Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) stigma válasza stigma (#8700) üzenetére


stigma
addikt

Ahogy olvasom kb 5-8MB\sec-el kellene jönni, ehelyett nálam 4,5MB\sec alaatt nem ment feljebb.Valami ötlet? [kép]

SoC tudom kb ennyit tud, viszont FTP/Twonky minden ki van kapcsolva. Itt a CPU uses-t ha megnézem akkor a szokásos TM 90% felett vagy 100%. Ez nem is meglepő, mert TM egyszálon terli fullra a CPU-t.

Ezzel békéljen meg ismerösöm vagy lehet valamit javítani rajta?
A már megírt 2.92-ről sftp-s megoldással varázsoltam 3.00-t.

És ez az egyetlen torrent ami fut :DDD :D , szóval nem is terheltem.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8702) zako válasza stigma (#8701) üzenetére


zako
tag

Biztosan többet kellene tudnia, nálam gyakran tölt 7-8 MB/sec-kel is (igaz, ekkor már akadozik a TM Remote GUI elérés...). A partnerszámot kell megnövelni a torrenteknél, hogy egyszerre legalább 15-20 megosztótól jöjjön az anyag.

(#8703) @Jocó@


@Jocó@
tag

Te jó ég... Ugyanerre a szopórollerre akarok felszállni, mint stigma és arty pár hete/napja.
Szintén évek óta üzemelő NAS, szintén megkopott tudás, ugyancsak kinőtt HDD. Család/gyerek mellett biztos gyorsan fog menni.

Kripto vírust is nyeltem már be, szintén read only + write usert akarok csinálni.
Annyi javaslatom van ide, hogy ha két disk-ed van, érdemes a "másodikra" egy nem megosztott mappába rsync-el mentéseket csinálni.

Köszönöm nektek, hogy összeszedtétek :R

Lenne nekem is pár kérdésem:
1. 325 V1-be milyen ventillátort, és hol érdemes? Preferált edigital, mert az van a környéken.

2. Egyik HDD-re került anno az FFP. Lehet ezt valami pendrive-ra is tenni? Hogy umount-olni tudjam a HDD-ket fsck-hoz.

3. Ha kikapom a mostani disk-eket, marad vissza valami buherálás FFP-ből? Stigma írt valami hosszú resetet.

4. Ha felimátkozom az új HDD-kre az FFP-t, a régi vinyókról áthúzható a mostani rendszer? Elvileg a /ffp alatt van minden fontos.

[ Szerkesztve ]

(#8704) arty válasza stigma (#8700) üzenetére


arty
veterán

/i-data/md0/Torrent - szerintem ennek ne advanced jogosultságot állíts, hanem tedd át "make share public"-ra!

pthoto-video-music jónak tűnik!

5MB/s hány torrent alapján vont "max" ? mert ha vagy 20, jól seedelt cuccot is próbáltál, akkor ... az kevés (mármint az 5).

encryption csak enabled legyen, ne forced (esetleg disabled), mert az is cpu zabáló.
nálam global peer limit 200, torrentenkénti pedig 50, disk cache 64mb.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8705) arty válasza @Jocó@ (#8703) üzenetére


arty
veterán

nem lesz gyors, az biztos (akkor se, ha nincs családod :D )!

1. 60x60x10 venti kell a 325-be, 3 pines. legbiztosabb, ha elviszed a gyárti a vásárláshoz :D
2. nem, a hdd1-re fog kerülni az ffp, ujra kell installálni. USB nem támogatott.
3. én lementeném a teljes könyvtárstrukturát :) hátha kell majd... 1-2 konfig fájl, bináris, stb.
a hosszu rezet alapállapotba teszi a nas-t, uj hdd-k betétele után kezdhetsz ezzel :)
rezet: [link]
4. linux, sokminden "áthuzhato" simán a conf fájlok visszamásolásával, de a teljes rendszer nem (vagyis, nem biztos, hogy életképes lesz a végeredmény, ha "mindent" majd csak simán "visszamásolsz". aztán a fene tudja...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8706) Tonyk válasza arty (#8705) üzenetére


Tonyk
veterán

"USB nem támogatott."

dehogynem... [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8707) stigma válasza arty (#8704) üzenetére


stigma
addikt

Hi, úgy néz ki megoldottam, egy csomó mindent átstruktúráltam, de lényeg hogy működik.

/i-data/md0/Torrent => töröltem mindent
/i-data/md0/video => ennek adtam meg a "make share public"-ot, majd hálózaton jelszó nélkül, ugye be is tudtam lépni..Torrent mappát létrehoztam, azonbellül Filmek/Sorozatokat

TM-et újratettem, most a 2.92-es te verziód van fenn (Transmission 2.92 (14714)
TM alap beállítások:

Itt eddig ilyen nem volt, de logban kiirt egy hibát, majd feltettem ezt a 2 package-t , restart és máris 12-13MB/sec volt.

Többi beállítást még csiszolom/le feltöltés csak beböktem, portot nyitottam de valamiért close-ra írja.
Nálam már a nason van egy dockerben egy TM azért lett más a port, de majd ha haveromhoz átkerül akkor ott még a routerben átállítom , le/feltöltés is belövöm neki illetve beállítom, neki mikor mennyivel töltsön le/felfele.

Igen és a régi max 5BM/sec egyetlen torrentel volt, de nem gond most már megy rendesen.

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8708) arty válasza stigma (#8707) üzenetére


arty
veterán

az érdem Tonyké ;)
amúgy erre nyugodtan frissíthetsz: [link]
ez biztosan gyors és újabb legalább!
(és tm leállítása mellett a winscp-vel gyorsan le tudod frissíteni a mostanid, felülírva a régi fájlokat! remélem a 2.92 és ez a 2.94+ ugyanoda dolgozik....)

#8706 Tonyk wow, akkor nekem miért nem USB-n van az ffp ?! ;)
a következő hdd csere miatti hajhullást elkerülendő....... (kérdés, h ez mennyire friss ffp? itt bentről nem látom)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8709) stigma válasza arty (#8708) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi ebben igazad van.
Winscp-s művelet mígy már kisújjban van, mert múltkor mondtad hogy kell :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8710) Tonyk válasza arty (#8708) üzenetére


Tonyk
veterán

Én tuti nem tenném pendrivera. (Logolás nyírja a flash meghajtót.) így ha ha megdöglik. u.o. vagy vele, kezdheted előlről (hacsak nincs egy image róla valahol.)
Nekem a múltkor újra kellett húzni az egész hóbelevancot, mert kapkodó hülye voltam. Nem tudom volt-e tán 5-10 perc meló (és ebben már a kötelező gikszer is benne volt).
Első lépés: ssh és ssl frissítése, reboot. 1 perc
Második lépés : Mivel a szükséges csomagok megvannak : funpkg -i *.txz , 2-3 perc
Harmadik lépés: konfig állományok megvannak (TM, Minidlna, Proftp, NFS, Bootszerver, ), másolás a helyükre, reboot és megy minden a régiben.

Sajna eljárt felette az idő. Tm-hez több frissítés nem lesz tőlem. A kezdeti reménykeltő helyzet után a fejlesztő leállította az automake-es verziót, cmake-el meg nem volt annyi időm, hogy összekalapáljam a nas alá. Cross-compile kellene desktop linux alatt, de az sem 2 perc összehozni. Így hanyagolom.

Mindenkinek azt javaslom (lassan engedjék el), hogy bár otthoni felhasználásra fasza kis nas ez, de inkább ruházzon be valami x86/x64 alapba. (J4105). Nincs vele gond. Fordítani is lényegesen egyszerűbb rá bármit, mint ezzel állandóan hegeszteni. Akár mehet rá Windows (akinek van ilyen fura hajlama, csak ne desktop win legyen!!!)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8711) stigma válasza arty (#8708) üzenetére


stigma
addikt

Hi, 3.00-ra frissítettem 4-5 torrentet beszorrtam, lekorláztam , menni fog ez neki :R
Köszi a segítséget.
Mint kidetül 30/2-es nete van, szóval nem túl acélos, ott azért a TM nem fog kiakadni :DDD

#8710Tonyk:
Én is ezzel keztem a NAS-os éveim, elég sokat segítettetek, most is és régen is amit amúgy köszönk :R viszont én 2 év után változztam, mert többet akartam.
N3150 (HTPC-ként Ubi serverrel), most J4105-ITX OMV-vel szerelve, és mikor énis ráeresztettem elég sok progit még akkor is bőven állta a sarat :DDD

Az utolsó részben minden benne van amit írtál, de első NSA-nak és a kőkemény alapoknak szerintem nagyon király volt. :C

Én még pár napig tesztelem ismerösömnek a NAS-t és odaadom neki játszadozni.

Köszi mindenkinek a segítséget. :R :C

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8712) Tonyk válasza stigma (#8711) üzenetére


Tonyk
veterán

Alapvetően nálam 8. éve megy 7/24-ben (azaz már csak ment). Backupnak, torrent letöltésre, dlna / smb médiakiszolgálónak, FTPS / SFTP , stb (írtam mire használom) szervernek tökéletes. Ennél több szerintem nem kell vagy nincs értelme otthonra (Írom ezt annak ellenére, hogy kettővel feljebb x86/x64-re váltásról beszélek). Plex miatt kellhet egyeseknek erősebb cucc talán, de ennek is szerintem csak az első pár hétben van jelentősége, amíg elvarázsol a videotéka élmény. Utána pont leszarja mindenki. Megnézi a filmet és törli. Azt a párat, amit el akar rakni, ahhoz nem fogja a "plakátot" nézegetni. Értelme nem sok van (számomra).
Ami nekem nagyon hiányzott hozzá, az egy ONVIF kiszolgáló a biztonsági kameráknak (bár ha most keresnék lehet találnék hozzá már fordítható forrást. Szerk: most megnéztem, van.. :) ) De erre meg 15e forintért be lehet szerezni célhardvert az Ali-ról.
Gyerekeink lassan felnőnek (11 és 15), nem kell állandó meseraktár, torrentből is egyre kevesebb (szinte 0 a Netflix hozzáférés miatt(amit egyébként a sógoromtól kapunk :) ) ), így már nem járatom állandóan (ha meg kell, akkor WOL távolról).
Eladni sajnálom, mert hosszú-hosszú éveken keresztül becsülettel, probléma nélkül kiszolgált és még most is szolgál.
Így visszatekintve, baromi-baromi jó vétel volt (nsa320). Messze-messze-messze jobb, mint egy "agyonhypeolt", kétszer ennyibe kerülő Synology.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8713) stigma válasza Tonyk (#8712) üzenetére


stigma
addikt

Igen ebben igazad van, habár én nekem még van hova fejlődni - nemrégiben voltam a Krisztusi korban - , igaz én is már jópár dolgot kipróbáltam HW szinten.
NAS, HTPC aztán vissza NAS-ra, majd ARM boardok (rpi 2-3-3B,Rock64, S905x3@armbian) , de úgyvoltam vele énis már valami gördülékenyt akartam, ami kihasznál sokáig.
Igaz én sokat költöttem rá, mert majdnem mindent újonnan vettem, de megérte szerintem. Ha nem kell sok HDD-s lap akkor J4125 lap+apróról 8GB ram, házikó és egy jó Seasonic belsős táp, már meg is vagy..max rendszernek SSD és HDD. SSD és HDD nélkül kb 50-ben megvagy, viszont ha nagy házat veszel vagy sok satás lapot akkor már elég fullos NAS-t építhetsz.

Mint írod egy átla felhasználónak sok nem kell, amit írsz is max pár program (torrent,képmegosztás, filmezés - médiaserver) esetleg 1-2 alap backup program.
Én OMV 5-ön vagyok +Dockerezek , eddig 5-6 konténer van fen fixen(qbittorent,Nextcloud,Tranmission,képmegosztók,emby server), elégedett vagyok mindezzel.
OMV könnyen kezelhető, vizuális felület, webről eléred és sokat nem fogyaszt akár egy régebbi Atom CPU-n is simán megy.
Synology igen eléggé fel van "hypolva", igaz tényleg jó de egy mostani jó 2 lemezes NAS 100k felett van , ez azért vicc.
Mivel érdekelt, első próbálra apróról egy Asrock N3150 Beebox-ot vettem 8GB rammal 120-as SSD-vel, 1TB-os HDD-t bedobtam és feltettem rá a Synology DMs 6.2.3-at ami a legújabb.
távoli elérésen kívül minden tud, automatikus backup, képtárolásra ahsználom, 35k-s áron nagyon megérde szerintem, igaz azon tényleg csak kattingatni kell és minden megy. :DDD

Nasról annyit, és befejezem haverom 10k-ért vette természetesen HDD nélkül, ennyiért én sem biztos hogy eladom, inkább ha gyerekem lesz "sámlinak" fogja használni :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8714) Beni2360


Beni2360
félisten

Na szervusztok.
Majdnem eltelt 2 év amikor szerettem volna a Transmission 2.82 (14160) frissíteni, na akkor feladtam.
Már egy kicsit lejjebb merültem az SSH és az mc világában. Ma nekiláttam azt az öt fájlt lecserélni amit anno lementettem 2019 Júniusában de nem indult el a kapcsolat a TM-l. Leállítás újra indítás NAS újra indítás megvolt de semmi. Vissza másoltam az eredetit máris minden indult.
Kérdésem hogyan kellene a TM frissítenem.
MÁS: van ez a ownCloud (7.0.3zypkg003) a csomagban be is tudok lépni csak nem találom a maximális feltölthető mennyiséget. Mert láttam, hogy van fizetős és próba csomagjuk is.
Válaszokat előre is köszönöm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8715) Ano válasza Beni2360 (#8714) üzenetére


Ano
őstag

Nem ismerem az ownCloud-ot de ha jól emlékszem akkor a kvótát a usernél tudod meghatározni, vagy a share-nél vagy mindkettőnél, most hirtelen nincs előttem.
Esetleg nézd meg azokat is.

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8716) Beni2360 válasza Ano (#8715) üzenetére


Beni2360
félisten

Kösz még 1x megnéztem és egy főre ennyi GB az ingyenes felhő.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8717) aujjobba válasza Beni2360 (#8716) üzenetére


aujjobba
addikt

Valami felreertesz, az ownCloud nem felhobe ment, hanem a NAS-od a felho.
A kepen a NAS-odon levo szabad tarhelyet latod, mint rendelkezesre allo hely.

stigma: A Synology szerintem nem "hypolva" van, egyszeruen ennyibe kerul a jo szoftver.
Irod is hogy dokkerezel, OMV-t telepitesz stb, de az atlag ezt nem tudja es nem is akarja csinalni. Syno-n minden ott van par kattintasra, nem kell frissitessel kinlodni, csomagokat beszerezni alternativ forrasbol, egyaltalan terminalt nyitni, stb.
En is kuzdottem NAS326-tal, van venam hozza (jelenleg epitett gepet hasznalok UbuntuServer-rel), de amit a Zyxel-lel ossze kellett kinlodni nem kivanom senkinek, es akkor peldaul normalisan mukodo VPN-t nem is sikerult osszehozni (felment 2 nap hegeztes utan, de 100%-ra porgette a CPU-t es hasznalhatatlan lett tole a NAS).

[ Szerkesztve ]

(#8718) Beni2360 válasza aujjobba (#8717) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, köszi értem már.
Kérdés hol találom ezeket a mappákat? Mivel WinSCP alatt sem lelem. Vagy nem jó helyen keresem :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8719) Ano válasza Beni2360 (#8718) üzenetére


Ano
őstag

a NAS admin felületén kell keresned!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8720) stigma válasza aujjobba (#8717) üzenetére


stigma
addikt

Hi, persze syno véleménynel egyetértek, és mondhatni a töbivel is.

Dockerezésbe igaz beletettem jópár hetet/hónapot, de utána elég gördülékenyen lehet bármit telepíteni, szóval nekem nagyon bejött.
Igaz syno esetében is 3rd party apphalmaz meg docker, de igen a legtöbb appot ott egy kattintásra telepíted.
325-ös esetében jó volt a segítség amit kaptam, mert egyedül ennyi év távlatból jópár hét szívással tettem volna össze a dolgokat. Ma szerintem eldobozolom és elviszem haveromhoz, mert én már látni sem akarom :DDD
Ezt ismerösöm mikor megkapta a másik haverom azt mondta neki elég kattingatni és 1-2 parancsot megtanulni...kíváncsi leszek mit fog érteni belőle mikor leülök 1 órára mellé és elmutogatom mit csináljon. :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8721) @Jocó@ válasza arty (#8705) üzenetére


@Jocó@
tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a web_prefix - ami MetaRepo telepítés után "http://localhost:59999/"-at tartalmaz - miért törlődik időről-időre?

4-es pontra:
Bekerültek az új HDD-k. JBOD-nak megformáztam, kivettem.
Asztali gép segítségével mount-oltam a régi HDD-ket, és átmásoltam a tartalmat egy új HDD-re.

Felkerült frissen a MetaRepository meg az FFP.
uwsitedownloader.sh talán csak 2 max 3 repót tud letölteni.
Elkezdtem kézzel felpakolni a szükséges csomagokat. Már az elején a curl függőségének a függőségénél feladtam. Még akkor sehol nem volt dlna meg transmission. python-ról nem is beszélve.

/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp alatt van az új ffp.
Átneveztem és a helyére másoltam a régit. Újraindítottam a NAS-t, és volt sshd.
A régi üdvözlő szövegem fogadott. Eddig jónak tűnik.

minidlna.conf és a transmission config is a régi. A crontab-om viszont elúszott.
Talán syncThing-et is telepíteni kell.

(#8722) arty válasza aujjobba (#8717) üzenetére


arty
veterán

haver zyxelről lépett synora és az sem "tökéletes", simán lehet ott is napokon át troubleshootolni, annyi h ott nem csak fórum van, hanem rendes support segít :)

majdnem pont 6 éves a nas-om, 30k volt anno... a közel 2200 napból az az 1-2 napnyi szívás belefért - nem is tudnék mégegy ilyen olcsó eszközt mondani, ami ennyire problémamentes lenne, tényleg néha ~évet megy anélkül, hogy eszembe jutna... (úgy hogy valójában ~napi használatban van)

syno áron biztosan inkább pécét építenék (totttálisan laikusoknak ellenben jó a syno, csak ők meg nemtudom nas-olnak-e egyáltalán ;) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8723) Ano válasza arty (#8722) üzenetére


Ano
őstag

Nekem a következő NAS tuti Syno lesz ... jó a támogatottsága és a szoftver választék is bőséges.
Illetve majd szeretnék kamerát is működtetni és akkor már jó lenne egy kicsit erősebb vas hozzá, de nem szeretnék szopni sokat (kényelmes vagyok) ... mondom mindezt úgy hogy azért konyítok a unix rendszerekhez, így simán megoldok apróbb dolgokat, ha kell.

Nekem a Zyxel lassan 6 éve van meg ... 2 vinyó ápgrédet is csináltam már rajta és az apró bosszantó dolgokat leszámítva ár/érték arányban nagyon jó kis (ma már) belépőszintű NAS ez ... ha meglesz a Syno, akkor lehet hogy továbbra is megtartom és időszakos backupra fogom használni ;)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8724) Tonyk válasza Ano (#8723) üzenetére


Tonyk
veterán

Abból az árból (feléből) mérföldekkel jobb teljesítményű nast/gépet lehet építeni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8725) Ano válasza Tonyk (#8724) üzenetére


Ano
őstag

A kényelemnek mindig is megvolt az ára :D

Továbbá szeretem hogy ha az eszközt készen kapom meg és nem nekem kell minden apró marhasággra gondolnon és utánajárnom ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8726) solti


solti
senior tag

A következő nekem szerintem egy Pi alapú cucc lesz...

(#8727) spiky03


spiky03
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Újra keleltt raknoma WIn10et és most a Total Comannderben nem tudom felcsatolni a NAS-t, mint külön meghajtó.
Amikor beírom neki az IP címet azt írja, hogy nincs ilyen, meg a belső hálózaton sem látja.
Mit kell esetleg beállítani a Win10ben, hogy lássa?

Mert Puttyon meg a NAS webes felületére simán betudok lépni.
Azt az IPt írom be, amit ott is látok, meg a TM GUI is megy rendesen.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8728) Ano válasza spiky03 (#8727) üzenetére


Ano
őstag

win10-ben engedélyezni kell az SMB1-et újra!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8729) spiky03 válasza Ano (#8728) üzenetére


spiky03
veterán

Nem, merre van az?
Tudtam, hogy valamit engedélyezni kell, csak nem tudtam, hogy mit meg hol.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8730) vlevi válasza Ano (#8723) üzenetére


vlevi
nagyúr

"arányban nagyon jó"
Annak idején nem sokkal került többe, mintha vettél volna 2db USB3-as külső HDD házat.
Én használtan vettem az NSA325v2-met, talán 20 ezerért.
Azt, amire nekem kell (backupok, filmek, képek tárolása, némi torrent) arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#8731) morfondőr válasza spiky03 (#8729) üzenetére


morfondőr
őstag

Keresőbe: Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8732) spiky03 válasza morfondőr (#8731) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm így meg is lett! :R
Jön a WIn resart aztán ki is derül, hogy jó lett-e. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8733) Tonyk válasza solti (#8726) üzenetére


Tonyk
veterán

Utána meg jön a sírás-rívás, hogy gyenge :K

Ano:
"Továbbá szeretem hogy ha az eszközt készen kapom meg"

Kismillió free nas rendszer elérhető az ilyen épített gépekhez. Ott is van minden (pl.: Xpenology (Synology rendszere x64-en), OMV, Freenas, Nas4Free, stb ). Out of box lényegében, és még lé is marad a zsebedben.

Befejeztem a térítést!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8734) solti válasza Tonyk (#8733) üzenetére


solti
senior tag

gyenge vagy sem, pi most is van mellette a vpn és qbittorrent miatt. Pi4 már vállalható sebességet ad.

(#8735) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Volna egy régi gondom, ide másolom a másik topikban leírtakat.
Engem inkább az izgat jobban, hogy mind a négy ZIDOO X8-X10-Z9S-Z9X-nél a NAS- Zyxel NSA325 v2-ről történő lejátszásnál a nagy filmeknél ami több mint 60 perc vagyis a 2. felében 1x - 2x megáll 1-2 mp a lejátszás, kimerevedik majd megy tovább.
Ugyan ekkor ha a rádugott HDD-ről megy semmi megállás nem tapasztalható.
Nem szeretik egymást a Realtek procival? :F
Van mellette egy-több Amlogic média lejátszóim ezeknél nem produkálta a leállást az elmúlt 5 év alatt.
Kábel cseréken már túl vagyok többszörösen is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8736) Ano válasza Beni2360 (#8735) üzenetére


Ano
őstag

Nálam jellemzően akkor van ilyesmi megakadás, ha nagyobb sűrűségű 4K HDR videókat nézek a TV-n és 1-1 jelenetnél akkora az átvivendő adatmennyiség, hogy a WiFi (az ugye jó hogy van, de nem garantálható mindig) éppen kicsit kisebb mennyiséget tud átvinni mint kellene ...

A kábelcserékből nem teljesen derül ki, hogy minden kábelezve van-e vagy sem, illetve, hogy mekkora sebességű LAN-on csatlakoznak, ugyanis az általam említett videókhoz a 100Mbps már édeskevés!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8737) Beni2360 válasza Ano (#8736) üzenetére


Beni2360
félisten

Minden 1GB hálózaton és Cat5e kábelen közlekedik.
USB-n mint írtam nincs ilyen gond.
Próbálnám az NFS beállítást létrehozni de sajnos ismételten nem boldogulok vele. Nem tudom mit kell beírni a rubrikába. letőltés sem indúlt.
és a lényeges kérdésem, hogy egy SAMBa alatt megosztott mappát lehet NFS-re beállítani elérésre. Tudom bocs de nem értek hozzá ezt is 5 éve valaki innen üzemelte be távolról.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8738) Ano válasza Beni2360 (#8737) üzenetére


Ano
őstag

Ezt a screenshot-ot melyik menüben csináltad?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8739) Beni2360 válasza Ano (#8738) üzenetére


Beni2360
félisten

NFS megosztásban.
De valamit már nagy nehezen összehoztam.
Itt megadtam a megosztás nevet: Nvideo és engedélyeztem. A megosztások közt csak egy nfs megosztás jött létre az sem engedélyezve. majd arra rámenve átírtam a meg. nevet Nvideo-ra és engedélyeztem, erre létrehozott egy Nvideo-1 megosztási mappát ami végre megjelent gépemen is a NAS hálózati megosztásoknál. Ebbe a mappába Tr.M. QUI-ban az F6-tal áthelyeztem egy videót. Ami meg is jelent és most a laptopon levő KODI-ban a fájlkezelőben be is tallóztam és indult.
Vagy az egész procedúrát fordítva kell létre hozni. 1 a megosztási mappa majd az NFS-nél engedélyezni?
De már látom az alagút végét.
Várom a kiigazításokat az útvonal felállításában. :R
Ui: Igen fordítva kell ahogyan másodszor írtam
Tehát az a kérdésem maradt, hogy egy mappát kétfelé SAMB és NFS nem lehet megosztani?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8740) Ano válasza Beni2360 (#8739) üzenetére


Ano
őstag

Nekem sose volt feltéve NFS, de most felraktam és szerintem a következőképpen kell beállítani valahogy:
Volume: az a meghajtó amelyiket a megosztandó mappa van (ha 1 van csak, akkor azt az 1et kell kiválasztani)
NFS Share Name: értelem szerűen a neve a sharnek pl. "NFS_video"
Full Path: az elérés a létrehozandó NFS Share-hez pl. "/i-data/md0/video" (nekem pl itt vannak videófájlok)
Comment: szerintem egyértelmű :) (valami rövid leírás ehhez a megosztáshoz)
DN/IP Filter: én ide simán "*"-ot írnék, azaz így elvileg mindenki hozzáférhet a megosztáshoz a belső hálózaton (már ha nincs kiengedve a NAS az internetre)

Szerk.: Ja most látom hogy a Path-t az automatikusan generálja, így az nem választható :U

Szerk 2.: viszont a path-mappába ha belemész (SSH-val és root-ként) akkor létrehozhatsz egy szimbolikus linket ami a pl "/i-data/md0/video" mappára mutat, így nem kell odamásolni, hanem oda átirányítja a oprendszer amikor "browse"-olsz benne.

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8741) Beni2360 válasza Ano (#8740) üzenetére


Beni2360
félisten

Szépen felépült az egész mindenhol látom a VAS kezelő felületén, átmásoltam videókat de a ZIDOO-ban üres mappa fogad. A CE alatt meg nem található az elérési útvonal. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8742) Ano válasza Beni2360 (#8741) üzenetére


Ano
őstag

ööö ... mi az a "VAS" és mi az a "CE"?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8743) Haart


Haart
addikt

hali, eddig 1 winyóval használtam a nast(2tb), most kaptam hozzá egy másik 2tb winyót.
Tükrözni szeretném hogy biztonságosabb helyen legyenek az adataim (raid1).
Segít valaki mit kell tennem a 2. winyóval ha be akarom rakni és szeretném ha az első winyón rajta maradnának az adataim.
kikapcsoljam előtte rakjam a winyót be majd bekapcs és konfigurálni a webes felületen?
vagy kikapcsolás nélkül hot swappal toljam be a 2. winyót és észre is veszi (támogatja egyáltalán a hot swapot?)
Ezek után pedig mik a lépések?

Előre is köszi :R

(#8744) Beni2360 válasza Ano (#8742) üzenetére


Beni2360
félisten

VAS = NAS
CE.= CoreElec KODI rendszer amlogic boxokra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8745) Ano válasza Haart (#8743) üzenetére


Ano
őstag

Feltételezem simán JBOD-ként lett létrehozva az első kötet, így nem hiszem hogy van mód tükrözésre anélkül, hogy újra ne telepítenéd a rendszert.

Nem utolsó sorban a tükrözéshez (amennyire én tudom) két teljesen egyforma HDD szükségeltetik/ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8746) Haart válasza Ano (#8745) üzenetére


Haart
addikt

Igen Jbod hiszen 1 lemezzel csak azt lehet csinálni vagy nem? Lehet raidként indítani 1db lemezzel?
Azért az elég gyászos ha ki kellene mentenem az összes adatomat csak azért mert úgy tudom raid1-be rakni 2 winyóval. Az elég kaki akkor. :(((

(#8747) arty válasza Haart (#8746) üzenetére


arty
veterán

ne sajnáld :) ha biztonságot szeretnél, usb-n kösd a nas-ra a hdd-t és készíts másolatot minél gyakrabban rá, majd húzd le és tedd el a szekrénybe, esetleg szomszédhoz, stb.
ismételd minél gyakrabban a mentést! (pl hetente, havonta)

raid1 is ad valamicske pluszt, de CSAK raid1 (biztonsági mentés nélkül) = hamis biztonság ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8748) Haart válasza arty (#8747) üzenetére


Haart
addikt

Hát igen minél több helyen van meg a másolatod annál biztonságosabb :D

(#8749) Ano válasza Haart (#8746) üzenetére


Ano
őstag

ez egy olcsó/egyszerű NAS ... ne várj annyira sokat tőle! :)

Helyedben én betenném simán a másik HDD-t és ütemeznék egy backup process-t a fontosabb fájlokról. Nekem is 2DB HDD van benne (2x6TB), de csak a fotók a fontosak, így arra csináltam egy ilyen backup feladatot, ami 1 az 1ben letükrözi az adott mappa tartalmát a másik hdd adott mappájába minden nap éjjel ... ha nincs válzotás akkor kb 10 sec alatt fut le a feladat, így a 2 HDD-n megvannak a fontos fájlok.

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8750) Haart válasza Ano (#8749) üzenetére


Haart
addikt

Igen az jó ötlet. Bár gondolkodom rajta hogy veszek egy újabb qnap Ts-230-at :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.