Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) TRob1 válasza rsf (#7550) üzenetére


TRob1
veterán

Én mégis csomagos 2.92-t használok. :)

Még anno vhogy Mr.Dini által került fel.

ui: Aztán lehet h visszatérek majd az eredeti 2.82-re, az volt a legjobb (ezzel a 2.92-vel már próbálkoztam anno, de vmi nem volt rendben... most a sok újabb, de rosszabb után egyelőre jobbnak tűnik ez. :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7552) arty válasza Tonyk (#7496) üzenetére


arty
veterán

:R

én is visszaálltam... tényleg reszponszívabb a nas mellette, de top-ban nem is látom, hogy folyamatosan 99.8%-on pörgetni a cpu-t (inkább csak 85-95). cache-t is átlőttem 64 megára, nem tudom ez mennyit számít, eddig lusta voltam :D (réges-régen is ennyivel használtam)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7553) TRob1 válasza TRob1 (#7551) üzenetére


TRob1
veterán

Áhh, elkiabáltam. Nem hiszem el.
Múltkor a 2.94, most meg ez is tett vissza olyan torrenteket amiket töröltem. (Reggel 6:30-kor indul újra a Nas, erre most nézem, ott van 5 torrent 6:31-es hozzáadással amiket tegnap töröltem :( )
Kibaxom a csába ezt a xart.
2.94 is ezt csinálta, plusz mindig elkezdett újraellenőrizni mindent.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7554) rsf válasza TRob1 (#7553) üzenetére


rsf
senior tag

Akkor maradok a 2.82-nél, mert semmi bajom nincs vele mióta használom..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7555) Tonyk válasza rsf (#7554) üzenetére


Tonyk
veterán

Vak vezet világtalant.... :W

Már kb 10x leírtam, hogy 2.94-nél volt változás a torrentek elnevezésében, azért 2.94-re váltáskor, ill. onnan visszafelé váltáskor elkerülhetetlen a rechek...

Azt is megszültük, már, hogy a 2.94-es verzióval minden ok. A 2.94+ -os verziókkal van valami nyavaja.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7556) TRob1 válasza Tonyk (#7555) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam nem az egyszeri Recheck a baj... ha végigolvastad.
Hanem reggeli bekapcsnál újra recheck (mikor egyszer már megvolt)… Illetve törölt torrentek visszapakolása.

¤ R'n'R ¤

(#7557) rsf válasza Tonyk (#7555) üzenetére


rsf
senior tag

Amúgy tényleg vak vagyok a témában. Meg most nem is a tm foglalkoztat.
Majd az átköltözés után frissítem a tm-et.
Már a file másolás is megoldódott nem elég adminként belépni, rootként kellett.. :)
Köszi a segítséget, mindjárt indítom a klónozást.. :))
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7558) arty válasza arty (#7552) üzenetére


arty
veterán

uramisten, életemben nem láttam még ilyen sebességeket a nasomon....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7559) Tonyk válasza TRob1 (#7556) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen végigolvastam...., de akkor majd megoldod magad.
Egyébként használsz pl dir-watch-ot a settings.json-ban?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7560) TRob1 válasza Tonyk (#7559) üzenetére


TRob1
veterán

Nem oldom meg, mert nem értek hozzá még kicsit sem.
Nem tudom hogy használok-e, nem is tudom mi az.

ui: Most újra 2.94 ffp próba, recheck megy...

¤ R'n'R ¤

(#7561) rsf


rsf
senior tag

Kész a klónozás, de a 2. partíció méretét nem tudom megnövelni.. :F
Mivel tudnám??

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7562) -ZeeZee- válasza rsf (#7561) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Mikor klónozod a partíciókat - 2db van a lemezen - , akkor mindkettőt klónozd, ill. mivel a 2. partíció esetében egy kisebbet klónozol egy nagyobb helyre a második méretét, meg kell növelni, a maradék hellyel. Ezt mind tudja a macrium.

(#7563) rsf válasza -ZeeZee- (#7562) üzenetére


rsf
senior tag

Nem növeltem meg akkor, mert azt hittem hogy utólag kell.. Így jár aki siet. :W

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7564) Dragon3000 válasza arty (#7558) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igaz ez az épített nas, amikor épp a velociraptorra ment a töltés, azóta se láttam ezt a sebességet, igaz lehet, hogy a több mint 100 torrent kb 3,3TB na meg a haldokló hdd miatt :D

(#7565) TRob1 válasza rsf (#7563) üzenetére


TRob1
veterán

Bármelyik partíció menedzselő progival meg lehet utólag is csinálni.

¤ R'n'R ¤

(#7566) Fagyi válasza Tonyk (#7547) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Még ha ilyen egyszerű lenne. Egyszerűen eltűnt a nas (326), mint smb forrás.
De érdekes módon a NSU alól elérhető. Az SMB1 be van kapcsolva, de nem segített. A 326 SMB2-es.
Nem tudom, hogy NAS vagy win hiba ez. De a hálózaton tv-k, tv box látta és már nem látja SMB forrásként, csak a twonky szervert látja. Így azt gondolom, hogy valamelyik frissítésben ronthattak el valamit.
Ssh-n keresztül meglehet "nézni", hogy SMB-t szolgáltat-e a NAS?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7567) rsf válasza TRob1 (#7565) üzenetére


rsf
senior tag

El akartam kezdeni újból de!!
Nem aktív a méret változtatás! Lehet mert Free a progi vagy 4TB-os a winyó??
Kipróbáltam pár progit, de egyik sem tudja ezt a partíció tipust megnövelni.
A Gparted sem...
Szóval beszoptam.. Marad az eredeti elképzelés..
De még várok vmi javaslatra.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7568) TRob1 válasza rsf (#7567) üzenetére


TRob1
veterán

Menj be a webes felületre, és nézd meg a Kötet alatt nem-e jelent meg egy újabb Tevékenység, a "Kiterjesztés".

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7569) rsf válasza TRob1 (#7568) üzenetére


rsf
senior tag

Nem raktam még be a Nasba. A régit vissza raktam egyenlőre.
Így néz ki most.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7570) TRob1 válasza TRob1 (#7560) üzenetére


TRob1
veterán

Most bekapcsoltam, megint elkezdi az újraellenőrzéseket és megint hozzáadott egy csomó törölt torrentet (19-et, ebből kb 10-12-t tegnap töröltem miután recheckelt mindent)

Csomagosok jelenleg tiltva, csak a sima 2.94 megy.

¤ R'n'R ¤

(#7571) Tonyk válasza Fagyi (#7566) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor miét nem a 326 topicjába írsz? :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7572) Tonyk válasza arty (#7552) üzenetére


Tonyk
veterán

Mármint hol lőtted át? A settings.json-ban, cache-size-mb?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7573) rsf válasza Tonyk (#7543) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam nem tudta ezt a macrium. Van ötleted, hogy miért?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7574) arty válasza Tonyk (#7572) üzenetére


arty
veterán

igen

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7575) vlevi válasza rsf (#7573) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én meg sem próbáltam a macirumot.
Neked hogyan vannak a lemezek?
Egy kötetben vannak, valamilyen RAID konfigurációban, vagy különálló lemezként?
Nekem külön lemez volt, de ilyenkor sem egyszerű ext4 particiók vannak a lemezen, hanem be vannak ágyazva egy JBOD kötetbe.
Windows alól ezeket nem tudtam megnézni, kellett hozzá egy linux, és ahhoz az mdadm nevű kiegészítő, ami mountolható meghajtóvá teszi a jbod kötetet, és onnantól Linuxban egy sima másolás az egész.

(#7576) rsf válasza vlevi (#7575) üzenetére


rsf
senior tag

Itt láthatod hogy vannak: (#7569)
Költöztem már 310-ről 325v2 -re és cseréltem HDD-t is úgy hogy az új hdd-t beraktam a Nasba majd miután megcsinálta az alap megosztásokat kivettem a HDD-t majd asztali gép és linux kombóval átmásoltam az adatokat a megfelelő helyre. Nem volt gond a file rendszerrel egyből kezelte a puppy .
Igy akartam most is csinálni, de itt ajánlották ezt a klónozást. Jónak tünt, de nem tudja vmiért a 2. kötetet újra méretezni.. Ma majd berakom a Nasba a klónozott winyót hátha a nas felajánlja a kötet átméretezését, vagy csak simán létrehoz egy újat amit aztán egyben látok. Bánom is én csak működjön.. :)
Amúgy sima JBOD kötet van a benne lévő mindkét winyón. De a 2.winyó csak backupként működik.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7577) Tonyk válasza rsf (#7576) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha van kéznél linux, akkor mdmam-mel "létrehozod" a kötetet, és gpardted-del átméretezed.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7578) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én el nem tudom képzelni, mi lehet a gond Transmission fronton... uTP kikapcsolva és a 8 MB/s megvan a kis 320S-en, fagyás nélkül. Csak "picit" lassabb a box. Mondjuk annyira egetrengetően sok torrent nincs bent, csak kb 5 iso meg db dump.

Bár a VPS-emen csináltam pár benchmarkot és a TM több szempontból is garbage-nek bizonyult. Egy libtorrent alapú klienssel biztosan jobban járna mindenki (pl. CLI verzióban az rtorrent, vagy GUI-ban a rutorrent). De ahogy láttam, barmalej2 repójában van deluge is, ami ugyan a kezdetekben használhatóság szempontjából talán lassabb lehet, mivel Python a GUI, de a torrentek letöltését már a libtorrent végzi, kihajtva ténylegesen a maxot, fagyás nélkül a NAS-ból. Ha valakit érdekel, érdemes tenni vele egy próbát.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7579) Tonyk válasza TRob1 (#7570) üzenetére


Tonyk
veterán

Most hogy cserélgetem a TM verziókat ide-oda tesztjeleggel, nálam is visszarakott olyan torrentet, ami az egyik verzió alatt már el lett távolítva. Oda-vissza léptem a verziók között midenhol töröltem, így nem jött vissza.
El tudom képzelni, hogy benne maradnak a resume-ban meg a torrent fájlok között és ezért töltögeti vissza a másik verzió az egyik verzió szarjait.

Mr. Dini:

Nálam engedélyezve vagyon a uTP, 2.94-el hasít, a tegnapi 2.94+ -al meg 3.5MB/s.
Érdeklődtem a fejlesztők környékén, hogy mi lehet, annyi tipp jött, hogy próbáljam meg "assertions és stuff"-ok nélkül fordítani. DNDEBUG-ot belőttem a configure-ban, de nem hozott változást.
Neked erre van ötleted? Rákérdeztem a "szerinte hogyanjára", várok a válaszra.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7580) rsf válasza Tonyk (#7577) üzenetére


rsf
senior tag

A Gparted Live alatt Debian linux van azzal gondolom meg lehet csinálni?
Nézted fennt a képet, hogy hogy néz ki a klónozott hdd felépítése?
Kérdésem az, hogy a meglévő kötetet meg lehet növelni úgy hogy megmaradjanak a rajta lévő adatok?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7581) Tonyk válasza rsf (#7580) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerintem meg. Akkor lenne "gáz" ha lenne mögötte más is, de tök üres.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7582) Shokkolo válasza Mr Dini (#7578) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ha 520-on kivitelezhető, akkor engem érdekelne a próba :K
Sok vesztenivalóm nincs, még akár jó is lehetne...
(főleg ha valami csoda foyltán ki tudnám használtatni fagyás nélkül a 2 magot...)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7583) rsf válasza Tonyk (#7581) üzenetére


rsf
senior tag

Arra jutottam, hogy az ingyenes "Home" verziójú progik csak particiót tudnak növelni, mozgatni.
A fizetős változataik már amelyik tud Ext4-et tudnak csak a Dynamic disk management-en belül Volume-t manipulálni.. [Minitool]
Én meg csak ingyenes változatokat próbáltam..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7584) Mr Dini válasza Tonyk (#7579) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azt hirtelen nem látom át, hogy az assertnek mi köze lehet a lassuláshoz. Ha assertionerrorba fut a kód, ott régen gáz van, s minimum hibára fut, ha nem öli meg a processzt teljesen. Bár a DNDEBUG flag nem hülyeség. A CFLAGS változóhoz adtad hozzá? Ha a make-et a V=1 értékkel futtatod, elméletileg mutatnia kéne, hogy a gcc milyen flagekkel van meghívva.

Viszont a végén, strippelés során mindenképp eltávolítod a debugger flageket, szóval nem értem.

uTP meg elég erőforrásigényes nem feltétlen lehet érezni a hatását, csak akkor, ha rengeteg kapcsolatod van, de rendesen le tudja térdelni a boxot. Jó dolog, de van élet nélküle is. Én kikapcsolnám.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7585) Tonyk válasza Mr Dini (#7584) üzenetére


Tonyk
veterán

....
if test Z = "0"; then
supported_build=yes
CPPFLAGS="$CPPFLAGS -DNDEBUG"
else
supported_build=no
if test "x$GCC" = "xyes" ; then
CPPFLAGS="$CPPFLAGS -DNDEBUG"
fi
....

Kínomban már a configure és configure.ac-be is beleírtam

Fordítás után pedig alapból:

strip -s -R .comment -R .gnu.version ./bin/*

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7586) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pár hónapja végleg felköltöztem a felhők világába, csak hogy közelebb legyenek az adataim fizikailag a Jóistenhez. :DDD De előkotortam a kis hardvert, ami meglepetésemre azóta is remekül szuperál.

Deluge telepítés kb 15 percet vett igénybe barmalej2 csomagjával, aminek nagy része a pip-re való várakozással ment el.

Kell hozzá a következő parancs:

pip2.7 install cryptography service-identity twisted pyopenssl pyxdg chardet setproctitle mako pillow

De erre telepítéskor slacker mesterünk felhívja a figyelmet. Ezek után szokásos /ffp/start/deluged.sh start, majd egy perc várakozás, leállítás, ismét start, generált jelszó lementése, s a deluge-web meghívása. Ez utóbbi nem is feltétlen szükséges, de nekem ez tűnt legszimpatikusabbnak elérés szempontjából. Eredmény:

A letöltési sebessége is igazán meglepetést okozott, mert én 12 MB/s-t ezen a NAS-on még életemben nem láttam... :Y Mindeközben a CPU azért volt használva rendesen, 66%-on stabilan, de a load, ami szerintem igazából számít, hihetetlen alacsony maradt mindvégig: 0.03, 0.18, 0.29 Egyedül memóriára éhes picit a main szál, de ez érthető a Python miatt. Egyébként nem vészes, 27 mb, amit ténylegesen felhasznál. A webes felület sebessége is meglepő. Gyakorlatilag az SSD-s gépemen futó process és a NASé között nem tudok különbséget tenni.

Én biztosan kukázom, mert már biztosan nem fogok torrentezni ezen a hardware-n, feleslegesen meg nem akarok process-eket fenntartani, de másoknak mindenféleképpen próbára érdemes alternatívának tartom.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7587) Shokkolo válasza Mr Dini (#7586) üzenetére


Shokkolo
addikt

520-on próbálnám, de persze miért is menne :(((
Felpakoltam, amit találtam pip-ként, de akkor sem sikerül:

root@NAS520:~# pip2.7 install cryptography service-identity twisted pyopenssl pyxdg chardet setproctitle mako pillow
Traceback (most recent call last):
File "/ffp/bin/pip2.7", line 6, in <module>
from pkg_resources import load_entry_point
ImportError: No module named pkg_resources

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7588) Mr Dini válasza Shokkolo (#7587) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

slacker -uiA br2:python/setuptools

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7589) Tonyk


Tonyk
veterán

A fejlesztőkkel történt kis tanakodás után úgy néz ki van használható 2.94+-os, verzió #9351-es build (04f2df299):

Innen tölthető : [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Kérlek teszteljétek! :R

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7590) Shokkolo válasza Mr Dini (#7588) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm, már szedi is. :R
Teszek vele egy próbát, ha bevállik a TM-et el is felejtem.
Aztán nekiugrok guglizni róla egy kicsit.

Pokoli kiváncsi vagyok, hogy mit mutat 520-on.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7591) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Valami csak nem akar nekem jó lenne :(((

root@NAS520:~# /ffp/start/deluged.sh start
It seems, that you are running deluged for the first time after install or deluged home_dir path is changed.
Let it run for a 1 minute to create necessary files. Then stop deluged and start it again.
Starting deluged...Traceback (most recent call last):
File "/ffp/bin/deluged", line 11, in <module>
load_entry_point('deluge==1.3.15', 'console_scripts', 'deluged')()
File "/ffp/lib/python2.7/site-packages/pkg_resources/__init__.py", line 561, in load_entry_point
return get_distribution(dist).load_entry_point(group, name)
File "/ffp/lib/python2.7/site-packages/pkg_resources/__init__.py", line 2631, in load_entry_point
return ep.load()
File "/ffp/lib/python2.7/site-packages/pkg_resources/__init__.py", line 2291, in load
return self.resolve()
File "/ffp/lib/python2.7/site-packages/pkg_resources/__init__.py", line 2297, in resolve
module = __import__(self.module_name, fromlist=['__name__'], level=0)
File "/ffp/lib/python2.7/site-packages/deluge/main.py", line 51, in <module>
import deluge.common
File "/ffp/lib/python2.7/site-packages/deluge/common.py", line 46, in <module>
import chardet
ImportError: No module named chardet
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: deluged can not start!!!

Előtte upgradelnem kellett volna a pip-et:
Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in /tmp/pip-build-kyvayH/cffi/
You are using pip version 9.0.1, however version 19.0.1 is available.
You should consider upgrading via the 'pip install --upgrade pip' command.

De az sem sikerült:
----------------------------------------
Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in /tmp/pip-install-PWLMXH/cffi/

----------------------------------------
Command "/ffp/bin/python /ffp/lib/python2.7/site-packages/pip install --ignore-installed --no-user --prefix /tmp/pip-build-env-4ycp7v/overlay --no-warn-script-location --no-binary :none: --only-binary :none: -i https://pypi.org/simple -- setuptools>=18.5 wheel "cffi>=1.8,!=1.11.3; python_implementation != 'PyPy'"" failed with error code 1 in None

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7592) arty válasza Tonyk (#7589) üzenetére


arty
veterán

ezzel a verzióval 5-6 MB/s és 85-92% körül ment a tm ... (a teszt torrentemmel)
gyanakvó lettem és visszatettem a "még épp jó 2.94est" és azzal is leszedtem: szintén 5-6MB/s
145 seeder, 50 max peer tm-ben a limit, valójában 10-15-től szedi csak

tehát a két build sebessége valszeg ~ugyanaz, egy torrentből tapasztalatot levonni pedig nem lehet (a multkori 12.5MB/s ezekszerint nem lesz általános sebesség :/ :) )

szóval: :R

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7593) Mr Dini válasza Shokkolo (#7591) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rémlik valami a korábbi szenvedések sorából. Ha jól tévedek, ezek szerint az ez_build is hiányzik.

pip install ez_setup

Aztán ezen keresztül lehet frissíteni a setuptoolst is:

easy_install -U setuptools

Ezek után, ha nem is wheelből, de futnia kell a pip install parancsnak.

A pip outdated üzenetet meg figyelmen kívül hagyhatod. Nem sokat számít a verzió, attól még a csomagok 90%-a kompatibilis. A python csak szereti az orrod alá dörgölni (akár a Fitness Norbi), hogy ápdéjt van.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7594) Shokkolo válasza Mr Dini (#7593) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sajnos ugyanaz, kicsit visszább a hibaüzenetben, talán ez releváns lehet:

Using cached https://files.pythonhosted.org/packages/e7/a7/4cd50e57cc6f436f1cc3a7e8fa700ff9b8b4d471620629074913e3735fb2/cffi-1.11.5.tar.gz
Complete output from command python setup.py egg_info:
unable to execute 'gcc': No such file or directory
unable to execute 'gcc': No such file or directory

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7595) Shokkolo válasza Shokkolo (#7594) üzenetére


Shokkolo
addikt

csináltam gcc updatet, egy fokkal előrébb jutottam, de még mindig hibádzik valami:

Using cached https://files.pythonhosted.org/packages/e7/a7/4cd50e57cc6f436f1cc3a7e8fa700ff9b8b4d471620629074913e3735fb2/cffi-1.11.5.tar.gz
Complete output from command python setup.py egg_info:
/i-data/dcca3f83/.PKG/ffp/ffproot/ffp/libexec/gcc/arm-ffp-linux-uclibcgnueabi/4.8.4/cc1: can't load library 'libmpfr.so.4'
/i-data/dcca3f83/.PKG/ffp/ffproot/ffp/libexec/gcc/arm-ffp-linux-uclibcgnueabi/4.8.4/cc1: can't load library 'libmpfr.so.4'

No working compiler found, or bogus compiler options passed to
the compiler from Python's standard "distutils" module. See
the error messages above. Likely, the problem is not related
to CFFI but generic to the setup.py of any Python package that
tries to compile C code. (Hints: on OS/X 10.8, for errors about
-mno-fused-madd see http://stackoverflow.com/questions/22313407/
Otherwise, see https://wiki.python.org/moin/CompLangPython or
the IRC channel #python on irc.freenode.net.)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7596) Mr Dini válasza Shokkolo (#7595) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Remek, igen. A gcc fontos, ha fordítani szeretnél. Ő maga a C fordító. Akkor valószínűleg lesz itt még pár hiányzó csomag.

slacker -uiA br2:gcc/mpfr

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7597) Shokkolo válasza Mr Dini (#7596) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem talál ilyet:

root@NAS520:~# slacker -uiA br2:gcc/mpfr
No packages found (status iu, pattern (br2:gcc/mpfr))

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7598) Mr Dini válasza Shokkolo (#7597) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Érdekes, mert nekem ott van... :U

slacker -U előtte esetleg?

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7599) Tonyk válasza Mr Dini (#7598) üzenetére


Tonyk
veterán

Miért nem slapt-get -tel rakjátok fel? Feloldaná a függőségeket.

Shokkolo, tényleg nem akarlak elkeseríteni, de a deluge használata (admin főleg), azért kicsit kényelmetlenebb :F (lehet jobb szó rá a "más") , mint a TM-é. Húúh ezért kapni fogok a fejemre...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7600) Shokkolo válasza Mr Dini (#7598) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jól gondolom, hogy kéne egy br2 repo?
Nekem az konkrétan eltűnt :W

@Tonyk:
Elhiszem, hogy "más", de amennyit a TM-el kinlódtam mostanában, adnék neki egy sanszot.
Ha beválik, és van hozzá GUI, akkor együtt élek vele, nem lehet akkora tragédia.
Meglátjuk (ha sikerült össze szenvedni nálam).

Ígyis az a tervem hétvégére, hogy lementek minden fontosat a NASról, és factory reset, annyira elgányoltam már a kisérletezgetéssel.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.