Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) GreenDoki


GreenDoki
csendes tag

Tényleg döglött egy csomó repo....
Valaki tud élőt, újat, működőt?

(#7102) kisskd válasza Tonyk (#7097) üzenetére


kisskd
tag

Én nézek el valamit, ha a slacker nem találja a megmaradt a repokban, és sajnos az általad linkelt drive br-hez tartozó mappájában sem lelem a slapt-get csomagját?

Ha nem, akkor akad valakinek lementve? Az általam használatos webarchive-ok sem tartalmazzák...

(#7103) Tonyk válasza kisskd (#7102) üzenetére


Tonyk
veterán

parancsolj: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7104) Tonyk válasza Ano (#7098) üzenetére


Tonyk
veterán

tm-ből van már jó pár verzióval újabb, fel szoktam ide tenni, amit frissen fordítok. Jelenleg a 2.94+ (9326-os build) a legújabb

Mondjuk ez a másolgatós, ide-oda pakolgatós éppen 10x bonyolultabb, mint amit írtam, de ha szereted magad szívatni, akkor egészségedre ;) , mert az a három parancs copy-paste és kb 10 másodperc.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7105) Ano válasza Tonyk (#7104) üzenetére


Ano
őstag

Akkor nem olyan sok ha fel van "meppelve" az admin a "winfosra" és oda bemásolod és editálod a fájlt amihez hozzáfűzöd az infót és már mehet is az install a webes oldalról ;)

Total-commanderrel ez kb fél perces művelet és kvázi "drag and drop" az egész ...

a Transmission meg nekem ezelőtt egy kb 1000 éves volt mert sose frissítettem ... nem volt rá szükség ... persze jó ha van frissebb, de láttam már nem egyszer olyat hogy egy frissebb szoftver (nem TM) gagyibb volt mint a régebbi ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7106) kisskd válasza Tonyk (#7103) üzenetére


kisskd
tag

Hálás köszönetem!

(#7107) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek esetleg elfekvőben MetaRepo-s PlexMediaServer telepítője?
Napok óta döglött a nas-central.org, így pedig esélytelen a telepítés :(

(#7108) kisskd válasza m0ski (#7107) üzenetére


kisskd
tag

Remélem csak ez a fájl kell, nem vagyok teljesen tisztában a struktúrával ...

MetaRepo PlexMediaServer (PMS) zpkg

Én ezt amúgy nem tudtam feléleszteni, mert a webes felülete szerint kellett volna valami további csomag neki, aminek a letöltési helye már hónapokkal ezelőtt sem élt, de nem olvastam utána, h van-e erre megoldás.

(#7109) kisskd


kisskd
tag

Szerkeszteni már nem tudtam ...

Sajnos közben nézgettem a slapt-get-et, de hiába rakom fel magában, a nas-central-os repo nélkül ez is hallott. A Tony által begyűjött fájlok, és egy webcacheből szerzett packages.txt segítségével megpróbáltam "klónozni" a repot helyben, SOURCE=file:///-ként beírva a slapt-getrc fájlba, de sajnos regex failed on [PACKAGE NAME: ... hiábval megáll az update.

Van erre valakinek valamilyen kerülő megoldása?

(#7110) m0ski válasza kisskd (#7108) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen, sikerült felraknom.

(#7111)



addikt

Sziasztok!

A gyári transmission torrent klienst használom a NAS-on,de borzasztó lassú.
A sebesség össze-visza ugrál, de átlagban max 1.5 - 2 MB/sec körül jön ki. Összahasonlítás képpen, ugyenezen a hálózaton a laptopomon stabilan 30 MB/sec fölött van. Igaz ott utorrentet használok. Letöltésről van most szó. A feltöltés is eléggé ingadozó és ugrál, de ott azért vállalhatóbb sebességek jönnek ki.

Régebb mintha gyorsabb lett volna, úgy rémlik 5 - 10 MB/sec ment, kb az elmúlt bő egy évben lassul így be.

Szerintetek mi a szűk keresztmetszet? A proci, memória vagy merevlemez fogja meg?
Mit lehetne tenni azért, hogy gyorsuljon? Nem várom el, hogy olyan legyen, mint a laptopon, de egy 5-10MB/sec stabilan azért jó lenne, talán ez még reális is ettől a HWtől?

Régebben a laptopos uTorrent is nagyon ingadozó és lassú volt az állandó "100% disk overload" miatt. Erre viszont találtam guide-t, hogy mit, hogyan állítsak az advanced beállításokban és tökéletesen megoldotta a problémát.
Igazából ebben szeretnék segítséget kérni, hogy NAS-os Transmissionben van-e mód hasonló trükkökre, hátha megoldaná a problémát? Sajnos elég noob vagyok a témában, szóval nem tudom, hogy mit és hogy kéne beállítani, hogy ne tekerje szét a HDD-t. Már ha egyáltalán ez a probléma forrása.

HA ez számít laptopról NAS-ra kb 20 - 30 MB/sec-kel tudok másolni. NAS-ró laptop felé megy akár 50 - 60 MB/sec-kel is. Ehhez képest tűnik nagyon karcsúnak a 1.5 MB/sec-es torrent letöltés.

köszi előre is

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7112) Ano válasza (#7111) üzenetére


Ano
őstag

Megoldást nem tudok mondani neked, csak hogy nálam azért az 5-8 MB/sec szinte mindig megvan ...

Mivel nemrég telepítettem újra a NAS-t, így nekem most a transmission_2.92_arm_002.zpkg fut rajta ...

Beállítást hoztam (másoltam) korábbi telepítésről, így nem tudom, hogy mit állítottam be, hogy jó legyen ....

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7113) arty válasza (#7111) üzenetére


arty
veterán

a cpu szokott elfogyni, 8-10MB/s felett ritkán jár a 325/transmission páros :)

1.5-2MB nagyon kevés - ilyenkor mennyi a cpu terhelése a transmission-nak?
hány torrentet futtatsz?
próbáltad, hogy csak 1-et, ahol sok a seeder és a laptopodon is jól jön?
portforward kikapcsolva a transGUI-ban? (próbáld bekapcsolni ;) vagy ha be van kapcsolva, kapcsold ki)

egy időben próbálkoztam tuningolni a Transmissiont, kevés sikerrel - hiába kapott 64-128-256MB ramot, nem segített igazán. és érdekes, nálam az se sokat lendített az ügyön, hogy nem force-olom az encryptálást, csak engedélyezem (enabled). 5-8MB/s a max, de 8 körül már eléggé elveszti a nas a reszponszivitását ;) (értsd: hálón rá/róla másolni reménytelen, webes felület "nincs", stb...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7114) Dragon3000 válasza arty (#7113) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amíg volt ilyen nason 2 hdd-vel használtam raid nélkül a torrent csak az egyik hdd-re ment, kb 200 torrent volt a kliensben és a letöltés mindig ment 11-12MB/s-kel, annyit tudott a net, persze ilyenkor 100%on ment a proci, de hálózaton nem volt lassulás, letöltés közben is lehetett róla mindent nézni, még a torrentes hdd-ről is, pedig régi samsung 2TB hd204ui hdd-k voltak benne (most az egész a bátyámnál teljesít szolgálatot, de ott csak 50Mbites net van, cserélnem kellett mert jelenleg már 6 hdd van a nasomban meg ki akartam használni a gigás netet is) és még a webes elérés is ment.

[ Szerkesztve ]

(#7115)



addikt

Köszi a hozzászólásokat. esetleg egy setup file-t lehet, hogy kérek valakitől, már ha ez egyáltalán kompatibilis és nem rontja el még jobban a dolgokat. Nem tudom pl, hogy mappa útvonalak vannak-e benne vagy ilyesmi, akkor nyilván nem tudom cserélgetni.

2 HDD-van benne és mindkettőre töltögetek, ez okozhat gondot?
kb 100-150 torrent van, de feltöltés max 5 torrent és 10-15 szál megy egyszerre. Letöltés meg egy torrent, nem érzem soknak.
De próbálgattam már, ha leállítom az összes torrentet a letöltésen kívül, akkor sem gyorsul. Az a baj, hogy az elején nekem is ment a 8-10MB/sec, utóbbi időben lassult be és nem tudom mitől lehet.

Régen még akkor lassult be nagyon a NAS, amikor megteltek a HDD-k, de most van vagy 1.5TB szabad hely, szóval ez sem kéne gond legyen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7116) arty válasza Dragon3000 (#7114) üzenetére


arty
veterán

"kb 200 torrent volt a kliensben és a letöltés mindig ment 11-12MB/s-kel, "

ok, akkor neked valami csoda-325ösöd volt ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7117) Dragon3000 válasza (#7115) üzenetére


Dragon3000
veterán

Esetleg nézd meg, hogy valami nem terheli e nagyon a procit a transmission mellett.

(#7116) arty
Miért is? A letöltés terhelte nagyon, amikor csak feltöltés ment akkor 30-40%nál jobban nem volt leterhelve a proci. Amúgy a minimum torrent szám a 100 volt, de volt olyan is amikor a sok kicsi miatt már 3-400 is volt, na akkor már törölgettem, de amikor 200 volt, akkor is ment még maxxal a letöltés, igaz +hűtésnek a proci kapott egy hűtőbordát.

(#7118) arty válasza Dragon3000 (#7117) üzenetére


arty
veterán

féleértettelek, én azt hittem úgy érted, hogy 12MB letöltésnél, 100% cpu mellett is teljesen reszponszív volt a nas :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7119) Dragon3000 válasza arty (#7118) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor 1 letöltés volt csak a többi csak seedben volt, akkor még minden gond nélkül ment minden, amikor már sok letöltés került be egyszerre, akkor már a webes rész elérhetetlen volt, de hálózaton keresztül akkor is elértem és ugyanúgy tudtam a torrentes hdd-ről is nézni a dolgaimat. Most ugyanez a helyzet az épített nassal is csak most 11-12MB/s helyett 100MB/s-kel megy a dolog :D

(#7120) válasza Ano (#7112) üzenetére



addikt

Közben hazajöttem, megnéztem, nekem ez a verzió van fent

Transmission_2.82_arm_003.zpkg

Érdemes lenne updatelni? Meg lehet úgy oldani, hogy megmaradjanak a seedelt torrentek?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7121) Tonyk válasza (#7120) üzenetére


Tonyk
veterán

"Érdemes lenne updatelni?"

Mindeképpen

" Meg lehet úgy oldani, hogy megmaradjanak a seedelt torrentek?"

Meg. Viszont 2.94-től a torrentek új elnevezése miatt lesz egy teljes recheck, ami elég sokáig tarthat a benn lévő torrentek számától.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7122) Ano válasza (#7120) üzenetére


Ano
őstag

nálam ez van most fent: transmission_2.92_arm_002.zpkg 12.12MB 2017-01-29 16:41:13

Fentebb linkeltem is, hogy hogy telepítettem fel

Nálam a jelenlegi verzió a /usr/local/zy-pkgs/Transmission alá konfigolta magát ... azaz, itt található minden letöltött torrent fájl (nem a hozzá tartozó tartalom/fim, csak a torrent fájl), amik jelenleg futnak a TM-ben és a TM-hez tartozó config fájl (settings.json)

Ha neked máshová telepedett, akkor érdemes megkeresned ssh-ból vagy telnetből a köv paranccsal: "find / | grep -i transmission"

És esetleg érdemes elmenteni az egész mappát, hogy tuti ne tűnjön el ...

Én egyszerűen csináltam a symlinket az admin mappába ami a /usr/local/zy-pkgs mappára mutat, így a windowsra felcsatolt admin mappában látom az összes konfig fájlt és egyszerűen le tudom menteni az asztali gépemre :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7123) Ano válasza Tonyk (#7121) üzenetére


Ano
őstag

mivel fentebb írtam hogy vinyót cseréltem, így én csak egyszerűen TM telepítés után amikor a TM nem futott simán felülírtam az új konfig mappát a régivel ... rechek nélkül is tökéletesen műxik ... előtte csináltam az új telepítés konfigjárol egy backupot hátha kelleni fog, de nem kellett ... igaz én csak 2.92-t telepítettem ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#7124) Tonyk


Tonyk
veterán

Új Transmission van, gyorsan fordítottam egyet, parancsoljatok:

Transmission 2.94+ build 3928 : [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítása

(#7123) Ano

igaz én csak 2.92-t telepítettem ...

Jó, én meg 2.94-ről beszélek....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7125) Madoc válasza Tonyk (#7124) üzenetére


Madoc
veterán

Igy a "gyárilag" feltett transmissiont tudjuk frissíteni?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7126) Tonyk válasza Madoc (#7125) üzenetére


Tonyk
veterán

kb 6 éve használtam utoljára gyári csomagot, de úgy gondolom igen, mivel csak a binárisokat cseréled ki. Előtte csinálj biztonsági mentést a lecserélendő fájlokról és nem érhet meglepetés.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7127) Anonymus23 válasza Dragon3000 (#7119) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pont egy ilyenen gondolkozok, mert elvileg nemsoká lesz gigabites net nálunk is.
A HTPC topikban meg csak leginkább a kép és annak minőségével kapcsolatban lehet bármit is kérdezni, engem ez annyira nem izgat, sokkal inkább, hogy multifunkciós legyen a technika, azaz a jelenlegi NAS és esetleg médiajátszó funkciói legyenek meg.
Nincsenek nagy elvárások, mivel még egy 3-4 éves 3D FHD TV van, hangrendszer sincs, de a mostani 520-assal nagyon "beleválasztottam" és nem bejövős nagyon, ha ebben tudnál segíteni, hogy te mit raktál össze (akár privátban is, ne rontsuk itt a levegőt offal), azt megköszönném, mert nekem fontos lenne a torrent/sync mentés/NAS funkciók kezelése.
Előre is kösz az infót! :R

;) - The Power of the Light Side

(#7128) Konyika válasza Anonymus23 (#7127) üzenetére


Konyika
senior tag

Esetleg egy asustor? Nekem is ilyen fut a 325v2 mellett. Simán kihajtja a gigás netet :) Ja és remek funkciói vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#7129) Tonyk válasza Konyika (#7128) üzenetére


Tonyk
veterán

Ennek az asusnak (~87e) az árának a kcsit több mint feléért össze lehet pakolni u.e. több memóriával. (~50-55E).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7130) arty válasza Tonyk (#7124) üzenetére


arty
veterán

:R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7131) Anonymus23 válasza Konyika (#7128) üzenetére


Anonymus23
veterán

Néztem már azt is, de másban gondolkoztam, mert az elég drága...
Pl egy ilyen Beelinkben Intel J5005 + 8GB RAM + 128 GB SSD
Ez 63-65 eFt +sarc ha megfogják vámon, de lehet lengyel raktárból is rendelni, hasonló áron ami kicsivel gyengébb, de az pár nap és itt van.

Vagy van a Gigabyte-nak is a BRIX, ami ugyancsak 60k körül van, de se RAM, se tároló nincs benne.

Tonyk,
Mit lehet összerakni 50-55-ért?
Komolyan érdekelne, mert bár igaz, nem ástam magam be túl mélyen, de azt gondoltam, hogy nem jön ki 70-80 alatt semmiképpen, ez az 50-55 nagyon csábító lenne.
Előre is köszönöm ha megosztod a konfigot, hogy mi lenne benne ennyiért.
:R

;) - The Power of the Light Side

(#7132) Konyika válasza Tonyk (#7129) üzenetére


Konyika
senior tag

Én 80-ért vettem, azt a 25-30 ezret nekem meg megéri az op. rendszer :)

Saját DDNS, mindenféle kliens (utorrent, deluge, qbittorrent, transmission) stb. Távoli elérés két klikkes nem kell mókólni :D UPNP, DLNA kliensek többféle is , rendes defender .......meg még sorolhatnám.

Ja és két 3TB-os WD-reddel szinte hangtalan. Ez bent a hálóban a tv mögött a 325-öt meg egy szinttel lentebb is hallom!

A 4k felbontást HDMI-n keresztül ki ne hagyjam :)

De kinek mi, van aki inkább mókol én nem bántam meg, hogy megvettem.

Attól a zyxel is megvan még. Néha el is felejtem, hogy van, mert nincs vele gond csak teszi a dolgát.

Anonymus23: Szerintem ez annyival többet is ér :)

[ Szerkesztve ]

(#7133) Anonymus23 válasza Konyika (#7132) üzenetére


Anonymus23
veterán

Médialejátszás milyen módon megy ezen? Ehhez tudtommal nincs távirányító.
HDMI 2.0 a többin is van.
Azokat a funkciókat (mármint nagy részét) amiket leírtál én router szinten oldom meg, van egy középkategóriás router Asus RT-AC66U_B1, ami elég sok mindent tud.
A távoli elérés megfelelő port beállításokkal ugyanaz egy ilyen mini PC-nél mint egy NAS gyakorlatilag.

Én nem többet szeretnék rá költeni összességében, hanem ha lehet kiváltani a NAS-t+Médialejátszót egy univerzális eszközzel, ami kb tudja azt amire kell. A HTPC-khez van ez a lehetőség, hogy USB-s kütyüvel + távirányítóval gyakorlatilag tényleg médialejátszóként üzemel...

;) - The Power of the Light Side

(#7134) Konyika válasza Anonymus23 (#7133) üzenetére


Konyika
senior tag

Airemote telefonra vagy vezeték nélküli egér, de ez már tényleg nagyon off :)

(#7135) Dragon3000 válasza Anonymus23 (#7127) üzenetére


Dragon3000
veterán

Írtam pm-et, amúgy pc alkatrészekből raktam össze egy nekem megfelelő nast, profilomon megtalálható a konfiguráció.

(#7136) arty válasza Tonyk (#7124) üzenetére


arty
veterán

egyébként 1 lépés még elfér a leírásban - a felmásolt transmission binárisok (futtatható állományok) futtathatóvá tétele.
pró linuxosoknak evidens, persze, de nekem és még pár laikusnak talán hasznos figyelmeztetés ;)

én midnight commander file/chmod menüjéből csináltam:
- mindhárom "execute..." permission-t be kell állítani mind az 5 fájlra !

előtte/utána a binárisok:
root@nas:/ffp/bin# ls -al | grep trans
-rw-r--r-- 1 root root 744320 Sep 7 07:27 transmission-create
-rw-r--r-- 1 root root 758012 Sep 7 07:27 transmission-daemon
-rw-r--r-- 1 root root 738292 Sep 7 07:27 transmission-edit
-rw-r--r-- 1 root root 780488 Sep 7 07:27 transmission-remote
-rw-r--r-- 1 root root 741636 Sep 7 07:27 transmission-show

root@nas:/ffp/bin# ls -al | grep trans
-rwxr-xr-x 1 root root 744320 Sep 7 07:27 transmission-create
-rwxr-xr-x 1 root root 758012 Sep 7 07:27 transmission-daemon
-rwxr-xr-x 1 root root 738292 Sep 7 07:27 transmission-edit
-rwxr-xr-x 1 root root 780488 Sep 7 07:27 transmission-remote
-rwxr-xr-x 1 root root 741636 Sep 7 07:27 transmission-show

---

btw - minidlna-ból nincs esetleg frissítés? ahogy nézem, talán tavaly végleg befulladt a projekt?
nem mintha gond lenne a mostanival (v1.2.1), persze ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7137) gduck válasza arty (#7136) üzenetére


gduck
addikt

Nem feltétlenül. 1.15 és 1.2.0 között is volt majdnem két év ;)

Azért néha dolgozgatnak rajta: KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#7138) TRob1 válasza arty (#7136) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem állítottam ilyet, akkor mi történik/történhet? Mert úgy tűnik, működik.

¤ R'n'R ¤

(#7139) hzx0


hzx0
aktív tag

Segítségre lenne szükségem. Nemrég migráltam Telekomról Digi 1000re. Tegnap bridge módba rakattam a Digi zte eszközét. Tegnap vettem saját routert ez csatlakozik a netre (TP-Link Archer C7 ). Nincs nat ellenőriztem. Minden megy rendesen Távoli elérés, ftp kivéve TM. Routerbe fixálva a nes ip cime. Portot kinyitottam. Külső port cheker nyitottnak is látja. Androidos remote app tudok csatlakozni mobilnettröl. Hozzá is tudom adni az új torrentet kívülről. Egyszerűen se le se fel nem tölt a TM. "could not connect to tracker" Program csomagos TM 2.82. Már pár éve működik becsületesen.

Még is sikerült. Kinomba letiltottam és újra engedélyeztem most megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7140) arty válasza TRob1 (#7138) üzenetére


arty
veterán

szerintem akkor nem futna... de hátha Tonyk ír valami okosat ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7141) TRob1 válasza arty (#7140) üzenetére


TRob1
veterán

Na de én biztosan nem csináltam ilyesmit, mert lövésem sincs hozzá. :D És mégis fut.

¤ R'n'R ¤

(#7142) arty válasza TRob1 (#7141) üzenetére


arty
veterán

lehet én csináltam valami hülyeséget! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7143) Tonyk válasza Anonymus23 (#7131) üzenetére


Tonyk
veterán

Utoljára 5-6 hónapja néztem az árakat, mivel akkor lett volna aktuális a zyxel cseréje, de egyéb dolgok közbeszóltak, így az elhalasztódott. Azóta ugyan sikerült 253Ft-os USD-ből 281-es árfolyamot csinálni az okosoknak, így igaz, egy picit drágább lett minden, de:

J5050 ITX: 36e
4GB DDR4 SO: 11e
LC-POWER LC-1400MI: 12e
Összesen: 59e (~53e régi áron)

ASRock J4205-ITX: 31e
4GB DDR4 SO: 11e
LC-POWER LC-1400MI: 12e
Összesen: 54e (~48e régi áron)

Ha nem kell ház (mert el tudod tenni, garázsba, padlásra. kamrába), annak az ára lejön. Ha nem kell tápegység mert van otthon elfekvő, lejön. HDD-k meg ott vannak a zyxelben, ha már ebben a topikban beszélünk róla. (Az említett asustore-ban sem volt)
4GB egy linuxos NAS-ba töb mint elég. (Asustor-ban 2GB)

A beelink nagyon kellemes áron van (akcióban ~70e+10USD, hogy ne vámolják meg), de kérdéses benne a 128GB-os valami, amiről sok mindent nem tudni, ugyanúgy mint a 8GB RAM-ról sem + azért nasba, ne csak egy 2.5"-os hdd-t lehessen már belerakni.

De ez mind SZERINTEM.

Konyika

Én egy fillért nem adnék az oprendszerért, nem hogy 20-25-et, mivel a hegyekben állnak az ingyenes, kattintgatós, next-next-finish nas rendszerek a neten, de ha ez valakinek nem jó, akkor bármilyen linux mehet rá és azt rak fel rá (szolgáltatást) amit akar. SZERINTEM
Esetleg torrenttékából kölcsönzött win. server 2012, 2016 is elfutkorászik egy 4 gigás gépen már, annak aki nagyon windowsozni akar. Persze szigorúan teszt jelleggel, pfujjj...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7144) gduck válasza Tonyk (#7143) üzenetére


gduck
addikt

Pár észrevétel ;)

Az ASRock J4205-ITX DDR3 SO-DIMM memóriával működik.
Az ASRock J5050-ITX elég háklis milyen DDR4 SO-DIMM modult raksz bele.

[ Szerkesztve ]

(#7145) Dragon3000 válasza Tonyk (#7143) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem Windows fut a nason 4GB rám társaságában (sok torrent esetén hamar elfogy, de így is megy), mert használok pár programot, amiknek windows kell. Na meg ebben az esetben, ha lehal a nas, akkor csak átrakom a hdd-ket a nagy gépbe és azonnal használhatom is tovább.

(#7146) Tonyk válasza gduck (#7144) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönjük!

Akkor 4GB DDR3 esetében még jobb a helyzet: ~8500-ért már van Kingston, CSX?
J5050 esetében support lista van, rajta pl a KVR21S15S8/4 : 12700Ft. Elnézést, tévedtem 700Ft-ot. Homok a fejemre!
Bár ha ennyire (mire háklis, mire nem) vágod, te is írhattál volna konfigot, hogy te mit javasolsz. A kérdező bizonyosan nagyon örülne neki! Köszönjük! :R

(#7145) Dragon3000

Szerver vagy valami desktop win? Desktop win, hajlamos használhatatlanra lassulni pár nap/hét folyamatos üzem után. :(
Van egy pár intézményi szerverem windows serverrekkel (még 2003 is fut) Ezekkel még 4GB RAM mellett sincs olyan gond, mint egy desktop winnel. Több memórával rendelkező gépekről már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7147) Tonyk válasza Tonyk (#7146) üzenetére


Tonyk
veterán

Bocsánat:"... Kingston, CSX" végén kérdőjel helyett pont, sry, nem kérdezni akartam

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7148) gduck válasza Tonyk (#7146) üzenetére


gduck
addikt

Csak pont ezzel a két alaplappal vannak tapasztalataim ;) A J5005-ITX gyorsabb, csak én szívtam a memóriával. (3 féle 4GB-os modullal játszotta, hogy elindult, de újra már nem. Csak ha BIOS resetet csináltam... 2GB-os modullal egyből indult és után a már bármelyik 4GB-al is. Szerintem első induláskor rosszul időzítette a memóriát, amivel már nem tudott elindulni. A 2GB-nál beállított időzítéssel meg már vitte a 4GB-os modulokat is :D Elég egyszerű a BIOS, memória időzítés nem állítható benne :( )

[ Szerkesztve ]

(#7149) Konyika válasza Tonyk (#7143) üzenetére


Konyika
senior tag

Számomra next next finis megoldás nem létezik, csak a napokig tartó mókolás. Anno a zyxelt is 2 nap alatt üzemeltem be :D Linuxot még müködés közben sem láttam :) Szerinted?

A gépépítés összerakás, meg a telepítgetések helyett inkább elmegyek arra az időre dolgozni és bőven megkeresem az árát :D SZERINTEM!

Az asustort csak kivettem a dobozból és müködött ahogy én szeretném! Tudod kinek a pap........... :)

(#7150) Dragon3000 válasza Tonyk (#7146) üzenetére


Dragon3000
veterán

Írtam üzenetet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.