Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) aker válasza Beni2360 (#8843) üzenetére


aker
csendes tag

Szia Beni!

Az SMB megosztásos videód hozta el a megváltást a bajomra ezért örök hála! :R
Amire nagyon nem emlékeztem, mivel több éve működött jó, hogy a Kodiban át kellett állítanom a SMB-t 1 típusra, ez eddig is ment, de utána a média hozzáadánál külön a NAS IP címével és user/jelszó párossal böngészhetővé vált a KODI számára a könyvtár és ami a legfontosabb, hozzá is adta a médiatárhoz. Érdekes módon, a minidlna-n keresztül is hozzá tudtam adni és mászkálhattam a könyvtárakba és felvehettem mint forrást, de a médiatárba már nem került bele és nem is tudtam, mint kategória hozzáadni (videó, sorozat,zene stb..) Le tudtam játszani közvetlen Minidlna-n keresztül is a filmeket, de a felirat hozzáadása általában nem működött.
A KODI fájl kezelője meg egy rejtély továbbra is. De mindez már a múlté a nasról való fillejátszás működik, megnézem a a többi videódat is hogy valban médialejátszót faragjak belőle.
Annak érdemes lenne utána nézned, hogy a feltölött videóidat miért teszi korhatáros besorolásba, én még nem találkoztam ilyennel más videónál.

˘Lˇ

(#8852) Beni2360 válasza aker (#8851) üzenetére


Beni2360
félisten

:C:C
Már 3x írtam nekik,de mindig azt válaszolták, hogy olvassam el a szabályzatot, gép szűri és így konkrét válasz nincs. Valószínű egyes borítókép ami bezavar. Én már feladtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8853) aker


aker
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a Kodi lényeges részei mennek, sőt már feltettem a Moviesharkot is, az nagy királyság!
--
VPN-t használ valaki a NASon? ezt a témát vissza kell keressem, mert tuti volt róla szó itt.

más .

DC++ fájlmegosztás működik még, mintha láttam volna, hogy léteznek DC++ HUBok és mintha láttam volna NASra való klienst is, de más típusra. Annyira nem ástam bele magam a témába, de régen nagyon kedveltem azt a fajta fájlmegosztást.

˘Lˇ

(#8854) solti válasza aker (#8853) üzenetére


solti
senior tag

vpn-t már nem nagyon lehet rajta megcsinálni, elég vacak a hálózati része. Felmegy rá az openvpn, be is tudsz jelentkezni, de pl a share-eket már nem éred el. Nem tud natolni se a belső LANra meg ilyesmi. Állítólag volt valami trükk, de az a leírás/fájlok már nem elérhetőek, legalábbis én nem találtam meg. Vettem egy Pi4-et, arra kiszerveztem a vpn-t, meg a torrentet, a nas meg maradt pusztán cifs share :)

(#8855) aker válasza solti (#8854) üzenetére


aker
csendes tag

Szomorúan hallom ezt a VPN dolgot.
Valamit kell csinálnom, mert a logban sokszor látom, hogy kínából meg kazasztánból vagy istentudja honnan próbálkoznak az FTPre belépni.
Ha más portra állítom mint az alap 21 akkor meg total commanderben nem tudok belépni vamalimért.

˘Lˇ

(#8856) Tonyk válasza aker (#8855) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha más portra állítom mint az alap 21 akkor meg total commanderben nem tudok belépni vamalimért."

Mert a total commanderben is meg kell adni azt "más portot"! ip vagy dns név után :portszám formában. Pl. 192.168.1.10:3214 vagy aker.noip.com:3214

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8857) aker válasza Tonyk (#8856) üzenetére


aker
csendes tag

Igen, azt úgy csináltam, de nem ment, lehet az FTP létrehozásánál nem lett jó valami. Rápróbálok még :)

˘Lˇ

(#8858) Tonyk válasza aker (#8857) üzenetére


Tonyk
veterán

Az új portot forwardoltad? (routerben esetleg nat helper, ftp helper opció van?)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8859) aker válasza Tonyk (#8858) üzenetére


aker
csendes tag

Köszi Tonyk, ott a pont, hogy tudna szegény belépni a routeren ha azt a portot nem engedélyeztem, most működik :)

Arra van valami lehetőség, hogy lokáció alapján az IP-t tiltsam? A távolkeletről valahogy mindig próbálkozik egy két madár.

˘Lˇ

(#8860) aker


aker
csendes tag

Még nem az igazi, de legalább már kéri a jelszót, bár helyi gépről nem tudok bejelentkezni, mert nem tom, majd próbálkozok. És a NAS beállításait is bütykölöm,

˘Lˇ

(#8861) Tonyk válasza aker (#8859) üzenetére


Tonyk
veterán

Annak idején én fordítottam egy proftp-t ffp alá, (melybe tettem SFTP-t) és van benne ip -ban modul is Bár nem lokáció alapján tilt, hanem beállítás szerint. Pl 3. sikertelen bejelentkezési kisérlet/2perc után 12 órára (esemény), de ez nyilván állítható belátás szerint.).
Én ezt használom gyári ftp helyett.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8862) Tonyk válasza Tonyk (#8861) üzenetére


Tonyk
veterán

...SFTP-t írtam FTPS-re godoltam...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8863) aker válasza Tonyk (#8861) üzenetére


aker
csendes tag

Köszi ezt a modult megnézem!

Az FTP port átállítás nem szuperál tökéletesen. HA total commanderből jelentkezek be akkor, az user/ jelszót elfogadja, de aztán:

Port parancs hibájával nem lépett be.
A logból:
|| 227 Entering Passive Mode (192,168,0,19,85,152)
Server reports local IP -> Redirect to: xx.xx.xx.xxx_ ||

Amit nem értek, hogy a NAS admin felületén az FTP fülön átállítom a portot amire szeretném. De van még egy hely az uPnP Ott LAN és WAN ott is be kell állítsam mindkét helyen.
Mondjuk azt is hozzáteszem, hogy az UPC modemen is a port forwardingot sem értem teljesen :D A NAS-nak és a Saját gépemnek is be kell állítsam a kívánt FTP portot?

Bocs ha hülyeséget kérdezek.

˘Lˇ

(#8864) Tonyk válasza aker (#8863) üzenetére


Tonyk
veterán

UPNP-n magányak nyit az adott sw. portot. Ezért sem célszerű használni. Bármi tud magának portot nyitni! Tehát UPNP kikapcs! Kézzel nyiss portot annak aminek kell.

"A NAS-nak és a Saját gépemnek is be kell állítsam a kívánt FTP portot?" Ezt nem nagyon értem, hogy mire szerettél volna rákérdezni, de portforwardot egy adott kiszolgálón futó sw-hez állítunk. -> Milyen porton figyel a szolgáltatás, melyen beengedjuk a klienst.
Kliesnek temészetesen nem kell portot nyitni

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8865) Tonyk válasza aker (#8863) üzenetére


Tonyk
veterán

"Köszi ezt a modult megnézem!"

A modult hiába nézegeted gyári ftp-hez. Proftp kell FFP alatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8866) morfondőr válasza Tonyk (#8865) üzenetére


morfondőr
őstag

Üdv!
Fura hangja van a nas ventijének, egyelőre csak azt néztem meg, hogy a csavarok pont olyan távolságra vannak, mint egy szabvány 80mm-es ventinél. Van is itthon egy Be Quiet Pure Wings, 1900 rpm-es DC-s, ez vajon jó lehet cserének? Csatlakozó is szabvány, vagy forrasztani kell?
Köszi a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8867) Tonyk válasza morfondőr (#8866) üzenetére


Tonyk
veterán

https://prohardver.hu/tema/re_ismerkedes_a_zyxel_nsa325_v2-vel/keres.php?stext=venti&suser=&srtouser=&stext_none=

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8868) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Úgy látom ez a Zyxel topic a legfrissebb, szóval ide intézném a kérdésem. Adott egy Zyxel NSA320 nas. két darab 1-1 Tb -os lemez van benne. Az egyiket cserélném egy 2 Tb -osra. Mi a legegyszerűbb megoldás? Arra gondoltam, hogy kiveszem a vinyót, berakom a PC-be az újjal együtt és mondjuk egy EASEUS partition managerrel átmásolom az egész vinyó tartalmát a másikra. Ez működhet?

Ahogy nézem sajnos pont azon van a rendszer, amit ki akarok cserélni. Ez gondolom megnehezíti a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#8869) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehetne a legegyszerűbben megcsinálni, hogy a NAS küldjön heti rendszerességgel emailban smart- adatokat, hogy megjósolható legyen egy merevlemez meghibásodása? mondjuk a hdsentinel linuxos kimenetét ha elküldené email-ben tök boldog lennék :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#8870) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

NAS520.

Több készülék is csatlakozik a NAS-ra, / laptop, TV, PC, telefon/ korlátlanul.

Azt hogy tudom megcsinálni, hogy PL: A laptopnak megszabjam, hogy csak 8-24-ig tudja elérni a NAS-on lévő tartalmat?
Van ilyen beállítási lehetőség?

(#8871) Beni2360


Beni2360
félisten

Na feladtam a keresést majd egy órát keresgéltem.
A Tr. Rem. GUI-ban felgyűlt a betöltésnél a választható kimeneti mappák amik már nem élnek. Hol tudom törölni ezeket? Már 1x kérdeztem de azt se találom. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8872) Ano válasza Beni2360 (#8871) üzenetére


Ano
őstag

Nálam is tele van, bár én nem foglalkoztam vele eddig, de szerintem a kliens oldalon ... C:\users ...
valamerre arra keresném .

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8873) Beni2360 válasza Ano (#8872) üzenetére


Beni2360
félisten

Már kaptam választ egy másik topikban. De azért köszi.
Pofon egyszerű. csak elfelejtette oda írni, hogy ha kitörölted ki kell lépni belőle és újra indítás után tűnnek el.
Először nem léptem ki és ismételt hozzá adásnál megint ott voltak. na akkor megint törlés majd reboot és végleg eltűntek. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8874) Tonyk válasza Beni2360 (#8873) üzenetére


Tonyk
veterán

Windows alatt a C:\Users\<usernév>\AppData\Local\Transmission Remote GUI\transgui.ini -ben tárolódik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8875) Beni2360 válasza Tonyk (#8874) üzenetére


Beni2360
félisten

Meg van ezt kerestem.
Hiába törlöm a nem létező könyvtárakat és a hozzá tartozó szöveget újra indításnál újból bele teszi.
Gondolom a sorszámokat is folyamatosra kellene változtatni?
Vagy az egészet ki kell törölni és csinál a meglevőkkel újat? - Nem az se segít. Akkor a nason is le kell állítani?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8876) Tonyk válasza Beni2360 (#8875) üzenetére


Tonyk
veterán

Tm gui ne fusson a háttérben, sorszámokat se árt rendbe tenni. Nálam működik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8877) Beni2360 válasza Tonyk (#8876) üzenetére


Beni2360
félisten

Na vége az lett, hogy leallitottam a NAS-t kitorőltem vagyis el tettem félre és újra indítás után létre hozott egy új fájlt egy videó mappa eléréssel. A többit meg majd hozzá adom. Köszi majd még meg szerkeztem az elmentett és egy cserét csinálok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8878) Azgo


Azgo
csendes tag

Sziasztok!
Raid0 kötetet (2x3TB) szeretnék a legkevésbé fájdalmasan Raid0 2x6TB-ra "váltani". Hogy lehetne ezt vhogy megcsinálni?
Gondoltam rá, hogy a 3TB diskeket kiveszem felklónozom mindkettőt 1-1 6TB diskre, és aztán reménykedem, hogy nem kell új kötetet létrehozni és formázni. Működhet ez?
Vagy még arra gontoltam, hogy USBsen rádugom az egyik 6TB disket, felmásolok rá mindent a 2x3TB-osokról, majd formázom azokat egyénire, és visszamásolom a cuccokat, majd megcsinlom a 2x6TB kötetet és rámásolom a dolgokat. Ez elvben működhet, de elég macerásnak hangzik.

Bármi ötlet jól jönne, köszi!

+36706392946

(#8879) arty válasza Azgo (#8878) üzenetére


arty
veterán

először is elfelejted a raid0-át :D azon tul, hogy duplázod az adatvesztés kockázatát, SEMMIT nem nyersz :)

szerintem pécére egy 6TB-sre lemented az adatokat, NAS kikapcs, 2x3 -> 6TB csere, 6TB-ra ujrainstall, ha kész felmásolod rá a pécéről az adatot és utána mehet be a nas-ba a második 6tb :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8880) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Egy ideje használaton kívül van ez a nas. Kérdezném, hogy erre lehet plex vagy aminek jobban örülnék emby szervert rakni? Vagy túl gyenge a hardver hozzá?

(#8881) vlevi válasza Azgo (#8878) üzenetére


vlevi
nagyúr

"USBsen rádugom az egyik 6TB disket,"
Az azért nem fog működni, mert az USB-n feldugott lemezeken más filerendszert használ, mint a belsőn.
A belső lemezek, még, ha nincsenek is RAID-be kötve, akkor is JBOD-ban vannak. Ez valójában csak annyi, hogy az ext4 particiót még beágyazta egy JBOD kötetbe. De ezt USB-n nem látja.
És, mivel a mostani lemezeid RAID0-ban vannak, szerintem az sem járható út, hogy PC-n, külön programmal (ami kezeli a JBOD kötetet), felmásolnál mindent a NAS-ba berakott új meghajtóra :(
Csak az működik, amit arty írt, hogy lemented valahova, ami a NAS-on van, és beteszed az új lemezeket.
Ha megvan a 2 új 6TB-os HDD, akkor abból az egyikre le tudod menteni. A másikat pedig berakod a NAS-ba, és arra rámásolni. Ezután törlöd az első 6TB HDD-t, és berakod a NAS-ba.
És utána NAS-on is összevissza másolgathatod. Jópár napnyi elfoglaltság... :D
De RAID0-ba én sem raknám a kettőt, mert azon kívül, hogy 1 logikai kötetnek látszódik, semmi előnye nincsen, csak hátránya. Ha az egyikkel történik valami, akkor kukázhatod mindkettő tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#8882) Azgo válasza vlevi (#8881) üzenetére


Azgo
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Az USB-s 6TB vinyó rádugást úgy értettem, hogy formázom NTFSre, vagy felőlem ext4 is lehet, ha vmiért nem lenne hajlandó kezelni, aztán az előlapi USB3ra kötöm. Ment is volna, a driveot látta a NAS, de mivel az USB-Sata kábelemnek nincs külön táp adási lehetősége, ezért bár megy szépen egy SSD-vel a NASban, de a HDD-t nem pörgeti fel, csak "látja".
Így maradt, hogy gépembe 6TB vinyó be, és az 1m-re levő NASról 45MB/s-el másoltam át (100% CPU) a cuccokat 2 napig. Remek volt.

Most jön majd a 2db 3TB diszkek kiszedése, gépbe rakása és visszamásolás rájuk mindent.

A "csigamenet a gigabiten" láttán picit elgondolkodtam, és nekem 4 év után ennyi volt a NASozás.
Van egy miniPC-m (7820K, 16GB, 512GB NVMe, [link] ) film és játékra "a TVhez", és remélem nem sokára megérkezik a külső dual-bay IcyBox, és USB3.1-en lesz ezen a kisgépen.
A tesztek szerint 180+ MB/s sebességet tud hálón keresztül, és cserébe még egy gyors gépen, fullos, sok GB i/o memcache, meg mindenféle csoda mellett mehet majd.

Szerettem ezt a NASt, mert amúgy kényelmes dolog volt, de a sebességével és a lehetőségekkel (pl i/o memcache hiánya) soxor nem voltam elégedett. Pl mikor vissza kellett a NASon tárolt mentésből állítanom a gépemet, 110GB, csak maga az adat átmozgatás 40+ perc.

Meglátjuk, remélem nem csalódok.

+36706392946

(#8883) Ano válasza Azgo (#8882) üzenetére


Ano
őstag

hááát ... ez egy 6+ éves technológia és nem az erő/sebesség volt az erőssége már akkor sem, hanem az alacsony fogyasztás ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#8884) vlevi válasza Ano (#8883) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez valóban így van. Illetve az, hogy az ára (akkoriban) alig volt több, mintha vettél volna 2db USB-s külső házat a 3.5"-s vinyóidnak.
És annál azért sokkal többre használható.
Az biztos, hogyha több lemezre lenne szükség, akkor én is építenék valami celeron procis megoldást, amiben aztán annyi SATA csatlakozót szerelsz, amennyit nem szégyellsz. Alaplapon szokott lenne 6-8db, PCI-E kártyákkal pedig pluszba akármennyit. Házi hálózati igéyneket biztosan kielégítené. Igaz, jelenleg az NSA325 is megfelel erre a célre. Családi fotók tárolása, filmnézegetéshez hálózati megosztás, stb, apróságok.

(#8885) arty válasza Azgo (#8882) üzenetére


arty
veterán

én a nas-ról tudtam akár 80-100mbyte/s-el olvasni, az elég jól használja a gigabitet szerintem, hiszen a max az olyan 120mb/s lenne :) de az írás sem sokkal rosszabb, ezzel a részével szerintem elégedettek lehetünk...

a gond a cpu, amikor torrentezel vagy usb-re dugott eszközt használsz, netán a belső lemezek közt mozgatsz: 17-25-30 mbyte/s a max, amit láttam

én anno 29500ért vettem a 325öst, 2015-ben... lassan 6 és fél éves lesz, ennél sose lesz jobb vételem nas témában :) (meg lehet nézni, hol tartanak ma az árak, 2 lemezes nas témában - és oké, hogy több és jobb szolgáltatás tudnak, de milyen áron :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8886) Azgo válasza arty (#8885) üzenetére


Azgo
csendes tag

Sajna sambán keresztül max 35 MB/s, nekem legalábbis ott már 100%on volt a CPU.
Néhány 100MBig megy az elején 60-80 MB/s körülig, aztán nagyon leesik.
De most, hogy ekkora mennyiséget másoltam, megnéztem SFTP-n, az kb ugyanolyan sebesség, mint a samba, és végül FTPn keresztül másoltam, mert úgy volt 45/s.
Windowsra másoltam, lehet, h linuxon, vagy vhogy okosabban Windowson is lehetett volna jobbat összehozni, robocopyval, vagy nemtom.
De a 80-100 MB/s kicsit soknak tűnik, a kis fileoknál durván esik a speed és a félmisis, 4bay-es NAS is csak 20 MB/s-el abszolválja.
A 325ös amúgy, főleg így árához képest egy csoda, az nem is kérdés. Ha lehetne magot cserélni vhogy, vagy egy nagyot tuningolni rajta, az menő lehetne.

+36706392946

(#8887) vlevi válasza Azgo (#8886) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyméretű (többszáz mega, giga) fileok esetén megy a 80-100MByte/sec sebesség, !ez samba-n is
Kisebb fileokkal ennek a töredéke

(#8888) Beni2360 válasza Azgo (#8886) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én most megnéztem egy 12.3 GB MKV fájllal a másolásokat. Gigabites hálózat. SAMB-n
NAS-ról Laptop SSD= 70-78 MB/s másolt
Lapi-NAS-ra= 48-55 MB/s volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8889) arty válasza Azgo (#8886) üzenetére


arty
veterán

persze, kis fájl az más.... de az a hdd korlátja is (meg persze az SMB is elég cpu éhes ilyenkor)

és igen, az FTP a legprimkóbb mind közül, de én mégis az smb+robocopy híve vagyok, jobban bízok benne (kapsz statot a végén, hogy átment-e minden ill. tud ujraprobálkozni, folytatni, könnyu ujrafuttatni csak ellenőrzés gyanánt, stb)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8890) nandozo


nandozo
tag

Sziasztok, sikerült a webes felület jelszavát elfelejtenem. SSH-n hozzáférek az NAS-hoz, de hiába változtatom meg az admin jelszavát az ezek szerint nem az ami a webes felülethez tartozik. Teljes reset-et nem szeretnék, mert egyébként minden működik.

(#8891) Azgo válasza arty (#8889) üzenetére


Azgo
csendes tag

Ahogy írjátok, h nektek milyen sebességgel sikerül másolni róla látom, h valszeg nálam nem jó vmi, de nem tudom, h mi. Alap firmware van fenn, gigabit ethernet, amire másoltam az egy régebbi gamer gép, de SSD persze.
Már az is eszembe jutott, h akár a raid1 köteg + smb lehet a ludas, de már mindegy, nem kísérletezek vele.

+36706392946

(#8892) Beni2360 válasza Azgo (#8891) üzenetére


Beni2360
félisten

Azon a gépen is 1gb-s a háló kártya?
Akár lehet kábel hiba is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8893) Beni2360 válasza nandozo (#8890) üzenetére


Beni2360
félisten

Az SSH belépése ugyan az mint a webé, mást el sem fogadná a belépéshez. A chrome meg minden elment, ha engedélyezve van. Ott is lekedezheted, megtalálhatód.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8894) krealon válasza nandozo (#8890) üzenetére


krealon
veterán

"sikerült a webes felület jelszavát elfelejtenem"

A Reset gomb megfelelő funkciójával elérhető az admin jelszó alaphelyzetbe állítása.
https://prohardver.hu/tema/re_ismerkedes_a_zyxel_nsa325_v2-vel/hsz_84-84.html

(#8895) arty válasza nandozo (#8890) üzenetére


arty
veterán

ssh-n nem root-al lépsz be? admin <> root !

#8891 Azgo mert neked mennyi? (nagy fájl másolása esetén)

a raid1 biztos lassít valamennyit, de nem drámaian :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8896) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Egy ideje érdekesen viselkedik a rendszer. Nem tudom, hogy NAS, router vagy win probléma. Korábban ha 2 hétig be volt kapcsolva a gép, bármikor elérte a felcsatolt hálózati meghajtót. Mostanában már nem mindig, egy újraindítás (NAS és win) szokott segíteni. Merre kezdjem a hiba felderítését? Más találkozott ilyen jelenséggel?

Megj.: legközelebb megnézem, hogy más gépről vagy a hálózatpn levő okostévéről látható-e, legalább kiderül, hogy NAS hiba-e. Eddig nem nagyon volt rá lehetőség, mindig sürgősen kellett az elérés.

(#8897) Beni2360 válasza ngabor2 (#8896) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam szokott ilyen lenni De semmi sem látja, a tábla gép sem tud kapcsolódni hozzá, reboot és megy tovább. Olyan ritkán fordult elő, hogy nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8898) Azgo válasza arty (#8895) üzenetére


Azgo
csendes tag

A majd 1 teljes napig tartó folyamatos másolás közben (3TB) 45 MB/s volt a végén a mért speed.

+36706392946

(#8899) szabics_28


szabics_28
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy verzióval régebbi fw-t hogyan tudok visszaállítani a nasra?

Köszi a segítséget!

(#8900) nandozo válasza Beni2360 (#8893) üzenetére


nandozo
tag

Szia,
Nálam nem az volt. Volt egy betörés hozzám akkor szétválasztottam.
Ezeket a jelszavakat eszemben sincs böngészőben lementeni, uh onnan biztosan nem, egyébként meg Opera-t használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.