Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) kisskd


kisskd
tag

Hdd-t kiszedem, megnézem, a webgui szerint OK. Tápot hogy szokás tesztelni, a cserén kívül? Gondolom alapvetően terheletlenül megvan a fesz., mert el sem indulna.

Egyébiránt eddig tartott a működés, webGUI-ból login oldalt látok, utána csak "please wait", SSH-n se a htop, se a top, se a ps aux nem ad kimenetet, csak a smiben világító kurzort.

[ Szerkesztve ]

(#8502) arty válasza kisskd (#8497) üzenetére


arty
veterán

voltak itt páran, akiknek ilyen megmagyarázhatatlan hibákat hdd hw hiba okozozott... lehet pecen hdsentienellel ranezetnek a hddre... :)

amugymeg nem eri meg az idot a troubleshooting, huzd ujra (ha a hdd1 rol le tudod menteni az adatot, mert asszem az elveszik)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8503) arty válasza laccy88 (#8500) üzenetére


arty
veterán

ha ssh-n elered, winscp vel a fajlokat le tudod menteni...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8504) kisskd


kisskd
tag

Közben néztem, HDSentinel, és WD diag szerint is tökéletes a HDD. Lehet este nekiveselkedek egy resetnek, de ki kéne eszközölni, hogy ne kelljen menteni, mert nincs kéznél fölös ekkora HDD (meg több kisebb se).

(#8505) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Már jó ideje használom a nast de külső hálózatról (internetről) nem érem el normálisan. Noip van beállítva a nason. Helyi hálózaton gond nélkül csatlakozok telefonnal ftp-vel és látom is a mappákat /tartalmakat. Ha ddns címmel csatlakozok akkor csatlakozik de nem listázza a mappákat /tartalmakat csak üres oldal jön be. Prort nyitva az ip cím fix. Mi lehet a probléma?

(#8506) Tonyk válasza Imi1981 (#8505) üzenetére


Tonyk
veterán

Routerben ha van ftp helper funkció akkor kapcsold be. Ha nincs, megfelelő portforward kell (21-es port (vagy a beállított port 21-re forwardolása) + passzív portoknak pár port beállítása es forwardolása)
Ftp klienst passzív módra állítsd.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8507) Imi1981 válasza Tonyk (#8506) üzenetére


Imi1981
veterán

Sikerült köszönöm! 22 - es portot állítottam régebben valamiért és most vissza állítottam 21-re és 21 - re forwardolok nagyobb/hosszabb portszámról ahogy régen egyszer javasoltad. Nagyon kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#8508) arty válasza Imi1981 (#8507) üzenetére


arty
veterán

egyszer rommá fognak törni.... pláne 21-es a default ftp port, óriási hiba ezt így kitenni....

a gyári ftp srv-ben van kismillió exploit, 10 éves kiskínai töröl majd mindent a nasodról, viccből... és akkor "olcsón" megúsztad

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8509) solti válasza Imi1981 (#8507) üzenetére


solti
senior tag

ha mindenképpen ftp-t akarsz használni, akkor húzzál fel rá egy vpn szervert, és azon keresztül érd el a ftp-t...

(#8510) Imi1981 válasza arty (#8508) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem közvetlenül a 21 port van nyitva hanem ahogy egyszer tonyk tanácsolta (ha már mindenképpen ftp-vel akarom elérni) , hogy például 2498 port van irányítva a 21-re. Szóval ftp kliensben azzal lehet elérni ( nem a 2498-as portot használom csak példa volt). Nem értek a vpn-hez. PC-men is van ftp szerver és már évek óta használom bár ott úgy van beállítva, hogy csak olvasni tudják írni /törölni nem és ott más portot használok nem 21-et.
Remélem nem tréfál meg a kis kínai de én ezt így tudom megoldani. Ez így nagyon gáz?

A VPN lassít ha jól tudom. Ha meg jó VPN kell az havidíjas.

[ Szerkesztve ]

(#8511) solti válasza Imi1981 (#8510) üzenetére


solti
senior tag

vpn az saját vpn lenne (openvpn), ami a nason fut, és arra csatlakozol távolról. De ha nem értesz hozzá, hagyjuk.
Ftpnél a másik port választása minimalisan ad csak nagyobb védelmet, a jogok állítása meg sajna nem sokat ér az exploitok ellen.

(#8512) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok. Volna egy kis gondom, tegnap még be tudtam vagyis el tudtam érni a win 10-ban hálózati helyről a NAS-t de ma semmiképen nem tudom nem elérhető, nincs jogosultságom stb.
A mási két média boxomat simán elérem ugyan onnan. Semmit nem állítottam el a NAS-ban böngészőben be tudok lépni.
Valakinek ötlete mi lehet a gond? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8513) robi-k válasza Beni2360 (#8512) üzenetére


robi-k
őstag

SSH-n elindított MidnightCommander-ben látod normálisan a lemez(ek) tartalmát, minden olvasható?

(#8514) Beni2360 válasza robi-k (#8513) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm azt tudom de én szeretem a vizuális mappa szintű elérést. Tegnap sztrájkolt ma már simán elérhető volt annak ellenére, hogy a lapit többszőr is indítottam tegnap. Valami mélyen beakadhatott a rendszerben. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8515) shteer válasza Beni2360 (#8514) üzenetére


shteer
titán

Legújabb win update úgy látszik letiltotta az SMB1 kiszolgáló komponenst (nálam is):

kapcsold vissza, restart és jó lesz

..szerintem jónak tűnik

(#8516) Tonyk válasza shteer (#8515) üzenetére


Tonyk
veterán

Elég csak az ügyfél visszakapcsolása!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8517) shteer válasza Tonyk (#8516) üzenetére


shteer
titán

Nekem az be volt kapcsolva és mégsem értem el

..szerintem jónak tűnik

(#8518) Beni2360


Beni2360
félisten

Köszönöm mindenkinek de helyre állt a rendszer, hogy mitől azt nem tudom. És azóta semmi gond. A SAMBA 1.0-t már vagy 2 éve kikapcsolták és azt akkor vissza kapcsoltam.
shteer - De most megnézve a középső ki volt kapcsolva. Kipipáltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8519) Tonyk válasza Beni2360 (#8518) üzenetére


Tonyk
veterán

Kiszolgáló nem kell (minek is kellene ahhoz , hogy hozzáférj ) a kliens részére.
Leellenőriztem (de minek????? :W ) itthoni 5 gépen:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8520) Beni2360 válasza Tonyk (#8519) üzenetére


Beni2360
félisten

:R Vagyis nem kell középen pipa? Kivehetem onnan. Már nem emlékeztem olyan régen néztem rá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8521) Tonyk válasza Beni2360 (#8520) üzenetére


Tonyk
veterán

Sebezhetőség szempontjából 1-2 fokkal :) jobban jársz, ha csak a kliens van kipipálva. Egyébként ha rajta tartod az egeret az ügyfél és kiszolgáló során, akkor el is olvasható a magyarázó leírás, hogy mire jó be- vagy kikapcsolni kívánt szolgáltatás:

"Az SMB1.0/CIFS rendszerű ügyfél támogatása hagyományos KISZOLGÁLÓK eléréséhez."

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8522) Beni2360 válasza Tonyk (#8521) üzenetére


Beni2360
félisten

:R :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8523) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

A szolgáltató kicserélte a hálózati elosztót (F@st 5670) és azóta nem működik a TM. A NAS-t elérem a TM web interface működik, de az új torrenteknél nem indul el a letöltés.
Az új elosztóban elméletileg nyitottam portot. Ezt hogy tudom ellenőrizni?

(#8524) zako


zako
tag

Csak egy gyors kérdés. Jelenleg egy WD Red 2 TB HDD van a NAS-ban JBOD-ban, de eléggé lecsökkent a szabad hely rajta. Ha vennék egy ugyanilyen HDD-t a második slotba, akkor csak az új HDD-t formázza le a NAS, és utána hozzá tudom fűzni a régihez? Azaz a médialejátszó, a PC, stb. egy 4 TB-os HDD-t lát majd? És ami még fontosabb, a beállítások és a telepített programok megmaradnak, ugye? RAID-et nem szeretnék.

(#8525) Tonyk válasza zako (#8524) üzenetére


Tonyk
veterán

Hozzá tudod fűzni, de ha ez egyik kiesik az adatok csak a hibátlanról nyerhetők vissza (linux tudás kell hozzá).
Én nem fűzném hozzá semmiféleképpen, ha nem vagy linuxos "hangulatodban". Külön kötetként használd, így nem lesz később gondod egy esetleges meghibásodáskor.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8526) zako válasza Tonyk (#8525) üzenetére


zako
tag

Köszönöm a választ!

(#8527) Beni2360 válasza Tonyk (#8525) üzenetére


Beni2360
félisten

Én anno hozzá fűztem és törölte -formázta az első HDD-t is.
Újból kezdtem a papír gyűjtést. És vicc az egészben az volt, hogy csak egy 250 GB HDD-t kipróbálásra akartam. :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8528) Zaji válasza Zaji (#8523) üzenetére


Zaji
őstag

Ebben valaki tudna segíteni?
Köszönöm.

(#8529) Tonyk válasza Zaji (#8523) üzenetére


Tonyk
veterán

[link] [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8530) Zaji válasza Tonyk (#8529) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#8531) Zaji válasza Tonyk (#8529) üzenetére


Zaji
őstag

Ha hálózati oldalról minden rendben van és mégsem működik akkor milyen beállításokat nézzek át a NAS-on?

(#8532) Tonyk válasza Zaji (#8531) üzenetére


Tonyk
veterán

- A routerben WAN cím tuti u.a. cím, mint a whatismyip.com kijelez?
- Port tuti open?
- TM-ben nincs engedélyezve a portforward ugye (már ha nem használod az upnp-t)?
- TM logban van valami?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8533) Zaji válasza Tonyk (#8532) üzenetére


Zaji
őstag

Igen, ugyan az az IP cím.
A port elméletileg nyitva van.
A TM beállításait nem változtattam, mert korábban működött és csak a router csere óta van a hiba.
TM logot hol tudom megnézni?

(#8534) Tonyk válasza Zaji (#8533) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott ahová beállítottad . Rendszerint /ffp/tm/.transmission-daemon

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8535) [w]


[w]
őstag

ma megpróbáltam putty2-vel SSH-n belépni a nas-ra, erre az alábbi hibaüzit dobja:

tény, hogy régen használtam, de mi lehet a hiba? :F semmi extra beállítás nem rémlik, annyira nem bonyolult

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8536) [w] válasza [w] (#8535) üzenetére


[w]
őstag

oké, putty2-vel nem sikerül, de a régi putty-tyal a biztonsági figyelmeztetés elfogadását követően beenged...
de mi a gond? a nas-on régi az ssh vagy mi? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8537) solti válasza [w] (#8536) üzenetére


solti
senior tag

valszeg... openvpn-nél is hasonló szívás van...

(#8538) Tonyk válasza [w] (#8535) üzenetére


Tonyk
veterán

Pedig a hibüzi mindent elmond. Nem támogatott cipher a nas felől.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8539) [w] válasza solti (#8537) üzenetére


[w]
őstag

de kapja már be, attól hogy valami régi még szokás/illik vele visszafelé kompatibilisnek lenni vagy megadni a kockázatvállalás lehetőségét, hogy ha hülye vagyok és így is használni akarom akkor saját szakállamra tehetem...

de nyugodt vagyok, ezt a cuccot csak a tv használja belső hálón, nincs kiengedve. csak most kattanásom volt, hogy be akarok lépni - már elmúlt. :B

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8540) Tonyk válasza [w] (#8539) üzenetére


Tonyk
veterán

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a putty 0.74-nél tart. (2020.06.27)
Mi ez a putty2 ?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8541) Zaji válasza Tonyk (#8532) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Sajnos továbbra sem működik. Próbáltam belépni Telnet-et használva, de ezt kaptam:

Az lehetséges, hogy az IPv6 okoz gondot?
Köszönöm segítséged.

(#8542) Tonyk válasza Zaji (#8541) üzenetére


Tonyk
veterán

TM-ről beszéltél, most meg beszúrtál egy FTP log-ot :F Akkor miben is kérsz segítséget?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8543) lorcsi


lorcsi
veterán

mióta átálltam win 10-re kiakaszt a nas

routerben-nas.ban nem állítottam semmit semmit
a win7 esetén kérte a felhasználó+jelszó kombót ha pc-ről be akartam rá jelentkezni
win10 esetén ezt nem kéri :F
Ez a gép\NSA325-v2\Videos\By Folder\video => hozzáférek a filmekhez (lejátszani és másolni stb..)

DE
a hálózati résznben visszadobja a win10, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni a nas-al, elégési út nem lalálható
a /workgroup részben nem látja

hol lehet a hiba?

(#8544) gduck válasza lorcsi (#8543) üzenetére


gduck
addikt

(#8545) lorcsi válasza gduck (#8544) üzenetére


lorcsi
veterán

ezzel kezdtem, ez megvolt

(#8546) gduck válasza lorcsi (#8545) üzenetére


gduck
addikt

Jaaaa, hogy csak a hálózatos részben nem látod az intézőben? Nincs olyankor sárga csík felül, hogy engedélyezzed a felderítést?

Szerk:
Próbáljad meg a Windows Szolgáltatásoknál ezeket elindítani: ;)
- Funkciófelderítő szolgáltató
- Funkciófelderítő erőforrás közzététele

[ Szerkesztve ]

(#8547) lorcsi válasza gduck (#8546) üzenetére


lorcsi
veterán

nincs ilyen, csak bedobja h nem látja

(#8548) Zaji válasza Tonyk (#8542) üzenetére


Zaji
őstag

Igazad van, félreérthető voltam.
Ahhoz kérek segítséget, hogy amióta kaptam egy új ONT-t (router) a szolgáltatótól azóta nem indulnak el az új torrentek letöltései. Portot nyitottam újat, elméletileg működik.
Nem sikerült belépnem az SSH-n keresztül.
Milyen beállításokat kéne átnéznem?

(#8549) Tonyk válasza Zaji (#8548) üzenetére


Tonyk
veterán

"Igazad van, félreérthető voltam."

Nem. Nem félreérthető voltál, hanem nem összekapcsolódó dologokról beszéltél.

"Portot nyitottam újat, elméletileg működik. "

Javaslom, akkor járjunk már a végére ezeknek az "elméletileg" dolgoknak. Pár screenshoot sokat segítene : Nas IP beállítások, TM beállítások (Hálózat (WAN) fül), router porforward.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8550) arty válasza lorcsi (#8543) üzenetére


arty
veterán

a nas IP címét tudod? biztosan jól tudod? ;)
pingelni is lehet? böngészőből eléred a webes felületét?
intézőben \\IP_CIM feldob bármit a windows ?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.