Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok!
Nagyobb fogyás után (110->84) után pár évvel "újra" edzeni kezdtem. A kajálást szeretném rendbe rakni, viszont a csirkerizs nekem nem jön be. A ketogén diétával szemezek, hiszen többen is ajánlják edzés melletti diétához (súlyzós edzésről és futásról van szó).
igyekeztem utánaolvasni a dolognak, viszont nem találtam semmit arról, hogy ez mennyire számolgatós diéta?
Hogy lövöm be, hogy egy nap mennyit egyek? Van valami jó összefoglaló oldal/táblázat/bármi?

(#2602) psyche


psyche
csendes tag

szamomra ez az egyetlen mukodo kalkulator amivel sikeresen fogytam:

https://www.ketogains.com/calculator/

Masfajta kalkulatorokban es szamolasi modszerekben nem hiszek, tobb tizezren ezt hasznaljak.

A ketogains egy amerikai kozossegi ketogen kutatasi projekt. Tobb tizezer ember osztja meg a tapasztalatat nap mint nap, es ez alapjan hatarozzak meg a hogyanokat.

https://www.ketogains.com

[ Szerkesztve ]

(#2603) paleinho válasza havenday (#2591) üzenetére


paleinho
senior tag

Ergo, nincs koleszterin, nincs teszto

ez annyira nagy hülyeség, olyan nincs hogy nincs koleszterin, a máj termel eleget. Koleszterin nincs a növényekben, ezért a vegánok koleszterinje alacsonyabb, szerinted a tesztoszteronjuk is, de ez nem igaz

2. oldal table 2
vegán férfiak T-szintje magasabb, mindez figyelembe véve az életkort, dohányzást, testtömeg indexet, edzést, stb.

(#2604) paleinho válasza psyche (#2584) üzenetére


paleinho
senior tag

Agyvérzés - szívroham - koleszterin. Ezt a három szót gyakran látjuk együtt. Akkor ez is csak marketing lenne?

Sajnos nem csak marketing, az LDL koleszterin szint egyenesen arányos az érelzáródásos betegségek kockázatával.
As LDL-cholesterol levels rise, there is a linear and significant increase in the prevalence of atherosclerosis
Az a baj hogy az orvosok szerint "normális" LDL még mindig magas, 1.8mmol/L alatt lenne ideális az érrendszeri betegségek megelőzése érdekében.
De van aki szerencsés géneket örökölt és magas koleszterin- és telített zsír tartalmú ételeket fogyasztva is alacsony marad az LDL szintje, PCSK9 gén mutációja nagy áldás.

(#2605) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Majonézból melyiket érdemes megvenni? :B Melyiket ajánlanátok? Köszönöm. :K Vagy jöhet valami jó házi recept is? Milyen olajból érdemes csinálni? Hidegen sajtol repcére gondoltam. Annak nagyon finom az íze, illata. :K Vagy másfajta kell hozzá? vagy jobb a semleges ízű olaj?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2606) havenday


havenday
tag

A Lidl ben kapható Kania mayonoisse t ajánlanám, olcsó, jó ízű és viszonylag alacsony ch tartalom

(#2607) mojmir válasza mayday00 (#2605) üzenetére


mojmir
csendes tag

én fele oliva fele napraforgóolajból szoktam, egyébként meg a hellmans olivását veszem, mindkettő nagyon finom

(#2608) mayday00 válasza mojmir (#2607) üzenetére


mayday00
őstag

Oliva nem jó, keserű..Utálom, nem tennék bele. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2609) mojmir válasza mayday00 (#2608) üzenetére


mojmir
csendes tag

:D :D dehogy keserű :D :D

ne tegyél ha nem szereted. próbáld ki többfélével, aztán rájössz mi passzol neked

(#2610) Hieronymus válasza mayday00 (#2608) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A lejért szavatosságú és pofátlan hamisítás keserű az olívaolaj.

Amúgy majonézt nem vásárolunk, mert egyszerű elkészíteni.

Házi majonéz készítése

A cukrot kihagyod, az olaj hidegen sajtolt minőségi legyen és új dimenzió nyílik meg a majonéz ízvilágában.
(A mustár sem fontos.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2611) mayday00 válasza Hieronymus (#2610) üzenetére


mayday00
őstag

Étolaj helyett lehet más? Vagy étolajjal a legjobb? Fontos bele oliva? Lehet csak simán étolajjal, vagy a oliva helyett más? Pótolni mással. Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2612) Hieronymus válasza mayday00 (#2611) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az étolaj fontos része a majonéznek. Nem váltható ki más zsiradékkal.
Az étolaj befolyásolja végleges ízt, szóval hatalmas lehetőségek nyílnak a legoptimálisabb kikutatására.
Egyedül a napraforgó olajat kellene kerülni. Magyarországon túl van dimenzionálva a fogyasztása. Ráadásul nem igazán értékes olaj, csak olcsó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2613) psyche válasza psyche (#2578) üzenetére


psyche
csendes tag

Megjött a lelet eredménye. Ezek lennének a koleszterin értékek. Hát nem tudom... nem tudom, hogy most ezek alapján tartsak-e egy hosszú low-carb diétát inkább, vagy nyugodtan folytassam a ketót.

Végül is rosszabbra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#2614) Woodslave válasza psyche (#2613) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát azért elég rossz ha elfogadod a hivatalos ajánlásokat.. ha nem akkor nem :D Azért az egyértelműen látszik, hogy a ketogén vagy low carb diéta a koleszterint szintednek nem tesz jót.

Fehérjét mennyit eszel? Edzeni jársz?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2615) psyche válasza Woodslave (#2614) üzenetére


psyche
csendes tag

Edzek tobb eve, heti haromszor. Sulyzos edzes.

Feherje 150 gram korul van edzesnapokon, 120 gram pihenonapokon.

De egy ev alatt 13 kilot fogytam. A sulyokbol nem vettem vissza.

A verkep amit latunk, a ketogen dieta eredmenye egy ev utan. Nalam.

Elotte low carbon voltam (keves rizs, csirkemell, tejsavofehrje, zoldseg) akkor jo volt minden ertek, kb 3 eve.

[ Szerkesztve ]

(#2616) Woodslave válasza psyche (#2615) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja az egfr miatt kérdeztem nem a koleszterin

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2617) psyche válasza Woodslave (#2616) üzenetére


psyche
csendes tag

Viszont keves folyadekot iszom :S

Nem attol?

(#2618) Woodslave válasza psyche (#2617) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet :K tőlem kérdezte a belgyógyász hogy mennyit iszom, mondjuk nekem az egfr xarabb.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2619) Cathfaern válasza psyche (#2584) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Nade akkor miért van az, hogy sokan meghalnak infarktusban azok akiknek magas a koleszterinszintje? Hiszen ez egy tipikus jelenség."
Vagy nem: [link]

Röviden a lényeg belőle, 130.000 beteg adatai, akiket koszorúér betegséggel vettek fel kórházba. A lényeg az egészből ez a grafikon:

mg/dl-ben van megadva, de LDL-nél a leggyakoribb érték 90 volt, ez átszámítva 2.3 mmol/l. Ami az általad később linkelt táblázatban megadott "jó" intervallumnak a középérték alatti fele. És mégegyszer, itt olyan betegekről van szó akiknek ténylegesen bajuk van, nem "kockázat"-ról.

Aztán N=1-es tapasztalat, de elég sok méréssel alátámasztva, és megint csak konkrét eredményekkel, nem csak "lehetséges", meg "ilyen kockázat, olyan kockázat": [link]
Röviden a lényeg, illetőnek "egészséges" (hivatalosan ajánlott) étrenden nyaki verőérszűkelet alakult ki. Átállt ketora, LDL-je felment (5+ mmol/L). Mindeközben folyamatosan csökkent a verőérszűkülete. Nem rég végzett egy kísérletet, pár hétig magas ch-t evett (mondjuk sajnos egyben feldolgozott kaját + cukrot is, tehát nem "egészséges magas ch"-t, szerintem az érdekesebb lett volna). LDL-je lement, súlya viszont fel, meg érszűkülete is rosszabbodott. Aztán visszaállt alacsony ch-ra, LDL-je újra fel, és a szűkület újra nekiállt csökkeni.

Illetve nem neked, de: vércsoport étrend teljes hülyeség. Soha senki nem tudta tudományos bizonyítékkal alátámasztani. Megjegyzem aki az eredeti verziót követi, az kidobja az étrendjéből a finomított szénhidrátokat, meg a feldolgozott élelmiszereket... nahát ki gondolná, hogy ettől javulni fog az egészsége :) De a vércsoport semmit se befolyásol ezen.

(#2620) havenday


havenday
tag

én hiszek a vércsopis táplálkozásban, a környezetemben szoktam megfigyelni,pl apám " A " vércsoportú, és ösztönösen ennek megfelelően eszik, kevés hús, sok zöldség. Nekem " 0 " és zöldséget szinte alig eszek, nem kívánom. És még sok ilyet tapasztaltam. Na, de mindenki abban hisz, amiben akar :K :U
nincs tudományos alátámasztásra igényem, egyszerűen van a mi működik és van a mi nem, és ezekben összefüggéseket lehet látni

[ Szerkesztve ]

(#2621) szuszinho válasza havenday (#2620) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem is 0. Sok-sok zöldséget eszek...

(#2622) havenday


havenday
tag

mostanában rájöttem a nagy titokra,azt kell figyelni,hogy az adott élelmiszert az ember hogy emészti. Puffadás, pukizás, sokáig tartó hasfeszülés azt jelzi, hogy az adott cucc nem való nekünk.

(#2623) Hieronymus válasza szuszinho (#2621) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A RH-PoS K-neg CcD.ee

Szeretem a zöldséget. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2624) mayday00


mayday00
őstag

Kipróbáltam reggelire a golyóálló kávét..atya úr isten,,mi ez doppingszer? :C :Y legális dopping. :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2625) pilóta válasza havenday (#2622) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy inkább azt jelzi, hogy nincs rendben a bélflórád...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2626) BurgBurg


BurgBurg
tag

nekem nem jön be, sima kávé tejszin elég
golyóálló...lefordították, átvették
lehetett volna vmi normálisabb nevet adni neki, pl: zsírkávé vagy kalóriakávé

(#2627) BurgBurg


BurgBurg
tag

kitekintő:
https://shop.builder.hu/a-leggyakrabban-felmerulo-kerdesek-a-ketogen-dietarol-a5108

(#2628) stratova


stratova
veterán

No én ugyan csak érdeklödve olvasgatom eme topikot, de más témában belefutottam Thomas DeLauer videóiba s bár ahogy sokan mások gyakran részben reklámozni is szokott bizonyos termékeket, megemliti a házi készítésű megoldásokat is, per pillanat ketogén diéta terén (a buktatókra is felhívja a figyelemet).
Ha már az emésztés került szóba, arról is van pár videója:
0 ez nem feltétlenül keto,
1, 2, 3, 4, 5 ez megint kicsit más de keto téma

(#2629) stratova


stratova
veterán

(#2630) psyche


psyche
csendes tag

Úgy döntöttem, hogy egy időre elhagyom a ketogén étrendet és átállok low-carbra (75/120 gram ch / 140 gr fehérje, edzés mellett)

De az miért van, hogy ma, szénhidrátot fogyasztva a csík még mindig rózsaszín?

Mivel 1 év ketózás után fokozatosan térnék át low-carb étrendre, a mai nap az össz szénhidrát bevitelem 65 gram (mellette 135 gr protein) volt, amely zablisztből + zöldségekből állt.

Az utolsó étkezésem este 7 órakor volt, akkor 15 gram szénhidrátot vittem be utoljára, szintén zabliszt formájában, mert annak alacsony a GI indexe.

Most lassan éjfél van, megnéztem a teszcsíkot és még mindig rózsaszín. Miért vagyok még mindig ketózisban?

[ Szerkesztve ]

(#2631) psyche válasza psyche (#2630) üzenetére


psyche
csendes tag

Lehet hogy keto-adaptáltá valtam ennyi ido utan es mostmar a szervezetem csak a zsirokat reszesiti elonyben?

[ Szerkesztve ]

(#2632) consono válasza psyche (#2630) üzenetére


consono
nagyúr

Előfordulhat, hogy ennyi ch mellett is ketózisban maradsz, a 20g csak azért van, mert az annyira alacsony, hogy biztos a ketózis. Sokan vannak 50g ch mellett is, mindenkinek egyedi a "zónája"...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2633) havenday


havenday
tag

és ha edzel, akkor persze, hogy több ch esetén is ketózisban maradsz

(#2634) psyche


psyche
csendes tag

Igen, közben eszembe jutott, hogy lehet hogy jobban tolerálom a több szénhidrátot is ketózisban.

Ma azonban feltöltöttem szénhidráttal a glikogénraktárakat, kb 300 grammot vittem be rizs és zab formájában, úgyhogy kétlem hogy még abban vagyok :D

Az edzésnél nem vettem észre sok különbséget, talán annyit hogy hogy kevesebb pihenőidőre volt szükségem a sorozatok között.

Azt fogom csinálni, hogy pihenőnapokon max 80 gram szénhidrát, edzésnapokon kb 150, a fehérje pedig állandó lesz (140 gram). A zsírt a nulla felé próbálom majd konvergálni. Ez kb 1800 / 1200 kalória / nap.

Egészen április közepéig maradok így, aztán visszatérek ketóra ismét.

Javítani akarom a koleszterinértékeket, a ketózás ugyanis meglehetősen megemelte. Hogy ez most ez jó vagy rossz... mindenki maga dönti el. Én inkább nem bízom a véletlenre. Tudom, nem vagyok valami meggyőzhető :D

[ Szerkesztve ]

(#2635) Arpee78 válasza psyche (#2634) üzenetére


Arpee78
senior tag

Javaslom e topik látogatása helyett keress rá a "teljesítményfokozó sporttáplálkozás könyv blog Tihanyi András" szavakra. A zsír teljes mellőzése szvsz nemcsak egészségtelen, hanem a sportteljesítményt is rontja. Mondom ezt ketoellenesként.

(#2636) Hieronymus válasza psyche (#2634) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A zsírt a nulla felé próbálom majd konvergálni. "

A fehérjére és zsírra feltétlenül szüksége van a testünknek. A növényi olajok előnyösebbek, az állati eredetű zsíroknál. Cukorra nincs szükségünk. A szénhidrátokat sem lehet teljesen elhagyni. Képtelenség olyan étrendet tartani, amiben valóban nulla a szénhidrát tartalom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2637) Arpee78


Arpee78
senior tag

Friss tudományos:
Jelenleg úgy néz ki, hogy a koleszterin "minél alacsonyabb annál jobb".

(#2638) Cathfaern válasza Arpee78 (#2637) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kár, hogy ezt az állítását semmivel se támasztja alá (meg mondjuk a többit se nagyon). Európai Kardiológus Társaság állásfoglalására hivatkozik a bekezdés elején, amit nagyjából átnyálaztam, sehol se szerepel ilyen benne, hogy "minél alacsonyabb annál jobb". Csak az szerepel benne, amit előtte említ, hogy "Ha kiderül, hogy a páciens a veszélyeztetett csoportba tartozik, az ajánlás szerinti koleszterin célértéket kell elérni". De nem minél alacsonyabbat.

(#2639) Arpee78 válasza Cathfaern (#2638) üzenetére


Arpee78
senior tag

Csak kiragadtam egy figyelemfelkeltő mondatot, amit pontosabban is meg lehetne fogalmazni. De nem az a konkrét mondat a lényeg hanem a koleszterin-ajánlás amiről beszél.

Alátámasztani? Amelyik topikban egy wellnessmama agymenése maga az alátámasztás, ott egy kardiológus-belgyógyász szava is az, sőt.

Low-protein high-carbohydrate diets may be the key to longevity

A sok fehérjefogyasztás is káros

(#2641) mayday00 válasza Arpee78 (#2640) üzenetére


mayday00
őstag

Szerencsére én már hosszú ideje fényen élek, az nem árt semminek. :K Hiszen a napból jön az ,,energia", teljesen jól érzem magamat. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2642) Hieronymus válasza mayday00 (#2641) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Csak óvatosan a fényevéssel. Túlevésbe könnyű belehalni. :K

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2643) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok,

Nem szorosan ketó, de közel áll hozzá.
Szóval nagyböjt van, és arra gondoltam, kipróbálom a semmit nem eszek, csak vizet iszok böjtöt.
2 napja kezdtem, tehát utoljára szerdán vacsoráztam, sajnos későn tudtam meg, hogy aznap kezdődik a nagyböjt, mindegy, nincs túl nagy jelentősége.
Azóta vizen kívül kávét iszok, a szokásosnál kevesebb tejjel (a napi összes kávémban sincs egy deci összesen), de minden nap egyel kevesebbet, tehát ma hármat, holnap még kettőt, vasárnap egyet és hétfőtől azt sem. Ezenkívül napi egy csipet sót, egy panangint (kálium+magnézium), és első nap gyomorégésre bogyót vettem magamhoz.
Közepesen súlyos pikkelysömöröm van, és túlsúlyos is vagyok, sajnos előbbire tapasztalataim szerint nincs túl jó hatással a füstölt hús, kolbász, bacon, szóval a ketó jó, de a bőrömnek nem használ.
Elsősorban méregteleníteni akarok, meg persze fogyni.
Hogy meddig csinálom? Ameddig bírom. Ha egy hétig sem bírnám ki nagyon csalódott lennék magamban, a 40 nap meg kb elérhetetlen, de 10-20 napra nagyon büszke lennék.
Olvastam olyat, hogy megjelenhetnek kiterjedt (pl egész hát) durva kiütések, a nyelv borzasztó fehér lehet, mindez a méreganyagok távozása miatt, de hogy ez meddig tart nem tudom. Olyat is olvastam, hogy valaki aktív szenet szed közben, hogy a méreganyagokat magába szívja, ne a bőrön át távozzanak.
Valakinek van ebben tapasztalata, aki tudna valamilyen tanácsot adni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2644) szuszinho válasza rasotamas (#2643) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha méreg lenne a szervezetedben, már nem élnél...

(#2645) rasotamas válasza szuszinho (#2644) üzenetére


rasotamas
veterán

Akkor lehet eladom a májam valami alkesznek, úgysincs rá szükségem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2646) havenday


havenday
tag

A zsírszövet eltárolhat méreganyagokat, amik egy diétánál felszabadulnak. A a megfelelő mennyiségű vízfogyasztás Kulcs kérdés. Nyugodtan számolhatsz úgy, hogy 20 testsúly kilogramra, 1 liter víz.

(#2647) Arpee78 válasza rasotamas (#2645) üzenetére


Arpee78
senior tag

Méregtelenítés nem létezik úgy, ahogy te gondolod.
A böjt

(#2648) rasotamas válasza Arpee78 (#2647) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez is egy vélemény egy cikkből. Mindenesetre elég egészségtelenül étkezek, sok magyaros étel, melegszendvics, pizza, kecsap, stb. Ezek azért tartalmaznak olyan dolgokat amiknek néha ki kellene ürülnie a szervezetből, persze nem lenne gond ha csak néha fogyasztanám ezeket, és heti 6 nap avokádón meg búzacsírán élnék, de szinte csak ezeket eszem, a húsmentes étkezés nálam a pizzát jelenti, de azon is van kolbász, úgyhogy vöröshúsból nincs hiány. A májnak sem árt egy kis pihenés, és ha veszít a zsírtartalmából.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2649) Hieronymus válasza rasotamas (#2648) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mindenesetre elég egészségtelenül étkezek, sok magyaros étel, melegszendvics, pizza, kecsap, stb. Ezek azért tartalmaznak olyan dolgokat amiknek néha ki kellene ürülnie a szervezetből."

Ki is ürül, ami ki tud ürülni. Ami nem tud kiürülni, azt valahol felhalmozza a testünk. Ezeket böjtöléssel sem lehet eltávolítani, mivel nem ismert megoldást rá a máj, az immunrendszer, a vese. ... nem távolítható el. Szerencsére nem sok ilyen anyag létezik.
A többi meg folyamatosan ürül ki.

Szóval a méregtelenítés abban a formájában ahogyan tálalják baromság.
A böjtnek van méregtelenítő hatása. Ha megkérdezed, akkor a korrekt válasz, tulajdonképpen van. Csak nem úgy a hogyan tolják neked.

De kezdjük az elején.
A böjt nem jelenti a teljes energiabevitel megvonását. Két fő irányzata alakult ki keresztény alapon. A leves alapú és a gyümölcslé alapú. Nem a a boltban kapható gyümölcslé, ami 10+ százalék hozzáadott cukrot tartalmaz, hanem az önállóan, gyümölcsből és zöldségből készített, cukrozatlan változat. Nyilván vizet is kell inni, de nem kell túlzásba vinni.
A böjtnek nem tartozéka a kávé, tea és más energia vagy hűsítő ital. Az alkohol sem.

A böjt ala a szokásosnál sokkal kevesebb energiát fogyasztunk. A saját tartalékhoz kell nyúlnia a testnek. A legkönnyebben mobilizálható energia forrás a természetesen elhalt sejtek maradéka. Ez tekinthető méregtelenítésnek, ami valójában a maradék szemét eltakarítása és nem méreg, hanem energia forrás.
De a többi stimmel.

Nagyon hosszú böjtbe nem érdemes kezdeni. A szervezetnek tanulnia kell, hogy nem kap folyamatosan elegendő energia ellátást. Nem természetes állapot, hogy naponta 3-5 alkalommal jóllakásig étkezünk. Az sem lehet tudni pontosan, hol a határ a hasznos böjt és a túltolása között.

Ha gyomorégés vagy fájdalom van, arra nem megoldás a tabletta, csak elfedi a kellemetlen jeleket. Miközben a mellékhatásokkal is számolni kell. Ha magától nem műlik, orvoshoz kell menni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2650) D1Rect


D1Rect
félisten

Gombapörkölthöz mit ennétek köretnek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.