Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Anonymus23 válasza Tonyk (#7143) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszi az infókat.
Beelink: a benne lévő SSD azt én kb csak bónusznak tekintem, mivel max a rendszer futna róla, adat az vagy egy 2TB 2,5"-os HDD-n vagy USB3-as rack van ILYEN.
Hol láttad a 70 Ezres +10USD EU-s szállítást?

Köszönöm a tippeket is neked is és mindenkinek aki privátban is megadta a dolgokat!

De szerintem az lesz, hogy megvárom mire lesz Gigás Digis net a jelenlegi Invitel helyett, és akkor az adott helyzetnek megfelelően eldöntöm, hogy mire ruházok be... Lehet ez is lesz még 0,5-1 év mire ideérnek vele, pedig azt mondta a szerelő, hogy ebben az évben le lesz cserélve, kétséges, mert 1-2 helyen kívül jelenleg máshol nem nagyon mozgolódnak...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7152) Tonyk válasza Anonymus23 (#7151) üzenetére


Tonyk
veterán

Hol láttad a 70 Ezres +10USD EU-s szállítást?

Gearbesten pár napig még ezen az áron van

"Gigás Digis net a jelenlegi Invitel helyett"

Kezdj el valami combos és drága router után nézelődni a nas előtt.
De pl. egy összerakott géppel (már emlegetett pl asrock lapok + egy gigás pci-e hálókártya) akár ez is kiváltható lenne.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7153) Anonymus23 válasza Tonyk (#7152) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az ASUS RT-AC66U B1 nem jó?
800 Mbit-es natolást tud, nekem elég, nem seed szervert akarok, hanem a jelenlegi 2 eszközt (NAS+médialejátszó) ha lehet együtt kiváltani, médialejátszás tekintetében nincsenek nagy igényeim, egy FHD TV mellett, hangrendszer nélkül. Ha csak a NAS-t sikerül kiváltani, akkor az sem gáz.

Őszintén azon gondolkozok, hogy vannak itthon régebbi szétszedett gépekből ilyen AMD procis alaplapok (DDR2 meg talán DDR3-as is, memóriával együtt) abból összerakok egyet, mert van köztük olyan ami működik, csak valamiért le lett selejtezve, és mire ez többet fogyaszt mint amit most NAS-ra költenék az még jó pár év...
Max egy házat kell hozzá vennem táppal...

;) - The Power of the Light Side

(#7154) Tonyk válasza Anonymus23 (#7153) üzenetére


Tonyk
veterán

Hogyne lenne jó, ha már van combosabb router, de a kérdés, hogy a 800Mbit nat az PPPoE alatt érvényes-e vagy csak sima dhcp-s wan kapcsolaton (nyilván nem néztem utána).

Azért egy régebbi AMD-s rendszer azért fogyasztgat és ha van 30-50W különbség a 325 és egy ilyen rendszer között , az nem kevés, napi szinten 1,2kWh. Havi szinten 36kWh (50W különbség esetében), az olyan 1500Ft/hó. Mondjuk ha így megy, akkor kb 4 év alatt érnek össze az árak. Igazad van abban, hogy nem ér annyit rááldozni, ha van miből építkezni. Már ha van.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7155) Anonymus23 válasza Tonyk (#7154) üzenetére


Anonymus23
veterán

Routerrel kapcsolatban EZT az oldalt néztem, meg az itteni PH-s router ajánlót.

;) - The Power of the Light Side

(#7156) ssolitude


ssolitude
őstag


Erre van valakinek ötlete? Emlékeim szerint nem volt ilyen régen. 1080p nézhetetlen, ami szintén nem volt jellemző.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7157) Tonyk válasza ssolitude (#7156) üzenetére


Tonyk
veterán

Twonky megy?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7158) ssolitude válasza Tonyk (#7157) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem megy.
A transmission-ön kívül semmi nem megy.
Transmissionből kigyomláltam mindent, 2 seed van, meg egy letöltés.
Az utóbbi időben nálam is előjött a "bizonyos idő elteltével elérhetetlen a webes felület" jelenség. De emlékeim szerint régen nem volt állandó 100%-on a CPU. Újraindítás után 4-5 percig normális a terhelés, aztán felmegy 100%-ra és ott állandósul.
Magasabb bitrátájú 1080p-s mkv beakadt, ekkor kezdtem nyomozni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7159) Tonyk válasza ssolitude (#7158) üzenetére


Tonyk
veterán

Pedig a python pörgetés a twonky jellegzetessége.

Mond valami érdekeset ez:

ps aux | grep -i pyt

itt látnod kéne a python parancsot és annak a végén, hogy mit is futtat ilyen eszeveszetten

Az mkv-t minidlna-val vagy smb, nfs-en kersztül nyomod?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7160) ssolitude válasza Tonyk (#7159) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem igen foglalkoztam eddig ilyen mélységében a NAS-sal.
Ezt a parancsot hova írjam?
Egy routerre van téve vezetékkel a NAS, egy noti, egy asztali gép, és egy androidos TV-Box (Beelink). A Beelinken KODI, aztán sima smb.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7161) Tonyk válasza ssolitude (#7160) üzenetére


Tonyk
veterán

Ssh-ba, de mivel megkérdezted, ezért gyanítom nincs fenn az ffp.
+ nézd meg még egyszer, hogy be van-e kapcsolva az twonky.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7162) ssolitude válasza Tonyk (#7161) üzenetére


ssolitude
őstag

Biztos, hogy ki van kapcsolva a Twonky, de otthon megnézem mégegyszer.
A Bélaaaa által összerakott NSA-310-es leírás alapján lehet az FFP-t telepíteni a 325v2-re is?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7163) ssolitude válasza Tonyk (#7159) üzenetére


ssolitude
őstag

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7164) ssolitude válasza Tonyk (#7161) üzenetére


ssolitude
őstag

A leírás alapján elkészítem a fájlt, bemásolom a könyvtárba, de az ffp nem jelenik meg a programok között. Van ilyen?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7165) Tonyk válasza ssolitude (#7164) üzenetére


Tonyk
veterán

Elképzelhető hogy jelenleg nem mennek az érintett oldalak. (Ugye web_prefix a fájl neve, nem pedig web_prefix.txt, és ugye a sor végén nyomtál entert?)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7166) ssolitude válasza Tonyk (#7165) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem txt a kiterjesztés, viszont az enterben nem vagyok biztos. Utánanézek.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7167) Tonyk válasza ssolitude (#7164) üzenetére


Tonyk
veterán

Parancsolj itt van az ffp telepítő, másold az admin/zy-pkgs alá: [link]

Ezt másold bele az admin/zy-pkgs/ZYPKGS fájlba:

Package: ffp
Version: 0.7zypkg004
Description: <i>(Installed)</i> Fonz Fun Plug
Depends:
Size: 50000000
Installed-Size: 100000000
Architecture: arm
Zy-Model: NSA-210, NSA-221, NSA-310, NSA-320, NSA-325
IsBuiltin: N
Filename: ffp_0.7_arm_004.zpkg

NAS-ban írd át a dns-t és az átjárót valami fals ip címre, hogy ne legyen internetkapcsolata, majd frissítsd a csomaglistát, telepítsd a megjelenő ffp-t, mehet vissza a jó dns ás átjáró cím.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7168) ssolitude válasza Tonyk (#7167) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszönöm, rögvest nekiállok.
A 100% idle-re visszatérve: néhány hónapja volt egy accident, az egyik vinyó ledje piros lett, a fájlok elérhetetlenek voltak. Kikapcsoltam a nast, telepítettem smartot, de mindkét lemezt jónak látta (most ez is ki van kapcsolva). Lemezkezelés probléma nem okozhat ilyen jelenséget?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7169) Tonyk válasza ssolitude (#7168) üzenetére


Tonyk
veterán

nem hinném

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7170) odrif válasza Tonyk (#7167) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:R
Ez nekem is jól jött.
Lehet HDD-t cserélek a NAS-ban.
Ezek után (szerintem) már a minidlna, és a Transmission telepítése menni fog.

20 éve a Prohardveren

(#7171) ssolitude válasza Tonyk (#7167) üzenetére


ssolitude
őstag

Rendben, látszik az ffp, feltelepítettem. Továbbra is invalid option a putty válasza.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7172) ssolitude válasza ssolitude (#7168) üzenetére


ssolitude
őstag

Az normális, hogy mindenre not found a válasz? Bármilyen parancsot írok be?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7173) ssolitude válasza Tonyk (#7167) üzenetére


ssolitude
őstag

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7174) Tonyk válasza ssolitude (#7171) üzenetére


Tonyk
veterán

Gyári ssh-t letiltottad? Szerintem nem.
FFP-t engedélyezted? Szerintem nem.

A screenshoot amit beszúrtál nem ffp-s ssh, az ugyanis ilyen:

a lényeg: "== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on..."

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7175) odrif válasza Tonyk (#7174) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha fent van az FFP a gyári SSH-t le kell tiltani?
(Nekem sincs.)

20 éve a Prohardveren

(#7176) ssolitude válasza Tonyk (#7174) üzenetére


ssolitude
őstag

Azonkívül, hogy Telepítés/Frissítés - Alkalmaz, még mit tudok tenni?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7177) ssolitude válasza Tonyk (#7174) üzenetére


ssolitude
őstag

Az lehet baj, hogy a 4.81-es firmware van fenn?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7178) ssolitude válasza Tonyk (#7174) üzenetére


ssolitude
őstag

Gyári SSH letiltva. FFP engedélyezve (bár nem tudom mit értesz "engedélyezés" alatt).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7179) Tonyk válasza ssolitude (#7176) üzenetére


Tonyk
veterán

Ffp-re állva megnyomtad az engedélyezés gombot?

Csomaglistában az ffp sora végén ott egy link. Az működik?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7180) ssolitude válasza Tonyk (#7179) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszi, ennek délután utánanézek.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7181) ssolitude válasza Tonyk (#7179) üzenetére


ssolitude
őstag

Tegnap kíváncsiságból bekapcsoltam a Twonkyt, és a KODI-ban betallóztam a megosztásokat(nem SMB). Az eredmény: simábban mennek az eddig laggoló 1080p-k, bár a képminőség mintha kissé gyengébb lenne. 4k-t még nem próbáltam.
Ha nem sikerül megoldani ezt a 100% dolgot, akkor lehet, hogy ez lesz a megoldás.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7182) Tonyk válasza ssolitude (#7181) üzenetére


Tonyk
veterán

"bár a képminőség mintha kissé gyengébb lenne"

DLNA nem végez transzkódolást, így ugyanaz megy ki, mint a fájlban van. (A proci nem is bírná semennyire sem.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7183) ssolitude válasza Tonyk (#7182) üzenetére


ssolitude
őstag

Azért írtam, hogy "mintha", mert úgy tűnik, de lehet, hogy csak én látom így. A lag viszont úgy tűnik megszűnt (bár egy hosszabb teszt jó lenne, csak néhány percet bróbáltam.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7184) Tonyk válasza ssolitude (#7183) üzenetére


Tonyk
veterán

én meg csak annyit írtam, hogy a dlna nem végez transzkódot...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7185) ssolitude válasza Tonyk (#7184) üzenetére


ssolitude
őstag

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7186) Tonyk válasza ssolitude (#7185) üzenetére


Tonyk
veterán

Tavolítsd el, reboot és próbáld újra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7187) Anonymus23 válasza Tonyk (#7154) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kicsit még visszatérve a korábbi témára, úgy tűnik, hogy több cuccos is van itthon, semmint sejtettem:
Találtam egy Asrock A75M-HVS alaplapot amiben volt egy A6-3500 proci, az egyik rossz gépből kivettem 2x2GB DDR3-as ramot, és az egyik ilyen elfekvő 80 GB-os SATA winyóra kíváncsiságból fel is dobtam gyorsan egy win10 home-t, pikk-pakk felment, őszintén nem emlékszem, hogy csak upgrade volt, vagy volt is vele valami gond, a memória lett kicserélve benne, mert ami benne volt már ki tudja hol van, de úgy tűnik, hogy működik normálisan. Kapott egy másik hűtőt, mert ami rajta volt arról már le lett szedve a venti, és ez nagyobb is mint az eredeti, de ez is gyári. Kicsit hangos, de majd próbálok rajta csiszolni ha lesz rajta rendszer.

Fogyasztást néztem 45-55W között mozgott.
Rendeltem hozzá egy LC Power házat + 1db 240 GB-os SSD-t, meg megy majd bele a WD RED 2TB.

NAS rendszert mit javasolná rá, ha magadnak raknád össze (SSD TRIM az megy az ilyenekkel vajon)?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7188) Tonyk válasza Anonymus23 (#7187) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi képpen sem Windowst, főleg desktop win-t ne. ;) Én sima linuxot tennék rá, és arra azt raknék fel, amire kell.

Attól függ mire akarod használni. OMV, Freenas, Nas4Free, Xpenology, stb

[link]
[link]

Ultra OFF: A 45-55w azért jelentős ugrás a 12-17W-hoz képest :O

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7189) Anonymus23 válasza Tonyk (#7188) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm az infókat, lesz mit csemegézni!

Fogyasztás:
Igaz, viszont 2 dolog van, az 520-as állandóan összefosta magát (gyári csomag, lehet nálam van rosszul konfigurálva, de már nincs kedvem újra nekiugrani), pl valamelyik nap is film nézés közben lehalt, úgy hogy közben semmilyen letöltés sem ment, csak visszafelé töltött 4 Mbittel. Ha még mindig a 325v2 lenne, akkor egy percig sem gondolkoztam volna ezen az egészen. Ezen meg csak újraindítás segített.
Ha megint veszek egy ilyen vagy hasonló NAS-t, akkor ott vagyok ahol a part szakad, ha lesz tényleg nemsoká Gigabites net, akkor jól jön a craft, ha meg erősebb NAS-t akarok venni, akkor annak az ára jóval magasabb (lásd pl Asustor), sok-sok évnek el kellene telnie, mire visszahozza az árát a fogyasztásban, ahogy korábban is írtad.
Amit most vettem hozzá, az SSD bárhol használható ha a proci/alaplap megfeküdne, a ház meg nem egy akkora összeg, ami elvinné a havi házipénztárt (13k), illetve jó alap lehet később egy miniITX integrált CPU-s 10W-os rendszerhez, pl mint a J5005.

A másik meg, hogy nem tudom mennyire lehet itt is ilyen hibernálást csinálni, nem nagyüzemben megy a torrent, szóval max ha lehet, akkor házirendet csinálok és este lekapcs, nappal amikor nem zavar senkit sem a hangja (mert szerintem ennek jobban lesz mint a NAS-nak, akkor hadd menjen.
Linuxnál van ilyen időzített ki és bekapcsolási lehetőség? Vagy alvó/hibernálási mód?

;) - The Power of the Light Side

(#7190) Tonyk válasza Anonymus23 (#7189) üzenetére


Tonyk
veterán

megoldható minden :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7191) Anonymus23 válasza Tonyk (#7190) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm, megkereslek privátban ha nem nagy gond, így is eléggé agyonoffoltam a topikot! :DDD :R

;) - The Power of the Light Side

(#7192) Adamyno


Adamyno
tag

Sziasztok!

Tud valaki valamit arról, hogy esetleg OpenWRT-t vagy OpenmediaVault-ot vagy valami más OS-t hogy lehet tenni rá?

Köszi!

csak mert idegesít ez a csillivilli, lassú webes felület, aminek a felét ki sem használom és különben is csak valami régi explorerrel megy a webes stream, de mivel én linuxot használok, így ez teljesen felesleges..

Na meg az ssh-val akad némi gond, és a konfig fájlok persze, hogy nem ott vannak ahol egy normális rendszeren, hanem össze-vissza és mindenből van minimum 2. Ember legyen a talpán aki kihámozza, hogy itt mi mihez tartozik. Gondolom egyik fele az FFP-hez tartozik, másik meg a gyári rendszer, de nincs kedvem többet szórakozni vele. Kell egy átlátható, normális linux rá aztán csá. Még a Debian is megtenné. Régebbi NAS-ra találtam debiant, de erre valószínűleg nem úgy kell feltenni és a linkek sem működnek már.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#7193) arty válasza Adamyno (#7192) üzenetére


arty
veterán

Dini asszem próbálkozott, talán debiannal, de nem igazán jutott el jó/végleges rendszerig... keress vissza.

Itt a "legjobb" még mindig a gyári linux + ffp.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7194) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!

Az NSA325v2-esemmel sebesség gond van. Kb 11MB/s-el tudok másolni.
Gigabites routerbe bedugva 1m-es cat5e-vel. Ac wifin csatlakozom, linuxon link speed 433Mb/s. Raid1-ben van benne két vinyó, természetesen ezeket teszteltem. Külső usb-n is van 1-1 vinyó, azokat nem teszteltem még.
Már mindent átnéztem de nem értem, mi a gond?

(#7195) arty válasza Anaconda (#7194) üzenetére


arty
veterán

tehát a tesztláncban van egy wifis "szakasz"?

meg is van a gond :D (ugye nem hiszel a mesében és a "kiírt/ráírt" wifi sebességekben?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7196) Anaconda válasza arty (#7195) üzenetére


Anaconda
tag

Szia!

Ismered az ac wifit?
Nem kiírt, ráírt hanem a hálókártyától lekérdezett kapcsolat sebessége.

(#7197) Tonyk válasza Anaconda (#7196) üzenetére


Tonyk
veterán

Nas-on belül megnézted a link speed-et? Az gigabiten áll vagy csak 100-on?

ethtool egiga0 | grep -i speed

Nem kiírt, ráírt hanem a hálókártyától lekérdezett kapcsolat sebessége.

Jó tehát egy elméleti sebesség, ami az esetek nagy százalékában jó ha a harmadát/negyedét produkálja valós átviteli teljesítményként

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7198) Anaconda válasza Tonyk (#7197) üzenetére


Anaconda
tag

Szia!

Természetesen csekkoltam és gigabit!

Nem a wifivel van gond! Azért drasztikus lenne ha az ac wifi is 100 megát tudna úgy, hogy a router 1m-re van.

(#7199) Tonyk válasza Anaconda (#7198) üzenetére


Tonyk
veterán

Mennyire zajos a környék? Mennyire terhelt a nas a mérés idejében?

Dugd össze a gépet routerrel, mérd meg a sebességet madzagon, ha ott jó, akkor nézz szét ennek a csodawifinek a környékén.

Ökölszabály, hogy wifivel nem tesztelünk sebességet és főleg nem hivatkozunk rá. Akárhányszor is írod le hogy ac ;) Majd akkor térjünk rá vissza, ha a madzag is ezt a sebességet produkálja.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7200) Anaconda válasza Tonyk (#7199) üzenetére


Anaconda
tag

Wifi szempontjából nem zajos.
A NAS-on semmi olyan nem futott ami leterhelte volna, proci pár %-on volt.
Nagyon elvitt titeket ez a wifi a málnásba. De nagyon nagyon. Másik laptopról sem gyorsabb amiben gigabites LAN van. Nem madzagoltam össze, hanem CAT5E UTP kábellel összekötöttem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.