Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Arpee78 válasza #79622400 (#2250) üzenetére


Arpee78
senior tag

Étrend összeállításban Cathfaern a te embered. De ő nem fog valóban valós és helytálló, egységesen elfogadott infót szolgáltatni számodra.

oldalak és oldalak ahol valóban valós és helytálló, egységesen elfogadott infókat kaphatsz.

(#2252) consono válasza Arpee78 (#2251) üzenetére


consono
nagyúr

Ezek 2-3 éves cikkek, csak mondom. Azóta változott már sok mindenki véleménye...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2253) Arpee78 válasza consono (#2252) üzenetére


Arpee78
senior tag

Kinek a véleménye változott?

[ Szerkesztve ]

(#2254) Cathfaern válasza #79622400 (#2250) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Itt van az írásom a témában, ebben benne van gyakorlatilag minden amit el tudnék mondani: [link]

(#2255) Teasüti válasza #79622400 (#2250) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért azt tudnod kell, h itt Arpee78 Cathfaern nemezise, ha tetszik. :DDD
Nyíltan keto ellenes, vagy mondhatnám, h Cathfaern ellenes, mert szerinte hülyeségeket terjeszt.

Cathfaern ugyanakkor nyitott mindenre, nagyon tárgyilagos és objektív, de a személyes sikerélményei a ketóval önigazolásként csapódnak le. Az itteni közösségnek ezzel nincs igazából problémája, a legtöbbünknek jó tapasztalatai vannak.

Ultima racio egyelőre még nem született a témában, jelenleg is kutatott terület és így szinte mindenre lehet hozni kutatási eredményt és annak az ellenkezőjére is.

Ha rám hallgatsz, akkor maradj az alapoknál! Próbáld ki, rakj össze egy étrendet, tapasztald meg és ne hagyd magad befolyásolni! :)

(#2256) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ausztrál dietetikusok szövetsége (Dietitians Association of Australia, DAA) bejelentette, hogy 2018 december 31-től megszüntet minden kapcsolatot élelmiszeripari szervezetekkel. Mint kibukott, az iparági szervezetek nem csak pénzelték a szövetséget, hanem kifejezetten akciótervekkel ("active defence strategies") álltak elő olyan személyek ellen, akiket veszélyesnek éreztek az üzenetüknek és brandjüknek. Az akcióterv lényege az volt, hogy (befolyásosabb) dietetikusok írjanak újságoknak, social media posztokat, illetve nyújtsanak be panaszokat TV hálózatoknak és egyetemeknek, hogy megakadályozzanak a tudományos vitákat a témakörben (mégegyszer: ez nem a dietetikus szövetség akció terve volt, hanem az élelmiszeriparági szereplőké, amit a dietetikus szövetség vitt véghez).

Gyakorlatilag ezzel egyidőben az AHPRA (Australian Health Practitioner Regulation Agency ~ Ausztrál egészségügyi felügyeleti szerv) egy bocsánatkérés mellett felmentette minden vád alól Gary Fettke-t (ortopéd sebész), akit 3 évvel ezelőtt azért vették elő, mert azt merte javasolni a betegeinek, hogy fogyasszanak kevesebb cukrot.

Diabetes Australia pedig új közleményt adott ki a low-carb diétákkal kapcsolatban, lényegében javasolja cukorbetegeknek, rövid távra (6 hónap, ugye eddigi leghosszabb kontrollált kísérlet ennyi ideig tartott) vércukorszint javításra, fogyásra, illetve szív és érrendszeri problémák kezelésére, mint magas koleszterinszint és vérnyomás.
"There is reliable evidence that lower carb eating can be safe and useful in lowering average blood glucose levels in the short term (up to 6 months). It can also help reduce body weight and help manage heart disease risk factors such as raised cholesterol and raised blood pressure"

Forrás a fentiekhez: [link]

Plusz Sri Lankán a helyi diabéteszes szövetség elindított egy kampányt, aminek a keretében az éttermek / kávézók / stb-kben kapható cukortasakra ilyen felirat került:
:C

[ Szerkesztve ]

(#2257) Woodslave válasza Cathfaern (#2256) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez durva

kiváncsi vagyok mikor írják rá a tojásra, baconra zsírra hogy szív- és érrendszeri megbetegedést okoz :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2258) Cathfaern válasza Woodslave (#2257) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Diabetes Australia szerint a low carb (tehát high fat) étrend alkalmas a szív és érrendszeri megbetegedések csökkentésére, szóval inkább azt kéne rájuk írni ;]

[ Szerkesztve ]

(#2259) Woodslave válasza Cathfaern (#2258) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja de ott fejjel lefelé járnak az emberek is ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2260) Teasüti válasza Cathfaern (#2256) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ebben inkább az a meglepő, h a sarkukra álltak. Nem kell nekik a pénz?

(#2261) Woodslave válasza Teasüti (#2260) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Vagy most más pénzeli őket :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2263) Teasüti válasza Cathfaern (#2262) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Volna pár kérdésem:
1. Hogy méred a testzsírt?
2. Ha lényegében kizárólag húst eszel, akkor úgy saccra milyen mikrotápanyag profilod lehet? Nekem így elsőre elképzelhetetlen, h húsból lehetne fedezni mindent.
3. Hogy hoztad össze a hízást, ha éhség alapján ettél és nem tudod túlenni magad? Sejtésem szerint te is napi kétszer étkezhetsz kb, ha nincs nassolás. Gondolom IF-et nem csinálsz szándékosan.
4. Hogy nem csábulsz el a boltban, amíg hátramész a húspulthoz? :)) Én van, h egy percig csak állok a müzlik, kekszek és csokik előtt és nézelődöm hátha odakerült-e vmi olyasmi, amit megehetek és csalódnom kell minden alkalommal. :D

[ Szerkesztve ]

(#2264) Cathfaern válasza Teasüti (#2263) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1. Ezzel: [link]. Lecentized magad, aztán az alapján lehet kalkuláltatni. Stabilabb eredményt hoz tapasztalataim szerint, mint a mérleg.
2. Igazából húsnál, és főleg belsőségeknél nincs tápanyag dúsabb étel :) 1-1 tápanyagban lehet jobb egy-egy növény, de összeségében a hús jobban jön ki. Ez tekinthető egy ZC-os mintaétrendnek:

Tápanyagok:

3. ZC is olyan mint a keto, lehet jól meg rosszul csinálni. Napi 3-4 dl tejszín nem a "jól csinálás" része :) Utólagos kísérletezéssel azt vettem észre, hogy a tejszínt (tippre vagy amiatt mert folyadék, vagy mert túl kalóriadús) nem érzékeli rendesen az ember éhsége. Illetve rögtön nem jön meg, mert az nem egyszer előfordult (még keton is), hogy mondjuk vacsora után éhes voltam, lecsúszott egy jó adag tejszín, akkor úgy tűnt kellett annyi, később meg jött a túl tele érzés. Ugye keton ebből azért nem volt gond, mert az ember kiszámolta a kalóriákat, aztán annyit evett.
Amúgy napi 3x eszek általában, de ha éhes leszek mondjuk este 8-kor, mert nem ettem eleget vacsorára, akkor eszek akkor is. Szigorúan valami húst :)
4. Ahogy írtam gyakorlatilag nem kívánom őket. Ilyen müzli meg keksz mondjuk már keton se nagyon mozgatta meg a fantáziámat. Ketozásom elejére emlékeztet amit írsz amúgy, első 5-6 hét. Akkor boltba járás úgy nézett ki, hogy végigsasoltam minden létező dolgot amit láttam, hátha belefér ch-ba :) Aztán ez teljesen elmúlt ahogy tartottam a ketot. Így ZC-n már nagyon a ketoba beleférő dolgokra se érzek késztetést.

[ Szerkesztve ]

(#2265) Teasüti válasza Cathfaern (#2264) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez volna a minta étrend? Ez ránézésre kétszer annyi fehérje, mint amit a gyúrós kolléga vitt be naponta, amire akkor azt mondtuk túl sok.

(#2266) Cathfaern válasza Teasüti (#2265) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Most nem tudom megnezni pontosan, de ez olyan 150g protein.

(#2267) havenday válasza Cathfaern (#2266) üzenetére


havenday
tag

Inkább 200 :U

(#2268) Arpee78


Arpee78
senior tag

Most először sajnálom Cathfaernt. Orvoshoz kellene fordulnia, de betegségtudat nélkül nem fogja megtenni. Csak a lelke érzi jól magát a táplálkozási zavar miatt, ahogy az anorexiás boldog, ha nem eszik.
Gondolom hamarosan gyerek is lesz, aztán megismétlődik az agárdi fényevők esete, szomorú.

(#2269) pilóta válasza Arpee78 (#2268) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ne aggódj emiatt, mi meg téged sajnálunk.
Ilyen ez, amikor valaki úgy próbál sajnálni valakit, hogy sose próbálta ki, amiről szó van, és nincs semmilyen tapasztalata vele, de véleménye az van :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2270) Cathfaern válasza Arpee78 (#2268) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:R Sajnáld őket is :) [link]
Egyébként bár nincs tervben gyerek, de több zerocarbos gyerek felnövőben van már, lásd pl. őket.

Egyébként egy anorexiás nem érzi jól magát attól, hogy nem eszik. Igazából sose érzi jól magát. Nem nagyon kéne vagdalózni olyan betegségekkel amit nem értesz.

havenday
Megnéztem pontosan, 184g.

[ Szerkesztve ]

(#2271) havenday válasza Cathfaern (#2266) üzenetére


havenday
tag

ennyi fehérjével, már egy 100kg testépítő is vígan elvan ;)

kémia nélkül

[ Szerkesztve ]

(#2272) Cathfaern válasza havenday (#2271) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt felejtitek el, hogy a mutatott étrendben 3g ch van. A szervezetnek napi kb. 30-ra van szüksége, ha kajából az nincs meg, proteinből állítja elő, kb. 60%-os hatékonysággal. Ami azt jelenti, hogy 45g protein elmegy csak a glükóz előállítására, tehát ha hagyományos étrendhez nézed (amire az összes létező testépítős és proteinmennyiséget vizsgáló kutatás alapot), akkor az a 184g már rögtön csak 139g.

[ Szerkesztve ]

(#2273) Arpee78 válasza Cathfaern (#2270) üzenetére


Arpee78
senior tag

Sajnálom őket is, a gyerekeket mégjobban, de sokra nem mennek a sajnálatommal.
nincs tervben gyerek Helyes, a gyógyulásodig ne is legyen.

Akkor mondom úgy te (csak lelkileg) rosszul érzed magad a szénhidrát tartalmú ételektől.

139 grammal is közel 2,5 g/tskg a fehérje zsírmentes tömeggel számolva. 184-el pedig 3 fölött.

(#2274) Woodslave válasza Arpee78 (#2273) üzenetére


Woodslave
nagyúr

139 grammal is közel 2,5 g/tskg a fehérje zsírmentes tömeggel számolva. 184-el pedig 3 fölött. és akkor mi van? Egy megcáfolt kutatás támasztotta alá a magas fehérje és veseproblémák összefüggését.

leszámítva ezt vártam tőled valami érdemit is a leírásra.

Nekem annyi jött le hogy még ennyire se akarom kipróbálni mert nyilvánvaló a testkompozícióra túl sok előnnyel nem jár a számolt vegyes étrendhez képest még való életben sem (mert ugye metabolikus kamrában - ha így hívják bizonyítottan nincs)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2275) Arpee78 válasza Woodslave (#2274) üzenetére


Arpee78
senior tag

Egy megcáfolt kutatás támasztotta alá a magas fehérje és veseproblémák összefüggését. Lehet megcáfolták, de még mindig kérdéses az említett összefüggés. De ha mégis árt a vesének, vélhetően nem nagyon. Egyébként nem csak vesénk van.

(#2276) Woodslave válasza Arpee78 (#2275) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor mi a probléma vele. Tényleg érdekel

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2277) Cathfaern válasza Woodslave (#2274) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"mert nyilvánvaló a testkompozícióra túl sok előnnyel nem jár a számolt vegyes étrendhez képest még való életben sem"
Fogyás szempontjából zerocarbnak az az előnye vegyes étrendhez képest, hogy akiknek bármilyen okból vegyes étrenden nem működik jól az éhségérzete (elhízottak arányát nézve ez elég jelentős mennyiség), annak se kell számolgatnia, mert ha betartja a zerocarb szabályait, akkor működni fog rendesen. És mindenféle számolgatás nélkül elérhető a fogyás. De ahogy írtam is, zc-nek igazából nem a fogyás a lényege, ha a minél gyorsabb fogyás a fontos, akkor keto kalóriaszámolgatással hatékonyabb lesz.
Ha meg valaki vegyes étrenden mindenféle számolgatás és méregetés nélkül is 12-15%-os testzsíron van (férfiként, nőknek ugye más az ideális), semmilyen egészségügyi problémája nincs, akkor nyilván egyikre sincs szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#2278) Arpee78 válasza Woodslave (#2276) üzenetére


Arpee78
senior tag

kérdéses az említett összefüggés. nem csak vesénk van.

(#2277) Cathfaern
Ha jól olvastam a leírásod te 2017 augusztustól kezdve zerocarbozol, innentől kezdve híztál 4 hónap alatt 9 kilót, majd 6 hónap múlva újabb 6 kilót. Akkor nálad bevált a zc?

[ Szerkesztve ]

(#2279) Cathfaern válasza Arpee78 (#2278) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért mindig csak azt a részéd nézed a hozzászólásaimnak ami a te narratívádba beleillik? :) Ráadásul még azt se értelmezed jól... nem tudom melyik a jobb, ha szándékosan vagy ha anélkül.

Az első 4 hónap nem zerocarb volt, hanem számolgatás nélküli keto. A második 6 hónapban nem tartottam be a zerocarb szabályait (minden étkezés nagy részét hús adja).
Mióta jól csinálom a zerocarbot (~2018 május), azóta 6 hónap alatt fogytam 6,5 kilót, és testzsírszázalékom is csökkent 5% ponttal. Mindez jobb közérzettel és emésztéssel, mint zerocarb előtt. Szóval igen, nekem bejött.

Szerk: illetve nyilván azt tudom csak mondani, hogy eddig bejött. De majd úgyis update-elek infóval akkor is ha tovább javult vagy romlott szignifikánsan a testzsírszázalékom, vagy ha egészségi állapotomban történt változás.

[ Szerkesztve ]

(#2280) Woodslave válasza Arpee78 (#2278) üzenetére


Woodslave
nagyúr

még egyszer nem kérdezem meg mert akkor már biztos én fogok hülyének tűnni ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2281) Teasüti válasza Arpee78 (#2273) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én meg sajnálom azokat a gyerekeket, akik édességen nőnek fel.

(#2282) Arpee78 válasza Teasüti (#2281) üzenetére


Arpee78
senior tag

én is

(#2283) havenday


havenday
tag

gyereknek tepsiszám ettem a sütiket...... :O

(#2284) Arpee78 válasza havenday (#2283) üzenetére


Arpee78
senior tag

Én gyerekként főtt csülköt és oldalast láttam, nem lettem volna képes enni belőle, de így is bizarr látvány volt.

A gyerekkori élmények meghatározhatják a felnőttkori táplálkozási szokásokat, esetleg zavarokat. Nem jártatok malomban, pékségben vagy cukrászdában? Akartok beszélni róla?

Ha az eddigiekből nem lenne világos: nem mindig a komolyat írom...

[ Szerkesztve ]

(#2285) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Pedig a mama pitéjéből most is le tudna menni egy tepsi. Porcukorral a tetején. :C

(#2286) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék diéta ügyben. Szóval alapvetően van ez a ketogén étrend, beviszel mondjuk 100-150g fehérjét, 25-50g szénhidrátot, a többi (100-200g) zsír.
Igenám, de mi van, ha én fogyni szeretnék, és vannak jelentős zsírtartalékaim. Helyettesíthetem a zsírbevitelt saját testzsírral, és akkor lesz egy jó kis kalóriadeficitem? Mondjuk fél kiló hús ami lehet nem annyira száraz (100g fehéje, 10-25g CH), pár tojás vagy kis darab kolbász, esetleg egy alma (30g CH) persze az nem egyszerre hanem 3-4 részletben. És akkor a zsírból csak annyit vinnék be ami a tojásban, húsban, kolbászban van.
Ez így jónak tűnik?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2287) consono válasza rasotamas (#2286) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes módon az, hogy beviszel zsírt nem akadályozza a meglevő zsírpárnák elégetését :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2288) Cathfaern válasza rasotamas (#2286) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, keton abból lesz kalóriadeficited, hogy kevesebb zsírt eszel. Viszont célszerű valami kalkulátorral kiszámolni, hogy mennyi a nem túl nagy deficit, egyébként nagyon nehéz lehet tartani a diétát (ami odavezet, hogy abbahagyod), illetve metabolizmusnak se biztos, hogy jót tesz. Ez pl. egy jó kalkulátor: [link].

"Mondjuk fél kiló hús ami lehet nem annyira száraz (100g fehéje, 10-25g CH)"
Húsban nincsen szénhidrát.

"esetleg egy alma (30g CH) persze az nem egyszerre hanem 3-4 részletben"
Alma helyett célszerűbb zöldségekre "elkölteni" a szénhidrátot. Gyümölcsöknek feleslegesen magas cukortartalma van kisebb vagy hasonló tápérték tartalom mellett, mint zöldségeknek.

(#2289) rasotamas válasza consono (#2287) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, viszont sok kalóriát tartalmaz. Egy ezer kalória körüli deficitet meg tud ölni mindössze 100 gramm zsír.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2290) rasotamas válasza Cathfaern (#2288) üzenetére


rasotamas
veterán

Helyes meglátások, húsnál zsírt akartam írni nem szénhidrátot, mondjuk egy csirkecomb már tartalmaz számottevő mennyiségben a csirkemellel szemben.
Valóban jobb lenne 1-2 paradicsom, paprika, uborka, saláta mint egy alma.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2291) Cathfaern válasza rasotamas (#2289) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hacsak nem 150 centi körül vagy, akkor nem nagyon javasolnék napi 1000 kalóriát...

(#2292) consono válasza rasotamas (#2289) üzenetére


consono
nagyúr

Ez így van. De 1000 kalória körüli deficit elég húzós, nem igazán tartható szerintem hosszú távon.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2293) rasotamas válasza consono (#2292) üzenetére


rasotamas
veterán

és Cathfaern

Köszi a válaszokat. Akkor több lesz a kolbász és kevesebb a hús. Jobb diéta ez mint mondjuk szimplán kevesebbet enni? Nekem az egyszerűen nem megy. A jelentős túlsúly és a ketózis beindítása miatt gondoltam hogy eleinte jelentősebb deficitet legalább az első 5 kilóig, majd később mérsékelni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2294) rasotamas válasza Cathfaern (#2291) üzenetére


rasotamas
veterán

Mármint 1000 bevitelt vagy 1000 deficitet?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2295) Cathfaern válasza rasotamas (#2293) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Jobb diéta ez mint mondjuk szimplán kevesebbet enni?"
Éhségérzet drasztikusan alacsonyabb (vagy nincs is) a ketozis miatt. Szóval ilyen téren igen.

"A jelentős túlsúly és a ketózis beindítása miatt gondoltam hogy eleinte jelentősebb deficitet legalább az első 5 kilóig, majd később mérsékelni."
Kezdés után pár kiló vízveszteség miatt elég hamar leesik, szóval kezdeti sikerélmény meglesz jelentős deficit nélkül is. Ketózis beindításához pedig semmi köze a kalóriadeficitnek, az csak azon múlik, hogy mennyi ch-t eszel.

"Mármint 1000 bevitelt vagy 1000 deficitet?"
Figyelembe véve, hogy átlagos magasságú embernek kb. 2000-2200 kcal a szintentartója, egyiket se :)

(#2296) nagysz válasza rasotamas (#2293) üzenetére


nagysz
tag

sokkal jobb, nekem sem ment a klasszikus diéta. ezt viszont 1.5 éve tartom, hiba nélkül. lementem 120kg-ról 98.5-re, itt mondjuk már régóta megállt, de én se nagyon irkálom már a dolgokat. eszem, ha úgy érzem, kell.
a diéta könnyen tartható, ha szereted a húst és meg tudod enni kenyér illetve köret nélkül a dolgokat. én a tepertőt is beküldöm sajttal vagy csak majonézzel (van keto-barát majonéz is). illetve a kulcs, hogy ez az első "diéta", amit nem annak fogok fel, hanem egy megváltozott életmódnak. nézem a sütiket, amiket eszik a család. ha nagyon elkap a "sütiehetnék", akkor betolok egy zero ch-s protein szeletet, vagy eszek 1-2 kocka 85%-ot étcsokit és kész. kolbászt az sokat eszek én is, mert imádom. mondjuk azzal vigyázni kell, mert van sok, amiben van szénhidrát. bár az a 10-20dkg, amit egyszerre max betolok, nem olyan vészes. illetve viszonylag sokat grillezek (van egy kontakt grillem), azon lehet tarjával és egyéb húsokkal kísérletezni..sok féle hús van, nem unalmas így a dolog. 1.5 évig semmit sem tudtam tartani, ezt gond nélkül csinálom.
sok sikert!

(#2297) Teasüti válasza nagysz (#2296) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A keto-barát majonézen fennakadt a szemem. Úgy érted az igazi majonéz, ami nem light-os?

(#2298) Cathfaern válasza Teasüti (#2297) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hellmann's-nak van nagyon baráti ch-s majonéze, 1,4g / 100g: [link]

(#2299) nagysz válasza Teasüti (#2297) üzenetére


nagysz
tag

Ne akadjon fenn :) Több féle is van. A "light" cuccok semmiképpen sem keto-barátok, mert ugyan kevesebb bennük a kcal, de több a ch, ami nekünk nem jó.
Az Aldi-s majonézben ("Lomee" márkájú) pld. 2.5gr ch van. Nem ész nélkül kell tolni...nekem egy tubus (450gr) kábé egy hónapig elég.

[ Szerkesztve ]

(#2300) nagysz válasza Cathfaern (#2298) üzenetére


nagysz
tag

húha köszi, ezt nem ösmertem, rápróbálok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.