Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Woodslave válasza Cathfaern (#2050) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Hogy a zsirbevitel =koleszterin szint növekedés

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2052) Cathfaern válasza Woodslave (#2051) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az oké, de ez is csak kimutatja a hatást, nem magyarázza meg, hogy mi történik a szervezetben. Vagy nem erre írtad? :)

(#2053) Woodslave válasza Cathfaern (#2052) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Csak a vegangains nevű őrült videóját néztem. Erre hivatkozott a tojás koleszterin halál összefüggésben.

De mondom próbálok minél távolabb kerülni minden hasonló agyalástol :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2054) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Részben OFF, részben nem:

Egy tanulmány (linkről elérhető a konkrét tanulmány is), ahol folyamatos vércukormérővel vizsgáltak embereket. Voltak köztük diabéteszesek (2-es típusú), prediabéteszesek és (a szokásos vizsgálatok által meghatározva) egészségesek is.
Lényeg, hogy a mérések alapján kiderült, hogy az egészséges csoport 15% produkált prediabéteszes vércukor tüskéket, és 2%-uk diabéteszest is. Ráadásul a résztvevők 80%-a produkált tüskét kukoricapelyhes müzlis reggeli után.

Tanulság, és miért linkelem? Hogy önmagában az, hogy valaki hagyományos vércukorvizsgálat szerint rendben van, nem jelenti azt, hogy nyugodtan ehet ész nélkül szénhidrátot, mert nem biztos, hogy ténylegesen rendben van a cukorháztartása. De még ha rendben is van, akkor sem mindegy, hogy milyet eszik (bár gyanítom a topiclakók ezzel úgyis tisztában vannak, függetlenül attól, hogy ketoznak-e vagy sem :) ).
Másrészt keton is érdemes elgondolkozni azon, hogy az ember hogy osztja be a napi ch adagját és milyen ch-t eszik. Nem biztos célszerű a 15g ch-t egy adagban ellőni mondjuk egy sütire, mert hogy makroba úgyis belefér...

Egyébként ha valakinek van hozzáférése hagyományos vércukormérőhöz és kíváncsi, hogy adott étel okoz-e nála problémákat, valamennyire lehet szimulálni egy ilyen folyamatos vércukomérőt: egyszerűen az adott étel elfogyasztása utána fél óránként kell vércukrot mérni, legalább 6-8 alkalommal. Ez alapján elég jó közelítéssel meg lehet rajzolni a vércukor grafikont. Nyilván némileg tűpárna lesz az ember ujja, meg elfogyaszt pár tesztcsíkot, de valamit valamiért :) Mondjuk tegyük hozzá, hogy az otthoni vércukormérők pontossága +-15%-ot is megenged, szóval annyira precíz ez sose lesz, illetve ha nagyon fura eredmény jön ki érdemes mérni mégegyet és átlagolni.

[ Szerkesztve ]

(#2055) Woodslave válasza Cathfaern (#2054) üzenetére


Woodslave
nagyúr

anélkül hogy többet bármilyen tanulmányra klikkelnék azért megkérdezem, hogy ez mit jelent hogy vércukor tüske? Vagy ennek milyen jelentősége van?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2056) Cathfaern válasza Woodslave (#2055) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon röviden: ha indokolatlanul (étel GI-hez képest) nagy tüskével reagál a szervezet a bevitt szénhidrátra, akkor már probléma van a szénhidrát feldolgozásával, jó esély van már meglévő inzulinrezisztanciára, akkor is ha egyébként az éhgyomri vércukor vagy a 3 havi vércukor normális.

Kicsit bővebben a lényeg (pontos számokat nem tudok fejből), hogy van egy normális lefolyása a vércukor emelkedésének és süllyedésének (böjtölés után, tehát reggeli első étkezéskor látni legtisztábban). Ez nagy vonalakban úgy néz ki, hogy megeszed a kaját, tempósan, de fokozatosan felmegy a vércukrod egy közepes értékre, majd szép fokozatosan visszaér a kiinduló szint fölé egy picivel. Ettől bármiféle eltérés (ugyanazon étel elfogyasztása esetén! Nyilván eltérő ételek eltérő reakciót váltanak ki ugyanazon embernél is) problémára utal. Ilyen probléma lehet pl., hogy:
- túl hirtelen ugrik fel a vércukorszint
- túl magasra ugrik fel a vércukorszint
- túl sokáig marad magasan a vércukorszint
- túl sokáig nő a vércukor (pl. étkezés után 3-4 órával is még emelkedik)
- túl alacsony szintre esik a vércukorszint vissza
- étkezés után először esik a vércukorszint és utána kezd csak el emelkedni
Illetve tipikusan ezek valamilyen kombinációja szokott előfordulni.

Cukorbetegség megállapításánál figyelembe szokták venni ezeket is, ugye a terheléses vércukorteszt pontosan azt nézi, hogy nagy mennyiségű bevitt cukrot mennyire jól tud feldolgozni a szervezet (bár tegyük hozzá kicsit kőbalta mérés az is, mert egyetlen alkalommal mérnek 2 óra után, tehát pl. pont a hirtelen felugrást nem tudja kimutatni). Nagyon leegyszerüsítve a kutatás arra világít rá, hogy a meglévő mérések lehet kicsit alá lőnek és a cukorbetegség / inzulinrezisztencia korai szakaszát nem biztos, hogy ki tudják mutatni.

(#2057) Woodslave


Woodslave
nagyúr

arról van valami kutatás amúgy, hogy minden telített zsír ugyanolyan "rossz"-e? (most tekintsünk el attól hogy erre sincs) Szóval a vörös húsban, tojásban, sajtban lévő ugyanolyan mint mondjuk a tökmagban?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2058) Cathfaern válasza Woodslave (#2057) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínű, hogy nem egyformák. Például most hirtelen nem találom, de szerintem a topicban is linkeltem a kutatást ami lényegében azt hozta ki, hogy a tejtermékekben lévő telített zsírsavak máshogy viselkednek (ha jól rémlik a páros számúak jónak jöttek ki, a páratlanok meg rossznak).

(#2059) Arpee78


Arpee78
senior tag

A legfrissebb tudományos kutatások:
High-fat diets rich in medium- versus long-chain fatty acids induce distinct patterns of tissue specific insulin resistance.

Dietary intake of medium- and long-chain triacylglycerols ameliorates insulin resistance in rats fed a high-fat diet

(#2060) Cathfaern válasza Arpee78 (#2059) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez mókás így. Az első megállapítja, hogy az MLCT-k (medium- and long-chain triacylglycerols) inzulin rezisztenciát növelik patkányokban. A második megállapítja, hogy a patkányokban az MLCT-k alkalmasak lehetnek az inzulin rezisztencia csökkentésére. Emlékeztet kicsit a viccre, miszerint karácsonyra kaptam egy párásítót meg páramentesítőt, betettem őket egy szobába, harcolják le egymás között :D

Poénon túl valószínűleg az a különbség, hogy az elsőnél nem volt ch visszatöltős időszak, a másodiknál volt. Az meg ismert tény, hogy ketogén étrenden ideiglenes inzulinrezisztencia alakul ki, mert a sejteknek nem kell a cukor, jobban elvannak zsíron. Ezért sincs értelme a terheléses vércukortesztnek ha az ember ketozik. De ha csinál az ember pár nap ch feltöltést, akkor meg kijön, hogy (ha volt meglévő IR) javult az inzulin rezisztencia a keto előttihez képest.

Amúgy az egyik 2011, a másik 2012-es :)

(#2061) Woodslave válasza Cathfaern (#2060) üzenetére


Woodslave
nagyúr

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2062) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link][/L

sajnos fizetős a tanulmány ]

For half a century, a high level of total cholesterol (TC) or low-density-lipoprotein cholesterol (LDL-C) has been considered to be the major cause of atherosclerosis and cardiovascular disease (CVD), and statin treatment has been widely promoted for cardiovascular prevention. However, there is an increasing understanding that the mechanisms are more complicated, and that statin treatment, in particular when used as primary prevention, is of doubtful benefit.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2063) SlayerSub


SlayerSub
tag

Vettem ketophan csíkot. Valaki felvilágosítana a használatról, értelmezésről? Most, hogy így vettem sok helyen olvasom, hogy bullshit, vérteszt kellene inkább.
Akkor ez jó valamire? :D

(#2064) Cathfaern válasza SlayerSub (#2063) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Keto legelején (első 1 max. 2 hét) jó megnyugtatásra, hogy jéé tényleg ketoban vagyok. Később adaptáció után vizeletben nem feltétlen fog kiürülni keton, onnantól kezdve nem sokat ér (adaptáció jelzésére se jó, mert egyénfüggő, hogy mennyi ürül ki vizeletben).

(#2065) SlayerSub válasza Cathfaern (#2064) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszönöm.
Tehát bármennyire is elszineződik az már jó? Rendben, akkor holnap kipróbálom, reggeli kell ugye?

(#2066) Cathfaern válasza SlayerSub (#2065) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyakorlatilag igen. És tudtommal mindegy mikori, bár minél régebben ettél elvileg annál több keton lesz a vérben, tehát felteszem vizeletben is. Szóval igen, ilyen szempontból ideális a reggeli.

(#2067) SlayerSub


SlayerSub
tag

Ha intenziv edzés előtt tolok egy banánt, akkor az nem dob ki a ketózisból ugye, mert felhasználja a szervezet rögtön?

(#2068) havenday válasza SlayerSub (#2067) üzenetére


havenday
tag

Nem ennék edzés előtt banánt. Nem összetett ch

(#2069) emvy válasza havenday (#2068) üzenetére


emvy
nagyúr

Hogy fugg ossze a ketto? A banan kivalo edzes elott es kozben, mert
- gyorsan felszivodik
- nem zargatja fel a gyomrot

while (!sleep) sheep++;

(#2070) Teasüti válasza SlayerSub (#2067) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amiben fruktóz van azt egyébként is kizárólag edzés előtt ajánlott megenni.

(#2071) Cathfaern válasza SlayerSub (#2067) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én soha nem ennék banánt keton. Adott edzést lehet megtolja a plusz szénhidrát, de hosszú távon csak lassítod vele az adaptációt (szerintem). Eleinte ígyis-úgyis visszaesés lesz edzés teljesítményben, 6+ hónap után meg szénhidrát feltöltögetés nélkül is visszaáll.

(#2072) emvy válasza Cathfaern (#2071) üzenetére


emvy
nagyúr

Én se, totál szembemegy a ketoval. Egyébként sajnos a sportteljesítmény nem áll vissza 100%-ig, erre azért sok adat van. De ez nem gond, ha valaki nem élsportoló.

while (!sleep) sheep++;

(#2073) Cathfaern válasza emvy (#2072) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én olyat láttam csak eddig, hogy pár hetes keto, és az alatt nem állt vissza. Olyat ahol az illető 6+ hónapja ketozott volna, és egyértelműen kimutatható lett volna a teljesítménycsökkenés, nem láttam (ami nem jelenti azt, hogy nincs :) ). Persze az megint külön kérdés, hogy hogy számítja ebbe bele az ember a 6 hónap edzését, mert nyilván közben fejlődött az illető, lehet ch-n többet fejlődött volna, lehet kevesebbet... olyan kutatást meg megint senki se fog csinálni, hogy mondjuk 8 hónapos kísérlet, élsportolókkal, adott étrenddel és kontrollcsoporttal, ráadásul a két csoport ugyanazokon az edzéseken vesz részt... :)

(#2074) Arpee78


Arpee78
senior tag

(#2075) Cathfaern válasza Arpee78 (#2074) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudom miért van szükség erre a stílusra :U Az utolsó cikk (amit "Ketó = instant halál" címmel hozol le) gyakorlatilag arról beszél, hogy kutatások során nem tudtak ketoval nagyobb súlycsökkenést kimutatni, mint más diétával (ami ismert tény, még a cikkemben is benne van, nem az a keto lényege, hogy gyorsabban fogsz tőle, mint mástól).
A legelső link egy egereken végzett tanulmányra alapoz, és lényegében a fiziológiás inzulin rezisztenciát mutatja ki, ami megint csak egy ismert tény, és ugyancsak benne van a cikkben, de még ráadásul pár kommenttel előbb le is írtam (röviden: ennek semmi köze a cukorbetegséget okozó krónikus inzulin rezisztanciához).
A második linken lévő tanulmányról meg maga a cikk írja azt, hogy:
"Alice Lichtenstein, director of the Cardiovascular Nutrition Laboratory at Tufts University and a nutrition expert who was not involved with the new study, said there are some important holes in this study that lead her to be skeptical of its claims."

(#2076) Teasüti válasza Cathfaern (#2075) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Frusztrált, mert erőlködik eredménytelenül. :D

[ Szerkesztve ]

(#2077) Woodslave válasza Woodslave (#2039) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] ezen a héten kicsit megnyugodhatunk :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2078) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Redditen volt egy beszélgetés szénhidrát és izomépítés témakörben. Googliztam egy sort, viszont lusta leszek és belinkelem amit oda írtam :) [link] (a szöveg nagy része úgyis idézet angolul)

Röviden: nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy az edzés utáni szénhidrát befolyásolná az izomnövekedést.

Amit még itt hozzátennék (csak az ottani beszélgetés szempontjából lényegtelen volt), hogy arra van, hogy edzés utáni szénhidrátbevitel növeli a izom glikogénraktárak visszatöltésének sebességét. De ugye egyrészt ennek akkor van jelentősége ha valaki napi többször edz (élsportoló vonal), illetve arra ugyancsak van bizonyíték, hogy adaptáció után (6+ hónap keto / low carb) nincs jelentős különbség a glikogén raktárak visszatöltési sebességében, tehát azt gondolnám, hogy adaptáció után ez a hatás elveszik. De erre a konklúzióra nincs bizonyíték, csak a két tényt logikusan összerakva gondolom. Aztán a valóság lehet más, de azon nem változtat, hogy ez az egész a heti max. 4-5x edzőket ez nem érinti igazán.

(#2079) havenday


havenday
tag

saját tapasztalataim: a ketóval majdnem egyszerre elkezdtem kreatint szedni, na jó, két héttel később és a következőket vettem észre. A karom kerülete 44cm volt, 103.5kg testsúly mellett, ez volt a kiinduló állapotom. Ment le a súlyom, egész 97.7kg ig, a karom is fogyott minimálisat, azaz 43.5cm ig. Épp tegnap karedzés után néztem ismét, a súlyom (azaz a tömegem :) 98.5kg a kar méretem pedig kicsivel 45cm alatt volt.
De ugye maga a méret nem mérvadó, számít a minőség.....nos, a karom elkezdett eresedni, az izmok elválasztási vonalai elkezdődtek látszani, tehát szálkásodom, a testzsír százalékom csökken, ami ugye a cél nálam.
Szóval valahogy úgy van, a diétában is nő az izmom, szemben a múltkori diétámmal, ahol 93kg ról 75kg ig mentem le és ott volt kb 15% a testzsír százalékom. Az erőszintem sem volt a mostaniéhoz hasonló, sajnos.
Kreatint szedek, ch m a legtöbbször nem éri el a napi 25grammot, a fehérjére viszont kínosan ügyelek, hogy 140gr közelében tartsam. Ide tartozik egy érdekes megfigyelés. A keto előtt több fehérjét ettem kb 200grammot és csak a hús, tojás, fehérjeport számoltam, tehát az úgynevezett teljes értékűeket. Most a 140 ben az összes bevitt benne van, és fejlődöm, nagy örömömre :K
Komolyan úgy érzem, a ketot nekem találták ki :C

(#2080) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Amúgy kezdődik: [link] :( Keto kezd mainstream lenni és a gyártók már szállnak is rá, hogy mindenféle feldolgozott terméket eladhassannak...

(#2081) havenday


havenday
tag

és vele párhuzamosan meg elkezdték nyomni a keto, megrövidíti az életed dumát

(#2082) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. :)
Harmadik napja, hogy elkezdtem a ketogén diétát és visszacsatolást, illetve tanácsokat szeretnék kérni.
Röviden rólam: 32 éves, 175 cm, 73 kg vagyok. Kb. 5 éve súlyzós edzést végzek, ez idő alatt teljesen áttértem a csirke+rizs+zab kombóra. Az édesség, cukor, liszt és társai SEMMILYEN formában nem szerepelnek az étrendem között. Csalónap kb. havonta 1 alkalom ami annyit takar 1-2 falat süti, kenyér stb. Egyáltalán nem hiányzik ez a fajta "szemét" kaja.
kb. 2 éve diétáztam a megszokott testépítő módszerrel, de a vége fele már elég durván átlendültem a másik oldalra (kevés kalória), hogy kb. egy zombi voltam ezért abbahagytam, de a zsírt sikerült lepucolni azért rendesen :)
A ketogén diétát egy kedves ismerősöm ajánlotta és úgy gondoltam, hogy itt az ideje kipróbálnom valami újat. Hogy őszinte legyek talán 5 év után most érkeztem el oda, hogy a rizs+csirke kombótol besokalltam. :\
Talán olyan 5 kg felesleg van rajtam amit le szeretnék adni.

Neten találtam "katogén diéta kalkulátort", amibe be kell írni az adatokat (magasság, súly), illetve, hogy milyen mozgást végzünk heti hány alkalommal. Jelenleg heti 3-4 edzést csinálok, kizárólag súlyzós.

Rengeteg videót, illetve cikket olvastam, hogy mi a helyes étrend, milyen arányok szükségesek ehhez a diétához, de még így is szkeptikus vagyok, hogy megfelelő-e amit csinálok. Hogy őszinte legyek furcsa a csrike rizs kombó után elhinni, hogy a szalonna nem hizlal :DDD

Ez a harmadik napom. Megmutatnám, hogy mit ettem az előző 2 napban és kérlek, hogy mondjatok valami véleményt ez így jó vagy valamit elbaszok :)

Röviden a 2 nap tapasztalata, hogy mit érzek:
- az agyam talán picit tompa (ülő munkát végzek picit talán lassabban reagálok a dolgokra :))
- energia van!! meglepő de az edzés talán még jobban is megy.. bár ez lehet attól van, hogy még csak 2 napja csinálom és a glikogén raktáraim nem ürültek ki
- fáradtság: nincs... kb 4-5 óra alávás után felkelek hajnalban, hogy teljesen kialudtam magam
- éhség: nincs.. furcsa.. amikor a szokásos kombón "éltem" (csirke+rizs), ha nem ettem 2-3 óránként minden bajom volt.. szédültem, korgott a gyomrom stb.. (utána olvastam a tudományos magyarázatot tudom miért van)

Az fő élelmiszerek amit fogyasztok: tojás, sajt, szalonna, trapista, olívabogyó, mozzarella, sonka, csirke, avokádó, kolbász, napraforgó, mogyoró, lenmag, tepertő

A kalkulátor szerint naponta, ha heti 3 edzést csinálok akkor a következő makrókat kell bevinnem a szervezetembe:
1582 kcal
100 g protein
25 g carbs
120 g fat

És akkor a napom, hogy mit ettem:

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Köszönettel:
Norbi

(#2083) havenday válasza szabonorbkk (#2082) üzenetére


havenday
tag

miért van a két nap között 400 cal különbség? Edzésnap/pihenőnap? Szerintem az 1600 cal kevés, indítsd 1800 ról és figyeld mi történik. Próbálj a tükörre hagyatkozni és ne a mérlegre, mert jó esetben a testzsírod fog fogyni, jóval kisebb a fogyás mértéke, mint a hagyományos diétánál.
Edzéshez táplálékkiegészítőnek ajánlott az L-carnitin, jóval később fogsz elkezdeni fáradni és több energiád lesz.
A használt súlyokból ne engedj!!! Az ismétlésszámmal variálj, de az úgyis kisebb lesz természetszerűleg ;)
Nálam a zsír/fehérje arány olyan 65/30 körül van, ez most működik. Még egy tipp, edzésnapom a tervezett kalória bevitelnek edd meg legalább a 80% t, még az edzés előtt

(#2084) szabonorbkk válasza havenday (#2083) üzenetére


szabonorbkk
csendes tag

köszönöm a választ!
Azért több a 2. napon mert csak ettem ettem, hogy meglegyen a makró és a nap végén vittem fel az excelbe :DDD akkor láttam, hogy upszi ez több lett :) igyekszek akkor 1800 kcalt bevinni.. de a kaják amit eszek megfelelő? :)

(#2085) consono válasza havenday (#2083) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, az 1600 kalória az nagyon kevés lesz én pl. kb ennyivel fogytam már több mint 20 kg-t... (Mondjuk volt miből :D )

"In God we trust. All others must bring data"

(#2086) havenday válasza szabonorbkk (#2084) üzenetére


havenday
tag

szerintem jók, amiket eszel. A disznóhúst én se viszem túlzásba, szalonna,kolbász ízesítésnek, általában csirkét eszem és a zsírt meg vajjal, tejszínnel, magvakból viszem be.

(#2087) Arpee78


Arpee78
senior tag

friss tudományos kutatás

Those following HF diets may have lost weight, but at the price of increased cardiovascular risk factors, including increased LDL‐C, increased TGs, increased TC, decreased HDL‐C, increased TC/HDL ratios, and increased homocysteine, Lp(a), and fibrinogen levels. These increased risk factors not only increase the risk of heart disease, but also the risk of strokes, peripheral vascular disease, and blood clots.

(#2088) havenday


havenday
tag

BIztos így van....
De nem a 0 vércsoportúaknál, az eleve húsevóknél...

(#2089) Arpee78 válasza havenday (#2088) üzenetére


Arpee78
senior tag

friss tudományos kutatás

Adherence to certain ‘Blood-Type’ diets is associated with favorable effects on some cardiometabolic risk factors, but these associations were independent of an individual's ABO genotype, so the findings do not support the ‘Blood-Type’ diet hypothesis.

(#2090) Woodslave válasza Arpee78 (#2089) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szerintem a "friss" definíciód frissíteni kellene ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2091) havenday


havenday
tag

ne essen senki abba a " hibába ", hogy mindenféle tudományos kutatások hangzatos polemizálásaiba elveszik.....a táplálkozás azért az még mindig egy fizikai dolog, nem elméleti tudományág.

Szinte soha senkitől nem hallottam még, hogy próbál egy kis ösztönösséget belevinni a táplálkozásába, hogy odafigyelne a teste jelzéseire, a belső hangjára....vagy az gáz erről beszélni?
Tudományos kutatást már nem tudom mennyit láttam belinkelve, pro és kontra megütköztetve egymással.....

És most képzeljétek el a következő képet, két kecske áll a pusztán, azt mekegi az egyik a másiknak....te, hallottad a legújabb kutatást, az a fű az nem is neked való, mert elállítja ezt meg azt az értéket.....

(#2092) Arpee78 válasza havenday (#2091) üzenetére


Arpee78
senior tag

Részemről a mindenféle tudományos kutatások hangzatos polemizálása egy kicsit gúnyolódás.

Egy józan gondolkodású, átlagon felüli műveltségű, de a témában laikus embernek félrevezető lehet csak a "tudományos kutatásokra" hagyatkozni. Sosem lesz annyi időnk és hozzáértésünk amivel a rengeteg adatot megfelelően értelmezni tudnánk.

Ösztönösséget vitt a táplálkozásba, odafigyelt a belső hangra és 100 éves: A hosszú élet titka az édesség zabálás. Pedig a cukor a leggyilkosabb szénhidrát, a ketohívők szerint tudományos kutatások bizonyítják, hogy meghal aki megnyal egy kockacukrot.

És most képzeljétek el a következő képet, két ketós beszélget a fórumon, azt írja az egyik a másiknak....te, hallottad a legújabb kutatást, a CH az nem is neked való, mert elállítja ezt meg azt az értéket.....

(#2093) consono válasza Arpee78 (#2092) üzenetére


consono
nagyúr

Igazából mindenki azt mond amit akar, pro és kontra is... Én jelenleg fogyok a ketoval, most ez elég. Hosszú távra tervezéssel meg lehet, hogy japánt kell megnézni és nem a nyugati tudományos kutatásokra hallgatni, ott ugyanis a lakosság 20%-a 70 év feletti...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2094) havenday


havenday
tag

az állatok (kecskék is) olvasnak tudományos cikkeket? Javarészt elvannak nélkülük, ösztönösség.....és a genetikájukba kódolt információ.

(#2095) Woodslave válasza havenday (#2094) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és az emberi genetikába a ketogén diéta van kódolva?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2096) havenday


havenday
tag

nem, mindenkinek más van belekódolva. Véleményem szerint az enyém támogatja a ketot, csinálom és jön az amit várok tőle.
- nullás a vércsopim
- fehérje/zsír típus vagy a metabolikus meghatározás szerint
- gyors égetésű emésztőrendszeri dominanciám van
- mellékvese a fő hormon termelőm
- erős, robusztus testalkatom van

ezek mind támogatják a ketogén étrendet, determinálnak rá ;) Szerintem.

(#2097) SlayerSub


SlayerSub
tag

Két dolog, az egyik ami örömre ad okot, hogy 1 hét után rozsaszín a ketophan csík, gondolom nem én vagyok superhuman szimplán ez normális.
Viszont hasmenéses napra keltem, lehet tegnap a csülközést túl tóltam, ilyenkor mivel teszitek helyre magatok?

[ Szerkesztve ]

(#2098) havenday


havenday
tag

csak is hp val :D

(#2099) SlayerSub válasza havenday (#2098) üzenetére


SlayerSub
tag

nem tudom nekem volt-e a válasz, ha igen sajnos foggalmam sincs mi az a hp... :)

(#2100) consono válasza SlayerSub (#2099) üzenetére


consono
nagyúr

Házi pálinka :)

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.