Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Woodslave válasza pilóta (#2449) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ha kalória deficitben van akkor fogyni fog akár cht eszik akát ketozik..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2452) pilóta válasza Woodslave (#2451) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az lehet, de ha ketózás után sok ch-t eszik, főleg gyorsan felszívódó félét, akkor olyan inzulin libikókába kezd, hogy tényleg vasakarat kell ahhoz, hogy kalória deficitben maradjon...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2453) mojmir válasza Cathfaern (#2450) üzenetére


mojmir
csendes tag

köszi, így már van értelme :) mondjuk a rosthoz mindig valami szilárd, keményebb dolgot társítok, nehéz elképzelni, hogy abban a puha zöld izében ilyen sok van belőle

(#2454) Arpee78


Arpee78
senior tag

Mennyit és milyen zsírt fogyasszon az, aki sportol?
„Általánosságban az javasoljuk, hogy a sportolók a tápanyagszükségletük 25-30%-át fedezzék zsírból, amely körülbelül napi 1-1,2 g/testtömeg kg zsír fogyasztását jelenti” Angyal Viktória sportdietetikus

(#2455) Cathfaern válasza Arpee78 (#2454) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a komment ebben a formában egyértelműen off topic.

(#2456) rasotamas


rasotamas
veterán

Na, jelenleg eléggé beállt az étkezésem, hogy napközben eszek 2 csirkecombot, vagy 2-3 szelet sült vagy lecsós húst, vagy egy adag resztelt májat magában, valami hasonlót, mikor hazamegyek 5 körül meg kb 25g szalonnán csinálok egy 4 tojásos rántottát, kis reszeltsajt, 2 kanál tejföl, ez egy hibátlan kaja a számomra, laktató, majdnem szénhidrátmentes, és olyan kedvenc kajáim ízvilágát tükrözi mint a túróscsusza meg a lángos. Esetleg egy kocka csoki, de tegnap pl inkább egy villával ettem a lasagnából. Ez kb így néz ki, ha 20% fölötti az eltérés akkor is jó vagyok szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2457) havenday


havenday
tag

hétvégi kacsa vágásból lett egy halom zsírom, mostanában azzal fogok főzni. Tegnap sütöttem benne csirkemellet, a hevítést bírta, nem füstölt, a hús ízét nem vitte el, nekem bejön. Lett egy kis kacsa tepertő is, az viszont nekem nem ízlik jobban, mint a disznóból készült. Úgy tudom a kacsazsír egészségesnek számít :K

mondjuk, hogy sportolok(nagyképű szmájli) én úgy lőttem be, hogy edzésnap és nem edzésnap. Minden nap törekszem, hogy a 140gr fehérje legyen meg, a zsírral variálok, edzésnap 140gr, amúgy elég a 90gr. Sportolóknál úgy van, hogy a fehérjét belövik és a ch val játszanak, mármint a nem ketósok :)
ezzel a mennyiséggel szépen fejlődöm, testzsír megy le, izom sűrűsödik, nem elsődleges, de jön az erő is

(#2458) Cathfaern válasza havenday (#2457) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kacsazsír finom :K Meg a libazsír is :) Meg mindkettőből a tepertő :D Bár tény, hogy ha sertés jól meg van csinálva, akkor kb. a sorrend sertés > liba > kacsa. De átlag sertés tepertőnél mondjuk szerintem jobb a liba (kacsáért annyira nem vagyok én se oda).

(#2459) flash-


flash-
veterán

üdv

tudnátok ajánlani valami low carb sütit-desszertet ilyestmit,amit fehérje porból kell készíteni?
(bármi összetevő mehet hozzá ami 0 vagy nagyon alacsony szénhidráttartalmú)
van pár neten, de ami általatok bevállt, finom:)
köszi

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2460) Cathfaern válasza flash- (#2459) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kókusz "keksz": [link]. Vigyázni kell vele, mert nagyon könnyű túlsütni és akkor száraz lesz. Meg nyilván akkor jó csak ha szereti az ember a kókuszt :)

Csokis muffin: [link]

(#2461) havenday


havenday
tag

ezek jól néznek ki, köszi :K

(#2462) flash- válasza Cathfaern (#2460) üzenetére


flash-
veterán

köszi:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2463) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Beszélgettünk korábban tojásról meg omega 3 tartalmáról. Gondoltam veszek Lidl-ben, viszont sajnos rá kellett jönnöm, hogy az ottani "csak" bio tojás, viszont nem szabadon, hanem ketrecben tartott tyúkokkal :( Valószínűleg akkor az Aldi-s is ilyen lesz, ami azt jelenti, hogy elvileg Spar meg Tesco ahol lehet kapni szabadontartottat a nagy áruházak közül (csak azokba meg nem szoktunk járni). Ha valaki ilyenre vadászik, az a lényeg, hogy a tojásra (nem a dobozra, a tojásra) nyomtatott szám 0-val vagy 1-el kezdődjön. Ha 2 vagy 3, akkor mindegy mi a neve, meg mi van a dobozra írva, nem szabadon tartott tyúkoktól származik.

(#2464) rasotamas válasza Cathfaern (#2463) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekünk voltak csirkéink, kb 40-et vettünk minden tavasszal, elhoztuk a föld után járó 5 mázsa kukoricát és a folyamatos vágás mellett megmaradt 20 tojó minket kielégített, de elegem lett hogy a telek felén szabadon bóklásznak és hiába mondom anyosomnak h ne engedje ki őket csak a kiskertbe. Ott volt 20x20 méter és én füvesíteni akartam, fákat ültettem. A fákat nem bánom de a gyomirtás, füvesítés és a tojás is drága. Mivel nincs hátul semmi kb 3szor voltunk kimt a gyerekkel. Már bánom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2465) Hieronymus válasza Cathfaern (#2463) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem akarlak elkeseríteni.
Az 1-el kezdődő számozás csak annyit jelent, hogy az állatokat jó körülmények között tartják.
a 0-s jelölés csak biot jelent, természetes táplálékot kapnak az állatok. Nagyüzemi termelésben képtelenség lenne szabadon tartani a szárnyasokat. Talán nem is szabad. Régebben, a madárinfluenza okán, tiltották is szabadon tartást.
Nyilván a "tanyai" tojások beltartalma a lehet a legmagasabb, de kevesek juthatnak hozzá.
Amikor beindul a nagyüzemi termelés, már az sem lesz már "teljes értékű" élelmiszer.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2466) Cathfaern válasza Hieronymus (#2465) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem, nem ezt jelenti. Itt a pontos szabályozás, hogy mit jelent a szabadon tartás: [link], II. melléklet, a 14. oldalon.

A bio-nak pont, hogy nincs külön jelölése. A lidl-s tojás is bio, de 3-al kezdődik a száma.

[ Szerkesztve ]

(#2467) flash- válasza Cathfaern (#2466) üzenetére


flash-
veterán

Farmtojás?

tesco is árulja,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2468) Cathfaern válasza flash- (#2467) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy ketrecben tartják őket, csak tömik őket omega 3 táplálékkiegészítővel. Omega 3 szempontjából valószínűleg jó, de szabadon tartott tyúkoktól származó tojás nem csak omega 3-ban különbözik a tápon neveltektől.

(#2469) flash- válasza Cathfaern (#2468) üzenetére


flash-
veterán

persze, én itt most csak az omega3 miatt javasoltam:) mint tippnek, árban nem drágább mint a sima teszkós tojás..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2470) Arpee78 válasza Cathfaern (#2468) üzenetére


Arpee78
senior tag

A szabadon mászkáló tyúk nyilván nem csak a takarmányt eszi, hanem rovarokat, zöldet, esetleg magvakat, illetve olyat is amit nem kéne, tehát akár szennyezettebb lehet a szabadon tartott tyúk tojása. Az omega3 tartalom nem annyira a tartás módjától függ, hanem a takarmánytól. A Magyarországon a takarmányhoz kevert magvakkal(lenmag, repcemag) javítják fel az omega3-at, de ezeket a szabadon tartott tyúk nem feltétlen eszi. Halas országokban - ahol az olcsó - a halliszt, halolaj is szóba jöhet.

(#2471) Hieronymus válasza Cathfaern (#2466) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen, igazad van, csak nem teljesen.

A németek egy kicsit másként értelmezik az EU szabályzást.

A Nulla jelölés (Ökologische Haltung) == Ökologische Erzeugung („Bio-Eier“)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2472) Hieronymus válasza Arpee78 (#2470) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"csak a takarmányt eszi, hanem rovarokat, zöldet, esetleg magvakat, illetve olyat is amit nem kéne,"

Ezeket megkapják a takarmányban is, szennyeződésként abba is bekerül olyan anyag, amit nem kellene.
A szocializmus legdübörgősebb éveiben erőteljesen tolták a takarmányba a hallisztet. Halszaga volt a csirkéből készített ételnek is.
Szóval jobb a kevesebb omega3, mint a halíz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2473) Teasüti válasza Hieronymus (#2472) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagy mert mindennek csirke íze van. A halnak is. :D

(#2474) mojmir


mojmir
csendes tag

karácsonyi leállás-visszaállásra mi a jó stratégia? :)

(#2475) consono válasza mojmir (#2474) üzenetére


consono
nagyúr

A nem leállás :)
Komolyan, én elengedtem kicsit magam az elmúlt pár hétben és nagyon nehezen megy a visszaállás :( Egyszerűbb nem abbahagyni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2476) mojmir válasza consono (#2475) üzenetére


mojmir
csendes tag

sejtettem, hogy ez lesz az első válasz. :) egy hónapig szigorúan tartottam, fogytam is, jó is volt. folytatni is fogom. de karácsonykor a következőket (mértékkel) szándékozom fogyasztani: sör, süti, rántotthal.

(#2477) havenday


havenday
tag

elég rövid a sor. :D

(#2478) mojmir válasza havenday (#2477) üzenetére


mojmir
csendes tag

nem vagyok nagyigényű (viszont határozott). és midnenképp folytatni fogom jövőre, mert a súlyom és a közérzetem is jobb így, de ami jár az jár :) 3-5 napos leállást tervezek max

(#2479) nagysz válasza mojmir (#2478) üzenetére


nagysz
tag

Egy titka van a karácsonyi kontrollnak, az első sütit nem szabad megenni. :D Évek óta bevált módszerem. Halat viszont lehet "dögivel", halászlé is mehet, meg a sült hal...jó az. A rántott is jó, csak k.rva sokáig tart lekaparni róla a bundáját :))

(#2480) havenday


havenday
tag

Nekem sincs kedvem elrontani a működő sémám....

(#2481) BurgBurg


BurgBurg
tag

Nekem sem, és elég könnyen megy az önmegtartóztatás.
Más téma:
Van arról infotok hogy fehérjéből mennyit lehet bevinni naponta tst/kg-ként ami nem káros a vesének?

(#2482) havenday


havenday
tag

na ez egy jó téma, napokig lehetne beszélgetni róla. Egyszerű támpontnak, egy átlagos embernek, átlagos napi aktivitás mellett 0,3-0,7 gramm/testsúlykilogramm/nap. Ez így érthető? És ezt illene teljes értékű fehérjéből bevinni, tehát nem mindenféle kevésbé értékes növényiből....bárki bármit mond. A biológiában nincsenek csodák, nem véletlenül hívnak egy aminosavat eszenciálisnak. Aminosav a fehérje kicsi része, amiből lesz gyakorlatilag a fehérje. Van vagy 8 eszenciális aminosav, amit csak kívülről lehet bevinni, azaz megenni lehet. És kész.
ha aktív életet élsz, lásd sport, akkor persze már megint más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#2483) Woodslave válasza BurgBurg (#2481) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha orvost kérdezel 1 gramm/testsúly felett már árt a vesének, ezt most párszor megkaptam az utóbbi napban

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2484) havenday


havenday
tag

határozott véleményem van az orvosokról (nagyrészükről)
tehát amíg egy orvos az újonnan cukorbeteg páciensének azt mondja, hogy figyeljen, most beállítjuk a cukrát, nem szabad csak napi X zsemlét megenni....micsoda?????? Zsemlét?????? Fehérlisztből?????? És ezt egy orvos mondja????? Cukorbetegnek????

köszönöm, nincs több kérdés

(#2485) Hieronymus válasza havenday (#2484) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs nagy baj a zsemlével.
Nagyon sok ember, főleg az idősebb korosztály emésztési problémákat kap, a barna kenyértől. Na nem az "olaszos" könnyű babakényértől, amit a kakaópor barnít meg, hanem a teljes kiőrlésű kenyértől.
Az a baj, hogy az idősebb korosztály fejében komoly zavarok vannak a cukorbetegségről és a hozzá kapcsolódó diétáról.

Kizárólag cukorban gondolkodnak és nem szénhidrátokban. Hiszen cukorbetegség a neve.

A szőlőcukor, ami gyakorlatilag vércukor, törvények feletti szerepet kap. Azt hiszik, hogy a szőlőcukor fogyasztása nem számít. Ez a legnagyobb tévedés. Van Pécsett olyan cukrászda, amelyik a cukorbetegnek külön fagylaltot tart. Természetesen szőlőcukorral készítve.
A félreértés alapja az inzulin adaglás utáni vércukorszint zuhanás túlzott mértéke. Az akkor elfogyasztott cukor valóban nem számít be, a napi adagba, ha nem adagolják túl.
Elhiszik, hogy a gyümölcslevek, müzlik, gyümölcsjoghurtok, .... egészségesek. A helyi boltban előttem vásárolt egy nénike. Kizárólag müzlis joghurtot rakott a kosarába. A fele gyümölcsös volt, a maradék csokoládés.

Nem hiszik el, hogy az édesség és a szénhidrát tartalom között nincs összefüggés. A citromos fagylaltot azért nyomják, mert kevésbé édes, tehát kevesebb benne a cukor. A valóságban több van benne, mint egy édesebb fagylaltban.

Megtanulták, hogy a zsír közellenség.
Olyan túrót találni egy üzletben, aminek a zsírtartalma egy százalék, maga a boldogság.
Az nem érdekes, telenyomták cukorral és sóval. Valaminek ízt kell adnia az ételnek.

A környezettudatosságot is lehet alibinek használni. A vegetáriánus ételek kevésbé károsak a környezetre. Kevesebb erőforrást használunk fel a termelésükhöz. Tökéletes magyarázat a lekváros palacsinta, vaníliaszósszal típusú ebédre. Ami azért gyorsforgalmi út a cukorbetegség felé, főleg a cukorbetegnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2486) havenday válasza Hieronymus (#2485) üzenetére


havenday
tag

igen, ismerem ezeket....
jön a Karácsony, de nem szeretnék kilengeni, mondjatok jó ötleteket ketó kajára, mondjuk pl majonézes salátára, vagy édességre

(#2487) consono válasza havenday (#2486) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk évek óta bacon-be tekert lazac a karácsonyi vacsora, ez abszolút keto barát :) Idén valószínűleg elmarad a szokásos krumplipüré :) A gyerekek amúgy sem szeretik. Saláta biztosan lesz mellé, meg gondolom tepsis zöldségek, az bevált (sok cukkinivel). A süti kiváltása a neccesebb, abban még nem gondolkodtunk...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2488) nagysz válasza havenday (#2486) üzenetére


nagysz
tag

Hátugye mi már a majonézt is "pruttyantásban" mérjük. 1 pruttyantás = 1 nyomás a (z Aldis) tubusból :) Kipróbáltam a Hellmanns-t is, tényleg finom, viszont pont az a baja, hogy kanalazós. Rohadt nehéz adagolni ilyen szempontból, még nem sikerült átváltani a fenti mértékegységre :D
Az édesség..helyett őőő hát nemtom. Nekem nem hiányzik, de mondjuk röfi csipsz ? Illetve 85% vagy afeletti étcsoki, ha már nagyon kell valami. De persze, ezzel is az a baj, hogy ha eszek teszemazt 1 kockánál többet, akkor már kívánom a "maradékot" is, az meg már gáz.
Így én el szoktam lenni a halászlével (azt jó sokat tolok), meg mandulával, röfi csipsszel és kávéval. Minden más az már elhajlás :D
Jaaaa meg van ugye a sütis fehérje rúd, az ad egy kicsi karácsonyi hangulatot :)

(#2489) Cathfaern válasza Woodslave (#2483) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha kutatókat kérdezel, akkor 1,5g / ttkg sem probléma, mert metatanulmányban nem találtak összefüggést a proteinbevitel és a vesebetegségek kialakulása között :) [link]

Itt nyilván felhívnám a figyelmet arra, hogy ez nem befolyásolja azt, hogy amennyiben valaki már vesebeteg, akkor vissza kell fognia a protein bevitelt. De ugye ott se a protein a főbűnös, hanem egyszerűen vissza kell fognia mindent amihez a vesének köze van. Tehát nem csak protein bevitelre kell figyelniük, hanem mondjuk sóbevitelre is, sőt, vízbevitelre is. Tehát aki azt állítja, hogy a protein káros a vesére, mert a vesebetegnek csökkentett mennyiséget kell enniük belőle, az állíthatja ugyanezt a vízre is :)

(#2490) Woodslave válasza Cathfaern (#2489) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én ezt elhiszem. Sajnos ezzel is az a probléma mint minden mással (legyen a koleszterin) van egy orvos 30-40 év tapasztalattal meg van az internet.

Keresnem kell egy normális orvost, mert Pécsen a nefrológiai intézetben is ki volt akadva, a fiatal dokinő, hogy magas a protein bevitelem. Most az ultrahangos és belgyógyász endokrinolgus is. Az eGfr értékem xar. Szóval tök mindegy a tojás vagy a tyúk volt előbb valami van

na azt viszont nem mondták hogy ne igyak ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2491) Cathfaern válasza Woodslave (#2490) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, úgy más a leányzó fekvése :( eGrf értéked egyszeri esetben volt csak rossz, vagy több vérvételnél is? Ha csak egyszer és nem annyira rossz (60 felett van), az nem jelent még önmagában kóros állapotot. Főleg, hogy ugye ez egy számított érték, nem direktben mért, így nyilván a képletben van egy csomó "átlagos ember" alapján meghatározott érték.
De persze jobb utánamenni és kivizsgáltatni.

(#2492) BurgBurg válasza nagysz (#2488) üzenetére


BurgBurg
tag

Átteszed a kiürült aldis dobozba es meg van oldva!

(#2493) Woodslave válasza Cathfaern (#2491) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát most 72 de korábban volt 60 meg 65. Ez más labor, de tudom hogy számított érték. De a doki szerint a 100-110 a normális, Szóval ez 30%-al csökkent kiválasztási funkciót jelent szerinte. Nagyon nem parázott rá (úgy értem nem mondta hogy menjek tovább) de ez egy kvázi béren kívül juttatásos orvosi vizsgálat volt.

Azt viszont nem tudom milyen vizsgálatokkal lehetne kideríteni, de most a fehérjét kicsit visszább veszem, aztán 3-4 hónap múlva meglátjuk

De hogy On is legyek ;] Xar a koleszterinem is. Napi 3 tojás figyelt be reggelire 7.1 de a LDL is magas... Szóval tojás is off bármennyire nincs köze a koleszterinhez vagy bármennyire is vitatott még mindig a haszna/ártalmassága

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2494) nagysz válasza BurgBurg (#2492) üzenetére


nagysz
tag

you are a genius !! :)) köszi, már töltöm is ! :D

(#2495) consono válasza nagysz (#2488) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt a röfi chipset hol veszed? Én a belga tepertő chipset szoktam venni, de néha jó lenne valami változatosság :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2496) nagysz válasza consono (#2495) üzenetére


nagysz
tag

Innen rendeltem vagy 60 zacskóval a minap, mert itt volt az egyik legolcsóbb: https://www.eletmodabc.hu/
már elfogyott :))

(#2497) consono válasza nagysz (#2496) üzenetére


consono
nagyúr

:) No majd az új évben kipróbálom én is!

"In God we trust. All others must bring data"

(#2498) Cathfaern válasza Woodslave (#2493) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye egfr-t vér kreatinin szintből számolják. Kreatinin meg izom bomlás mellékterméke (ugye ahogy szó volt már róla, izmok folyamatos bomlás-újraépítés folyamatban vannak a szervezetben). Magas hosszú távú szintje az esetek többségében ez tényleg azt jelenti, hogy a vese kiválasztó funkciója valamiért csökkent. De az is lehet, hogy valamiért több keletkezik belőle, pl. sérülés esetén, vagy ha túl kemény edzést csináltál vérvétel előtti pár napban. De pl. alacsony pajzsmirigy működés esetén is lehet magas a szintje. Na meg van egy valag gyógyszer is ami növelheti a szintjét: [link]. Szóval így alapból rávágni, hogy 30%-al csökkent kiválasztási funkciót jelent, szerintem meredek :)

Egyébként szedsz bármilyen táplálékkiegészítőt? Vitaminok, kreatin, bcaa, aminosav, proteinpor, akármi? Ha igen, én előbb azokra gondolnék, mint problémaforrás.

[ Szerkesztve ]

(#2499) Woodslave válasza Cathfaern (#2498) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tehát az lehet mondani, hogy ha mondjuk edzek, magasabb a fehérje bevitel és esetleg megy kreatin, akkor normális dolog is lehetne, hogy magasabb a kreatinin szint, ebből matematikailag nem is lehet más mint alacsony eGfr de ebben a kontextusban esetleg nem jelent semmit...

Ja amúgy sztem is meredek kijelentés nem is veszem annyira komolyan, max teszek egy próbát hogy változik-e.

TSH-t néztek az határértéken belül. 1,65

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2500) nagysz


nagysz
tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket és ketogénben folytonos időszakot kívánok minden kedves fórumtársamnak! :) Egyetek sok halat és kevés sütit, az omega3 legyen veletek! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.