Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) nandozo válasza arty (#8895) üzenetére


nandozo
tag

SSH-n root-tal lépek be.
Ftp kliens is használ egy admin felhasználót és az működik azzal a jelszóval amit tudok, de a webes felület nem. :((
Ezért gondolom, hogy az ffp alól változtatható admin jelszó más mint a webes felületé.

(#8902) nandozo válasza krealon (#8894) üzenetére


nandozo
tag

Köszi, ezt majd kipróbálóm. Bízom benne, hogy nem csinálok véletlenük teljes "gyári állapotra állítás"-t.

(#8903) arty válasza nandozo (#8901) üzenetére


arty
veterán

és a bekapcs gomb sipolásig nyomása megvolt? ez elvileg reseteli a jelszót és a hálózatot dhcp-re :)

"Press the RESET button until you hear one beep (after about two seconds), then release it. You will hear one more beep after you release the button.
This resets the NAS’s IP address and password to the default values."

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8904) laszkan


laszkan
csendes tag

Sziasztok,
Elakadtam, segítséget kérek. Szolgáltatóváltás volt, telekomhoz kerültünk. Korábbi szolgáltatónál is saját routert használtam, a mögött volt minden. Itt most pppoe kapcsolat van, szolgál tatói oldalon a pppoe passthrough bekapcsolva, saját routeren bejelentkezve a szolgáltatóhoz. Szolgáltatoi router 192.168.1.1, a saját routernek osztott egy 1.183 IP-t, saját router 192.168.2.x hálózatot csinal. Ezen lóg minden. Minden működik is, Ip tv, internet, VPN, stb , a NASt bentről elérem, eddig letöltött tartalmakat tudom használni. Kivülről vannak gondok, konkrétan a TM nem megy. Portokat nyitottam számára, ezek nyitva is vannak, ellenőriztem, de a torrentek hibára futnak, letöltés nem indul el.
Érzem hogy nagyon közel a megoldás, de nem találom...

(#8905) Tonyk válasza laszkan (#8904) üzenetére


Tonyk
veterán

Saját routert a szolgáltatói router lan portrjára kösd és tedd 192.168.1-es hálóra és lényegében switch-ként üzemelteted.
Vagy szolgáltató router LAN portját a saját routered WAN portra dugod, de akkor kétszer kell forwardolnod (dupla már): szolgáltató router->saját router , majd saját router->célgép

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8906) laszkan válasza Tonyk (#8905) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm. Az IP TV csak ugy sikerült tartanm, hogy ha a szolgáltatói router LAN portjára dugtam a saját router WAN portját, a saját routerre pedig az IPTV dobozt. Ez sajnos csak igy megy, tehát így próbálom a portforwardot.
A jelenlegi beállításról, portforwardról csatolok egy képet. Nem működik. Érdekesség, hogy ha kívülről megnézem, hogy nyitva van e a port, akkor a 188.6.x.x (saját router) esetében nyitva látom, függetlenül attól, hogy a szolgáltatói routeren állítok e be bármit is. Ha ugyanezt megnézem a szolgáltatói (100.102.x.x) routeren, akkor azt irja, filtered.

(#8907) Beni2360 válasza laszkan (#8906) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! Az IPTV dolgokat itt tudod megtárgyalni és a Tkom modem beállítását is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8908) Azgo


Azgo
csendes tag

Sziasztok!
A Transmission hova menti a .torrent file-okat? Az istennek sem találom.
Ill azt meg lehet csinálni, hogy ha ez a hely meg van, akkor oda bedobom a .torrent-et és a transmission automatikusan elkezdeni a töltést/seedet?

+36706392946

(#8909) Azgo válasza Azgo (#8908) üzenetére


Azgo
csendes tag

Oké, meg van. A hely az /i-data/xxxx/.system/zy-pkgs/config/Transmission/torrents folder, ott ülnek a .torrentek.
És ide be lehet másolni a fileokat, majd egy disable/enable a Transmission-ön a a web-es package kezelőben fel is olvassa őket, és indul minden.
Elvben ezzel is lehetne restartolni a daemont: sudo service transmission-daemon stop , aztán start.

+36706392946

(#8910) Tonyk válasza Azgo (#8909) üzenetére


Tonyk
veterán

Transmission config fájljában van egy beállítási lehetőség:
"watch-dir": "elérési-út",
"watch-dir-enabled": true

Így a megadott útvonalat lehet figyelni, ha oda beraksz egy torrent fájlt, akkor az automatikusan indul. (Nem kell újraindítgatni.)

Egyébként miért nem használsz Transmission Remote GUI-t ????

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8911) solti válasza Tonyk (#8910) üzenetére


solti
senior tag

vagy androidon torrnadot... (magyar fejlesztés!)

[ Szerkesztve ]

(#8912) Azgo válasza Tonyk (#8910) üzenetére


Azgo
csendes tag

Köszi, megnézem a config-ot.
A remote GUI-t használom, de most újra kellett raknom a NAS-t visszamásoltam a a sok giga torrent anyagot a helyére, és szerettem volna a .torrent fileok alapján "beindítani" a transmissiont, ehhez kellett, hogy hova lehetne berakni őket, hogy elinduljon a verify, stb

+36706392946

(#8913) vlevi válasza solti (#8911) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak sajnos a torrnado 2017 óta nem frissült.
Végülis, amíg alapvetően működik, addig ez nem különösebb probléma.

Mondjuk az 5.18-as transmisson remote gui se egy mai darab...
Mindkettőt használom.

(#8914) laszkan válasza Beni2360 (#8907) üzenetére


laszkan
csendes tag

Köszönöm. Mivel alapvetően az IP TVvel nem volt igy gondom, mert azt sikerült működésre birni, a NAS TM probléma viszont fennállt ezért gondoltam, hogy itt kezdem a próbálkozást. Most már irtam oda is.

(#8915) Ano válasza solti (#8911) üzenetére


Ano
őstag

a pro verziója miben tud többet mint az alap?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8916) solti válasza Ano (#8915) üzenetére


solti
senior tag

Talán valami - általam soha nem használt - szűrőt meg tud jegyezni. Én azért vettem meg mert pár száz forintot megérdemelt a fejlesztő :R

(#8917) Ano válasza solti (#8916) üzenetére


Ano
őstag

köszi a választ. akkor már én is megtámogattam 650ft-al :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8918) Azgo


Azgo
csendes tag

Sziasztok!
Kellene kis segítség. Egy darabig egész jól ment minden, helyére raktam a torrentjeimet, verifyok lementek, és látszólag kb minden jól ment, leszámítva 2 issue-t, majd a restart utáni káoszt.
A NAS újrarakást kezdtem a MetaRepository beállítással, majd onnan az ffp-t installáltam is, meg mc-t. Majd mivel a win10 már nem támogatja az alap Samba 1.0-t, ezért felraktam az Entware-ng-t és a zyxel-samba-replacement-t is ez alapján:
https://community.zyxel.com/en/discussion/7310/nsa325-trouble-installing-metarepository/p2
A share-ek látszottak és tudtam is írni őket, de vmiért mikor másoltam a helyükre a fileokat, a FAR manager-ben ezt hibát kaptam, minden folderre. Skippelve azért felment minden és nem lásztott semmi gond utólag.
[kép]
Érdekes módon a win explorerben másolva nem jött semmilyen hiba.
A share-eket így mappelem:
net use O: \\nas\Volume1 /user:admin jelszó

A Transmissionben lementek a verify-ok, de aztán nem indultak el a seedek, pedig a port a remote GUI szerint is nyitva volt, és persze meg is néztem a port forwardot, jól van beállítva.

Aztán fogtam restartoltam a nas-t pár nap múlva és utána a Transmission UI tök üresen jött fel..., és azóta nem bírok rájönni, h mit rontottam el.
Tudnátok segíteni, h mit nézzek meg, mi lehet rosszul beálítva?
[kép]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

+36706392946

(#8919) Azgo


Azgo
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg vkinek ötlet, hogy mit kellene csinálnom/megnéznem a NAS-on?

Üdv,
AZgo

+36706392946

(#8920) arty válasza Azgo (#8919) üzenetére


arty
veterán

kevesen használjuk már azt az ősrégi, gyári transmissiont...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8921) -ZeeZee- válasza Azgo (#8919) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Esetleg próbáld meg a Transmissiont leállítani letiltani, majd 10 másodperc múlva elindítani engedélyezni a packages fülön, amit be is linkeltél..

[ Szerkesztve ]

(#8922) Beni2360 válasza arty (#8920) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem még a 2.82zypkg003 van fent.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8923) Tonyk válasza Beni2360 (#8922) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát az elég szomorú.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8924) Beni2360 válasza Tonyk (#8923) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudod anno akartam de nem sikeredett frissíteni. Tennék fel bittorrente az se ment. Meg kellene keresni aki anno csinálta nekem neten keresztül.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8925) Tonyk válasza Beni2360 (#8924) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyárit nem lehet frissíteni. FFP kell "alapnak", arra lehet a 3.00+ -ot feltenni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8926) Beni2360 válasza Tonyk (#8925) üzenetére


Beni2360
félisten

Van fent egy csomagom 4 éve. Amikor vettem azt állították be. Próbáltam már telepíteni be vannak másol az appok de nem mentek fel. Nekem Kínai.
Ilyenem van fent A NASSON EGY MAPPÁBA

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8927) Beni2360 válasza Beni2360 (#8926) üzenetére


Beni2360
félisten

Van fent NSA mappa is.
Ez az oldal még aktuális?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8928) Tonyk válasza Beni2360 (#8927) üzenetére


Tonyk
veterán

Az oldal még jó is lehet, de ha ennyire nem vágod a témát, inkább kérj meg mást, mert néhány dolgot nem fogsz érteni. (Egy csomó repo nem működik. Van egy google driveos mentés, onnan kell összevadászni a hiányzó függőségeket, kézzel telepíteni egyesével, felmerülő hibaüzeneteket értelmezni, stb.) Sajnos ez már nem Next-next-finish kategóriájú kattintgatás.
Pl. Amiket összeszedtél programok (nsa könyvtárad), ott csak a txz fájl használható telepítésre

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8929) Beni2360 válasza Tonyk (#8928) üzenetére


Beni2360
félisten

O k, akkor pihtetem a projektet, amíg valaki távolról eléréssel hajlandó felfrissiteni az egészet. Nc fent van. De a linkelt oldalak már mások.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8930) Azgo válasza Tonyk (#8928) üzenetére


Azgo
csendes tag

Nem bírom még feladni, mert 2 hónapja még ment minden, ami kell, és nekem elég is lenne, ha megint csak annyi menne.

Annyit szeretnék csak elérni megint a NASsal, h fusson a Transmission, és legyen SSH.

Korábban is csak a 2.82-es Transmission ment, volt ugyan fenn ffp, de kb csak játékból, meg mc miatt.
Most az van, hogy szeretném vhogy visszaállítani az eredeti package listát, mert jelenleg tök üres [kép] .
Próbáltam factory resetet a hátsó reset gombbal, de ugyanúgy ilyen üres maradt a lista.
Azt gondoltam, hogy a package lista és a built-in package-ek így szépen visszaállnak és kezdhetem az egészet tisztán, de nem ez történt.

Erre mi a megoldás?

Vagy arról lenne szó, hogy a Zyxel repoja nem elérhető már egyáltalán és ezért nem hoz le semmit? (De ez mondjuk fura lenne, mert akkor offline NASon nem is lehetne sehogy package-eket felrakni). ://

Légyszi annyit segítsetek, hogy vhogy legyen Transmissionöm, meg SSH, meg esetleg MC és más nem is kellene.

Nagyon köszi!

+36706392946

(#8931) Tonyk válasza Azgo (#8930) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP-hez ez kell (ez meg ugye az SSH alapja): [link]

Majd, ha ezzel megvagy, szólj, megkeresem neked a TM 10000x leírt telepítését is. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8932) Beni2360 válasza Tonyk (#8931) üzenetére


Beni2360
félisten

Várom a fejleményeket én már itt tartok:
Congratulations with installing FFP on your nas.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8933) Tonyk válasza Beni2360 (#8932) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor ssh-n be tudsz jelentkezni

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8934) Beni2360 válasza Tonyk (#8933) üzenetére


Beni2360
félisten

Az már régóta megy, meg is találtam ahova a bin mappa tartalmát másolni kellene de share mappában nekem ez van ott nincs mit cserélnem. vagy nem jó helyen kutakodok? ssh-n mc beléptem

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8935) Azgo válasza Tonyk (#8931) üzenetére


Azgo
csendes tag

Köszönöm, ezzel meg is vagyok.
Kicsit másabb volt, mert nem kellett netet kikapcsolnom, mert a package list csak azt az egy db ffp-t mutatta nekem kapásból.
[kép]

[ Szerkesztve ]

+36706392946

(#8936) gduck válasza Azgo (#8930) üzenetére


gduck
addikt

Az admin/zy-pkgs mappába csináljál egy szövegfájlt web_prefix névvel és ez legyen a tartalma:
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Utána frissítsed a listát, telepítsed fel a megjelenő MetaRepository-t és utána meg fognak jelenni a csomagok a listában ;)

(#8937) Azgo válasza gduck (#8936) üzenetére


Azgo
csendes tag

Köszönöm Neked, alakul :)
Most meghagytam az fw4-es Mijzelf repo linket, de próbáltam korábban az fw5-tel is, mert abban is nagyjából ugyanazok a package-ek vannak, de gondoltam frissebb lehet vmelyik.
De most akkor hagyom az alap fw4-et [kép]
MetaRepo fenn van megint, frissítettem a listát lejött ami a repo-ban vban, de a Zyxel-es built-in SSH, Transmission nincs a listában.
[kép]
Arra tippelek, hogy ezek szerint az eredeti, built-in package-ek nem a firmware-ből érhetőek el (gondoltam itt is a firmware olyan lehet, mint mondjuk egy stock Androidba csomagolt Chrome, Store, stb appok), hanem azokat anno a Zyxel akkor még élő ftp-jéről szedhette le a packagekezelő. Ami akkor most már nem lesz többé.
Bár persze lehet ezzel nincs semmi baj, mert a Tőled kapott ffp-t felrakva kapásból lett SSH-m, bár a NAS webes felületén nem fog látszani, de az mindegy is.

Akkor most talán a slacker -U, aztán mehet is fel a Transmission és az mc?

Azt esetleg el tudnád mondani, hogy miért van ffp, MetaRepo és Entware-ng is? Ahogy eddig sejtem, mind az ffp igazából egy összegyúrt package gyűjtemény, és hozza még a slacker package kezelőt, amivel lehet még netről is leszedni hiányzó csomagokat, de a MetaRepo és az Entrware-ng az package kezelő, amik csak a netről szednek le a megadott repo-kból.
Javítsd ki, ha hülyeség, amit gondolok, nyugodtan.
Ami viszont nekem még tök nem világos, hogy miért és mire kell(het) 3 ilyen "tool" is, amik elég bonyi és/vagy alig dokumentáltak.
Mert próbálkoztam az Entware-ng-vel is, de mikor láttam, hogy a repojából van 3 különböző transmission-daemon (cfp, mbedtls, openssh), akkor azért elkenődtem, mert sajna fogalmam sincs mi köztük a különbség és githubon körülnézve se derült ki, h nekem melyiket kellene rakni.
Bocsi, h ilyen sokat írok, de tök szeretném megérteni.

Üdv

+36706392946

(#8938) gduck válasza Azgo (#8937) üzenetére


gduck
addikt

slacker -Ua mehet, de előtte a /ffp/etc/funpkg/sites fájlnak ez legyen a tartalma:

lf      http://funplug.wolf-u.li/mirrors/s/0.7/arm/packages
mz      http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/FFP/packages/0.7/arm
br2     http://zyxel.diskstation.eu/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages
ar      http://zyxel.diskstation.eu/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages/
uli     rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages
s       rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages
mrdini  http://users.atw.hu/mrdini/packages/

és onnan rakhatod akár a Transmissiont is. Ezt utána már akár "kézzel" frissítheted 3-ra, ha itt visszakeresel a hozzászólásokban. Viszont elég sok függősége van...

Entware-ng felrakása után (ha jól emlékszem) lesz opkg és akár azzal is tudsz csomagokat telepíteni ;)

Értelmezésem szerint:
ffp: maga az alaprendszer (hack), ami hozzáférést biztosít a mókoláshoz
MetaRepo: kibővíti a webes felületen a csomaglistát.
Entware-ng: opkg-s telepítést biztosít

Szóval az utsó kettő igazából megkönnyíti a dolgodat, nem kell kézzel felmásolgatni a csomagokat és úgy telepíteni. Persze úgy is lehet :)

De majd a hozzáértők megmondják a tutit :D

[ Szerkesztve ]

(#8939) Tonyk válasza Beni2360 (#8934) üzenetére


Tonyk
veterán

Az admin megosztás zypkgs könyvtáról van szó :: SSH alatt /i-data/md0/admin/zy-pkgs

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8940) Kikike


Kikike
tag

Sziasztok!

Nagyon régóta használok egy ilyen nas-t 1db WD Red 3Tb és 1db WD Green 3Tb lemez fut benne, a képen csatolt konfigurációban.
Felmerült bennem, hogy a WD Green eleve nem igazán ide való, és brutálisan sokat futott (SMART szerint 48500órát...) ezért kicserélném.
Mi lenne ennek a módja? Esetleg tud olyat, hogy egyszerűen kiveszem, beteszem az újat és a benne lévő másik lemezről áttükrözi az adatokat automatikusan?
Új lemez vásárlásakor van valamilyen követelmény amire figyelnem kell (természetesen 3Tb lemezt vennék)?

(#8941) gduck válasza Kikike (#8940) üzenetére


gduck
addikt

Nekem is 2TB-os Green van ( WDC WD20EARX-00PASB0 ), 70699 óránál tart :DDD

(#8942) Kikike válasza gduck (#8941) üzenetére


Kikike
tag

Nem rossz... Most olvastam a lemezek élettartamáról (5 évet írnak) és eszerint már az enyám is túl van ezen. :U

(#8943) Azgo válasza Kikike (#8942) üzenetére


Azgo
csendes tag

Nekem szintén ennyit futott a 2 db 3TB Toshiba DT01, pedig csak 4 évesek. Panaszkodtam is egy barimnak, aki mondta, h neki 9 éve megy a NASában 2 vinyó és semmi bajuk, hozzá nem nyúl, amíg nincs anomália.
Sztem is hagyd, hadd éljenek amíg csak bírják. Tükrözve vannak, szal pont "ráérsz" akkor cserélni, ha egyszer gond lenne vmelyikkel.
Egyébként tudja a NAS a disk cserét Raid1-nél. A doksiból:
[kép]

+36706392946

(#8944) Azgo válasza gduck (#8938) üzenetére


Azgo
csendes tag

Sokat küzdöttem, hogy vhogy összehozzam a működő Transmissiont, de sehogy sem akarja :(

A sites filet sikerült netről befrissíteni. Az /ffp/sbin/uwsiteloader.sh-ban átírtam a wget-et, hogy direkt az /ffp/bin alól induljon, szépen le is jött és frissült a sites. Persze azért 1 órácska erre kb elment, mire megtaláltam, hogy hogyan is kellene, de meg lett és ment normálisan.
Utána szépen slackerből megpróbáltam ezek közül a br2, és a 2 mrdini repo verziót felrakni.

Simán felmennek, elindulnak, kisebb szenvedés után bekonfigoltam őket, és szépen indul bármelyik.

Remote GUI konnektál, de aztán pár mp után homokóra a GUIban és elveszti a kapcsolatot. A processz megy látszólag hibátlanul, az /ffp/start/transmission.sh status azt mondja, h fut, akár le is tudom álltani és start-olni, de ugyanúgy néhány mp után vmi megakad neki és a GUI csak pörög.
Ha nagyon gyorsan nyomkodom a restartot, a GUIban a reconnectet, és egy torrent berakást, akkor még be is tudtam pakolni vmit, sőt volt, h TM restart után elkezdett tölteni, de aztán megint kakukk és abbahagyta.

Az /ffp/tm/.transmission-daemon/transmission-daemon.log sem mutat semmit:

Mi lehet a gond vajon, mit nézzek, ellenőrizzek le? :-?

És amúgy melyik transmission verzióval kellene tudnom működésre bírni a gépet?
Ill még kérdés: vhogy a gyári S.M.A.R.T.-ot be lehet üzemelniI? Nagyon jó lenne látni a webfelületen, hogy hogy állnak a vinyók.

Köszi!

+36706392946

(#8945) Azgo válasza Tonyk (#8931) üzenetére


Azgo
csendes tag

Ahogy látod, haladtam a TMmel, de nem igazán megy. Neked esetleg lenne iránymutatásod még?

Köszi!

+36706392946

(#8946) Kikike válasza Azgo (#8943) üzenetére


Kikike
tag

Köszönöm. Ezek szerint nem kell aggódnom, akkor tényleg hagyom amíg be nem krepál valamelyik.

(#8947) Tonyk válasza Azgo (#8945) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyári TM le lett tiltva ugye?

ps aux | grep -i transm mit mond?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8948) gduck válasza Azgo (#8944) üzenetére


gduck
addikt

Tuti hogy valóban gond van?

Nekem 3.0-s verzió van, elindítok egy 4GB-os letöltést, akkor amíg le nem tölti, nem nagyon tudok hozzászólni a TM-hez... Ha letöltötte, utána semmi gond. Szóval ha nagy mennyiséget tölt le, gyorsan, akkor nem igazán tudok hozzászólni. Utána már semmi gond. Nem ugyanez van nálad is?

(#8949) Azgo válasza Tonyk (#8947) üzenetére


Azgo
csendes tag

Nem, gyári programom semmi nincs, mind eltűnt és nem is tudom hogyan lehetne visszavarázsolni őket.
Ezeke mind csak a mijzelf repo-ból letöltöttek:

A ps válasza:

+36706392946

(#8950) Azgo válasza gduck (#8948) üzenetére


Azgo
csendes tag

Nekem, amikor még 2 hónapja ment minden nem volt ilyen gondom, h megálllt volna a TM GUI ha vmit töltött, reaglá, meg mutatta, h szedi le a holmikat.
Most ennyit csinál a GUI, nem restartoltam a daemont már éjjel óta:

+36706392946

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.