Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Cathfaern válasza psyche (#1499) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:K
Halban nincs szénhidrát, kagylóban meg rákban van (ikra az passz így hirtelen). Ami kicsit ront a képen az a nagymennyiségű fűszerpaprika ami belemegy (ugye ez a gond egy kicsit a pörkölttel is, plusz ott még ott a hagyma is), de így is ketobarát marad :) Persze kenyér és tészta nélkül :D

(#1502) Melorin


Melorin
addikt

Ízesített ásványvizet szabad inni? Vagy milyen opciók vannak a vízen kívül mert már kezdem unni :D

(#1503) Hieronymus válasza Melorin (#1502) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szabad, csak színtiszta műanyagokkal van ízesítve.

Ha unod az ásványvizet, ízesíts kedved szerint, növények ízanyagaival.

Nagyon finom a citromfű. Elegendő néhány friss levél az ásványvízbe és nagyon finom citromos vizet tudsz inni. Végig próbálhatod az összes fűszer és gyógynövény levelét és termését, csak előtte olvass utána, nehogy kellemetlen mellékhatása legyen.

A citromfű évelő növény. Nyáron a napon érzi jól magát. Tél miatt ha van mód rá, érdemesebb védettebb védettebb helyre ültetni. A menta félékkel is érdemes próbálkozni. A friss borókabogyó is érdekes lehet a ginre hasonlító ízvilága okán.
Hársfavirág, fehér akác virág

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1504) Cathfaern válasza Melorin (#1502) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha csak a ketot nézem, akkor igazából csak a makrók a lényegek. Tehát ha találsz olyan ásványvizet vagy üdítőt vagy akármit amiben 0g ch van, akkor nyugodtan ihatod. Hogy egészséges-e vagy sem az külön témakör, az már nem keto :)

(#1505) Teasüti válasza Melorin (#1502) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igyál kókuszvizet! :D
Víz helyett is azt innám, ha tehetném.

(#1506) consono válasza Teasüti (#1505) üzenetére


consono
nagyúr

Én azt képtelen vagyok pl. meginni. Borzalmas :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1507) Cathfaern válasza Teasüti (#1505) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

3.7g ch van decijében... akkor már inkább igyon tejet :)

(#1508) Melorin válasza Cathfaern (#1504) üzenetére


Melorin
addikt

Azért kérdezem mert a cikkben van arról szó, hogy édesítőszert sem érdemes használni mert érdekes módon annak az elhagyásával még nagyobb fogyás érhető el.

(#1509) margithid válasza Melorin (#1508) üzenetére


margithid
veterán

Én 0 gr ch-s édesítőt használok, teljesen jó, más kérdés, hogy tényleg műanyag.
De szerintem mással is beviszek sok vackot, még mindig jobb mintha cukrot ennél.

(#1510) Cathfaern válasza Melorin (#1508) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez erősen vitattot témakör, és függ az édesítőktől is, illetve valószínűleg egyéntől is. Bizonyos kutatások bizonyos édesítőkkel kapcsolatban azt találták, hogy bár nem tartalmaznak ch-t, de inzulinválaszt váltottak ki alanyokból. Mások nem tudták ezt alátámasztani.
Én azt gondolom (de nem tudom alátámasztani), hogy valószínűleg a szervezet alkalmazkodik. Eleinte reflexszerűen édes íz -> inzulinválasz, de idővel rájön, hogy az édes íz nem (feltétlen) jelent ch-t, és így nem lesz automatikus inzulinválasz.

Arra érdemes figyelni, hogy nem jó bármi ami "édesítő" néven van címkézve. Pl. Xilitnek magas a ch tartalma. Eritrit jó (csak mellékíze van), Stevia jó (csak mellékíze van és meg kell nézni, mert porított formában lehet tartalmaz ch-t is adalékanyagként), éttermekben / cukrázdákban használt "pötyi" ugyancsak jó (mi nagyrészt ezt használjuk). Feldolgozott élelmiszerekben nagyrészt ez utóbbi, vagy aceszulfam-k van, azzal sincs gond ilyen téren. Utóbbi időben terjed a stevia (legtöbb termék szerintem borzalmas), viszont léteznek nyírfacukor/xilittel édesített dolgok is, azt értelemszerűen kerülni kell.

Amit mások tapasztalatából tudok, hogy van aki próbálkozott vércukor méréssel édesítőkkel kapcsolatban, és azt tapasztalta, hogy van reakció. Van aki meg nem tapasztalt reakciót.

Magammal kapcsolatban azt tudom, hogy próbáltam kávé + 1 "pötyi" kombót kimérni, arra nekem nem reagált a vércukrom.
Saját tapasztalat 2: én úgy fogytam 20 kilót 9 hónap alatt, hogy az első ~3-4 hónapot leszámítva napi szinten ettem relatív sok édesítőt. De ahogy írtam ez lehet egyénfüggő is.

Egyébként léteznek olyan ásványvízek is (bár nem tudom Mo-n mennyire gyakoriak, direkt nem kerestem még őket külföldön volt szerencsém hozzájuk véletlenül), ami egyáltalán nem tartalmaz édesítőt, csak aromákat és így van ízük (szerintem borzalmasak, de egyénfüggő lehet :) ).

Amúgy hosszú távon, ha nem csak a fogyás hanem az egészséges életmód a fontos érdemes elgondolkozni azon, hogy mennyire jó az, hogy az étel / ital, mint élvezeti cikk jelenik meg az ember életében. Hogy miért van az, hogy az ember az ételtől / italtól várja el, hogy "jól érezze magát", hogy "ne legyen unalmas", ahelyett hogy ezek egyszerű tápanyagként szolgálnának. De ennek ketohoz nincs köze :)

[ Szerkesztve ]

(#1511) pilóta válasza Melorin (#1502) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én citromlevet szoktam bele tenni. Nagyon finom, és a szomjat is jobban oltja.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1512) Cathfaern válasza Cathfaern (#1510) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Plusz még annyi, ugyancsak saját tapasztalatból, hogy az édes íz addiktív. Szóval ha egy darabig nem eszel / iszol semmi édeset, akkor nem fogod kívánni, viszont ha eszel, akkor fogod :)

[ Szerkesztve ]

(#1513) Melorin válasza Cathfaern (#1510) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi a választ :)

Más kérdés: kaptam egy egész házi nevelésű csirkét. Gondoltam főzök belőle egy nagy fazék levest. Eddig ugye nincs gond mert csak zsír és hús. Viszont hogy egy kicsit megbolondítsam, tennék bele zöldségeket is, pl répát, hagymát, amiknek magas a szénhidrát tartalmuk. Az ugye nem fő bele a levébe? Szóval ha a zöldséget nem eszem meg csak a levet és a húst, abban elvileg nem lesz Ch?

(#1514) Arpee78 válasza Cathfaern (#1510) üzenetére


Arpee78
senior tag

Amúgy hosszú távon, ha nem csak a fogyás hanem az egészséges életmód a fontos érdemes elgondolkozni azon, hogy mennyire jó az, hogy az étel / ital, mint élvezeti cikk jelenik meg az ember életében. Hogy miért van az, hogy az ember az ételtől / italtól várja el, hogy "jól érezze magát", hogy "ne legyen unalmas", ahelyett hogy ezek egyszerű tápanyagként szolgálnának.

Ez a gondolkodás erősen közelít az ortorexiához, ami bizony betegség, így nem összeegyezethető az egészséges életmóddal.

A fenti idézetet olvasva a tünetek félelmetesen egybeesnek:

Otorexia1, Ortorexia2, Ortorexia3

Enni jó, ez tény. A finom ételtől/italtól jogosan várja az ember, jól érezze magát. Egy kiegyensúlyozott, mértékletes étrendbe bőven belefér az ételek élvezete. Természetesen túlzásba lehet esni mind mennyiség és minőség tekintetében, aki egész nap csak cukros, kalóriadús kajákat eszik. De az ortorexiás már a ló túloldalán van. Egy szélsőségesen egészséges étrenddel nem nyer semmit, csak az ételek élvezetéről fosztja meg magát.

Az egyik szélsőség
+ Finom ételek, italok mértéktelenül
- Korai halálozással elvesztett boldog évek és betegséggel töltött hosszabb idő. Átlagéletkor ~50 év

Másik szélsőség:
+ Elérhető maximális életkor, minimális a betegséggel töltött idő. Átlagéletkor ~100 év
- Szar(abb) kaja, állandó méregetés, de még bővíthető ha ez nem elég

Arany középút:
+ Finom ételek, italok mértékkel
- Minimális a korai halálozással elvesztett boldog évek napok és betegséggel töltött idő. Átlagéletkor ~99,9 év

Továbbá a ketogén diéta(pontosabban amit ti követtek) korántsem biztos, hogy egészséges. Valahol a sok zsírnak ártalma lesz, vagy sok a telített zsír, vagy túl sok az omega6. Nagyon valószínű, hogy a megspórolt CH ártalmainak hiánya nem kompenzálja a sok zsír okozta bajokat.

Keto hívő:
- Szar(abb) kaja, állandó méregetés, de még bővíthető ha ez nem elég
- Korai halálozással elvesztett boldog évek és betegséggel töltött hosszabb idő. Átlagéletkor ~50 év

(#1515) Woodslave válasza Melorin (#1513) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez a kérdés sokakat el kell gondolkoztasson ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1516) Cathfaern válasza Arpee78 (#1514) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én finom kajákat eszek :) Miért ennék meg olyat ami nem ízlik? Igazából amíg "egészségesen" próbáltam enni, addig sokkal több olyan dolgot ettem meg ami nem ízlett, de hát együk mert egészséges. Ja, és jelenleg nem méregetek semmi, eszek amíg éhes vagyok és amikor éhes vagyok. Olyan dolgokat amiket szeretek.
Én tök nem arról beszélek amiről te :) Amúgy lássuk be amit leírsz annak meg van az ellenkező oldala is: amikor valaki csak azért eszik, mert az örömöt okoz neki. Amikor nem is éhes, nincs is kaja idő, de unatkozik, együnk valami finomat. Bánata van, együnk valami finomat. Lásd még a "csak úgy lehet filmet nézni ha közben nassolok valamit" vonal. Vagy már nem étkezés, de a "buli van meg iszunk, akkor el kell szívni pár szál cigit" vonal. Had ne folytassam.
Én nem mondtam egy szóval se, hogy nem jó az ha finom kajákat eszik az ember. Én azt mondom, hogy nem jó az ha valaki csak azért eszik mert finom. Remélem érthető a különbség.

És értem miért lovagolsz ennyire ezen a témán, de továbbra se tartozik ketohoz. Attól, hogy keton bizonyos dolgokat nem, vagy csak mértékkel eszel, attól még nem kell "- Szar(abb) kaja, állandó méregetés, de még bővíthető ha ez nem elég". Igazából mindegy mit eszel, bizonyos dolgokat nem fogsz. Ha más nem, azért mert ártalmas az emberi szervezetnek, lásd pl. mérges gombák. Pedig azok között is van finom, mégse esszük meg őket (ugye mint a viccben, amikor a bácsit már sokadszor viszik kórházba gombamérgezés miatt, és megkérdezik tőle, hogy miért eszi meg ha gombaszarkértő és tudja hogy mérgező? A válasz, hogy "hát mert finom... "). Gondolom ezt mégse hívnád
Az meg hogy mi a túlzás és mi a mérték az iszonyatosan szubjektív dolog. És független ketotól. A ló mindegyik oldalán lehet lenni "hivatalos ajánlásos" diétán meg keton is. Meg a lovon is.

"Arany középút:
+ Finom ételek, italok mértékkel"

Hogy határozod meg a "mérték"-et? Gondolom nyilván nem pl. kalóriában, vagy pohárban vagy grammban, mert akkor már megrögzött méregetés van a te elveid szerint. Remélem nem azt akarod mondani, hogy az a jó mérték ami szerinted elég :) Ezek borzasztóan szubjektív dolgok.

(#1517) Cathfaern válasza Melorin (#1513) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezzel kapcsolatban sok vitát láttam már, de tudtommal egy labor se állt még neki kimérni (sajnos). De ha ki is fő valamennyi belőle, az akkor is minimális lesz a teljes leves mennyiségéhez képest, én nem szoktam számolni velük.

(#1518) Cathfaern válasza Cathfaern (#1516) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként ha az ember egy kicsit elkísérletezik a szénhidrátszegény főzéssel, akkor nagyon hamar rájön, hogy az ételek ízét nem a szénhidrátok adják. Rizsnek, tésztának, krumplinak nincs íze, annak van amivel befűszerezed. Pontosan ezért ekézik annyira az angol konyhát, mert az kevés fűszerrel főz. Na ott érezni az alapanyagok igazi ízét, és ez amire a legtöbb magyar azt mondja, hogy ízetlen :)
Fűszerezni meg ugyanúgy lehet keton is. Igen, állag és textúra nem lesz teljesen ugyanaz, pl. sűríteni nem nagyon lehet liszt vagy keményítő nélkül, illetve ropogósságot (pl. prézlire gondolok) is nehéz elérni liszt vagy keményítő nélkül (bár nem lehetetlen, lásd mondjuk bőrével sütött húsok, vagy amikor kérget sütünk a húsra, vagy sajtokkal lehet ropogós hatást elérni). De ízekben nem igazán lesz különbség.

(#1519) Arpee78 válasza Cathfaern (#1516) üzenetére


Arpee78
senior tag

Az meg hogy mi a túlzás és mi a mérték az iszonyatosan szubjektív dolog. És független ketotól. A ló mindegyik oldalán lehet lenni "hivatalos ajánlásos" diétán meg keton is. Meg a lovon is.

Szerintem meg nem teljesen szubjektív dolog. Hogy ki mit érez finomnak és mennyire érzi magát jóllakottnak természetesen egyéni ízlés kérdése, de egyesek elnyomják magukban ezeket a hangokat. Pl az anorexiás azt hazudja önmagának nem éhes. A bulimiás, hogy éhes. A keto ortorexiás, hogy számára finom a zsíros kaja, a szénhidrátos meg nem.

Nem teljesen független a ketotól. Lehet szépíteni-magyarázkodni, de a keto akkor is több megkötéssel jár mint a normál. Vagy több önfegyelem vagy több önbecsapás kell hozzá. Ezért szerintem az ortorexiások aránya a keto diétázóknál jóval magasabb mint a normál diétát követőknél. Itt normál diéta = ajánlásokhoz közeli egészséges étrend.

Én azt mondom, hogy nem jó az ha valaki csak azért eszik mert finom. Attól függ, hogy érted. Ha valaki a kajáinak 100%-át csak azért eszi mert finom, az tényleg nem jó. Viszont ha csak kis részét eszi csak a finom íz miatt - mellőzve minden egészségi megfontolást - azzal semmi probléma sincs. De ha valaki a kajáinak 100%-át csak azért eszi mert (testileg)egészséges, az megint nem jó.

Hogy határozod meg a "mérték"-et? Gondolom nyilván nem pl. kalóriában, vagy pohárban vagy grammban,
De, kalóriában, vagy pohárban vagy grammban. Csak ehhez nem kell egyáltalán méregetni, mert egy idő után elég jól meg lehet saccolni mi mennyi. A méregetés valóban segíthet megtanulni a helyes mértéket, de nem kell örökké méregetni mindent. Például valaki imádja a mars csokit, baromi édes, de biztos van aki szereti. Ugyanakkor az egészségére is ügyel - még ha nem is ortorexiás szélsőséggel - ezért meg akar felelni egy szigorúbb ajánlásnak ami max 3e% cukrot enged. Napi 2000 cal súlyfenntartás mellett akkor kb kétnaponta engedhet meg magának egy mars csokit amiben 29g cukor van, persze ha más cukros dolgot nem eszik. Tudja milyen édes a mars csoki, mekkora, milyen gyakran eheti. Ezzel a többi édességet és desszertet is elég jól belőheti, hogy mennyit és milyen gyakran eheti.
Minden méregetés nélkül 3e% alatt tarthatja a hozzáadott cukrot.

Ezek borzasztóan szubjektív dolgok. Hát pont nem.

(#1520) Cathfaern válasza Arpee78 (#1519) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A keto ortorexiás"
Ja, hogy ez a lényeg. Hamarabb is leírhattad volna, mert akkor nem szánok ennyi időt meg energiát arra, hogy válaszoljak neked :) Eddig is úgy éreztem, hogy mint ha a falnak beszélnék, most már értem is miért, szóval ezentúl nem fogom fárasztani magam. Amit nyilván úgy fogsz értékelni, hogy mert igazad van.

"De, kalóriában, vagy pohárban vagy grammban. Csak ehhez nem kell egyáltalán méregetni, mert egy idő után elég jól meg lehet saccolni mi mennyi. A méregetés valóban segíthet megtanulni a helyes mértéket, de nem kell örökké méregetni mindent. Például valaki imádja a mars csokit, baromi édes, de biztos van aki szereti. Ugyanakkor az egészségére is ügyel - még ha nem is ortorexiás szélsőséggel - ezért meg akar felelni egy szigorúbb ajánlásnak ami max 3e% cukrot enged. Napi 2000 cal súlyfenntartás mellett akkor kb kétnaponta engedhet meg magának egy mars csokit amiben 29g cukor van, persze ha más cukros dolgot nem eszik. Tudja milyen édes a mars csoki, mekkora, milyen gyakran eheti. Ezzel a többi édességet és desszertet is elég jól belőheti, hogy mennyit és milyen gyakran eheti."
Azt kéne megértened, hogy ez keton is pont így működik, a kezdeti időszakot leszámítva. Mint ahogy ha valaki elhatározza, hogy a hivatalos ajánlás szerint étkezik, annak is van egy kezdeti időszaka. De ő nyilván olyankor nem ortorexiás, csak a ketos.
Egyébként ha az átlagember a normális, akkor a te fogalmaid szerint a fenti "saccolgatás" is bőven bőven ortorexia.

(#1521) Teasüti válasza Cathfaern (#1507) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Naná, szerinted miért innám víz helyett?! :D
Párszor már biztos emiatt léptem túl a napi ch keretet, mert véletlenül lecsúszott egy liter kókusztej. :C
Tehéntejben meg 5g körül decinként. És genny, meg antibiotikumok. Kösz nem! :N
(Pedig nálam nagyobb tejivó csak kevés van. De lejöttem róla.)

[ Szerkesztve ]

(#1522) Cathfaern válasza Teasüti (#1521) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

5g igaz, a többi max. urban legend :)

[ Szerkesztve ]

(#1523) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Részben OFF itt, mert nem direkt keto, de igazából ez a témakör érint mindenkit aki súlyt akar leadni:
Most jött ki egy tanulmány arról, hogy miért nem olyan egyértelmű a kalória be - kalória ki elmélet fennhatósága: [link].
Lényegében hasonlót hoz ki, mint amiről a topicban is beszélgettünk, hogy a feldolgozottság szintje jelentősen befolyásolja az ételek hatását, azonos kalóriatartalom mellett is.
Nyilván felveti a kérdést, hogy a keto hatékonyságába mennyire számíthat bele az, hogy jelenleg elég kevés feldolgozott élelmiszer áll rendelkezésre. Másrészt persze a cikk glikémiás indexről is beszél, ugye alapvetően ilyen téren a ketoban engedélyezett alapanyagok elég jól állnak, tehát ez a része alátámasztja a ketot is.

Tanulságként továbbra is azt vonnám le, hogy célszerű minél jobban kerülni a feldolgozott élelmiszereket (függetlenül attól, hogy ketozik az ember, vagy sem).

[ Szerkesztve ]

(#1524) pweaver válasza Arpee78 (#1519) üzenetére


pweaver
csendes tag

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy milyen magassággal rendelkezel, hány kilogramm vagy? Voltál-e túlsúlyos és ha igen hogyan fogytál le, mi a módszered? Milyen étrendet követsz?
No offense, de nekem ez a táplálkozás bejött. Időnként megengedek magamnak egy mars csokit is, de mellette edzek is. Viszont most a cél még 17-20 kg leadása, utána pedig szinten tartás. Ez majd kiderül, hogy továbbra is ketoval, vagy csak szimplán kalória számolgatás egy kicsit magasabb szénhidrát bevitellel (>20g). Nem feltétlenül érzem azt, hogy ezzel most teljesen tönkreteszem magam, de azt se, hogy hiányt szenvednék bármiben is. :)

(#1525) Teasüti válasza Cathfaern (#1522) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Érdekelne mire alapozod ezt a kijelentésed.
Az én nézeteimet ez a videó egész hatásosan összefoglalja a tehéntejről.

[ Szerkesztve ]

(#1526) Cathfaern válasza Teasüti (#1525) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Onnan, hogy hivatalosan nem kerülhetnek ilyen dolgok a tehéntejbe. Nyilván lehet mindenhol összeesküvéselméletet látni, de ilyen alapon csak olyat szabad enni, amit maga termel az ember (ja azt se, mert ki tudja mi történt a földdel mielőtt megvette).
Videónak csak az elejébe tudtam belenézni hang nélkül, de ránézésre is tipikus vegán propaganda videó (ők szoktak tények helyett elrettentésre alapozni), de biztos ami biztos rákerestem a feltöltőjére, és tényleg.

(#1527) Woodslave válasza Teasüti (#1525) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem az az érdekes, hogy ezt mondjuk elhiszed, de azt nem hogy a telített zsírtól leszel cukorbeteg a fehérjétől meg rákos, pedig biztos vagyok benne, hogy a csaj csatornáján találni olyan videót is :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1528) pilóta válasza Cathfaern (#1526) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hogy érted, hogy hivatalosan nem kerülhet ilyen dolog a tehéntejbe? A teheneket antibiotikumos takarmánnyal etetik, ez ténykérdés. Elég nehéz elképzelni, hogy ez ne kerülne tovább a tejbe... Vagy hogy gondolod?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1529) margithid válasza Woodslave (#1527) üzenetére


margithid
veterán

Na ja, pár éve a kolbászt meg a szalonnát vették elő, hogy rákot okoz. Mindig jön valami új baromság, nagyrészt a facebookos álhírek bolondítják az embereket. (ezért se nagyon használom)
Szerintem a józan észnek kell hinni, ha nem is ketozni, de a sok finomított cukrot, lisztet mellőzni, vagy minimális szintre vinni, ch forrás zab legyen főleg, és mozgás. Ha ezeket betartja az ember nagy eséllyel nem lesz beteg.

(#1530) Teasüti válasza Cathfaern (#1526) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nyilván elrettentő videó, de 5 perc alatt nem is lehet ennél jobban belemenni, mint hogy egy vega sárt dobál a tejiparra. Viszont majd hallgasd végig miket beszél aztán mondd, hogy nem így van! :)
Nekem könnyebb elhinni, hogy valóban így működik a tejipar, mint az ellenkezőjét - ami igazából csak egy álomvilág lenne a naiv embereknek. Arról meg semmilyen kétségeim nincsenek, hogy vannak határértékek a tej biológiai és kémiai "szennyezőanyagaira" vonatkozóan.
Anélkül, hogy nagyon belemásznék, hirtelen találtam egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1531) Cathfaern válasza pilóta (#1528) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Úgy, hogy élelmiszeripari előírás van rá:

1/2003. (I. 8.) FVM-ESzCsM együttes rendelet
A nyers tej, a hokezelt tej és a tej alapú termékek eloállításának, forgalomba hozatalának élelmiszer-higiéniai feltételeirol.

"A nyers tejben, hőkezelt tejben és tej alapú termékben kimutathatóan nem jelenhetnek meg, vagy nem
haladhatják meg a külön jogszabályokban meghatározott határértékeket:"

...
"b) antibiotikumok, szulfonamidok és más, a mikrobák élettevékenységét gátló gyógyszerek, tiltott gátló anyagok és egyéb gyógyszerhatású anyagok, mikotoxinok, biogén aminok, poliklórozott környezeti szennyező anyagok,"

Nyilván bele lehet kötni a "határérték" szónál, de lásd amit lentebb írtam, ilyen alapon max. a fényevés jöhet szóba.

(#1532) pilóta válasza Cathfaern (#1531) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké, dehát akkor benne van, csak csináltak rá egy határértéket. Amúgy meg nem a genny meg az antibiotikum a baj a tejjel, hanem a növekedési hormon meg a kazein. Én csak az "urban legend" miatt írtam, szóval mégsem urban legend, csak van rá határérték.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1533) Teasüti válasza Woodslave (#1527) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Alapból szkeptikus vagyok a vadkapitalizmus termékeivel szemben, úgy mint a modern ipar amit a tőke vezérel és nem szégyell kizsákmányolni semmit és senkit. A felől semmi kétségem nincs, hogy a felvételek, amik kikerülnek az ipar színfalai mögül, azok egyáltalán nem túlzóak és minden valószínűség szerint fedik a valóságot. Az ezekből levont következtetések nagyobb valószínűséggel helyesek, mint nem.
Másrészről meg nem tartom magam birkaszelleműnek sem, nem vallom azt, hogy egymillió légy nem tévedhet ezért nem nyelem le kérdés nélkül a hivatalos étrendi ajánlásokat se, mint mondjuk Arpee78.
Főleg mivel igen erős a gyanúm, hogy a tudomány elsősorban a tőkét szolgálja - hisz vmiből pénzelni kell a kutatásokat. Ahogy Ancel Keys is elsősorban karriert épített.
Mondjuk nem értem ez miért érdekes bárkinek is pont a keto topikban ami eleve szembemegy a hivatalos ajánlásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1534) Cathfaern válasza Teasüti (#1530) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Félreértés ne essék nem muszáj tehéntejet inni. Ketoba amúgy se fér bele, én se iszok. De attól még felesleges demonizálni, alapvetően egy tápanyag és vitamindús ital. Nyilván jobb lenne ebből is bio meg organikus meg minden, de ahogy írtam ilyen alapon semmit se szabad megvenni boltban.

"Nekem könnyebb elhinni, hogy valóban így működik a tejipar, mint az ellenkezőjét"
Persze, pontosan erre alapoz az összes ilyen videó :) Nem állítom, hogy semmi igazság nincs bennük, de erős ferdítés és túlzás megtalálható mindegyikben. Lásd pl. a híres(ebb) PETA képeket, amikről valahogy mindig kiderül, hogy nem sok közük van a valósághoz pl.: [link]. Bal oldali a PETA szerint ahogy kinéz egy megnyírt bárány, a jobb oldali ahogy a valóságban kinéz egy megnyírt bárány. Persze utólag beismerik, hogy preparált kép.

(#1535) Teasüti válasza Cathfaern (#1523) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy erre akartam még reflektálni, csak közben elmentünk a tej felé.
Tegnap pont erről néztem egy interjút és egész érdekes dolgokról beszél az úriember.
Talán a kalória modellt egy az egyben el lehetne vetni fiziológiai szempontból.

(#1536) Arpee78 válasza pweaver (#1524) üzenetére


Arpee78
senior tag

176cm, 61kg, 13-14% tzs, 20-as BMI. Pár éve voltam túlsúlyos (~26-27% tzs, 77kg), azóta fogytam a mostani szintre, jórészt az étrendnek köszönhetően, amit kiegészítettem heti 1-2 óra mozgással. Az étrend kb 1300-1400 cal naponta amiben kb 45% CH, 30% zsír, 25% fehérje van. Az 1300 cal előre kiszámolt, ehhez jött kb 100-150 cal tetszés szerinti kaja, pl túró rudi, sajt, édesség, péksütemény. A fix étrend rész egy sablon, 4 hétre előre tervezve 12 főzés-sütés, a sablonban cserélhetően az egymással tápanyagilag csereszabatos alapanyagokat. Úgy lett megoldva, hogy nem kellett sokat méregetni se, de elég változatos is legyen. A főzés-sütés eredményét napokra és étkezésekre már csak szemmértékre osztottam be.

(#1537) consono válasza Arpee78 (#1536) üzenetére


consono
nagyúr

1300 kalória az nem sok, sőt... Ez a sablon, amit használsz publikus? Szerintem többünket érdekelne!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1538) Woodslave


Woodslave
nagyúr

tudtok olyan normális összetevőjű sütnivaló kolbászkát amit serpernyőben meg lehet sütni. Agyaltam már hogy venni kéne egy darálót-töltőt és csinálni de annyira nem vagyok nagy konyhaművész

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1539) Cathfaern válasza Woodslave (#1538) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi számít normális összetevőnek? :) Olyan feldolgozott kolbász / virsliszerű dolgot nem láttam még, amiben dextróz ne lett volna. Ezen kívül 99%-ban van keményítő is valamilyen formában.
Ha ezektől még normálisnak számít, csak azért legyen relatív kevés ezekből benne, akkor Nádudvari (mondjuk nekem az ő grillkolbászaik annyira nem ízlenek), Wiesbauer és Zimbo termékei között érdemes nézelődni tapasztalatom alapján (de ezeknél se lehet általánosan kijelenteni, még ugyanazon termék különböző ízei között is drasztikus eltérések lehetnek). Illetve a a bajor grillkolbászok általában relatív mentesek felesleges dolgoktól (aldi / lidl szokott lenni, de utóbbi időben egyre több helyen látom), de itt is meg kell nézni mindig mit vesz az ember (spar / tesco / auchan trioban nem szoktam járni, azokban lehet van még jó).

[ Szerkesztve ]

(#1540) pilóta válasza Woodslave (#1538) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tóalmási grillkolbász. Nincs benne semmi plusz okosság, csak hús, szalonna meg fűszerek.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1541) Hieronymus válasza Teasüti (#1525) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy ebben a videóban vagy alapvető tévedések vannak vagy rossz indulatú túlzások.
A teheneket nem kell folyamatosan megtermékenyíteni a tejért. Amíg a fejést nem hagyják abba, addig termeli a termeli a tejet. Egyszeri nekifutás elegendő.

Az érzelmi fröccsöt szépen adják be a videóban. A borjáért síró tehén. A végén a beteg állatot távolítják el. Gondolom a kergemarhakór járványban felvett videóból vágták ki. A "fertőzés" módjáról nem volt pontos ismeret. Mindenki próbálta a legtávolabb tartani magát a betegségtől.

Többek között ezért is, ma már nem szabad visszaetetni az állatokat. Döglött állat nem dolgozható fel. A beteg állatokat sem lehet feldolgozni.

De nem kell tejet inni. Én sem iszom. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1542) Teasüti válasza Hieronymus (#1541) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mesélhetnél egy kicsit a tejiparról, ha jobban belelátsz a dolgok mögé, mint mi! :R
Engem a biológiai és kémiai szennyezőanyagok érdekelnének, ha van erről infód.

[ Szerkesztve ]

(#1543) Arpee78 válasza consono (#1537) üzenetére


Arpee78
senior tag

A napi 1300-hoz még hozzájött egy kicsi a szabadon választott kajákból, azoknál csak a kalóriára figyeltem. Egy nap +100, vagy egy héten +700 v. +1000, valahogy így. Kalkulátor szerint 1400 cal nálam ~30%-os kalóriadeficitet jelent, ami még elfogadható. A sablont átküldöm emailen.

(#1544) Teasüti válasza Arpee78 (#1543) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hányszor étkezel egy nap?

(#1545) consono válasza Arpee78 (#1543) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1546) Arpee78 válasza Cathfaern (#1539) üzenetére


Arpee78
senior tag

Miért kerül cukor a kolbászba?
...biztosítja egyrészt a nemkívánatos baktériumok gátlását, másrészt ez alakítja ki a termék megfelelő állományát (szeletelhetőségét).

Kevésbé lesz szeletelhető. Ha jól sejtem a kolbászt feldolgozott húst nem szétvágod még egy élesebb késsel sem, hanem kb széttéped. Nem vagyok illetékes kolbásziparban és kolbászokat sem veszek, lehet tévedek.
Másrészt élelmiszer biztonságilag kockázatosabb, ezért az ilyen mindenmentes húsokat jobban kell ellenőrizni és rövidebb ideig tárolni, emiatt drágábbak. Aki nem hisz a szénhidrát=méreg elméletben annak bőven megéri megvenni azt a minimálisan cukrozott húst.

(#1544) Teasüti
Nem tudom. Van reggeli, ebéd, vacsora, de nem kőbe vésett. Eszek amikor akarok, csak este lefekvés előtt nem eszek.

(#1547) Teasüti
Szerintem a virsli, párizsi és hasonló termékekben van cukor. A füstölt, sózott szárazkolbászban gondolom nincs. A füstölés és sózás megteszi hatását.

[ Szerkesztve ]

(#1547) Teasüti válasza Arpee78 (#1546) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Cukor van a kolbászban? Ezen már meg se lepődöm.

(#1548) Gabás válasza pilóta (#1532) üzenetére


Gabás
addikt

A tehén növekedési hormonja nem kompatibilis az emberrel, a kazein meg egy lassú felszívódású fehérje

(#1549) Hieronymus válasza Arpee78 (#1546) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A szüleim töltöttek kolbászt, saját élvezetre.
Abban nem volt cukor. Se répacukor, se más. Vágni szépen lehetett.
A cukor valóban tartósítószer = méreg. :D Ebben igazad van. De néhány százalékos koncentrációban, nincs tartósító hatása. Legalább 50% koncentráció kell a hatáshoz.

A cukor ízfokozó. Ezért kerül szinte minden ételbe.
A felvágottak közül egyedül a Mortadella Bologna IGP, ami nem tartalmaz cukrot. Még szénhidrátba számolva sem. Ha valaki ismer hasonló cukormentes felvágottat, szóljon nyugodtan.

PS:
Nem vagyok ellensége a cukornak. De az zavar, hogy szinte mindenbe belenyomják. Még a natúr joghurtba is, mert azt könnyebb eladni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1550) Hieronymus válasza Teasüti (#1542) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A tejpor 4 - 40%-a cukor. A zsíros tejporok szoktak magasabb cukortartalommal rendelkezni.
Transzzsírok talán már nincsenek benne.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.