Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) vlevi válasza Shokkolo (#7300) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most, hogy mondod...
Gondolom úgy van beállítva, hogy a letöltést egy ideiglenes mappába csinálja, a letöltés után mozgatja át az eredeti helyére.
Szerintem az egyik torrent végleges helye rossz helyre mutatott, olyan helyre, ahova nem tudott másolni, és beleőrült a filerendszer rejtelmeibe.

(#7302) Shokkolo válasza vlevi (#7301) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem mutathatott rosz helyre, mert fixen 3 mappám van ahova töltök, és mindig változatlan.
Ami miatt méginkább nem gondolnék erre:
- kitöröltem minden torrentet, hozzáadtam egy újat és az is rebootolta folyamatosan

Örülök hogy megoldódott mindenestre :K

Bár lehet nem árta negy frissebbet felpakolni.
De elég rég elvesztettem a fonalat :(
Plusz nem tudom van-e már stabil verzió 520-ra, ami tényleg ki tudja használni a 2 magot...
Régen sajnos amiatt (is) foylamat rebootolgattak a nasok :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7303) Tonyk


Tonyk
veterán

Fordítottam egyet a legújabb TM-ből: 2.94+ #9335: [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítása

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7304) -ZeeZee- válasza Tonyk (#7303) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Amatőr kérdés, de miért "kell" (az "ajánlott" szó talán jobban ideillek) frissíteni? Én még most a 2.82-est használom, 3 éve csak áramszünet idején van leállítva, hiba talán 1-szer volt, hogy megjelent 1 ismeretlen torrent, de ezen kívül hibátlan.

szerk: Természetesen köszönöm a munkádat. :R

[ Szerkesztve ]

(#7305) Tonyk válasza -ZeeZee- (#7304) üzenetére


Tonyk
veterán

Irtózatos mennyiségű javítás volt (biztonsági és egyéb javítások tömkelege) azóta, a 2.84 legalább 4 éves, de én nem írtam, hogy frissítened kell-t, hol látod?
De persze win vonalon használhatsz XP-t vagy win95-öt is, azok is működnek.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7306) TRob1 válasza Tonyk (#7303) üzenetére


TRob1
veterán

Köszönjük! :R

Azt tudnám a TM GUI-t miért nem frissítik már hosszú hónapok óta.

¤ R'n'R ¤

(#7307) Shokkolo válasza Tonyk (#7303) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm én is!
Egy "apró" kérdés, le lehet valahogy krédezni a TM verziószámát, ami aktuálisan fut?
Nekem nem onnan futott a TM, ahová a leírásod mutat, mert egy őskövület Mijzelf féle ment eddig, ami
/opt/etc/transmission/ -alól fut.

Lehet, hogy nem volt az évezred ötlete, de itt irattam felül, látszólag sikeresen...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7308) Shokkolo válasza Shokkolo (#7307) üzenetére


Shokkolo
addikt

Srry kicsúsztam a szerkesztésből mire meglett, de azt hiszem sikerült:

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7309) Tonyk válasza Shokkolo (#7307) üzenetére


Tonyk
veterán

TM GUI írja a bal alsó sarokban pontosan:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7310) Shokkolo válasza Tonyk (#7309) üzenetére


Shokkolo
addikt

Látszólag sikerült, de valami mégse OK...
Iszonyatosan eszi a NAS-t, és al etöltésem se megy 1,2-1,3 MB fölé, ennek a 10x-esét azért tudta :(
Tudnál esetleg segíteni valahogy teljesen kigyilkolni a monstani TM-emet,
és egy teljesen szüzet felhúzni?

putty, ffp, mc adott...

Ennél a tempónál ez nem hinném, hogy egészséges:

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
4550 root 20 0 117m 82m 2528 S 100 8.3 22:19.40 transmission-da

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7311) Upo válasza Shokkolo (#7310) üzenetére


Upo
addikt

Ez nem csak egy újraindexelés? Nézz rá egy fél nap múlva vagy ha sok anyag van akkor jövő héten.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#7312) Tonyk válasza Shokkolo (#7310) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudom mikori az előző tm, de 2.94- re váltáskor újra ellenőrzi a torrenteket. Várd ki ki, utána jól működik. (Mondjuk most is jól működik, azt csinálja, amit kell)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7313) Shokkolo válasza Tonyk (#7312) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ez a bajom, mert nem kellett semmi újraellenőriznie.
Minden letöltés ki volt törölve váltás előtt pont a szenvedésem miatt, és alig pár darab lett azóta is csak hozzáadva.
Egyszerűen tetü lassú lett, amint beraktam egy letöltést alig maradt elérhető még a csiga tempónál is.

Vissza szenvedtem egy régi, Mr Dini féle elvileg 520-ra fordított TM-jét, és újra normális a sebesség (a letöltési is, és az elérhetősége is a nasnak).
Valami nálam nagyon megborult a múltkor :(

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7314) gduck válasza Shokkolo (#7310) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Másik mappába indexeli a torrenteket! Várjál türelmesen ;)

(#7313) Shokkolo : most olvasom... A régebbinek mi a verziószáma?

[ Szerkesztve ]

(#7315) Shokkolo válasza gduck (#7314) üzenetére


Shokkolo
addikt

2.92 (14.714)

Anno így volt fent Dini repójában:
520-packages/Transmission-2.92-arm-1.txz

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7316) gyulazsolti válasza Shokkolo (#7315) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Dini-nek itt vannak a cuccai. Most is leszedhető. 2.93 van 520-ra, a csomagban. [link] [link]

(#7317) Upo válasza gyulazsolti (#7316) üzenetére


Upo
addikt

Azt azért érdemes tudni, hogy a dual core 520-ra (és 326-ra) a transmission_5 2.93 csomag való, sokkal jobb mint a sima ami a 310-320-325-re (amik még egymagos procival rendelkeznek).
Simáról a transmission_5-re mikor frissítettem akkor elkezdett fagyogatni, de leállítottam az összes torrentet, újraindítás, elindítottam őket, azóta megy stabilan.
Ha valaki cserélni akar akkor előbb állítsa meg az összes torrentet, várja meg amíg tényleg megáll mind, azután frissítsen. Ha benne marad a konfigban hogy van futó torrent akkor gond lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#7318) gduck válasza Shokkolo (#7315) üzenetére


gduck
addikt

Az még máshol tárolta a torrent fájlokat... 2.94-től változott.

[ Szerkesztve ]

(#7319) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Adott a címbeli NAS, ami úgy tűnik, betegeskedik. Egyszercsak megakadt a filmlejátszás, hálózati hibára hivatkozva. Utána hiába lett újraindítva a NAS és a router is, nem lehet elérni. Resetelve is lett, eleinte úgy tűnt, hogy be lehet lépni, majd megállt a hdd ledek villogása, és onnantól kezdve semmi. Se a webes felületen, se telneten keresztül nem lehet belépni.

2 vinyó van benne raid1-ben, értékes adatokkal, amik mindenképp kellenének.

Mi lehet a hiba oka? Megsérült volna az egyik vinyó? Vagy a raid?

Ha a raid sérült, akkor hogyan lehet visszaállítani az adatokat? Épp a nagyobb biztonság miatt lett ez a felállás választva.

(#7320) ngabor2 válasza ngabor2 (#7319) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Kis fejlemény: próbáltam egy vinyóval, de mindegy, hogy melyik van benne, ugyan úgy csak egy ideig elérhető, aztán megáll. Ha sokáig várunk, akkor a hdd led lassan kezd villogni, ha jól olvastam, akkor aludni készül.

Rányomtam egy fw frissítésre, el is ment 55%-ig, aztán csak villog sárgán a led, a hdd led meg áll, aztán az is lassan villog...

(#7321) Shokkolo válasza gyulazsolti (#7316) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nagyon köszönöm, holnap megnézem :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#7322) gyulazsolti válasza Shokkolo (#7321) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Kettő van.
De ahogy Upo írta a transmission_5 2.93 , jó az 520-ra. De ezt ott is jelezte Dini.

(#7323) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok, megosztom mindenkivel, hogy jártam.
A jómúltkor jeleztem, hogy mintha feltörték volna a hálózatom és majdnem teljesen letakarították a 325 NSA v2-met.
Akkor egy pár dolgot leállítottam (drop, google szinkron), illetve a legtöbb könyvtárt csak root írás jogodultságra hagytam meg; de továbbra is használtam ahogy annak előtte (kis kényelmetlenségekkel az új beállítások miatt).
Az elmúlt héten újra feltörték a hálózatom, és most változatosság kedvéért le is kódolták ami a NAS-on volt kedves üzentet hagyva, hogy 500 USD-ért visszaállítják az állományokat.
Mivel főképpen videók voltak még csak rajta ezért "kár" nem ért, de azért ez erőteljesen megkérdőjelezte számomra a biztonsági szintjét a NSA-nak.
Csak arra tudok gondolni, hogy a torrent vagy más állandóan hálón, és router oldalról nyitott porton lévő (mivel máshogy nem megy) törhették fel, mert az összes PC-n van vírusírtó, és aktív malware-ransomware figyelés így azt nem - nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy "onnan" fertőzödött volna valami, és csak a NAS-on végzett volna rombolást. Ami ezt erősíti, bennem, hogy a torrent kliens root jogosultsággal fut és ezért lehetett képes törölni/módosítani állományokat.
Most teljes törlést csináltam, újra particionáltam a hdd-ket, mindent lekapcsoltam; SSH/Telnet-et is (értelemszerűen nincs ffp, extra csomagok stb) beépített letöltésvezérlőt használok, csak akkor csatlakozva a NAS-hoz ha az előzetesen letöltött torrent file-t át akarom másolni; a videókat továbbra is TV-ről nézem; az összes mappa olvasási jogosultságú.
De ettől eléggé "fapados" lett a NAS-om; a gyors és erőforrásbarát minidlna kuka; a konfigurálható és pc-s / android-os transmission vezérlés kuka, egyéb szinkronizációk kuka.

Van valakinek ötlete? VPN? Mi lenne a jó megoldás?

Még egy kérdés - mivel mostanában előfordult, hogy arra értem haza, hogy a hdd lámpa, illetve a piros led villogott - ezt okozhatják "kívülről"?

És kivánok mindenkinek biztonságos NAS-ozást!

[ Szerkesztve ]

(#7324) arty válasza nandozo (#7323) üzenetére


arty
veterán

korábbi transmissionnal meg tudtam oldani, hogy nobodyként fusson, egy frissítés után már nem... (azóta nem próbáltam)

routeren van upnp bekapcsolva?
vagy kézzel forwardolod portokat az NSA-ra?
ugye a transmission webes felülete nincs kitéve a netre?
(egyáltalán: mik vannak "kitéve"? azaz milyen portok forwardolódnak? transmission legújabb?)

a nem átirányított portok letiltásának nincs különös értelme, hacsak nem mégis azt gyanítod, hogy az egyik, már belső hálón levő gép fertőzte meg az NSA-t...

piros led: hdd smart értéke problémás -> hdd hiba (hdsentinel van az nsa-n? keress rá itt a topikban!)
de talán a webes GUI-n is látszódnak egy piros lámpáig elutó smart érték....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7325) nandozo válasza arty (#7324) üzenetére


nandozo
tag

Szia,

Először én is valami ilyesmit kerestem, de még nem találtam meg, linuxhoz annyira nem értek.

UPNP-vel derít fel a router (enabled) illetve 9091-et kézzel adtam meg (hátha nem találja).
Nem volt; csak házon belül használtam a transmission remote gui-t.

Pontosan nem "láttam" (router-en nem okos Strong WR1201), hogy azzal nézzem meg; port ellenőrzést nem csináltam win10 alól, de az egyes szolgáltatások (drop, youtube, google) gondolom nyitnak meg maguknak portokat - de lehet, hogy nem; illetve anno kísérleteztem külső CIFS csatolással - ezt elfelejtettem megszűntetni miután nem használtam - nyitva maradt. De az első után ezt "becsuktam".

Most nincs; mivel letiltottam a telnet/ssh-t is; így ffp / illetve más "külsős" csomagok sem elérhetők.

(#7326) solti válasza nandozo (#7323) üzenetére


solti
senior tag

de azért ez erőteljesen megkérdőjelezte számomra a biztonsági szintjét a NSA-nak.
Hehe:) NSA biztonsági szint;) Ők olyanok mint Chuck Norris, nem te töröd fel őket, ők törnek fel téged...na mind1:)

On: sajnálom, nekem még nem volt ilyen lassan 3 év alatt, pedig nekem a transmission webgui-ja publikus (ok, jelszóval védve, de nem hinném, hogy sokat ér, ha megakarják törni). Mondjuk a transmission-ön kívül mást nem engedtem ki, róla, bár a routeren van uPNP konfigolva. Nem lehet ,hogy otthon valamid megfertőződött, és az kapta el a NASt? mert ha zsarolóvírust bekapsz pl laptopon, az ha látja a nast, igyekszik megtámadni...

szerk: ha elsőre ki volt engedve a CIFS, akkor abba semmi meglepő nincs, de akkor sem, ha a második esetnél telnet(!) és ssh is ki volt engedve... Akkor nagyjából csak idő kérdése volt

[ Szerkesztve ]

(#7327) Tonyk válasza nandozo (#7325) üzenetére


Tonyk
veterán

Én úgy gondolom belül szedtél össze valamit, az ugrott neki nasnak. Mondjuk ezen upnp-vel nem kell csodálkozni. Több mint 6 éve megy a nasom, ssh, tm, sftp, ftps ki van forgatva, ddns-en ül, upnp és telnet nincs, webadmin nincs kifordítva.
Nem az ssh a gyenge pont, hanem a user.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7328) arty válasza nandozo (#7325) üzenetére


arty
veterán

a 9091 a transmission admin felülete, ha az ki volt téve a netre (volt portforward) akkor azon törtek meg - _NE_ tedd ki! (azaz nem forwardold a routerben a net felől a nas-ra)
még akkor sem ajánlott, ha folymatosan frissen tartod a transmissiont! (nem javítanak minden exploitot azonnal)

ahoz, hogy bentről (a belső hálódról) adminisztráld a trans gui-val a torrenteket, ennek a portnak nem kell forwardolva lennie! CSAK a 'peer listening port' / 'incoming port' -nak kell forwardolva lennie (a gyorsabb letöltéshez)!

tehát összességében a routeredben a nas felé CSAK egyetlen portnak, az említett peer listening portnak kell/szabad forwardolva/átirányítva lennie! ezesetben biztonságban vagy, lehet FFP, SSH, TELNET - amit csak akarsz! feleslegesen nem kell megnehezítened a saját életed.... ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7329) Tonyk válasza arty (#7328) üzenetére


Tonyk
veterán

Ki lehet tenni , csak nem standard porton + Egyátalán nem biztos, hogy itt fúrták meg. Na meg ugye lehet benne korlátozni, hogy milyen ip tartományokból lehessen hozzáférni. De akár router oldalon is szabályozható ez...

Pár hozzászólással feljebb azon ment a dilemma, hogy minek frissíteni, mert tölt ez így is. Remélem az ilyen üzeneteket olvassa a kérdés feltevője is...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7330) arty válasza Tonyk (#7329) üzenetére


arty
veterán

persze, hogy nem biztos, de a korábbi hsz-ek alapján nem az első alkalom lenne, hogy valakit a webre kitett "régi" transán keresztül hekkelnek meg (meg azért fura, hogy ha benti gépe enkriptálta az smb-n keresztül a fájljait, a lokál gépen levő fájlokat miért nem bántotta? ha viszont a nason keresztüli a fertőzés és modern az OS a lokál lan gépein, akkor nincs smb/megosztás, ergo azokat ezért nem tudta enkriptálni a nas felől. de ez tényleg csak tipp, ezt már sose fogjuk megtudni :) )

bár tényleg gyorsan szállítod a trans frissítéseket (örök hála), én csak vpn-ről merném vezérelni a transmissiont (meg igazából bármi mást is...). így egy "kapud" van, amit karban kell tartani és onnantól "minden" van - persze ha megtörik a vpn-t, akkor a hekkereknek is minden van :D

emlékszem, régesrégen openwrtn volt olyan lehetőség, hogy adott portokat kellett "megkopogtatni" és csak akkor nyílt meg a vpn portja, amin egyáltalán nekiállhattál autentikálni (certel + pass-al) - ha EZT is feltöri valaki, akkor pedig már úgyis mindegy........... (sajna már nincs ilyen setupom, telekomos lett a 'router' :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7331) rruzsi válasza Mr Dini (#6588) üzenetére


rruzsi
tag

Sziasztok!

Én belevágtam a SEVpn telepítésébe, Mr Dini leírása alapján. Valamit rosszul csinálhattam de sajnos sehogy nem bírok rájönni. Odáig ok, hogy a kliens csatlakozik a vpn szerverhez a 1194 porton keresztül, ip címet is kap a virtual DHCP server töl, de onnan tovább nem érek el semmit, már a nasnak a lan címét sem.
a vpn server 192.168.0.200
a kliensem 192.168.0.201 ahogy megadtam a configban
a nas lan címe 192.168.0.3 ami már nem elérhető. Tudnátok segíteni benne mit ronthattam el, köszi!?
Köszönet az eddigi segítségekért nagyon jó a fórum! :C :R

(#7332) Tonyk válasza rruzsi (#7331) üzenetére


Tonyk
veterán

Te most belső hálóról vpnezel belső hálózatra? :N

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7333) gyulazsolti válasza Tonyk (#7332) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia, sziasztok!

Ezek a fordítások TM-re, az 520-ra is jók?

transmission_5-2.93-arm-1.txz Ez van fent. Mivel én csak itthonról kezelem, belső hálón, akkor is érdemes frissíteni?

(#7334) rruzsi válasza rruzsi (#7331) üzenetére


rruzsi
tag

Nem, egy netes gépról lépek be az otthoni nasomra, és azon keresztül ugye szeretném elérni a többi eszközt is.
Már az elméletem sem jó? :(

[ Szerkesztve ]

(#7335) rruzsi válasza Tonyk (#7332) üzenetére


rruzsi
tag

@Tonyk

Bocsi a válasz neked ment volna :(

Nem, egy netes gépról lépek be az otthoni nasomra, és azon keresztül ugye szeretném elérni a többi eszközt is.
Már az elméletem sem jó? :(

(#7336) Tonyk válasza rruzsi (#7335) üzenetére


Tonyk
veterán

Potok gondolom rendesen be vannak forgatva a nasra a routerben? Az otthoni public ip-re próbálsz meg kapcsolódni?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7337) Tonyk válasza gyulazsolti (#7333) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem értem miért hiszitek azt, hogy csak akkor érdemes frissíteni, ha távolról manageled a tm-et. Hogy leegyszerűsítsem: Windowst is akkor frissíted, ha távolról használod?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7338) rruzsi válasza Tonyk (#7336) üzenetére


rruzsi
tag

Igen az otthoni public ip -re ami egy no-ip -s ddns. Az 1194, es porton keresztül kapcsolodok, és ahogy mondtam, sikerül is, tehát a szeverre be is tudok menni, megkapom az ip- t is csak a többi eszközömet nem látom, amelyekkel így már egy alhálóba kéne legyek. Még egy dolog, ha pl nem engedéyezem a virtual dhcp server -t akkor viszont már ip -t sem kapok, tehát biztos hogy a szerverből nem megy tovább a forgalom a lan fele, csak azt nem tudom miért.

A secureNAT configuration kicsit nem volt egyértelmű de így állítottam be:

(#7339) arty válasza rruzsi (#7338) üzenetére


arty
veterán

nem kerülsz egy "alhálóba" attól, hogy az ip-k látszólag egy subnetben vannak :) (sőt, ez nem is ajánlott beállítás!)
ahoz a vpn szoftverben kell egy beállítás(i lehetőség), hogy elérhesd az adott gépen (amire bevpneztél) kívül annak másik hálózati interfészén elérhető eszközöket!

hiszen most van egy fizikai hálókártyád, ami a helyi hálózatot látja
és van egy virtuális, vpnre használt hálókártyád, amire konkrétan becsatlakozol "kívülről"

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7340) Tonyk válasza rruzsi (#7338) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem ismerem ezt a vpn-t, de nincs benne kliens izolácó?

Arty. Ha a hálózatban fizikailag azonos subnetben vannak, akkor pedig de. Esetleg akkor nem ha másik VLAN-ba kerül besorolásba.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7341) rruzsi válasza arty (#7339) üzenetére


rruzsi
tag

Ez a Mr Dini által ajánlott VPN (SoftEtherVPN) amely kiküszöböli (nekem még nem) azt a hardver korlátozást amit a Zyxel vezetett be, hogy nem lehet bridge lni a két kártyát. Openvpn már csináltam én is ott sima local bridge és kész is volt, de itt ugyebár nem járható út, amúgy ez alapján próbáltam volna.

[link]

(#7342) arty válasza rruzsi (#7341) üzenetére


arty
veterán

elolvastam Dini leírását, de nem látom, hol ír a belső lan elérhetőségéről - pusztán a nas elérhetőségét említi (vagy én olvasok figyelmetlenül?)

ill még kérdés: DisableUserModeSecureNAT - ezt 0 vagy 1-re állítottad? leírás szerint 0, de képen 1 látszik, szal el lehet rontani ...

(egyébként igen, a bridgelésre céloztam, az openvpn-ben külön beállítás, de itt ugye a zyxel által tiltott :( és oké, hogy a lokális tartalmat valahogy mégis eléred (nem értem a hekket), de mást nem)

tonyk: szerintem pont nincsenek egy hálózatban, hiszen a két adapter sehol nem ér össze, nincs route köztük (és bár nem értek hozzá kellően, de szerintem a vpn tunnel az pont ugyanúgy szeparált, mint amikor vlan tagelsz, csak más a mód - egy/közös fizikai rétegen több hálózat)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7343) rruzsi válasza arty (#7342) üzenetére


rruzsi
tag

Azon én is gondolkodtam :) 1 v 0 mivel a leírás azt mondja hogy 0!!! inkább annak hittem, a képen könyebb elrontani szerintem :)
Tényleg nem írja, de midig ezt javasolták a médiaszerver távoli elérése helyett, a DLNA teljes funkcionalítása miatt. Valójában, az eredeti problémám az, hogy most 2 DLNA szervert futtatok de a Twonky-t csak egyetlen 1 dolog miatt mégpedig a zCloud nevü program. Távoli lejátszásra nekem kimagaslóan a legjobb, https en keresztül de kell hozzá a Twonky. ha valaki metudná azt csinálni hogy a minidlna kapcsolódjon akkor már nem is kéne a vpn se :)

(#7344) arty válasza rruzsi (#7343) üzenetére


arty
veterán

persze, szerintem is 0 a jó! :)

dlna-t így el kell érned, hiszen az a nas-on fut... tehát azt elvben meg is oldja az ethervpn, nem?
csak a többi eszközöd nem lesz elérhető....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7345) rruzsi válasza rruzsi (#7343) üzenetére


rruzsi
tag

Bocsi, már látom. hogy nem jól fogalmaztam, tehát amit szeretnék kapcsolódok a nasra vpn en keresztül, ha már megvan a kapcsolat a kliensemen mondjuk a mobilomon egy upnp client progit mondjuk upnplay elindítva lássa az otthoni DLNA -imat? :)

(#7346) arty válasza rruzsi (#7345) üzenetére


arty
veterán

minidlna elvileg ugye fent a nason és fut...

minidlna.conf-ban van egy ilyen:

# network interfaces to serve, comma delimited
network_interface=egiga0

itt be kellene szúrni a már ottlevő adapter mellé az ethvpn féle virtuális adapterét - gondolom van neki :)

ip address
vagy
ifconfig
parancsal (ssh-n) kilistázhatod az adaptereket

csak előtte állíts a vpn alhálóján (pl 192.168.200.0/24-re), hogy tutira felismerd ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7347) rruzsi válasza arty (#7346) üzenetére


rruzsi
tag

Sajnos ez nem segít, 1, nem jön létre (legalább is nem látom) interface, 2. már eleve a sor ki volt commentelve
#network_interface=eth0.

(#7348) arty válasza rruzsi (#7347) üzenetére


arty
veterán

fut a vpn?
beteszed ide a két parancs kimenetét?

+nem baj, ha ki van kommentelve, max visszaírod ;) (miközben ÁLL a minidlna és persze VI editorban szerkesztve, nem windózban, notepadban! ;) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7349) rruzsi válasza arty (#7348) üzenetére


rruzsi
tag

Nagyon furán működik ez nekem, csatlakozva a VPN klienssel a gépem megkapja a 192.168.0.201 -es címet pingelni tudom egyedül a 192.168.0.200 -at de semmit nem látok a NAS bol, nemhogy a DLNA -t! :(

(#7350) solti válasza rruzsi (#7349) üzenetére


solti
senior tag

screenshot-mester;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.