Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2552) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. chia magból naponta mennyi engedélyezett? 15 gramm naponta elég belőle ahogy olvasom. :K Hasonló mint a útifűmaghéj nem kell belőle több, megdagad ha megszívja magát vízzel. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2553) Hieronymus válasza mayday00 (#2552) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 15 gramm a felső határ.
Negyvenkét százaléka szénhidrát, ezzel is kell számolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2554) mayday00 válasza Hieronymus (#2553) üzenetére


mayday00
őstag

Igen én is hasonlóra gondoltam. 10-15 gramm naponta. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2555) Arpee78


Arpee78
senior tag

A cukorbetegség oka a túl sok zsír

Tehát a low-carb, keto, zc étrenden kaptok szívbajt, cukorbajt, rákbajt, mindenbajt.

(#2556) mojmir válasza Hieronymus (#2553) üzenetére


mojmir
csendes tag

igen, de az a szénhidrát leginkább rost. én 20g-ot szoktam. de figyelni kell arra, hogy sok vizet igyál előtte-utána

(#2557) mayday00 válasza Arpee78 (#2555) üzenetére


mayday00
őstag

Én felfedeztem, hogy hol van Atlantisz. Írtam is erről cikket. Rengetegen elhitték.🙂 Tudósok azt is be tudják bizonyítani, hogy lapos a föld. Erre is van bizonyíték 🙂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2558) Hieronymus válasza Arpee78 (#2555) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Fogalmazzunk úgy, van némi fordítási hiba az irományban.

"...Ennek oka az, hogy a zsírok lerakódnak az érfalakban és a közeli sejtekben, akadályozzák, hogy az időközben a vérbe kerülő glükóz eljusson célhelyére – így megemelkedik a vércukorszint....

Ha ez így lenne, akkor az inzulin nem segítene. A vércukor vízben/vérben oldott cukor. Ha valahova nem jut el, az érintett sejtek elpusztulnak. Két kritikus helyet ismerünk. A szív esetében infarktus, a szívizmok egy része elhal. Az agy esetében hasonló sejthalál következik be a stroke esetében.

Az írás egyértelműen vegán érdekeltség illetve könyvajánló.
Cookbook for Reversing Diabetes címmel írt egy szakácskönyvet az orvos.

Azt gondolom, hogy a cukorbetegség valóban visszafordítható, az időskori 2. típusú betegség esetében. De nem minden fázisában a betegségnek. Komolyabb életmód váltással és nem az étkezés változtatásával önmagában.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2559) Oceanus


Oceanus
tag

Üdvözlet a fórumtársaknak!

Segítséget szeretnék kérni!

Nagyon régóta szemezek a ketogén életmóddal, de mindig megakadok már az első lépésnél, jelesül, hogy hogyan kezdjek neki. Eddig életemben a klasszik "gyúrós" (csirke rizs zöccség) diétát toltam párszor, de sajnos egyre kevésbé tudom tartani hosszabb ideig is, ráaádsul az éeletem úgy változott meg, hogy már nem tudok 2-3 óránként enni, van hogy még egy shake se fér bele a munkám természete miatt.

A ketogén sok szempontból szimpatikus számomra és igazából egy virtuális mentort keresnék magamnak, aki segítene az első lépések megtételében, ha gond van és megakadok, adna jó ötleteket kajára, beszerzési forrásokat adott esetben stb. Természetesen nem lógnék rajta folyton, az indulás után valószínüleg már ritkábban kérdeznék, de valahogy annyira nem áll nekem ez az egész keto össze valami miatt.

Várom a lelkes jelentkezőket, a leendő nagy érdeklődésre való tekintettel privátba :D

Előre is köszönöm!

Üdv :))

Ember tervez, Isten perverz!

(#2560) Cathfaern válasza mayday00 (#2549) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyers tojásfehérjéből kb. 50%-os a protein hasznosítás. Szóval nem a legjobb megoldás. Szerintem simán egyél valami (zsíros) húst :)

(#2561) Hieronymus válasza Oceanus (#2559) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"....úgy változott meg, hogy már nem tudok 2-3 óránként enni...."

Örülj neki. Mi értelme van egészséges emberként, a cukorbetegek életét élni?!

A vércukorszínt folyamatosan magasan tartása eddig csak a libamáj termelőknek vált be. De nekik is a liba elhalálozása előtt, kell kimenteni a májat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2562) Cathfaern válasza Fred23 (#2546) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egész jó összefoglaló grafikon :R

Ami kritikám van vele kapcsolatban, hogy sajnos az omega-6 és omega-3 mennyiségek nem olvasható le róla, mivel a C18:3, C20:4, C22:5 mindegyike lehet omega-3 és omega-6 is (viszont a C18:2 egyértelműen omage-6, szóval legalább azt nagyjából látni rajta, hogy miben van túl sok omega-6). Illetve a színezés némileg félrevezető, mivel az ember tipikusan a pirosat a "rossz"-al, míg a zöldet a "jó"-val azonosítja, viszont itt a színezésnek nincs ilyen pluszjelentése.

(#2561) Hieronymus:
:DDD De egyébként nem is értem, hogy miért csodálkoznak az emberek, hogy a magas szénhidrátos étrend zsírmájat okoz, ahogy írod is, állattenyésztésben ez elég egyértelmű régóta :) Mint ahogy a disznót se zsírral meg olajjal tömik ha fel akarják hízlalni, hanem szénhidráttal...
Egyébként az is elgondolkodtató, hogy állatorvosnál szinte mindig az első kérdés, hogy mit eszik az adott állat, embernél meg ez sokszor fel se merül, vagy csak sokadlagos kérdésként... :U

[ Szerkesztve ]

(#2563) paleinho válasza Cathfaern (#2562) üzenetére


paleinho
senior tag

"zsírmájat" magas kalória bevitel okozza, nem magas szénhidrát.
A disznót azért nem tömik zsírral, mert a szénhidrát olcsóbb, elsősorban a kalória számít

(#2564) mayday00 válasza Cathfaern (#2560) üzenetére


mayday00
őstag

Eszek azt is. :) :R Napi 2-3 sima fekete presszókávé belefér? Csak simán, édesítő, cukor, tej stb nélkül. :B

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2565) havenday


havenday
tag

A kávé hasznos, pörgeti az anyagcserét

(#2566) mayday00 válasza havenday (#2565) üzenetére


mayday00
őstag

Ne legyen benne semmi. Gondolom ez a lényeg 😁

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2567) Hieronymus válasza mayday00 (#2566) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kávé egy külön történet.

A legegészségesebb kávé az Espresso. Rövid ideig, nagy nyomással mossák ki a finomra darált kávét.
Magas koffein és alacsony savtartalma van. Ezt szokás apró kortyonként élvezni. Minden kortykávéhoz egy korty víz jár, hogy mindig teljes ízében lehessen élvezni a kávét.
Hagyományosan egy kicsi mandula kemény süteményt adnak hozzá jobb helyen. Cukor és tej nélkül fogyasztják. Ez a legegészségesebb kávé.

Wiener Melange. egyfajta Kapucsínó. A presszókávé cukorral vagy mézzel van enyhén édesítve. Tejhabbal megkeverve. A tetejét kakaóporral lehet díszítést rakni. Az eredeti kapucsínóhoz tejszínt is adhatnak. Leginkább délelőtt fogyasztják tejszínnel.

Az áztatott kávék.
Német, amerikai, arab és török.
Sokkal több anyag oldódik ki az őrölt kávéból. Általában tejjel, tejszínnel és vagy cukorral fogyasztják. Az arab kávé különleges ízhatását az őrölt fekete kardamom mag adja. Ha van lehetőséged próbál ki. Nagyon finom.
Tej és cukor nélkül is fogyasztható. A kardamom közömbösíti a kávé savasságát.

A kávé megítélése időnként változik. Leginkább attól függően, hogy kik finanszírozzák a kutatást. :(

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2568) mayday00 válasza Hieronymus (#2567) üzenetére


mayday00
őstag

Inkább kávét igyon ez ember, mint energiaitalt.. :O Csak egy természetes dologról van szó. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2569) havenday


havenday
tag

A kokain is természetes anyag :U :DD

(#2570) mayday00 válasza havenday (#2569) üzenetére


mayday00
őstag

Tudod hogy a kokalevélből hogyan lesz por állagú kokain? :O Kis gázolaj, kénsav, aceton, hipo, benzin miegymás kell hozzá :( :DDD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2571) havenday


havenday
tag

Na, én hozom ezeket, te hozd a leveleket :D

(#2572) Oceanus válasza Oceanus (#2559) üzenetére


Oceanus
tag

Üdv mindenkinek!

Mivel akkora volt a tolongás a mentorálásra, hogy nem győztem választani, így akkor legalább abban segítsetek a fórum felületén, hogy hol van egy olyan leírás, amivel el tudok indulni mind a számolásban mind a kajatervezésben pl. Illetve adhattok tippeket is a kaja beszerzési forrásra, hol éri meg, mi a jó cucc stb. :))

Köszönöm!

Üdv

Ember tervez, Isten perverz!

(#2573) havenday


havenday
tag

amit így leírtál, több, önmagukban is órákat lehet beszélni róla témaköröket foglal magában, ha ebben a topikban visszaolvasol, netán átolvasod elejéről, már az az információ bőven elegendő kezdésnek.

(#2574) Cathfaern válasza Oceanus (#2572) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hát én alapvetően a témaindító írásommal tudok hozzájárulni a dologhoz :) ([link])

"Illetve adhattok tippeket is a kaja beszerzési forrásra, hol éri meg, mi a jó cucc stb. "
Legjobban akkor jársz ha semmi "bolti" feldolgozott élelmiszert nem veszel. Szóval hentes és zöldséges :)

(#2575) Hieronymus válasza Cathfaern (#2574) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Legjobban akkor jársz ha semmi "bolti" feldolgozott élelmiszert nem veszel. Szóval hentes és zöldséges."

Ez akkor is segít, ha valaki nem akar ketogén étrenden élni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2576) Oceanus válasza havenday (#2573) üzenetére


Oceanus
tag

Nagyon sokat olvastam itt, ahogy a fórum témaindító írását is átnéztem de még mindig nem állt össze az alapvető dolgok egy része. Illetve vannak akik innen esznek relatíve szemét kajákat (keto elvek mentén pl párizsi) illetve vannak akik nem. Nem tudom ez mennyire szigorú ennél az életformánál? Hányszor kell enni naponta? Láttam már 5-öt is meg 2-t is leírva. Milyen kiegészítők kellenek mellé? Egy vitmaincsomag elég vagy kell valami spec? És sorolhatnám még, ezért bíztam benne, hogy van valami oldal, ahol van mintaétrend pl, egy mintaszámolás stb.

Ember tervez, Isten perverz!

(#2577) Oceanus válasza Cathfaern (#2574) üzenetére


Oceanus
tag

Köszönöm, újra átolvasom. :R

Ha esetleg van kérdésem, megkereshetlek privátban?

Üdv

Ember tervez, Isten perverz!

(#2578) psyche


psyche
csendes tag

Na én pedig 1 év sikeres és eredményes ketozás/edzés után elmentem ismét egy vérképre.

Kértem vizsgálatot hdl-re, ldl-re, trigliceridre és lipoprotein szintre is. Ha az ldl vagy a vldl nagyon magas lesz, feladom és elbúcsúzom a ketogéntől mert hülye vagyok hozzá/nem értek hozzá/nem nekem való.

Nem akarok bármilyen érelzáródást kapni.

És akkor valószínűleg átállok a zöldség + csirkemellre örök életemre :D

Jelenleg várom az eredményt és egy kissé tartok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#2579) Woodslave válasza psyche (#2578) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de azt miért hiszed el, hogy ezeknek az értékeknek a orvosok által meghatározott határértéke bármilyen jelentősséggel bír?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2580) havenday


havenday
tag

:C

(#2581) psyche válasza Woodslave (#2579) üzenetére


psyche
csendes tag

Hat kinek higyjek ha nem az orvosoknak?

En hiaba okoskodom, nyilvan nem veletlenul vannak ezek a hatarertekek igy meghatarozva.

(#2582) mayday00 válasza psyche (#2578) üzenetére


mayday00
őstag

Ezeket az értékeket szerinted kik határozzák meg?😉 Kinek érdeke hogy fogyjon a rengeteg gyógyszer.? Talán a fegyver után a legnagyobb üzlet a világon 😊 Kicsit gondolkozz el, hogy ezeket az állítólagos értékeket kik határozzák meg. Szerintem nincs semmilyen érték. Pusztán arra megy ki az egész, hogy etessék a világgal a sok gyógyszert.Fogyjon mert jó üzlet van benne. Hatalmas profit. Miközben a gyógyszer öli meg valójában az embert. Teszi beteggé. Hogy a következő tünetre is szedjen valamit...

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2583) Woodslave válasza psyche (#2581) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha hinnél az orvosoknak, akkor valszeg eszedbe se jutna ketózni, mert általánosan nem ajánlott egészséges embereknek (mármint orvost nem nagyon találsz aki ajánlaná).

Egyébként minden támadó szándék nélkül érdekelt, ha már egy extrém orvosilag nem ajánlott diétát követsz akkor miért foglalkozol olyan értékekkel amik nem erre vannak szabva. :K

magamból kiindulva általános "testépítő" magasabb fehérje diétát követtem, tojás stb. Legutóbb xar volt a koleszterinem, xar a fehérje-vese értékek (nem annyira mondjuk inkább eltérő) de változtattam is. Ezért érdekel hogy te hogyan gondolkozol.. :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2584) psyche válasza Woodslave (#2583) üzenetére


psyche
csendes tag

Nade akkor miért van az, hogy sokan meghalnak infarktusban azok akiknek magas a koleszterinszintje? Hiszen ez egy tipikus jelenség.

Ráadásul olvasok sok külföldi ketogénes fórumot is, nem sokan írnak rossz laborederményekkel kapcsolatban. Tehát a ketózás nem feltétlenül jelent eltérő laboreredményeket.

A te értéked mennyi volt?

Továbbá:

Agyvérzés - szívroham - koleszterin. Ezt a három szót gyakran látjuk együtt. Akkor ez is csak marketing lenne?

[ Szerkesztve ]

(#2585) Woodslave válasza psyche (#2584) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én nem foglalok állást mert gőzöm sincs :N

asszem 7.2 volt a koleszterintem de magas volt a LDL is 3,x a triglicerid alacsony

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2586) havenday válasza Woodslave (#2583) üzenetére


havenday
tag

Azért az se mindegy, hogy milyen vércsoport van, igazából a sok hús csak a nullásoknak való, ilyenre is érdemes figyelni. Mondj egy vércsoportot, megmondom milyen fehérjét egyél ;)

(#2587) Woodslave válasza havenday (#2586) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A

mondjuk ebben se hiszek. Mármint hogy a vércsoportnak bármilyen szerepe lenne ebben.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2588) pilóta válasza psyche (#2584) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nagyon egyszerű a dolog, nem bonyolult leellenőrizni: ha működik a módszerük és érdemes rájuk hallgatni, akkor nyilván az orvosok a legegészségesebbek, ők élnek a legtovább, nincsenek elhízva stb.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2589) havenday


havenday
tag

disznó, marha nem, csirke, pulyka igen
tápkiegből, rizs és borsó alapú fehérje

(#2590) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Keto alatt ez a eléggé megemelkedett libidó, tesztó szintemelkedés mitől van? Néha nem bírok magammal.. :O Állandóan bizsereg lent..41 vagyok, de ilyet életemben nem éreztem.. :K Nem szedek semmi cuccot amúgy..Olvastam ha sok a CH csökken a tesztó, ha sok a zsír, pont a ellenkezője történik..Ez igaz? Meg tapasztalok brutális szintű erőnövekedést..Életemben nem tudtam húzódzkodni, Tolódzkodni, most már többletsúly kell... :B Soha életemben nem voltam ilyen erős még. Ha ez annyira kurva káros lenne, akkor gyengülnék mint a szar, nem kívánnák semmit így...

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2591) havenday


havenday
tag

a tesztoszteron az egy szteránvázas vegyület, a szervezet mikor termeli, koleszterinbe "tölti" be. Ergo, nincs koleszterin, nincs teszto, nincs libidó.....

Egyszer régen, mikor még "hagyományos" gyúrós diétát követtem, ugye az minimális zsírt tartalmaz, szóval azt vettem észre, hogy gyengül a libidóm (már csak napi kétszer ment :D )
elkezdtem szalonnát enni, 2 nap és helyreállt.

én megdöntöttem a felhúzás és guggolás rekordomat, ketoban, ráadásul még számolt, csökkentett kalóriával

[ Szerkesztve ]

(#2592) mayday00 válasza havenday (#2591) üzenetére


mayday00
őstag

Ha nincs zsír, nincs tesztó, nincs libidó..Már ezt is tudom. :K Akkor ezeket nem csak én tapasztaltam :R Szedek kreát is. Napi 5 gramm. Nincs feltöltés semmi, napi 5 gramm, 20-30 napig majd pihi...Pihi, újrakezd. Vizesedés semmi, gondolom mert nincs mellette CH. Sokkal hatásosabb, mint CH-mellett. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2593) psyche


psyche
csendes tag

És erről mit gondoltok?

https://wellnesscafe.hu/dieta/2018-09/a-ketogen-dieta-novelheti-a-cukorbetegseg-kockazatat/

És erről?

http://www.balazsvegansport.hu/a-ketozis-es-a-ketogen-dieta-7-felrevezeto-allitas-cafolata/

[ Szerkesztve ]

(#2594) Woodslave válasza mayday00 (#2592) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azért ennyire ne lásd egyszerűen a világot. bár irigyellek...

[link] a 2. pontot ajánlom figyelmedbe

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2595) mayday00 válasza psyche (#2593) üzenetére


mayday00
őstag

Libidót növeli meg az erőt 😂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2596) psyche


psyche
csendes tag

Egyébként a ciklikus ketogén diéta biztonságos lehet.

Hétvégén mérsékelt ch + sok fehérje, zéró zsír, hétköznap pedig ketogén étrend.

[ Szerkesztve ]

(#2597) pilóta válasza psyche (#2593) üzenetére


pilóta
nagyúr

Benne van a cikkben: Egyetlen, egereken végzett kísérletből, amely ráadásul csupán 3 napon át tartott, még nem lehet végső következtetéseket levonni.

Vagyis fasság...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2598) mayday00 válasza havenday (#2591) üzenetére


mayday00
őstag

Azért érdekes, hogy csúcsot döntöttél kevesebb kalória mellett..Én meg olyan gyakorlatokat csinálok 41 évesen amit 20 évesen sem tudtam megcsinálni. :B Jól érzi magát a szervezet, hálás..Ráadásul minden ízületi bajom elmúlt. Derekamat mintha kicserélték volna, vállaim, mindenem..Tökéletesek. Nem tudom mitől van, de mindenesetre örülök neki. :K Vagy a zsír belül,,olajoz" vagy nem tudom.. :F Elvégre ha az autóba se teszünk olajat, jó minőségű olajat, besül az egész rendszer...

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2599) consono válasza mayday00 (#2598) üzenetére


consono
nagyúr

Az izület nálam is sokkal jobb, mióta ketózom, ezek szerint nem egyedi a dolog :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2600) mayday00 válasza consono (#2599) üzenetére


mayday00
őstag

Igen. :B

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.