Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) lorcsi válasza arty (#8650) üzenetére


lorcsi
veterán

ja, én sem értem
és a régi kék, admin felület sem jön be ..csak a twonky :F

közben visszaolvastam még..h az external és internal portok a virtual servrs részben legyen ugyanaz ..beállítottam
a TM-ben a WAN rész bejövő port szintén ugyan az lett mint az internal port => port proba OK

ok, végül is tiszta, mert a 9091-et..más port mögé tettem..gondolom ez már ad egy biztonságot

Az a célom, h a TM GUI-ból tudjam menedzselni a letöltéseket
valamint, h ne legyen feltörhető..és állítható másol által a NAS tartalma

[ Szerkesztve ]

(#8652) arty válasza lorcsi (#8651) üzenetére


arty
veterán

hol nem jön be az admin felület?! a twonky teljesen más porton működik, kizárt hogy a nas ip-re az jönne be (port megadása nélkül) a böngésződben! (mutass képernyőmentést, esetleg!)

"közben visszaolvastam még..h az external és internal portok a virtual servrs részben legyen ugyanaz ..beállítottam" - itt remélem a peer portra gondolsz, amin a torrentezés maga megy, hogy ezt a portot állítottad be azonosra a virtual servers részen....

mert ha az admin portra érted, az óriási hiba: pont azt írtuk mindenhol, hogy MÁS legyen a két port, a külső ne a szokásos 9091 legyen, mert nagyobb eséllyel törik fel a géped!

de honnan akarod managelni a torrentjeid?! internetről? vagy otthon, a wifin lógva? mert utóbbihoz nem kell a 9091-es portot átirányítani a "virtual servers" részen!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8653) Cibo válasza Cibo (#8646) üzenetére


Cibo
csendes tag

Klónoztam, betettem a nas-ba, ez lett az eredmény. :F

Ha van ötlet, szívesen fogadom.

(#8654) arty válasza Cibo (#8653) üzenetére


arty
veterán

esha 1:1 klonozod a hddt, a letrejovo 2tb particiot a nasban nemnlehet atmeretezni?

masik otlet: nasbol 2tb hdd ki, 4tb hdd alapsetuppal leformaztatod nasban, 4tb ki, pecen atklonozod CSAK az 500 megas system particiot a nagyobb hddre.. hatha akkor a 4tb reszhez nem nyul es maradhat
es aztan atmasolod a 2tb hdd adatait a 4tb adatreszere pl nason beluli masolassal....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8655) lorcsi válasza arty (#8652) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt a felületet nem sikerül most elérnem, hiába írom be a fix ip-t

igen, a peer portra gondoltam. kb így állítottam be mint itt

a TM távoli kiszolgáló portja a 9091, sehol máshol

asztali, vezetékkel routerhez csatlakoztatva vezérlem

(#8656) vlevi válasza Cibo (#8653) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én, amikor HDD-t cseréltem a NAS-ban, akkor kivettem a régit, bele raktam az újat, inicializaltam a NAS-al. Rendbe raktam a megosztásokat. Ezután betettem a régi HDD-t a PC-be, és Linux alól fel mountoltam a JBOD kötetet, és vissza masoltam a NAS-ra.
Marha sokáig tartott, de kivartam....

(#8657) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Hát már ezer+1 éve jártam ebben a topicban :DDD , kb 5 éve, amikor még ilyen NAS-om volt, viszont most fel kéne eleveníteni a dolgokat, mert annó ismerösömnek eladtam, ő most továbbadta egy ismerösének a NAS-t aki nem egy számítógép guru ezért nekem kell mindent az elejétől konfigurálni és beállítani.
Én úgy állok majd neki, hogy FW-t frissítek ha van + törölnék mindent, mert annó FFP meg MetaRepository-t tettem fel ( és abból TM-et , minidlna meg mégvalamit) meg passzolom még miket, keresgetni egyesével nem akarok, inkább tiszta lappal indulnékneki.

Namár most elvileg most a hétenvégén vagy jövő hétvégén érkezik meg a cucc, ezért kédésem az lenne, hogy:
- Ha Zyxelen belül minden törlésére megyek akkor a régi MetaRepository-t is törli, vagy azt nekem kell kézzel?
- friss MetaRepo innen szdejem le és telepítsem fel? Link

Átlag felhasználó, ezért 3 dolgot csinálnék meg neki:
- Mappamegosztások
- Tranmission-t feltenni és konfigurálni : TM 3.0 + beállítás
- miniDlna-t ha esetleg képeket vagy videokat akar hálózatról elindítani : Ez a frissebb ugye ami működik? => Link
- Ezenkívül van bármi más ajánlott amit érdemes feltenni?

Természetesen TM-ben és MiniDLNA esetén megadott elérési utak mások lesznek, TM esetén más felhasználónév és jelszó lesz illetve elérési út.

Másvalamit kihagytam volna? :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8658) gotz válasza stigma (#8657) üzenetére


gotz
tag

A függőségeket.. :D

(#8659) stigma válasza gotz (#8658) üzenetére


stigma
addikt

Olyan nincs is :DDD
Viccet félretéve, a Meta kék képernyőn valami 4 csillag bepipálása rémlik, gondolom a telepített programokhoz lévő függőségek lejönnek velük is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8660) Cibo


Cibo
csendes tag

Sajnos egyre jobban körvonalazódik, hogy csak úgy tudom megoldani az áttelepítést ahogy vlevi fórumtárs leírta. Szerettem volna megúszni mert 3 éve rendszeresen megy a nas és nem volt vele gond, csak betelt a HDD. De úgy látszik ezt az MBR - GPT konvertálást nem tudom megoldani.
Köszönöm a segítséget!
Ubuntu alá hogy tudom fel mountolni a kötetet?

(#8661) arty válasza lorcsi (#8655) üzenetére


arty
veterán

volt router restart és utána sem jön be a webes felület? biztosan jó ip-vel kísérletezel?

peerport - akkor OK! :)

és az utolsót továbbra sem értem - internetről (a boltból, mobilnetről) akarod elérni a transmissiont vagy otthon a kanapén ülve, a helyn wifin lógva? fáradok! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8662) arty válasza stigma (#8659) üzenetére


arty
veterán

a repok elég halottak, gmail tárhelyről letöltött lokális csomag-install lesz a szórakozásod :)

indulásnak: [link]

viszont az ffp (offline??) installja nem tudom most épp hogyan kellene működjön...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8663) stigma válasza arty (#8662) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen.

Uha, hát akkor jól elszórakozom valahogy vele, köszi a segítséget.

Addig pár parancsot újra átnézek vagy guglizok még egy picit, hátha valami orosz fórumon találtok erre is megoldást :DDD (ffp offline)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8664) lorcsi válasza arty (#8661) üzenetére


lorcsi
veterán

Meg wifirol sem, csak siman asztalin

Ip az jo, router restart meg nem volt..de jo otlet

(#8665) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdvözlet!
Van itthon egy a címben szereplő NAS-om és eddig csak néha volt bekapcsolva, biztonsági mentésekre használtam, viszont most szeretném többé-kevésbé állandóra bevetni, és úgy használni, ahogy szokás, itthoni hálózati tárhelyként. Viszont így már érdekelne a biztonság is, ugye sok helyen olvastam, hogy az SMB1 nem szerepel túl jól! Ezért lenne pár kérdésem:
1. Mindenképp úgy szeretném használni, hogy hálózati meghajtóként fel legyen csatolva, vagyis ide-oda tudjak másolni, megnyitni fájlokat! SMB helyett van-e erre valami más, biztonságosabb megoldás?
2. Kintről nem akarom elérni a NAS-t, ha nagyon kell, akkor a router-en futó VPN kliensbe lépek be és úgy látom a tartalmakat. Le is van tiltva minden internettel kapcsolatos dolog a NAS-on. Esetleg a router-en érdemes lenne letiltani róla az internet hozzáférést is vagy az már felesleges?
3. RAID 1-ben gyorsabb lesz a másolás, vagy inkább a cpu limitál, mert azt sokszor 100% körül látom?
Adminnak és usereknek is erős, generált jelszót adtam, nincs public megosztás, mindenhez hozzá van rendelve, hogy ki láthatja. A routerem elvileg egész jó tűzfallal rendelkezik: [ASUS Blue Cave]
A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8666) arty válasza lorcsi (#8664) üzenetére


arty
veterán

akkor a 9091-es port átirányításd tiltsd, töröld a routeren!

#8665 morfondőr
1. NFS van még, de valószínűleg az is régi változat, így a biztonsága szintén kérdéses
2. szerintem felesleges tiltani az internetet a nasról, egyébként se nagyon kommunikál ez mamár sehova
3. egyértelmű a cpu limit, semmit nem nyersz a raid1-el sebességszempontból. a másik hdd-re inkább készíts gyakran biztonsági, offline mentést :D

nekem annyi itthon a "biztonság" (ha erről smb v1 mellett van értelme beszélni....), hogy a kliensek CSAK olvasásra férnek hozzá alapból minden megosztáshoz, ha írnom is kell a NAS-ra, akkor újra authentikálok az írásra is képes userrel. így ha mondjuk a gyerek benyalna egy enkriptáló-zsarolóvírust, TALÁN nem tudná kinyírni minden fájlomat (ha amugy nem használja ki az smb v1 sérülékenységeit)

emellé van egy public folder, ahova mindenki felrakhat bármit (a ready only user is), mert néha csak átmenetileg kell ide-oda tenni adatot

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8667) Ano


Ano
őstag

Jó rég nem írtam ide ... :)

Habár már megvettem az új vinyót, de kérdezném, hogy próbált-e már valaki 6TB-nál nagyobb vinyót megetetni a kicsikével (NSA325V2)?

Én eredetileg 1db 3TB-ossal kezdtem (több mint 5 éve), majd lecseréltem 6TB-ra 2,5 éve és most kapott + 1db 6TB-osat, amit belefűztem az egyik mappába (symlink), így van olyan megosztás ahol ezt "egy kötetnek" látom :) és a backup process-el a fontos dolgokról immáron készül biztonsági mentés, de azért érdekelne, hogy elbína-e nagyobb vinyót is?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8668) arty válasza Ano (#8667) üzenetére


arty
veterán

anno én is kérdeztem, de sajnos nem volt senkinek tapasztalata ilyen nagy hdd-vel :)

ha lesz módod kipróbálni, kérlek írd majd ide is be az eredményt!
remélem még 1 upgradet kibír a nasom... (most 2x5TB van, a 2x8TB egy ideig még megtolhatná az élettartamát...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8669) Ano válasza arty (#8668) üzenetére


Ano
őstag

Sajnos nem hiszem hogy lesz vele tapasztalatom, mert szerintem még idén muszáj lesz lecserélnem egy 4 vagy 6 HDD-sre ... már csak elegendő pénz kell hozzá, mert az alsó hangon fél millás beruházás lesz mindenestül ... már előre félek :O :O

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8670) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

A várva várt boldogság megérkezett :DDD (Zyxel NSa325V2) melyet 6-7 éve én vettem, haveromnál 4-5 évig volt, most ismerösömnek adta, és boldog vagyok hogy újrakonfigurálhatom :W
Akinek csinálom nem igazán IT guru - de hagyjuk - szóval az alábbiakkal fogok szívni, melyben a segítségeteket kérem:
- "Belakott" rendszert töröltem 16mp-es resettel. Ggyári V4.81 FW van fenn, gyári csomagok. (annó én még Mijzelf féle valamit tettem emlékszem mert 2.92 vagy 2.93-as TM volt fenn)
- Teljes reset megvolt, aminek örülök
- minidlna kell neki
- Transmisison kell neki

Menjünk sorban, miket is sikerült megcsinálnom:

1. Annó isten tudja mikor FFP-t telepítettem aminek 5-6 éve volt hála istennek ahogy rákeresek törlődött a 16sec resettel:

Mappamegosztás:
Win10 20H2-m van SMB1.0 kikapcsolva. Enegdélyeztem mindent, restart majd nem találtom a hálózaton. Ez mitől lehet?
Se NAS néven amit megadtam, se ip-vel rákeresve hálózaton.
NAS esetében TCP/IP esetén fixáltam a nas ip címét, alhálózat stimmel (255.255.255.0) és átjáróhoz a router címét megadtam.
routerben Dhcp-ben fixáltam a címet, webes felületet elértem
Új usert lértehoztam HDD/video,photo,music esetében az admin+ új usert hozzáadtam, viszont bármire rákeresek, vagy hálózati emghajtónak akarom hozzáadni hibaüzenet fogad, hogy nem találja.
2.Mijzelf repo: Link
Ezt ha minden igaz megoldottam:
1HDD-m van, az itt írt 2...md0\admin\zy-pkgs\ " helyre leszedtem a Metarepo-t, majd Apply és megjelent elég sok app a gyári csomaglistában amiket 1 kattintásra tudok telepíteni.
Meta repoból a 20181001zypkg0015 vagy mi volt, most viszont tömérdeknyi alkalmazás :)
3. FFP:
A csomaglistában ez az utolsó verzió ami elérhető : 0.7zypkg006
Tegyem fel ezt vagy asszem valaki írt egy google drive-os frissebb verziót...már ami frissebb
Ha igen akkor max kérlek azt az 1-2 parancsot amifel elfuttatom dobjátok nekem hozzá kérlek.

4. Transmission:
Van már 3.00- verzió nektek köszönhetően: Link
A 3-as verziót kézzel telepítsem fel, vagy tegyem fel a csomagtelepítőből a 2.82-t és ráfrissítsek?
Esetleg 1-2 parancsot leírtok hogy kell, mert már annyira nem emlékszem rá.
Beállításokat itt találok : Link
Itt mág pár elérési utat vagy felhasználónév jelszót természetesen átírok.

5.Minidlna:
Letölteni gondolom ezt szedjem le és ahogy az 1 soros parancs is mutatja tegyem így fel ugye? => Megoldás

6. Egyéb alkalmazások: Ezeket még feltenném a csomagtelepítőből, szerintem nem lesz gond ugye? Mármint eza pár app, annyira nem fogja terhelni a CPU-t?
- Midnight Commander (4.6.1zypkg003)
- SMART ( 6.2zypkg007)
Persze itt nem arra gondolok ha 1 szálas transmission-el töltök akkor is királyül fog menni mindent, hanem egy alapfelhasználónak ezek elegek ugye?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8671) arty válasza stigma (#8670) üzenetére


arty
veterán

régi transmissiont NE tegyél fel! egyből mehet az új.
szerintem kezdő usernek trans+minidlna perfekt.

neked esetleg hdsentinel:
[link]

[link] - függőségek a google drive-ról összeszedhetőek

az én parancs kisokosom:

futtatási jog scriptre:
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh

minidlna service:
/ffp/start/minidlna.sh stop
/ffp/start/minidlna.sh start
/ffp/start/minidlna.sh restart
/ffp/start/minidlna.sh status

minidlna rescan:
/ffp/bin/minidlna -R

minidlna cfg (csak leallitott minidlna service mellett!):
/ffp/etc/minidlna.conf

transmission daemon (jelenleg 2.94+ van fent):
/ffp/start/transmission.sh start
/ffp/start/transmission.sh stop
/ffp/start/transmission.sh status
transmission cfg (csak leallitott transmission daemon mellett!)
/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json
(.transmission-daemon rejtett konyvtar!)

hdd fejparkolas kikapcsolasa:
idle3ctl -d /dev/sda

kik vannak belepve root-al?
netstat -tnpa | grep "sshd: root"

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8672) solti


solti
senior tag

pár hónapja sikerült egy 2 gigás pi4 szetthez hozzájutnom kb egy 20-asért, és azóta a NAS kb minden FFP funkcióját hanyagolom, egyszerűen nem kell. Pi4-gyel hibátlan a VPN (és könnyű konfigolni), qbittorrent fut, és így néha 50 MB/sec-ig is felugrik a letöltés, de stabilan is 30 felett van. DLNA server-t nem tettem rá, mert mindent SMB-n ajánlok ki itthon, de nyilván lazán elbírja. Érdemes megfontolni, hogy nem-e jobb kiszervezni róla dolgokat extra teljesítményért (és kevesebb baszódásért...)

(#8673) stigma válasza arty (#8671) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen.

FFP-ből mit érdemes feltenni?
Csomaglistába valót, vagy inkább az itteni-t tegyem fel?

Már ezer éve telepítettem, pénteken vagy vasárnap fogok vele szívni szerintem, de köszi a segítséget.
Tranmisson-blő akkor az újat felteszem, de akkor az általam linkelt zip-et tegyem a szokásos helyre, hogy a mostani Mijzelf csomaglistába megjelenjen és fel tudjam telepíteni?

Bocs, ha alap dolgokat kérdezek vissza, tegnapi reset + utánaolvasgatással mit is csináljak elment eddig 2 órám, és még nem vagyok sehol sem.

Segítséget köszi előre is. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8674) Tonyk válasza stigma (#8673) üzenetére


Tonyk
veterán

Az általad linkelt TM, csak "frissítő" csomag. Kell neki egy telepített alap (2.92-től felfelé bármelyik).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8675) stigma válasza Tonyk (#8674) üzenetére


stigma
addikt

Oks, köszi akkor befrissítem arra :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8676) stigma válasza arty (#8671) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi már csak egyszer kérdezek igérem: :R

Megosztás, és 2.Mijzelf repo fennvan ugye, mert kiegészült a csomaglista.

Az általad ajánlott google drive-os linkről minedt leszedtem (2108 és a neved mappájából)
[link] - függőségek a google drive-ról összeszedhetőek

FFP:
Gyári csomaglistában lévő 0.7zypkg006-t telepítsem egy kattintással, vagy inkább ezzel szórakozzak?
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

Ugye ez már nem tudom mennyire friss, mert 2019-ből még láttam valaki próbálta frissíteni de már nem sikerült.

Ha nem a gyárit telepítem hanem én manuálisan akkor kell a PATH módosítás, hogy az /ffp/sbin -be telepítse ? link

FFP telepítés után a csomaglistódból kézzel még az MC (Midnight Commander) is fel tudom tenni köszi szépen. :DDD Illetve a többi package-t egyesével.

Ahogy nézem TM-ből a 2.92-t felteszem, majd frissítem 3.00-ra, ahogy Tonyk is írta.

#8674Tonyk : :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8677) stigma válasza stigma (#8676) üzenetére


stigma
addikt

csak nem bírtam ki :DDD
A listában felajánlott FFP-t feltettem, amit néztem nem is olyan régi 2018-as fátumot láttam valahol.
uwsiteloader.sh-t elfuttattam az első kivételével midnent befrissített.

TM 2.92-t feltettem + a hozzá tartozó csomagkoat is.
3.00-ra nem tudtam frissíteni (leállítás+ fájlok másolgatása) mert utána a felület nem jött be. Gyári skin volt, semmi móker nem volt.

Minidlna 1.2.1 feltettem + a rohadtsok csomagot is melyet ajánlottál.
Egyenlőre pöccre megy úgy néz ki 1-2 fájlt átmásoltam és le is tudtam játszani.

Köszi mindkettötknek a segítséget és a sok fontos parancsot és hogy gyorsan rendelkezésemre álltatok => arty,Tonyk :R :C

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8678) arty válasza stigma (#8677) üzenetére


arty
veterán

annál szerintem nincs újabb ffp, szóval jó így :)

tm-et én mindenképpen frissíteném a leállít-bemásol-elindít megoldással, legalább egy "legutolsó" 2.94-re, amit itt visszakeresve megtalálsz!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8679) stigma válasza arty (#8678) üzenetére


stigma
addikt

Oks ,köszi akkor már jól haladok.

Transmission megállitottan, bemásoltam , viszont bin mappában a daemont nem másolta át asszem ott valamit problémázott. Másolás mc 4.8.1 el volt nem paranccsal.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8680) arty válasza stigma (#8679) üzenetére


arty
veterán

tm leállít, 2.94+ -t letöltöd saját gépre, sftp-vel feltöltöd, ahova kell (root-al belépve!!!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8681) Tonyk


Tonyk
veterán

Én csak azt nem értem miért a 2.94+ erőlteted? :F Ha már csinálja akkor a legújabbat. (Ami már így is régi.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8682) arty válasza Tonyk (#8681) üzenetére


arty
veterán

mert "valamiért" nem megy neki a 3 :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8683) stigma válasza arty (#8680) üzenetére


stigma
addikt

sftp-vel tökéletesen átmásoltam mindent, verzióban a 3.00-s verzió jelenik meg de furcsán sajnos.
- NASIP:9091-re ha egy torrentet bedobok duplán jelzi webes felületen
- max 5-6 mb/sec amit tud letölteni (200Mbit/15Mbit)? ez így rendben van, nincs semmi korlátozva.
- Webes felületen ha az About(névjegy) vagy a beállíátoksra megyek 1 mp után a felugró ablak eltűnik.

Ennek gondolom nem így kellene mennie. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8684) arty válasza stigma (#8683) üzenetére


arty
veterán

sajnos nem tudok hozzászólni, én leragadtam a 2.94+ -nál :)

egészen pontosan a tm gui ezt írja:
2.94+ (eef4799388)

webes felületből pedig ezt használom:
[link]
vagyis egy régebbi verziót..... de látom van frissítés, hm :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8685) Ano válasza arty (#8684) üzenetére


Ano
őstag

mit jelent az hogy webes felület?

Nekem is valami 2.92-es van fent és emlékszem hogy régen el tudtam érni böngészőben pár adatot a TM-ről, ami most nincs (valójában 2+ éve nincs, de annyira nem hiányzott eddig), de feltételezem akkor hiányzik valami a telepítésből.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8686) stigma válasza arty (#8684) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, kipróbálom ma meló után, remélem működni fog. :R

#8685Ano :
http://NASIP:9091-el eléred böngészőben a torrenteket tranmission-ben.
Vagy van windows-os cliens is: Remote GUI

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8687) Ano válasza stigma (#8686) üzenetére


Ano
őstag

Remote GUI-t azt használok de a http://NASIP:9091 -en 404-es hibát kapok, mint ahogy írtam az imént.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8688) stigma válasza Ano (#8687) üzenetére


stigma
addikt

Hi, bocs csak közben szerkeszteni akartam, csak épp el kellett jüönnöm a gééptől.

7-es pontot nézd a transmission-be : Link
Ha tudod hol van a settings.json fájl ha jól emlékszem akkor ezt kell átírni:
"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": 1,

A sokcsillag akkor kell ha kintről is el akarod érni, ha csak helyi hálóról akkor 192.168.1.* vagy épp a routered első 3 karaktere és utána .*

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8689) Ano válasza stigma (#8688) üzenetére


Ano
őstag

"rpc-whitelist-enabled": false

Akkor ez lesz a bibi. Köszi a tippet!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8690) Ano válasza Ano (#8689) üzenetére


Ano
őstag

mégsem oldotta meg ... :(

"404: Not Found/usr/local/zy-pkgs/gui/Transmission/transmission/web//index.html (No such file or directory)"

Megnéztem és tényleg nincs ilyen directory ott ...

A "/usr/local/zy-pkgs/gui/Transmission'" mappa megvan, de tök üres!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8691) stigma válasza Ano (#8690) üzenetére


stigma
addikt

A false-ról true való átállítás nem oldja még meg.

1.lépés: tranmission srop
2. lépés: szerkeszd a fájlt: mc-vel vagy bármi szerkesztővel :
/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json
3. lépés:
"rpc-whitelist": "*.*.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": 1,
vagy
"rpc-whitelist": "192.168.1.*",
"rpc-whitelist-enabled": 1,

Ha a routered 192.16.0.valami vagy 192.168.50.valami (új asus esetén) akkor a rpc-whitelistbe ezt írd be.

download-dir-t nézd meg, annak kell jónak lenni, oda töltesz le.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8692) Tonyk válasza Ano (#8690) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért mert ez nem az ffp alá telepített tm -hez tartozó könyvtár. Ez a programcsomagos. A kettő között nincs kapcsolat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8693) Ano válasza stigma (#8691) üzenetére


Ano
őstag

a TM maga jól működik ... van benne vagy 1500 torrent amit Remote TM GUI-val raktam be, csak ez a webes elérés vacakol (régen működött mielőtt újratelepítettem a NAS-t úgy 2-3 éve) ... beállítottam megfeleően ahogy írtad, de így se megy!

Az egészben az a furcsa, hogy a config összes beállításaban true vagy false van ti meg "1"-est írtok hogy engedélyezzem, habár lehet hogy mindkettőt érti a TM :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8694) stigma válasza Ano (#8693) üzenetére


stigma
addikt

Hi, true/false vagy 0/1-t érti a Tm ez biztos.

Én is mikor feltettem akkor "403-as forbidden" üzenetet kaptam, ami után ezt a sort futtattam le és jó lett:
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

Most már csak max szerkeszd, ne lödd el a sok torrentet, de ezzel a sorral lövöd be:
- download di-r amit megadsz
- felahsználónév és jelszó párost amivel a webgui-ba lépsz
- belső vagy külső hálózatról az elérést.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8695) stigma


stigma
addikt

Aprobó, egy kis help kellene még, minden megvan amit aakrtam, viszont valami nem kóser.

admin és egy új user definiálva van a NAS-on
Admin + uj user + everyone hozzá van adva egy új Torrent mappához, ami az i-data/md0/Torrent alatt található.
Tranmission-el tudok letölteni, ha jól nézem, de Windows-al bajaoim vannak.

Hálózati meghajtónak felvettem , új usernek a felhasználónév + jelszó párosát adtam meg a Torrent mappához.
Új mappát tudok létrehozni, törölni de régit nem enged törölni.
Ahogy nézem csak root és új useremnek vannak jogai.

Hogy tudom a legkönnyeben megoldani azt hogy a Torrent mappába mindenki tudjon írni olvasni? Windows-os hálózati meghajtóként ha fel is veszem?
Atombiztosra nem kell megcsinálni, netre nem lesz engedve semmi app sem. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8696) Ano válasza stigma (#8694) üzenetére


Ano
őstag

de nálam nem 403 (hozzáférés megtagadva) a hibaüzenet, hanem 404 (oldal nem található) !!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8697) stigma válasza Ano (#8696) üzenetére


stigma
addikt

Hi, bocs, ismét mindig mindig figyelmetlen voltam, 404 esetében valami gond van a webgui-val vagy nincs index.html fáklod, vagy jogosultság gond.

Én mikor a fetelepítetetm offline módban a Tranmission-t (érts ez alatt egy mappába leszedtem a fájlokat és egyesével lefuttatam) azután a már leírt sort lefuttattam:
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.

Ez ugye annyit csinált (tranmission levolt állítva), hogy létrehozott egy /ffp/tm/.transmission-daemon mappát melyben a betöltött torrentek és a beállításokhoz szükséges fájlok, többek között a settings.json is van. Lásd itt: [kép]

Nálad ami nem tuti, az az hogy a GUi alapjájlát az index.html-t nem találja, igaz van egy dupla perjeled, amit javíthat lehet megtalálja a dolgokat.
/usr/local/zy-pkgs/gui/Transmission/transmission/web//index.html

Lehet az, hogy te a TM-et sima csomaglistából tetted fel?

Itt inkább várd meg az okosabbakat mint én, mert én csak most 1 hétre ültem ide telepítgetni, nálam nincsenek fontos adatok a nas-on ha kell akkor resetelek egyet, te azért nem így vagy :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8698) Ano válasza stigma (#8697) üzenetére


Ano
őstag

Igen ez a sima csomaglistából települt, de ez nem olyan fontos szerintem, hanem az, hogy a fájlrendszerben csak addig van meg a fájlstruktúra, hogy: /usr/local/zy-pkgs/gui/Transmission de utána sehol semmi (root-tal néztem)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8699) stigma válasza Ano (#8698) üzenetére


stigma
addikt

Igen, de gondolom ha csomaglistából települne, akkor oda kellene telepítődnie.
Sajnos ebben nem tudok segíteni, én annak örülök hogy összehackeltem ismerösmönek, hogy tudja használnim

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8700) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Már a vége fele járok, jogosultság kérdésem lenne, melyet valamiért nem tudok megoldani, igaz már a régi jogok is keveredtek szerintem , de az alábbit szeretném.

Új usert létrehoztam szabi felhasználónéven, és az alábbiakat akarom megtenni:
- Win10-en felvesszük hálózati meghajtónak az alábbi könyvtárakat, ahol ne kelljen az egyik mappához(Torrent) semmit sem megadni. többi photo,video,music-hoz keljen
- az alap mappákhoz (video,photo,music) admin+szabi joggal lehessen mappát,fájlokat létrehozni.
Eddig úgy néz ki, hogy picit keveredtek már a dolgok, mert pár régi mappába nem tudok menteni :DDD
Menjünk sorban:
Torrent mappa(/i-data/md0/Torrent), akinél azt akarom a hálózati meghajtónál bárki írhasson, olvashasson, esetleg futtashasson is, habár kérlem az lenne:
Zyxel jogosultságok: [kép] [kép]
SSH-án belépve itt már látjátok a Torrent/Filmeknél már valami nem stimmel.
[kép]
Ezeket a parancsokat lenne célszerű futtatni?
chown szabi:szabi /i-data/md0/Torrent
chmod 777 /i-data/md0/Torrent

Tudtom ha valaki torrentezik annak nem kell 777-es jog pl: Filmek,Sorozatokhoz felesleges ilyen mértékű jogosultság, de én már többet nem akarok szívni a NAS-al :DDD
Ha bármit is csinálna futtatna bárhonann a Torrent mappából akkor menjen, ne kelljen mindig telefonálgatni, hogy mi miért van :DDD
Így, ha ezt a jogot megadom a felhasználónak, akkor majd tesztelem, mert ide össze-vissza fog töltögetni szerintem a srác, mert az első NAS amit használni fog, ezért is adnám meg a több jogot mint kevesebbet (pl.: chmod 750)

Ezenkívül a többi mappát így állítottam be:
photo,video,music:
csak admin és szabi fér hozzá : [kép] [kép]
Ide majd elmondom neki, a mappákba külön-külön szórja bele ami odavaló :pl zene a music-ba, videok a videoba.
Minidlna-ban ezt a mappát is definiáltam, így ha beleszor bármit az ember akkor tudja scannelni.

Itt amúgy a Torrent alá a Tranmission-el majd tsztelem, hogy tudok e mindne mappába mentnei vagy sem.

Transmission 3.00+ (32add75f0e) van fenn, letöltéskor kábelen kb 5mBit/sec amivel tudok tölteni. Letöltési korlát nincs beállítva. Ez normális?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.