Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Tonyk válasza gduck (#7650) üzenetére


Tonyk
veterán

a tm honlapján a nightly-k alatt: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7652) gduck válasza Tonyk (#7651) üzenetére


gduck
addikt

Köszi!

(#7653) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ma kötötték be a 150 megabites netem és kipróbáltam a transmisson mennyivel tud letölteni. Átlagos 14 MB/s-el töltött de sokszor még 17.5 MB/s-el is jött lefelé. Azt persze hozzá kell tenni, hogy csak hébe hóba tudott csatlakozni a transmisson remote mert annyira elérhetetlen volt közben a nas és persze 100 %proci terhelés. Csak azért írtam, hogy nálam többet tud 12 MB/s - nél mint ahogy itt írva volt valahol (régebben olvastam). Nem ffp transmissiont használok hanem a gyári legfrissebbet.

(#7654) Tonyk válasza Imi1981 (#7653) üzenetére


Tonyk
veterán

" gyári legfrissebb" :) ami már vagy 3 éves. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7655) Imi1981 válasza Tonyk (#7654) üzenetére


Imi1981
veterán

Tudom de az a legfrissebb a gyárilag nas-on használható verziókból.

(#7656) Imi1981


Imi1981
veterán

Kiszedtem a nasból a rakoncátlankodó vinyót és csak a 3TB-ost hagytam benne. Ez a 3 TB-os most a kettes rekeszben van. Átrakjam az 1-esbe vagy nem szabad és nem is kell ? Tele van adattal.

(#7657) Imi1981 válasza Imi1981 (#7656) üzenetére


Imi1981
veterán

Már megoldottam! Maradt a kettes rekeszben.

(#7658) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM buildek érkeztek a napokban (elementális nagy újítás nincs most bennük). Parancsoljatok TM 2.94+ #9361 (a440981571): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7659) rsf válasza Tonyk (#7658) üzenetére


rsf
senior tag

Amúgy így a gyári TM-et is le lehet cserélni?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7660) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tegnap óta nem reagál semmit a NAS-om. :(
Hol folytassam a hibakeresést? Terminált nem vágom, csak szájbarágósan.
-kábelcsere megvolt
-újraindítás megvolt
-a NAS pormentes
-router újraindítás megvolt
Tanácstalan vagyok, hogy merre tovább.

A lemezekre gyanakszom (WD RED), ezeket valahogy tudom ellenőrizni Windows-os géppel, miután rákötöttem őket?

Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Köszönöm előre is. :R

(#7658) Tonyk
Úristen, 2.84-es TM fut még mindig nálam. :/ Ha épp fut...

[ Szerkesztve ]

(#7661) Tonyk válasza z123456789 (#7660) üzenetére


Tonyk
veterán

Routeren ill. nason a hálókártya ledjei világítanak-e?
Routerben látszik-e az eszköz?
Pingelni tudod?
Nas reset megvolt-e?
Összekötötted-e a gépet közvetlenül a nassal? Így látod-e, pingelni tudod-e?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7662) veze


veze
őstag

adott egy nas325v2 . évek óta panaszmentesen működik . először egy 2TB os vinyo volt benne, erre ment a nas rendszer, ezzel lett üzembe helyezve. később amikor ez már majdnem megtelt, bele lett rakva egy másik vinyo 1,5 TB, össze vannak füzve (Jbod) bár nem akartam összefűzni, két külön meghajtóként szerettem volna, de valahogy nem volt hajlandó csak egyberakni ( valamit elbénáztam akkor biztos, de ez most már így van) szinte full tele van már az összevont meghajtó is és kivenném a később belerakott 1,5TB-t, és tennék helyere egy 4 TB -os másikat.
Mire számítsak illetve hogyan kéne ezt észszerűen megoldani? Ha a kiveszem ezt a másodikat akkor bukom az egészet ( adatokat) mert összevont.. vagy acronissal mentsem le másj az uj vinyora írjam visza a mentést.
Vagy tegyem be, vonjam össze ugyanúgy ezt is, és a kivett 1,5TB -osat meg usb 3.0-as külső házban dugjam rá az első usb-re és a tartalmát másoljam át az új összevont meghajtóra, ugyanazokba a könyvtárakba amiben voltak.
persze a legjobb lenne, ha az uj vinyot most nem füzné össze , de a múltkor is azonnal összerakta nem is emlékszem hogy lett volna lehetőségem megválasztani azt, hogy ne...
pótolhatatlan adatok nincsenek most sem rajta, ami igazán fontos az ki van mentve, illetve folyamatosan backupot csinál belőle hetente egy hátra , az usb-be dugott külső meghajtóra.
De azért nem szeretnék kb kétszázötven seedet bukni, (ennyi megy a tm-ben) azért, mert elveszett a tartalom

[ Szerkesztve ]

(#7663) z123456789 válasza Tonyk (#7661) üzenetére


z123456789
addikt

Nason csak a narancssárga led világít folyamatosan, néha villan egyet.
Routeren világít aminek kell, illetve a többi rákötött eszköz működik, csatlakozást megpróbáltam átdugni, illetve másik kábellel is próbáltam.
Igen látszik a routerben, a kiosztott fix IP-vel.
Úgy nézem a pingelés nem megy hálózaton keresztül.

Megvolt a reset.
Ping közvetlenül is ugyanazt az eredményt hozza.

Illetve nem tudom, hogy ha közvetelnül kötöm össze, akkor is ugyanúgy kell-e pingelni? :F
Továbbá azt nem tudom, hogy hogy lehet megnézni, hogy látja-e a gép a közvetlenül rácsatlakoztatott Nast. :/
Simán fájlkezelőben, hálózatok alatt?

[ Szerkesztve ]

(#7664) z123456789 válasza Tonyk (#7661) üzenetére


z123456789
addikt

Még annyit, hogy resetből próbáltam mindet. 1 csippanás, két csippanás, 3 csippanás, 3 csippanás utáni sorozatos csippanás (tudom ezzel kb visszaállítottam mindent, ha jól tudom), és csak annyi eredménye lett, hogy weben bejött a NAS felülete, be is tudtam jelentkezni (bár ha mindent alaphelyzetbe állítottam, akkor nem tudom, hogy-hogy a régi felhasználó és jelszó működött :F ) , de beállítások, fájlkezelő már nem nyílt meg. :(

Szerintem ennek az lesz a vége, hogy le kell formáznom Win alatt a két meghajtót, aztán újrakonfigurálni mindent. Volt már hasonló.

(#7665) z123456789 válasza Tonyk (#7661) üzenetére


z123456789
addikt

Na még annyit, hogy próbáltam Windows alatt megnézni a tartalmát a lemezeknek Ext2 Volume Manager segítségével. Az egyes meghajtón lost dir volt, meg 2 másik fájl, a kettesre meg azt írta hogy sérült lemezszerkezet, vagy nem olvasható.

Valami a meghajtókkal lesz, mert ha kiszedem mindkettőt, akkor frankón elérek minden felületet. :/

[ Szerkesztve ]

(#7666) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM buildek érkeztek a napokban. Parancsoljatok TM 2.94+ #9366 (r698bb2c418): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7667) z123456789 válasza z123456789 (#7665) üzenetére


z123456789
addikt

Legyalultam a lemezeket, és beállítok mindent újra, nem találtam meg a hibát, így megoldani sem tudtam.

Viszont nem értem eddig miért ment, és most miért nem megy a céges hálózatról a külső elérés. Korábban ezzel sem volt gondom.
Nyilván agyon-vissza van védve a rendszer (nagy multi cég), de akkor is működött eddig ez. Telefonról elérem, mobilneten.
Van valakinek valami ötlete?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7668) Tonyk válasza z123456789 (#7667) üzenetére


Tonyk
veterán

"de akkor is működött eddig ez. Telefonról elérem, mobilneten."

Kiszúrták és becsukták a kaput.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7669) z123456789 válasza Tonyk (#7668) üzenetére


z123456789
addikt

A routert továbbra is elérem. Vagy ha továbbra is belépkedek a router felületére, azt is kiszúrhatják?
Van rá megoldás? Mondjuk másik ddns- cím?

[ Szerkesztve ]

(#7670) Tonyk válasza z123456789 (#7669) üzenetére


Tonyk
veterán

Gondolom a router 80-as/443-as porton van. Nyilván ezt engedik kifelé. Ez nem ddns címtől függ, hanem ki tudsz-e menni az adott porton van nem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7671) z123456789 válasza Tonyk (#7670) üzenetére


z123456789
addikt

8080-ason van.
Akkor ha valami 80xx portot beállítok?

Mindegyik nem jó. A sima 80 OK. De ennél azért szeretnék bonyolultabbat.

[ Szerkesztve ]

(#7672) z123456789 válasza z123456789 (#7671) üzenetére


z123456789
addikt

801-809-ig engedi.
Ez elég kevés, és korábban 5 számjegy volt az ajánlott külső portnak. Ettől még lehet így használni, vagy engedjem el a céges elérést?

(#7673) Tonyk válasza z123456789 (#7672) üzenetére


Tonyk
veterán

"5 számjegy volt az ajánlott külső portnak"

Ez nem olyan, hogy minél magasabb annál jobb... Használd azt amit tudsz (és ami nem ütközik semmivel)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7674) z123456789 válasza Tonyk (#7673) üzenetére


z123456789
addikt

Azt hittem pedig így van. :/

Abban esetleg valaki tud segíteni (mert 1 órája nem sikerül) hogy egy windowson belüli elérést miként kell kivitelezni?
Nem is értem...korábban ezeket meg sem kellett kérdeznem.
Nas webes felületén megosztások alatt létrehozok egy megosztást, kijelölöm a meghajtót, bepipálok mindent, megosztás közzététele a weben kívül, majd alul megosztás nyilvánossá tétele, de mégsem tudom csatolni Windows-ban meghajtóként. Mit kell még beállítani?
Windows szolgáltatások samba elérését már bepipálgattam, hálózatfelderítés is be van pipálva. Szerintem a NAS-ban nincs valami jól megcsinálva.

(#7675) veze válasza z123456789 (#7674) üzenetére


veze
őstag

nekem win 10 64 bit után volt ilyen.
.win 7 en alapból működött, tudtam csatolni hálozati meghajtóként, win10-en már nem.
Aztán felraktam a nas starter utility-t ( mert évek ota nem volt felrakva, mert minek, ugyis müködik)
és az azt irta hogy nincs windowsban az smb1 protokoll engedélyezve. utána olvastam és ezt találtam: [link] Engedélyeztem smb1-et és ok lett ( ez otthon, a belső hálozaton volt)
itt olvashatsz hogyan [link]
persze ha nem ez a gond, akkor passzz..

[ Szerkesztve ]

(#7676) z123456789 válasza veze (#7675) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem te erről beszélsz.
Ez kész. Nálam valami más lehet.

Leírom mi történt, mert aztán végül is valahogy sikerült, de nem így szeretném, és érdekel a megoldás, hátha valaki leereszkedik az én lama szintemre.

A NAS webes felületén NFS megosztás alatt létrehozok két NFS megosztást, mert amúgy ezekre később szükségem lesz. 2db, mert 2 HDD-m van. Írás-olvasás engedélyt adok a fix IP című laptopnak, PC-nek, médialejátszónak, és zenelejátszónak.

Ezzel egy időben a NAS létrehoz a sima megosztásokon belül két NFS nevű megosztást.

Az összes többi ott látható megosztás alapból van ott, és nem is törölhetők. A két megjelent NFS-t is kitöröltem, mert amúgy arra nem lesz szükségem innen (úgy gondolom). Tehát maradt a képeken látható NAS_1 és NAS_2. Ezeket viszont nem tudom szerkeszteni, gondolom nem is kell, hogy tudjam egy windowsos, samba eléréshez. Korábban a megjelent NFS megosztásokat szerkesztettem, és nyilvánossá tettem, ezután tudtam csatolni, mint hálózati meghajtó.)
Most viszont az alábbi funkcióval nem értem el semmit. Egyszerűen a hálózatok alatt csak a laptopot látta.

A két felcsatolt, és nem elérhető meghajtót még a NAS lemezek formázása előtt hoztam létre, most nem is tudom törölni. :((

Na de! Tegnap este nyomkodtam a gépet, és van egy ilyen funkció is:

Na, és itt valahogyan hozzáadtam a rendszerhez a hálózatokat, és most látszik a NAS, a média és a zenelejátszóm is. Viszont nekem csak simán csatolt meghajtókra lenne szükségem, nem egy ilyen hálózati könyvtárfára...Ahogy korábban volt.
Na most!

A.) Úgy gondolom, hogy ez volt a problémám, hogy a komplett NAS-t nem látta a hálózat, ezért kellett hozzáadnom a hálózathoz, mint hálózati hely, és csak simán fogom magamat, és most már tudom csatolni a meghajtókat a windowshoz, ahogy régen.

B.) Nincs igazam. :D

Azért van A és B pont, mert korábban ilyet nem kellett csinálnom. Mármint hálózat felvételét. Mondjuk korábban - ahogy te is írtad - a samba megosztásokat sem kellett külön aktiválni windows alatt... :F

Ha valaki ezt kibogozná nekem, megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#7677) Tonyk válasza z123456789 (#7676) üzenetére


Tonyk
veterán

A nem elérhető hálózati meghajtón jobb klikk és "Kapcsolat bontása"-val tudod lebontani a kapcsolatot
vagy paranccsorba beírod:
net use n: /delete
net use z: /delete

Hálózati hely csatlakoztatásával nem meghajtót hozol létre, hanem csak egy hivatkozás lesz a hálózaton lévő megosztásra.
Hálózati meghajtó csatlakoztatásával, mint a neve is mutatja, "meghajtót" hozol létre, azaz kap betűjelet.

Bééééé pont! :K :K

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7678) z123456789 válasza Tonyk (#7677) üzenetére


z123456789
addikt

Hm... nem adja ki. :(

És nem is tudok hálózati meghajtót csatlakoztatni az adott lemezekre hivatkozva.

OK, nincs igazam (ahogy sosincs :D ), de akkor mi lehet a módja, hogy tudjak megint hálózati meghajtóként csatlakoztatni NAS-ban levő lemezt? Semmilyen más betűjellel nem engedi a hálózati meghajtó csatlakoztatását. :N

Szerk.: bár ha belegondolok, csak vesződöm vele, egy hét múlva meg úgyis windowst telepítek, mert SSD-t cserélek. Szóval hagyjuk a francba, csak a TM jsonja kell, hogy azt be tudjam jelszavazni. Majd akkor újra kérdezek, ha nem megy a dolog.Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#7679) Tonyk válasza z123456789 (#7678) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt megtalálod?

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

Töröld (az adott meghajtót), majd reboot.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7680) z123456789 válasza Tonyk (#7679) üzenetére


z123456789
addikt

"A rendszer nem találja a megadott elérési utat."

(#7681) z123456789 válasza Tonyk (#7679) üzenetére


z123456789
addikt

Érdekes...újraindítottam (amit már 2x is megcsináltam), és most eltűntek a korábban csatoltak, és sikerült is felcsatolnom újként.
Olyan fura anomáliák vannak nálam mindig. :D

Köszönöm a segítséget. :R

Most megyek és egy korábbi pm-ed alapján jól bejelszavazom a TM-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7682) Tonyk válasza z123456789 (#7680) üzenetére


Tonyk
veterán

Az ugye megvan, hogy az egy Registry-ben lévő út? :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7683) z123456789 válasza Tonyk (#7682) üzenetére


z123456789
addikt

... :U persze, misem természetesebb. :D (Most már igen :D )

(#7684) Dragon3000 válasza z123456789 (#7681) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igaz már más nasom van, de nálam a win10 minden indulásnál elvesztette a hálózati meghajtókat (pedig be volt állítva, az automatikus felcsatolás), így total commanderben az aktuális lapfüleken mindig átváltott a c meghajtóra, ezért lecsatoltam mindet és egy bat fájlba beírtam a felcsatoláshoz szükséges adatokat, amit windows indítása közben elindít és meg is oldottam a gondom. Nem értem, hogy miért csinálja, mert a win10 újra telepítése óta van ez a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#7685) z123456789 válasza Dragon3000 (#7684) üzenetére


z123456789
addikt

Érdekes...
Mindegy, nekem most marad így amíg meg nem érkeznek az új meghajtóim. Aztán kezdem előlről. :D

(#7686) z123456789 válasza Tonyk (#7682) üzenetére


z123456789
addikt

Egy kérdés.
Furcsának találom, hogy miután először rájelentkezem a TM-re külső, vagy akár belső hálóról, kér jelszót és felhasználót is, de utána semmit. Beírom a link címet, ddnscím:port, és simán mutatja a webes TM felületet. Megkértem ismerősöket, hogy próbálják meg a linket, kért tőlük jelszót. De számomra akkor is furcsa. Ez valami új chrome funkció lehet, hogy ha elmentem a google jelszó adatbázisba, akkor a következőnél már nem is jelzi ezt ki, és még csak azt az entert sem kell leütnöm? :F
Most nézem, az ftp, elérésnél sem kell újra entert ütni, úgy lép oda, mintha nem is lenne jelszó. Na ok. A NAS felületénél és a Tomatos routernél sem jelzi ki. Akkor bízom benn, hogy ez így OK. Mert akkor félve de azt merem mondani, hogy kész vagyok. :D

(#7687) veze válasza z123456789 (#7686) üzenetére


veze
őstag

nekem a nasnal is tomatonal kér entert , el van mentve a jelszó de azért nem automatikus a belépés ( firefox)

(#7688) z123456789 válasza veze (#7687) üzenetére


z123456789
addikt

Hát most megpróbáltam a melóhelyről, itt is kért jelszót.
Elmentettem, másodszorra már nem. Nas kér, de sem tomato, sem a TM.

Kérdem én, van olyan beállítási lehetőség, hogy bizonyos intervallum után iktatja a jelszót és felhasználót?

Na megyek, gyötröm a chrome topicot is kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#7689) z123456789 válasza z123456789 (#7688) üzenetére


z123456789
addikt

Hm...van egy ilyen számomra egyértelmű funkció, de ha kikapcsolom, sem lesz változás.

(#7690) Darkii


Darkii
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nas540-em van, és ma egy áramszünet után eltűnt a twonky szerver róla. Be van pipálva a média szerver, ám ha rákattolok a twonky szerver beállításaira, akkor nem jeleníthető meg a lap.
Természetesen 2* újraindítottam a nast stb.
Van valakinek ötlete?
Köszönöm!

(#7691) solarix45


solarix45
senior tag

Korábban NSA310S-em volt, kis kihagyással váltottam most egy használt NSA325 V2-re. Hát ez nagyon jó, A bodhi által összerakott Debian ([link] és [link]) gyönyörűen fut, és azon megy az Openmediavault.

Nem mondom, hogy zökkenőmentes volt, de többnyire csak rendesen el kellett volna olvasni a leírásokat, vagy az első 3 gugli találatban ott volt a megoldás (pl. hogy kell a init=/bin/systemd, meg egy feloldható hostnevet kell adni a gépnek OMV telepítéskor, különben elhasal).
Ja, és kellett hozzá a sorosport, eleve így kezdtem neki.

Egy dolgot felejtettem el, megnézni, hogy gyári szoftverrel milyen sebességgel megy a fájlmásolás, meg hogy ezzel milyen. No mindegy :).

(#7692) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM buildek érkeztek a hosszú hétvégén, szám szerint 10.
Parancsoljatok: TM 2.94+ #9376 (750589101a): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7693) TRob1 válasza Tonyk (#7692) üzenetére


TRob1
veterán

Köszönjük. :R

¤ R'n'R ¤

(#7694) Beni2360


Beni2360
félisten

Egy kis segítség kellene.
A NAS-ban van 1 2 TB és 1 250 GB HDD. Na most a 250-t cserélem 3 TB-ra és szeretném a rajta levő dolgokat átmásolni. Melyik a leggyorsabb megoldás? 1 GB hálózatom van. Más USB 3.0 csatin felcsatoltam ext4 formátummal a 3 TB HDD-t. Laptopon hálózaton keresztül csak 12-15 MB/s megy. Van lehetőség média boxban fájlkezelőben másolásra de az is lassu.
A másolás/szinkronizálás alatt meg nem csinál semmit.
A keresőt használtam de nem jutottam sokra. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7695) Tonyk válasza Beni2360 (#7694) üzenetére


Tonyk
veterán

Laptopot kábellel kapcsold össze a routerrel, ne wifin másolgass.
Vagy gépbe tedd a hdd-t (linux alá célszerű bootolni) és ott gigabites hálón másold át.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7696) Beni2360 válasza Tonyk (#7695) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az igazság, hogy kábelre van dugva minden. 1x-s másolás az megy 80 MB/s
Most visszaraktam a 3 TB HDD és hiába volt ext4-re formázva nem látta és újból csinálni kellett dis 2.
Ezt már megcsináltam 1x de usb-re kötve nem látta.
Na most a 240 GB tettem usbre de nem látja a NAS. :F
Megpróbálom a dis1 helyére betenni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7697) solarix45


solarix45
senior tag

Ha már így másolgattok, meg tudná valaki mondani, hogy gyári szofverrel milyen olvasási / írási sebességeket értek el SMB-n? Nem találtam egyértelmű eredményt erre. Van, ahol 100/80 környékét olvasok, máshol meg 70/45 környékét.

(#7698) veze


veze
őstag

edit. megoldodott...

[ Szerkesztve ]

(#7699) z123456789 válasza Tonyk (#7661) üzenetére


z123456789
addikt

Jó, ez hihetetlen... :(((
Ugyanaz mint 2 hete.
Semmire nem reagál a NAS.

"Routeren ill. nason a hálókártya ledjei világítanak-e? Igen. NAS-on csak a narancssárga villog.
Routerben látszik-e az eszköz? Látszik.
Pingelni tudod? Nem, 100% Loss.
Nas reset megvolt-e? 1 és 2 csippanásos megvolt.
Összekötötted-e a gépet közvetlenül a nassal? Így látod-e, pingelni tudod-e?"
A látom alatt nem tudom mit értesz, pingelés ugyanúgy nem megy.

Valami ötlet? Ha megint le kell gyalulnom, akkor lesz egy eladó 325 V2, 2x 4TB-tal... :((

(#7700) VeryByte válasza z123456789 (#7699) üzenetére


VeryByte
őstag

Mennyire van tele?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.