Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) vlevi válasza Tonyk (#8450) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szinte biztos, hogy valami ilyesmi van a háttérben. A NAS csak smb1-t tud.
De a 18-as Ubuntuval a probléma megoldodott. Azota is megy a másolás, a gépbe beraktam a korábbi, NAS-ban levo HDD-t, amit az mdadm segítségével lehet Linux alatt mountolni, es felmasolni a tartalmat a NAS-ra, az új, nagyobb HDD-re.

(#8452) Tonyk válasza vlevi (#8451) üzenetére


Tonyk
veterán

Én is linuxozok, de ezt próbáltad? Ha csak néha kell, win alá tökéletes:
https://www.diskinternals.com/linux-reader/

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8453) vlevi válasza Tonyk (#8452) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem ismertem, de később biztos jól jön majd, köszönöm.

(#8454) gotz


gotz
tag

#RSS

Valaki foglalkozott már egyéni RSS kezeléssel TM-ben?

(#8456) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Sziasztok!

Tavasszal leszedtem a mycloud csomagot és töröltem az eszköz regisztrációját a mycloud.zyxel-en. Most újra szerettem volna használni, de nem jutok tovább a párosításnál. Képtelen vagyok elérni, hogy a "cloud" párosítsa az eszközt. A következőket csináltam:
1. a routeren engedélyeztem az upnp-t
2. a NAS-on feltettem myzyxelcloud csomagot
3. belépve a mycloud.zyxel.com-ra próbáltam párosítani az eszközt - nem találja
4. próbáltam kézzel megadni a szükséges adatokat (IP, SN) - eljutok addig, hogy a pairing gomb megnyomására vár, viszont a 10 perces visszaszámlálás állandóan leáll 10 másodperc után. Mindegy, meg tudom nyomni a pairing gombot 10 másodpercen belül - semmi
5. mivel a gomb megnyomásakor nem kezdett el villogni a led a NAS-on jobb híján megnéztem, hogy fut-e a zyxel_button_chekd - nem. Valahol olvastam, hogy az figyeli a gombot. Elindítottam kézzel - most már látom hogy észreveszi ha megnyomtam a gombot, de a led továbbra sem kezd villogni és nem tudok párosítani.

A zyxel szerint a 325 v2 már nem támogatott a zyxel cloud által. Lehet, hogy ezen múlik, nem tudom. Nektek működik manapság a mycloud? Valami egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#8457) arty válasza zsuri0 (#8456) üzenetére


arty
veterán

amíg kurrens termék volt a 325, akkor is alig használta itt valaki a mycloudot... :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8458) zsuri0 válasza arty (#8457) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Hát pedig ez lenne a legegyszerűbb módja, hogy internetről elérjem és még android-os alkalmazás is lenne egyszerűen. Nem nagyon van kedvem ddns és társaival foglalkozni, de ha nem marad más megoldás ...

Amúgy kicsit tovább haladtam a probléma felkutatásával: azt látom, hogy a mycloud csomag által indított start_cloud_client.sh elakad. Kézzel futtatva azt látom, hogy a zyxel_register_device program nem tud lefutni, mert nem találja a libjson.so-t. Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen szintre kell menni a hibakutatásban. Meg azt sem értem, hogy egy ilyen funkció, aminek gyárilag működnie kellene, hogyan akadhat el ilyesmin úgy, hogy évek óta ugyanaz a firmware és tavasszal még működött. Lehet, hogy ha resetelném az egészet akkor újra működne, de nem akarom resetelni.

Ha fényképeket akartok neten át elérhetővé tenni pl. telefonról is, akkor ti milyen alkalmazással oldjátok meg?

[ Szerkesztve ]

(#8459) arty válasza zsuri0 (#8458) üzenetére


arty
veterán

nekem korábban ddns + openvpn volt (a routeren), ezután bármely androidos file-böngészővel sima lan/megosztásként láttam a nas-t, mint otthonról, a lokál wifiről...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8460) GreenDoki válasza arty (#8438) üzenetére


GreenDoki
csendes tag

Szia. Igen van. Én a héten variáltam.

(#8461) lorcsi


lorcsi
veterán

w10 után újrakonfigoltam az elérési utakat és engedélyeztem az SMB 1.0-át

a biztonsági beállításokkal nem vagyok teljesen tisztában
a transmission-ben a portot UPnP service list-ben adtam meg a routerben (NAT résznél)
jól van ez így biztonságilag?
(teszt után rendben találta, megy a le-fel töltés)

az ok, ha a qbittrorrent és a transmission ugyanazt a portot használja?

[ Szerkesztve ]

(#8462) Tonyk válasza lorcsi (#8461) üzenetére


Tonyk
veterán

"jól van ez így biztonságilag"

UPNP nem túlzottan egyeztethető össze a biztonsággal.

"az ok, ha a qbittrorrent és a transmission ugyanazt a portot használja?"

nem

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8463) lorcsi válasza Tonyk (#8462) üzenetére


lorcsi
veterán

hol állítsam be a biztonságos torrent protokollt?

(#8464) Tonyk válasza lorcsi (#8463) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben kapcsold ki a routerben az UPNP-t, majd a TM-ben megadott portot forwardold a routerben a NAS belső ip-címére.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8465) szojika80


szojika80
csendes tag

Sziasztok!
Évek óta használom a NSA325-V2-es nas-t. Kb. 1 hete a hozzáadott torrentek nem indulnak el. Előfordult régebben is, de akkor egy újraindítás megoldotta a problémát. A Nas-t elérem bárhonnan, tartalmát látom, torrentet tudok hozzá adni. ( Több száz torrent fut(ott), igaz most inaktív minden)
MetaRepository 20160513zypkg013 csomag van fent, próbáltam ezt is frissíteni, de ez gondolom más téma. Emlékeim szerint ezt valahogy SSH-n keresztül csináltam, de az már nagyon ködös. Látom a Nas-on az új letöltött csomagokat fizikálisan (\zy-pkgs\MetaRepositiry\NSA325-v2\4.80\zypkg), de a Package Management listában már nem látom őket. A web_prefix tartalmát hiába módosítom (http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/) akkor sem hozza be frissítésre a listát. Újra indítás után pedig visszaáll erre a tartalma: http://localhost:59999/
A NAS V4.81(AALS.1) firmware-t használ.
Szóval ezen problémáim megoldására szeretném a segítségeteket kérni.

(#8466) Tonyk


Tonyk
veterán

Sikerült ismét hozzájutnom egy friss TM forráshoz, így gyorsan fordítottam egy 2020.10.03-i TM 3.00+ -ot. Ezentúl remélhetőleg sűrűbben lesznek majd általam fordított TM buildek.

Parancsoljatok:

Transmission 3.00+ (32add75f0e): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:
1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8467) arty válasza szojika80 (#8465) üzenetére


arty
veterán

lehet zyxel lelőtte a saját packagés repoit?

itt legtöbben ffp-t használunk, nem-zyxel/lokális csomagoktelepítése mellett.
ehez viszont némi linuxos ismeret szükséges, sokszor kézzel kell fájlokat másolni, jogosultságokat állítani a fájlokon, konfig fájlokat szerkeszteni (ssh-n, putty-val)

nem tudom ehez van-e kedved....

---

Tonyk :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8468) szojika80 válasza arty (#8467) üzenetére


szojika80
csendes tag

Persze van kedvem. A jelenlegit is hasonló módon mókoltam fel, de az már jó pár éve történt.
Bajom igazán nem volt vele. Szeretném tovább használni.

[ Szerkesztve ]

(#8469) arty válasza szojika80 (#8468) üzenetére


arty
veterán

itt elindulhatsz: [link]

utolsó 2.9x transmission: [link]
utolsó 3.xx pedig #8466 ;)

saját függőség listám (nem kell mind a transmissionhoz): [link]
(tehát ezek kellHETnek a működéshez - nekem csak a transmission, minidlna van kb fent)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8470) szojika80 válasza arty (#8469) üzenetére


szojika80
csendes tag

Elindultam és megálltam. Letöltöttem a minidlna-t és függőségeit a leírásod szerint összeszedtem. Putty – SSH belép minden ok. MC-vel elrendezem a bazárokat. /i-data/md1/letoltes/ mappába kerültek. Innen is próbáltam telepíteni a funpkg -i /i-data/md1/letoltes/…
Na már itt Permission Denied fogadott.
Nem tudom mit nem csinálok jól, vagy mi maradt ki ?!
Szóval itt tartok…
A TM-et és függőségét éppen letöltöttem, de ahhoz már így hozzá sem láttam. (Annak az elhelyezése sem világos :) ) Éppen leállítottam/uninstalláltam a csomagtelepítős Transmission-t.

(#8471) Tonyk válasza szojika80 (#8470) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben ne adminnal , hanem root-tal lépj be.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8472) robi-k


robi-k
őstag

Sziasztok,

a phytom folyamatosan 100%-on jártja a NAS prociját. Hogyan "oljem" meg ezt a processt?
Milyen parancsot adjak ki?

(#8473) Tonyk válasza robi-k (#8472) üzenetére


Tonyk
veterán

Twonky kikapcs vagy tedd fel a Tweaks csomagot, majd : Disable unneeded daemons -> Tweak active -> pipa a cdsdaemon.pyc elé.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8474) szojika80 válasza szojika80 (#8470) üzenetére


szojika80
csendes tag

1. Köszönöm. Világos, tényleg így már rémlik. Tehát a csomagok akkor felmentek.
Viszont az minidlna indítása ezt kapom:

root@NSA325-v2:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.9'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!
root@NSA325-v2:~#

2. Akkor most a TM!

"A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van." (#8466) Tonyk
Ez most hogy ? Ezt a csomagot hogyan telepítem ?

[ Szerkesztve ]

(#8475) Tonyk válasza szojika80 (#8474) üzenetére


Tonyk
veterán

Te olvasol is vagy csak kérdezel?

"can't load library 'libjpeg.so.9"

Hiányzik a libjpeg függőség. Töltsd le a már leírt módon és helyről, telepítsd, indítsd a minidlna-t. Ha megint kér függőséget, letöltöd és telepíted azt is. Ezt addig ismétled, amíg el nem indul. ffmpeg csomag mindenképpen kelleni fog, azt telepítsd mindenek előtt.

Ez most hogy ? Ezt a csomagot hogyan telepítem ?

Ez nem csomag, ez egy tömörített fájl. Megnyitod/kitömöríted és bemásolod abba a könyvtárba ahol a tömörített állományban is vannak. Pl.: /ffp/bin alá, ami a tömörített fájlban az ffp/bin könyvtárban van.
Nyilván ehhez kell egy már telepített TM FFP alatt. Ha nincs, telepítsd bármely verziót. (Ezeket is megtalálod a fenti linken.) Majd frissítsd a leírt módon.

szerk: Linkelek egy általam használt csomaglistát. Ebben minden benne van ami kell, a TM és minidlna-hoz. Persze sok más mindenhez is...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8476) robi-k válasza Tonyk (#8473) üzenetére


robi-k
őstag

Twonkyt nem használok, MetaReposytory és ffp telepítve van, de web menüben eltünt a csomag listában a telepíthető csomagok.
Elvben telepítettem előtte a Tweak-ot is, de nem jelent meg.

(#8477) robi-k válasza Tonyk (#8473) üzenetére


robi-k
őstag

Nem sikerül telepíteni a Tweaks csomagot. Hogyan kell helyesen telepíteni?
Csak ezt a 100% proci terhelést okozó phyton-t tudnám "megölni"...

[ Szerkesztve ]

(#8478) szojika80 válasza Tonyk (#8475) üzenetére


szojika80
csendes tag

Köszi, így már sikerült. Felment a minidlna, TM. Transmission remote guiban módosítottam az útvonalat. Egyenlőre a letöltés továbbra sem indul el, port elméletileg jó 9091, 55999. Itt valami portforwarding mókolás, port beállítás lehet még hátra. Routerben ezen portok nyitva is vannak.
Este itt feladtam. Ma próbálkozom tovább. Mit hagyhattam ki ? Mire nem figyeltem még?

(#8479) Tonyk válasza szojika80 (#8478) üzenetére


Tonyk
veterán

ez megvolt? :

funpkg -u openssl-1.0.2d-arm-2.txz
funpkg -u openssh-7.1p1-arm-2.txz
reboot

A reboot szigorúan kell rögtön, ellenkező esetben kizárod magad és nem fogsz tudni csatlakozni ssh alól.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8480) szojika80 válasza Tonyk (#8479) üzenetére


szojika80
csendes tag

Igen ezek kimaradtak. Openssl-t kellett csak az openssh fent volt.
Közben sikerült elindulni a hozzáadott torrentnek. Most per pill a külső elérését próbálgatom a TM-nek, de ez egyenlőre nem megy.

(#8481) szojika80


szojika80
csendes tag

Van megoldás arra, hogy a régi letöltött torrentjeim listája megjelenjen a TM Remote GUI felületen ?

(#8482) arty válasza szojika80 (#8481) üzenetére


arty
veterán

nem tul biztonságos kitenni a net felé a TM-et.... volt itt akinek töltögettek a gépével, stb

régi torrenteket tedd be az uj torrentek uj helyére és TM restart ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8483) szojika80 válasza arty (#8482) üzenetére


szojika80
csendes tag

Köszönöm közben a régi torrenteket megtaláltam, átmásoltam. Folyik az ellenőrzés.
Szerettem, hogy telón keresztül bárhol hozzáadhattam a torrentet.
Szerencsére visszaélést soha nem vettem észre.

(#8484) szojika80 válasza arty (#8482) üzenetére


szojika80
csendes tag

Jó helyen keresgélek ?

/transmission-daemon/settings.json

rpc-host-whitelist:"your-host-name"

(#8485) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Ugyan nem 325 hanem 320S, de szeretném a segítségeteket kérni.
A NAS-ban egész mostanáig használtam egy WD Red-et, ami az elmúlt időkben megállt párszor majd nem akart elindulni. Beszereztem egy ugyanolyat és szeretném, ha a kettőt párhuzamosan használná, RAID-ben:

Sajnos nekem nincs ilyen opció, amikor a második lemezen új kötetet akarok létrehozni.:

Ennek lehet az az oka, hogy az elsőn már meglévő kötet van? Tudom ennek a tartalmát a másodikra úgy másolni, hogy azután RAID-ben működjenek egymás mellett, vagy csak akor elérhető ez, amikor még egyiken sincs semmi, és egyszerre hozom létre?
Remélem értitek a kérdésem, és tudtok segíteni!
Köszönöm előre is!

(#8486) Tonyk válasza laccy88 (#8485) üzenetére


Tonyk
veterán

Mit szeretnél? Raid0 vagy raid1?
Raid0 ezeken a nasokon értelmetlen.Nem is foglalkoznék vele.
Raid1-hez az egyik kötetnek már raid0-ban kell legyen, a másik pedig üres (meghibásodás utáni helyreállítás esete) vagy mindkettő üres.
Úgy, hogy az egyik jbod a másik raid, nem fog menni a raid.

Adat kimásol valahova, kötetek törlése, raid létrehoz, adat vissza.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8487) laccy88 válasza Tonyk (#8486) üzenetére


laccy88
senior tag

Szia! Bocsi a pontatlan fogalmazásért! Raid1. Az eygszerű utasításod alapján sikerült is. Köszi! Ha a 2. hdd-vel probléma adódik, hogyan fogok értesülni róla?

(#8488) Tonyk válasza laccy88 (#8487) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem 2. hdd-vel, hanem bármelyik hdd-vel: piros led az adott hdd piktogram mellett a nason. Manualt olvastad?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8489) vlevi válasza Tonyk (#8488) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahhoz a manualt se kell olvasni, hogy feltunjon. Hónapokig nézed a 2 villogó zöld ledet, aztán egyszercsak bepirosodik. Nagyon szar érzés...

(#8490) laccy88 válasza Tonyk (#8488) üzenetére


laccy88
senior tag

igen ez meg van. Mivel olyan helyiségben, ahol keveset vagyunk ritkán látom. De majd figyelem.
Köszi!

(#8491) laccy88 válasza vlevi (#8489) üzenetére


laccy88
senior tag

Sajnos eddig bírta az 1. HDD :(
Kikapcsoltam, majd mikor újra be, akkor már nem indult el. [link]
Ilyenkor nem pirosat világít a visszajelző, hanem nem világít.
A manual-ban nem találtam utasítást arra, hogy ilyenkor a 2. lemezről hogy tudom visszanyerni az adataimat? :O

(#8492) Tonyk válasza laccy88 (#8491) üzenetére


Tonyk
veterán

Tápegység rendben van?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8493) vlevi válasza laccy88 (#8491) üzenetére


vlevi
nagyúr

Raid-ben volt? Vagy külön JBOD lemezeket volt a NAS-ban?
Utóbbi esetben Linux alól, de talán windowsos segedprogival is meg lehet próbálni az adatok vissza nyereset.
Persze csak akkor, ha a NAS-bol kivéve, Pc-be berakva a HDD meg működik.

(#8494) Tonyk válasza laccy88 (#8491) üzenetére


Tonyk
veterán

Windows alá ezt javaslom: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8495) laccy88 válasza vlevi (#8493) üzenetére


laccy88
senior tag

Raid-ben vannak(most működik az első is). Ha az első meghibásodik, a másodikat hogy érem el? Köszi!

(#8496) vlevi válasza laccy88 (#8495) üzenetére


vlevi
nagyúr

RAID-ben sehogy.
De, ha Raid1-ben van, akkor az pont jó, mert a két lemez tükrözve van, mindkettőn pontosan ugyanaz a tartalom található. Csak annyi a dolgod, hogy a halott vinyó helyére beteszel egy PONTOSAN ugyanolyan újat. És utána RAID javítás, vagy mi a szösz, ezt már sajnos nem tudom, hogy hívja a NAS.
A te esetedben is azt mutatja a RAID, hogy "degraded" állapotú, vagyis nem működik a RAID, csak azért nem veszett el semmi adatod, mert az első lemez még tökéletes.
És a pontosan ugyanolyanon van a hangsúly, és itt szól közbe az élet, mert, (nem tudom milyen vinyóid vannak) pl. a WD a RED szériánál elkezdte használni az SMR (WD40EFAX típusjellel) tárolási módot, a korábbi PMR (WD40EFRX) helyett. Ez azzal jár, hogy nem lehet őket RAID-be rakni.
Erről itt [link] , vagy itt [link] olvashatsz.

(#8497) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!
Erre a tünetegyüttesre van tipp?
Békésen ment már a NAS hónapok óta, TM, Samba, Twonky, minidlna, smi egyéb csicsa. Ma elkezdett szakadozni az SMB windows alól, be akartam nézni a webGUI-ba, de nem töltött be. Kikapcsoltam a nyomógombbal (hülye ötlet volt valszeg, megnézhettem volna SSH-n), majd vissza. Innentől pár órát pörgött a miniDLNA 100%-on újraindexelés címén (4TB sorozat, film nagyrészt), meguntam, kilőttem putty alól. Ezek után viszont még mindig ott tartunk, hogy a webguiból a status látszik, CPU használatot tudok nézni, viszont az összes többi menüpont üres, SMB nincs, Twonky látszódik, de nem megnyitható. Root-tal SSH-zva meg jó pár parancs "megakad", mintha nem érne a végére (zöld kurzor világít alul, írni nem tudok, ctrl+c nem segít), pl. ps, de pl. az mc-ből az alsó kis üzenet látszódik, és ennyi, top-ból smi.

(#8498) kisskd


kisskd
tag

SSH-ból miniDLNA indítás letiltva, majd reboot (nagyon hosszan ...) és most úgy néz ki, él a többi rész talán, de még mindig érdekelne az OK, főleg, hogy azután sem állt vissza a működés, hogy kilőttem a miniDLNA-t.

(#8499) Tonyk válasza vlevi (#8496) üzenetére


Tonyk
veterán

Raid1-hez nem kell pontosan ugyanolyan hdd. Valamilyen kell és legalább akkora, mint a még működő. Lehet nagyobb és más gyártó, más típus.

@kisskd

Hdd , táp rendben van?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8500) laccy88 válasza vlevi (#8493) üzenetére


laccy88
senior tag

most már én sem tudom mibe volt..elvileg Raid-ben. Az első teljesen meghalt, a másdikon látszik, hogy rajta az adat:

A Nas webes felületéről el is érem a tartalmát, de windows-ból nem :(((

gondolom ezen nem kell csodálkoznom.
Megpróbáltam elérni az általad javasolt programmal:
sajnos sikertelenül :(

Van további ötlet/javaslat? Mindenképp le szeretném menteni az adatokat majd ezután újraosztanám JBOD-ba egyedül

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.