Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) rsf válasza rsf (#7583) üzenetére


rsf
senior tag

Na van pár új fejlemény.
Nem boldogultam sehogy sem pedig kipróbáltam pár partíciós progit.
Legyalultam az új winyót beraktam a Nasba majd létrehoztam a kötetet.
Aztán beraktam a régi és az új winyót az asztaliba majd live linux vmi kutyás a puppy utódja.
De meglepetésemre nem tudta felmountolni a particiót mert linux RAID memberként detektálta.
Kipróbáltam a régi Puppy iso-t de az meg el sem indult, lehet túl új a gép neki.
Kipróbáltam Ubuntu Live-ot is de az sem.
De annó hogyhogy működött ez a módszer?? Vmi változás lett a NAS file rendszerében?
Anno ezt egy NSA310-en csináltam.
Közben találtam egy leírást a Zyxel oldalán, hogy hogy lehet felmountolni ezt a JBOD kötetet ez még jó is lenne adatmentésre, de az új winyón nem változtathatom meg a partíciót..
A leírás a vissza alakításra nem tér ki..
Most mi tévő legyek??
Bocsi de nincs linux tudásom..
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7602) Tonyk válasza rsf (#7601) üzenetére


Tonyk
veterán

Linux alá mountolni így lehet (létrehozni a raid tömböt egymagából): [link]

Klónozás:

- Beteszed az új hdd-t a nasba
- Létrehozod a kötetet a nassal, ahogy szeretnéd.
- Kiveszed az új hdd-t nasból, berakod a gépbe a régi hdd mellé.
- Bebootolsz Macrium alá, majd mindkét partíciót a megfelelő helyre klónozod. (Ekkor mivel már létrehozta a nas az új partíciókat a teljes lemezen, a második partíció teljesen le kell foglalja a helyet.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7603) rsf válasza Tonyk (#7602) üzenetére


rsf
senior tag

Ez a "mdadm --assemble" parancs nem változtat meg semmit a HDD-n vagy a partíción?
Mert ha nem akkor mindkét winyót felcsatolva átmásolhatók a fileok.
Aztán kivéve visszarakható a Nasba az új winyó és öröm és boldogság.. :)
He ez így van..
Ha hozzányúl és már nem lehet egyszerűen visszarakni akkor:
Linux alól hálózaton elérve a Nast átmásolhatom a felcsatolt régi winyó file-ait.
A macrium-ot hanyagolnám, mert más a neve az új tárolónak.
Ezeket látom megoldásoknak.
Köszi a segítséget.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7604) Tonyk válasza rsf (#7603) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez a "mdadm --assemble" parancs nem változtat meg semmit a HDD-n vagy a partíción?

nem

"A macrium-ot hanyagolnám, mert más a neve az új tárolónak."

Te szereted a saját életed bonyolítani :) . Ez mennyiben érint téged, hogy más a neve?

De én feladom. Már mindent leírtam, ami a művelethez kellett volna. Hogy hogyan oldod meg az már a te dolgod. :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7605) rsf válasza Tonyk (#7604) üzenetére


rsf
senior tag

Köszönöm a segítséged sok hasznos infót adtál azért nekem.
A te javaslatodra kezdtem a Macrium-al a műveletet.
Aztán amikor láttam, hogy nem lett jó a 2. partíció mérete akkor megpróbáltam mégegyszer de nem engedi megnövelni a partíció méretét. Több Youtube videót is megnéztem és mindegyikben a cél partíció üres és a klonozás indítása elött változtatnak a méreten. De ezt nekem nem engedi.
Többször próbáltam Wines telepített és Iso-s változattal is.De mindkettő Free-volt.
Szóval nem működik ez a módszer.
Azt rontottam el, hogy ha ezt először észre veszem és nem bízok abban, hogy majd csinálok egy resize-t akkor előrébb lettem volna. Mert a resize sem ment egyik progival sem..
Visszanéztem, hogy én ezt a linuxos módszert a puppyval NSA310-nél csináltam!
Találtam hozzászólást ahol vki 325-ön próbálta és ment de 325v2-nél már nem.
Erre azt írták, hogy az egyik fw után más file rendszert használ a NAS.
De megoldom majd csak ráment eddig 2 napom..
Ebből is tanultam vmit.
Köszi :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7606) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Egyszer olvastam a fórumon valahol, hogy volt akinek ledögledezett a webes felülete a nas-nak és újraindítás nélkül parancssorból valahogy újraindítgatta a felületet. Viszont nem találom azt a bejegyzést.
Tudnátok segíteni benne, hogy indíthatom újra az egész nas újraindítása nélkül? Mert fura módon, most nem érem el, eddig soha ne csinált ilyet, most is megy egy hónapja folyamatosan, pár napja még nem volt gond vele.
A Transmission webes felülete megy gond nélkül.

Köszi és üdv:
spgabor

(#7607) Tonyk válasza spgabor (#7606) üzenetére


Tonyk
veterán

LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7608) spgabor válasza Tonyk (#7607) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi, a gyors választ. Jó lett. :R
Remélem nem lesz több ilyen. Ha mégis, akkor nem tudom, hogy mitől kezte el.

(#7609) Tonyk válasza arty (#7592) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért javult a helyzet az új verzióval:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7610) rsf


rsf
senior tag

File-ok a helyükön.
Már csak ahhoz kérnék segítséget, hogy indítsam el a seedelést? Hogy a leg célszerűbb? :)
Megvannak a Nasról lementett resume és tor***t fileok.
Másoljam vissza őket vagy etessem meg a T.remote guival?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7611) arty válasza Tonyk (#7609) üzenetére


arty
veterán

de én a "még a régi, gyors" 2.94-est vetettem össze ezzel a legújabbal ;)

tehát oké, hogy a lassú 2.94+ után ez a gyors 2.94+ gyorsabb, ezt vártuk/reméltük - az én méresemben azonban adott torrentel a gyors 2.94-el szemben is megállta a helyét. de majd az idő eldönti, hogy általánosságban hogyan válik be, én mindenesetre a 2.94+ legújabb buildedet fogom használni innentől ;) :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7612) arty válasza rsf (#7610) üzenetére


arty
veterán

szerintem a legtisztább, ha a gui-n eteted meg...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7613) rsf válasza arty (#7612) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi.
Úgy etetem, de elég lassan eszi szegény.. :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7614) Tonyk válasza arty (#7611) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem javításként postoltam, hanem megerősítés képp... Most volt érkezésem tesztelni.
+ mivel Te voltál az egyetlen -az amúgy is kevés letöltőből-, aki hajlandó volt tesztelni és visszajelezni, ezért reagáltam arra a postra. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7615) gduck válasza Tonyk (#7614) üzenetére


gduck
addikt

Nálam sincs vele gond, de igazából nekem a többi 2.94+ builddel se volt semmi gondom (mondjuk a legeslegutolsót nem raktam fel).

(#7616) Tonyk válasza gduck (#7615) üzenetére


Tonyk
veterán

Elképzelhető, hogy a letöltési sebességed nem éri el a 3.5MB/s-ot így nem vetted észre. Procit is jóval jobban ette a #9351 előtti.

Ma is jelent meg új verzió, de nem bántom, nem tartalmaz olyan újítást, ami részünkre fontos lenne.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7617) gduck válasza Tonyk (#7616) üzenetére


gduck
addikt

Letöltési sebességgel nincs gond, Digi-s a kapcsolat ;) Proci terheltségben lehet benne valami, mert amikor elindult egy letöltés néha elérhetetlen volt a webes felület. Azt hittem csak azért mert olyan gyorsan szedi :D :D

UI: Amúgy köszi a folyamatos buildeket!

[ Szerkesztve ]

(#7618) M_AND_Ms válasza Tonyk (#7616) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Valami hasonló problémát már posztoltam ide néhány hónappal ezelőtt
[link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7619) Tonyk válasza M_AND_Ms (#7618) üzenetére


Tonyk
veterán

És próbáltad már ezt a legújabb verziót?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7620) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Nemsokára meglesz az új vinyó 3TB-os és kaptam egy jó állapotú 100 /100 2TB-os vinyót unokaöcsémtől. A nasban van ilyen lehetőség, hogy a két merevlemezt egy merevlemezként kezelje. Van ennek valami hátránya? Ha az egyik vinyó elromlik (vagy kezd elromlani) akkor mi van? Jó lenne ha egyként kezelné a kettőt mert kényelmesebb lenne de ha nem ajánlott akkor inkább külön 2 merevlemezként állítom majd be . Kösz a választ előre is!

(#7621) Konyika válasza Imi1981 (#7620) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia.

Igen persze, hogy van, még is csak egy nas. Van lehetöséged raid 0, raid 1 valamint jbod összefűzésre. De ha egyik merevlemez tönkere megy bukod mindkettőn lévő adatot.

(#7622) Imi1981 válasza Konyika (#7621) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz. Akkor nem merem összefűzni .

(#7623) Tonyk válasza Imi1981 (#7622) üzenetére


Tonyk
veterán

Jbod esetében van lehetőség visszaállítani az egyik lemez meghibásodása esetén a jón lévő cuccokat, de kézimunka igényes.
Összefűzni igazából csak raid-1-be lehet értelme ( adatbiztonság). Raid-0 esetén nincs sebességbeli előny . Jbod összefűzésénél meg csak a kínlódás a jutalom egy esetleges hibánál. Így szerintem jobban jársz két külön kötettel .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7624) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM verziót jelent meg ma : 2.94+ #9353 (c019317548), le is fordítottam gyorsan. Parancsoljatok: [link]

Changelog az előzőleg fordított verzió óta:

fix:
update the resume file before running scripts
address dirty/save sequencing issue in prev commit
Fix QuickLookPlugin reference path to be relative to group

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7625) Imi1981 válasza Tonyk (#7624) üzenetére


Imi1981
veterán

Amúgy a gyári transmissiont (nem ffp) nem fogják frissíteni ugye? Nem mintha bajom lenne vele mert tök jól működik csak érdekelne.

(#7626) Tonyk válasza Imi1981 (#7625) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezeknek a nasoknak már lejárt a supportja...
Működni, persze, hogy működik, csak azóta kismillió biztonsági frissítés és javítás érkezett ahhoz a verzióhoz.
Windows95 is működik tök jól, csak kicsit elavult. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7627) Imi1981 válasza Tonyk (#7626) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor mindegy ez van. ffp-vel nincs kedvem (nem is tudnám megcsinálni) szarakodni úgyhogy marad így. Amióta egyszer beállítottam stabilan /megbízhatóan működik.

(#7628) arty válasza Tonyk (#7624) üzenetére


arty
veterán

:R

(sebességet már nem mérek, megbízok benned :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7629) Tonyk válasza arty (#7628) üzenetére


Tonyk
veterán

Elvileg az "új" módszerrel lett fordítva, tehát nem kéne, hogy gond legyen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7630) Tonyk válasza rsf (#7573) üzenetére


Tonyk
veterán

Most volt egy kis Macrium köröm, az egyik kliens géppel a cégnél. Csináltam pár fotót, hogy hogyan is kell méretzeni klónozás előtt, közben:

Első képen látszik, hogy van üres terület. (Egy 500GB-os HDD halt meg és került be helyette egy 1TB-os)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7631) Zuglói válasza Tonyk (#7630) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszönöm ezt is, meg az új TM-t is! :R

(#7632) rsf válasza Tonyk (#7630) üzenetére


rsf
senior tag

Szia.
Volt egy pár köröm vele. 20 éve rendszeresen használtam partition magic-et. Ebben nem vagyok kezdő.
De a videókon és a te képeiden is Windowsos(NTFS) file rendszer van és nem Linuxos(EXT4)!
Nálam nem engedte a partició resize-t! De lehet hogy nem az EXT4 volt a baj, hanem a 4TB, nem tudom..
Végül a nasban formatáltam le az új winyót aztán mindent visszamásoltam rá. 2x annyi idő volt így, de legalább friss és tiszta a rendszer. A Nas CPU terhelésé is vissza esett. :)
Nem tudom miért de tényleg..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7633) spgabor válasza spgabor (#7608) üzenetére


spgabor
aktív tag

Megint megdöglött a webes felület.
Mióta reseteltem a NAS-t és másik ffp verziót telepítettem, mint ami korábban volt, az óta jelentkezik a hiba. :(

(#7634) gduck válasza rsf (#7632) üzenetére


gduck
addikt

Nekem a GHOST vált be! Bootolható pendrive-on van, freedos alatt simán megy, klónozásnál csak átírom a cél partíció méretét és simán megcsinálja (ext4-et is) ;)

[ Szerkesztve ]

(#7635) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

Node.js-t szeretnék feltenni. A memiks féle repoban elvileg fent volt.
Githubon fent van, de nem tudom hogyan kéne rávarázsolni :)

Valaki tudna benne segíteni?

(#7636) gonorrea válasza Tonyk (#7624) üzenetére


gonorrea
senior tag

:R

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#7637) Tonyk válasza Nakivagyok (#7635) üzenetére


Tonyk
veterán

A 2015-ben készült ffp-s mentésemben/mentésünkben megtalálod pár verziójának a csomagjait: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7638) Tonyk válasza arty (#7628) üzenetére


Tonyk
veterán

u.i: Nincs gond vele ezek szerint:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7639) gotz


gotz
tag

Sziasztok,

ha lefrissítem a NAS-t V5.21(AASZ.0)->V5.21(AASZ.2)-ra, el fogja dobni a beállításaimat (openvpn, tm, etc..) ?

(#7640) Shokkolo válasza gotz (#7639) üzenetére


Shokkolo
addikt

nem

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7641) Tonyk válasza gotz (#7639) üzenetére


Tonyk
veterán

Megőrülök ettől a "lefrissítés"-től. A le = down, lefrissítés = downgrade, azaz visszafelé lépés a verzióban. De te meg épp hogy előre / felfelé akarsz lépni, upgrade. Tehát "felfrissítés" lenne, vagy simán frissítés.
Aki kutalálta ezt a lefrissítést (brrrrr....), jól meg kéne verni ! :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7642) gotz válasza Tonyk (#7641) üzenetére


gotz
tag

Jól van, na. Gyári fw upgrade :)) :DD :C

De jobban belegondolva a downgrade nem is frissítés, hanem visszaállítás :D :P

[ Szerkesztve ]

(#7643) arty válasza gotz (#7642) üzenetére


arty
veterán

felupgradelted? :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7644) M_AND_Ms válasza Tonyk (#7641) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne őrülj meg! (nem éri meg)

Az igekötők a magyar nyelvben nagyon széleskörűen és nagyos sokféle módon használatosak (nem is lehet számon tartani és szabályrendszerbe foglalni, ráadásul folyamatosan alakulnak), sokszor már nem az eredeti jelentésükkel. Ne az angollal vesd össze ezeket a szavakat, pláne ne tükörordítással!
A "le", mint igekötő sokszor nem mindig az irányt jelöli (mint ahogy a "fel", "ki", "be", stb. se). A "le" igekötő jelöl olyat is, hogy a cselekmény befejeződött: "letelik", "lecseng"
Jól megfigyelhető, hogy a cselekvés befejezettsége igekötőkkel kifejezhető (az angolban erre remek igeidők vannak): "gyengít" (folyamatban van), "meggyengít" (félig elérte a célját), "legyengít" (teljesen bekövetkezett). Ennek analógiára használjuk a frissít igénél is a "le" igekötőt.
(de az előbbire másik példa az "el" igekötővel, ami itt szintén nem irányt jelöl: "ég", "megég", "elég")

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7645) Tonyk válasza M_AND_Ms (#7644) üzenetére


Tonyk
veterán


Nem baj, alakul a nyelv és a nyelvészet is. Majd kijavítjtok ezt a hibát is előbb-utóbb. :P
Szerencsére én nem tudom ilyen szépen "megnyelvtannáciskodni", mert nem értek hozzá és nem is érdekel. Mint infósnak viszont igenis fura, visszás, kényelmetlen még olvasni is (Mondhatnám, hogy kiráz tőle a hideg).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7646) gotz válasza Tonyk (#7645) üzenetére


gotz
tag

Jól belenyúltam a témába 😀

(#7647) M_AND_Ms válasza Tonyk (#7645) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tőlem..!
Ennyi erővel a "franciakulcs" szón is bosszankodhatsz. (Bár annak se lenne több értelme) :U :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7648) Mr Dini válasza Nakivagyok (#7635) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem érdemes a nodejssel szenvedni, ha 325v2-d van, vagy bármelyik az ARM szériából... Csak a 0.9.1, vagy hogy verziók működnek rajta, utána a Google úgy döntött, hogy már csak az ARMv7 architektúrát fogja támogatni. Pontosabban a nodejs-be ágyazott JavaScript motor, a V8 nem támogatja.

A 0.9 meg iszonyat régi főverzió, a modulok 99%-a nem is fog menni, async nincs rendesen stb. Mellette iszonyat lassú.

Ha ezekkel együtt tudsz élni, Tonyk mentésében ott van a memiks repó alatt. Meg lehet próbálni.

De én inkább fognám magam, s leportolnám a kérdéses programot Pythonban/LUA-ban, vagy eleve abban írnám meg. Hasonlóan egyszerűek, mégis gyorsabbak és támogatottak. Persze ez nem zárja ki azt, hogy ne tudnád C-ben megírni. :DDD

A frissebb szériák (326 és az 5** modellek) pedig elméletben támogatják, gyakorlatilag csak entware alól, mert az FFp eredetileg ARMv4-re lett portolva. Így pont azokat a funkciókat nem tartalmazza, ami újítás lenne az utasításkészletben, s a V8-nak szüksége lenne rá.

Annak idején éveken át próbáltuk barmalejjel valahogy mégis leportolni, de sosem jött össze.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#7649) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM buildek érkeztek a napokban (5db), az utolsó ma reggel. Parancsoljatok TM 2.94+ #9357 (7aa12a025d): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7650) gduck válasza Tonyk (#7649) üzenetére


gduck
addikt

Köszi :R

UI: Ezeknek a buildeknek a change logját hol találom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.