Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) nagysz válasza havenday (#2850) üzenetére


nagysz
tag

sütőben alacsony hőmérsékleten rácsra fellógatva vékonyra vágott hús csíkok.. tökéletes.
a bolti szerintem sz.rabb és főleg bazi drága.

(#2852) havenday válasza nagysz (#2851) üzenetére


havenday
tag

leegyszerűsítve-igen

(#2853) Hieronymus válasza pilóta (#2839) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy finom.
Akinek már gondjai vannak a koleszterinnel, érdemes elkerülnie messzire.
A belsőségek és a bőr mellett a zsír is nagyon jó koleszterin forrás. Túl jó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2854) pilóta válasza Hieronymus (#2853) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mivelhogy a koleszterinnel az égvilágon semmi gond nincs, ezért engem nem zavar...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2855) Hieronymus válasza pilóta (#2854) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Na ja.
A koleszterin szint növekedése egy hosszabb folyamat. A ketó mellett érdemes figyelni rá.
Ám a te te dolgod illetve a te egészséged.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2856) havenday


havenday
tag

el kéne már mennem vérvételre.....

(#2857) Arpee78 válasza Cathfaern (#2848) üzenetére


Arpee78
senior tag

Lehet egy zsíros étel finom, de a normál(hivatalosan ajánlott) étrendhez mérten mindenképp kevésbé változatos, ergo unalmasabb.

Friss tudományos: A szénhidrátos étrenddel kisebb a cukorbetegség kialakulásának esélye.

(#2858) Hieronymus válasza Arpee78 (#2857) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem szénhidrátos, hanem növényi alapú.
Nem egyértelműen szénhidrát alapról van szó a cikkben. Ráadásul nagyon sokat számít a feldolgozás minősége. Az olasz al dente sokkal egészségesebb, mint a magyar túlfőzött tészta.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2859) Hieronymus válasza Hieronymus (#2858) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az előző link magyar változata.
[link]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2860) havenday


havenday
tag

Nappali, tejsavó koncentrátum fehérjémet, marha hidrolizált izolátum fehérjére cseréltem. Amellett, hogy jobb minőségű, teljesen ch mentes, kiszámoltam, hogy napi min 4-5gr ch bevitelét takarítom meg vele.

Igazából arra leszek majd kíváncsi, hogy a szervezetemnek vajon jobb a marhafehérje a tejsavónál? Nem vagyok tejcukor vagy tejfehérje allergiás (tudtommal), de néha éreztem, hogy puffadok a fehérje megivása után.

Olvastam cikket, most nem linkelem, azt írták benne, hogy igazából nincs szükség a rostfogyasztásra, a lényeg a bélbaktériumok jelenléte legyen. Én alig eszek rostot, de ráálltam egy spec készítményre, pro és prebiotikumot tartalmaz, most már nem fogok parázni a zöldség(nem)fogyasztásomon :)

Edzőtársamat rávettem a ketózásra, mert őt is fehérje-típusnak gondolom. Megy is neki, minden gond nélkül. Kalóriát egyáltalán nem számol, minőségre még nem tud figyelni, "parasztketózik". Ledobott vagy 6 kilót úgy, hogy közben erősödik, folyamatosan javulnak a számai minden gyakorlatban. Látványra szépen, lassan alakul, megy le róla a zsír, laposodik a hasa. Csak súlyzós edzést végez, semmi kardió.

(#2861) D1Rect válasza havenday (#2860) üzenetére


D1Rect
félisten

Edzés után pedig nagyon jót tesz akár csak 20p is.
A fehérje egyáltalán nem létszükséglet az edzéshez, csak hasznos.

A legjobb tápanyag az étel.

(#2862) havenday válasza D1Rect (#2861) üzenetére


havenday
tag

Már bevezetésen a reggeli aerob edzés :K
Tudom, táplálék kiegészítő :K
Most kb 75gr fehérjeporból származó és min 100gr rendes ételből való fehérje a napi adagom a 106-8 kilómhoz.

(#2863) psyche


psyche
csendes tag

x

[ Szerkesztve ]

(#2864) psyche


psyche
csendes tag

Sziasztok! Történt rajtam egy "kísérlet", vérképet illetően, hogy miként változik meg ketogén diéta során. Az adatok különbségének elemzése alapján le lehet vonni a következtetést.

Itt az első vérkép, ketogén diéta után 1 évvel:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=414ketogen1.jpg

Napi bevitt tápanyagok:

edzésnapokon 120 gr zsír / 160 gr fehérje / max 20 gr szénhidrát
pihenőnapokon 90 gr zsír / 140 gr fehérje / max 20 gr szénhidrát

Ételek: tojás, bacon, szalámi, sajt, 90%-os csirkemell sonka, tejsavófehérje, kevés zöldség (semmi más)

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ez pedig március 1-én ezdődött low carb diéta a ketogén után. Azaz 75 nappal a low carb kezdése után:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=303lowcarb.jpg

Napi bevitt tápanyagok:

edzésnapokon 120 gr szénhidrát / 160 gr fehérje / max 15 gr zsír
pihenőnepokon 85 gr szénhidrát / 140 gr fehérje / max 15 gr zsír

Ételek: puffasztott rízs, rízs, zabpehelyliszt, 90 %-os csirkemell sonka, tejsavófehérje (semmi más)

Mint látható, drámaian befolyásolja a ketogén diéta a koleszterinszinteket (nálam). Én nem mondom azt hogy ez rossz, mert ketogén étrenden mások a biokémiai folyamatok, lehet, hogy nem ártalmas. Nem tudom.

De tény, hogy befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#2865) szuszinho válasza psyche (#2864) üzenetére


szuszinho
őstag

Ez így, hogy a ketogén az oka, nem biztos, hogy igaz ebben a formában, mivel abszolút nem figyeltél az omega 3-6 arányokra, és szinte csak feldolgozott élelmiszereket fogyasztasz.

(#2866) psyche


psyche
csendes tag

Egyébként zöldséget nem eszek low-carban, leszarom, nem hiszek a "zöldségek gyógyító erejében", multi-pro-t szedek minden nap. A zabpehely meg fedezi bőven a rostbvitelt.

Ketogénben sem eszek zöldséget, mert ezt a diétát mostmár csak max 8 hetesre fogom tervezni a jövőben, ha szükséges, lehetőleg minél ritkábban. A szervezet meg úgyis kibírja 8 hétig rost nélkül alkalmanként.

Gyümölcsöt sem eszem, mert abban meg fruktóz van és a gyümölcscukor is szar, kb semmire nem jó csak zsírraktározásra.

Egy zsák zöldséget nem fogok megenni minden nap, csak hogy fedezzem azt, egyszerűbb tablettákból. A zöldség és a gyümölcs misztikus hatását el kellene már felejteni. A vitaminok és az ásványianyag tabletták ezerszer kényelmesebbek.

Az meg hogy ez mesterséges, meg nem természetes, ez csak hisztéria.

[ Szerkesztve ]

(#2867) psyche válasza szuszinho (#2865) üzenetére


psyche
csendes tag

Ez így, hogy a ketogén az oka, nem biztos, hogy igaz ebben a formában, mivel abszolút nem figyeltél az omega 3-6 arányokra, és szinte csak feldolgozott élelmiszereket fogyasztasz.

Sajnos ezt az arányt senki nem tudja tartani. Ehhez meg kellene inni napi fél liter olivaolajat, hogy meglegyen az egyensúly. Ketogénben a zsírok aránya mindig a telített (rossz) zsírok felé van túlsúlyban.

Mert mégegyszer mondom, napi fél liter olivaolajat / lenmagolajat / kókuszszírt, akármit kellene meginnod, hogy az arány jó legyen. Ki tudja ezt tartani? Senki. A zöldség semmit nem ér ebben a tekintetben.

Aki azt mondja, több omega 3-at és omega 6ot visz be mint rossz zsírokból, hazudik.

Egyébként ha megeszed a disznóhúst nyersen, meg szalámiként, az égvilágon semmi különbség nincs a zsírok között.

[ Szerkesztve ]

(#2868) D1Rect válasza psyche (#2867) üzenetére


D1Rect
félisten

Tengeri népek esetén el tudom képzelni, de én pl utálom a halat.

(#2869) fila


fila
senior tag

Itt a gyümölcs szezon. Szőlő, körte, szeder, barack, nemsokára alma is akad a kertbe.

A gond az, hogy nem bírom megállni, hogy ne egyek ezekből.
Napi szinten emiatt a szénhidrátom 50-100 gramm is lehet. Egy-két nap hetente megáll 30 g alatt.
Ebből max 30 gramm nem gyümölcscukor.

Fehérje 120 gramm körül, zsír meg bőven felette.

Olvastam, hogy az alkohol káros ketó esetében, ezzel nincs baj, de mi a helyzet a gyümölcscukorral?
Van káros hatás esetleg?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2870) psyche válasza fila (#2869) üzenetére


psyche
csendes tag

Itt a gyümölcs szezon. Szőlő, körte, szeder, barack, nemsokára alma is akad a kertbe.
A gond az, hogy nem bírom megállni, hogy ne egyek ezekből.
Napi szinten emiatt a szénhidrátom 50-100 gramm is lehet. Egy-két nap hetente megáll 30 g alatt.
Ebből max 30 gramm nem gyümölcscukor.
Fehérje 120 gramm körül, zsír meg bőven felette.
Olvastam, hogy az alkohol káros ketó esetében, ezzel nincs baj, de mi a helyzet a gyümölcscukorral?
Van káros hatás esetleg?

A gyümölcsnek jó az íze, és van benne rost (?)

Ez az egyedüli pozitívum. De aki rendszeresen eszik gyümölcsöt, az bizony el fog hízni. A fruktóz semmire nem jó. Megy a zsírraktárba + feleslegesen emeli a vércukorszintet. Lásd banán. A banán az egyik legrosszabb és legkárosabb gyümölcs (azonkívül, hogy tartalmaz némi vitamint, ami kb nevetségesen kevés)

Talán a cseresznye egyedül a jó alacsony GI indexxel, de igazából az se mert fruktóz. A fruktóz és az egyszerű cukor: ellenség.

Az alkohol káros a ketóra, mert elsősorban az alkoholhoz nyúl a szervezet energiafelhasználáshoz és nem zsírhoz. De szinergistaként támogatja a ketózist valamiért, ezt olvastam. Nyilván fél feles vagy negyed feles (nem vagyok jó ezekben a mértékegységekben :D ) töményről beszélhetünk itt és nem borról meg sörrőL, amikben szénhidrát van.

De az alkohol alapértelmezetten káros. Öl butit, szegényé tesz. Ha buliban vagy, és ketogénezel, akkor csak töményet ihatsz. Pl whisky - zero cola, vodka - zero sprite, ilyenek.

Meglepő amugy, de low carbon vagy és sört iszol, akkor az nem okoz elhízást, HA BENNE VAGY a makró limitben (egy deci sörben csak kb kb 2,5 gr ch van)

De ne igyunk sört se, mert az alkohol rossz. :)

Szerintem fogyáshoz két út van, semmi más:

A, zsírdús / magas fehérje - zeró szénhidrát (uygebár a ketogén)
B, szénhidrátszegény (max napi 90 gr), magas fehérje / zéró zsír (low carb)

+ mindkét esetben maradj a kalórialimiten belül (átlagban ez nem több mint 1500 kcal / nap, egy 80 kilos embernek)

Mind a kettő működik, nálam legalábbis, mindegy melyiket alkalmazom. Jó a ketogén is, jó a low carb is.

Aztán van mégegy fegyver a fogyáshoz: az aerob. Napi 60 perc séta / bicikli monoton tempóban, folyamatosan. Gyorsitja a fogyást ketogénen és low carbon is egyaránt. De a kaja még mindig fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#2871) consono válasza fila (#2869) üzenetére


consono
nagyúr

Az alkohol mindig káros egyesek szerint :) Ketó alatt igazán a kalóriatartalma a zavaró, meg hogy rögtön elkezdi feldolgozni a szervezet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2872) havenday válasza fila (#2869) üzenetére


havenday
tag

a gyümölcscukor mikor nem káros? Ha nem ketózol, akkor is max 50gr szoktak javasolni, azt talán feldolgozza a májad.....ha nem ketóznék, max 2 evőkanál mézben maximalizálnám a gycukor bevitelem vagy 1 szem alma (nem nemesített). Ezeknek, így még lenne értelme, többet minek enni ezekből?

(#2873) psyche válasza havenday (#2872) üzenetére


psyche
csendes tag

a gyümölcscukor mikor nem káros? Ha nem ketózol, akkor is max 50gr szoktak javasolni, azt talán feldolgozza a májad.....ha nem ketóznék, max 2 evőkanál mézben maximalizálnám a gycukor bevitelem vagy 1 szem alma (nem nemesített). Ezeknek, így még lenne értelme, többet minek enni ezekből?

Nézd, ez az én véleményem, de bármilyen gyümölcs hízás / fogyás / vércukor szempontjából mindenképp káros és negatív. A fruktóz az rossz. A máj feldolgozza, persze. És küldi is a zsírraktárakba :) Az izmok se szeretik.

Nem tudok semmilyen érvet felsorakoztatni a fruktóz mellett. Energiát se úgy ad mint a szőlőcukor, szarabbul hasznosul az izmokban még edzés után is. Sajnos ez van, nem jó :(

A méz se jó. Felnyomja a vércukorszintet feleslegesen.

Abban is gyümölcscukor van (melasz?) , ráadásul komoly mennyiség. . Az almával is vigyázni kell, mert abban is van fruktóz, nem tudom mennyi. Azt csak max low carbban enném, de akkor is csak max napi 1-et.

Jó szénhidrát a zabpehely(liszt), basmati rizs, puffasztott rizs, barna rizs, vörösbab, zöldbab, brokkoli (a zöld zöldségek. A többi zöldség megvetendő, mert a kukorica, paprika, paradicsom túl édes, azok már gyors cukrok, ezért mondtam hogy a zöldség általában véve szar, egy két kivétellel - mint a hüvelyesek!) Hirtelen ki is merültem a felsorolásból. Sajnos ez ilyen korlátozott.

De ezek a jó szénhidrátok is csak low carban használatosak. Ketogénnél ha azt hiszen 0 szénhidráton vagy, valojában el is érted azt a 20 grammot járulékosan.

[ Szerkesztve ]

(#2874) D1Rect válasza fila (#2869) üzenetére


D1Rect
félisten

Pár szem, még akkor is ha nem ketózok.
Pár napja ettem dinnyét, nem is sokat, de éreztem, hogy elszállt tőle a vércukrom.

(#2875) psyche


psyche
csendes tag

Ezt a könyvet egyszer olvastam,

https://www.lira.hu/hu/konyv/ismeretterjeszto-1/tortenelem-politika/sapiens-az-emberiseg-rovid-tortenete#bovebb_ismerteto

Itt a szerző írja, hogy az ember belefutott a mezőgazdaság zsákutcájába. Húsevő / gyűjtögető / halászó életmódunkat felváltotta a a gonosz mezőgazdaság káros útja, amely az elhízás, a cukorbetegség zsákutcájába vezetett minket.

Azaz "rossz szénhidrát" - függők lettünk.

Az nem is lenne baj, hogy van pl rizs meg köles, mert ezek jó szénhidrátból állnak.

A baj az, hogy van kukorica, meg búza. Meg ezeknek a társaik.

(#2876) havenday válasza psyche (#2875) üzenetére


havenday
tag

" A baj az, hogy van kukorica, meg búza. Meg ezeknek a társaik. "
én az ismerőseimnek mindig azt mondtam, hogy mikor voltak mangalicáim, azokat ezzel etettem, akkor ők miért esznek disznó kaját? :DD

(#2877) psyche


psyche
csendes tag

Na ezzel kapcsolatban felmerült bennem egy tudományos kérdés.

Vajon ha a disznókat egészsgées ételekkel etetnénk (pl csirkemell, barnarízzs, figyelve az arányokra), vajon akkor is elhízottak lennének, vagy olyan szálkásan izmosak?

Egyébként ha megnézed a lovakat, tök izmos, meg arányos, szimmetrikus mindegyik. Mert zabot esznek egész életükben. A zab pedig jó :) Íme egy szemmel látható bizonyíték.

Az oroszlánok meg feltehetően ketózisban vannak egész életükben mert csak húst esznek és milyen jól néznek ki.

A jegesmedve meg bálna / fókazsírt eszik, ez kb eszméletlen mennyiségű omega 3 meg 6. A jegesmedve is ketózisban van. A bunda alatt vajon ő is szálkás?

Az állatok nem hazudnak.

[ Szerkesztve ]

(#2878) havenday válasza psyche (#2877) üzenetére


havenday
tag

:D :D :D

(#2879) D1Rect válasza psyche (#2877) üzenetére


D1Rect
félisten

Én a rizstől is szarul vagyok.
Persze lehet, hogy pszichés a több évnyi rizsevés miatt. :DDD

(#2880) fila


fila
senior tag

Az, hogy most jó, vagy rossz szénhidrát, vagy jó e gyümölcscukor, vagy nem az mindegy.

Eszem mert finom, mert saját.

Annak örülök, hogy az egyéb szénhidrátok zabálása megszünt. Rizs, krumpli, tészta, pékáru stb fogyasztása nulla 2,5 hónapja.

A kérdésem az, hogy a gyümölcsök fogyasztása ketóban(vagy low carbban) károsabb-e annál, mintha normál nem ketó étrend mellett eszem azt.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2881) havenday


havenday
tag

régi szép rizs evős évek....eszembe jutott, mikor még ettem rizst és tömegeltem. Ch töltős napom volt csináltam tejberizst, csokis fehérjeporral ízesítettem, 3 ételhordós dobozba fért csak bele, lemértem, 4.6kg volt a tömege, dobozostól. Figyelem, senki ne csinálja utánam!!!!
Ezt egy napra terveztem, és semmi mást melléje, be is nyomtam :K

(#2882) mayday00 válasza havenday (#2881) üzenetére


mayday00
őstag

Utána gondolom bekómáltál rendesen.😁 Rosszul nem lettél? Punnyadt,
fáradt, a sok ch után? Én ennyi ch után szerintem mozdulni sem tudnék, egész nap döglenék.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2883) havenday válasza mayday00 (#2882) üzenetére


havenday
tag

meglepő, de akkoriban bírtam, most véletlenül se próbálnám meg, beállnék, mint a gerely tőle

(#2884) mayday00 válasza havenday (#2883) üzenetére


mayday00
őstag

Amúgy miért váltottál? Ketora.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2885) havenday válasza mayday00 (#2884) üzenetére


havenday
tag

valahogy a keto előtt is már kevés ch t ettem, nagyon jön rám a tömeg amivel más diétázik, én már annyival tömegelek. Évek alatt szépen elhagytam kenyeret,rizst,krumplit, cukrot stb....nem is hiányzik. Mikor kipróbáltam a ketót, tudtam, hogy abszolút nekem találták ki :K
célomat, a kockahast még nem értem el, rájöttem, hogy a hormondominancia a fő tényező ebben, előbb azt kell helyretennem. Minden sok testzsírral rendelkező embernek javasolnám, hogy nézze meg alaposan magát, ő melyik hormontípusba tartozik és próbáljon annak is megfelelően táplálkozni.

(#2886) Cathfaern válasza psyche (#2864) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Biztos jók ezek a számok? Mert pl.
"edzésnapokon 120 gr zsír / 160 gr fehérje / max 20 gr szénhidrát" -> 1800 kcal
viszont: "edzésnapokon 120 gr szénhidrát / 160 gr fehérje / max 15 gr zsír" -> 1255 kcal

Ami nagyon nem mindegy :)

(#2887) Madwe válasza fila (#2880) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem hiszem h károsabb lenne, de abban biztos vagyok, h ketozisban se tudsz maradni ilyen gyümölcsök fogyasztása mellett, max ha már hónapok óta strikt mély ketózisban voltál elötte, akkor 20gr ch fölé lehet menni, nekem pl olyan 50-60g is belefér...

Persze ha gyümölcs alatt berryket értesz, azok beleférnek, mértékkel.

(#2888) Cathfaern válasza psyche (#2867) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Aki azt mondja, több omega 3-at és omega 6ot visz be mint rossz zsírokból, hazudik."
Érzékelek némi keveredést. Ugye alapvetően két fajta zsírsav van: telített és telítetlen. Telítetlen zsírsavakon belül vannak egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírsavak. A többszörösen telítetlen zsírsavak között találjuk az omega-6 és omega-3 zsírsavakat. Ugye tipikusan a telítettet hívják "rossz"-nak, és a telítetlent "jó"'-nak. Némileg vicces módon a transz-zsírsavak is a többszörösen telítetlen zsírsavak közé tartozik, ugye ezekkel kapcsolatban viszont mindenki egyetért, hogy ártalmasak.

Ha arányokat nézünk, akkor két értékről szoktak beszélni: telített és telítetlen zsírsavak aránya, illetve omega-6 és omega-3 aránya.
A két arány egymástól független, tehát valaki ehet jó omega-6 és omega-3 arányt attól, hogy rossz a telített és telítetlen zsírbevitel aránya. Illetve fordítva, hiába jó az utóbbi, attól még lehet rossz az előbbi.

(#2889) fila válasza Madwe (#2887) üzenetére


fila
senior tag

ok, köszi.

Most néztem, vizelet negatív ketóra.
Evvan, kiestem belőle. Majd gyümölcsszezon után helyreáll.
Azért próbálom majd mértékkel....

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2890) Madwe válasza fila (#2889) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyébként a vizeletből nem lehet megállapítani, h ketózisban vagy e: az elején amikor elkezdi az ember, akkor ugrásszerüen megemelkednek a ketontestek száma a vizeletben, mert a szervezet nem használja fel rendesen őket s kiüríti. azonban hosszabb idő után miután rendes ketózisba lép az ember, ennek a száma drasztikusan csökken, hiszen nem fog vizelettel távozni hanem el lesz égetve :) a vérben levő ketontestek aránya már jobb mutató.

[ Szerkesztve ]

(#2891) Cathfaern válasza D1Rect (#2868) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Átlag nyugati étrenden az omega-6 : omega-3 arányt legjobban nem omega-3 hozzáadásával, hanem omega-6 csökkentésével lehet elérni. Azt pedig legjobban úgy lehet, hogy ha elkerüli az ember a kukorica, pálma, napraforgó és szója olajokat, meg gabonán nevelt marha zsírját (de főleg az első hármat, másik kettő meg az igazán toplistások szerintem nem relevánsak Magyarországon). Napraforgó olaj nem szerepel a lenti listában, de 100g-ban 40g omega-6 van, és minimális omega-3, tehát a a lenti táblában felülről a 3! helyen szerepelne (200:1 körüli értékkel).

Szóval ha valaki ezeket elhagyja, és vérmérséklet (mennyire gondolja ártalmasnak a telített zsírsavakat) alapján helyettesíti disznózsírral és vajjal vagy olíva olajjal, akkor drasztikusan többet tesz az omega-6 - omega-3 arányáért, mint ha nekiállna heti 1-2x halat enni.

[ Szerkesztve ]

(#2892) Madwe válasza Cathfaern (#2891) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ezért se értem, egészséges keton, ami sok halat magvakat tartalmaz s az általad említett dolgokat pedig nem, simán jó az omega 3-6 arány. nyilván kolbászon baconon és tojáson élve ez már nem feltétlen annyira jó, de még úgy is jobb, mint az átlag nyugati diétán...

(#2893) psyche válasza fila (#2880) üzenetére


psyche
csendes tag

A kérdésem az, hogy a gyümölcsök fogyasztása ketóban(vagy low carbban) károsabb-e annál, mintha normál nem ketó étrend mellett eszem azt.

Sajnos ezt nem lehet szépíteni, kár csavarni a dolgot, mert a gyümölcs sehogy se jó, semmilyen diétában.

Kizárólag élvezetből esszük, semmi másra nem jó. Természetesen élvezheted, valóban jó az íze, de 0 tápértékű és káros, a gyümölcscukor miatt. Amit a benne lévő kevés vitamin nem kompenzál.

(#2894) fila válasza Madwe (#2890) üzenetére


fila
senior tag

Ez nagyon jó információ, és nálam is valószínűleg eddig így volt.

Van egy Dia Phan tesztcsíkom, ami glükózt, és ketont mér vizeletből.
Amikor elkezdtem nagyon magas értéket mutatott, kb 2 hónap után épp hogy kimutatott valamit.
Akkor még teljesen betartottam a szénhidrát határt.

Jelenleg kicsivel jobb a negatívnál :) a tesztcsík.

Vérvizsgálatot nem nagyon akarok most csináltatni.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2895) Madwe válasza fila (#2894) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vannak ilyen ujjbegyet megbököd tesztcsíkos vizsgálatok is, bár elég drága hozzájuk egy tesztcsík :(

(#2896) fila válasza psyche (#2893) üzenetére


fila
senior tag

hát igen, sajna nem tudom kihagyni :(

Sebaj rövid idő alatt lement 7 kiló, a gyümölcsszezonba célom lesz a szintentartás, meg, hogy egyéb szénhidrát ne menjen be!

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#2897) psyche válasza Cathfaern (#2886) üzenetére


psyche
csendes tag

Biztos jók ezek a számok? Mert pl.
"edzésnapokon 120 gr zsír / 160 gr fehérje / max 20 gr szénhidrát" -> 1800 kcal
viszont: "edzésnapokon 120 gr szénhidrát / 160 gr fehérje / max 15 gr zsír" -> 1255 kcal
Ami nagyon nem mindegy

Szénhidrátból nem merek többet szedni 120 grammnál, mert nagyon zsírosodok tőle. 120 gram szénhidrát elég edzéshez, az olyan mintha egész évben diétáznál. A fehérje meg úgyis ott van nagy mennyiségben.

Majd ha egyszer rom szálkássá válok és tömegelni kell már, akkor emelek szénhidráton. :D

Ketózis esetén is így vagyok, 120 gram zsírnál nem megyek feljebb.

A kalóriaarányok valóban eltérőek, de ez két különböző szisztéma, így jön ki :D

Egyébként ha ketogén étrenden lassan fogyok vagy stagnálok, akkor edzésnapokon is lejjeb visszem a zsírt, mégpedig 90 grammra.

Ami biztos, nem volt még olyan, hogy ne fogynék napi 85 g zsír / 130 gram fehérje / 15 gr ch arányon.

[ Szerkesztve ]

(#2898) psyche válasza Cathfaern (#2888) üzenetére


psyche
csendes tag

Érzékelek némi keveredést. Ugye alapvetően két fajta zsírsav van: telített és telítetlen. Telítetlen zsírsavakon belül vannak egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírsavak. A többszörösen telítetlen zsírsavak között találjuk az omega-6 és omega-3 zsírsavakat. Ugye tipikusan a telítettet hívják "rossz"-nak, és a telítetlent "jó"'-nak. Némileg vicces módon a transz-zsírsavak is a többszörösen telítetlen zsírsavak közé tartozik, ugye ezekkel kapcsolatban viszont mindenki egyetért, hogy ártalmasak.
Ha arányokat nézünk, akkor két értékről szoktak beszélni: telített és telítetlen zsírsavak aránya, illetve omega-6 és omega-3 aránya.
A két arány egymástól független, tehát valaki ehet jó omega-6 és omega-3 arányt attól, hogy rossz a telített és telítetlen zsírbevitel aránya. Illetve fordítva, hiába jó az utóbbi, attól még lehet rossz az előbbi.

Úgy értettem, hogy kb lehetetlen tartani a telítetlen és telített zsírok arányát ketogén diétában, hogy az a telítetlen zsírok felé legyen kedvező.

Sokkal kevesebb telítetlen zsírt lehet bevinni mint telített zsírt. Mert akkor kb ugyanannyi telítetlen zsírt kellene fogyasztani mint telített zsírt, vagyis:

Ha megeszel egy nap mondjuk 8 tojást + 200 gramm szalonnát, akkor hogy ezt ellensúlyozd, meg kellene innod kb 4 deci olívaolajat + fél kiló szardíniát hogy elmondhasd: ok, ellensúlyoztam a jó zsír-rossz zsír arányokat.

Nem tudsz annyi telítetlen zsírt bevinni, hogy az egyensúlyban legyen a telítettel. Hacsak nincs vasból a gyomrod és tudod magába inni az olajat, meg a hal sem árt meg kilószámra.

Nincs az az étel a természetben, amiből annyit meg tudsz enni/inni, hogy ellensúlyozd a napi telített zsír arányodat. Fizikailag nem lehet.

Ebből következik, hogy a koleszterinszint rossz irányba kell hogy eltolódjon mindenkinél. Elméletileg. Mert mindig a telítelten zsír marad túlsúlyban, akárhogy erőlködünk.

(#2899) Hieronymus válasza psyche (#2893) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Kizárólag élvezetből esszük, semmi másra nem jó. Természetesen élvezheted, valóban jó az íze, de 0 tápértékű és káros, a gyümölcscukor miatt. Amit a benne lévő kevés vitamin nem kompenzál."

Bocsi, de ez így bullshit.
Az összes gyümölcsöt egy kategóriába helyezve kidobod.
Avokádó cukortartalom 8 ezrelék. Citrom 2,3%. Szeder - görögdinnye kb 2.5 - 6.5%.
Az áfonyák pozitív tulajdonságait túltolják. A dió, 10% feletti szénhidrát tartalma mellett. még a ketóban is ajánlott.

A gyümölcsöt nem érdeme teljes mértékben kidobni az étkezésből.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2900) Madwe válasza psyche (#2898) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bocs, de 8 tojás + 200g szalonna az már egy majdnem egész napi kalóriabevitel :) s nyilván ha valaki rossz zsírokból akar jóllakni, akkor azt nehéz ellensúlyozni. Ha főleg halakat, magvakat, zöld föld feletti növényeket eszik az ember s ritkán, heti 1-2x fogyaszt tojást, bacont, marhát, máris fordul az arány. Miért alapvetés nálad a bacon, tojás? Nyiván ha azon alapul a keto rossz lesz a zsírarány, de miért kéne csak a “parasztketot” alapnak venni? Én több mint 1 éve tolom az “egészséges” ketot, finom, nem nehéz betartani, nem is drágább sokkal a parasztketonál. Persze néha én is betolok egy jó kis baconos tojásrántottát bébispenóttal és avokádóval pl, de ritkaság. Ha már tojás, akkor tonhalas tojássaláta :) pl... de nálam sokkal inkább alap egy tonhal, lazac, tőkehalmáj, kaviár, csirkecomb, avokádó, dió, mandula mintsem tojás, pláne a bacon... emellé sok spenót, brokkoli, spárga. Heti 1-2x bűnözök egy kis bioteches zero barral, bevallom :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.