Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) zsuri0 válasza Tonyk (#8342) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Na hosszas szenvedés után megvan a bűnös: a távoli szerveren (ubuntu) az rsyncd konfigjában a beállított gid nem létezett. Arra nincs válaszom, hogy akkoe a NAS ssh termináljából miért működött ugyanez. Valószínűleg a BackupPlanner valahogy máshogy paraméterezi az rsync parancsot mint én a terminálban.

(#8352) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv, tettem egy második vinyót a gépbe, és szeretném ezen is kikapcsolni a fejparkolást, viszont ez egy Samsung (200GB)! Tud valaki segíteni ssh alol hogy lehet megoldani?

HDD Model ID : SAMSUNG SP2004C

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#8353) arty válasza gonorrea (#8352) üzenetére


arty
veterán

idle3ctl -d /dev/sdb

feltéve, hogy fentvan az idle3ctl csomag :) de ha az első hdd-t (/dev/sda) már nem parkoltatod, akkor feltételezem igen :)

lekérdezni egyébként ezzel tudod:
idle3ctl -g100 /dev/sdb

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8354) gonorrea válasza arty (#8353) üzenetére


gonorrea
senior tag

köszi, de ez csak wd vinyóknál működik nem? legalabbis mikor próbáltam írta, hogy ez nem wd

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#8355) arty válasza gonorrea (#8354) üzenetére


arty
veterán

jogos!

akkor csak a webUI-n kapcsold le a hdd-k leállását (nem tudom az említett samsung parkolgatja-e a fejét, mivel 200GB és régebbi, felteszem nem)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8356) gotz


gotz
tag

MiniDLNA-nak mióta van új függősége?

Újraindítás után nem állt fel, gyanússá vált.

root@NAS520:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna.../i-data/ab9ff035/.PKG/ffp/ffproot/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavutil.so.52'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Valakinek van ötlete? Driven nem találtam leválogatott repok között.

(#8357) Tonyk válasza gotz (#8356) üzenetére


Tonyk
veterán

ffmpeg része

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8358) gotz válasza Tonyk (#8357) üzenetére


gotz
tag

Hmm. Reinstall se segít, illetve which -a libavutil-ra se dob választ. Hogyan tovább? :W

(#8359) gduck válasza gotz (#8358) üzenetére


gduck
addikt

slacker -a br2:ffmpeg3

Mindent rakjál fel, amit kilistáz ;)

(#8360) gotz válasza gduck (#8359) üzenetére


gotz
tag

br2 repoja vagy nekem nincs benne vagy halott.

diniéből telepítettem

(#8361) gotz válasza gotz (#8360) üzenetére


gotz
tag

Na, sikerült megerőszakolni, elindult.

Viszont ez w*f a configban:

root@NAS520:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Starting minidlna...parsing error file /ffp/etc/minidlna.conf line 52 : tivo_discovery=bonjour
done! [ OK ]

(#8362) gduck válasza gotz (#8360) üzenetére


gduck
addikt

Az /ffp/etc/funpkg/sites fájlba másold be ezt! Sose tudhatod mikor lesz rá szükséged ;)
mz      http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/FFP/packages/0.7/arm
br2     http://zyxel.diskstation.eu/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages
ar      http://zyxel.diskstation.eu/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages/
uli     rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages
s       rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages
mrdini  http://users.atw.hu/mrdini/packages/

(#8361) gotz:
enable_tivo Support for streaming .jpg and .mp3 files to a TiVo supporting HMO. Set to “yes” to enable support for streaming JPEG and mp3 files to a TiVo supporting HMO. Set to “no” (default) otherwise.

tivo_discovery Which method to use for registering in TiVo. By default “bonjour” is used. You can switch to legacy “beacon” method.

[ Szerkesztve ]

(#8363) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Rég jártam erre de most újra beüzemeltem a NAS-om. Az a problémám hogy az ftp-t nem érem el külső hálózatból ! Noip-vel van dydns és transmissiont és a nas felületét is elérem távolról de az ftp-t nem . Helyi hálózaton minden jó . Jól állítottam be az ftp klienst amivel csatlakozni akarok link ?

[ Szerkesztve ]

(#8364) Tonyk válasza Imi1981 (#8363) üzenetére


Tonyk
veterán

Először is nem volt jó ötlet kitenni a címed... (de így legalább ki lehetett próbálni, hogy hozzáférünk-e: NEM -> valószínűleg a portforward nem jó)
Másodszor: 21-es porton ne tedd ki az FTP-t, mert azonnal ráugrik pár idióta.
Nason, belső hálón maradhat 21-es porton az FTP, de akkor a routerben forwardolj egy random külső portot (pl 15421) a nas belső ip címére a 21-es portra. Így kívülről a imi1181.dydns.net 15421-es portján fogod elérni.
FTP helyett használj SFTP vagy FTPS-t vagy SSH-n is elérheted windscp-vel (de ezt se default porton (22) érd el kívülről).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8365) Imi1981 válasza Tonyk (#8364) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm! Hát én csak a 21-es portot nyitottam akkor azért nem volt jó . Ha jól emlékszem régen is te segítettél :) .
Még egy kérdésem lenne . Megoldottam,hogy a Windows 10-en hozzá adtam hálózati meghajtóként de csak mappánként tudtam így link . Az a baj hogy így a maricum reflect biztonsági mentő alkalmazás nem látja és így nem tudok közvetlenül a nasra menteni . Ezt hogy tudnám megoldani?

(#8366) Imi1981 válasza Tonyk (#8364) üzenetére


Imi1981
veterán

Most kapcsolódik távolról de üres oldal jön be . Nem mutatja a mappákat mint helyi hálózaton. Mutatok képet de nem valós porszámokat írom be csak azért mutatom jól csináltam e ? Így nyitottam portot neki link

(#8367) Tonyk válasza Imi1981 (#8365) üzenetére


Tonyk
veterán

Macrium reflect ha jól emlékxem tud hálózatra menteni. \\nas-ip\megosztás-neve formában add meg, hogy hova nentsen.

Ftp logot kellene látni.... Elég a Tcp, Portnyitás elvileg jó.
Kitakarni felesleges a belső ipt. Azzal semmire sem megyünk ha látjuk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8368) Imi1981 válasza Tonyk (#8367) üzenetére


Imi1981
veterán

Amit kéne nem takarok ki amit lehet azt meg kitakarom :DDD . Ez volt a eredeti kép link
Az ftp-hez visszatérve már kapcsolódik külső hálózatból de csak mintha egy üres mappa jönne be de feltölteni rá nem tudok. Most csak mobilról tudom ezt próbálgatni mert melózok. Gépen helyi hálózaton így látom mikor kapcsolódik link . Mit rontok el? Pc-n van ftp szerver arra simán kapcsolódok mobilról.

Még egy dolog van ! Pc-n más dydns szolgáltatót használok mint nas-on ! Nas-on a noip-t mert az támogatott. Az lehet gond?

Maricum reflect biztonsági mentést megpróbálom mikor otthon leszek. Azzal a vegyes nevezetű mappába akarok menteni hetenként egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#8369) Imi1981


Imi1981
veterán

Azóta sem bírok ezzel a távoli ftp eléréssel. Feladtam . Szerintem ha a fő routerre csatlakozik akkor jó lenne de az most nem megoldható .

(#8370) junkpod


junkpod
nagyúr

Látom van újabb transmission. Nálam kb minden úgy van még ahogy 3-4 éve felraktam. Usb-rol fut ffp és ami vele jött.
Érdemes frissíteni? Milyen verzió számokat ellenőrizzek?

Box's don't touch!

(#8371) @Jocó@ válasza Fagyi (#7732) üzenetére


@Jocó@
tag

Hát, nem egy mai hozzászólás, amire reagálok, de talán egyszer hasznos lesz valakinek...

Windows 10-re felment a hotfix, amivel a titkosítás nélküli share-eket nem lehet elérni.
SMB1-et hiába kapcsolom be, csak nem akarja mount-olni a share-t.
Akkor sem, ha kikényszerítem, hogy a zyxel 325 'admin' user-ével tegye ezt meg.

Mivel céges gép, nagyon nem is akartam bizerálni, így ment vissza minden a céges policy-nek megfelelően.
Átmeneti megoldás lehet, ha felhúzunk egy virtuális gépet, ami mount-olja a share-t, majd tovább osztja a Windows-os gépnek SAMBA-n.

PowerShell-ben ezt kiadva, láthatjuk, milyen SMB protocol érhető el gépünkön:
Get-SmbServerConfiguration | Select EnableSMB*

Nálam
EnableSMB1Protocol: False
EnableSMB2Protocol: True

A NAS-ra ssh-n belépve (firmware: 4.81 AAAJ.1) a gyári Samba verziója ez: 3.5.6.
Eszerint már 3.5.0-tól elérhető SMB2 a Samba-ban.

Bele is tettem a /etc/samba/smb.conf file-ba a [global] rész alá ezt: "max protocol = SMB2".
Valószínűleg egy újraindítás, vagy a webUI-on új share hozzáadása ki fogja törölni, így permanensé kell tenni.

Windows-on kiadtam az alábbi parancsot:
net use t: \\%NAS_IP%\%share_neve% /user:%NAS_IP%\admin

Ahol a %share_neve% egy olyan share, ami jelszó nélkül elérhető (guest ok = yes).
Az 'admin' user a zyxel-el jövő gyári admin, ugyanezzel a userrel lehet bejelentkezni a webUI-ra is.

Az 'admin' jelszavának begépelése után már el is lehet érni a share-t.

(#8372) arty válasza @Jocó@ (#8371) üzenetére


arty
veterán

Model Name NSA325 v2
Firmware Version V4.81(AALS.1)

fura, mert nálam is
EnableSMB1Protocol: False
EnableSMB2Protocol: True
és mégis tudom tallózni a nas-t, bármiféle samba.conf szerkesztés nélkül.

arra merek gondolni, hogy ez a cmdlet nem ad teljesen hiteles eredményt :)

mert:
PS C:\WINDOWS\system32> Get-WindowsOptionalFeature -Online | where featurename -like SMB1*
FeatureName : SMB1Protocol-Deprecation
State       : Enabled
FeatureName : SMB1Protocol
State       : Enabled
FeatureName : SMB1Protocol-Client
State       : Enabled
FeatureName : SMB1Protocol-Server
State       : Disabled

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8373) @Jocó@ válasza arty (#8372) üzenetére


@Jocó@
tag

Fél nap után azt kell mondanom, visszatértem a Virtuális géphez. :W
Nálam instabil volt a tákolt Samba. Nagyobb file-ok másolásánál timeout, videó lejátszásnál megállások.

Ha a Virtuális gépen keresztül végeztem a műveleteket, azok működtek.

(#8374) arty válasza @Jocó@ (#8373) üzenetére


arty
veterán

és/de az SMB1 feature be van nálad kapcsolva, ahogyan nálam? (Get-WindowsOptionalFeature -Online | where featurename -like SMB1*)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8375) @Jocó@ válasza arty (#8374) üzenetére


@Jocó@
tag

Nincs. Ez a default, amivel a 1803-as Win10 települt.

FeatureName : SMB1Protocol
State       : Disabled

FeatureName : SMB1Protocol-Client
State       : Disabled

FeatureName : SMB1Protocol-Server
State       : Disabled

(#8376) arty válasza @Jocó@ (#8375) üzenetére


arty
veterán

de ha jól értettelek, ezt hiába kapcsoltad be, neked ekkor sem ment a mount?
ha nem: lehet valami egyéb céges policy beállítás akasztja meg....

nálam "frissen telepített" 1909-es w10 és "megy"... mármint logon után SAJNOS CSAK piros X-esen látszik a share, de ha belekattintok akkor be is lép (akár ha admin, akár ha egy readonly userrel van a mappelés beállítva) - amig nem kattintok bele, addig pl a Macrium nem tud rá/bele menteni :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8377) Tonyk válasza arty (#8376) üzenetére


Tonyk
veterán

"mármint logon után SAJNOS CSAK piros X-esen látszik a share "

Töröld a vezérlőpultban (Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hitelesítőadat-kezelő - Windows rendszerbéli hitelesítő adatok) a hitelesítési adatokat, majd a share-t is töröld és hozd létre újra.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8378) Tonyk válasza Tonyk (#8377) üzenetére


Tonyk
veterán

Mármint a windowson töröld a csatlakozást a fel nem muontolódó share-hez és ott hoz létre újra.
pl parancssorból: net use x: /delete

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8379) arty válasza Tonyk (#8377) üzenetére


arty
veterán

megvolt sokszor, első boot után volt h oké maradt, második után nem :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8380) @Jocó@ válasza arty (#8376) üzenetére


@Jocó@
tag

Nem a mount-al van bajom. Leírtam itt.
Megörültem, hogy sikerült mount-olnom egy olyan gépen a samba-t, ahol tuti le van tiltva.

Pár órát keresgéltem a témában már. Van olyan Windows verzió, ahol még lehet engedélyezni az SMB1-et, de megjelentek már olyanok is, mint pl az enyém, ahol, ha fejre állok se. Látszólag bekacsol a feature, épp csak a nas-t nem éri el.

Most ugye a NAS oldalán állítottam egy konfig értéket, és ment is a mount a gépemen.
A hálótazik kapcsolatok timeout-oltak, instabil volt.

(#8381) arty válasza @Jocó@ (#8380) üzenetére


arty
veterán

akkor jól értettelek :)
itt mindenki annyit állított be, amit írtam is h nálam enabled:
FeatureName : SMB1Protocol-Deprecation (ezt nem tudom, hogy micsoda, lehet kell)
State : Enabled
FeatureName : SMB1Protocol (ez kell!)
State : Enabled
FeatureName : SMB1Protocol-Client (ez is kell!)
State : Enabled
... és megy is tudtommal mindenkinek! még a tiédnél ujabb windows10-en is... tehát ha nálad nem, ott valami más/egyéb/céges beállítás okozhatja sajnos

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8382) Shokkolo válasza arty (#8379) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ennek roppant prózai oka van :)
Amikor bejelentkezik a windowsod, hamarabb tölt be a profilod és vele együtt a share, mint ahogy a hálózati kapcsolatot lekezelné a win.

Egy megoldást találtam rá csak anno, nekem egy "scheduled task" mountolta fel a share -t minden win login után időzítve 1 perccel.
Addigra volt hálózat, és "zöld" volt a share.
Mostmár lusta vagyok és s**rok bele, ha kell belekattintok :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8383) arty válasza Shokkolo (#8382) üzenetére


arty
veterán

az a vicc, hogy ez régen működött... én macriumot használok a C: imidzselésére (nas-ra) éééévek óta, win7, win8, win10... és ez kb csak az utóbbi években lett gond

plusz ennek némileg ellentmond (noha logikus amit mondasz!), hogy a céges gépen, ahol több hálózati share van, mindenféle megosztásról, ott bizonyos megosztások jók boot után, néhány ellenben SOHA.... és mindig ugyanazok nem :D belekatt után megy mind.... (addig viszont az ezekre "épített" alkalmazások nem látják a megosztott könyvtárakat :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8384) gduck válasza arty (#8383) üzenetére


gduck
addikt

Pedig ez egy Windows "baromság" :( Sose tudtam megérteni, miért kezdi el csatlakoztatni a hálózati erőforrásokat azelőtt, hogy aktív lenne a hálózati kapcsolat :W

Persze azok után ez nem meglepő. hogy egy megszakadt hálózati kapcsolat után - bizonyos műveletek közben - szinte egy perc, amíg hajlandó "elengedni", hogy nem tud csatlakozni és végre hagyja megszakítani a műveletet :D

Na de amúgy rengeteg jó ötlet és "finomság" van a Windowsban, amivel egy átlag felhasználó sose találkozik. Szóval ha van orvossága valakinek, ossza meg nyugodtan ;)

[ Szerkesztve ]

(#8385) Tonyk


Tonyk
veterán

Transmission 3.00 Official: [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:
1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8386) Tonyk válasza Tonyk (#8385) üzenetére


Tonyk
veterán

Telepíthető csomag : [link] A fájlok megegyeznek az előző, másolgatós verzióval, csak beletettem a /ffp/start, /ffp/.tm könyvtárak szükséges cuccait.

Telepítés után a usernév : tmadmin ; jelszó: tmadmin# Csak , hogy mindenki biztonságban legyen. Nyilván írjátok át!!!

Ha már van telepített és működő TM a nason, inkább a másik verzió "bemásolását" javaslom!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8387) gonorrea


gonorrea
senior tag

Köszönjük :R

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#8388) Tonyk válasza arty (#8383) üzenetére


Tonyk
veterán

nézz rá erre: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8389) bomizo


bomizo
csendes tag

Szia!

Ez jó az 520 -hoz is?
Ha nem, akkor mi a legfrissebb verzió 520 -ra, (TM 2.93 után) és honnan tölthető le?

Köszönöm!

(#8390) arty válasza Tonyk (#8388) üzenetére


arty
veterán

köszi, otthonit megoldom valami hasonlóval, bár ez elsősorban a cégesen probléma :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8391) Tonyk válasza bomizo (#8389) üzenetére


Tonyk
veterán

igen, jó

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8392) bomizo


bomizo
csendes tag

Köszönöm!

(#8393) @Jocó@ válasza Tonyk (#8385) üzenetére


@Jocó@
tag

Jónak tűnik, köszönöm! :R

(#8394) Beni2360


Beni2360
félisten

sziasztok!
Volna ismételten egy kérdésem. Adott egy NAS (lent látható) van egy 1 GB hálózat amiben a NAS-laptop_ Média box rajta 2 db külső HDD.
A laptopról a másolás média box felé és vissza 27 -32 MB/s megy.
A NAS-ról lapira 29 MB/s
Lapiról-NAS-ra 6 MB/s.
Média boxról-NAS-ra 3-5 MB/s
NAS- M.Box-ra 12 MB/s.
Mitől ilyen lassú a másolás a NAS felé?
Válaszokat előre is :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8395) Tonyk válasza Beni2360 (#8394) üzenetére


Tonyk
veterán

Nason nem állítgattad a hálózati beállításoknál az óriáskeret méretet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#8396) Beni2360 válasza Tonyk (#8395) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát megnéztem a TPC/IP oldalon nincs engedélyezve de megpingeltem sikeresen.
Kapcsoljam be az engedélyezést?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8397) Beni2360 válasza Tonyk (#8395) üzenetére


Beni2360
félisten

Most át állítottam és így néz ki de a másolások nem változtak

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8398) solti válasza Beni2360 (#8394) üzenetére


solti
aktív tag

mennyi szabad helyed van a NASon?

(#8399) Beni2360 válasza solti (#8398) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8400) Tonyk válasza Beni2360 (#8396) üzenetére


Tonyk
veterán

NE! Ha nem tudod mi ez és nem ismered pontosan a hálózatod minden eszközét (router, switch), akkor ne kapcsold be.
Ugye ezek nem wifi-s mérések. (Látom, hogy gigabites hálózatot írtál, de rákérdezek azért.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.