Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Woodslave válasza Teasüti (#1899) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A keto diétára pont nem a növényi zsír meg fehérje jellemző. Azért növényi fehérje forrást találni ami nem ch gazdag is nem olyan egyszerű. Persze ha 80%zsír 15% protein felosztás akkor el lehet képzelni

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1902) Teasüti válasza Woodslave (#1901) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Passz. Engem nem igazán hatott meg ez a kutatás. Sosem kerestem növényi fehérjéket. Így hirtelen nekem max az izolált szója, vagy borsó fehérjepor jut eszembe, ami 80+ % fehérjét tartalmaz. Izolált formában állítólag a szója meg nem gáz. És sok terméket úgy hirdetnek, h a teljes amino profil megtalálható benne.
De ezzel se nagyon foglalkoztam mélyrehatóan. Megvettem anno a legolcsóbb fehérjeport, azt csá. Fitness körökben még mindig a whey az alfa és omega (ketós körökben is, csak legyen grass finished organikus).

Van egy Fuel nevű shake is, ami 100% növényi alapú étel kiegészítő. Ebben is szója és borsó adja a fehérjét ha jól emlékszem. Ezt is ittam egy időben még ketó előtt.
Szerintem úgy kb ennyiben ki is merül a növényi fehérje. Legalábbis aminek magas fehérje tartalma van.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Woodslave válasza Teasüti (#1902) üzenetére


Woodslave
nagyúr

keto ide vagy oda én azért sajnálom, hogy nem lehet egy tudományosan alátámasztott tényleg megalapozott, hihető stb. tények alapján eldönteni, hogy valójában mi szolgálja a legjobban azt, hogy a lehető legtovább a lehető legegészségesebben éljen az ember. Ha már foglalkozik vele az ember akkor jó lenne egy "terv". Na mindegy :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1904) Fred23 válasza Teasüti (#1902) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem mostanában ez az egyik kedvenc növényi fehérjém, olyan az íze, mintha zöldborsót kevertünk volna avokádóval:

Leesik valakinek, mi lehet ez a mag? :D

[ Szerkesztve ]

(#1905) paleinho válasza Fred23 (#1904) üzenetére


paleinho
senior tag

zöld szója? edemame

[ Szerkesztve ]

(#1906) Szarvy válasza Woodslave (#1903) üzenetére


Szarvy
csendes tag

+1

(#1907) Cathfaern válasza Arpee78 (#1900) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Telített zsírokkal nekem az a legnagyobb problémám, hogy értem én az epidemiológiai kutatások eredményét, de igazából a tudomány se tudja megmagyarázni, hogy a telített zsír miért és hogyan növeli az LDL szintet. Ugye az LDL-nek semmi köze nincs a megevett zsírokhoz, a bélrendszerből a zsírokat teljesen más molekulák szállítják el, és ugyanolyanok szállítják a telítetlen, mint a telített zsírokat. Tehát ebben nincs különbség. Az LDL-t a máj szintetizálja, kifejezetten azért, hogy a májnál lerakott zsírokat* (aminek nagy részét ugye ch-ból alakítja át és pakolja le) elszállítsa. Ennek ellenére nagyon sok kutatásnál kijön, hogy a telített zsír növeli az LDL szintet, a telítetlen nem. Van persze ahol az jön ki, hogy nem szignifikáns a különbség, meg ott vannak a zerocarbosok, amikor hosszú zerocarbozás után (ami ugye továbbra is azt jelenti, hogy kizárólag állati eredetű táplálékot fogyasztanak, tehát telített zsírbevitel garantált) vérkép tökéletes LDL szintet mutat (akár annak ellenére, hogy korábban magas volt). Persze ez utóbbit nyilván genetikával meg egyedi eltérésekkel lehet magyarázni, mert zerocarbos kutatás (sajnos) nincs egyelőre.
Szóval a kérdésem továbbra is az, hogy miért (milyen úton, milyen módon, milyen mechanizmusokon keresztül) növeli a telített zsír az LDL-t (és koleszterint)?
Egyetlen kutatást találtam a témában, de telített zsírsavakkal kapcsolatban itt is csak találgatás megy, egy-két állatkutatást tud csak hozni, de ott is pl. tengeri malacok szerepelnek, akiknek a metabolizmusa annyira eltér az emberétől amennyire csak lehet (pl. ők gyakorlatilag nem tudnak böjtölni, pár óra böjt után is májkárosodás áll be náluk). De ezekből is csak olyan eredményeket szűr le, hogy "possible mechanism" meg "may result", stb...

*Megjegyzem pont emiatt csak akkor szabadna LDL-t vizsgálni akármilyen étrendnél, ha nem tapasztalható fogyás. Mert nyilván ha fogy valaki, akkor a máj több LDL-t fog termelni, hogy a zsírraktárokat felszabadítsa. Innentől kezdve megkérdőjelezhető bármilyen kalória deficites kutatás LDL eredménye, mert lehet csak azt mutatja, hogy kinek mennyire hatékony az LDL szintézise.

[ Szerkesztve ]

(#1908) Fred23 válasza paleinho (#1905) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#1909) havenday


havenday
tag

Gledícsia
a múlt évben kipróbáltam kíváncsiságból, levest főztem belőle, már barna korában, hát rágós is volt egy kicsit. Ez egy úgynevezett szükség élelmiszer, gasztronómiai , élvezeti értéke csekély.....viszont a makrói azok komolyak :K

[ Szerkesztve ]

(#1910) Cathfaern válasza havenday (#1909) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Milyen makrói vannak? Próbáltam rákeresni, de nem jártam sikerrel.

(#1911) havenday


havenday
tag

ezt a linkelt oldalon találtam:

" A magban található mannogalaktán, enzimek, 3% zsíros olaj, zsírsavakkal (dihidroxisztearin, sativin, tetrahidroxistearinsav), 21% fehérje, 0,19% cukorszármazék (epikatechin-3-glucosid), phytosterin, ecetsav, tannin, flobafen és polifenol. "

(#1912) Cathfaern válasza havenday (#1911) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Találtam egy ilyet:
"The oval seeds are about 8mm long. They contain 10.6 – 24.1% protein, 0.8 – 4.3% fat, 84.7% carbohydrate, 21.1% fibre, 4% ash, 280mg calcium and 320mg phosphorus per 100g."

Optimistán feltételezzük, hogy US oldal, és akkor "csak" 63,6 netto ch / 100g. Én nem erőltetném keton :N

(#1913) havenday


havenday
tag

ez amúgy is csak kuriózum, nem lehet rá alapozni egy étrendet. Ha nincs ilyen fád, több darab, akkor jellegzetesen utak szélén találkozol vele, elszórtan.

(#1914) paleinho válasza Fred23 (#1908) üzenetére


paleinho
senior tag

köszi, az infót, nem vagyok "főzelékes" de a lepényfa magot kipróbálom. :R

(#1915) Cathfaern válasza paleinho (#1914) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért olvasd el amit kicsit lentebb írtam, ez minden csak nem ketos kaja.

Szerk: visszanéztem a kommentjeidet, ha jól látom te nem ketozol, akkor nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1916) paleinho válasza Cathfaern (#1915) üzenetére


paleinho
senior tag

az egyik fekete bárány ebben a fórumban :B
valószínüleg az éves zsírfogyasztásom fedezné egy hét keto :DD

(#1917) Fred23 válasza paleinho (#1914) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor siess vele, mert maximum 3 hét múlva már talán baxhatod, megkeményednek és bebarnulnak a magok! (Szerintem az úgy már annyira kemény, hogy főzéssel se tudnék belőle élvezhetőt kihozni, de talán tévedek, és mégis megpuhul; én sosem kíséreltem meg a bebarnult magból főzőcskézést.) Fagyasztóban mondjuk tuti elállna a leszedett, még zöld mag bármeddig.

Egyszer még fogok ketózni szerintem (másik fekete vérbárány), de perpill sima csökkentett ch-n vagyok, és még azt se ráfeszülve nyomom, csak úgy, hogy nagyon lassan csökkenjen a súlyom (~10 nap/-1kg).

[ Szerkesztve ]

(#1918) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Némileg OFF, mert nem keto, de figyelembe véve, hogy a hivatalos ajánlások témaköre mennyiszer felmerült, azt hiszem ON végeredményben:

Tanulmány ami kifejezetten a "mindennapi" amerikai étrendet, és a hivatalos USDA ajánlást hasonlította össze: [link] (teljes szöveg elérhető)

A tanulmány során megpróbáltak kizárni minden nem étrendi egészségjavító tényezőt, így nem volt kalóriadeficit, és nem sportoló embereket válogattak be, és tilos is volt sportolni a kutatás ideje alatt. Válogatás során olyan embereket válogattak be, akik nem rendelkeznek vércukor vagy koleszterin problémával, de bizonyos értékek alapján emelkedett a rizikófaktoruk. 8 hetes randomizált, kettős vak kísérlet volt, minden ételt és italt kaptak a résztvevők. Eredmény:
"By design, volunteers maintained their weight during the intervention. Fasting insulin, glucose, triglycerides, oral-glucose tolerance, and indexes of insulin resistance were not affected by either of the diets. Systolic blood pressure decreased in the "Dietary Guidelines for Americans" group (∼−9 mm Hg; P < 0.05). Total and HDL cholesterol also decreased in both groups (P < 0.05). Exploratory analysis comparing volunteers entering the study with insulin resistance and dyslipidemia with those with only dyslipidemia did not show an effect of pre-existing conditions on glucose tolerance or fasting lipid outcomes"

Magyarul nem találtak különbséget a két étrend között.

(#1919) Arpee78 válasza Cathfaern (#1918) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mire következtetsz? Nem találtak különbséget a két étrend(egészségi hatása) között, mert nincs? Vagy csak nem találtak?

We did not observe improvements in our primary outcome variables as a result of consuming the DGA diet pattern, possibly due to the short, 8-wk duration of the intervention or the heterogeneity of inclusion criteria. It is also possible that adherence to the weight-maintenance requirement of the study in both diet groups had benefit, which could mask between-group differences. However, because systolic blood pressure improved in just the DGA group we think that this change can be attributed to the DGA.

Te az ajánlásos étrendet akarod egy szintre hozni az átlag amerikai étrendjével, ami köztudottan nem jó. Levonod a zseniális következtetést, hogy a keto jobb a hivatalos ajánlásosnál.

(#1920) Teasüti válasza Arpee78 (#1919) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te neked amúgy vmi küldetéstudatod van, hogy itt küzdesz Cathfaern ellen? Én nem látom leírva ezeket a gondolatokat, így csak a te képzeleted szüleménye. Vagy teljesen mindegy mi a téma csak ne legyen igaza? ;]

(#1921) Arpee78 válasza Teasüti (#1920) üzenetére


Arpee78
senior tag

Cathfaernnek keto küldetéstudata van, nekem meg nem keto küldetéstudatom, ennyi. Nem írta le mire gondol, de sejthető mit akar vele, a hivatalosan ajánlott étrendet akarja lejáratni, legalább a keto alá.

(#1922) pilóta válasza Arpee78 (#1921) üzenetére


pilóta
nagyúr

A hivatalosan ajánlott étrendet nem kell jejáratni, az már bizonyított és lejáratta magát rendesen... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1923) Arpee78 válasza pilóta (#1922) üzenetére


Arpee78
senior tag

Linkeld a tudományos kutatást.

(#1924) pilóta válasza Arpee78 (#1923) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csak az utcára kell kinézni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1925) Cathfaern válasza Arpee78 (#1919) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Arra, hogy nem találtak. Ez vagy azt jelenti, hogy
a) nőknél nem jobb a hivatalos étrend az "amerikainál" (résztvevők között csak nők voltak)
b) 8 hét nem elég arra, hogy kifejtse a hatását az étrend
c) ha már elindult a káros folyamat (ugye a résztvevőknek valamilyen szinten emelkedett vércukor, inzulinrezisztencia vagy koleszterin szintje volt), akkor a hivatalos étrend önmagában nem elég ahhoz, hogy ezt visszafordítsa
d) ha már valaki elhízott (volt minimum bmi korlát, a normál fölött), akkor a hivatalos étrend önmagában kevés, hogy az egészségességi paramétereken javítson (ha nem társul mellé fogyás is)
e) a két étrend nem tért el elég mértékben egymástól. Csatoltak mintaétrendet, amit megnéztem (ugye te is? :) ) és szerintem túl egyforma a kettő. Most vagy az "amerikai" étrend nem elég amerikai (én erre szavazok, főleg hogy koleszterin értékeik javultak azoknál is akik az "amerikai" étrendet kapták), vagy a hivatalos lett túl amerikai (nem tartom valószínűleg, elég sok zöldség meg gyümölcs van benne).
f) Igazából összetételt megnézve három fő különbség van a két étrend között: a hivatalosban kétszer annyi a zöldség (és emiatt jelentősen több a rost), fele annyi a telített zsírsav, illetve az "amerikai"-ban több a hozzáadott cukor. Elképzelhető az is, hogy önmagában ezek változtatása (vagy ekkora mértékű változtatása) kevés a paraméterek változásához.

Ezek jogos kritikák. Az, hogy nekem esem egy olyan állítással ("Levonod a zseniális következtetést, hogy a keto jobb a hivatalos ajánlásosnál.") amit még csak véletlenül se írtam le a kommentben (sőt, pont azzal kezdtem, hogy ennek tulajdonképpen nincs köze ketohoz), az nem jogos kritikája a tanulmánynak :)

"Te az ajánlásos étrendet akarod egy szintre hozni az átlag amerikai étrendjével, ami köztudottan nem jó."
Akárhogy is nézem, ez a tanulmány eredménye. Hogy mi a jó étrend, arról nyilván nincs benne szó, de nem is állítottam mást.
Igen, szerintem a hivatalos étrend nem jó. Hogy miért nem jó, azon már lehet vitatkozni, lehet a hangsúly van rossz helyen, lehet a makrók aránya nem ok, de sehol se látom igazolva a hivatalos étrend sikereit. Az nem igazolás, hogy tanulmányok részterületekről bemutatják, hogy pozitív hatása lehet, mert a teljes egész pozitív hatását kéne bemutatni. Ilyen nem nagyon van, ami meg van, az inkább vegyes képet mutat (mint ez a tanulmány is).

(#1926) Woodslave válasza Cathfaern (#1925) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem mondom hogy a hivatalos étrendi ajánlások jók, de szerintem senki nem követi őket. Aki figyel a kajálására az valszeg valamilyen "extrém" diétát követ, aki meg nem az meg xarik bele és gondolom a hivatalos étrendi ajánlás nem a kóla-kakaóscsiga reggeli, menza ebéd - parizeres zsömle vacsora. (és lehetne fokozni)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1927) Cathfaern válasza Woodslave (#1926) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért valaki csak kell, hogy kövesse :F De értem mire gondolsz, nagy átlag nem követi. Épp ezért linkeltem be a tanulmányt, mert ez korábban is előjött. Ez a tanulmány pontosan azt vizsgálta, hogy mi történne ha a nagy átlag betartaná a hivatalos étrendet. És nekik az jött ki, hogy semmi, nem lenne javulás.

(#1928) Woodslave válasza Cathfaern (#1927) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja akkor ez most jó tanulmány? ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1929) Cathfaern válasza Woodslave (#1928) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Minden tanulmányhoz meg lehet fogalmazni kritikát. Ebben nagy szarvashibát nem látok. A legnagyobb problémám vele, hogy nem vagyok benne biztos, hogy eléggé eltérő a két étrend, de a tanulmány szövege alapján elég alaposan dolgoztak az étrend összerakásán, szóval felteszem tudják mit csinálnak. Annyira részletesen meg nem ismerem sem az amerikai "átlagétrendet", se az USDA ajánlását, hogy el tudjam dönteni, hogy a két minta étrend mennyire felel meg nekik.

Ha nem erre gondoltál, akkor nem tudom mire :)

[ Szerkesztve ]

(#1930) Woodslave válasza Cathfaern (#1929) üzenetére


Woodslave
nagyúr

semmire, csak gonoszkodtam ha az jön ki hogy 50% alatti ch-n meghalsz akkor xar tanulmány ha más akkor meg jó, de ez csak vicc mert tudom nem így gondolod, meg nem is így állsz hozzá ezért szoktam még ide írni :R :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1931) Arpee78


Arpee78
senior tag

Egy friss tudományos kutatás! Putyin tönkretenné az egészségünk. Ezt kanyaró és egyéb járványok előidézésén kívül hamis táplálkozási tanácsok osztogatásával is elérheti...

(#1932) Cathfaern válasza Cathfaern (#1878) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nah vannak adatok, hogy a 40% alatti low carb milyen eloszlásban volt:
"The average carbohydrate intake of the lowest fifth of people studied was 37%. That’s a high carb diet to anyone who eats a low carb diet. As we will see below, the researchers managed to find just 315 people out of over 15,000 who consumed less than 30% of their diet in the form of carbohydrate. The average carb intake of these 315 people was still over 26%. Not even these people were anywhere near low carb eating. " (forrás)

2200kcal-t feltételezve grammra átszámolva a 26% 143g-ot jelent. Gyakorlatilag diabeteszes étrend.

[ Szerkesztve ]

(#1933) Arpee78 válasza Cathfaern (#1932) üzenetére


Arpee78
senior tag

Zoe Harcombe rajta van a listán

Egyébként most mit kell tudnunk? A tanulmány eredményeként kijött egy U görbe és az ajánlott 55% CH körül lett a legkisebb kockázat. Ezen mit lehet szépíteni? A kevert étrendre vonatkozó elméleted(CH+fat együtt = halál) cáfolva lett, a low carb egészséges elméleted szintén. De a ketogén diétád is bukásra áll, csak nagyon erőltetetten tudod kimagyarázni hogy nem.

(#1934) consono
Van rá esély, de melyik a valószínűbb? Az U görbe? A két végén lefelé hajló U görbe? Csak a low-carb oldalon lefelé hajló görbe? Matyóhímzés görbe?

[ Szerkesztve ]

(#1934) consono válasza Arpee78 (#1933) üzenetére


consono
nagyúr

Nem. A ketogén diétáról itt sincs mért adat, azt csak te feltételezed, hogy az U szárai a két végen is felfelé emelkednek, pedig ugyan annyi erővel lehet az az U egy szinusz görbe fele is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1935) emvy válasza consono (#1934) üzenetére


emvy
nagyúr

> pedig ugyan annyi erővel

Azert nem egeszen, van nemi prior informacionk.

while (!sleep) sheep++;

(#1936) Cathfaern válasza emvy (#1935) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van prior információ arról, hogy a keto szintű low carb növeli a mortalitást?

Arpee78
Nem vitázni akartam tovább a tanulmányról, csak mikor beszéltünk róla felmerült, hogy nem tudni pontosan, hogy a low carb mennyire volt low carb. Most már tudjuk, ennyi.

(#1937) emvy válasza Cathfaern (#1936) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, csak arrol van prior infonk, hogy az ismeretlen ertekek pl. regresszioval torteno becslese az az esetek 0%-anal nagyobb reszeben kozelebb all a valosaghoz, mint a veletlen.

Tehat ha most nem ketorol lenne szo, hanem egy altalad egyaltalan nem ismert relaciorol ket dolog kozott, igy:

Te az mondanad, hogy ha csak a fekete szinnel rajzolt gorbe az ismert, akkor az ismeretlen bal also sarokban ugyanakkor prior valoszinusege van a lila, zold es kek eloszlasnak?

while (!sleep) sheep++;

(#1938) consono válasza emvy (#1937) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, de regresszió sem csak lineáris meg mondjuk statisztikai van... Ha mondjuk harmad, negyed, sokadfokú a függvény, ami leírja a diagrammodat, akkor nem csak az általad berajzolt zöld vonal lehet a megoldás, hanem a másik kettő is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1939) consono


consono
nagyúr

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből, de még egy gondolatot azért idetennék: az, hogy mit akarunk kihozni a számokból eléggé befolyásolja, hogy mi jön ki. Nagyon rosszindulatúan és eléggé átlátszóan itt van egy számokkal alátámasztott táblázat, miszerint a kutatásban résztvettek közül arányaiban legkevesebben a low-carb és a hi-carb csoportból haltak meg, legtöbben pedig a 40-50%-osból:

"In God we trust. All others must bring data"

(#1940) emvy válasza consono (#1938) üzenetére


emvy
nagyúr

Oo, nem, szerintem te nem nagyon csinaltal meg ilyet gyakorlatban. (arrol nem is beszelve, hogy .. linearis meg 'statisztikai'..)

while (!sleep) sheep++;

(#1941) consono válasza emvy (#1940) üzenetére


consono
nagyúr

De, csináltam, csinálok. Nem vagyok statisztikus, de egy ideje foglalkozom regresszióval és klaszifikációval, meg a környékükkel :) Persze amit a függvényről írtam ahhoz csak középiskolai matek kell, semmi más :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1942) Arpee78 válasza consono (#1939) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mert arányaiban legkevesebben a low-carb és a hi-carb csoportokban voltak, sőt kevesebben.
50% CH alatt 8654-en voltak és 42,5%-uk halt meg.
50-65% CH között 6060-an és csak 38,2%-uk halt meg.
65% CH fölött 714-en és 40,5% halott.

[ Szerkesztve ]

(#1943) SlayerSub


SlayerSub
tag

Sziasztok!
Egészségügyi problémák miatt jutottam arra az elhatározásra, hogy belekezdeknék a keto diétába. Sok tanulmányt elolvastam már illetve videot néztem meg. Azonban nem akarok mélyebb tudás nélkül belekezdeni, így egy javasolt könyv elolvasával kezdem: Keto Clarity(Jimmy Moore). Nem tudom van-e esetleg véleméynetek a könyvről.
Továbbá amibe segítségeteket kérném, hogy milyen appot használtok, ha használtok a bevit kalória nyomonkövetésére? A Yazio elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1944) emvy válasza SlayerSub (#1943) üzenetére


emvy
nagyúr

MyFitnessPal, FatSecret.

while (!sleep) sheep++;

(#1945) SlayerSub válasza emvy (#1944) üzenetére


SlayerSub
tag

Bármelyikben meglehet adni, hogy ketozik az ember. A yazioban az zavar a legjobban h kitatlálja, hogy nekem mennyi CH kell, és azt tartja a napi célnak..

(#1946) consono válasza Arpee78 (#1942) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, ezért mondtam, hogy átlátszó amit csinálok :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#1947) Woodslave válasza SlayerSub (#1943) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom milyen egészségügyi problémára találtad ki de mindegy is mert nem azt mondtad, hogy az orvosod ajánlására..

De komolyan érdekel, hogy van az, hogy megnézed Jimmy Mooret és nem az jut eszedbe, hogy tökre az ellentétét csináld mint amit az a csávó :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1948) SlayerSub válasza Woodslave (#1947) üzenetére


SlayerSub
tag

Segíts nekem kérlek, most épp belémkötöttél mert így döntöttem, vagy van tényleges kérdés is az irományodban?

(#1949) Woodslave válasza SlayerSub (#1948) üzenetére


Woodslave
nagyúr

semmi csak számomra pont nem Jimmy Moore aki egy elhízott nem egészséges ember (legalábbis amikor még utoljára néztem lehet azóta teljesen más az állás akkor elnézést mindjárt guglizom) a ketogén diéta poszterfiúja (és ez nem a ketogén diéta ellen van) csak érdekelt miért döntöttél e mellett pláne Jimmy Moore alapján.

távol álljon tőlem hogy bárkibe a táplálkozási szokása vagy terve miatt belekössek, bocs ha így jött le :N

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1950) SlayerSub válasza Woodslave (#1949) üzenetére


SlayerSub
tag

Öszintén megmondom nem tudom ki ő, én a keto diéta kapcsán kerestem jó könyveket, és valaki akinek adok a szavára ezt ajánlotta. Ha lenne jobb tipped szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.