Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Haart


Haart
addikt

Azt mondjátok már el hogy a volumenál az utolsó előtti ikont nyomtam meg véletlen azt hiszem az a volume move talán vagy ilyesmi a delete előtt közvetlen. És egyből elkezedett dolgozni és már vagy 16 órája csinál valamit és nem tudom elérni közben a nast a weben. :W

(#8752) Ano válasza Haart (#8751) üzenetére


Ano
őstag

van olyan hogy "scan volume" ... gondolom végignyálazza, hogy a sektorok rendben vannak-e és tuti hogy sokáig tart.

Bár sose használtam még, de nem értem miért nem kérdez rá előtte, hogy tuti ezt akarod-e :U :F

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8753) Haart válasza Ano (#8752) üzenetére


Haart
addikt

Bocs nem már eszembe jutott Migrate gomb volt az. Fogalmam sincs most mit csinál de már 16 órája megy. Ki se tudom kapcsolni a nast, elérni se. Kihúzom az áramból mi lesz? Az hogy elveszik az adatn em érdekel már kimentettem mindent, igazából raid1 tömböt akarok csinálni amugy is.

(#8754) Ano válasza Haart (#8753) üzenetére


Ano
őstag

Ne húzd ki, hanem nyomd a bekapcsológombot hosszan és akkor sípol 1et (akkor engedd el a gombot) és elvileg leállítja rendesen magát!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8755) Haart válasza Ano (#8754) üzenetére


Haart
addikt

Hát ezaz ezt probáltam már de sípolás után nem áll le. És az 1.es és 2-es winyó felváltva világít. Nemtom ez milyen üzemmód. :(((

(#8756) Haart


Haart
addikt

LOL kikapcsoltam nagy nehezen nagyon sokáig nyomva, most bekapcsoltam és migrálta a JBOD kötetet RAID1-re :D Pont ezt akartam csinálni. Beszarás és minden adatom megvan. Nem kellett újracsinálni a köteteket. Yess :C

[ Szerkesztve ]

(#8757) Ano válasza Haart (#8755) üzenetére


Ano
őstag

ha mindkettő villog akkor szerintem migrál ... azaz másol 1ikről a másikra

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8758) Ano válasza Haart (#8756) üzenetére


Ano
őstag

ez új infó nekem ... nem gondoltam, hogy tud ilyet ez a kis NAS!

De az tuti hogy ez csak szofveres RAID, azaz a procit terheli közben erősen (legalábbis nekem így rémlik)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8759) Haart válasza Ano (#8758) üzenetére


Haart
addikt

Nem tudom milyen raid de müködik :D Igaz most recovering van mert gondolom kikapcsoltam de most legalább elérem, eddig olyan szinten megállt mint a hal szeme hogy el se értem semmilyen szinten.
Tőlem migrálhat vagy azt csinál amit akar csak közben érjem is el. :K
Ahogy látod a képen ott van felül a sor a magyarázat és van egy migrate gomb, most nincs de előtte volt, azt nyomtam meg igaz véletlenül, de úgy tűnik jót csinált a kicsike. Az más kérdés hogy semmilyen info ablak volt hogy akkor biztos megcsinálod-e és hogy pontosan mit is csinál azt se írta ki, de akkor tudjuk hogy a migrate gomb az azt jelöli hogy a JBOD kötetet ha 2 winyó van berakva akkor RAID1-re migrálja.

[ Szerkesztve ]

(#8760) Ano válasza Haart (#8759) üzenetére


Ano
őstag

meglestem most a leírást hozzá:

LINK

75. oldalról írja. Csak itt a példában 1 HDD-s NAS-t hozza és external disk-el is lehet RAID-et csinálni elvileg!!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8761) Haart válasza Ano (#8760) üzenetére


Haart
addikt

Igen ezt én is megnéztem tegnap még, méghozzá ezt a részt:

Storage Methods
The NSA uses the following storage methods:
• RAID (Redundant Array of Independent Disks)
• PC Compatible Volume (1-bay models)
• JBOD (Just a Bunch of Disks)

The storage method you use depends on how many disks you have and how many volumes you want to create. It’s important that you consider this carefully as all data is deleted when you re-create a volume.

Ebből nekem az jött le hogy ha beteszek egy ujabb winyót akkor minden adat veszik. De a gyakorlatban nem. És csak most esett le hogy ez nem kreálás hanem migrálás, tehát minden marad és RAID1-re konvertálja a JBOD-ot. :C
76. oldal teteje amit tegnap véletlenül megnyomtam:

És akkor még fogalmam se volt mit kezdett el. Majd egy frissítés után el sem értem a nast.

[ Szerkesztve ]

(#8762) Tonyk válasza Haart (#8761) üzenetére


Tonyk
veterán

"...deleted when you RE-CREATE a volume."

:K

nem arról van szó, hogy add a new disk to volume, hanem recreate.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8763) Haart válasza Tonyk (#8762) üzenetére


Haart
addikt

Szted a JBODból RAID1 az sima create? Az én olvasatomban ez RE-create. Hiszen ujracsinálod és jbodból RAid1 volume lesz.
Na mindegy tökre nem egyértelmű a leírás szerintem.
Ráadásul egy szót nem írnak arról hogy mit kell csinálni akkor ha eddig 1 lemezzel használtad a nast majd beteszel még 1 lemezt. És mint látod itt a topicban sem tudott rá senki válaszolni.
De akkor ezek alpján a RAID1 az nem re-create-nek számít hanem migrációnak, ami azt biztosítja hogy az 1-es lemezen minden adat megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#8764) arty válasza Ano (#8749) üzenetére


arty
veterán

nagyon jo, villamcsapas vagy hdd gyilkos nas hiba eseten ket peldanyod kuka. Ez nem mentés, ez csak "altató" - jobban alszol a hamis biztonsagerzettől :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8765) @Jocó@ válasza arty (#8764) üzenetére


@Jocó@
tag

Nem mondom, hogy nincs igazad, csak épp messzire vezet a téma. Tegye felhőbe? Vagy kérjen meg rokont/ismerőst, hogy tárolhassa nála a privát file-jait?

Nálam például egy SyncThing gyűjti az adatokat több forrásból. Mobilról fényképeket, több asztali gépről dokumentumokat, anyáméktól képeket.

Az utóbbi esetben így megvalósul a geo-redundancia.

HDD meghalás esetén a SyncThing mappája és konfigja mentve van a második HDD-re.
Ha Crypto vírus írja felül az eredeti helyeken a file-okat és a SyncThing azokból épp nem tárol annyi verziót, akkor sincs para, mert a második HDD-re soft link-ekkel mentek. 60 napig tárolva a file-okat.

Villám és Tűz ellen azonban nem véd.

Ha van esetleg ötleted a további fejlesztésre, érdekelne :)

(#8766) arty válasza @Jocó@ (#8765) üzenetére


arty
veterán

sajnos nekem elég gagyi a megoldásom:
- mobilok képei a google felhőbe mennek (de nyártól az ugye már "fizetős" lesz), egy ideig próbáltam a NAS-ra menteni őket, de nem tudtam lépést tartani a mennyiséggel
- itthon minden (egyéb) mentés a NAS-ra megy
- a NAS-ről készítek backupot.... időnként :D néha lelkesen hetente mentek, aztán van hogy lustaságból hónapokig nem (ez sima, manuális másolgatást jelent :( )
- a HDD-k vagy itthon vannak a polcon, vagy elviszem anyámékhoz, a lustaság/macera itt sem segít

ez a syncthing hogy működik? ha otthoni wifin van a teló, akkor felsynceli a képeket pl a nas-ra?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8767) Tonyk válasza arty (#8766) üzenetére


Tonyk
veterán

Android alatt Foldersync tökéletesen teszi a dolgát. Ha otthon vagy automatikus ment/szinkronizál vagy amit beállítottál neki. Többféle kapcsolatot, szolgáltatót tud kezelni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8768) Beni2360


Beni2360
félisten

törőlve

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8769) @Jocó@ válasza arty (#8766) üzenetére


@Jocó@
tag

Syncthing telepítést elég jól összeszedte itt egy kolléga:
[link]
Nekem bejött.
Ilyen [link] UI-on tudod beállítani a NAS-on a mappákat. Illetve a Windows-os kliens(ek)en is. Ott meg kell oldani az automatikus indítást.
Android kliens is van, azzal mennek nekem is a képeim.

Ahogy a kolléga fent írja, a Pulse (konfigok) és SyncThing (adatbázis) mappákat kell menteni.

(#8770) Ano válasza arty (#8764) üzenetére


Ano
őstag

tisztában vagyok vele, hogy ez csak akkor véd ha az egyik HDD behal!

Egyébként van nagyfeszültségvédős UPS rákötve, így a villámkár esélye is sokkal kisebb ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8771) Haart


Haart
addikt

Srácok az uj nasok milyen sebességet tudnak torrenten?
Azt tudom hogy a 325v2 az kb 10mb/s-et tud letölteni max. De olyankor nekem már nagyon laggol a kapcsolat a trasmission-el. Szóval sosem engedem odáig max ilyen 7-8ig talán. Máskülönben befagy kb a transmission.
Ugye a leírásban is ez van:
- mert a Transmission torrent klienssel képes akár 12-13 MB/s-sel is tölteni

Az a baj hogy ez a sebesség töredéke a netsebességemnek. Ez egy 100megabitnek felel meg.
Szóval a letöltés sokkal jobban is mehetne. Kérdés hogy másik nas vásárlásával ez megoldódna-e.

[ Szerkesztve ]

(#8772) solti válasza Haart (#8771) üzenetére


solti
senior tag

Nekem van mellette egy pi4, az csinálja a VPN-t meg a torrentet qbittorrent segítségével. Így megvan olyan 35-40 megabyte/sec (50-ről indul, kb 1 gigáig bírja is annyival, utána esik vissza 35-40 körülire és marad ott tartósan). Én ezért nem vennék másik NAS-t. Pi4-et az említett funkciók mellett meg párhuzamosan még több dologra is használhatod.

(#8773) M_AND_Ms válasza solti (#8772) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pi4 és mondjuk OMV?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8774) Haart válasza solti (#8772) üzenetére


Haart
addikt

Hát én nem akarok még 1 kütyüt ami egy Raspberry Pi. Az egész nasolásnak az lenne a lényege hogy minél kisebb és kevesebb dologgal oldd meg azt hogy éjjel nappal tudjál letölteni stb. gép bekapcsolása nélkül. Nekem nem kell még1 eszköz :B

(#8775) morfondőr válasza Haart (#8774) üzenetére


morfondőr
őstag

Én PC-n töltök és a letöltés helye egy NAS-on lévő mappára mutat. Mondjuk havi egy-két letöltés megy kb. torrentről.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8776) solti válasza M_AND_Ms (#8773) üzenetére


solti
senior tag

Nem próbáltam a pi4-et NASként, hiszen arra ott a zyxel,és tiszta diszkkezelésben talán még jobb a nas...

@Haart: igen, a plusz kütyü gáz szerintem is, de ez van. Legközelebb a routert és pit kiváltom 1 eszközzel, bár árban nem biztos, hogy jobban járok..
Egyébként kb 4 évig nekem is csak a nas volt, viszont nem volt így vpn, meg a torrent is lassabb volt sokkal

(#8777) Haart válasza solti (#8776) üzenetére


Haart
addikt

Hát igen nyersz egy kis speedet :D De mást nem sajna. Kiváncsi vagyok az uj nasok menynivel jobbak egy ilyen 5+ éveshez képest.

(#8778) stigma válasza Haart (#8771) üzenetére


stigma
addikt

Hi, én a helyedben 2 fajta irányba mennék el:

Épített NAS: J4125,J4105 integrált CPU-s lap, 8GB rammal szerelve ami kb 10W-ot fogyaszt loadban. Vagy egy i3-6100/7100 vagy ebből a T-s verzió ami 35W TPD-s + 8GB ram
Rendszerben a legegyszerűbb az OMV(openemediavault) + a sok sok programot Dockerbe tudod telepíteni. Nekem J4105+8GB ram +1 SSD(rendszer) 2 HDD + 300W-os táp.
qbittorrent-et a 200-as nettel ki tudom maxolni (~25MB/s) és mellette még vígan megy jonéhány konténerem pl.: Nextcloud, Transmission,Pihole, Plex,stb.
Oprendszer esetében Xpenology is kiváló, igaz ott figyelni kell a hálókártyára mi van benne + SATA portokra. Nekem N3150-es NUC-om van, nagyon bevált egy 2. backup NAS-nak lehet építek egy erősebbet, mert kiválóan fu akár kisebb gépen is pl.: Intel Atom

Itt csakis akkor vennék 6100/7100-at ha mondjuk Plex-el akarsz nyumolni és transzkódolni, vagy van olyan program ami elég erőforrásigényes.

Másik irány a Syno/QNAP vonal, ahol ha egy jobb netet akarsz kihasználni letöltésre, akkor csak Intel CPU-s NAS-t veszel pl.: 220+,720+,920+ vagy a régebbi modell syno 218+,918+

Ezekkel már egy 300-500 vagy jobb netet is szerintem ki tudsz használni. Ismerösöm 218+-os Syno esetén a 400-as netét kb ki tudta használni TM-el (~50Mb/s) viszont itt a TM egyszálas letöltése szabott határt szerintem.
Én is és mások is áttértek qbittorentre a többszálas6többmagos CPU esetén jobban gyorsabban tudsz szedni.

Itt csak az ár és az szab határt mennyit akarsz vele szívni. Ezek után már nem igazán kell parancsokat tanulni , max ha Docker-t tanulod akkor, de ott csak statikus előre definiáltakat adsz meg.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8779) Haart válasza stigma (#8778) üzenetére


Haart
addikt

Hát igen ahogy néztem az erősebb inteles nasok már 100k+-ban vannak.
Bár most találtam egy Asustort: AS3102T v2 ez a példány 90k.

[ Szerkesztve ]

(#8780) stigma válasza Haart (#8779) üzenetére


stigma
addikt

Nemtudom a pontos célt mire kell, de neked hatalmas előrelépés lenne, ha olcsóbban akarod a dolgot megúszni akkor az alábbiak:
Asrock J4205 ITX , ASRock J3160-ITX , ASUS N3150I-C , esetleg Q1900-as lapok valamelyie, 4GB ram, táp + ház.
Amit néznék:
- Sata portok száma: ITX lapokon 2-4 szokott lenni, igaz lehet bővítőkártyűt is venni
- Tápból valami jobb seasonic beleset lehet 10k-ig venni szerintem
- házból elég egyszerű itx méret is vagy sok HDD-s kell azt passzolom.

kb 50ből szerintem megállnál a felsorolt lapokkal, apróról használt RAM+táp + mondjuk egy Koolink Satellite ITX ház. Rendszernek mehet az OMV.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8781) stigma válasza Haart (#8779) üzenetére


stigma
addikt

Szemelteni nem akarok ide, max priviben folytassuk, vagy ugye itt ph!-n van erre topic, hogy milyen NAS-t vegyek.

Az tény eladni nem érdemes, de ennyi év után egy időtállót venne az ember.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8782) Haart válasza stigma (#8781) üzenetére


Haart
addikt

Az egy valami biztos hogy most ezért nem akarok egy mini itx házat összerakni géppel. Részemről nem éri meg a fáradságot, meg elég sokat is kéne konfigolni rajta.
Lehet megelégszem egy Qnap TS230-al az most megvan 60k környékén.
Igazából az ITX gépet nem használnám ki amugy sem egy pici plusz sebesség letöltésre(transmission) lenne jó én azzal megelégszem. De ha jól látom az már eleve jobb 20-30mb-ot el lehet érni vele a jelenlegi 10 helyett.

(#8783) stigma válasza Haart (#8782) üzenetére


stigma
addikt

Topciban kérdezz rá de egy Realtek CPU-s is megállná akkor nálad a helyét: QNAP TS-228A
vagy egy syno DS220j.

Ezekkel szerintem ilyen 30környéke szerintema plafon, a hozzájuk tartozó fórumban segítenek neked.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8784) Haart válasza stigma (#8783) üzenetére


Haart
addikt

Nézegettem már, most ezért nem irok be a topicba nincs tul sok kérdésem azt már itt kb megtárgyaltuk :D
DS220j sajna csak 512mb ramos a 228a pedig 1gb és a 230-as elődje. Ezeknél a 230 bőven jobb a 2 giga rammal. És ugyanannyiba kerül mint a 220j.

(#8785) stigma válasza Haart (#8784) üzenetére


stigma
addikt

Ezt te tudod jobban annyira "up-to-date" nem vagyok NAs-ok terén, de akkor megválaszoltad magadnak a kérdést. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8786) Haart válasza stigma (#8785) üzenetére


Haart
addikt

Köszi az infot amugy :R

(#8787) stigma válasza Haart (#8786) üzenetére


stigma
addikt

Nincsmit. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8788) Beni2360 válasza Haart (#8771) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az enyém általában 1000/200-s netnél 12-16MB/s közt látom de a végén ezt mutatja az átlagban. Nincs korlátozva a letöltés csak akkor ha videót nézünk a NAS-ról. Akkor olyan 7 MB/s-ra korlátozom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8789) Haart válasza Beni2360 (#8788) üzenetére


Haart
addikt

Mivel én transmission remote-al érem el 7mb/sec felett kb elveszti a jelet. És homokórázik meg befagy a kliens. Lehet hogy tudja a 12-16-ot is ha nem nézek rá soha, csak akokr használahtatlan közben a transmision.

(#8790) Tonyk válasza Haart (#8789) üzenetére


Tonyk
veterán

Titkosítás, kapcsolatok száma, stb befolyásolják az elérhetőségét.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8791) Ano válasza Tonyk (#8790) üzenetére


Ano
őstag

Nálam csak titkosítva mehet a csere-bere és a globális korlát 20 vagy 40-re van állíta (nem emlékszem most pontosan rá, majd később meglesem) és a max amit láttam az olyan 12-13 MB/s (routeren néztem a forgalmat), de ilyenkor a TM remote már csak homokórázik ...

Ez így működik több mint 5 éve, de megtanultam, hogy vagy korlátozzam le max 4MB/secre a töltést, vagy meg kell várni amíg lejön a torrent, mert különben nem érhető el a szolgáltatás :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8792) Haart válasza Ano (#8791) üzenetére


Haart
addikt

Igen ez így van, bár nem kell 4-re korlátozni nálam még 7nél is elvan, a fölött van baj. :K

(#8793) Beni2360 válasza Haart (#8789) üzenetére


Beni2360
félisten

csak akkor használhatatlan közben a transmision.
Értem én a gondod csak ezt nem, mit szeretnél közben csinálni? Új torrent hozzáadásánál nálam is homokozik + nem válaszol de aztán helyre áll a rend. Már megtanultam, hogy amikor letölt és egy másikat adnék hozzá vagy egymás után többet le állítom a letöltést és amikor minden bent van indítok. Áthelyezéskor is ugyan így járok el. Mást nem szoktam letöltés közben csinálni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8794) Haart válasza Beni2360 (#8793) üzenetére


Haart
addikt

Nem mondtam hogy nem lehet vele élni, csak nyilván megvannak a limitációi a hardvernek. :K Ezekkel a dolgokkal mindenki megtanul együtt élni. De ettől még nem ez a jó.

(#8795) Beni2360 válasza Ano (#8740) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ma megint nekifeküdtem ennek az
NFS megosztásnak de valami nem jön össze.
Hol követem el a hibát vagy mit kellene még tennem.
Csináltam egy videót miképpen próbálkozok eredmény nélkül. :U
Bárki aki tudna segíteni nagyon megköszönném.
-----------
Szerk 2.: viszont a path-mappába ha belemész -na ez nekem nem nagyon megy. Még a mappákat sem tudom elérni az (cd) és hasonló utasításokkal.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8796) Beni2360 válasza Beni2360 (#8795) üzenetére


Beni2360
félisten

Na este 8-ra kisakkoztam, hogy miképpen lehet megcsinálni. Én mindenképpen az NFS mappából kiindulva akartam áthelyezni a videót. Mire rájöttem, hogy a meglevő video mappából kel az NTS video mappát betallózni és onnan áthelyezni. Most már csak az említett SSH-n való útmutatást kellene megcsinálnom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8797) Ano válasza Beni2360 (#8795) üzenetére


Ano
őstag

A válasz az, hogy ezt a dolgot nem tudod az admin felületen megcsinálni úgy hogy közben megmaradjon az eredeti helyén a videó fájl.

Ami neked kell az az SSH vagy telnet csatlakozás (putty progival pl) és root user-rel kell létrehozni egy szimbólikus linket a videók mappádra ...

de ehhez kell egy kis unix/linux parancsismeret!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8798) Beni2360 válasza Ano (#8797) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor már csak egy kérdésem lenne. Ha egy samba alatt megosztott mappát áthelyezek az NFS alá akkor az elérési út marad feltöltésre - letöltésre vagy át kell írni?
Most próbálok áthelyezni és ezt kapom az OK gombra. :W . Mi lehet a gond?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8799) Ano válasza Beni2360 (#8798) üzenetére


Ano
őstag

nem jól közelíted meg a kérdést ... egy adott mappát akarsz létrehozni már egy létező eléréssel és mappa névvel ...

Inkább át kellene mozgatnod minden fájlt az NFS megosztásra a letöltésvezérlődben (Transmission vagy amit használsz)

De én még mindig biztonságosabbnak tartom ha az NFS megosztásod csak olvashatóra van létrehozva és csinálsz hozzá egy szimbolikus linket a videó mappádba ahol a videókat tárolod!

Kis segítség symlink létrehozáshoz.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8800) Beni2360 válasza Ano (#8799) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a választ de ez a symlink nekem magas. :U
Megpróbálom F6-tal áthelyezni a mappákat.
Csak azt nem értem, hogy tegnap sikerült 4 mappát áthelyezni és most nem engedélyezi. Még vissza helyezni sem. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.