Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Arpee78


Arpee78
senior tag

A vörös hús rákot okoz.

Consumption of red meat was associated with an increased risk of colorectal cancer. Fibre from bread and breakfast cereals was associated with a reduced risk.

(#2702) pilóta válasza Arpee78 (#2701) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jók ezek a cikkek, amiket linkelsz. Jó kis útmutató, hogy mit kell enni az egészség megőrzéséhez :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2703) stratova válasza Arpee78 (#2701) üzenetére


stratova
veterán

Aztán van amikor vérkép alapján éppen a vörös húsok fogyasztását javasolja az orvos.

(#2704) Cathfaern válasza pilóta (#2702) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyjából :) Továbbra is az összes ilyen tanulmány problémája, hogy a) nem kezeli külön a feldolgozott és nem feldolgozott húsokat, illetve nem veszi figyelembe, hogy minek után a vörös húsok meg a zsír ki van kiálltva közellenségnek, tipikusan azok esznek ilyeneket akik nem foglalkoznak az egészségükkel, tehát nagyobb eséllyel dohányoznak, isznak alkoholt, nem mozognak, szóval általánosságban egészségtelen életmódot folytatnak. Kettő vak randomizált és kontrollált tanulmányokon továbbra se igazán sikerül kimutatni se a zsír káros hatásait, se a vörös hús káros hatásait.

(#2705) havenday


havenday
tag

azon gondolkodom, hogy rendszeresen ennék zabkorpát,mert növelném az amúgy gyenge rostbevitelem. Úgy tudom, hogy emészthetetlen rostot tartalmaz, tehát a benne lévő ch nem számíthat bele a kalóriabevitelbe és a napi ch adagba. Jól gondolom ezt? :U

(#2706) Madwe válasza havenday (#2705) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez minden rostra igaz. Euban, legalábbis itthon a termékeken külön feltüntetik a rostot és külön a cht. Én útifű maghéjat fogyasztok pl. Abban 100g esetén van 82g rost, 3.6g ch amiből 0g cukor.
szóval keton a rostot ne számítsd bele a limitedbe, ne félj tőle, sőt, kifejezetten figyelj rá, h vigyél be :)
normális kajából egyébként pl a spárga tök jó forrása, illetve magvak jellemzően

[ Szerkesztve ]

(#2707) Arpee78 válasza havenday (#2705) üzenetére


Arpee78
senior tag

A rostoknak is van kalória tartalma, ~1,5 kalória grammonként. Amellett a zabkorpa és útifűmaghéj csak egy része rost, van bennük ch bőven. Az útifűmaghéj nekem parasztvakításnak tűnik, a vízben oldható rosttartalma magasabb a zabkorpához képest, de ennek nincs sok jelentősége, viszont sokkal drágább. Én zabkorpát szoktam venni.

Rostra vágyó ketósnak jobb választás szerintem a szezámmag, lenmag, mák. Ezekben kevesebb CH van ugyanannyi rosthoz mérten.

Egyébként egy random fórumozó szerint a rost teljesen felesleges az embernek. Kár, hogy az orvosok többsége nem így gondolja.

(#2708) D1Rect válasza pilóta (#2702) üzenetére


D1Rect
félisten

Ahogy nézem valami vegán és/vagy valami hasonló baromságok fórumából/csoportjából streameli ide a cikkeket.

(#2709) Cathfaern válasza D1Rect (#2708) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sok mindent megmagyarázna :)

(#2710) Madwe válasza D1Rect (#2708) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért baromságnak nem nevezném a vegánságot. Amellett is lehet érvelni, pro és kontra. Én ugye 1 éve ketozom, öcsém már kb 5 éve vegán. Mégis megértjük és elfogadjuk, sőt hasznosnak tartjuk a más más életvitel más más szempontjait :)

(#2711) consono válasza Madwe (#2710) üzenetére


consono
nagyúr

Yep. Nem is értem miért kell kényszeresen győzkődni a másikat, hogy csak az az életmód, amit mi követünk az egy és igaz. Ugyan ahhoz a célhoz is rengeteg út vezet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2712) D1Rect válasza Madwe (#2710) üzenetére


D1Rect
félisten

Igazad van, etikai megfontolásból választani táplálékot nem baromság...

[ Szerkesztve ]

(#2713) Arpee78


Arpee78
senior tag

A felnőttek energiaszükségletének mintegy 55-60 százalékát célszerű szénhidráttal fedezni

etikai megfontolásból választani táplálékot nem teljesen baromság, de persze ebben is lehet szélsőség.

De teljesen baromság egy random vadidegen vagy ismeretlen megbízhatóságú weboldal véleményére alapozva választani táplálékot, főleg ha az ellentmond hitelesebb oldalak és személyek véleményének. Ugyanígy fail tudományos kutatásokat ferdíteni és kiragadni a "tetszetős" részleteket, főleg akinek lövése nincs biokémiából.

Egyébként nem vagyok vegán.

[ Szerkesztve ]

(#2714) pilóta válasza Arpee78 (#2713) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk a házipatika.hu mint hiteles oldal azért eléggé húzós... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2715) Arpee78 válasza pilóta (#2714) üzenetére


Arpee78
senior tag

Szándékosan a hitelesebb szót használtam. Mondj egy szerinted hiteles(ebb) keto friendly oldalt, aztán hasonlítsuk össze.

(#2716) Madwe válasza Arpee78 (#2715) üzenetére


Madwe
nagyúr

Házioatikánál ő akkor már hitelesebb, talán :) https://www.thomasdelauer.com

[ Szerkesztve ]

(#2717) Arpee78 válasza Madwe (#2716) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nincs semmiféle egészségügyi végzettsége. Rajta van ezen a listán.
Viszont a házipatika ezen a listán szerepel.

Szóval miért is hitelesebb?

(#2718) Woodslave válasza Arpee78 (#2717) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mert azt mondja amit itt hallani szeretnek. ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2719) Madwe válasza Arpee78 (#2717) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ok, rajta vannak azokon a listákon, s ezek az oldalak miért hitelesek amik a listát készítették, pl :)? Az első pl látom nagy növénytermeszté cukor és gmo párti oldal. Nálam már itt elvérzett, de persze lehet isteníteni a gmokat - csak ezek mellett én inkább egy lobbis hátteret érzek mögötte. Pl...
S lehet nem hiteles forrásnak tekinte delauert pl, számomra annak tűnik, de nyilván lehet vitatni mindig kiemel pár kutatást. Ami az igazát támasztja alá. De ugyanez vana másik oldalon is?

De biztos szüksége van mindenképp az egészséges emberi szervezetnek a gluténra, búzákra s gabonákra, s aki nem eszik instant meghal :)
ahogy pl biztos h minden ketos az kétpofára zabálja a kolbászt, bacont és feldolgozott szarokat, semmi mást. :)

pl esetemet nézzük: ok, baromi egszségtelenül éltem elötte. Ezt nem vitatom, onnan könnyű volt bármivel javítami. Ehhez képest amióta tudatosan keto eszem, azóta: rostbevitelem nem változott, max növekedett. Zöldségből (főleg spárga brkkoli spenót) gyümölcsből (főleg áfonya málna eper) konkrétan sokkal sokkal többet fogyasztok % mint eddig. Nem eszem feldolgozott ételeket, csak minimálisam. Nem fogyasztok azóta alkoholt. Nagyobb % fogyasztok egszséges magvakat. Az, h szükséges lenne a gabona mindenképp, azt én személy szerint hülyeségnek tartom, ennek ellenére ha befejeztem ketot, akkor valamennyire visszavezete, az életembe. Ugyanakkor vigyáznom kell vele, anyámnak p, autoimmun betegsége lett a gluténtől, s nyilván a quinoa meg ezek irányába mennék el inkább mintsem búza stb... Ettől függetlenül a krumpli kukorica és keményítős társait meg egyáltalán nem tartom egészségesnek.

De mondok valamit: tegyük fel totál igazad van, s nem egészséges ez az életmód. Nade, ha ezt feltételezem, akkor is nézzük megint én esetemet: normál diétból próbáltam mindent, semmi nem ment. Mozgás ide vagy oda, nagyon hamsr elhasaltam mind, míg ezzel 1 év alatt 50kg ment le. Szerinted így is rossz deal volt ez, s egészségesebb lennék a régebbi állapotomban, 50kg súlyfelesleggel? Mert oké mostmár tudatosan étkezem, de próbáltam azt normál kiegyensúlyozott diétákon is, nem ment, folyamat éheztem, szenvedtem majd feladtam 1-2 hónapon belül. Míg ezt gyerekszerrel tartttam.

S azt se állítom h ez a diéta mindenkinek való lenne, de azt igen, h igenis van olyan jellem, akinek ezzel igenis könnyű gyerekjáték fogyni. S igenis vannak olyan súlyos esetek, mint pl az enyém is az vplt bőven, amikor komoly egészségügyi kockázat a testsúly.

(#2720) Cathfaern válasza Arpee78 (#2717) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért nem tették túl magasra a lécet:

A SZAKMAISÁG vizsgálata során pedig az alábbi szempontok szerint osztályozunk:

Független, vagy egy egészségügyi terméknek, eljárásnak szánt weboldalról van-e szó?
Egyértelműen le van-e írva, hogy az online betegfelvilágosítás nem helyettesíti a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű?
Jelölve van-e az oldalon az egészségügyi tartalmak szerzőjének végzettsége?
Ajánlják-e a honlapot hivatalos szakmai, vagy elismert civil egészségügyi szervezetek, egészségügyi kiadók?
Találhatók-e elismert orvosi tankönyvre, szakcikkekre, vagy más szakmai forrásokra vonatkozó hivatkozások a weboldalon?

Kérdés, hogy a 4. szempont mennyi pontot ér. Max 27-et kaphat egy oldal, 21-től megkapja már a pecsétjüket. Ha a 4. pont nem ér legalább 7 pontot, akkor semmi se garantálja, hogy szakmailag helyes az oldal.

(#2721) Cathfaern válasza Madwe (#2710) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vegánsággal alapvetően az a probléma, hogy két, sokszor egymástól teljesen elkülönő csoport tartozik egy gyűjtőnév alá:
1. Egészségi okokból vegán
2. Etikai okokból vegán

Nyilván persze a kettő keveredhet is. De a probléma, hogy a kettes csoportba egészen elvakult egyének és szervezetek is tartoznak. Találkozhatsz olyan véleményekkel is, hogy ő akkor is vegán lenne, ha 100% bizonyított lenne, hogy az ártalmas az emberi szervezetnek. Vagy hogy az állatok többet érnek, mint az emberek. Vagy hogy a hús fogyasztás egyenes út a pokolba (nem poénkodok, vannak ilyen szervezetek). Nyilván le lehetne írni őket szélsőséges vélemény címmel, csak innentől nagyon nehéz megmondani, hogy amikor valaki "bebizonyítja", hogy a vegánság egészséges, akkor az volt az indíttéka, hogy kiderítse a vegánság egészséges-e, vagy a második csoportba tartozik, és az életcélja a vegánság elterjesztése bármi áron. Akár hazugság és átvágás útján is. És emiatt nagyon nehéz azt is megmondani, hogy ki is tartozik pontosan a második csoportba.

Egy második, de (egyelőre) kisebb probléma, hogy a vegánság divat lett, és így megjelentek ilyen termékek:
The Beyond Burger: pea protein isolate, expeller-pressed canola oil, refined coconut oil, water, yeast extract, maltodextrin, natural flavors, gum arabic, sunflower oil, salt, succinic acid, acetic acid, non-GMO modified food starch, cellulose from bamboo, methylcellulose, potato starch, beet juice extract (for color), ascorbic acid (to maintain color), annatto extract (for color), citrus fruit extract (to maintain quality), vegetable glycerin.

The Impossible Burger: water, textured wheat protein, coconut oil, potato protein, natural flavors, 2% or less of: leghemoglobin (heme protein), yeast extract, salt, soy protein isolate, konjac gum, xanthan gum, thiamin (vitamin B1), zinc, niacin, vitamin B6, riboflavin (vitamin B2), vitamin B12.

Ez minden, csak nem egészséges, tök mindegy hogy vegán-e vagy sem. Ugye ahogy ugyanezen okból tartok amiatt is, hogy a keto kezd divat lenni. Az ilyen szinten feldolgozott élelmiszerek sosem lesznek egészségesek.

(#2722) Arpee78 válasza Cathfaern (#2720) üzenetére


Arpee78
senior tag

Az a léc a legtöbb(összes?) ketós oldalnak túl magasan van.

Jelölve van-e az oldalon az egészségügyi tartalmak szerzőjének végzettsége? Kb nem létezik egészségügyi végzettségű(táplálkozás témában) ketós szerző.
Ajánlják-e a honlapot hivatalos szakmai, vagy elismert civil egészségügyi szervezetek, egészségügyi kiadók? Ezek egyike se ajánlana keto étrendet senkinek.

Vegánság:
Minden irányzatnál akadnak elvakult egyének és szervezetek.

(#2723) Cathfaern válasza Arpee78 (#2722) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Jelölve van-e az oldalon az egészségügyi tartalmak szerzőjének végzettsége? Kb nem létezik egészségügyi végzettségű(táplálkozás témában) ketós szerző."
Pontosan ez a bajom ezzel a szemponttal. Nem azt nézik, hogy milyen végzettsége van az illetőnek, csak az, hogy fel van-e tüntetve a végzettsége. Tehát ha én beleírom a cikkembe, hogy a végzettségem informatikus (lehet benne is van), akkor 100%-osan teljesítettem ezt a pontot.

"Ajánlják-e a honlapot hivatalos szakmai, vagy elismert civil egészségügyi szervezetek, egészségügyi kiadók? Ezek egyike se ajánlana keto étrendet senkinek."
Ez ugye nem igaz, epilepsziás gyerekeket kezelnek ketogén étrenddel, még írtál is nekik annak idején :)

Vegánság:
Minden irányzatnál akadnak elvakult egyének és szervezetek.

Persze. Csak nem mindegy, hogy elvakult, mert elvakultan hisz az adott irányzatban, vagy elvakult, mert gyakorlatilag vallásként kezeli az irányzatot. Vallások mindig is csúnya dolgokat tudtak művelni.

(#2724) Arpee78 válasza Cathfaern (#2723) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem azt nézik, hogy milyen végzettsége van az illetőnek, csak az, hogy fel van-e tüntetve a végzettsége. Szerintem ha nincs jelölve végzettség nulla pont, teljesen irreleváns végzettséggel szintén.

Ajánlják-e a honlapot hivatalos szakmai, vagy elismert civil egészségügyi szervezetek, egészségügyi kiadók?/I] Ezek egyike se ajánlana keto étrendet nem epilepsziás személyek részére, még fogyókúra céljából sem. Máshogy fogalmazok, így jó? Na és mit írt vissza? Hogy ne ketózz!

(#2725) consono


consono
nagyúr

Ezt csak úgy ideteszem...

[https://www.dietdoctor.com/american-diabetes-association-endorses-low-carb-diet-as-option]

"In God we trust. All others must bring data"

(#2726) Cathfaern válasza consono (#2725) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ó linkeltem már csomó ilyet, a tények nem hatják meg :)

(#2727) Arpee78 válasza consono (#2725) üzenetére


Arpee78
senior tag

Jaa, ez a tény amitől a meg kellene hatódnom? Aham

Tehát erről az írásról van szó.

A low-carb meglévő cukorbetegség kezelésére az egyik opció, egészséges embereknek nem ajánlják: The Dietary Guidelines for Americans (DGA) 2015–2020 provide a basis for healthy eating for all Americans and recommend that people consume a healthy eating pattern that accounts for all foods and beverages within an appropriate calorie level (8). For people with diabetes, recommendations that differ from the DGA are highlighted in this report.

Ilyesmikre gondoltam:
WHO, USA, EU, Ausztrál

Elismert egészségügyi szervezetek egészséges emberek részére tett ajánlásai, egészségmegőrzés vagy fogyókúrás célból. Ezek egyike sem keto, de még low-carb sem.

Tehát újra: Hol van olyan elismert egészségügyi szervezet, amely egészséges emberek részére ketogén vagy akár low-carb étrendet ajánl egészségmegőrzés vagy fogyókúrás célból.
Attól tartok ilyen nincs.

(#2728) Hieronymus válasza Arpee78 (#2727) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

És?

Nyilvánvalóan mindenki szabadon választhat magának diétát. Függetlenül attól, hogy az mennyire egészséges vagy sem.

Ha zavar téged, nem tetszik akkor nem kell olvasni a témát. Ennyi. Neked nincs felelősséged és kéretlenül ne is vállad át mások felelősségét ebben az ügyben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2729) Arpee78 válasza Hieronymus (#2728) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nyilvánvalóan mindenki szabadon választhat magának diétát. Függetlenül attól, hogy az mennyire egészséges vagy sem. Egyetértek, nem írok/írtam elő senkinek semmiféle diétát.

Ez egy fórum, az alapelveknek megfelelően szabad vitatkozni, ha valamely állítással kapcsolatban ellenvetésem van.

(#2730) nagysz


nagysz
tag

keto pizza húsvéti maradékból (csülök, kolbász stb.) :) eléggé ütős lett. kiütődtem tőle teljesen :))

(#2731) Hieronymus válasza Arpee78 (#2729) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ez egy fórum, az alapelveknek megfelelően szabad vitatkozni, ha valamely állítással kapcsolatban ellenvetésem van."

Így igaz, DE!
Nagyon vékony a határ a pozitív szándékú vitatkozás és a trollkodás között.
Ha részben nem értesz egyet az addig elhangzottakkal, az vita alap és elérhető lehet egy kompromisszum.
Ha valamivel alapvetően nem értesz egyet, nem létezik kompromisszum illetve bármely közös pont.
Ez értelmetlenné teszi a vitát.

Gondold át, hol állsz te ebben a témában.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2732) Cathfaern válasza Arpee78 (#2727) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szóóval abban megegyezhetünk, hogy a low-carb előnyös cukorbetegnek ugye? Figyelembe véve, hogy a túlsúly és az inzulinrezisztencia szintje között gyakorlatilag lineáris összefüggés van, kijelenthetjük, hogy bárkinek aki túlsúlyos, előnyös a low-carb étrend :) Akkor már csak az van hátra, hogy az ideális testsúlyon lévő emberekre is igazoljuk a dolgot...

(#2733) Arpee78 válasza Cathfaern (#2732) üzenetére


Arpee78
senior tag

A low-carb előnyös és hátrányos a cukorbetegek, mivel minden makrotápanyagnak megvan a maga negatív hatása. Különböző cukorbetegeknek különböző étrend lehet optimális választás, az ADA PDF-ben is szó van valami ilyesmiről, ami újdonság benn, hogy a low-carbot sem zárják ki. A low-carb olyan cukorbetegnek lehet optimális, akinek nincs gondja koleszterinnel, érelmeszesedéssel.

...bárkinek aki túlsúlyos, előnyös a low-carb étrend Én ebben nem lennék annyira biztos, egy mérsékelt low-carb még lehet jó, de ketós-zerocarbos szélsőséget nem gondolnám optimálisnak.
(Optimális étrend = legegészségesebb = legkevésbé egészségtelen = legkisebb a halálozás kockázata = legkisebb a betegségek(súlyosbodásának) kockázata)

Túlsúlyos embernek fogynia kéne, amihez csak kalóriadeficiten keresztül vezet az út. A különféle makrotápanyag arányoknak csekély jelentősége van fogyás szempontjából, ezt kutatások is igazolják. Alacsony kalóriáknál én is főleg a szénhidrátot venném vissza, de pl nekik szerintem 60% fölötti CH lenne optimális, ha fogyni akartak volna.

Akkor már csak az van hátra, hogy az ideális testsúlyon lévő emberekre is igazoljuk a dolgot
Még hátra van... De miért neked kellene igazolni? Miből gondolod, hogy te közelebb jutsz az igazsághoz, mint a WHO, USDA, EFSA, stb

(#2734) Madwe válasza Arpee78 (#2733) üzenetére


Madwe
nagyúr

A low-carb olyan cukorbetegnek lehet optimális, akinek nincs gondja koleszterinnel, érelmeszesedéssel.
Aki normális, egészséges ételeket fogyaszt low carb vagy keto alatt, annak se lesz gondja érelmeszesedéssel, koleszterinnel. Nyilván aki bacont kolbásszal és sajttal eszik keto címszó alatt, annak gondja lesz, de aki figyel az egészséges étrendre, hdl/ldl szintre, inflamationre, annak nem kéne h problémát okozzon, sőt, valószínű miután addig túlsúlyos volt s minden szart összeevett, még javul is a helyzet, ha TUDATOSAN étkezik

Túlsúlyos embernek fogynia kéne, amihez csak kalóriadeficiten keresztül vezet az út. A különféle makrotápanyag arányoknak csekély jelentősége van fogyás szempontjából, ezt kutatások is igazolják.
Ez vitathatatlan. Ettől függetlenül, ami mellett nem szabad elmenni szó nélkül, ami miatt sokkal hatásosabb tud lenni sokaknál a keto pl, az az éhségérzet, telítettségérzet, ingadozó inzulin s vércukorszint miatti "éhségérzet" ami nem is éhség csak leeső vércukorszint okozta "drogelvonási tünet", amik miatt bizony egy keto étrend alatt sokkal könnyebb elérni a deficitet, sokkal kevesebb a kísértés, vágyakozás hosszabb távon (nyilván elején átállni szar)

Akkor már csak az van hátra, hogy az ideális testsúlyon lévő emberekre is igazoljuk a dolgot
Még hátra van... De miért neked kellene igazolni? Miből gondolod, hogy te közelebb jutsz az igazsághoz, mint a WHO, USDA, EFSA, stb

Azért az elmúlt 50 év rohamosan terjedő túlsúly s cukorbetegség problémái miatt feltételezhető, hogy az eddigi ajánlásaik nem szentírások, s lehet hogy nem mindig kell betűről betüre követni őket (na nem mintha mindenki az alapján evett volna, de pl a 0.1% zsírtatalmú cukorral telenyomott szarok az ajánlásaiknak köszönhetőek pl?)

Alacsony kalóriáknál én is főleg a szénhidrátot venném vissza, de pl nekik szerintem 60% fölötti CH lenne optimális, ha fogyni akartak volna.
Extrém hidegben/magasságon valóban a carb loading a jellemző a hideg miatt keletkezett elképesztő mennyiségű kcal igény miatt, azonban van jópár ismerősöm, aki rendszeres mászó és keto is egyben, nem zárja ki magát a kettő :)

[ Szerkesztve ]

(#2735) Arpee78 válasza Madwe (#2734) üzenetére


Arpee78
senior tag

Ugye a keto vs WHO, stb ajánlások összehasonlítása a téma.

Aki normális, egészséges ételeket fogyaszt low carb vagy keto alatt, annak se lesz gondja érelmeszesedéssel, koleszterinnel. De lesz, legalábbis sokkal valószínűbb.

ami miatt sokkal hatásosabb tud lenni sokaknál a keto pl, az az éhségérzet, Tényleg sokkal? Szerintem alacsonyabb kalóriadeficitnél, rostban gazdag kajával és ~40% összetett szénhidráttal nem olyan elviselhetetlen az éhségérzet. Sokaknál hatásosabb, de nem mindenkinél, talán nem is a többségnél.

There was no significant difference in 12-month weight loss between the HLF and HLC diets Bár csak low-carb nem keto.

De a fogyókúrás (időleges) ketózással nincs igazán bajom.

Azért az elmúlt 50 év rohamosan terjedő túlsúly s cukorbetegség problémái miatt feltételezhető, hogy az eddigi ajánlásaik nem szentírások. Nem létezik szentírás táplálkozástudományban, köztük a keto sem. És igen, tévedhetnek a WHO és társai, csak kevésbé valószínű.

Az elmúlt 50 év rohamosan terjedő túlsúly s cukorbetegség problémái miatt a kalóriatöbblet és a mozgásszegény életmód okolható. Ha a 7 milliárd ember az ajánlásoknak megfelelő kalóriát enné és mozogna is, akkor sokkal-sokkal kevesebb lenne a túlsúlyos és cukorbeteg. Ha ez a 7 milliárd ember ketózna, csak minimálisan kevesebb cukorbeteg lenne, de sokkal több szív-érrendszeri beteg. Ez támasztja alá ez a tavalyi kutatás.

Both high and low percentages of carbohydrate diets were associated with increased mortality, with minimal risk observed at 50–55% carbohydrate intake.

de pl a 0.1% zsírtatalmú cukorral telenyomott szarok az ajánlásaiknak köszönhetőek pl? Nem, nem az ajánlásoknak köszönhető, hanem a keresletnek. Max 3-10% hozzáadott cukor még elfogadható, de az ideális a 0%, ezt mondják az ajánlások.

(#2736) Cathfaern válasza Madwe (#2734) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"de pl a 0.1% zsírtatalmú cukorral telenyomott szarok az ajánlásaiknak köszönhetőek pl?)"
Ilyen téren meg kell, hogy védjem az ajánlásokat, azok mindig is a természetes, nem feldolgozott élelmiszerek mellett tették le a voksukat. Sajnos az ajánlások bármit is mondanak, arra mindig lesz olyan gyártó ami kiad olyan terméket ami bár papíron megfelel ajánlásoknak, jobb lenne nem fogyasztani.

(#2737) havenday


havenday
tag

van aki szintén szokta gramm pontos mérleggel mérni a makrókat? Én 1 evőkanál olajat 6gr-nak mértem, de a neten, pl a kalóriabázis - on is 12gr-ot írnak :U

(#2738) Cathfaern válasza havenday (#2737) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szabványos evőkanál 15ml. De ha nem veszel valami ilyesmit: [link] (eBay / Ali-n van töredék áron is), akkor a te mérésed eltérhet ettől. Szóval ha grammozni akarsz, akkor mérd le a saját kanaladat, és onnantól használd azt :)

(#2739) havenday válasza Cathfaern (#2738) üzenetére


havenday
tag

így tettem, csak furcsállom a kerek kétszeres mértékű eltérést

(#2740) D1Rect válasza havenday (#2739) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ezért nem szeretem ezeket az ezoterikus mértékegységeket.

(#2741) havenday


havenday
tag

mondjatok tuti keto rostforrást :U

(#2742) Arpee78 válasza havenday (#2741) üzenetére


Arpee78
senior tag

(#2743) havenday válasza Arpee78 (#2742) üzenetére


havenday
tag

köszönöm! ;)

(#2744) fila


fila
senior tag

Kb 5 napja 30 gramm alatt tartom a bevitt szénhidrátok napi mennyiségét.
Kalóriában még egy kicsit túllépem a tervezett határt, köszönhetően a sok zsírnak. Idővel próbálok túllépni a paraszt ketó diétán :)

DiaPhan tesztcsíkkal ma ezt az eredményt kaptam:

Ez jónak számít?
Illetve reggel és este elég fáradtnak érzem magam, ez szerintetek mikorra szűnik meg?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2745) Madwe válasza fila (#2744) üzenetére


Madwe
nagyúr

Figyelj a magnézium kálium és sóbeviteledre s pikkpakk megszánik a fáradtság :)

(#2746) fila válasza Madwe (#2745) üzenetére


fila
senior tag

ok,
a sóbevitel az túlzott,
magnézium tablettát vettem be, elvileg az nem lehet probléma
utánna nézek a káliumnak,

köszi

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2747) tlac


tlac
nagyúr

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#2748) havenday válasza tlac (#2747) üzenetére


havenday
tag

hű de megkóstolnám ;)

(#2749) Woodslave válasza havenday (#2748) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is aztán ennék egy jó sparos kakaóscsigát :K ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2750) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ausztrália eléggé élen jár :) [link] Sajnos még csak report és ajánlás formájában, de:
Reportban definiálják renderesen a ketot ("very low carb") és külön a low carbot ("Very low carbohydrate (ketogenic) diet 20–50g per day or <10% of total energy intake", illetve "Low carbohydrate diet <130g per day or <26% of total energy intake"). Illetve ajánlások között szerepel:
"The Department of Health ensure that guidelines for the management of type 2 diabetes
reflect the success of dietary interventions – such as the very low calorie diet and the low
carbohydrate diet – in treating the disease. These approaches should be formally offered as
management options."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.