Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) tlac


tlac
nagyúr

egy kis ketogén ellenesség Szenditől a paleóval szemben:
[link]
úgy linkeltem, hogy ahonnan konkrétan erről kezd beszélni és kb. 20 percig tart
de amúgy érdemes megnézni a teljes videót, mert egy másik nézőpontból mutatja be a dolgokat
természetesen erre is kritikusan kell tekinti, mint minden másra is :)

[ Szerkesztve ]

(#3002) Cathfaern válasza tlac (#3001) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Két mondatig bírtam. Mind a felrakott fólia első mondata hülyeség, mind az hogy a ketogén étrendet úgy fedezték volna fel, hogy gyerekeket éheztettek. Nem állítom, hogy mindenkinek egyet kell értenie a ketoval (na nem mint ha egy valódi paleo ne lenne gyakorlatilag keto, de lépjünk ezen túl), de azért jó lenne tényekhez ragaszkodni :U

(#3003) tlac válasza Cathfaern (#3002) üzenetére


tlac
nagyúr

gyorsan feladtad :D

(#3004) Cathfaern válasza tlac (#3003) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha kapnék 1 dollárt minden egyes percéért azoknak a videóknak amiket megnéztem, és kiderült hogy teljes baromság, akkor már nagyon sok pénzem lenne :) Pár év alatt elég alacsonyra került az ingerküszöböm, ha első pár perc után úgy látszik, hogy sok értelme nem lesz, akkor nem erőltetem a dolgot. Szöveg jobb ilyen szempontból, mert át lehet futni és az alapján eldönteni, hogy érdemes-e alaposan elolvasni. Videó borzasztóan időrabló tud lenni. Ha meg mégis ez a legnagyobb világszenzáció, akkor előbb-utóbb úgyis csinál valaki belőle egy összefoglalót :)

(#3005) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok!

Én még csak most ismerkedem a témával.

Egy ideje próbálom tudatosan építeni az életem, mind testi lelki szinten, és ebben az évben végre eljutottam az étkezés témaköréhez.

A kettlbell kapcsán jutottam el, az Oxygen Advantige-hez, SMR hengerezéshez valamint most Lakatos Péteren keresztül a ketogén étrendhez.

Biztos ismeritek ezeknek a folyamatoknak az elejét, rengeteg információ vélemény változat stb.

Ezzel a videóval találkoztam először, kíváncsi vagyok mi a véleményetek róla. A zöldségek, mint mérgek és felesleges dolgok, azért elég meredeken hangzanak.

[link]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#3006) tlac válasza CsiguszMaxim (#3005) üzenetére


tlac
nagyúr

megnéztem, de eléggé időpocsékolás volt számomra
a ketogén étrendet ebből nem fogod meg tudni megismerni, meg elég sarkosan véleményez minden mást
persze mond jó dolgokat is

én olyat videót (vagy akár másformában) látnék szívesen, ahol összeengednek egy paleósat és ketogéneset vitázni és mindkettő nyitott a másik gondolataira, meg szakirodalommal tudja igazolnia az állításait

(#3007) Cathfaern válasza CsiguszMaxim (#3005) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A zöldségek, mint mérgek és felesleges dolgok, azért elég meredeken hangzanak."
Ez inkább Carnivore / PKD (Paleo Ketogenic Diet) / KetoAF (Keto Animal Food) vonal, mint tiszta keto, bár a videóba csak belepörgettem. Önmagában ketot lehet akár vegetáriánus alapokon is tolni. Persze kérdés, hogy jó ötlet-e :) Ha érdekel picit bővebben, hogy miért nem feltétlenül annyira egészségesek a növények, arról itt van egy bővebb (angol) leírás: [link]. De mégegyszer, keto elkezdéséhez semmi ilyesmivel nem kell foglalkozni.

tlack
"én olyat videót (vagy akár másformában) látnék szívesen, ahol összeengednek egy paleósat és ketogéneset vitázni és mindkettő nyitott a másik gondolataira, meg szakirodalommal tudja igazolnia az állításait"
PKD pontosan így született :) Paleoban tapasztalt háziorvos meg ketogén étrendet alkalmazó neurológus összeállt.

[ Szerkesztve ]

(#3008) tlac válasza tlac (#3006) üzenetére


tlac
nagyúr

felkerestem, pont Szendi Gáborral (itt linkeltem egy régebbi előadását) is tervez egy interjút jövő hétre

(#3009) Arpee78 válasza CsiguszMaxim (#3005) üzenetére


Arpee78
senior tag

Ne ketózz, hosszabb távon semmiképp.

Sokkal több jel utal rá, hogy káros(abb) a normál étrendhez mérten, mint fordítva.

Sokkal több komolyan vehető* ember ellenzi, mint ajánlja. Táplálkozás területén dolgozó orvos, dietetikus szinte nincs aki rábólintana.

Link

(#3010) pilóta válasza CsiguszMaxim (#3005) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mindenképp ketózz, hosszabb távon főleg.
Sokkal több jel utal rá, hogy egészséges(ebb) a normál étrendhez mérten, mint fordítva.
Sokkal több komolyan vehető ember ajánlja, mint ellenzi. A táplálkozás területén dolgozó elhízott, cukorbeteg orvosok, dietetikusok szinte nincs aki rábólintana, úgyhogy valszeg működik.
;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3011) nagysz


nagysz
tag

Napi ökörség megérkezett a "szakportálról": [link] cirkadiánritmusra figyeljetek! :D

(#3012) havenday


havenday
tag

délután csinálok nasit:
- 1dcl 30% tejszín
- 3dkg vaj
- 1 adag marhafehérje (mandulás-csokis)
ezt összemixelem, jó sűrű krém lesz belőle és szuper fincsi
elkanalazgatás közben elolvasom majd a cikket :DD

(#3013) nagysz válasza havenday (#3012) üzenetére


nagysz
tag

Ehhez kell is az a cca. 400kcal-os nasi, "sűrű" az anyag :DD

(#3014) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
nem vagyok keton, de diétán, (alacsony ch) de most egy hosszú tekeréshez csak kell valami mert 3.óra fele már szokott csökkenni a teljesítmény,és a pulzus nőni(hiába pulzuskontrollal megyek-2es zóna,és ez 10+órás lesz)
mi az a decathlonban, tescoban,bioboltban stb.. fellelhető snack,vagy energiaizé bármi, ami a legkevésbé feldolgozott, és legkevésbé tolja fel a vércukrot?
ilyesmi helyen van most lehetőségem beszerezni ami kell, mi az ami a legkevésbé kártékony ch ilyen nagy túrára?(kirándulós tempó lesz emelkedők nélkül)
zabszeletek? vagy kesudió-mandula inkább? egyéb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3015) koxos:8] válasza flash- (#3014) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Hello

Én a biotechusa zero bar szeletet mondanám, régebben amikor 3-4 órákat kardióztam a teremben, ezt ettem előtte, meg esetleg egy csomag bcaa-t vagy bcaa glutamin keveréket, 1-1,5 liter vízbe beleraksz, és közben azt tudod inni, nekem az is megdobta a fáradási küszöbömet. A szeletben olyan 6g ch van, meg 20g fehérje ami teljesen jó szerintem ilyenekhez. Amikor én használtam, ugyanígy alacsony ch diétán voltam, nem mondanám ketónak, mert zsírból se ettem sokat, kb ilyen alacsony zsír, alacsony ch, meg viszonylag magas fehérje lehetett az elosztás.

(#3016) mayday00 válasza havenday (#3012) üzenetére


mayday00
őstag

Ezt kipróbálom én is :) :K Kis mascarpone esetleg mehetne még bele az íz fokozás miatt. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3017) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, mennyit segíthet ez az étrend a refluxon?

(#3018) pilóta válasza natë (#3017) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rengeteget. Gyakorlatilag megszünteti pár nap alatt (saját tapasztalat, de másoktól is ezt hallottam). A lényeg, hogy este 6 után már semmiképp ne egyél szénhidrátot.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3019) natë válasza pilóta (#3018) üzenetére


natë
nagyúr

Köszi, belevágok. Sajnos már mindent beszedettek velem, de csak egyre rosszabb.
Sportolok 17 éves korom óta (erősportok), lehet ez is az egyik kiváltó ok.

(#3020) pilóta válasza natë (#3019) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sok sikert hozzá, nem fogod megbánni!
Én még annyit javasolnék, hogy a tejes cuccokat se erőltesd, este már semmiképp (én mondjuk teljesen kizártam a tejtermékeket a keménysajtokon kívül, de azt is max ebédkor).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3021) Hieronymus válasza pilóta (#3020) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nálad a laktóz intolerancia is jelen van.
A laktóz vízben oldódó cukor,a sajtgyártás folyamán az íróban marad. A kemény sajtokban minimális mennyiségben, maradék cukor van jelen, ami nem okoz nagy emésztési problémát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3022) pilóta válasza Hieronymus (#3021) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs bajom a laktózzal, nem vagyok laktózérzékeny. Azzal van bajom (és mindenki másnak, aki az emberi fajhoz tartozik), hogy a tejsavó fehérje autoimmun választ válthat ki, és a tej többszörös inzulinválaszt vált ki, mint a cukor. Szóval a tehéntej a bociknak való, nem az embernek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3023) natë válasza pilóta (#3020) üzenetére


natë
nagyúr

Protein? Edzés után?

(#3024) pilóta válasza natë (#3023) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olvass utána, hogy mit csinál pontosan a tejsavó fehérje, én nem javaslom. Egyél csülökpörköltet, az biztos jó :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3025) tlac válasza pilóta (#3022) üzenetére


tlac
nagyúr

kicsit variálsz még vele, aztán paleo-ketogén lesz belőle :)

(#3026) havenday


havenday
tag

megmondom az üdvözítő igazságot/megoldást: - marhafehérje, abból is az izolátum

(#3027) Gabás válasza pilóta (#3024) üzenetére


Gabás
addikt

Inzulinválaszt, ami segíti a glükózsfelszívódást. Vagy nem erre gondoltál? :)

(#3028) pilóta válasza Gabás (#3027) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen. Csakhogy a túlzott inzulintermelés leviszi a cukrodat durván, ezért zabálni akarsz bármi áron. Nem lesz jó sehogy, egyszerűbb kihagyni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3029) flash- válasza koxos:8] (#3015) üzenetére


flash-
veterán

A zero bar-t ismerem, es rövidebb (1-4)órás tekereseknél pont azt szoktam vinni(azt is inkabb a feherje miatt hogy vigyazzak az izmaimra) , de egesz napos mozgashoz csak kell valami ch, talán maradok a kesudio, mandulánál meg a fasirtnál:)
Meg 1-2 zabszelet max..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3030) Cathfaern válasza flash- (#3029) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi egész napos túrázáshoz szárított húst szoktunk vinni, más eddig nem kellett :)

(#3031) Cathfaern válasza pilóta (#3022) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Feleségemnél random időnként előjöttek reflux problémák amíg le nem állt mindenféle tejtermékkel. Azóta (~3 hónap) egyszer se jött elő neki.

Én is alapvetően azt mondogattam mindig, hogy nincs semmi baj a tejtermékekkel, de mióta leálltam velük, kb. olyan érzésem van vele kapcsolatban, mint a ch-val: az ember azt hiszi nem tud meglenni nélküle, aztán pár hétig nem eszi és utána nem is hiányzik, sőt.

(#3032) nagysz válasza Cathfaern (#3031) üzenetére


nagysz
tag

Az a baj, hogy a ketóban nagyon kényelmesen ehető a sajt. Nekem a hús mellett napi fő táplálék..mit tudsz enni helyette? marad kábé a hús+zöldség kombó ?

(#3033) havenday


havenday
tag

tojás?

(#3034) nagysz válasza havenday (#3033) üzenetére


nagysz
tag

konstans fingás nem menő.. a proteinturmix is feszít keményen :D

(#3035) tlac válasza Cathfaern (#3031) üzenetére


tlac
nagyúr

pár hétig nem eszi és utána nem is hiányzik, sőt.

ezzel az érveléssel az a bajom, hogy ugyanazt meg tudom tenni a zöldségekkel és gyümölcsökkel is
utóbbiakat gyakorlatilag nem eszek, a zöldségekről viszont nem tudom eldönteni, hogy mennyire szükségesek

(#3036) Cathfaern válasza nagysz (#3034) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én kizárólag akkor gázosodok, ha növényt eszek. Pedig kb. 15 tojást eszek hetente. Szerintem ez a "tojás = fingás" mítosz onnan eredhet, hogy a kén miatt hasonló szaga van a kettőnek. De attól még nincs ok-okozati összefüggés.

"Az a baj, hogy a ketóban nagyon kényelmesen ehető a sajt. Nekem a hús mellett napi fő táplálék..mit tudsz enni helyette? marad kábé a hús+zöldség kombó ?"
Figyelembe véve, hogy zöldséget gyakorlatilag nem eszek, ezért nálam gyakorlatilag hús + szalonna + tojás :) Néha tepertő, de arra valamiért pár nap alatt ráunok, aztán nem is kívánom 1-2 hónapig.

tlac:
Én gyakorlatilag ~2 éve minimális mennyiségű zöldséget eszek, van hogy hetekig semmit. Egyelőre el vagyok nélkülük :) Kávé az egyetlen ami rendszeres maradt, de azt nem hiszem hogy a "zöldségeket eszek" kategóriába lehet sorolni :D

(#3037) tlac válasza Cathfaern (#3036) üzenetére


tlac
nagyúr

visszatértél ketóra? vagy még inkább paleo-ketóra?

Én gyakorlatilag ~2 éve minimális mennyiségű zöldséget eszek, van hogy hetekig semmit. Egyelőre el vagyok nélkülük

igen, de pl. cigizni is lehet büntetlenül éveken át
szóval ez így még kevés

(#3038) nagysz válasza Cathfaern (#3036) üzenetére


nagysz
tag

Hát engem sajnos, felfúj a tojás már kábé a második után is :( Lehet, még próbálgatni kellene, mert jó vitamin forrás is. C vitamint milyen forrásból viszel be ?

(#3039) pilóta válasza nagysz (#3038) üzenetére


pilóta
nagyúr

Belsőségekben van sok C vitamin. Pl. máj, vese, ilyenek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3040) nagysz válasza pilóta (#3039) üzenetére


nagysz
tag

Az már akkor tényleg a húst hússal esete. kemény.

(#3041) Hieronymus válasza pilóta (#3039) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A belsőségek és bőr koleszterin bombák.
A keto egyik legnagyobb problémája a koleszterin túlzott bevitele. A belsőségeket nem érdemes napi szinten fogyasztani. A tenger gyümölcsei is hasonlóan problémás ételek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3042) havenday


havenday
tag

A koleszterinről nem azt mondják, hogy nem feltétlenül ellenség? Legalábbis nem annyira, mint régebben állították.

(#3043) Cathfaern válasza tlac (#3037) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem írtam a topicban? Tavaly május óta KetoAF, azaz Keto Animal Food: gyakorlatilag carnivore / zerocarb, de 2:1 zsír - protein arány súlyra vetítve (vagyis 70% zsír arány kalóriára vetítve). Idén március óta pedig PKD. Aminek ugye a szigorúbb verziója gyakorlatilag KetoAF, de nincs tejtermék, illetve nincs semmilyen adalékanyag, pl. édesítőszer se (napi max 20g mézet engednek édesítésre, de azt se igazán eszek, max havi 1-2 alkalommal). PKD-ból szigorúbb verzió, havi pár napon a kevésbé szigorú. Utóbbi térfogatra nézve enged max. 30% low-carb zöldséget. Ez néha pár karika hagymát, levesbe egy fél répát vagy ilyesmit jelent nálam. Tipikusan vendégségben :)
Legnagyobb eltérés, hogy kávét többet iszok, mint amit ajánlanak, illetve néha bor befigyel.

igen, de pl. cigizni is lehet büntetlenül éveken át
szóval ez így még kevés
Nyilván, azért is fogalmaztam úgy ahogy.

Hieronymus
Belsőségek a természet multivitaminjai :) Gyakorlatileg a legtápanyagdúsabb étel. Nyilván nem kell éjjel nappal azt enni, heti 400-600 g elég belőlük.

nagysz
Tény, hogy van akinek okozhatnak problémát, de ahogy én látom inkább az a kivétel, mint az általános. Tehát ha fogsz 5 tojást, megsütöd zsírban, nem adsz hozzá semmit, nem eszel mellé semmit és felfújódsz tőle?

havenday
Szervezetnek napi 1000-2000 mg koleszterin szükséglete van. Ha nem eszel annyit, akkor a májad megtermeli a kieső mennyiséget. Ha többet eszel, akkor meg egyszerűen nem szívódik fel. Bevitt koleszterin mennyiség és vérkoleszterin szint között nem igazán sikerült senkinek se kimutatni egyértelmű összefüggést.

[ Szerkesztve ]

(#3044) nagysz válasza havenday (#3042) üzenetére


nagysz
tag

Dehogynem. Nekem gyerekkorom óta magas, és a ketóval sem változott. De most, hogy tudja az orvos, hogy miket eszek, azzal b.sztat, hogy biztos emiatt van. Mindegy, én tudom, hogy nem és még "papírom" (leletem) is van róla! :)

(#3045) nagysz válasza Cathfaern (#3043) üzenetére


nagysz
tag

Tehát ha fogsz 5 tojást, megsütöd zsírban, nem adsz hozzá semmit, nem eszel mellé semmit és felfújódsz tőle?

Nem, ebben igazad van, rántottaként tudom enni és eszem is. De annyira nem vagyok érte oda, hogy napi szinten ezt toljam... kábé két hetente vagy még ritkábban de akkor lesütök egy adagot és 2-3 napig ez megy kb. 15 dekás adagokban reggelire.
A kemény/ lágytojásra gondoltam, amit viszont szeretnék..de sajnos, nem bírok :(

(#3046) havenday válasza nagysz (#3044) üzenetére


havenday
tag

Na látod, pont a te eseted (is) bizonyítja, hogy nem a táplálkozással van összefüggésben a koleszterin szinted. Elemezd csak végig, gyerekkorodban napi 1 kiló zsíros húst ettél? Vagy, vehetjük azt alapvetésnek, hogy a májad ( ahogy Cathfaern is írta ) szabályozza abszolút a mennyiségét a koleszterinnek. Sajnos van eg rossz hírem, genetikusan vagy magas koleszterin szintű, ez egyfajta " génhiba"
Talán már leírtam itt, van egy ismerősöm, szinte vega mert magas a koleszterin szintje és hiába próbál bármit is, marad magasnak.
Szerintem a nullás vércsoportnak való inkább a hús alapú keto.
Minden nap eszek tojást, 4 illetve 5 darabot, ez heti 35 darab. Semmi bajom tőle, fingás sincs

[ Szerkesztve ]

(#3047) pilóta válasza Hieronymus (#3041) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért probléma a koleszterin "túlzott" bevitele? Nem tudsz belőle túlzottat bevinni, ez a mítosz már megdőlt rég, csak mivel százmilliárdos üzlet a koleszterincsökkentők, a hivatalos orvoslás nem vesz róla tudomást...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3048) nagysz válasza havenday (#3046) üzenetére


nagysz
tag

Ezt most nem teljesen értem, miért nekem bizonygatod.. pont, hogy leírtam, hogy nem ellenség a koleszterin, és semmi köze a bevitthez. :F

(#3049) havenday válasza nagysz (#3048) üzenetére


havenday
tag

nem neked írtam, hanem az itt fórumozó koleszterin szkeptikusoknak ;)

(#3050) nagysz válasza havenday (#3049) üzenetére


nagysz
tag

jaaa!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.