Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) M_AND_Ms válasza solti (#7350) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Képmetsző a Windowsban

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7352) rruzsi válasza rruzsi (#7349) üzenetére


rruzsi
tag

Siker!

Majdnem teljes. Az DLNA servereket pont nem érem el, de minden más működik mivel Kodi val használnám már nem olyan fontos a DLNA. A megoldást nem igazán értem, szóval annyit csináltam, hogy más alhálózatot állítottam be, és Voilá! Ami kicsit fontosabb probléma, hogy android alól nem tudok csatlakozni egyáltalán. Egyedül a SoftETher -nek a saját Windows -os kliensével tudok kapcsolódni, bár még más Windows klienst nem próbáltam.

(#7353) rruzsi válasza solti (#7350) üzenetére


rruzsi
tag

Én csak Print Screen szoktam használni, mi a baj vele? :) :N

(#7354) solti válasza rruzsi (#7353) üzenetére


solti
senior tag

Win10 alatt shift-windows-s kombóval ki lehet jelölni amit vágólapra szeretnél tenni! Vagy a snipping toolt is hasznos használni, de az tuti, hogy nagy fehér területet a lényeg mellé már nem kell kopizni;)

szerk: paint-ben pedig van crop/körülvágás, amivel ha van felesleg, akkor el lehet tüntetni...

[ Szerkesztve ]

(#7355) rruzsi válasza solti (#7354) üzenetére


rruzsi
tag

Köszi szépen a Win 10 -es módot még nem ismertem :R , a fehér terület az a böngésző volt hogy ne látszódjon a háttér tele ikonokkal az asszony is használja a gépet, amúgy meg lusta voltam vagdosni :) de kösz mégegyszer ezentúl így csinálom! Esetleg ötlet a VPN -es problémámra?

(#7356) Tonyk válasza rruzsi (#7355) üzenetére


Tonyk
veterán

Win alatt alt+printscr az aktuális ablak mentése. Csak printscr meg a teljes képernyő...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7357) rruzsi válasza Tonyk (#7356) üzenetére


rruzsi
tag

Ok. Megtanultam köszönöm, esetleg VPN kliens probléma, kicsit lejebb részleteztem? :) Köszi.

(#7358) M_AND_Ms válasza rruzsi (#7353) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Képmetsző, ahol azt raksz ki amit akarsz (akár az általad kijelölt képernyő-területet). Az eredmény a vágólapra kerül ill megtekintheted, rárajzolhatsz, stb és elmentheted fájlba. Mindez a Windows része

Csak ajánlom: [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7359) gduck válasza M_AND_Ms (#7358) üzenetére


gduck
addikt

Jó program, csak kár hogy eltemeti az MS :(

[ Szerkesztve ]

(#7360) M_AND_Ms válasza gduck (#7359) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hmmm. Ez nekem is új. Remélem, nem cseszik szét. Az MS az utóbbi években nagy mester az ilyenben.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7361) rruzsi válasza rruzsi (#7352) üzenetére


rruzsi
tag

Sziasztok!
Sikerült megoldani a VPN problémát, most már minden működik amit szerettem volna, android alól is. Köszönöm a segítséget! Esetleg valakinek problémájabakad vele nyugidtan keressen, ha tudok segítek!

(#7362) Tonyk válasza rruzsi (#7361) üzenetére


Tonyk
veterán

Esetleg leírhatnád ide ide is, hogy mi volt a gond...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7363) rruzsi válasza Tonyk (#7362) üzenetére


rruzsi
tag

Az első és legfontosabb, hogy Dini leírása nagyon jó :R , volt egy két pont ami nekem nem volt elég egyértelmű, és azt sikerült is elrontanom, bár máig nem értem miért volt baj, mindegy a lényeg, hogy aikor a virtual hálózatot állítjuk be, véletlenül se adjunk azonos alhálózatot mint a csatlakozott hálózat. Nálam az otthoni 192.168.0 és én a virtual hálózatnak is 192.168.0 adtam gondolván látni fogják egymást. Sokáig próbálkoztam mindennel mig végül kinem próbáltam az alhálózat cserét. Miután 192.168.1 -es hálót állítottam be mindjárt ment.

A következő probléma az volt, hogy nem akart működni csak a SEVpn saját windows -os kliensével semmi mással. Nekem főleg android -on kellett volna , ezért csináltam az egészet. Végül rájöttem, hogy amit a GUI telepítés során exporttal készített konfiguráció file, valamiért a "beépített" host nevet exportálta, és sehogy nem akart kapcsolódni, az "Open VPN" kliensben importálás után átszerkesztettem a jelenleg elérendő hostra és így végre működött.

Sajnos nálam nagyon lassú, remélem nem rontottam el semmit, és tovább kell kutakodnom, más megoldás után azt hiszem jön a WebDAV ,

MrDini :C :C :C :R

(#7364) Tonyk válasza rruzsi (#7363) üzenetére


Tonyk
veterán

"Nálam az otthoni 192.168.0 és én a virtual hálózatnak is 192.168.0 adtam gondolván látni fogják egymást."

Ezzel nem is szokott általában gond lenni, addig amíg nincs ip ütközés, de a lényeg, hogy most ok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7365) arty válasza Tonyk (#7364) üzenetére


arty
veterán

nekem az owrt alapu gargoylen volt gond azonos ip/vpn ip tartomány esetén (ezért írtam már a legelején, hogy azt nem érdemes azonos tartományként konfigolni) - pl ha bridgeled/routuolod a két hálód egymás közt, honnan lesz info, hogy melyik ip melyik interface felé lehet? talán itt is ebből fakad a probléma, nemtom. (persze ARP, de mi van ha nem ennyire szofisztikált a szoftver?)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7366) Tonyk válasza arty (#7365) üzenetére


Tonyk
veterán

Teljesen igazad van. Hülyeséget beszéltem/gondoltam már eredetileg is, homok a fejemre. Az volt a fejemben ill azt akartam kinyögni, hogy ha a server és a kliens oldala u.a a tartományt használja - értsd szerver vpn "dhcp"-je olyan subnetből oszt címet, mint a becsatlakozandó kliens eredeti subnete -, akkor ott masszív cummantás lehet belőle. Igen, ott bizony muszáj lehet kézzel routolgatni az if-ek között, hogy ki-merre.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7367) Tonyk


Tonyk
veterán

Fordítottam egyet a legújabb TM-ből: 2.94+ (4671276450) #9337: [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítása

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7368) gyulazsolti válasza Tonyk (#7367) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Na ezért kérdeztem a múltkor, hogy ez nekem jó-e az 520-ra.
Mivel teljesen nem értek hozzá.
Az még menne is, hogy bemásoljam talán, de nekem a Culturist féle skin van-e? Na azt már nem tudom.
Ha meg elrontom akkor nem hinném, hogy sikerülne visszaállítani.

MC-ben megtaláltam, remélem ez az. [kép]

Meg itt is találtam egy TM-et. És Ez fut mert ebben vannak a torret fájlok. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#7369) Tonyk válasza gyulazsolti (#7368) üzenetére


Tonyk
veterán

Jók 520-ra , de nincs rá optimalizálva.

Ha nem az alap web-es felület van (nem tudod tettél-e fel ilyesmit? :Y ), akkor talán a culturist van fenn, az meg kb így néz ki: [kép]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7370) gyulazsolti válasza Tonyk (#7369) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem ilyen. [kép]
Én a Gui-t használom. [kép]

És hogy kell optimalizálni?

(#7371) Tonyk válasza gyulazsolti (#7370) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez a gyári felület!

Én is, de ez most nem lényeges.

Fordítsd le 520-on.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7372) gyulazsolti válasza Tonyk (#7371) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

"Fordítsd le 520-on. " :D
Mondom, hogy nem értek hozzá

(#7373) gotz


gotz
tag

Sziasztok,

egy egyszerűnek tűnő kérdés. Transmission gondol egyet és úgy észleli, hogy nincs nyitva a port. Eddig akkor tapasztaltam ilyet, amikor jött ki TM frissítés, majd upgrade után megjavult. Viszont most megint zárva látja a portot..

Fix IP-n van a nas, UPnP on, port kézzel kinyitva neki, mégis passzív a seed a torrent oldalon. Router/modem/nas restart se oldja meg a problémát. Valaki találkozott már hasonlóval?


[ Szerkesztve ]

(#7374) TRob1 válasza gotz (#7373) üzenetére


TRob1
veterán

Valamiért most nekem is zárva. :( Meg be is lassult minden művelet.

szerk: Feltettem most a 1025-i verzát, port nyitva.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7375) arty válasza Tonyk (#7367) üzenetére


arty
veterán

köszi, perfekt! :R

Culturist -ot annyit reklámoztad, namondom felrakom. sh letölt, futtat, ...

root@nasize:/ffp/share/transmission# ./install-tr-control.sh
Searching Transmission Web Folder...
Looking for folder: /ffp/share/transmission/web
Folder found. Using it.
Downloading Transmission Web Control...
--20:20:04-- https://github.com/ronggang/transmission-web-control/raw/master/release/src.tar.gz
=> `src.tar.gz'
Resolving github.com... 140.82.118.4, 140.82.118.3
Connecting to github.com[140.82.118.4]:443... connected.

Unable to establish SSL connection.

Unable to establish SSL connection.
Installing...
tar: src.tar.gz: Cannot open: No such file or directory
tar: Error is not recoverable: exiting now
tar: Child returned status 2
tar: Error is not recoverable: exiting now
Transmission Web Control Installation completed!
rm: cannot remove `src.tar.gz': No such file or directory

a szükséges src.tar.gz már nincs fent vagy az ssl hiba miatt nem kapcsolódik a script, nemtom

valakinek nincs meg "lokálban" ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7376) Tonyk válasza arty (#7375) üzenetére


Tonyk
veterán

feltettem ide azt a scriptet amivel én telepítem, olvassel-ben benne van minden amit tudni kell róla: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7377) Tonyk válasza gotz (#7373) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye tm-ben nincs engedélyezve a portforwarding?

Off:

"UPnP on"

:O :( :F :W

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7378) arty válasza Tonyk (#7376) üzenetére


arty
veterán

na, ez már friss és bizalomgerjesztőbb, de .... nope :(

<< 2018-11-15 00:20:13 >> The installation directory is specified as: /ffp/share/transmission/web

Welcome to the Transmission Web Control Installation Script.
Official help documentation: https://github.com/ronggang/transmission-web-control/wiki
Installation script version: 1.2.2-beta2

1. Install the latest release.
2. Install the specified version.
3. Revert to the official UI.
4. Re-download the installation script.
5. Check if Transmission is started.
6. Input the Transmission Web directory.
9. Installing from 'master' Repository.
===================
0. Exit the installation;

Please enter the corresponding number: 1

--01:20:47-- https://api.github.com/repos/ronggang/transmission-web-control/releases/latest
=> `-'
Resolving api.github.com... 192.30.253.117, 192.30.253.116
Connecting to api.github.com[192.30.253.117]:443... connected.

Unable to establish SSL connection.

Unable to establish SSL connection.

<< 2018-11-15 00:20:47 >> == BEGIN ==
<< 2018-11-15 00:20:47 >>
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Transmission Web Path: /ffp/share/transmission/web
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Transmission Web Control Is Downloading...

wget: unrecognized option '--no-check-certificate'
Usage: wget [OPTION]... [URL]...

Try `wget --help' for more options.
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Download completed, ready to install...
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Extracting installation package...
tar: master.tar.gz: Cannot open: No such file or directory
tar: Error is not recoverable: exiting now
tar: Child returned status 2
tar: Error is not recoverable: exiting now
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Copying installation package...
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Setting permissions, It takes about one minute ...
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Transmission Web Control Installation Completed!
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Cleaning up the installation package...
<< 2018-11-15 00:20:47 >> Installation completed. Installation problems seeï¼https://github.com/ronggang/transmission-web-control/wiki
<< 2018-11-15 00:20:47 >> == END ==

szerintem rossz/régi a wgetem... (v1.9.1)

-> wget: unrecognized option '--no-check-certificate'

megpróbálom értelmezni a scriptet, kézzel megcsinálni amit csinál (nem tűnik túl durvának), hátha...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7379) arty válasza arty (#7378) üzenetére


arty
veterán

siker!

tehát:
Culturist manual install / kézi telepítés

transmission megállít:
/ffp/start/transmission.sh stop

kézzel letöltöttem az arhívot:
https://codeload.github.com/ronggang/transmission-web-control/tar.gz/master

kicsomagoltam a tar arhív megfelelő könyvtárát a transmission megfelelő könyvtárába (lásd kép):

(TAR/transmission-web-control-master/src mappa tartalma a /ffp/share/transmission/web mappába)

két parancsal belőttem a jogosultságokat:
find "/ffp/share/transmission" -type d -exec chmod o+rx {} \;
find "/ffp/share/transmission" -type f -exec chmod o+r {} \;

elindítottam a transmissiont:
/ffp/start/transmission.sh start

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7380) gotz válasza Tonyk (#7377) üzenetére


gotz
tag

Mi a baj az UPnP-vel?

Frissítés után ismét nyitva..

[ Szerkesztve ]

(#7381) Tonyk válasza gotz (#7380) üzenetére


Tonyk
veterán

Mi a baj az UPnP-vel?

Biztonsági rés, átjáróházat csinál, boldog-boldogtalan nyithat magának portot. Csak ennyi...

Vedd ki a pipát a "Use port forwarding from my router" elől.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7382) Nono0000


Nono0000
tag

Na lehet gratulálni!

Én "stupid idiot" összefűztem a két 4TB-os vinyómat egy JBOD kötetbe, az első lemez tele van adattal, a második teljesen üres. Ez a szerencsecsomag nas (NSA320S) úgy fűzte össze őket, hogy csak 4 TB látszik a kettőből. Ami egyébként 8 TB-nak kellene lenni.
Szét lehet ezt szedni az eredeti állapotra. Sejtem a választ, csak biztosra akarok menni.
Ha minden kötél szakad, megoldható ez úgy, hogy az eredeti HDD-n található adatok és konfig megmaradjon?

Tonyk!
Tudom, olvastam a fórumot, nem én leszek az utolsó idióta. :C

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#7383) Nono0000 válasza Nono0000 (#7382) üzenetére


Nono0000
tag

Sziasztok!

Megtaláltam a megoldást, lehet, hogy másnak ez nem újdonság, nekem az, íme:
Windows alatt a Total Commander nevű fájlkezelő alá fel lehet telepíteni a DiskInternals Reader nevű beépülőt, ami meg tudja nyitni a nas-ból kivett meghajtókat. Kell még hozzá a beépülőhöz való "szerver" program is, de minden megtalálható, ha feltelepült. Tökéletesen látható a merevlemez tartalma, adatokhoz hozzá lehet férni és le lehet menteni bárhová.
Én is így jártam el, most már csak pár nap és visszamásolok mindent az új konfigurációra.
:))

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#7384) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Azt vettem észre, hogy hiába korlátozom a partnerek számát (50), a Transmission 100%-on pörgeti a processzort és a letöltés nem bír (nálam) 1,6Mbps felé, ha kellően sok, több ezer peer van az adott torrenthez. Egy másik, de csak 20 perrel rendelkező torrent simán meghaladja a fenti sebességet.

Tehát, ha egy torrenthez kellően sok peer van, akkor az a torrent nem tud gyors lenni, hiába a nagy számú, gyors peer.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7385) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok abban segíteni, hogy mit tegyek a NASsal, hogy ne legyen olyan nagy hangja?
Szerintem a winyo rezonál benne, mert amikor a kezemmel összenyomom a házat akkor elhalkul.

Gondoltam valami gumival összefogatom.:D
Vagy belül kellene valami szigetelést vagy valami kis gumi darabot tenni?

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7386) vlevi válasza spiky03 (#7385) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mivel a hdd-k nincsenek csavarral rögzítve, csak becsusztatva egy sinbe, könnyen lehet hogy az a műanyag sín nem százas már.
A sínre, ahol kidudorodik, ragassz 1-2 réteg szigszalagot, és úgy próbáld ki.

(#7387) spiky03 válasza vlevi (#7386) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szépen az infót :R

Kipróbálom majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7388) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Nem értek eléggé a Linuxhoz, így megkérdezem: ha egy NSA325 v2-ben lévő HDD-t külső eszközzel klónozok egy ugyanolyan HDD-re, akkor szó nélkül működni fog a klónnal?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7389) Tonyk válasza rgeorge (#7388) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben mindkét partíciót klónozod, igen. Mondjuk nem értem, hogy mit értesz "külső eszközzel" alatt.
Berakod gépbe, klónozod, a klónt visszateszed a nasba.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7390) rgeorge válasza Tonyk (#7389) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. A külső eszköz egy klónozni is képes dupla dokkoló. Nincs más eszközöm, amibe két 3.5"-ös HDD betehető.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7391) Tonyk válasza rgeorge (#7390) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha a klónozás partíciók klónozása , akkor ok, de ha csak adatmásolás , akkor nem lesz jó.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7392) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Csináltam egy hdd ellenőrzést. Ebből mit lehet tudni?

Nem igazán értek hozzá. Azért csináltam vizsgálatot mert mostanában kétszer is világított a piros jelzés a nason és csak újraindítás után tűnt el. Mikor világított a piros jelzés akkor lassú volt az olvasás a nasrol és a médialejátszó (libreelec tv-box) párszor megakadt és töltött amit normális esetben sosem csinál.

[ Szerkesztve ]

(#7393) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Régi nasom újra elővettem. Felraktam rá a fellelhető legfrissebb plexet de , azon kívül, hogy elindul a szerver és tudom konfigolni, nem működik. Ha jól olvastam, 1.0 alatt letiltott a plex mindent. Ez pedig 0.9.... valami
Van még működő szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#7394) balinton


balinton
csendes tag

Sziasztok!nsa325v2-vel lehetséges, hogy csak max 14Mb a max letöltési sebesség?Nem lehetne többet kihozni belőle?gyári Tm van rajta.

(#7395) shteer válasza balinton (#7394) üzenetére


shteer
titán

Nem igazán, kb ez a max

..szerintem jónak tűnik

(#7396) Tonyk válasza balinton (#7394) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez nem asztali pc. ARM-os cpu van benne, ennyit tud, sőt ez még elég jónak is számít.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7397) balinton válasza Tonyk (#7396) üzenetére


balinton
csendes tag

Szia!Azt lehet tudni, hogy a ZyXEL NAS326 mennyit tudna, érdemes e beruházni esetleg erre?

(#7398) arty válasza balinton (#7394) üzenetére


arty
veterán

én ennek általában a felét se érem el....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7399) Anonymus23 válasza balinton (#7397) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem érdemes, az is kb annyit tud mint a 325v2.
H szignifikánsan többet akarsz (értsd pl gigabites neted van), akkor vagy sokkal drágább pl Intel alapú NAS (pl Asustor AS3102T v2), vagy csak simán egy régebbi PC-t beállítasz NAS-nak, vagy összeraksz egy olcsóbb HTPC-t, ami letöltésre is megfelelő lesz.

;) - The Power of the Light Side

(#7400) Tonyk


Tonyk
veterán

Fordítottam egyet a legújabb TM-ből: 2.94+ (r0cbf62411b) #9344: [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítása

Boldog karácsonyt!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.