van?

És itt jönnek képbe a táplálékkiegészítők. A péda kedvéért: ki enne meg 3 kg paprikát egy nap, csak hogy fedezzük a napi c vitamin szükségletünket? :)

A mértékegységet elírtam, 250 mg a napi ajánlott mennyiség normál étrendet követőknek.

(#2357) Teasüti válasza psyche (#2356) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megint túlzásba esel egy kicsit, nem? :D

(#2358) pilóta válasza psyche (#2356) üzenetére


pilóta
nagyúr

De mivel a normál étrenden lévők nem nagyon jutnak elegendő Omega3-hoz, nekik kell is a pótlás. De a ketón, ha normális minőségű húsokat eszel, eleve magasabb az Omega3 bevitel, inkább kevesebb pótlásra van szükség, nem többre. Egyél több halat, és meg van oldva...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2359) havenday


havenday
tag

C vitaminból törekszem a minimum 3.000mg ra
mostanában egy kicsit rákattantam a tepertőre....most jött el az, hogy már nem eszek meg egy 20dekát egyszerre :DD

(#2360) Woodslave válasza pilóta (#2358) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Milyen húsokat eszel amiben sok omega 3 van?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2361) pilóta válasza Woodslave (#2360) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pl. lazac, tonhal, pisztráng, mangalica, tojás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2362) nagysz válasza havenday (#2359) üzenetére


nagysz
tag

a 20dkg a "rákattanás"-szint lenne? Nálam az a "napi" adag. Ezek szerint én akkor már rá is vagyok csavarodra rendesen :D :D

(#2363) Hieronymus válasza psyche (#2356) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az omega 3 bevitel legegyszerűbb módja a hidegen sajtolt lenmagolaj fogyasztása.
Van olyan fajta lenmag, ami kifejezetten a magas omega 3 tartalom miatt termelnek. Az olaj sem olcsó, de legalább más értékes beltartalom is van benne. Kevésbé műanyag, mint egy tabletta.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2364) Woodslave válasza pilóta (#2361) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ezek nem keto exkluzív kaják már ha lenne ilyen. Miért ne enné normális kaján lévő ember

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2365) Woodslave válasza Hieronymus (#2363) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a lenmag mondjuk elég vitatott a benne lévő ALA zsírsav konverziója meglehetősen alacsony szintű.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2366) Teasüti válasza pilóta (#2361) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ugye nem konzervből, mert a hőkezelés gyakorlatilag kinullázza az O3-at.

(#2362) nagysz
200g a napi adag? :)) Azt ugye tudjátok, hogy ezzel kb megvan a napi kcal mennyiség több, mint fele? :C
Egy 40/60 fehérje/zsír arányú töpörtyű úgy 700 kcal/100g, csak szólok. :P

[ Szerkesztve ]

(#2367) rasotamas válasza Teasüti (#2342) üzenetére


rasotamas
veterán

Visszatérnék az eredeti kérdésemhez:
178 centi 130-140 kilósan nyilván jelentős zsírszázalékkal akkor elég a napi 64-70-80gramm fehérje, vagy mindenképpen 100 felett kell tartani?
Ötlet:
40 deka trappista sajtban van 110 g fehérje, 110 gramm zsír és 6 gramm szénhidrát. Eszek még valami lecsót, retket, kígyóuborkát, és megvolnék, 1600kcal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2368) nagysz válasza Teasüti (#2366) üzenetére


nagysz
tag

igazából agyserkentőt kéne szedjek. megnéztem a naplómat, 8-10dkg-okat ettem, amikor nagyon ment a tepertő. :D bocs,többnek tűnt :) ráadásul én 820kcal-lal számoltam..

[ Szerkesztve ]

(#2369) havenday válasza Teasüti (#2366) üzenetére


havenday
tag

" Egy 40/60 fehérje/zsír arányú töpörtyű úgy 700 kcal/100g, csak szólok. :P "

elmegyek 1 órát súlyzózni, ahogy én szoktam az kb 800cal, csak szólok ;)

(#2370) Cathfaern válasza rasotamas (#2367) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha jót akarsz magadnak, közelebb eszel a 100-hoz. Akkor biztos lesz elég proteinje a szervezetednek. Kár ezt kicentizni.

"40 deka trappista sajtban van 110 g fehérje, 110 gramm zsír és 6 gramm szénhidrát. Eszek még valami lecsót, retket, kígyóuborkát, és megvolnék, 1600kcal."
Ez mondjuk így jól hangzik első pár napra. Hosszabb távon ne sajtból fedezd a zsír és protein mennyiségedet, egyél rendes húst, sajt inkább kiegészítő legyen, ne főétel. Főleg, hogy sokan tapasztalják, hogy nagyobb mennyiségű sajttól beszorulnak. Nem csak low carbon, csak hagyományos étrenden kevésbé feltűnő mert nem eszik annyi sajtot az ember általában. Illetve ez nem tudományos tény, csak anekdota. De ettől függetlenül senki se ajánlja, hogy teljes zsír és proteinbeviteled sajtból fedezd.

(#2371) havenday válasza rasotamas (#2367) üzenetére


havenday
tag

ja, csatlakozom az előttem szólóhoz, szóval a húsból bevitt fehérje lenne az alap, amivel számolni érdemes, a többit hagyd figyelmen kívül.
azt mondanám, célozd meg a 100gr fehérjét, de csak az állatit számold ide, persze ez függ attól, hogy milyen a napi aktivitásod, netán sportolsz e. Ha nem, akkor 70 simán elég :U

[ Szerkesztve ]

(#2372) Cathfaern válasza psyche (#2350) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Eléggé vitatják, hogy a táplálékkiegészítőként szedett omega 3 mennyit ér. Szerintem még mindig a legjobb és legolcsóbb megoldás a szabadontartott tojás, ha valaki nagyon meg akarja nyomni az omega 3 bevitelt. 100g tartalmaz 660 mg omega 6-ot, szóval kb. 2 tojás olyan 660 - 800 mg omega 3. Aldi / Lidl / Spar / Tescoban kapni, tojás darabja olyan 70-75 Ft.

Mondjuk 20 grammnyi omega 3-at ebből se egyszerű összehozni, de miért is gondolod, hogy napi 20g omega 3 segít az LDL koleszterin csökkentésében? :)

(#2373) Teasüti válasza Cathfaern (#2372) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez eszembe se jutott, pedig én is nullás kódú tojásokat eszek. :C
Való igaz. Ha meg azt nézem, hogy kb 30 forintra jön ki egy kapszula, akkor ezt a pénzt rádobva a "normál" tojás árára megvan az organikus tojás. Igaz kevesebb O3 tartalommal, de járulékos nyereségként még kiváló minőségű zsír és fehérje forrás. Meg megbízható minőségű O3, nem úgy mint a kapszulák. (Záptojást kisebb eséllyel fogyasztunk, mint avas olajat.)

[ Szerkesztve ]

(#2374) psyche válasza Teasüti (#2357) üzenetére


psyche
csendes tag

Dehogynem.

De biztosra akarok menni :D

(#2375) psyche válasza nagysz (#2368) üzenetére


psyche
csendes tag

És neked ez a sok tepertő nem veszélyeztette a koleszterinszinted? :S

(#2376) psyche válasza Cathfaern (#2370) üzenetére


psyche
csendes tag

(#2372) Cathfaern válasza psyche (#2350) üzenetére

"Mondjuk 20 grammnyi omega 3-at ebből se egyszerű összehozni, de miért is gondolod, hogy napi 20g omega 3 segít az LDL koleszterin csökkentésében?"

Miért, ezek szerint az omega 3 nem segít? Eddig úgy tudtam, hogy csökkenti az ldl szintet.

[ Szerkesztve ]

(#2377) nagysz válasza psyche (#2375) üzenetére


nagysz
tag

dehogynem, az egész keto azt veszélyezteti (8.5) :D viszont nekem mindig is magas volt, már 10 éve is 7 feletti, szóval nem annyira izgat. na jó, kicsit. :)

(#2378) Arpee78 válasza nagysz (#2377) üzenetére


Arpee78
senior tag

A tőkehalmáj konzervben 14g/100g omega3 van. Pl ez sparban gyakran akciós ~300-ért, ezzel a legszuperebb tojás sem
versenyezhet. Napi 1,6g az ajánlott omega3-ból férfiaknak, nőknek kevesebb.

(#2379) nagysz válasza Arpee78 (#2378) üzenetére


nagysz
tag

szoktam ilyet is enni, kábé havonta egyet :D Nem fókuszáltam az omega3 tartalmára - eddig. Ez alapján viszont úgy látszik, sűrűbben kellene enni, mindenféle szempontból (o3, ch, kcal) kiválónak tűnik. köszi!
A tablettában ugye, 1gr van. Heti 1 ilyennel elhagyható lenne teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#2380) Woodslave válasza Arpee78 (#2378) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Na ez jónak tűnik. Lehet teszek egy próbát én is ketotol függetlenül. Kérdés felbontva meddig fogyasztható ha nem akarom egyszerre megenni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2381) havenday válasza Woodslave (#2380) üzenetére


havenday
tag

ha nem eszed meg egyszerre.....minden konzervre igaz, hogy ha felbontod és nem eszed meg, akkor tedd be a konzerv tartalmát egy edénybe, a dobozában ne hagyd benne :N

(#2382) nagysz válasza Woodslave (#2380) üzenetére


nagysz
tag

2 napot ír.. én 3at tervezek megkockáztatni.

(#2383) Arpee78 válasza Woodslave (#2380) üzenetére


Arpee78
senior tag

Magában fogyasztva nagyon tömény, csak a máj részét tudom külön megenni. Az olaját ennek ugye nem öntjük ki, azt én mindig valamilyen körethez keverve eszem. Úgy tudom a fémdobozos konzerveket bontás után rögtön át kell önteni üveg v. műanyag edénybe, ha nem fogyasztjuk azonnal. Állítólag a fémdoboz+levegő nincs jó hatással a tartalomra. Bontás után egy frissen főtt kajának minősül, mert az is, így pár napon belül meg kell enni vagy fagyasztóba kell tenni.

(#2384) havenday


havenday
tag

én simán megeszem egyszerre, bár kicsit tömény :)

(#2385) Teasüti válasza Arpee78 (#2378) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kár, hogy konzerv hal...

The chemical changes in skipjack tuna (Katsuwonus pelamis) subjected to cooking, frying, canning and microwave heating were studied. Health beneficial fatty acids, eicosapentaenoic acid (EPA) (1.67%) and docosahexaenoic acid (DHA) (2.50%), were quite low with ω-3/ω-6 ratio 0.28. The total saturated fatty acids suffered major loss in fried (70%) and canned tuna (40%) due to loss of C16:0, C14:0 and C22:0. The loss of health beneficial ω-3 fatty acids, EPA and DHA were minimum in cooked tuna followed by microwave heated tuna. Canning totally destroyed these fatty acids. In fried tuna, the losses of EPA and DHA were 70 and 85%, respectively.

Konzerválás során 200°C-on hőkezelik a húst, ami tönkreteszi a zsírokat.
Ha csak az O3 miatt enné vki, akkor ki kell ábrándítsam...
Hallal vagy nyersen vagy füstölve vagy főzve, esetleg egy villámgyors 1-2 perces kisütéssel lehet próbálkozni.

(#2386) nagysz válasza Teasüti (#2385) üzenetére


nagysz
tag

lefordítom magyarra. hazudnak a címkén az omega3 tartalommal ? máris indulok az usába és kiperlem őket a gatyájukból :D de komolyan, ez gáz, ha így van. nagyon.

(#2387) Arpee78 válasza Teasüti (#2385) üzenetére


Arpee78
senior tag

A ráírt 14g a hőkezelés utáni mennyiségre vonatkozik, remélem. A nyers hal, hús, tojás evés nem tudom mennyire biztonságos a fertőzés veszélye miatt.

(#2388) Cathfaern válasza nagysz (#2386) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Magyar szabályozást nem tudom, de USA-ban a tápérték címke csak tájékoztató jellegű. Tévedéseket nyilván javítaniuk kell, de nem felelnek érte.

(#2389) Teasüti válasza Arpee78 (#2387) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nyers halat úgy hívják, hogy szusi. :P
Viszonylag sokszor eszek ilyesmit, svéd asztalos étteremben*, vagy csak lekapok a polcról pár nigirit vagy makit időnként a boltban. Sose volt még tőle bajom.
Tojást miért ennék nyersen?

14g szerintem nyersen se épp kevés, gyakorlatilag semmiről nem tudok amiben ennyi lenne 100 grammonként. :))
Vagyis valószínűleg nem.

*A szakács meg ledöbben, mikor belelapátolok a nyers lazacba és a szója szószba. :C
Nem mondom, kell hozzá egy gyomor. Nem mindenkinek csúszik le. :)

[ Szerkesztve ]

(#2390) consono válasza Teasüti (#2389) üzenetére


consono
nagyúr

Én szusit csinálok is a családnak, nagyon szeretik :) A gyerekeknek tamagoyakival, meg sült lazaccal, avokádóval, de az asszonynak meg nekem nyers lazaccal, vörös tonhallal is. Csak ugye a rizs sem ketó barát :( Módjával ehetek csak...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2391) nagysz válasza Cathfaern (#2388) üzenetére


nagysz
tag

Azért a tévedés (elírtak egy tizedesvesszőt, stb.) nem egyenlő a szándékos átb.szással. Mivel az én itthoni tőkehalmájkonzervemre is 14gr van írva, így ez "tömeges tévedés" - azaz szándékos átverés. Ez még az usában sem mindegy szerintem.
de inkább tényleg az lenne a jó, ha ez a hőkezelés utáni érték lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#2392) Woodslave válasza Teasüti (#2385) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kérdés hogy a tőkehalmájra is vonatkozik ez ami linkeltél. Feltéve hogy igaz mert azért egy omega 3 olajat áruló oldalon lévő cikk :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2393) Hieronymus válasza nagysz (#2391) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha valóban 200 fokon hőkezelnek, akkor a maradék hasznos tartalom nulla.
A halolajok füstölési pontja 107 °C körül van, nekem a 200 túlzónak tűnik.

A lenolaj mellett a hidegen sajtolt repceolaj is jelentős mennyiségű omega 3-at tartalmaz.
Otthon egyszerűen készíthető belőle majonéz. Egészségesebb mint a bolti. Legalább nem lesz benne ízfokozó, színező, állagjavító és tartósítószer. Viszont nem fog hetekig ehető maradni. De ez a ketosoknak nem lehet nagy gond.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2394) Cathfaern válasza Hieronymus (#2393) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Korábban linkelt bolti majonéz ilyen szempontból is baráti, és repceolajból van. Ez az összetevőlistája:
"Repceolaj (78%), Víz, Tojás¹ és tojássárgája¹ (7,9%), Ecet, Só, Cukor, Citromlé sűrítmény, Antioxidáns (kalcium-dinátrium-EDTA), Aromák, Paprikakivonat. ¹Szabad tartásban termelt tojás."

Egyedül a kalcium-dinátrium-EDTA (akármi is legyen az :D), meg az aromák (kár, hogy ezt nem részletezik) ami nem kerülne bele otthon. És a tojás szabadontartott tyúkokból van :)

(#2395) Hieronymus válasza Cathfaern (#2394) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Találtam egy jó leírást a majonéz készítésre. [link]
A mixeres változatot érdemes készíteni.
Az íze legyőzhetetlen lesz. Azért is mert saját magad készíted. egyébként is mert e hidegen sajtolt repceolajat fogsz használni, a hidegen sajtolt olívaolaj mellé.
Abban a majonézben, aminek a tartalmát bemásoltad, olyan repceolaj van, amit már melegítéssel sajtolnak.
(Mi ilyen olajban szoktunk sütni.) A két repceolaj sűrűségre, színre és ízre jelentősen tér el egymástól. A hidegen sajtolt ára sokkal magasabb. Garantáltan nem ebből készül a gyári majonéz.
(A cukor ízfokozó, a ketogén étkezésben érdemes kihagyni.)

Próbáld/próbáljátok ki.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2396) Teasüti válasza Hieronymus (#2393) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rákerestem erre külön.
E szerint nem 200°C lesz az, de inkább 110-121°C terméktől függően. 110°C alá nem mennek, ennyi kell a sterilizáláshoz. A konzerv méretétől függően 1-2 óráig tart a hőkezelés ha jól látom. A maghőmérséklet hőn tartása ennél jóval rövidebb ugyan, 1-20 perc kb hőmérséklettől függően.
Nagyjából az összes forrás szerint amit eddig láttam ez a folyamat tönkreteszi az O3 tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#2397) havenday


havenday
tag

ez irtó egyszerű, csak friss, organikus kajára építsetek, a többi smafu

(#2398) Cathfaern válasza Teasüti (#2396) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondom én, hogy szabadon tartott tyúk tojása :) 1,4g omega 3-hoz elég napi 3-at megenni (vagy 1,2g-hoz elég 2-t). 71 fok (160 F) elég ahhoz, hogy szalmonella elpuszuljun. Plusz pl. rántotta azért is ideális ketora, mert döbbenetes mennyiségű zsírt fel tud venni, tehát akinek az a gondja, hogy vigyen be elég zsírt, annak is segít.

[ Szerkesztve ]

(#2399) Teasüti válasza Cathfaern (#2398) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom Dr Berg mennyire számít hitelesnek az itteni körökben, de ő pl napi 4 tojást eszik. Persze ő is nyomatja a szabadon tartott tyúk témát.

(#2400) rasotamas


rasotamas
veterán

Az normális, hogy megnőtt az alvásigényem? Pénteken konkrétan fél 8-kor bealudtam, és kb fél órás 22 körüli fentlét után reggel fél 7-ig húztam a lóbőrt. Ez nálam már extrém, de más napokon is úgy éreztem, a 8 óra kell, eddig elvoltam 6,5-7 órával.

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.