Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) krealon válasza stigma (#7900) üzenetére


krealon
veterán

Az osszefoglaloban talalhato MetaRepository link (http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/) mar nem el, helyette az alabbi hasznalhato.

http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Ha jol tudom, az FFP verzioszama mar regen nem valtozott.
Tonyk kolega szokott friss transmission-t forditani, amit kezzel kell telepiteni.

(#7902) Shokkolo válasza stigma (#7900) üzenetére


Shokkolo
addikt

Az, hogy mi és mennyi erőforrást használ, egy egyszerű top parancs kiadásával meg tudod nézni.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7903) stigma válasza krealon (#7901) üzenetére


stigma
addikt

(#7901) krealon: Huha köszi szépen, akkor csak ismétlésnek az alábbi pár dolgot tegyem meg:

MetaRepository: A szükséges mappába ha a firmware-t frissítettem (\\<nashost>\admin\zy-pkgs mappába) bemásolom a fájlt, melyet az általad emgadott helyről mentek le..további lépés 1. hszben
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Transmission: Ha van mostani verzió, akkor azt lementem magamnak. Ezután leszedem az alábbi verziót, mely a hszben van, bemásolom a helyére
TM 2.94+ telepítés
Itt azért én a settings.json fájlt sem cserélnám ki mert már egyszer jól belöttem nem akarom újrakonfigolni.
Elvileg ezzel ha újabb verzióm van akkor fog működni rendesen.

miniDLNA: Ha cimborámnál nem működne és kellene neki akkor a leírásban szereplő pár lépést melya letöltés, jogok hozzáadás, futtatás ezeket megtehetem újra gondolom.

Telepíteni és futtatni pedig így lehet:
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

Ezek után ha gondolom van újabb miniDLNA verzió akkor felllöki azt, ha kell konfogilni akkor a tudástárban benne van.

(#7902) Shokkolo: köszi a parancsot.

Köszi a gyors segítséget mindkettőtöknek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7904) Tobaja válasza krealon (#7901) üzenetére


Tobaja
tag

Segítenétek még mindig nem érem el sehogy a webes beállításokat!
Putty segítségével próbáltam már a korában megadott módon újraindítani a webes felületet, de nem sikerült, mindig kidob hibaüzeneteket, és nem jutok semmire!
Amúgy nálam is eldobálta az IP-t, állandóan másikat adott meg, újr vissza kellett állítanom!

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#7905) stigma válasza Tobaja (#7904) üzenetére


stigma
addikt

Hali, tudom nem tudsz belépni a NAS-ba de nem emlékszel statikusra vagy dinamikusra volt állítva a NAs beállítása.
Dinamikus esetén lehet z hogy vátozik az ip melyet a router kiad, statikus esetén fixet adsz meg.
Statikusnál nálam régen hiba volt, ezért dinamikusra tettem, majd a router beállításain belül van egy DHCP rész ahol le tudod fixálni az IP-t MAC cím alapján.

Amúgy ha van Bitdefendered, akkor azért nem tudsz belépni, nálam/nálunk ez szivatott meg picit:

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7906) stigma válasza stigma (#7903) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok, az általatok segített dolgokat melyre most saját magamnak válaszolok sikerült megoldani, de nem teljes mértékben.

FFP-ből valami 4-es verzió volt ahveromnak feltéve, 6-ra frissítettem.
- MetaRepo-t sikeresen feltettem.
- Transmission-t sikeresen frissítettem 2.94-re de ha NAS-t újraindítjuk akkor ismét a 2.82-es verziót írja hogy azt ahsználja... mit csináljal töröljem le a régit, tegyem fel az újat?
- miniDLNA => uwsiteloader.sh-t leszedtem ahogy csináltam, majd a Kyle féle valamit nem pipáltam ki de sajnos a szükséges csomaglistát nem tölti le nem tudok vele mit kezdeni.

jelenelg ismerösömnél a minidlna 1.1.5-ös verziója fut, de elég érdekesen mert hol látja a TV hol nem, de hasonló dolog van a lapotpon is mert nem mindig látja sajnos.

Mappáknál nem mindent lát, most tettem be neki egy 2TB-os HDD-t, melyhez az alábbi sort böktem be neki de nem látja sajnos. Ez miért lehet?
MD1 lett az új kötet amit betettem, az elérési útat mc-ben ellenőriztem az jónak tűnik.
media_dir=V,/i-data/md1/video/Torrent
illetve a láthatóság végett az alábbi rész:
inotify=yes

Erre van valami ötletetek?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7907) Tonyk válasza stigma (#7906) üzenetére


Tonyk
veterán

"Transmission-t sikeresen frissítettem 2.94-re de ha NAS-t újraindítjuk akkor ismét a 2.82-es verziót írja hogy azt ahsználja... mit csináljal töröljem le a régit, tegyem fel az újat?"

nem jó helyre pakoltad. illetve FFP vs. csomaglista....

"alábbi sort böktem be neki de nem látja sajnos."

szolgáltatás restart megvolt?

"szükséges csomaglistát nem tölti le nem tudok vele mit kezdeni."

ezekre több megoldás is van. pl. google driveos mentésből letöltöd ami kell, és telepíted, stb.

inotify nem láthatóság , hanem a megfigyeli a megadott könyvtárakat, ha változás történik bennük, automatikusan felveszi/törli/átnevezi a listában.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7908) stigma válasza Tonyk (#7907) üzenetére


stigma
addikt

Hali, hát a leírás alapján csináltam: Link

1. /ffp/start/transmission.sh stop
2. kicsomagoltam a linkeln lévő anyagot a NAS egyik mappájába, majd a bin és a share könyvátárban lévő fájlokkal felülírtam mindent.
~ffp-n belüli könyvárakról beszélek most.
3. /ffp/start/transmission.sh start

Amikor a windows-pos gépről a Transmission remote gui.-n keresztül csatlakoztam akkor a 2.84+-os transmissiont írta ki, de ha restartoltam akkor 2.82-es maradt sajnos

Meta repo-t ugye telepítettem, igaz ott manuálisan van a 2.82-es transmission engedélyezve, mást a csomaglistába nem is találok.
FW a 4.81-es verzió van fenn.

Akkor valamit én csináltam rosszul?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7909) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Ma teszteltem a közel 4 éves vasat. A transmissiont korlátoztam 10MB/s letöltésre, és volt közben kb 1MB/s feltöltés is. Így a processzor 70-80%-os használtságot jelzett és 54 fokos volt. A teszt alatt nem ment róla "stream" minidlna-n keresztül, mert épp nem volt rá igény. A letöltés végeztével a proci visszaállt 5-10%-os kihasználtságra és elkezdett visszahűlni (5 perccel később már csak 50 fokos volt).

(#7910) RunTimeError


RunTimeError
tag

Sziasztok!

Adott egy NAS ami évek óta működött gond nélkül. Ám egyszer csak gondolt egyet és nem elérhető a hálózaton.
IP-t kap, pingelhető de se ftp se webes felület se stream semmi nem megy.
Amikor újra indítom az eszközt és IP-t kap, akkor kb 10-20 másodpercig betölt a webes felület és működik, de utána elérhetetlen ismét és csak a ping működik.
Illetve a hálózati csatlakozó is csak narancssárgán világít. Amikor ki van kapcsolva az eszköz akkor zöld és narancssárga is villog.
Sajnos SSH-n nem érem el, mert nincs aktiválva és így nem is tudom aktiválni.
Hálózati részről teljesen tesztelve minden, azzal nem lehet gond, csak a NAS-al lehet a probléma.
Az első reset-et már próbáltam, nem segít.
A teljes reset nem megoldás sajnos, mert kellenek az adatok.

Van esetleg ötlet, hogy miért csak néhány másodpercig megy a web,FTP,smb és a többi? És ezt hogyan lehetne javítani?

Köszönöm!

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7911) Tonyk válasza RunTimeError (#7910) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben utána olvasol a kézikönyben láthatod hogy a teljes rest sem érinti az adatokat.

Tápegység körül is szétnéznék!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7912) RunTimeError válasza Tonyk (#7911) üzenetére


RunTimeError
tag

Ami közben kiderült, hogy hálózatról leválasztva közvetlenül a gépre kötve fix címmel (eddig is az volt neki) tökéletesen működik és elérhető az eszköz. Sikerült a Telnet kapcsolatot is akit álmom rajta.
Viszont amint vissza kerül a hálózatba ismét elérhetetlen lesz és Telneten keresztül se válaszol.

[ Szerkesztve ]

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7913) gduck válasza RunTimeError (#7912) üzenetére


gduck
addikt

Esetleg nincs IP cím ütközés a hálózaton?

(#7914) RunTimeError válasza gduck (#7913) üzenetére


RunTimeError
tag

Nincs.
Próbáltam statikus címmel, DHCP-vel is, de amint nem csak switch hanem a router is be van kötve a hálózatba már nem elérhető a nas. Nincs semmiféle filter, szabály, tűzfal stb. beállítva.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7915) Tonyk válasza RunTimeError (#7914) üzenetére


Tonyk
veterán

A routerből sem tudod pingelni vagy csak gépről nem megy? Más minden ok a lan-on csak a nas nem megy? Másik port?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7916) RunTimeError


RunTimeError
tag

A Ping az tökéletesen működik gép -> nas és router -> nas között is.
Ellenben minden egyéb nem megy.
Router reset és újra beallítás is megvolt már. Dinamikus IP is.
Nem igazán értem mi lehet még.
Minden más eszköz tökéletesen működik a hálón.
FTP,http,twonky,Telnet van bekapcsolva de egyik se érhető el.

[ Szerkesztve ]

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7917) Tonyk válasza RunTimeError (#7916) üzenetére


Tonyk
veterán

Másik gépről próbáltad már? Másik portban a routeren?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7918) RunTimeError


RunTimeError
tag

Igen próbáltam.
Illetve 2 tv-n is, amikor bekapcsolom a nas-t akkor látszik egy darabig és elérhető is. Aztán kb 20-50sec után már ott se.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7919) Tonyk válasza RunTimeError (#7918) üzenetére


Tonyk
veterán

Egész biztosan nincs ip ütközés? Angry IP Scannerrel nézd már végig a hálót. hátha

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7920) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok,

RAID 1-ben van 2 db 2 Tb-os vinyó, megfigyeltem,hogy mindentől függetlenül a kötet adatainál ugyanannyit ír ki szabad és foglalt terültet illetően is....tehát törölhetek, másolhatok, ugyanaz marad.

Ezzel találkozott már valaki?

Köszönöm,

Koti

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#7921) Tonyk válasza kotibor (#7920) üzenetére


Tonyk
veterán

Trash ürítés ?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7922) kotibor válasza Tonyk (#7921) üzenetére


kotibor
tag

Ezen a téren amatőr vagyok bocsi :-), a data mappában van egy "recycle" mappa ahol voltak törölt elemek, ezen kívül nem látok más olyan mappát ahol tárolná a dolgokat.

Az említett Trash ürítés mit jelent?

Köszi

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#7923) arty


arty
veterán

elfogyott a ~4 éve betett 2x3 TB :(

használ valaki 8 TB lemezt a 325-ös (v2) nas-ban?
6-os gondolom megy benne, azt a hivatalos lista is említi...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7924) RunTimeError válasza Tonyk (#7919) üzenetére


RunTimeError
tag

100% nincs ip ütközés, megvizsgáltam.
Másik routerrel is szintén ugyan ezt produkálja.
A reset gomb nem működik, első reset megy de a factory nem csinál semmit.
Csipog csipog magának aztán minden beallítás megmarad. Több mint 20s is nyomtam már a reset gombot de semmi. Webes felületen meg nem lehet reset-elni.
Nem tudom mire gondoljak már. UPnP engedélyezve van, de így se.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7925) kotibor válasza kotibor (#7922) üzenetére


kotibor
tag

Sziasztok,

tök laikusként használom a NAS-t, a lefoglalt terület nem változik, ugyanazt írja ki, mit és hol kell törölnöm?

Köszönöm

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#7926) RunTimeError válasza RunTimeError (#7924) üzenetére


RunTimeError
tag

Másik lakás, teljesen más hálózati eszközök és a hiba ugyanaz.
Kb 30s max 2 percig elérhető a bekapcsolástól számítva akár tv-n vagy más eszközről, majd ismét elérhetetlen minden szolgáltatása a hálózaton keresztül.
Ez valamilyen nas-on belüli hálózati probléma lesz.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#7927) Tobaja


Tobaja
tag

Hello
Most vettem egy TP-Link Archer C7-t, és azt vettem észre, hogy a NAS-m nem látszik rajt, nem mutatja a kapcsolatot. Jobban mondva a beállításoknál látszik egyszer hogy használatban van az a LAN port ahova a NAS csatlakozik, de a kapcsolatok közt nem találni! A PC-n lévő kis segéd program is mutatja hogy ott van, mutatja az IP-t is de kapcsolódni nem tud!
Megpróbáltam egy régebbi (TP-Link TL-WR841N) routerrel, ot semmi probléma, ott látszik a NAS és kapcsolódik is, megy a torrent kliens is!
Mi lehet a probléma?

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#7928) Tonyk válasza Tobaja (#7927) üzenetére


Tonyk
veterán

Valószínűleg más ip tartományban van. Vagy a routert tedd a régi tartományba vagy a nast az újba, vagy a nason állits dhcp-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7929) john_trapéz


john_trapéz
tag

Hellósztok!
Van egy NSA325 v2-őm egy 4TB-os merevlemezzel, amit mostanra kinőttem. A kettes rekesz még üres. Ha rakok bele egy másik merevlemezt és össze szeretném fűzni a kettőt (JBOD), akkor nem vesznek el a régiről az adataim? Azért nem külön szeretném használni a kettőt, mert már van egy kiforrt könyvtárszerkezetem. Szóval csak a tárhelyet szeretném bővíteni.

(#7930) Tonyk válasza john_trapéz (#7929) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben az első jbod-ban van, akkor természetesen összefűzhető adatvesztés nélkül. Arra viszont számíts, hogy az egy lemez kiesésekor csak nagy tornázások árán tudod az ép lemez tartalmát visszanyerni (vagy még úgy sem).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7931) john_trapéz válasza Tonyk (#7930) üzenetére


john_trapéz
tag

Ezzel tisztában vagyok.
Ha későbbiekben valamelyik merevlemezt nagyobbra cserélném, akkor elég átklónoznom a tartalmát?

(#7932) [w] válasza Tonyk (#7930) üzenetére


[w]
őstag

és már létező JBOD-ot szét lehet szedni? hogyan, erre van valahol egy leírás?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7933) Tobaja válasza Tonyk (#7928) üzenetére


Tobaja
tag

Tényleg ez volt a probléma, nem egy tartományban voltak!
Köszönöm!

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#7934) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Hátha itt hamarabb kapok választ. Adott egy 326-os NAS, és mivel egyik napról a másikra eltűnt a kötet (raid0) annak ellenére, hogy mind a két hdd látható volt és zöld, úgy gondoltam mostantól raid1-ben üzemeltetem tovább a hdd-ket. Így amelyik most problémás lesz, cserélem.

Viszont nem emlékszem, hogy hol találtam meg annak ideén a kötetnek a számozott nevét (i-data/668ede1c). Ebben tudnátok segíteni? Torrentezéshez lenne szükséges, amikor az elérési utat adom meg.

(#7935) Tonyk


Tonyk
veterán

pl.:
- lsblk parancs kimenetében lblk | grep i-data
- mount parancs kimenetében mount | grep i-data
- i-data könyvtárban

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7936) bexinho23 válasza Tonyk (#7935) üzenetére


bexinho23
őstag

Ne haragudj, de az első kettőt nem értem.
3. ilyen könyvtárat nem találok alapesetben a total commanderben, mikor a NAS hálózati könyvtárában vagyok. Csak a média könyvtárak vannak, illetve egy admin, amiben a TC alapértelmezett elérési útja van.

(#7937) Tonyk válasza bexinho23 (#7936) üzenetére


Tonyk
veterán

Ne a TC-ben keresgélj, hanem a nason: SSH

"Ne haragudj, de az első kettőt nem értem."

Az baj. Akkor viszont engedd el, mert ezek bizony linuxos parancsok. De, SSH-n becsatlakozva adod ki őket és a kimenetben látod, amit keresel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7938) arty válasza john_trapéz (#7929) üzenetére


arty
veterán

szerintem kíméld meg magad a jbod bajaitól :)
a két hdd-t használd két kötetként inkább

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7939) bexinho23 válasza Tonyk (#7937) üzenetére


bexinho23
őstag

Rendben, köszönöm. Akkor SSH-n próbálkozok. Fogalmam sincs, hogy 2 éve hogy találtam rá...

[ Szerkesztve ]

(#7940) bexinho23 válasza bexinho23 (#7939) üzenetére


bexinho23
őstag

Sikerült megtalálni a következő paranccsal --> mount | grep i-data

Köszönöm.

(#7941) Tonyk


Tonyk
veterán

Nagysokára érkezett egy új verzió TM-ből. Leforgattam gyorsan:

Transmission 2.94+ #9391 (eef4799388) [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:
1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7942) john_trapéz válasza Tonyk (#7941) üzenetére


john_trapéz
tag

Először is köszönöm, hogy megosztod velünk az új buildeket! :R

Rengeteget kínlódtam vele, hogy sikerüljön lefrissítenem... Visszaolvasgattam, de nem igazán tudtam miért áll vissza mindig a régebben telepített 2.92-es verzióra. Most jöttem rá:

Mivel én sem vagyok Linux-guru, ezért csak józan paraszti ésszel próbálkoztam a frissítéssel. Leállítottam a TM-t, a mappákat és a bennük lévő fájlokat felülírtam a tömörítettben találhatóval, csak azt felejtettem el, hogy anno azt is beállítottam, hogy ne root-ként fusson a TM....
A megoldás számomra az volt, hogy a transmission.sh-ban először átírtam root-ra a usert.

name="transmission-daemon"
command="/ffp/bin/$name"
start_cmd="transmission_start"
stop_cmd="transmission_stop"
status_cmd="transmission_status"
user=root<----ITT
su_cmd="/ffp/bin/su"

Aztán leállítottam root-ként a TM-t, felülírogattam a fájlodból mindent és ujra elinítottam, aztán reboot. Az ujraindítás után visszaírtam a usert a sajátomra és most már nem áll vissza. :)

(#7943) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

uwsiteloader.sh-t lefutattam, de nem tudom telepíteni a minidlna csomagot.

Jelenleg ezek a repók vannak beállítva a ffp/etc/funpkg/sites fileban:
s rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages
uli rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages
br2 http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/
ar http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages/
mrdini http://users.atw.hu/mrdini/packages/

Kérdésem, hogy mik a jelenleg működő repók címei?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#7944) Imi Csabi válasza Imi Csabi (#7943) üzenetére


Imi Csabi
tag

Indítanám a minidlna-t de:
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlnad: can't load library 'librtmp.so.1'

Kérdésem, hogy milyen csomagot kellene feltennem?

Köszönöm

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#7945) Tonyk válasza Imi Csabi (#7944) üzenetére


Tonyk
veterán

slacker -a rtmp
rtmpdump :B

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7946) Imi Csabi válasza Tonyk (#7945) üzenetére


Imi Csabi
tag

Szia.

Köszönöm, de az a baj hogy így semmit sem tudok feltenni, mert nem találja:

root@Szerver:~# slacker -a rtmp
No packages found (status Iiu, pattern (rtmp))

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#7947) Tonyk válasza Imi Csabi (#7946) üzenetére


Tonyk
veterán

310-es topicjában és szerintem itt is említve volt már a google driveos repo mentés. Onnan szedd le.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7948) [w]


[w]
őstag

van ehhez a készülékhez valami mobilos app, hogy legalább az újraindításhoz ne kelljen számítógép?
próbáltam böngészőn keresztül, de az a felület sem működik...:(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7949) vlevi válasza [w] (#7948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Addig kell nyomni a kikapcs gombot (5mp), míg pittyen egyet, akkor leáll.
Aztán bekapcsolhatod :)
Kivéve, persze, ha távol vagy a kikapcsoló gombtól :(

Amúgy, van hozzá mobilos app, de az a tapasztalat, hogy, ha böngészőből nem éred el, akkor a mobilappal sem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7950) [w] válasza vlevi (#7949) üzenetére


[w]
őstag

szoftveres megoldásnak jobban örülnék. ez a mobilos app a cloud részéhez való, menedzselni nem lehet vele!

amúgy félreértetted, elérem a NAS-t böngészőből, de a felületen megjelenő gombokat nem lehet megnyomni, nem csinál semmit.

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.